Tam
EskidenYeniye
 

Kılavuzu Aydınlık olan CHP karanlıkta

CHP lideri Kılıçdaroğlu´nun Başbakan´ı suçlamak için gösterdiği Wikileaks belgesinin kaynağı Odatv sanıklarının kitabı. Onların kaynağı da Aydınlık gazetesi. Wikileaks´in kendi sitesindeki belgede bu ifadeler yok. Sahtecilikten medet uman Ergenekon çevrelerinin, bir de alay eder gibi Balyoz ve Ergenekon gibi davalardaki delillerin sahte olduğunu her fırsatta dile getirmesi ise pes dedirtiyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

29.09.2012 11:29 CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu önceki gün basın toplantısında ABD´nin eski Ankara Büyükelçisi Robert Pearson´ın yazdığını söylediği bir kriptoyu gündeme getirerek Başbakan Erdoğan´ı ?hainlikle? suçladı. Amerikalı diplomatların kriptolarını yayınlayan Wikileaks´in internetteki ?wikileaks.org? adresinde 6 Haziran 2003 tarihli, Büyükelçi Robert Pearson imzalı bir kripto metni bulunuyor. Ancak bu metinde Kemal Kılıçdaroğlu´nun iddia ettiği ifadeler yer almıyor.

-Kitaptaki ifadeler metinden farklı-

Kılıçdaroğlu´nun okuduğu kripto, Barış Terkoğlu ve Barış Pehlivan´ın yayımladığı ´Sızıntı & Wikileaks´te Ünlü Türkler´ isimli kitabın 178. sayfasında yer alıyor. Kitaptaki kriptoda şu ifadeler var: ?AKP´den seçilmiş Erdoğan´ın tavrından generaller büyük rahatsızlık duymaktadır. Erdoğan, güçlü bir müttefikimizdir. Generallerin bu tutumu Amerikan menfaatlerinin korunması açısından engelleyicidir. Org. Özkök´ün sadakatli duruşu sahiplenilmelidir. Muhalif orgeneraller, Org. Özkök´ün çizgisine itiraz etmektedir. Erdoğan, kendisine desteğin devamı halinde, Ortadoğu ve Irak dahil olmak üzere Türk hava sahasını, kara ve demiryollarını, Mersin ve İskenderun limanlarını açacağını taahhüt etmektedir. Ancak üst rütbeli subaylar tarafından sürekli engellenmek istenmekteyiz.´ Karşı çıkan generallerin isimleri verilen kriptoda, ´Güçlü bir medya grubunun oluşturulmasına acilen ihtiyaç duyulmaktadır. Bu konu Erdoğan ile paylaşılmış olup, hakkında olumlu değerlendirmelerin yapıldığı ve yapılacağı teyidi alınmıştır.?

-Sahte belgeyle Başbakan´a hakaret-

Kılıçdaroğlu işte kitaptaki bu ifadeleri okuyarak Başbakan Erdoğan için ?Kendi ülkenizin çıkarlarını değil, başka ülkenin çıkarları için o ülkeye söz veriyorsunuz. Buna hukukta ne denir? Takdirini milletime bırakıyorum. Kendi ülkesinin çıkarlarını korumayan adama hain denir? ifadelerini kullanmıştı.

-Yazarların referansı Aydınlık-

Kılıçdaroğlu´nun basın toplantısında kullandığı ifadeler Oda Tv davası sanıkları Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu´nun Sızıntı isimli kitabında bulunuyor. Kitabın yazarları Kılıçdaroğlu´nun okuduğu, kitabın 178. sayfasında yer alan Wikileaks belgesini 24 Mart 2011 tarihli Aydınlık gazetesinden aldıklarını açıkladı. Ancak Aydınlık´taki çeviride sözkonusu ifadeler, belgenin orjinalinde yer almıyor.

İDDİALARI BİR BİR ÇÜRÜTÜLÜYOR

CHP lideri Kılıçdaroğlu, hem grup başkan vekilliği hem de genel başkanlık döneminde ortaya attığı bir çok iddiayı ispatlayamadı.

1- Doğalgaz saati iddiası

Ankara Büyükşehir Belediyesi´nin aynı doğalgaz saatini İstanbul Belediyesi´nden çok daha pahalı aldığını iddia etti. Ancak doğalgaz saatlerinin aynı değil, birinin dijital diğerinin analog sistemle çalıştığı ortaya çıktı.

2- Daksili farkedemedi

İlhan Cihaner´e dönük Ergenekon Erzincan soruşturmasında Erzurum 2. Ağır Ceza mahkemesinin adres ve isim kısımları boş hamiline arama kararı çıkarttığını iddia etti. Savcılık, uygulama gereği isim ve adres kısımlarının daksille kapatıldığını, CHP´deki nüshanın fotokopi olduğu için daksilin görülmediğini açıkladı.

