Tam
EskidenYeniye
 

Üçok´un yardımcısı ağır cezalık

Ergenekon davasında tutuklu yargılanan askeri savcı Zeki Üçok´la birlikte Karargah Evleri/İşçi Partisi soruşturmasını yürüten askeri savcı Mehmet Çelik´in yargılama yeri 4 yıl sonra belli oldu. Yargıtay, zincirleme olarak mal beyanında bulunmama suçunu işleyen ve 2005-2008 yılları arasında mal miktarında inanılmaz bir artış meydana gelen Çelik´in Ankara 1. Ağır Ceza´da yargılanmasına karar verdi. Savcı ve yardımcısı olarak Üçok ile Çelik ikilisinin inanılmaz skandal icraatları gündeme gelmişti.

Önceki haber title=Sonraki haber

23.06.2012 14:05 Hipnozla işkence ve Ergenekon davasında tutuklu yargılanan Askeri Savcı Ahmet Zeki Üçok´la, Karargah Evleri/İşçi Partisi soruşturmasını yürüten Askeri savcı Hava Hakim Yüzbaşı Mehmet Çelik´in yargılama yeri 4 yıl sonra belli oldu. Genelkurmay Askeri Mahkemesi, ´zincirleme olarak mal beyanında bulunmama suçunun´ Askeri Ceza Kanunu´nda yer almaması nedeniyle görevsizlik kararı vererek dosyayı sivil yargıya gönderdi. Ağır Ceza Mahkemesi´nde davada kendisinin görevli olmadığını aktardı. Yargıtay Ceza Genel Kurulu da tartışmaya son noktayı koyarak, Çelik´in yargılamasının Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi´nde yapılmasına karar verdi. Çelik´in servetinin 2005-2008 yılları arasında yaklaşık 1 milyon TL artması dikkat çekmiş, ´dünyanın en zengin savcısı´ haberiyle gündem olmuştu.

Mehmet Çelik´in 2005-2008 yılları arasında mal bildiriminde bulunmadığı mallar Mali Suçları Araştırma Kurumu (MASAK) başta olmak üzere bilirkişi heyetince tespit edildi. Çelik´in 3 yıl içinde kaynağını belirtmediği mallar şöyle: Ailemin yardımıyla aldım, arabalarımı sattım. diyerek savunduğu 150 bin doları mal bildiriminde beyan etmedi. 2000 model Chrysler marka araç, Yakupabdal´da satın alınan arsaya takas olarak gösterilmesine karşın 2005 yılındaki mal beyanında yeniden gösterildi. Çamlıdere´de dubleks villa satışı. Ankara Gölbaşı Taşpınar köyündeki 250 metrekare tarla. Mehmet Çelik, 2005´te verdiği mal bildiriminde 123 bin lira mal varlığının bulunduğunu bildirmişti. Ancak bu rakam 2008´de 1 trilyona yaklaştı. Mal varlığında 3 yılda inanılmaz artış yaşanan Çelik´in sahibi olduğu mallar arasında lüks cip, Çankaya Or-An´da lüks bir daire ve 250 bin TL nakit para bulunuyor. Mal varlığındaki yüksek artış nedeniyle Genelkurmay Askeri Savcılığı, Çelik hakkında soruşturma başlattı. Çelik, mal varlığında birden artış gerçekleşmediğini savundu. İfadesinde, Ben 2005 yılına kadar ciddi anlamda mal beyanında bulunmadım. Sahip olduğum arabalar için mal beyanında bulunmadım. Alacaklarımı da mal beyanında göstermemiştim. dedi. Daha sonra arabalarını sattığını, alacaklarını topladığını ve ailesinden yüksek miktarda nakit para aldığını öne süren Çelik, bu paralarla da arsa aldığını savundu. ( Zaman)

SAVCILAR SUÇU AYDINLATIR.. YA KENDİLERİ DE KARIŞMIŞSA?..

