Tam
EskidenYeniye
 

Ergenekon´da 232. duruşma

Ergenekon davasına 232. duruşma ile devam ediliyor. Duruşmada tanık olarak dinlenen Burhan Yılmaz, Ergenekon soruşturmalarının açılmasına neden olan ve sanık Oktay Yıldırım´a ait olduğu ileri sürülen 27 el bombasının bulunduğu gecekonduda yapılan aramalarla ilgili bilgi verdi.

Önceki haber title=Sonraki haber

18.09.2012 14:10 Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CHP milletvekilleri Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal ile emekli Tuğgeneral Veli Küçük´ün de aralarında bulunduğu 65´i tutuklu 274 sanıklı ´Ergenekon´ davasının 232´inci duruşması başladı. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nce Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi´nde oluşturulan salonda görülen duruşmaya, CHP İzmir Milletvekilli gazeteci Mustafa Balbay, gazeteci Tuncay Özkan, emekli Tuğgeneral Veli Küçük ve eski Özel Harekat Dairesi Başkanvekili İbrahim Şahin´in de aralarında bulunduğu 39 tutuklu sanık katıldı. Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, emekli Orgeneral Hurşit Tolon, emekli Tuğgeneral Levent Ersöz, CHP Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Haberal, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve Sedat Peker´in de aralarında bulunduğu 26 tutuklu sanığın gelmediği duruşmada, ´Odatv´ davasının tutuklu sanığı bu davadan tutuksuz yargılanan Yalçın Küçük de hazır bulundu.

Mahkeme Heyeti Başkanı Hasan Hüseyin Özese, tutuklu sanıklardan Mehmet Demirtaş´ın tanığı Burhan Yılmaz´ın hazır olduğunu, dün rahatsızlandığı için ifadesi alınamayan başka suçtan tutuklu yargılanan tanık Emrah Özdemir´in de sağlık sorunlarını bildiren dilekçe gönderdiğini kaydetti.

TANIK BURHAN YILMAZ´IN İFADESİ

Duruşmada daha sonra 12 Haziran 2007´de Ümraniye´de ele geçirilen 27 el bombasının bulunduğu gecekondunun ön tarafındaki büfede çalışan Burhan Yılmaz tanık olarak dinlenildi. ´Ergenekon´ soruşturması kapsamında 19 Haziran 2007´de emniyette ifadesi alınan Yılmaz, bombaların bulunduğu evin ön tarafındaki büfeyi kendisinin çalıştırdığını, bu gecekonduda dayısı Mehmet Demirtaş´ın kiracısı olarak kalan tutuksuz sanıklardan Ali Yiğit´in de yanındaki manavı işlettiğini söyledi. Yılmaz, daha önceden Mehmet Demirtaş´ın işlettiği otogaz istasyonunda da çalıştığını ifade ederek, tutuklu sanıklardan Oktay Yıldırım´ın istasyona arada sırada geldiğini belirtti. Oktay Yıldırım´ın büfeye de 5-6 kere geldiğini anlatan Yılmaz, ´Ali Yiğit ve Mehmet Demirtaş, Oktay Yıldırım´a ´komutanım´ diyordu. Demirtaş ve Yıldırım çay içerken kendi aralarında konuşuyorlardı. Ancak ne konuştuklarını duymadım´ dedi.

Başkan Özese´nin soruları üzerine Yılmaz, el bombalarının eve nasıl getirildiği konusunda bilgisi olmadığını belirterek, Ali Yiğit ile aynı evde kalan babası Şevki Yiğit´in de kendisine bombalardan söz etmediğini dile getirdi.

