Tam
EskidenYeniye
 

Şener Eruygur duruşmada

Ergenekon davasına 194. duruşma ile devam ediliyor. Duruşmanın öğleden sonraki bölümüne sürpriz bir sanık katıldı. Ergenekon davasının 1 no´lu sanığı konumundaki tutuksuz sanık eski Jandarma Genel Komutanı emekli Orgeneral Şener Eruygur 3 yıl sonra ilk kez duruşmaya katıldı. Tutuksuz sanıklar bölümünde savunma yapmayı bekleyen Eruygur´un bir ara rahatsızlandığı görüldü.

Önceki haber title=Sonraki haber

25.06.2012 12:27 İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görülen 68´i tutuklu 273 sanıklı davanın Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi´nin içinde bulunan büyük salonda yapılan 194. duruşmasına, emekli Orgeneral Hurşit Tolon, emekli Tuğgeneral Veli Küçük, eski Özel Harekat Dairesi Başkanvekili İbrahim Şahin, CHP İzmir Milletvekilli gazeteci Mustafa Balbay ile İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek´in de aralarında bulunduğu 49 tutuklu sanık katıldı. Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CHP Zonguldak Milletvekili ve Başkent Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal ve emekli Tuğgeneral Levent Ersöz´ün de aralarında bulunduğu 19 tutuklu sanık ise duruşmaya gelmedi.

ULAŞ ÖZEL´İN SAVUNMASI

Kimlik yoklamasının ardından önceki oturumda savunmasını tamamlayan Şile´de yapılan kazılara ilişkin dosyanın tutuklu sanığı Ulaş Özel´in, soruşturma aşamasında verdiği ifadelerinin okunması ile duruşmaya başlandı. Özel, kendisine ait olduğu iddia edilen silah ve mühimmatın üvey babasının evinde bulunduğunu anımsattı. Özel, ´Bu silahlar bana ait olsaydı, bulunamayacak gizli yerlere saklardım´ diyerek, bu malzemeleri kabul etmedi. Tutuklu sanıklardan Muzaffer Tekin´i emekli bir askerin cenazesinde gördüğünü belirten Özel, ´Okan İşgör ile birlikte cenazeye gitmiştim. Komutanım diye hitap edildiğini duydum. Ama adını bilmiyordum. Sonra öğrendim´ diye konuştu. Özel, tutuklu sanık emekli Tuğgeneral Veli Küçük´ü de hiç tanımadığını anlattı.Duruşmaya ara verildi.

-Sanıklardan yeni oturma düzenine tepki-

Bu arada, duruşma salonunda yapılan yeni bir düzenlemeyle avukatlar ile sanıkların oturduğu bölüm arasında bulunan geçiş koridorları kapatıldı. Bu koridorlardan kendileri için ayrılan bölüme geçen avukatlar, tutuklular için ayrılan bölümde oturan müvekkilleriyle de görüşebiliyorlardı. Duruşmaya ara verildiği sırada, yakınlarıyla ve avukatlarıyla uzaktan görüşen sanıklar, yeni düzenlemeye tepki gösterdiler. Doğu Perinçek, sanıklar ile avukatlarının görüşmelerinin engellenemeyeceğini belirterek yeni usul kanununda sanık ile avukatlarının yan yana oturacaklarının belirtildiğini söyledi. Perinçek, sanık ile avukat arasındaki diyaloğun en doğal hukuki bir hak olduğunu ifade etti. Tutuklu sanık Tuncay Özkan da, 12 Eylül dönemindeki Mamak´ta yapılan yargılamalarda bile böyle bir uygulamanın olmadığını söyledi. ( AA)

ŞENER ERUYGUR DURUŞMAYA KATILDI

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görülen Ergenekon davasının öğleden sonraki bölümünde de Şile´de yapılan kazılara ilişkin dosyanın tutuklu sanığı Ulaş Özel´in soruşturma aşamasında verdiği ifadelerin okunmasına devam edildi. Sağlık sorunları gerekçesiyle tutuksuz yargılanan eski Jandarma Genel Komutanı Emekli Orgeneral Şener Eruygur, yargılandığı Ergenekon davasının duruşmasına ilk kez katıldı. Eşi Mukaddes Eruygur ve avukatı Filiz Esen ile duruşma salonuna gelen Eruygur, tutuksuz sanık bölümünde savunma yapmayı bekliyor.

