Aile Meclisi’nden 14/15 Temmuz’da Dua ve Basın açıklaması
Tam
EskidenYeniye
 

Ergenekon´un Esed´le dansı

CHP ve medyanın bir kısmında, PKK ve eylemleri büyütülmeye, sevimli gösterilmeye çalışılıyor. Bu gruplar, Suriye Esed rejimine de açık destek verirken, bu konuda Türk hükümetini de yerden yere vuruyorlar. Radikal yazarı Avni Özgürel yazısında, Erdoğan´la sandıkta baş etmekten ümidini kesen bu grupların, asker ve yargı cephesinde yaşadıkları onca hayal kırıklığının ardından ellerinde hükümeti yenebilmek için umutlarını bağladıkları biri kadim, diğeri yeni iki adresin kaldığını vurguluyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

13.09.2012 11:52 CHP ile medyanın bir kısmında, PKK terör örgütü ile eylemleri örgütün işine yarayacak şekilde reklam ediliyor. Bu yayın politikası özellikle Doğan grubu yayın organlarında gözleniyor. Bu medya ile CHP, Suriye konusunda Esed rejimine de destek veriyor. İnanılmaz bir ihanet işbirliği içerisinde hareket eden bu gruplar, Suriye rejimini desteklerken Türk hükümetini eleştiriyor, kendi hükümetlerinden en ufak bir desteği dahi esirgiyorlar. Türkiye´ye sığınan Suriyeli mültecilerin silah talimi yaptığına, ambulanslarla silah taşıdığına kadar, adeta Suriye rejiminin maaşlı birer ajanı gibi davranan, mülteci kamplarında iz sürecek ve hedef gösterecek kadar ileri giden bu grupların faaliyetleri, deneyimli gazeteci Avni Özgürel´in de dikkatini çekmiş.

Özgürel´in Radikal gazetesindeki yazısı şu şekilde:

Türkiye´de olaysız geçen her günü kayıp olarak gören yeni bir güruh oluştu. Başbakan Erdoğan´ın seveni, alkışlayanı hayli fazla, biliyoruz... Onu kendine yakın gören, tavrını, duruşunu beğenen; iktidarından hizmet alan, sayesinde imkân elde eden ya da derdinden kurtulan onca insan var! Sevmeyeni? Elhak o da az sayılmaz. Beklediği hizmeti alamayan, sahip olduğu imkânı kaybeden, tavrından, duruşundan rahatsız olan, dertsizken dertlenenler var. Silivri´den çıkın, Hakkâri´ye uzanın! Hepsi aynı değil, sebepleri, meşrepleri bir değil elbette. Öfkesini bağıra çağıra seslendiren var, yazıya döken var, söyleyemeyip sırtını dönen var. Türlü türlü!

Ancak bir tür var ki işte o yeni... Daha doğrusu yakın zamanda tek tük rastlanır olmaktan çıkıp topluluk vasfı kazandı. Nevzuhur alkışçılar bunlar! Eskiden ?Dur bak üç gün sonra façası nasıl bozulacak Tayyip´in? deyip geceleri Genelkurmay binasında kaç ampulün yandığını gözleyen, cumhuriyet türbelerine çaput bağlayanlar!.. Şimdi ağızları değişti. ?Yiğidi öldür ama hakkını ver arkadaş. Ben Başbakan´ı doğru buluyorum!? ?Adam elinden geleni yapıyor; daha ne yapsın?? ?İyi ki o var başımızda. Maazallah bizimkiler olsa!..?

İki yıl öncesine kadar bar muhabbetlerinde fısıltıyla söylenirdi bu sözler. Şimdi ise gazete köşelerine taşındı. Bir grubu, mutsuz, nedamet getirmiş eski muhalifi oynuyor; kıdemliler ise Erdoğan´a ya da Erdoğan´ın yakın çevresine ?Bunlar bile değişti. Ne ateşli muhaliftiler Cumhuriyet Mitingi günlerinde, hatırlayın!? deme işini üstlendiler...

-´Ümidimiz Esed ve PKK´-

Velhasıl tablonun arka planı görünen yüzünden hayli farklı! Okumayı bil yeter ki! Ergenekoncusu, Balyozcusu, PKK´lısı, mafyası, çetesi, laik cumhuriyetçi/solcu entelektüeli oynayanı, biraz geç olsa da Erdoğan´la sandıkta baş etmenin zor olduğunun farkına vardı. Zaman zaman Erdoğan karşıtı cepheyi eleştirerek, zaman zaman AK Parti´nin hakkını teslim eder görünmelerinin sebebi, bulundukları konumdan daha geriye düşmemek..

Ancak diller yüksek sesle ne söylerse söylesin kalpler başka sevdalara çarpıyor. Asker ve yargı cephesinde yaşadıkları onca hayal kırıklığının ardından ellerinde umutlarını bağladıkları biri kadim, diğeri yeni iki adres kaldı: Kandil ve Şam!.. Yani Beşar Esed´in ve PKK´nın duacısı oldular!

Esed´i çok sevdiklerinden, hazretin kara kaşına kara gözüne hayran olduklarından falan değil elbette. 21. asrın Muaviyeliğine soyunan Şam Şeytanı, Tayyip Erdoğan´ı ve AK Parti hükümetini seçmen nezdinde başarısız gösterme potansiyelinde olduğunu düşündükleri iki odaktan biri! Diğeri malum: Kandil, PKK!

Bombalı eylemler, karakollara saldırılar, sabotajlar artıp TV kanallarının haber bültenleri, gazetelerin birinci sayfaları şehit fotoğrafları, acılı ailelerin tepkilerinin yansıdığı sahneler, bayrağa sarılı tabut görüntüleriyle doldukça sureta ortama uygun davranıp içten içe ellerini ovuşturan; olaysız geçen her günü kayıp olarak gören; ertesi sabaha gözleri ekranda, kulakları kirişte tırnak yiyip felaket haberi bekleyerek alesta duran güruh.

Kaybeden Türkiye´ymiş, çözülen milletmiş ne gam? Şam´da ya da Güneydoğu´da ardı arkası kesilmeyen şiddet tablolarını taraftarı oldukları futbol takımının maçını izlercesine şevk ve heyecanla, atılan her bombayı, ölen her insanı skor tabelasında kendi lehlerine değişiklik heyecanıyla takip eden gözünü kan bürümüş asri vampirlerin yeni gözbebeği Esed!

?Obama başkanlık seçimi sonrasına kadar Erdoğan´a destek verecek durumda değil!? ?Ohhhhh! Çok şükür.? ?Avrupa kendi derdinde, Suriye´ye bakan yok.? ?Çok şükür!? ?BM mülteciler sorununda kös dinledi!? ?Aman aman, nazar değmesin.? ?Esed PKK´ya destek yağdırıyor?, ?Irak Başbakanı Maliki Ankara´ya sert çıktı?, ?İran´la ipler geriliyor?... ?.........? ( Avni Özgürel / Radikal)

(13 Eylül 2012, 11:52)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Ergenekon-PKK bağlantısıyla ilgili manşetlerimiz

Kontrgerilla Medyası

PKK Taraf´tarları deşifre oldu

Baasçıların utanç kardeşliği

Örneklerle CHP´nin Ergenekon davalarında sempatizanlıktan öte tavırları

´Ergenekon ve CHP´ manşetlerimiz

Ergenekon, Balyoz ve diğer iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=4812    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
60.967.607