Yılmaz, savcı Mehmet Ali Pekgüzel´in soruları üzerine de, polisler tarafından evde yapılan aramayı şöyle anlattı: ´Arama yapılmadan 15 gün önce Ali Yiğit evden taşındı. Saat 10.00-11.00 arasında gürültü koptu. Polisler geldi. Bahçeyi aradılar. Bana ´Sen karışma otur yerine´ dediler. Amirlerine çay yaptım. Mehmet Demirtaş´ı aradım, geldi. Ali Yiğit de tesadüfen oradan geçiyormuş. ´Anahtarı getireyim, kapıyı kırmayın´ dedi. Yiğit anahtarı getirmeye gidince polisler çatıda ´bingo´ dediler. Ellerinde bir poşet içinde kutu vardı. El bombası olduğunu daha sonra gazetelerden öğrendim. Bombaları daha önceden görmedim. Saat 14.00-15.00 gibi polislerin işi bitti. Ertesi gün Ali Yiğit´i tatbikata getirdiler. Sonra da köpeklerle gelip, arama yaptılar. Beni de emniyete götürdüler.´

Gecekondunun çatısına dışarıdan çıkıldığını belirten Yılmaz, merdiven dayanarak manavdan ve manavın yanındaki balıkçıdan da çatıya çıkılabileceğini anlattı. ( AA, Cihan)

-Ergenekon sanıkları, duruşma salonunu terk etti-

Duruşmanın öğleden sonraki bölümünde bazı sanıklar yargılama koşulları, mahkemenin tutumu ve usule ilişkin konularla ilgili konuşmak için söz istedi. Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, duruşmada tanık dinleneceğini belirterek, sanıklara söz vermedi. Mustafa Balbay ve Tuncay Özkan´ın da aralarında bulunduğu sanıklar kendilerine söz verilmesi konusunda ısrar etti. Sanıkların büyük çoğunluğunun bu konuda söz istediği gözlendi. Başkan Özese, ısrarlarına devam eden sanıkları, yerlerine oturmaları konusunda uyardı. Ancak ısrarına devam eden sanık Tuncay Özkan, salondan dışarı çıkarıldı.

Başkan Özese, duruşma sırasında sanıklar ile sanık bölümü dışındakiler arasında herhangi birşey alınıp verilmesinin de yasak olduğunu söyledi. Başkan Özese ile bir süre tartışan tüm tutuklu sanıklar, daha sonra duruşma salonunu terk etti. Bu sırada duruşmaya ara verildi. Ara sırasında tutuklu sanık Tuncay Özkan, Başkan Özese´nin sanıkların avukatlarla yaptıklarını söylediği alışveriş konusuyla ilgili açıklama yaptı. Özkan, ´Sıfırcı hoca´ lakabıyla tanıdıkları Prof. Dr. Kurthan Fişek´in, üniversiteden kendi hocaları olduğunu belirterek, ölümü nedeniyle hazırladığı başsağlığı ilanını avukatına verirken üye hakim Ercan Fırat´ın müdahale ettiğini söyledi. Üye hakimin ilanı okuduktan sonra kendisine geri vererek avukatına iletebileceğini söylediğini kaydeden Özkan, mahkemenin tutumunu eleştirdi.

Mustafa Balbay da, Giderek ağırlaşan yargılama koşullarıyla karşı karşıyayız. Bu yargılama değil yargılama işkencesi. Hiç tanımadığımız insanlar bizim hakkımızda konuşuyor. dedi. Böyle bir yargılamayı kabul etmediklerini belirten Balbay, Bunu mahkeme başkanına söylemek istedik. Söz hakkı vermiyor. Avukata dilekçe vermeyi bile biz kontrol edeceğiz diyorlar. Giderek katılaşan uygulamalar söz konusu. Mahkeme kendi usulünü oluşturmaya başladı. Talep konuşmaları kaldırıldı. 28 Temmuz´da 58 sayfa tahliye gerekçe yazıldı. 24 Ağustos´ta tahliye talepleri yine değerlendirildi ve 28 Temmuz´daki gerekçeler geçerlidir yazıyor. Bu mahkemeler yasayı da tanımıyor.´ ifadesini kullandı.