MİT, Doğu Perinçek´in liderliğindeki İşçi Partisi öncülüğünde TSK içinde ´Karargah Evleri´ adıyla çok gizli bir illegal yapılanmanın varlığını tespit edip Genelkurmay´a bildirdi. İstanbul Cumhuriyet savcısı Zekeriya Öz, Ergenekon soruşturmasını yürütürken 2008 yılında bu bilgiye ulaştı. Genelkurmay´a yazıyla başvuran Öz, yapılanmaya dair nasıl bir soruşturma yürütüldüğünü sordu. Genelkurmay, askeri soruşturmanın yeni başlatıldığını açıkladı. Yani olaydan 3 yıl sonra Zekeriya Öz´ün girişimi ile askerler soruşturma başlatmak zorunda kaldı. Soruşturmanın başına askeri savcı Ahmet Zeki Üçok getirildi. Yardımcısı da Mehmet Çelik oldu. Bu ikilinin yürüttüğü soruşturmada inanılmaz gariplikler yaşandı. Örneğin İşçi partililerin şüpheli olduğu soruşturmaya İşçi partili bilirkişi atandı. Kamuoyundaki izlenim, askeri soruşturmanın örgütü ortaya çıkarmak için değil adeta örtmek için yürütüldüğü şeklindeydi. Bu ikiliden Zeki Üçok´un adı bir başka şok olayda da benzer şekilde geçti. Heron skandalı adı verilen ve ´Çok PKK´lı vuruluyor, düşürün şu heronları´ şeklindeki şok telefon görüşmeleri soruşturmasına da onun baktığı ortaya çıktı. Bu soruşturmayı da kararttığı iddia edildi.

EVRAKTA SAHTECİLİK!

Bu iki savcıya ilgili kamuoyuna skandal bir olay yansıdı. Buna göre, Mehmet Çelik, 2008 yılında Konya´nın Yunak İlçesi´nde katıldığı bir düğünde silahını çekerek çevredekileri tehdit etti. Bunun üzerine düğüne katılanlar, Çelik hakkında suç duyurusunda bulundu. Dosyayı inceleyen Konya Yunak Cumhuriyet Savcılığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Savcılığı´na 13 Kasım 2008 tarihinde bir yazı yazarak Mehmet Çelik´in fotoğrafını istedi. Hava Hakim Albay Askeri Savcı Ahmet Zeki Üçok, 16 Aralık 2008´de Yunak Cumhuriyet Başsavcılığı´na cevap yazısı gönderdi. Ancak cevap yazısında ilginç bir fotoğraf hilesi yapıldı. Üçok, Mehmet Çelik diye aynı birimde çalışan ve olaylardan haberi olmayan üsteğmen Özgür Tüfekçi´nin fotoğrafını belgeye yapıştırıp Konya´ya gönderdi. Çelik hakkında şikayette bulunan kişiler de silahla tehdit eden kişinin fotoğraftaki kişi olmadığını beyan edince soruşturma kapatıldı. Ancak skandal sahtecilik çok geçmeden ortaya çıktı. Yunak Cumhuriyet Başsavcılığı, Çelik´in 2007/1276 sayılı ´silahla tehdit´ soruşturmasına teşhis için istenilen belgeye başkasının fotoğrafını gönderen Hava Kuvvetleri Adli Müşaviri Hakim Albay Zeki Üçok hakkında Savunma Bakanlığı´na suç duyurusunda bulundu. Savcılığın 2009/309 esas numaralı 19.03.2009 tarihli yazısında olayda resmi evrakta sahtecilik suçunu işlediği belirtilerek, bu evrakı imzalayan Üçok hakkında Askeri Hakimler Kanunu´nun 23. maddesi gereğince işlem başlatılması talep edildi. Bakanlığa gönderilen yazının ´ihbar´ kabul edilmesi istenirken, Şayet Üçok hakkında her hangi bir işlem başlatılmazsa Yunak Cumhuriyet Savcılığı´nca re´sen soruşturma başlatılacağı da vurgulandı. Üçok´un yardımcısı Hakim Yüzbaşı Mehmet Çelik için de kamu davası açılacağı öğrenildi.

Ardından Mehmet Çelik´in son üç yıldaki mal varlığının dikkat çekici artışı ile Zeki Üçok´un Çankaya Belediyesi imar işlerinden çıkar sağladığı iddiaları basına yansıdı.

