Tam
EskidenYeniye
 

CHP´li Tınastepe Ergenekon sanığı oldu

CHP´ye şok.. CHP eski milletvekillerinden biri Erzincan Ergenekon davası sanığı oldu. Bir diğeri de olmak üzere.. Ergenekon´un Erzincan ayağına yönelik soruşturma kapsamında hazırlanan iddianamenin gizli tanıklarından Munzur ile Eriza Otel´de görüştüğü kamera kayıtlarıyla belgelenen eski CHP Erzincan Milletvekili Erol Tınastepe hakkında CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner hakkında yürütülen soruşturması sırasında ´Ergenekon terör örgütüne üye olmamakla örgüt adına suç işlemek rüşvet vermeye teşebbüs etmek ve yargı görevini yapanı etkileme´ suçlarından iddianame hazırladığı ortaya çıktı. İddianameyi kabul eden Erzurum 4. Ağır Ceza Mahkemesi, Cihaner´in yargılandığı Yargıtay 11. Ceza Dairesi´nden ´birleştirme´ görüşü sordu. Tanık ikna operasyonuna katılan diğer CHP milletvekili Ahmet Ersin de dün savcılığa ifade vermişti. Ersin´in de Tınastepe ile birlikte aynı davada sanık olması bekleniyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

07.11.2012 10:35 Erzincan´da İrtica ile Mücadele Eylem Planını uygulamaya koydukları iddia edilen CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner ile eski 3. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Saldıray Berk´in de aralarında bulunduğu 11 sanığın, Ergenekon silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan yargılanması Yargıtay´da devam ederken, Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı, CHP eski Erzincan Milletvekili Erol Tınastepe hakkında iddianame hazırladı. TMK´nın 10. maddesiyle görevli Erzurum 4. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede Tınastepe, Egenekon terör örgütüne üye olmamakla örgüt adına suç işlemek rüşvet vermeye teşebbüs etmek ve yargı görevini yapanı etkileme iddialarından suçlandı. ANKA´nın edindiği bilgiye göre, Erzurum 4. Ağır Ceza Mahkemesi iddianameyi Cihaner´in yargılandığı Yargıtay 11. Ceza Dairesi´ne göndererek, birleştirme görüşü sordu.

21 ARALIK´TAN ÖNCE GÖRÜŞ BİLDİRİLMESİ İSTENDİ

Mahkeme tarafından Daire´ye yazılan görüş yazısında, ...Saldıray Berk ve arkadaşları için Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi´ne açılan davanın halen Dairenizde ilk derece yargılamasının yapıldığı dikkate alınarak, dosyamız sanığına (Erol Tınastepe) iddia edilen eylemler ile suça konu örgütün değerlendirilmesinin birlikte görülmesinin gerektiği dikkate alınarak, hukuki ve fiili irtibat nedeni ile dosyamızın Dairenin dosyası ile birleştirilmesine muvafakat edilip edilmeyeceği hususunda duruşmanın atılı bulunduğu 21 Aralık 2012 tarihinden önce mahkememize görüş bildirilmesi arz olunur denildi.

Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı´nın eski milletvekili Tınastepe hakkında hazırladığı iddianamede, Cihaher ve Berk hakkındaki soruşturma devam ederken, dönemin Erzincan Milletvekili olan Tınastepe´nin Cihaner´in soruşturma dosyasında Munzur kod adlı gizli tanık ile Erzincan´da bulunan Eriza Otel´de Erdal E. aracılığıyla soruşturma tarihinde CHP İzmir Milletvekili olan Ahmet Ersin ile özel olarak görüştüğü, Ersin´in görüşmenin yapıldığı yere yakın bir sütunun önüne görüşmeden önce bir siyah çanta bıraktığı kaydedildi. İddianamede çantanın görüşmenin bitmesinden sonra buluşmayı sağlayan Erdal E. tarafından alındığı bu durumunda otelin olay gününe ait kamera kayıtlarından tespit edildiği iddia edildi. İddianamede yer alan bilgiye göre, Munzur kod adlı tanık, her hangi bir milletvekili ile görüşmediğini söylerken, ikinci ifadesinde Erdal E.´nin kendilerini kullanmaya çalıştığını, Ankara´ya gittiklerinde kendilerini CHP Erzincan Milletvekili Erol Tınastepe´nin karşıladığını, medyaya çıkma karşılığında kişi başı 100 bin TL vaat ettiğini iddia etti. .

TANIKLIKLA İLGİLİ BİRŞEY KONUŞULMADI

İddianamede, Erdal E.´nin kendisini CHP´li milletvekilleriyle görüştürme isteğini kabul etmediğini ifade eden Fırat kod adlı gizli tanığın, Erdal E.´nin siyah bir çanta getirerek içinde 80 bin TL olduğunu söyleyip bu parayı alın, ifadelerinizi de değiştirin dediği iddiası yer aldı. İddianamede yer alan bilgiye göre, gizli tanık Fırat, Ankara´ya gittiklerinde Tınastepe´nin kaldıkları otelden kendilerini alarak yemeğe götürüldüğünü size 100 bin TL para verilecek televizyona çıkacaksınız Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığındaki ifadelerimizi baskı altında alındı diyeceksiniz teklifte bulunduğunu kendilerinin bu teklife kabul etmediklerini öne sürdü.