Ergenekon davaları ve diğer davalarla birlikte şu ana kadar toplam 18 dava İkinci Ergenekon davası bünyesinde birleştirilmişti.Dolayısıyla, İkinci Ergenekon iddianamesinin bir numaralı sanığı olan Eruygur Ergenekon davasının da 1 numaralı sanığı haline gelmiş oldu. Terör ve kaos çıkararak hükümeti devirme girişimlerinde bulunan Ergenekon Terör Örgütü´nün (ETÖ) 1 numaralı yöneticisi olmakla suçlanan eski Jandarma Genel Komutanı Emekli Orgeneral Şener Eruygur, yargılanması boyunca ilk kez bir duruşmaya katıldı. Eruygur, 5 Temmuz 2008 tarihinde soruşturma kapsamında tutuklanmış ancak sağlık sorunları nedeniyle 22 Eylül 2008 tarihinde ise tahliyesine karar verilmişti. Bu süre içerisinde tedavisine devam edildiği belirtilen Eruygur, İkinci Ergenekon davasının başladığı 25 Mart 2009 tarihinden beri 3 yıldır hiçbir duruşmaya katılmadı, savunma yapmadı.

Mahkemeye, Adli Tıp Kurumu Başkanlığı´ndan ulaşan son raporda Eruygur´un duruşmalara katılmasında bir sakınca olmadığı bilgisi verilmişti. Bu rapor üzerine mahkeme, savunmasını yapması için Eruygur´u 21 Haziran 2012 günü yapılacak olan Ergenekon davasına çağırmıştı. O gün de duruşmaya katılmayan Eruygur, mahkemeye gönderdiği mazeret dilekçesinde sağlık sorunlarını, duruşmaya katılmama gerekçesi olarak göstermişti. Eruygur´un avukatı Filiz Esen´in 22 Haziran 2012 günü yapılan duruşma geldiği, duruşma salonunun arka tarafında mahkeme heyetinden bazı hakimlerle görüştüğü öğrenildi.

Bugün görülen duruşmanın öğleden sonraki bölümü başladıktan bir süre sonra, saat 13:45 sıralarında Eruygur, eşi Mukaddes Eruygur, avukatı Filiz Esen ve korumaları ile birlikte duruşmanın yapıldığı binaya geldi. Eşi Mukaddes Eruygur bir koluna, avukatı Filiz Esen de diğer koluna girerek Eruygur´un duruşma salonuna girmesine yardımcı oldu. Eruygur, duruşma salonunda tutuksuz sanıklar bölümüne oturdu. Eruygur, 15-20 dakika sonra rahatsızlandığı için avukatı ve görevliler yardımı ile duruşma salonunun dışına, ara koridora çıkarıldı. Duruşma salonu dışında bekleyen 112 Acil Servis ekipleri tarafından ilk müdahalesi yapılan Eruygur, tansiyon kontrolü de yapıldıktan sonra baro odasına alındı.(Cihan)

-Eruygur, oğlunun adını hatırlayamadı-

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görülen Ergenekon davasının öğleden sonraki bölümünde Şile´de yapılan kazılara ilişkin dosyanın tutuklu sanığı olan Ulaş Özel´in, soruşturma aşamasında verdiği ifadelerinin okunması tamamlandı. Daha sonra mahkeme başkanı Hüsnü Çalmuk, hakkındaki yargılamanın başladığı günden bu yana ilk kez bugün duruşmaya katılan, ancak rahatsızlandığı için Baro odasında bekleyen tutuksuz sanıklardan eski Jandarma Genel Komutanı emekli Orgeneral Şener Eruygur´un, duruşma salonuna çağrılması talimatını verdi.

Başkan Çalmuk, Eruygur duruşmalara ilk kez katıldığı için kimlik tespitini yapmak üzere bazı sorular yöneltti. Çalmuk, 1941 Erzurum doğumlusunuz diyerek Eruygur´dan onaylamasını istedi. Ancak Eruygur tepki vermedi. Bunun üzerine Çalmuk, ikamet adresini hatırlayıp hatırlamadığını sordu. Eruygur ise deniz kenarında oturduğunu, komşularının olduğunu ama adresini hatırlayamadığını söyledi. Çalmuk, Evli misiniz? çocuklarınız var mı? Bunları hatırlıyor musunuz? diye sordu. Eruygur, evli olduğunu söyledi. Bir kızı ve bir oğlu olduğunu belirten Eruygur, ancak oğlunun ismini hatırlayamadığını ifade etti. Mahkeme Başkanı Çalmuk, Emekli general misiniz diye sordu. Eruygur ise göğsünü göstererek, Buralarımda bir şeyler vardı ama hatırlamıyorum. dedi. Eruygur yine aylık gelirini de hatırlayamadığını söyledi.

Kimlik tespitinin tamamlanmasının ardından Eruygur´a başkan Çalmuk, Şile kazılarına ilişkin dosya sanıklarının çapraz sorgusunun yapılacağını belirterek, Sizin savunmanızı daha sonra alacağız. dedi. Eruygur, bu açıklamanın ardından tutuksuz sanık bölümünde en arka sırada bulunan bir koltuğa oturarak duruşmayı izledi.

