Tam
EskidenYeniye
 

Gizli Tanık: Devlet korumuyor

Birinci Ergenekon davasının gizli tanığı X, ´Tehdit ediliyorum. Tanık Koruma Kurulu taleplerimi umursamıyor´ diyerek gizli tanıklık müessesindeki sıkıntıları anlattı.

Önceki haber title=Sonraki haber

15.09.2012 11:16 Ergenekon´un kaos planlarını deşifre eden gizli tanık, ´ölüme terkedildiğini´ söyledi. Gizli Tanık, Tehdit ediliyorum. Tanık Koruma Kurulu taleplerimi umursamıyor. Hastaneye bile gidemiyorum. Sanki tanıklık yapmamam için yıldırmaya çalışıyorlar dedi. Birinci Ergenekon davasının gizli tanığı, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Gizli tanık, kendisine bağlanan asgari ücretle koskoca bir şehirde yalnızlığa mahkum edildiğini söyledi. Beni ölüme ve çaresizliğe terk ettiler derken Ergenekon´dan tehditler aldığını savundu. Başka bir ülkeye gönderilme talebinin 11 kişilik Tanık Koruma Kurulu tarafından reddedildiğini aktaran tanık, Bakmak zorunda olduğum bir ailem yok, en önemli delilleri de ben verdim. Ama beni koruyamıyorlar ifadesini kullandı. Kendi güvenliğini sağlamak için ´gizli tanık evi´nde cephanelik kurduğunu anlattı. İşte, PKK´nın içine sızmayı başaran ve yıllarca MİT´e istihbarat sağlayan ´X´ kodlu gizli tanığın isyanı:

PROVOKASYON İÇİN KURULDU

Cumhurbaşkanlığı seçimi sürecinde 2007 yılı öncesinde Kuvayı Milliye dernekleri provokasyon organize etmek için kuruldu. Ben bu olayların en başındaki adamım. Derneğin operasyon ekibi olan ´özel kuvvetler´ ile ´istihbarat´ birimlerini ben kurdum. O dönemde bana silah üstüne yemin ettirdiklerinde, bu görevi verdiklerinde Mehmet Fikri Karadağ dedi ki Atatürk ilke ve inkılaplarına karşı milliyetçiğe karşı en ufak bir uygunsuzluk görürsen rapor et. Kim olursa olsun not tut yargıla. Tam yetkiliydim.

ESRAR ÇEKİP DARBE PLANLADILAR

Kadıköy´deki merkez binada bulunurken bir süre sonra gördüm ki Atatürk ilke ve inkılapları dışında her şey var. Her akşam esrar içiyorlar. Ümraniye, Mecidiyeköy mafyasıyla çalışıyorlar. Çek senet işleri yapıyorlar. Esrar içip içip darbe planlıyorlardı. Ben hepsini not tutuyordum.

ATATÜRK ADIYLA KELLE ALINDI

Ben içlerinde olduğum için teşkilatın Atatürk´le hiç alakası olmadığını gördüm. Ben nasıl onlara güveneyim. Zaten savcılığa gelmemin nedenlerinden biri de bu. Atatürk´ün adını kullanarak kelle koparıyorlar, haraç alıyorlar. Bunların yapmadığı iş yok. Ama içeriye girdiğinde her yer Atatürk resimleri ve bayraklarla dolu.

İCRA DAİRESİ GİBİ ÇALIŞTILAR

Mahkemede ifade verirken adımı söyleyince hepsi sustu. İddialara değil benim konuşmama karşı çıktılar. Yalan söyledin diyemediler. Sizin yaptığınız faaliyetlerin içinde Atatürk´le ilgili ne var dedim. Nerede illegal pis iş var onlara havale. İstanbul´da Maliye Bakanlığı, icra dairesi gibi çalışıyorlar. Haraç kesiyorlar. Fenerbahçe´de 50 işadamının alacak verecek tahsilatını Kuvayı Milliye yapıyordu. Borçluları kaldırıp falakaya yatırıyorduk. Ünlü işadamları da vardı, borcunu ödemeyen sanatçılar da.

