Tam
EskidenYeniye
 

Ergenekon´da 251. duruşma

İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü´ndeki öğretim üyeleri hakkında, dönemin 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Hurşit Tolon´a rapor sundukları iddia edilen eski enstitü müdürü Prof. Dr. Sevil Atasoy, polis zoruyla getirildiği Silivri´de Ergenekon davasında tanık olarak dinleniliyor. Atasoy, İÜ Adli Tıp Enstitü´ndeki müdürlük görevi uzatılmayarak yerine başkasının atanmasının ardından kapıldığı kaygı üzerine, dönemin 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Hurşit Tolon´a gittiğini söyledi.

Önceki haber title=Sonraki haber

23.10.2012 12:11 Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CHP milletvekilleri Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal ile emekli Tuğgeneral Veli Küçük´ün de aralarında bulunduğu 65´i tutuklu 274 sanıklı ?Ergenekon? davasının 251. duruşması başladı. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nce, Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi´nde oluşturulan salonda görülen duruşmaya, emekli Orgeneral Hurşit Tolon, emekli Tuğgeneral Veli Küçük, eski Özel Harekat Dairesi Başkanvekili İbrahim Şahin, CHP Milletvekili Mustafa Balbay ve gazeteci Tuncay Özkan´ın da aralarında bulunduğu 40 tutuklu sanık katıldı. Duruşmaya, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, emekli Tuğgeneral Levent Ersöz ve CHP Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Haberal ile Sedat Peker´in de aralarında bulunduğu 25 tutuklu sanık gelmedi. ?Odatv? davasında tutuklu yargılanan bu davanın tutuksuz sanığı Yalçın Küçük de duruşmada hazır bulundu.

TANIK SEVİL ATASOY´UN İFADESİ

Mahkeme Heyeti Başkanı Hasan Hüseyin Özese, Tolon´un avukatları tarafından dinlenilmesi istenilen Sevil Atasoy´un duruşmaya geldiğini belirterek, dışarıda bekletilen Atasoy´u salona aldırdı. Kimlik tespiti yapılan Atasoy, sanıklarla arasında bir dava olup olmadığına ilişkin soru üzerine, İstanbul Üniversitesi (İÜ) Adli Tıp Enstitüsü´ndeki bazı öğretim üyeleri hakkında düzenlenen ve kapağında kendi adının yazıldığı raporu ilk defa basında gördüğünü söyledi.

Atasoy, raporun basında yer almasının ardından, enstitüdeki bazı öğretim üyelerinin şikayeti üzerine hakkında ?hakaret ve iftira? suçlarından İstanbul 45. Asliye Ceza Mahkemesi´nde dava görüldüğünü söyledi.

Atasoy, 1982 yılında kurulan Adli Tıp Enstitüsü´nün kurucuları arasında yer aldığını, enstitüde 18 yıl da müdürlük yaptığını belirtti.

Davanın tutuksuz sanıklarından Doç. Dr. Ümit Sayın´ın ABD´de çalışırken başvuru yaptığı enstitünün, rektör tarafından açılan kadro üzerine, farmakoloji bölümüne atandığını ifade eden Atasoy, enstitü müdürünün de rektör tarafından 3 yıllığına atandığını aktardı.

-´Kaygılandım ve Hurşit Tolon´a gittim´-

Mahkeme Heyeti Başkanı Hasan Hüseyin Özese´nin ´Hurşit Tolon ile nasıl tanıştınız?´ sorusu üzerine Atasoy, şunları kaydetti:

´Enstitüdeki müdürlüğümün bitmesine birkaç gün kala rektörü (Prof. Dr. Mesut Parlak) ziyaret ettim. Çok yakın ailevi konuları konuştuktan sonra üniversiteyle ilgili görüşlerimi içeren rapor verdim. Veda ederek ayrıldım. Görevli olarak Lahey´e gittim. Oradan telefonla arayarak görev süremin uzatılıp uzatılmadığını sordum. Müdür olarak tayin edilen bir isim söylendi. Yeni müdürün kim olduğunu bilmiyorduk. Enstitü dışındandı. Rektörün yeni müdürü bana neden söylemediğini merak ettim. Rektörün, gazetelerde ´yaşlandığı için yeni kuşaklara görev imkanı vermek amacıyla atamasını yapmadım´ şeklindeki beyanını okudum. Ben o tarihte, 5 yıllığına BM Uyuşturucu Kontrol Kurulu üyeliğine getirilmiştim. Rektörün basına yansıyan bu gerekçesine katılmadım. Ne olduğunu anlamak istedim. Tanıdığım kişilere nedenini sormaya başladım. Kimin teklif ettiğini bilmiyorum, ama 1. Ordu Komutanı´na da (emekli Orgeneral Hurşit Tolon) soralım denildi. Ümit Sayın randevu aldı. 2005 Haziran ayının ortalarında 1. Ordu Komutanlığı´na gittik. 1, 1.5 saat kaldık. Ben görev süremin neden uzatılmadığı, enstitüde hiç çalışmamış, dışarıdan bir kişinin neden müdür olarak tayin edildiği konularında bilgisi olup olmadığını sordum. Müdür yardımcısı da dışarıdan atandı. 1982 yılından beri emek verdiğim, uluslararası konuma getirdiğim yapının, eğitim ve öğretim aktivitelerini sürdüremeyeceği kaygısına kapıldım.´

Atasoy, daha önceden emekli Orgeneral Hurşit Tolon´u hiç görmediğini ve tanımadığını savunarak, ´Sayın, randevuyu benim adıma aldı. Üniversitedeki huzursuzluklar, görevden almalar, yeni tayinler konuşuldu. Konuşma bittiğinde Tolon, ´bunları yazılı olarak verir misiniz?´ dedi. Ricada bulundu. Ben cevap vermedim. Benim açımdan yazıya dökülecek bir şey yoktu. Görüşmenin sonuna doğru birilerini çağırdı. Bizi kapıya kadar geçirdiler. Sonra başka herhangi bir ordu mensubuyla görüşme yapmadım´ dedi.

Adli Tıp Kurumu´nu babası Şemsi Gök´ün kurduğunu anımsatan Atasoy, bu kuruma alternatif yeni bir bilirkişi oluşturmaya dair teklifler olduğunu, kendisinin buna karşı çıktığını, yapılan yeni atamalarla ´Adli Tıp Kurumu´na alternatif bilirkişi kurumu oluşturuluyor´ diye kaygılandığını söyledi.

Özese´nin ´Tolon´dan ne bekliyordunuz?´ sorusu üzerine Atasoy, müdür olarak neden görevlendirilmediği konusunda fikri olup olmadığını sormak istediğini anlatarak, ´O tarihte milletvekillerine, gazetecilere, kimi gördüysem sordum´ dedi.

Özese´nin ´Ümit Sayın´ın rapor verdiğini biliyor musunuz?´ sorusuna da Atasoy, ´Hayır, bilmiyorum. Gazetelerde çıkan haberler üzerine, kişiler şikayetçi oldu. Raporun varlığından gazetelerden haberim oldu. Raporun kapak yazısına adımı yazanları da tanık olarak dinletmek istiyorum´ yanıtını verdi. (AA)

Prof. Dr. Sevil Atasoy, 1987´den beri sürdürdüğü İÜ Adli Tıp Enstitüsü müdürlüğü görevini 26 Mayıs 2005´te bıraktı. Atasoy´un ismi, Ergenekon dosyasına giren ek klasörlerde yeniden gündeme geldi. 1. Ordu Komutanlığı´nda görevli Tümgeneral Uğur Uzal imzalı ve 25 Haziran 2005 tarihli 47 sayfalık raporda, çok sayıda akademisyenin ´Kürt kökenli, bölücü, eski sol militanı´ şeklinde fişlendiği ortaya çıktı. Atasoy´un adli tıp uzmanlarına yönelik hazırladığı fişleme raporunun da söz konusu 47 sayfalık rapora ´ek´ olarak eklendiği belirtildi.