3- Kayseri sucuk yiyor

Kayseri Belediyesiyle ilgili soruşturmada 26 sayfalık ifade tutanağı ve rüşveti gösteren ajandanın bazı sayfalarının kayıp olduğunu iddia etti. Ancak ifade tutanağının kayıp olmadığı, ajandanın da adli emanette olduğu, CHP´nin kendilerinde olmayan sayfa fotokopilerini eksik zannettiği ortaya çıktı. Belediye başkanı kazandığı tazminatla Kayserililere sucuk ziyafeti çekti.

4- Fener erken söndü

Deniz Feneri olayında Başbakan Erdoğan´ın da işin içinde olduğu ve AK Parti´ye para aktarıldığı iddia edildi. Ancak bununla ilgili ortaya tek somut delil konulamadı, Almanya´daki mahkeme de kararında bu iddiaya yer vermedi.

5- Emekli paşalar yanılttı

Afyon´daki cephanelik patlamasının sabotaj olduğuna ilişkin, Genelkurmay´dan bir komutandan kendisine bilgi verildiğini söyledi ancak hem Genelkurmay iddiayı yalanladı hem de araştırmada sabotaj ihtimaline rastlanmadı.

6- Oslo belgesi eski çıktı

Oslo Müzakere Belgeleri diye açıklanan belgelerin aylar önce gazetelerin yayınladığı ortaya çıktı. Belgenin word sayfası çıktısı olduğu ve altında imza olmadığı görüldü.

7- Pırlanta fiyaskosu

Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan´ın oğlu Bilal Erdoğan ve eşinin, Cihan Kamer´a ait pırlanta firmasına ortak olduktan sonra bu sektördeki KDV ve ÖTV oranlarında indirim yapıldığını iddia etti. Ancak KDV indiriminin 2004´te, ortaklıkların ise 2006´da yapıldığı ortaya çıktı.

-Başbakan´dan Kılıçdaroğlu´na dava-

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Başbakan´ın dava açacağı açıklaması için ´Ben daha önce Sayın Erdoğan´a ´Siz ülkeyi pazarlıyorsunuz´ dediğim zaman dava açacağını söylemişti ama açmamıştı. Bekliyorum dava açsın hesaplaşacağız´ dedi. Başbakan Erdoğan ise, Kılıçdaroğlu´nun önceki gün partisinin ortak çalışma toplantısında yaptığı ve ´Kendi ülkesini, kendi ülkesinin çıkarlarını koruyamayan adama hain denir´ ifadesini kullandığı konuşma nedeniyle 100 bin liralık manevi tazminat davası açtı. Avukatların nöbetçi mahkemeye sunduğu dava dilekçesinde hukukta en ağır suçun vatana ihanet olduğu hatırlatıldı, ?Düşünce açıklaması olarak kabul edilemez? denildi. ( Star)

-Kılavuzu Ergenekon olan CHP-

Ergenekon sanıkları, Aydınlık, Ulusal Kanal ve Odatv gibi Ergenekon davasında yöneticileri yargılanan yayın organlarındaki, Ergun Poyraz gibi yazarların kitaplarındaki ve örgütün Genelkurmay´daki uzantılarınca hazırlanan andıç sitelerindeki yalan haberlerle hükümeti karalama kampanyası yürütüyorlar. Darbelerin askerisinden de yargısalından da umudunu kesen bu çevrelerin bu kez ´yalan darbesi´ne umut bağladığı, çamur at izi kalır mantığıyla halkı yanıltmaya çalıştığı anlaşılıyor. Ortaya gerçek bir proje ve alternatif koyamayan CHP liderinin Ergenekon kaynaklı bu tür sahte ve yalan haberlerden fayda ummaya devam etmesi, sahtecilik ortaya çıktığı halde özür de dilememesi, ciddiyetini ortadan kaldırdığı gibi kamuoyunu da öfkelendiriyor. Sahtecilikten medet uman bu çevrelerin, bir de alay edercesine Balyoz ve Ergenekon davalarındaki delillerin sahte olduğunu her fırsatta dile getirmesi ise pes dedirtiyor. CHP lideri, Ergenekon nerede, gösterin gidip üye olacağım demişti. Anlaşılıyor ki bu üyelik gerçekleşmiş. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

(29 Eylül 2012, 11:29)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

ERGENEKON VE CHP

KONTRGERİLLA MEDYASI

ODATV İLE İLGİLİ MANŞETLERİMİZ

Aydınlık iddianamesi kabul edildi

Örneklerle CHP´nin Ergenekon davalarında sempatizanlıktan öte tavırları

Aydınlık davası Ergenekon´la birleşti

Aydınlık ve Ulusal Kanal´a operasyonlar

Ergenekon Aydınlık´ta: Yeni belgeler

Ergenekon medyası ´karanlık oda´da yapılandırıldı

Virüs adı: Oda.. Hedefi: Ergenekon´u bozmak

Sabah Akşam ´Karanlık Oda´yı aydınlattı

Yalanlarından faydalanılacak gazeteciler

Asıl Balyoz, yararlanılacak gazetecilere

Darbe medyası da Balyoz yedi

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=4852    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
62.740.351