Bu iki savcının adı daha sonra İstanbul´daki bir soruşturmada ortaya çıktı. Askerlik görevinden kurtulmak isteyen ünlü ve zengin kişilere ´sahte çürük raporu´ hazırlayan bir çeteye yönelik soruşturmada Zeki Üçok, yağmaya azmettirme ve örgüt üyeliği iddiasıyla 25 Eylül 2009´da çete üyeliğinden tutuklandı. Çete üyeleri arasında kod adı Bamya olarak geçen Ahmet Zeki Üçok´un görevi gereği bilgi sahibi olduğu çürük raporunda sorunu olan ve özellikle zengin kişilerin isimlerini çeteye verdiği iddia ediliyor. Aynı soruşturma kapsamında yardımcısı Mehmet Çelik de tutuklandı.

KARARGAH EVLERİ KARARTMASINI ASKERLER DE TESPİT ETTİ

Sivil savcıların ve basının olayın üzerine ısrarla gitmesi üzerine Üçok ile Çelik soruşturmadan alındı. İddialar üzerine bir soruşturma başlatan askeri savcılık, Zeki Üçok´un, Ergenekon´un TSK´daki hücre yapılanması olan ´Karargah Evleri´ne yönelik soruşturma dosyasından 7 ses kaydı tutanağı ile 9 ses kaydını yok ettiğini tespit etti. Genelkurmay Askeri Savcısı Yarbay Yaşar Yüce tarafından hazırlanan iddianamede şok iddialar gündeme geldi. Üçok´un görevi kötüye kullanmak suçundan memuriyetten atılması istemiyle hazırlanan iddianamede, ´Karargah Evleri´ soruşturmasının nasıl örtbas edilmeye çalışıldığı da gözler önüne serildi. Üçok, ilerleyen süreçte Ergenekon soruşturması kapsamında Savcı Zekeriya Öz tarafından sorgulandı ve tutuklandı. Kendisine yöneltilen suçlama, Ergenekon´un TSK´daki yapılanması olan Karargah Evleri´ne yönelik soruşturmayı örtbas etmekti. Yine ilerleyen süreçte askerler soruşturma dosyasını sicil savcılığa gönderdi. Karargah Evleri, artık tamamen sivil savcıların görev alanında ve soruşturma halen yürütülmekte.

ÜÇOKÇOK SAYIDA DAVADA SANIK

Hakim Yüzbaşı Mehmet Çelik iddialar üzerine görevden alınarak, Askeri Yargıtay´a Tetkik Hakimi olarak kızak bir göreve atandı.İkiliden adı en çok duyulan ise Zeki Üçok oldu. Adeta her taşın altından onun adı çıktı. İnanılmaz suçlamalar, skandallar zinciri söz konusu. Hepsini derli toplu ve kısaca aktarmak gerekirse;

Ergenekon bağlantılı Karargah Evleri soruşturmasını örtbas ettiği izlenimi veren tuhaf gelişmeler üzerine 2008´den beri dikkatle takip etmeye başladığımız Askeri Savcı Üçok´un ortaya çıkan son icraatı, ele geçen ´şantaj ve casusluk´ belgelerini ´komutanım emretmedi´ diye soruşturmaması olmuştu. Bu örtbası doğrularcasına Üçok´un adı casusluk skandalında ilginç şekilde geçiyordu. ASELSAN ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığı´na ait gizli belgelerin, tutuklu sanık Askeri Hakim Albay Zeki Üçok´la ilişkisi tespit edilen hayat kadınının evinden çıktığı iddia ediliyor.

Askeri Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok, sahte çürük soruşturması kapsamında yağmaya azmettirme ve örgüt üyeliği iddiasıyla tutuklandı. Çete üyeleri arasında kod adı Bamya olarak geçen Ahmet Zeki Üçok´un görevi gereği bilgi sahibi olduğu çürük raporunda sorunu olan ve özellikle zengin kişilerin isimlerini çeteye verdiği iddia ediliyor. Üçok ´sahte çürük raporu´ soruşturmasında tutuklandı. Halen bu davada yargılanıyor.

Üçok, Ergenekon soruşturması kapsamında da tutuklandı. Kendisine yöneltilen suçlama, Ergenekon´un TSK´daki yapılanması olan Karargah Evleri´ne yönelik soruşturmayı örtbas etmekti.

Üçok, Balyoz davasında da tutuklandı. Hükümeti devirmeyi amaçlayan Org. Çetin Doğan liderliğindeki ´Balyoz Darbe Planı´ örgütlenmesinde görev almak suçlamasıyla Balyoz davasında tutuklu yargılanıyor.