MÜSLÜMANLARA KARŞI KURULDU

Cumhuriyet mitingleri ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri olduğu dönemlerde 50 tane dernek kuruldu. Hep emekli ve aktif subaylarla kurduk. Önlenemeyen bir Müslüman hareketin Türkiye´de önünü kesmek için kurduk. Darbe olabilmesi için bunun bir alt yapısı lazımdı. Kuvayı Milliye´nin tek amacı provokasyon yapmaktı. Benim bildiğim 20 tane Atatürk heykeli kırıldı. Ertesi gün gazetelerde şeriatçılar Atatürk heykeline saldırdı diye yazıyordu. Ne filmler döndü. Vururken de Allah-u Ekber diyorlardı. Ben de böyle birçok provokasyonu organize ettim. Planlar ya İstanbul´daki Birinci Ordu´da ya da Fenerbahçe Orduevi´nde yapılır. Oraya gider subay, astsubaylarla görüşürdük.

FOTOĞRAFLARI BEN VERDİM

Ümraniye bombaları 2007´de yakalanınca onlara bir ateş düştü. Bu gelişmelerin ardından olaylarla ilgili adı geçen paşaların birbirleriyle olan ilişkilerini ortaya koyan 200 fotoğrafı basına verdim. Bu fotoğrafları verdiğim için KCK gibi kendi kurdukları mahkemede beni yargıladılar. Paşa paşayı tanır, ne var bunda diye kendimi savundum. Derneğin üye kayıtlarının ve görev dağılımının yazıldığı defter bende. Onu bir yere gömdüm. İçinde çok önemli bilgiler var.

SAVCIYLA İRTİBATA GEÇTİM

Daha sonra bir seyahat için komşu ülkeye geçtim. Bu sırada yapılan operasyonda Veli Küçük, Mehmet Fikri Karadağ gibi isimler gözaltına alındı. Daha sonra öğrendim; benim verdiğim fotoğraflar sayesinde operasyon yapılmış. Operasyonu öğrendikten sonra yurt dışından Ergenekon savcısıyla irtibata geçtim. İstanbul´a gidip o zamanki Beşiktaş Adliyesi´nde savcılarla buluştum. 16 saat ifade verdim. 2008´de çıkarılan Tanık Koruma Kanunu´ndan söz ettiler. Kabul ettim. Beni Zeytinburnu´nda bir sosyal tesise yerleştirdiler. Ben özgürlüğü seven adamım, oradan firar ettim.

İLK GİZLİ TANIK BENİM

Birkaç gün sonra Tanık Koruma Kurulu´ndan biri beni aradı. Ankara´ya gitmemi istedi. Gittim gördüm ki masayı yeni açmışlar ilk uygulamaları benim. İlk gizli tanık benim. Yurt dışına yerleştirilmemi istedim, talebim yerine gelmedi. Onlar işi bilmiyorlar. Yönetmelikteki bazı terimlere takılmışlar. Bana yolda koyu renkli bir arabadan üç kurşun sıkıldı. Kurul, Hani sende bir yara yok dedi. İşin uzmanı değiller.

SİLAHSIZ DOLAŞAMIYOR

Bir asgari ücret bağladılar. Su ve elektrik parasını kendim veriyorum. Bütün sosyal çevremi kaybettim. Ailemle hiçbir bağ kuramıyorum. 80 yaşındaki anamı bile arayamıyorum. Damarlarımda sorun var, kulaklarımda sorunum var. Ama bana bakacak hastane yok. Sağlık güvencem yok. Kalp krizi geçirsem benim kapımı kimse açmaz. Ölürsem ölüm kokacak. Ayda bir gelip paramı elden veriyorlar o kadar. Kendi kendimi koruyorum. Beylik silahım da var Keleşim de. Peşimde olduklarını biliyorum. Benim evim cephanelik gibi. Kurula anlattım; Benim kapıma biri gelsin vururum sebebi sizsiniz dedim. Bu kadar ağır bir sorumluluk altına girmişim. Beni 11 tane adamın insafına bırakıyorlar. Ben kendimi nasıl koruyacağım.