TANIK EMRAH ÖZDEMİR´İN İFADESİ

Aranın ardından duruşma başlarken tutuklu sanıklar tekrar salon dışına çıktı. Salonda sadece tutuksuz sanıklardan Hayrettin Ertekin´in bulunduğu gözlendi. Başkan Özese, dinlenecek olan tanık Emrah Özdemir´in sanıkların bulunmadığı bir ortamda ifade vermek istediğini belirterek Ertekin´in de salon dışına çıkmasını istedi. Ertekin´in de salon dışına çıkmasının ardından tanık Özdemir´in ifadesinin alınmasına başlandı. Özdemir dün rahatsızlanmış, ifade veremeyeceği anlaşılınca ifade verme işlemi bugüne ertelenmişti. ( Cihan)

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görülen Ergenekon davasında tanık Emrah Özdemir, tutuklu sanıkların duruşma salonundan çıkarılmasından sonra gizli tanık odasından ifade vermeye başladı. Orjinal sesinin ve görüntüsünün bozulmadan duruşma salonuna yansıtıldığı tanık Özdemir ifade verdiği sırada tutuksuz sanık Hayrettin Ertekin ile ilgili iddialarda da bulunduğu için Ertekin´in duruşma salonunda bulunmasına izin verildi. Daha sonra da başka bir cinayet davasından hükümlü bulunan Emrah Özdemir´in ifadesinin alınmasına geçildi.

Tanık sıfatıyla mahkemede ifade vermek istediğine dair dilekçe vermesinin ardından ölümle tehdit edildiğini belirten Emrah Özdemir´in Malatya´da geçtiğimiz ay Kazım Çillioğlu ve Rıdvan Özden´in öldürülmesi hakkında verdiği ifade okundu. Bu sırada ifadesinde geçen olaylarla ilgili net tanıklığı olup olmadığı sorulan tanık, Ben bire bir olaylara tanık olmadım. Babam kumarhaneler kralı olarak tanınan Ömer Lütfü Topal´ın şoförüydü. O nedenle çok ortama girip çıktım. Ömer Lütfi Topal´ın yanına sık sık gelip gitmesi nedeniyle tanıdığım ve samimi olduğumuz, benden önce Ergenekon davasında tanıklık da yapan Adil Timurtaş ağabeyden duydum bunları. Ancak burada duyduklarımı değil gördüklerimi anlatmak istiyorum. dedi.

Tanık olmak istediğine dair dilekçe vermesinin ardından tehdit edildiğini de iddia eden tanık, Hasan Atilla Uğur ile hastanede karşılaştık. Cezaevinde komutanlara hayli toleranslı davranılıyor. Silivri 1 Nolu Cezaevi´nde görevli infaz koruma memurları tarafından bana onlar aracılığıyla para ve haber getiriliyor. Bir ay önce bin lira, bir hafta önce de 500 lira para geldi. Bu para ifade vermemem içindi. Ayrıca avukat Zeynep Küçük de para vermiş. Ben cezaevi savcısına şikayette bulundum. Bugün yarın soruşturma başlar. Veli Küçük, Hayrettin Ertekin, Hasan Atilla Uğur ve Sedat Peker ağabey aracılığıyla uyardılar. Sedat Peker ile sürekli zaten mektuplaşıyoruz. Benden gencim, cahillik ettim şeklinde ifadelerle dilekçemi geri çekmemi istediler. Hayrettin Ertekin´in, Sedat Peker´i hiç tanımadığı şeklinde ifade verdiğini duydum. Oysa çok iyi tanır, ofisine sürekli gelir giderdi. şeklinde konuştu. Savcı Pekgüzel, tanığa Zeynep Küçük´ü görseniz tanır mısınız diye sordu. Tanık, Hayır cevabını verdi.