İddianamede, Şüphelinin savunmasında suçlamaları kabul etmediğini, gizli tanıkları yönlendirmediğini ve tanıklarla bir yakınlığının bulunmadığını, yalnızca bu kişilere madem pişman olacaktınız baştan neden böyle ifade verdiniz diye söylediğini bildirmiş ise de savunmanın suçtan ve cezadan kurtulmaya yönelik olduğu, tanık beyanları, kamera kayıtları ve diğer delillerden aksinin kanıtlandığı anlaşılmıştır denildi.

KAMU GÖREVİNİ YERİNE GETİREN GİZLİ TANIK

Tınastepe´nin kamu görevini yerine getiren gizli tanık olarak ifade veren tanıkların maddi menfaat vaadi karşılığında ifadelerini değiştirmelerini istemesi eyleminin rüşvet vermeye teşebbüs suçunu oluşturduğunun belirtildiği iddianamede, tanıklığın kamu görevi olduğunun Yargıtay´ın kararlarında da yer aldığı anımsatıldı. Tınastepe´nin Erzincan İl Başkanlığı seçimi nedeniyle yaptığı konuşmada ise yargı görevini yapanı etkilemeye çalıştığı savunulan iddianamede, Tınastepe´nin Ergenekon terör örgütüne üye olmamakla örgüt adına suç işlemek rüşvet vermeye teşebbüs etmek suçlarından TCK´nın 314/2-3 maddesi uyarınca cezalandırılması istendi. (İHA)

DİĞER CHP´Lİ ERSİN DE DÜN SAVCILIĞA İFADE VERDİ

Gizli tanık Munzur´un ifade değiştirmesi için ikna edilmesi operasyonunda asıl rolü oynadığı iddia edilen diğer CHP´Li milletvekili Ahmet Ersin de dün savcılığa ifade vermişti. Erzurum savcılığının yürüttüğü Erzincan Ergenekon soruşturması kapsamında, İzmir Adliyesi´nde Terörle Mücadele Kanunu´nun 10. maddesi kapsamında görevlendirilen savcılığa, Ergenekon terör örgütüne yardım etmek, suç delillerini bozmak ve adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs suçlamalarıyla ifade veren Ersin, suçlamaları reddetti. Görüştüğüm kişinin gizli tanık olduğunu bilmiyordum ama bilsem bile yine de görüşürdüm diyen Ersin, Ben milletvekiliyken fezleke geldi. Erzurum Özel Yetkili Savcılığı, dokunulmazlığımın kaldırılmasını istedi ancak o zaman kaldırılmadı. Dokunulmazlık kendiliğinden kalkınca soruşturma başladı. Terörle Mücadele Kanunu´na dayalı olarak ifademin alınması için talimat geldi. Ergenekon terör örgütüne yardım etmek suçlamasıyla şüpheli olarak ifademi aldılar. İfadem Erzurum´a gidecek, oradaki savcılık ya dava açacak ya da takipsizlik verecek. İki ihtimalden biri, bekleyeceğiz bakalım. diye konuştu.

CHP eski milletvekilleri Ahmet Ersin ve Erol Tınastepe´nin tanığın ifadesini değiştirme çabalarıyla ilgili dün yayınlanan CHP´li Ersin Ergenekon sanığı olabilir başlıklı analiz haberimizde, tanık ikna operasyonu ve ardındaki gelişmeleri ayrıntılı olarak aktarmıştık. Muhtemelen Ersin de Erzincan Ergenekon davasında Tınastepe ile birlikte yargılanan diğer sanık olacak. Ve yine kuvvetle muhtemeldir ki, bu iki milletvekilinin davası, Yargıtay´daki Cihaner davası ile birleştirilecek. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

CHP´lilerin tanık ikna operasyonu video 1

CHP´lilerin tanık ikna operasyonu video 2

(07 Kasım 2012, 10:35)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

CHP´li Ersin Ergenekon sanığı olabilir

CHP´nin tanık operasyonu doğrulandı

Tanık: Albayı Erzincan´da karşıladık

ŞOK İDDİA!!! CHP´li Ersin gizli tanıklarla görüştü

Flaş!!! CHP´li Ersin´in Gizli Tanıkla görüşme kaydı yayınlandı

ŞOK SES KAYDI!!! Erzincan komplosunda ´Gizli Tanık´ pazarlığı

CHP´li Ersin: Tanıkla görüştüm, ama

Ersin´in avukat yalanı çıktı

Gizli tanıklara baskı yapan CHP´nin başını ağrıtacak, yakacak görüntüler

CHP´li Ersin´in gizli tanığa rüşvet vermesi polis raporunda

CHP´nin ´Gizli Tanıkları İkna´ operasyonu ayağına mı dolaşıyor?