BENİ TANIMAYAN YOK

Kurulun karşısına ilk çıktığımda dava bitinceye kadar birkaç sene onların tespit edeceği bir ülkeye, geçinebileceğim kadar da bir para ile göndermelerini istedim, reddettiler. Tanık koruma birimlerinin olduğu iller o dönemde azdı. Beni arayan hemen bulabilirdi. En önemli delilleri veren benim, en kolay korunacak benim. 5 yılda 100 kişiyle muhatap oldum. Böyle gizli tanık mı olur? Benim her ay paramı iki polis memuru getiriyor. Tayin oluyor, hastalık oluyor, ölüm oluyor başkası geliyor. Beni bilmeyen yok. Şu anda oturduğum evde tehdit altındayım. Benim bakmakla yükümlü olduğum kimse yok. En kolay gizli tanık bendim ama Tanık Koruma Kurulu beni bile koruyamıyor. Bunlar tamamen tanıkların önünü tıkayıp bundan sonra hiç kimse tanıklık yapmasın istiyorlar.

KASIT VAR YILDIRMA VAR

Bazı gizli tanıkların ifade değiştirmelerinde bir kasıt var. Yıldırma var. Ben yılmıyorum. Vatana ihanet edenler içeride daha rahatlar. Adamlar mahkemelerde şov yapıyorlar. Bizi de buraya mahkum ettiler. Çok kere intihar etmeyi düşündüm. Ama çözüm değil. Burada sistematik bir çalışma olduğunu düşünüyorum. Yani yasa var. Bunun içini boşaltmak istiyorlar. Artık kimse buna tenezzül etmesin istiyorlar. Çünkü Türkiye´de daha soruşturulacak çok olaylar var. Devlet sana bu tanık korumu kurumunu emanet ettiyse tanıkların her şeyiyle ilgileneceksin.

TANIK KORUMA KANUN NE DİYOR?

5726 sayılı Tanık Koruma Kanunu 2008´de çıktı. Yasa kapsamında gizli tanıklara yönelik koruma tedbirleri şunlar:

1- Kimlik ve adres bilgilerinin kayda alınarak gizli tutulması ve kendisine yapılacak tebligatlara ilişkin ayrı bir adres tespit edilmesi.

2- Duruşmada hazır bulunma hakkına sahip bulunanlar olmadan dinlenmesi ya da ses veya görüntüsünün değiştirilerek özel ortamda dinlenmesi.

3- Tutuklu veya hükümlü olanların durumlarına uygun ceza infaz kurumu ve tutukevlerine yerleştirilmesi.

4- Fizikî koruma sağlanması.

5- Kimlik ve ilgili diğer bilgi ve belgelerin değiştirilmesi ve düzenlenmesi: Adlî sicil, askerlik, vergi, nüfus, sosyal güvenlik ve benzeri bilgi ve kayıtlarının değiştirilmesi ve düzenlenmesi. Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, pasaport, evlilik cüzdanı, diploma ve her türlü ruhsat gibi resmî belgelerin değiştirilmesi ve düzenlenmesi. Taşınır ve taşınmaz mal varlığıyla ilgili haklarını kullanmasına yönelik işlemlerin yapılması.

6- Geçici olarak geçimini sağlama amacıyla maddî yardımda bulunulması.

7- Çalışan kişinin iş yerinin ya da iş alanının değiştirilmesi veya öğrenim görenin devam etmekte olduğu her türlü eğitim ve öğretim kurumunun değiştirilmesi.

8- Yurt içinde başka bir yerleşim biriminde yaşamasının sağlanması.

9- Uluslararası anlaşmalara ve karşılıklılık ilkesine uygun şekilde, geçici olarak başka bir ülkede yerleştirilmesinin sağlanması.