Tanık Özdemir, Adil Timurtaş´ın da aralarında bulunduğu bazı PKK terör örgütü itirafçısı olan ve sonradan JİTEM´ci olan kişilerin, Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından Hayrettin Ertekin´in yanında çalıştıklarını söyledi. Timurtaş´ın, gittiği her yere kendisini de beraberinde götürdüğünü belirten Özdemir, Ergenekon davasının tutuklu sanıkları Veli Küçük, Muzaffer Tekin, Kemal Kerinçsiz ve Sedat Peker ile tutuksuz sanık Arif Doğan´ı da Timurtaş´la gidip geldiği yerlerde tanıdığını kaydetti. Küçük, Tekin, Kerinçsiz ve Peker´in Ataşehir´de Sahan Restoran ile Süreyyapaşa Sineması ve patrikhanede toplantı yaptıklarını söyledi. Özdemir, Süreyyapaşa Sineması´ndaki sinema izler gibi yapılan başka bir toplantıda da bu isimlerden farklı olarak Hayrettin Ertekin´in de katıldığını ifade etti.

Bu toplantılarda Olayın değişmesi lazım. Her yeri Fethullahçılar ele geçirdi. Eskiden her istediğimizi yapıyorduk. Yine söz sahibi olmamız için kaos ortamı oluşturmak gerekiyor... şeklinde konuşmalar geçtiğini belirten Özdemir, Ayrıca Orhan Pamuk, Ahmet Türk ve Osman Baydemir´in öldürülmesi gerektiğinden bahsediyorlardı. diye konuştu. Araçlarına kurşun geçirmez cam takmaktan bahsettiklerini belirten tanık Özdemir, Rahmetli Kuddusi Okkır ile birlikte çeşitli illerde kongreler yapacaklarmış. Yavuz Ataç´ın isminden çok bahsediyorlardı. Veli Küçük ile Korkut Eken arasındaki kırgınlığı çözebilecek kişinin Ataç olduğunu söylüyorlardı. sözlerini kaydetti.

Susurluk kazası olduğunda Veli Küçük paşanın, Drej Ali lakaplı Ali Yasak´ı olay yerine gönderdiklerinin de bu konuşmalarda geçtiğini anlatan Özdemir, Çatlı´nın aslında kazada ölmediği, Veli Paşa tarafından öldürüldüğü, araçta bulunan evrakların ve çantanın Ali Yasak tarafından alındığından bahsettiklerini söyledi.

Tanık Özdemir, daha sonra da sanık Hayrettin Ertekin´in resmi ve gayriresmi çok büyük mal varlığı olduğunu belirtti. Özdemir, bu mal varlığının da kuyumculukla elde edilemeyecek bir varlık olduğunu söyledi.

Ertekin´e GATA´dan zaman zaman komutan misafirler geldiğini ifade eden tanık Özdemir, Genelkurmay Başkanı olmadan önce İlker Başbuğ ve Ergin Saygun´un kendilerine nasıl yardım edebileceklerini konuşuyorlardı. Konuşmalarında Yaşar Büyükanıt´tan çok konuşurlardı. dedi.

JİTEM´in Arif Doğan ve Cem Ersever tarafından kurulduğunu Arif Doğan´dan duyduğunu aktaran Özdemir, Cem Ersever, Veli Küçük´ün talimatıyla öldürüldü. JİTEM´deki anlaşmazlık yüzünden öldürüldü. Cem Ersever kendi kadrosunu kurmak istedi. Ben bu beyanları Adil Timurtaş´tan duydum. şeklinde konuştu. ( Cihan)

BALBAY VE ÖZKAN´A 16 DURUŞMA MEN CEZASI

Mahkeme heyeti yaklaşık 2 saatlik aranın ardından aldıkları 2 sayfalık ara kararları açıkladı. Mahkeme Başkanı Özese davada tanık olarak dinlenen Emrah Özdemir´in tansiyonu yükseldiği ve yorulduğu için dinlenmesine ara verildiğini söyledi.