Üçok, kendisi kadar renkli kişiliğe sahip yardımcısı askeri savcı yüzbaşı Mehmet Çelik´in Konya´da karıştığı bir havaya ateş açma olayını soruşturan sivil savcıya başka kişinin resmin gönderdiği de ortaya çıktı. Bu soruşturmayı Konya Yunak Cumhuriyet Başsavcılığı yürütüyor.

Üçok´un adı heron skandalında da örtbas suçlamasıyla geçiyor. ´Çok PKK´lı vuruluyor düşürün şu heronları´ şeklindeki şok telefon görüşmeleri soruşturmasına da onun baktığı ortaya çıktı. Tıpkı Karargah Evleri gibi bu soruşturmayı da kararttığı iddia edildi.

Üçok, Kayseri´de 3 askere yönelik soruşturmayı hukuka aykırı şekilde yürütmek, hipnoz ve işkence gibi yasadışı yöntemleri kullanarak 3 astsubayı sorgulamakla suçlandı. Üçok ile onun sorguya hipnoz uygulaması için soktuğu emekli bir yarbay yargılandı. Üçok, ilk cezasını da bu davadan aldı. Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi´nde 17 Nisan 2012´de sonuçlanan davada Zeki Üçok, toplam 7 yıl 6 ay hapis cezası aldı. İddialara göre Üçok, sanıklardan işkence altında aldığı sahte ifadelerle Fethullah Gülen grubuna bağlı ´Işık Evleri´ adı verilen bir yapılanma soruşturmasını başlatacak, daha sonra da bunu Karargah Evleri soruşturmasını örtbas etmekte kullanacaktı.

Üçok hakkında bir dava da Genelkurmay´dan geldi. Dokuz yıla kadar hapsi ve ´memuriyetten men´ edilmesi istenen Üçok hakkında iddianamede çarpıcı suçlamalar var. İddianamede Üçok´un makam aracını yasalara aykırı olarak bir çok kez özel işlerinde kullandığı, Bugün Gazetesi Haber Müdürü Güngör Ergün´ün ifadesinin tespiti sırasında usule aykırı hareket ettiği ve Kayseri´de üç astsubayın gözaltı işlemlerinde zincirleme olarak görevini kötüye kullandığı suçlamaları yöneltiliyor. İddianamede, Askeri Adalet müfettişlerine ´tanık´ sıfatıyla ifade veren Hava Hakim Yüzbaşı Evren May Doğru´nun şok bir itirafı da yer alıyor. Üçok´un kendi yaptığı soruşturmalarla ilgili bazı işlemlerde kendilerine imza attırdığını belirten Doğru, İtiraz ettiğimizde (Senin yardımcılığını kaldırmam, ayağını denk al) diyerek tehdit ediyordu. ifadelerini kullanıyor.

Görüldüğü gibi adeta bir ´suç örtme makinesi´ gibi çalışan, çok sayıda suç soruşturması ve davada şüpheli olarak adı geçen ya da sanık olarak yargılanan savcı Üçok´u konu alan 2 Şubat 2010 ve 24 Mart 2011 tarihli haberlerimizin başlığı şöyle idi: ´Savcılar suçu aydınlatır.. Ya kendileri de karışmışsa?..´, ´Bazı savcılar suçu aydınlatır, bazıları karartır..´ (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

(23 Haziran 2012, 14:05)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Karargah Evleri askeri savcısı görevden alındı

Hava Kuvvetleri´nde Karargah Evleri şoku

Skandal!!! Askeri savcılara evrakta sahtecilik suçlaması

Yüzbaşı Mehmet Çelik´le ilgili manşetlerimiz

Albay Zeki Üçok´la ilgili manşetlerimiz

Karargah Evleri´yle ilgili bilgiler.. Soruşturmanın askerlerce savsaklanması

İşte Karargah Evleri soruşturması böyle örtbas edildi

Karargah Evleri gibi diğer soruşturmaları da karartmak istediler

Asker de Suç Örtme Makinesini gördü

Savcılar suçu aydınlatır.. Ya kendileri de karışmışsa?..

Bazı savcılar suçu aydınlatır, bazıları karartır

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=4647    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
63.921.548