Dünkü duruşmada, Atasoy´a fişleme belgeleri de soruldu. Dönemin 1. Ordu Komutanı Hurşit Tolon´a gönderilen 47 sayfalık raporla ilgisinin bulunmadığını iddia eden Atasoy, ?Bu raporu ben yazmadım. Benim adımı raporun kapağına önemsenmesi için yazmış olabilirler.? dedi. Bunun üzerine Atasoy´a, Tolon´un avukatı tarafından ?Bir röportajınızda Ümit Sayın´ın size ´Öyle bir rapor hazırladım ki küçük dilinizi yutacaksınız.´ diye yazdığınızı anlatmışsınız. Bu raporu Sayın´ın mı yazdığını düşünüyorsunuz?? diye sordu. Raporu kimin yazdığını bilmediğini kaydeden Atasoy, ?47 sayfalık bu raporu bir insanın tek başına yazması mümkün değildir. Ama içimde kullanıldığıma dair bir infial uyanmıştı. Demek ki Tolon´a gitmemiz, sadece bana destek için değilmiş diye düşündüm.? ifadelerini kullandı.

Sevil Atasoy´un ifadelerinde Tolon´a gönderilen rapordan kendisinin de zarar gördüğü yönünde beyanı olduğunu hatırlatan Hakim Sedat Sami Haşıloğlu ise, ?Bu rapor nedeniyle hakkınızda suç duyurusunda bulunulmuş. Sizin mağduriyetinize sebep olan Ümit Sayın hakkında suç duyurusunda neden bulunmadınız?? diye sordu. Atasoy da, ?Raporun kapağına benim adımı Ümit Sayın mı yazmış, başkalarımı yazmış bilemiyorum. Hakkında bu dava açılmış zaten. Bu süreçte o da aydınlanır diye düşündüm.? karşılığını verdi. Bunun üzerine Haşıloğlu, ?Aydınlatma, sizin belli mekanizmaları harekete geçirmenizle olacak.? ifadesini kullandı.

Haşıloğlu, Tolon´a sunulan raporda ´Kürtçülük, TSK aleyhtarlığı, irtica´ gibi konuların geçtiğini belirterek, ?Ziyaretinizde Tolon ile bu konulardan konuştunuz mu?? sorusunu da yöneltti. Atasoy´un ?Hayır? cevabını vermesi karşısında da, ?Tolon konuşulduğunu söylüyor.? dedi. Atasoy´un cevabı ise ?Hayır, konuşmadık. Konuşmanın yüzde 70´i benim kişisel konumla ilgiliydi.? şeklinde oldu. Bu durumdan dolayı oldukça rahatsız olduğunu anlatan Atasoy, şöyle devam etti: ?Bu konudan dolayı içim yanıyor, anlatamam. Özür dileyerek söylüyorum. Denize düşen yılına sarılır. Ben etrafımda kim varsa herkese görev süremin neden uzatılmadığını sordum.? ( Zaman)

TANIK EMRAH ÖZDEMİR DİNLENDİ

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´ndeki duruşmada, birkaç kez rahatsızlandığı için tanık olarak dinlenilmesine ara verilen Emrah Özdemir´in beyanları alındı. Gizli tanık odasında sesi ve görüntüsü bozulmadan salona yansıtılan Özdemir, sanıkların ve avukatların sorularını yanıtladı.

ERSÖZ HASTANEYE SEVKEDİLDİ

Özdemir´in tanık olarak dinlenilmesinin tamamlanmasının ardından Mahkeme Heyeti Başkanı Hasan Hüseyin Özese, sağlık durumunu sordukları tutuklu sanıklardan emekli Tuğgeneral Levent Ersöz´le ilgili İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimliği´nce görüş yazısı gönderildiğini söyledi. Yazıda, Ersöz´ün giderek kontrolü güçleşen enfeksiyonları nedeniyle rehabilitasyonunun yapılamadığı, uygun kliniğe yatırılması gerektiğinin bildirildiğini ifade eden Özese, Adalet Bakanlığı´na yazı yazılarak, Ersöz´ün uygun kliniğe yatırılıp tedavisinin yapılabilmesi için tam teşekküllü hastaneye sevk edilmesine karar verildiğini açıkladı.

Duruşma, 30 Ekim Salı gününe ertelendi.

(23 Ekim 2012), son güncel.: (24 Ekim 2012)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=4906    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
63.387.589