Tam
EskidenYeniye
 

Tanık çavuş, o afişleri kabul etti

Ergenekon davasında çarpıcı gelişme.. Duruşmada ifade veren tanık Uzman Jandarma Çavuş Aykut Öztürk, 2004 yılı yerel seçimleri öncesinde Jandarma Komutanı Org. Şener Eruygur´un emriyle irtica konulu afişlerin halkın görebileceği kahvehane, muhtarlık, dernek ve lokal gibi yerlere asıldığı iddialarını kabul etti.

Önceki haber title=Sonraki haber

10.09.2012 13:56 Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CHP milletvekilleri Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal ile emekli Tuğgeneral Veli Küçük´ün de aralarında bulunduğu 65´i tutuklu 274 sanıklı ´Ergenekon´ davasının 227´nci duruşması başladı. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nce Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi´nde oluşturulan salonda görülen duruşmaya, CHP İzmir Milletvekilli gazeteci Mustafa Balbay, gazeteci Tuncay Özkan, emekli Tuğgeneral Veli Küçük ve eski Özel Harekat Dairesi Başkanvekili İbrahim Şahin´in de aralarında bulunduğu 45 tutuklu sanık katıldı. Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CHP Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Haberal, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, emekli Tuğgeneral Levent Ersöz ve Sedat Peker´in de aralarında bulunduğu 20 tutuklu sanık ile davanın tutuksuz sanıkları duruşmaya gelmedi.

TANIK AYKUT ÖZTÜRK´ÜN İFADESİ

Duruşmada, tanık olarak dinlenilen Uzman Jandarma Çavuş Aykut Öztürk, 2003 - 2004 yılları arasında Tekirdağ Jandarma Komutanlığı´nda görev yaptığını, Saray´da devriye komutanı olduğunu söyledi. Öztürk, komutanları tarafından kendilerine verilen afişleri, umuma açık yerlere ve askerlerin görebilecekleri yerlere astıklarını söyledi. Öztürk, üzerinde irticanın tehlikesinden bahsedilen ve 8 tane fotoğraf bulunan afişlerde Çocuğunuzu böyle mi görmek istersiniz, yoksa böyle mi, kadınlarınızı böyle çağdaş ve demokrat mı görmek istersiniz, yoksa böyle kara çarşaflarla mı? Cumhuriyet hayatını mı, yoksa şeriat hayatını mı istiyorsunuz? şeklinde mukayese içeren yazılar bulunduğunu söyledi. Öztürk, bu afişleri köy kahveleri, lokaller, dernekler, gazinolar ile er ve erbaşların görebilecekleri yerlere astıklarını belirtti.

Bu afişlerin, Jandarma Genel Komutanlığı tarafından hazırlandığını belirten Öztürk, afişlerin eski Jandarma Genel Komutanı Emekli Orgeneral Şener Eruygur´dan silsile yoluyla en alttaki rütbeliye kadar ulaştırıldığını anlattı. Üstleri tarafından afişlerin dönemin Jandarma Genel Komutanı Şener Eruygur´un talimatıyla hazırlandığının söylendiğini, afişlerin sıralı komutanların emirleri doğrultusunda kendilerine sayıyla teslim edildiğini kaydeden Öztürk, diğer arkadaşlarıyla yaptığı görüşmelerden bu çalışmanın Türkiye genelinde yapıldığını öğrendiğini anlattı. Afişlerin kendisine merkez karakol komutanı ve idari işler subayı tarafından ulaştırıldığını kaydeden Öztürk, bu afişleri görevli personelin astığını da sözlerine ekledi.