10- Fizyolojik görünümün estetik cerrahi yoluyla veya estetik cerrahi gerektirmeksizin değiştirilmesi ve buna uygun kimlik bilgilerinin yeniden düzenlenmesi. ( Bugün)

(15 Eylül 2012, 11:16)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Ergenekon ve benzer davaları tanıkları deşifre ve tehdit ederek etkisiz bırakma gayretleri

Ergenekon, Balyoz ve benzer davaları engelleme girişimleri

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=4819    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Amiralin Alıkonulmasına Müebbet

21.12.2021 08:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Deniz Harp Okulu Komutanı olan Tümamiral Mesut Özel'in, emrindeki askerler tarafından kelepçelenip cezaevine kapatılmasına ilişkin 9 sa..
Tamamı 21.12.2021

Fetö Casuslarına 165 Yıl Gerekçesi

20.12.2021 15:05 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına Fetö/PKK/DHKP-C/MKP terör örgütlerine yönelik soruşturma bilgilerinin bazı Avrupa ülkelerinin Ankara büyükelçiliklerine ait talepler doğrultusunda rüşvetle Malatya Doğanş..
Tamamı 20.12.2021

ATO Fetö Yapılanmasına dava

20.12.2021 14:39 Ankara'da, Fetullah Gülen terör örgütünün Ankara Ticaret Odası'ndaki (ATO) yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 12 kişi hakkında “örgüte üye olma ve yardım etme” suçlarından dava açıldı. 1..
Tamamı 20.12.2021

Fetö Yöneticilerine 28 Yıl Hapis

23.12.2021 09:06 Ankara'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda biri mahrem sorumlu ve nöbetçi imam, diğeri sahte kimlikçi olarak yönetic..
Tamamı 23.12.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

21.12.2021 12:36 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 21.12.2021

Darbede TRT İşgali davası

21.12.2021 12:12 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 21.12.2021

Yeğen Gülen 212 İsmi Deşifre Etti

22.12.2021 10:01 Ankara'da, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) operasyonu ile yurt dışında yakalandıktan sonra tutuklanan, FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Selahaddin Gülen'in yargılanmasına devam edildi. 18 Kasım'da Ankara..
Tamamı 22.12.2021

Zirve Kumpası: Sahte İhbarlar Davası

21.12.2021 12:17 Malatya'da, 18 Nisan 2007 tarihinde meydana gelen ve biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında FETÖ'nün talimatıyla, kendilerinden olmayan askerleri engellemek ve örgüt ..
Tamamı 21.12.2021

Şemdinli Savcısına Yine 10 Yıl Hapis

21.12.2021 08:36 2005'te Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki olaylara yönelik soruşturmasıyla adı duyulan eski savcı Ferhat Sarıkaya, Yargıtay'ın bozma kararının ardından Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden görülen davada FETÖ ü..
Tamamı 21.12.2021

Selam Kumpası: Hapis Gerekçesi

20.12.2021 14:49 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili, binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 55 eski hakim ve sa..
Tamamı 20.12.2021

Kapıyı Mahrem İmam Değil Polis Açtı

23.12.2021 13:15 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında firari jandarma 'mahrem imamı' Mehmet Sağlam'ın evinde arama yapıldığı sırada ikametgaha gelen iki kişinin, ihraç edilmiş eski binbaşılar olduğu ortaya çıktı. 19 Kasım'daki geli..
Tamamı 23.12.2021

Akıncı Üssü Dosyası İstinafta

23.12.2021 10:58 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde komuta merkezi olan Akıncı Üssü davasında yer alan klasörler, kanun yolu incelemesi için Ankara Bölge Adliye Mahkemesine (BAM) gönderildi. ..
Tamamı 23.12.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:30 Balıkesir'de, FETÖ'nün darbe girişimi gecesi Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında bazı subayların katıldığı toplantının yanı sıra tankların ve araçların revirin önüne dizilmesine ilişkin açılan davada 10'u tutu..
Tamamı 21.12.2021

Balıkesir: 7 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:25 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 7 sanığın yargılanmasına devam edildi. 15 Kasım'da Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkem..
Tamamı 21.12.2021

Ankara 7 sanıklı Darbe davası

20.12.2021 12:34 Ankara'da, FETÖ/PDY'nin, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Lojistik Başkanı olan, darbeciler tarafından hazırlanan sözde görevlendirme listesinde TRT Genel Müdürlüğü'ne atandığı belirtilen es..
Tamamı 20.12.2021

Sakarya 34 sanık: Altın Lale Derneği

21.12.2021 12:26 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye ilişkin kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi 2'si firari 34 sanığın tutuksuz yargılanmasına devam edildi. 17 Aralık'ta Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruş..
Tamamı 21.12.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
53.703.401