Tanık Özdemir´in beyanı alındığı sırada Tuncay Özkan , Mustafa Balbay ve Oktay Yıldırım´ın söz istediklerini hatırlatan Mahkeme Başkanı Özese sanıklara söz verilmemesi üzerine yüksek sesle ve toplu bir şekilde söz almakta ısrar ettiklerini belirtti. Sanıkların uyarıları dikkate almadığı ve mahkemeyi itham edici beyanlarda bulunduklarını belirten Özese, Diğer sanıklara ön ayak olup protesto amacıyla topluca duruşma salonunu terk ettikleri ve bunun üzerine de duruşmaya ara verildi dedi. Başkan Özese, sanıkların bu disiplinsiz eylemleri nedeniyle duruşma düzeni ve disiplininin bozulduğunu söyledi. Bütün bu gerekçelerle mahkeme, Balbay, Özkan ve Yıldırım´ın 16 oturum duruşmalara katılmaktan men edilmelerine karar verdi.

PERİNÇEK´E TÜM DURUŞMALARDAN MEN CEZASI

Öte yandan Mahkeme Heyeti, tutuklu sanık İşçi Parti Genel Başkanı Doğu Perinçek´in esas hakkındaki savunması alınıncaya kadar duruşmalardan men edildiğini açıkladı. Mahkeme kararında, 11 Eylül 2012 tarihinde tanık Muharrem Mutlu Arıkan´ın beyanlarının alındığı sırada, sanık Perinçek´in iddia makamına yönelik hakaret ve tehdit içeren sözleri ile disiplinsiz eylemlerde bulunduğunu belirtti. Mahkeme yine aynı gerekçelerle tutuklu sanık Erkan Önsel´in 16 oturum duruşmalara katılmaktan men edilmesine karar verdi. Erkan Önsel, Kararı tanımıyorum, reddediyorum diye bağırdı. 65 sanığın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme heyeti duruşmayı 24 Eylül Pazartesi gününe erteledi.

BALBAY: EĞER BİR KARAR VERDİYSELER KESSİNLER CEZAYI KIRSINLAR KALEMİ

Kararın açıklamasının ardından gazetecilerin bulunduğu bölüme doğru gelerek açıklama yapan Balbay, Ben salonu terk etmedim. Mahkeme Başkanı duruşmaya ara verdiklerini açıkladı. Bu sırada savcı Pekgüzel de ´Madem Başkan usule ilişkin taleplerinizi yazılı yapmanızı istiyor, siz de yazılı olarak talepte bulunun´ dedi. Ben de daha sonra yazılı verdim. Ben, ´Arkadaşlar duruşma salonunu terk edin´ demedim. Tutanaklar ortada. Madem kararda ´Duruşma salonunu terk ettikleri´ diyor, Herkesin gördüğü bu olayı, heyet bu şekilde değerlendiriyorsa dava dosyasını, iddiaları nasıl inceleyeceğini kamuoyunun dikkatine sunuyorum. ´Böyle yargılama olmaz´ dememizin de ne kadar haklı olduğu gösteriyor. Bu yargılamayı kabul etmiyoruz. Suç, delil her şey anlamını yitirdi. Eğer bir karar verdilerse kessinler cezayı, kırsınlar kalemi dedi. ( DHA)

(18 Eylül 2012, 14:10)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Ergenekon ve benzer davaları tanıkları deşifre ve tehdit ederek etkisiz bırakma gayretleri

Ergenekon, Balyoz ve benzer davaları engelleme girişimleri

Ergenekon, Balyoz ve diğer iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=4825    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Amiralin Alıkonulmasına Müebbet

21.12.2021 08:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Deniz Harp Okulu Komutanı olan Tümamiral Mesut Özel'in, emrindeki askerler tarafından kelepçelenip cezaevine kapatılmasına ilişkin 9 sa..
Tamamı 21.12.2021