Flaş!!! Ergenekon soruşturması CHP´ye sıçradı

CHP´lilerin fezlekesi Meclis´te

CHP fezlekeleri ne zaman gelecek?

Kontrgerilla yargısı suskun: Ya aynı şeyi AK Parti yapsaydı?..

Savcı: CHP-tanık görüşmesi suç

İşte adım adım Erzincan´daki Islak Komplo ve boşa çıkarılması

Erzincan´da savcı İlhan Cihaner ve Jandarma´nın ´ıslak imza´ operasyonları

Ergenekon ve benzer davaları tanıkları deşifre ve tehdit ederek etkisiz bırakma gayretleri

Örneklerle CHP´nin Ergenekon davalarında sempatizanlıktan öte tavırları

´Ergenekon ve CHP´ manşetlerimiz

Erzincan iddianamesinde ara

Ergenekon Islak İmza iddianamesinde ara

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

Cumhurbaşkanlığı sürecinde kışkırtmalar

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=4925    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Kara Kuv.: 92 Müebbet Gerekçesi

09.06.2022 17:18 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki (KKK) eylemlere ilişkin 132 sanıklı davada 30 Aralık 2021'de verilen kararların gerekçesi açıklandı. 6 ..
Tamamı 9.6.2022

Fetö Üniversite Yapılanması davası

09.06.2022 14:46 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından açılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanmasına' ilişkin 12'si tutuklu 37 öğrencinin yargılandığı davanın görülmesine devam edil..
Tamamı 9.6.2022

Yargıtay İyidil'in Cezasını Az Buldu

08.06.2022 09:50 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, eski Korgeneral Metin İyidil ile eski Tümgeneral Hamza Koçyiğit'e 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüse yardım' suçundan verilen 12 yıl 6'şar ay hapis cezalarını, eksik ceza..
Tamamı 8.6.2022

Darbeci 2 Pilot Kayıplara Karıştı

10.06.2022 10:35 Malatya'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Malatya'daki 2. Ordu Komutanlığı ve 7. Ana Jet Üssü'ndeki eylemlere ilişkin görülen davada beraat kararları istinaf mahkemesince bozulan sanık 6 eski pi..
Tamamı 10.6.2022

Kılıçdaroğlu'nun Danışmanına Hapis

10.06.2022 16:53 İstanbul'da, FETÖ'nün İstanbul Üniversitesindeki akademik yapılanmasına ilişkin davada, Yargıtayın bozma kararının ardından dosyası ayrılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanı Fatih Gürsul, 'FETÖ..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yöneticilerine 166 Yıl Hapis

10.06.2022 12:16 Adana, Ankara, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kilis ve Şanlıurfa'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalar..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

10.06.2022 10:15 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 10.6.2022

Kriptolu Dinleme Cezaları Onandı

09.06.2022 14:34 Ankara'da, devlet büyüklerinin kriptolu telefonlarının usulsüz dinlenmesine ilişkin davada, kapatılan TİB Başkanvekili Osman Nihat Şen ile darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (F..
Tamamı 9.6.2022

Dink Davasında Hapisler Onandı

08.06.2022 16:54 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetö elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında bulunduğu 6's..
Tamamı 8.6.2022

İzmir: Darbeye 60 Onama 80 Bozma

04.06.2022 20:51 İzmir'de, FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından açılan ve 282 sanıklı dava, dosyaları ayrılarak 2018'de hüküm verilen 137 sanığın dosyası Yargıtay'da görüşüldü.

14 Nisan'daki gelişmeye dair edinilen ..

Tamamı 4.6.2022

Yakalanan İlk Darbecinin davası

09.06.2022 09:59 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 9.6.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

08.06.2022 16:40 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 8.6.2022

Nazilli Esnaf Yapılanması davası

08.06.2022 15:32 Aydın'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Nazilli ilçesindeki esnaf yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında 62 sanığın yargılanmasına devam edildi.

20 Mayıs'ta Aydın 3. Ağır..

Tamamı 8.6.2022

Ordu: Yeni Yapılanmaya 17 Hapis

08.06.2022 15:20 Ordu'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yeni il yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 41 sanıktan 17'sine, 1 yıl 13 ay ile 6 yıl 10 ay 15 gün arasında değişen hapis cezası verildi.
<..

Tamamı 8.6.2022

Gülen'in İtirafları İndirim Gerekçesi

10.06.2022 11:09 Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı aldığı 3 yıl 4 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı.

1..

Tamamı 10.6.2022

Şike: Cezaya Onama Beraate Bozma

09.06.2022 16:51 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle örgüt mensubu 88 sanığın yargılandığı davada verilen cezalar İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi'..
Tamamı 9.6.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
56.478.151