Savcı Pekgüzel, sanıklardan Şener Eruygur ve Hurşit Tolon´dan ele geçirilen CD´lerde Cumhuriyet Çalışma Grubunun (CÇG) çalışmaları olduğu belirtilen bazı Powerpoint sunumlar bulunduğunu söyledi. ´CÇG takvimi ile CÇG teşkilat ve faaliyetleri´ başlıklı sunumları gösteren savcı Pekgüzel, Bu çalışmalardan haberiniz var mıydı? diye sordu. Tanık Öztürk ise takvimin karakollara geldiğini bildiğini belirterek, Bunların CÇG çalışması olduğunu basında çıkan haberlerden öğrendim. cevabını verdi. Savcı Pekgüzel, İfadenizde Atatürkçü Düşünce Derneği´nden (ADD) de bahsetmişsiniz. Derneğin genel başkanının Şener Eruygur olduğunu biliyor muydunuz? diye sordu. Tanık Öztürk bu soruyu da Evet biliyorduk. Hatta bu konuda bir de emir yayınlandı. Emirde, ´Eğer bölüklerinize emekli Jandarma Genel Komutanı olarak gelirse karşılayın. ADD Genel Başkanı sıfatıyla gelirse karşılamayın.´ deniliyordu. şeklinde cevapladı.

Öztürk, bir arkadaşından farklı bir afişin daha bulunduğunu duyduğunu belirterek, Bu afişlerde de ´Adil, çağdaş ve demokratik bir yargılama mı istersiniz, yoksa kadı düzeninde mi yargılanmak istersiniz?´ ifadesi var. Kadı düzeninde yargılamalara ayağından asılmış kişilerle sarıklı hocaların fotoğrafları, adil yargılamalarla ilgili olarak da çağdaş adliye ve duruşma fotoğrafları var. Bu afişi de size ilerleyen günlerde getireceğim. ifadesini kullandı.

Cumhuriyet Çalışma Grubu Teşkilat ve Faaliyetleri başlıklı bir sunum gösterilerek, dağıttıkları afişlerin, sunum içerisinde yer alan afişler olup olmadığı sorulan Öztürk, gösterilen afişleri dağıttıklarını kaydetti. Pekgüzel, duruşma sırasında gösterdiği sunumlarda tanığın bahsettiği afişi anlatan bir sunumu da göstererek, Sizin bahsettiğiniz ikinci afiş bu mudur? diye sordu. Tanık Öztürk ise aynı sunumdaki gibi bir afiş olduğunu söyledi.

Savcı Pekgüzel´in Jandarma Genel Komutanlığı´na sorulduğunda, böyle bir çalışmaları olmadığı yönünde cevap aldıklarını söylemesi üzerine Öztürk, ´Bu afişler dağıtıldı´ dedi.

İlker Başbuğ´un avukatı İlkay Sezer de CÇG´na ait olduğu iddia edilen afişlerde herhangi bir siyasi parti adının bulunup bulunmadığını sordu. Siyasi bir partinin isminin yazmadığını belirten tanık Öztürk, Sadece afişlerde Atatürk´ün özdeyişleri vardı. diye cevap verdi. Emekli Albay Dursun Çiçek´in yazılı sorusu üzerine tanık Öztürk, İrtica İle Mücadele Eylem Planı konusunda bir bilgisi olmadığını, ilk kez basında yer alınca haberi olduğunu söyledi.

Öztürk, savcılık ifadesinde geçen, Saray´da bazı kişilerin fişlendiği ve halktan para toplandığı yönündeki ifadelerinin şahit olduğu olaylara dayandığını kaydetti.

TANIK YUSUF DUVA´NIN İFADESİ

Duruşmada tanık olarak dinlenilen emekli Albay Yusuf Duva da, 2003 yılında çalışmaya başladığı Genelkurmay Bilgi Destek Dairesi Başkanlığı´ndan 2008 yılında emekli olarak ayrıldığını söyledi. Duva, Öğretim ve Eğitim Şubesi´nde görevli olduğunu, psikolojik harekat konusunda bir bilgisi bulunmadığını belirterek, görev yaptığı süre içinde dava konusu iddialara ilişkin herhangi bir şeye şahit olmadığını ifade etti. ( Cihan, AA)