Fetö Casuslarına 165 Yıl Gerekçesi

20.12.2021 15:05 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına Fetö/PKK/DHKP-C/MKP terör örgütlerine yönelik soruşturma bilgilerinin bazı Avrupa ülkelerinin Ankara büyükelçiliklerine ait talepler doğrultusunda rüşvetle Malatya Doğanş..
Tamamı 20.12.2021

ATO Fetö Yapılanmasına dava

20.12.2021 14:39 Ankara'da, Fetullah Gülen terör örgütünün Ankara Ticaret Odası'ndaki (ATO) yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 12 kişi hakkında “örgüte üye olma ve yardım etme” suçlarından dava açıldı. 1..
Tamamı 20.12.2021

Fetö Yöneticilerine 28 Yıl Hapis

23.12.2021 09:06 Ankara'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda biri mahrem sorumlu ve nöbetçi imam, diğeri sahte kimlikçi olarak yönetic..
Tamamı 23.12.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

21.12.2021 12:36 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 21.12.2021

Darbede TRT İşgali davası

21.12.2021 12:12 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 21.12.2021

Yeğen Gülen 212 İsmi Deşifre Etti

22.12.2021 10:01 Ankara'da, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) operasyonu ile yurt dışında yakalandıktan sonra tutuklanan, FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Selahaddin Gülen'in yargılanmasına devam edildi. 18 Kasım'da Ankara..
Tamamı 22.12.2021

Zirve Kumpası: Sahte İhbarlar Davası

21.12.2021 12:17 Malatya'da, 18 Nisan 2007 tarihinde meydana gelen ve biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında FETÖ'nün talimatıyla, kendilerinden olmayan askerleri engellemek ve örgüt ..
Tamamı 21.12.2021

Şemdinli Savcısına Yine 10 Yıl Hapis

21.12.2021 08:36 2005'te Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki olaylara yönelik soruşturmasıyla adı duyulan eski savcı Ferhat Sarıkaya, Yargıtay'ın bozma kararının ardından Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden görülen davada FETÖ ü..
Tamamı 21.12.2021

Selam Kumpası: Hapis Gerekçesi

20.12.2021 14:49 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili, binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 55 eski hakim ve sa..
Tamamı 20.12.2021

Kapıyı Mahrem İmam Değil Polis Açtı

23.12.2021 13:15 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında firari jandarma 'mahrem imamı' Mehmet Sağlam'ın evinde arama yapıldığı sırada ikametgaha gelen iki kişinin, ihraç edilmiş eski binbaşılar olduğu ortaya çıktı. 19 Kasım'daki geli..
Tamamı 23.12.2021

Akıncı Üssü Dosyası İstinafta

23.12.2021 10:58 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde komuta merkezi olan Akıncı Üssü davasında yer alan klasörler, kanun yolu incelemesi için Ankara Bölge Adliye Mahkemesine (BAM) gönderildi. ..
Tamamı 23.12.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:30 Balıkesir'de, FETÖ'nün darbe girişimi gecesi Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında bazı subayların katıldığı toplantının yanı sıra tankların ve araçların revirin önüne dizilmesine ilişkin açılan davada 10'u tutu..
Tamamı 21.12.2021

Balıkesir: 7 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:25 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 7 sanığın yargılanmasına devam edildi. 15 Kasım'da Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkem..
Tamamı 21.12.2021

Ankara 7 sanıklı Darbe davası

20.12.2021 12:34 Ankara'da, FETÖ/PDY'nin, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Lojistik Başkanı olan, darbeciler tarafından hazırlanan sözde görevlendirme listesinde TRT Genel Müdürlüğü'ne atandığı belirtilen es..
Tamamı 20.12.2021

Sakarya 34 sanık: Altın Lale Derneği

21.12.2021 12:26 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye ilişkin kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi 2'si firari 34 sanığın tutuksuz yargılanmasına devam edildi. 17 Aralık'ta Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruş..
Tamamı 21.12.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
53.702.146