Bu sırada tutuklu sanık Ulaş Özel´in çapraz sorgusu tamamlandı. Özel´in çapraz sorgusunun ardından başkan Çalmuk, duruşmayı yarına ertelediklerini belirterek yine Şile kazılarına ilişkin dosyanın tutuksuz sanığı Yusuf Ethem Akbulut´un çapraz sorgusunun yapılacağını açıkladı. Çalmuk, ayrıca yarın yapılacak duruşma için sanıklar Murat Ablak ve Zahide Şenoğlu, tanık Semih Genç ve gizli tanık İlk Adım´ın duruşma salonunda hazır bulunmasını istedi. ( Cihan)

-Duruşma ertelendi-

Duruşmada bütün gün Şile Kazısı´na ilişkin dava dosyasının tutuklu sanığı Ulaş Özel emniyette ve savcılıkta verdiği ifadeler okundu. Duruşmanın saat 17.30´de bitmesi üzerine Eruygur savunması alınamadı. Mahkeme Heyeti, Eruygur´un da aralarında bulunduğu 4 sanığın yarınki duruşmada savunması alınması için hazır edilmesine karar verdi. Duruşma yarın saat 08.45´e ertelendi. Eruygur eşinin ve avukatının yardımıyla aracına binerek Silivri´den ayrıldı.

(25 Haziran 2012, 12:27)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=4649    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Kara Kuv.: 92 Müebbet Gerekçesi

09.06.2022 17:18 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki (KKK) eylemlere ilişkin 132 sanıklı davada 30 Aralık 2021'de verilen kararların gerekçesi açıklandı. 6 ..
Tamamı 9.6.2022

Fetö Üniversite Yapılanması davası

09.06.2022 14:46 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından açılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanmasına' ilişkin 12'si tutuklu 37 öğrencinin yargılandığı davanın görülmesine devam edil..
Tamamı 9.6.2022

Yargıtay İyidil'in Cezasını Az Buldu

08.06.2022 09:50 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, eski Korgeneral Metin İyidil ile eski Tümgeneral Hamza Koçyiğit'e 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüse yardım' suçundan verilen 12 yıl 6'şar ay hapis cezalarını, eksik ceza..
Tamamı 8.6.2022

Darbeci 2 Pilot Kayıplara Karıştı

10.06.2022 10:35 Malatya'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Malatya'daki 2. Ordu Komutanlığı ve 7. Ana Jet Üssü'ndeki eylemlere ilişkin görülen davada beraat kararları istinaf mahkemesince bozulan sanık 6 eski pi..
Tamamı 10.6.2022

Kılıçdaroğlu'nun Danışmanına Hapis

10.06.2022 16:53 İstanbul'da, FETÖ'nün İstanbul Üniversitesindeki akademik yapılanmasına ilişkin davada, Yargıtayın bozma kararının ardından dosyası ayrılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanı Fatih Gürsul, 'FETÖ..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yöneticilerine 166 Yıl Hapis

10.06.2022 12:16 Adana, Ankara, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kilis ve Şanlıurfa'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalar..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

10.06.2022 10:15 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 10.6.2022

Kriptolu Dinleme Cezaları Onandı

09.06.2022 14:34 Ankara'da, devlet büyüklerinin kriptolu telefonlarının usulsüz dinlenmesine ilişkin davada, kapatılan TİB Başkanvekili Osman Nihat Şen ile darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (F..
Tamamı 9.6.2022

Dink Davasında Hapisler Onandı

08.06.2022 16:54 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetö elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında bulunduğu 6's..
Tamamı 8.6.2022

İzmir: Darbeye 60 Onama 80 Bozma

04.06.2022 20:51 İzmir'de, FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından açılan ve 282 sanıklı dava, dosyaları ayrılarak 2018'de hüküm verilen 137 sanığın dosyası Yargıtay'da görüşüldü.

14 Nisan'daki gelişmeye dair edinilen ..

Tamamı 4.6.2022

Yakalanan İlk Darbecinin davası

09.06.2022 09:59 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 9.6.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

08.06.2022 16:40 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 8.6.2022

Nazilli Esnaf Yapılanması davası

08.06.2022 15:32 Aydın'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Nazilli ilçesindeki esnaf yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında 62 sanığın yargılanmasına devam edildi.

20 Mayıs'ta Aydın 3. Ağır..

Tamamı 8.6.2022

Ordu: Yeni Yapılanmaya 17 Hapis

08.06.2022 15:20 Ordu'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yeni il yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 41 sanıktan 17'sine, 1 yıl 13 ay ile 6 yıl 10 ay 15 gün arasında değişen hapis cezası verildi.
<..

Tamamı 8.6.2022

Gülen'in İtirafları İndirim Gerekçesi

10.06.2022 11:09 Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı aldığı 3 yıl 4 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı.

1..

Tamamı 10.6.2022

Şike: Cezaya Onama Beraate Bozma

09.06.2022 16:51 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle örgüt mensubu 88 sanığın yargılandığı davada verilen cezalar İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi'..
Tamamı 9.6.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
55.735.860