TANIK NURİ YILDIRIM´IN İFADESİ

11.09.2012 09:57 İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görülen Ergenekon Davası´nda Tanık olarak dinlenen Nuri Yıldırım, Mesleğiniz nedir? sorusu üzerine Milli Savunma Bakanlığı´nda görevli subay olduğunu söyledi. Tanık Yıldırım, 2009 Mayıs ayında Bilgi Destek Dairesi İdari İşler Kısım Amirliği´ne atandım. Bilgi Destek Dairesi İdari İşler Kısım Amirliği´nde atanmamın ardından benden kredi kartı almam istendi. Usulün böyle olduğu söylendi. Kredi kartı çıkarttım ancak hiç kullanmadım dedi. Savcı Mehmet Ali Pekgüzel, bir gazetede İrtica ile Mücadele Eylem Planının yayımlanmasının ardından Bilgi Destek Dairesi´nde yoğun bir evrak kırpma işleminden bahsedildiğini belirterek tanığa bu konuda bilgisi olup olmadığını sordu.

Tanık Yıldırım ?Bilgi Destek Daire Başkanlığı´na vekalet eden Mustafa Bakıcı´nın emir astsubayı gece 22.00´de gelip komutanın personelin çağrılmasını emrettiğini söyledi. Ben de listeden şube müdürlerini ve personeli arayıp çağırdım dedi. Kimleri çağırdınız? sorusu üzerine tanık Yıldırım Ziya İlker Göktaş´ı , Hulusi Gülbahar´ı aradım. Listede kim varsa aradım dedi. Pekgüzel´in ?Gelen şube müdürleri ne yaptılar sorusu üzerine Nuri Yıldırım ?Ben odamdaydım, bilmiyorum diye yanıt verdi. Pekgüzel´in ?Normal bir vatandaş bile merak eder. Kaç yıllık askersiniz. Gece çalışıyorlar. Merak etmeniz mi? diye sordu. Nuri Yıldırım, şubeye yeni atandığı için bilmediğini belirterek ?Gece 02.00 sıralarında gittiğimde koridorda 3-4 siyah poşet vardı dedi. Nuri Yıldırım, bilgisayarlarda 35 kez güvenli sil işlemi yapıldığından da haberi olmadığını sözlerine ekledi.

Bu arada mahkeme başkanı Hasan Hüseyin Özese, davada yargılanan bazı tutuklu sanıkların fotoğraflarını duruşma salonunda bulunan ekrana yansıtarak tanık Nuri Yıldırım´a tanıyıp tanımadığını sordu. Nuri Yıldırım da aralarında Genelkurmay eski Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ´un fotoğrafının da bulunduğu sanıkları tanıdığını söyledi. Tanığa soru sorma işleminin tamamlanmasının ardından söz alan İlker Başbuğ´un avukatı İlkay Sezer, fotoğraf teşhisi sırasında müvekkilinin Kara Kuvvetleri Komutanlığı sırasında çekilmiş fotoğraflarının gösterildiğine dikkat çekerek ?Müvekkilim İlker Başbuğ´un resmi kıyafetle çekilmiş fotoğraflarının gösterilmesinden vazgeçilmesini, sivil kıyafetle ya da duruşmalarda çekilmiş fotoğraflarının gösterilmesini talep ediyorum dedi. Duruşma yarın saat 08.45´e ertelendi.

Avukat İlkay Sezer, müvekkili İlker Başbuğ´un üniformalı fotoğraflarının duruşmada tanıklara gösterilmemesi talebine ilişkin basın mensuplarının soruları üzerine sözlü olarak şu açıklamayı yaptı: Tanıklara gösterilen fotoğraflar nedeniyle, Başbuğ´un Kara Kuvvetleri Komutanıyken çekilmiş, arkasında Türk bayrağı ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı forsunun bulunduğu üniformalı fotoğrafının gösterilmesi ile TSK´nın yargılandığını bir kez daha ispatlamaktadır. Bu nedenle müvekkilimin bu fotoğrafının dosyadan çıkarılmasını talep ettim. ( DHA)

(10 Eylül 2012), son güncel.: (11 Eylül 2012)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=4807    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Kara Kuv.: 92 Müebbet Gerekçesi

09.06.2022 17:18 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki (KKK) eylemlere ilişkin 132 sanıklı davada 30 Aralık 2021'de verilen kararların gerekçesi açıklandı. 6 ..
Tamamı 9.6.2022

Fetö Üniversite Yapılanması davası

09.06.2022 14:46 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından açılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanmasına' ilişkin 12'si tutuklu 37 öğrencinin yargılandığı davanın görülmesine devam edil..
Tamamı 9.6.2022

Yargıtay İyidil'in Cezasını Az Buldu

08.06.2022 09:50 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, eski Korgeneral Metin İyidil ile eski Tümgeneral Hamza Koçyiğit'e 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüse yardım' suçundan verilen 12 yıl 6'şar ay hapis cezalarını, eksik ceza..
Tamamı 8.6.2022

Darbeci 2 Pilot Kayıplara Karıştı

10.06.2022 10:35 Malatya'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Malatya'daki 2. Ordu Komutanlığı ve 7. Ana Jet Üssü'ndeki eylemlere ilişkin görülen davada beraat kararları istinaf mahkemesince bozulan sanık 6 eski pi..
Tamamı 10.6.2022

Kılıçdaroğlu'nun Danışmanına Hapis

10.06.2022 16:53 İstanbul'da, FETÖ'nün İstanbul Üniversitesindeki akademik yapılanmasına ilişkin davada, Yargıtayın bozma kararının ardından dosyası ayrılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanı Fatih Gürsul, 'FETÖ..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yöneticilerine 166 Yıl Hapis

10.06.2022 12:16 Adana, Ankara, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kilis ve Şanlıurfa'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalar..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

10.06.2022 10:15 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 10.6.2022

Kriptolu Dinleme Cezaları Onandı

09.06.2022 14:34 Ankara'da, devlet büyüklerinin kriptolu telefonlarının usulsüz dinlenmesine ilişkin davada, kapatılan TİB Başkanvekili Osman Nihat Şen ile darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (F..
Tamamı 9.6.2022

Dink Davasında Hapisler Onandı

08.06.2022 16:54 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetö elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında bulunduğu 6's..
Tamamı 8.6.2022

İzmir: Darbeye 60 Onama 80 Bozma

04.06.2022 20:51 İzmir'de, FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından açılan ve 282 sanıklı dava, dosyaları ayrılarak 2018'de hüküm verilen 137 sanığın dosyası Yargıtay'da görüşüldü.

14 Nisan'daki gelişmeye dair edinilen ..

Tamamı 4.6.2022

Yakalanan İlk Darbecinin davası

09.06.2022 09:59 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 9.6.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

08.06.2022 16:40 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 8.6.2022

Nazilli Esnaf Yapılanması davası

08.06.2022 15:32 Aydın'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Nazilli ilçesindeki esnaf yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında 62 sanığın yargılanmasına devam edildi.

20 Mayıs'ta Aydın 3. Ağır..

Tamamı 8.6.2022

Ordu: Yeni Yapılanmaya 17 Hapis

08.06.2022 15:20 Ordu'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yeni il yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 41 sanıktan 17'sine, 1 yıl 13 ay ile 6 yıl 10 ay 15 gün arasında değişen hapis cezası verildi.
<..

Tamamı 8.6.2022

Gülen'in İtirafları İndirim Gerekçesi

10.06.2022 11:09 Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı aldığı 3 yıl 4 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı.

1..

Tamamı 10.6.2022

Şike: Cezaya Onama Beraate Bozma

09.06.2022 16:51 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle örgüt mensubu 88 sanığın yargılandığı davada verilen cezalar İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi'..
Tamamı 9.6.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
56.477.559