Tam
EskidenYeniye
 

Jitem´e yeni dava açıldı

Albay Cemal Temizöz´ün yönetimindeki JİTEM infaz mangasında yer aldığı iddia edilen ve 15 yıl arandıktan sonra yakalanan Uzman Çavuş Burhanettin Kıyak ile 3 itirafçı hakkında Diyarbakır´da dava açıldı. Sanıklar hakkında 10 kez müebbet hapis talep edilen iddianamede, o dönem öldürülen kişilerin beyaz renkli ´Toros´la götürüldükleri vurgulandı. 4 sanıktan 3´ü halen Temizöz davasında tutuklu olarak yargılanıyor. Mahkeme, davaların birleştirilmesini talep etti.

Önceki haber title=Sonraki haber

28.11.2012 09:51 Eski Kayseri Jandarma Alay Komutanı emekli Albay Cemal Temizöz´ün Cizre´de görev yaptığı 1990´lı yıllarda oluşturduğu öne sürülen sorgu ekibinde yer aldıkları gerekçesiyle biri uzman çavuş, 3´ü terör örgütü PKK itirafçısı 4 kişi hakkında ?Taammüden adam öldürmek? suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Şırnak´ın Cizre ilçesinde 1993-95 yılları arasında işlenen 10 faili meçhul cinayetle ilgili soruşturma tamamlandı. Soruşturma sürerken ´Yavuz Hoca´ kod adını kullanan, 1994 yılında Cizre İlçe Jandarma Komutanlığı´nda görevli Uzman Çavuş Burhanettin Kıyak, Ankara´da gözaltına alındıktan sonra gönderildiği Diyarbakır´da tutuklanmıştı. JİTEM´in sorgu amiri olduğu iddia edilen Kıyak hakkındaki iddianame tamamlandı. 9. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede Kıyak´ın yanı sıra Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi´nde devam eden faili meçhul cinayetler davasında Cemal Temizöz ile birlikte tutuklu yargılanan terör örgütü PKK itirafçısı Adem Yakin, Abdulhakim Güven (Fırat Altın) ve Hıdır Güven hakkında da 10 kez müebbet hapis talep edildi.

İşlenen faili meçhul cinayetlerle ilgili benzerliklere yer verilen iddianamede, ?Anlatılan eylemlerde maktullerin gözaltına alınma şekilleri, alan kişilerin aynı kişiler olması, beyaz renkli Renault marka bir araç ile alınmaları, Kalaşnikof tüfeği ya da tabanca ile öldürülmeleri, benzer yerlerde öldürülmeleri, öldürüldükten sonra birçoğunun özensiz olarak 8-10 cm toprak altına konulup üzerine taş koyulmak suretiyle gömülmeleri, üzerlerinden kimlik belgelerinin çıkmaması gibi verilerin benzer oldukları görülmüştür.? denildi. İddianamede 14 Şubat 1994 tarihinde Ramazan Elçi´nin, 14.3.1994 tarihinde İbrahim Adak ve Mehmet Gürri Özer´in, 8.3.1994 tarihinde Süleyman Gasyak, Abdulaziz Gasyak, Yahya Akman ve Ömer Candoruk´un, 31.3.1994 tarihinde Abdurahman Afşar´ın ve 3.9.1995 tarihinde yabancı uyruklu bir kişinin öldürüldüğü eylemler ve bu eylemlerle ilgili tanık beyanlarına geniş yer verildi. Bu eylemlerde ´Yavuz Hoca´ kod adını kullanan Burhanettin Kıyak ile itirafçı Adem Yakin, Abdulhakim Güven (Fırat Altın) ve Hıdır Güven´in yer aldığı vurgulandı.

İnfazlara ´PKK iç hesaplaşması´ şeklinde tutanak tutulmuş

JİTEM´in infaz timi ile ilgili savcının hazırladığı iddianamede, 1994 yılında kaybolan Ramazan Elçi´nin öldürüldükten sonra kullanılmayan bir petrol istasyonuna atıldığına dikkat çekilerek, ?Cizre İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından tanzim edilen olay yeri tespit tutanağında, maktulün üzerinden kimliğini tanıtıcı herhangi bir belgenin çıkmadığı belirtilmiştir. Delil olmamasına rağmen İlçe Jandarma Komutanı Cemal Temizöz´ün Cumhuriyet Başsavcılığı´na hitaben yazdığı yazıda söz konusu eylemin PKK terör örgütü mensuplarınca iç hesaplaşma neticesi meydana geldiği belirtilmiştir. Olay tespit tutanağını tanzim eden kişinin imzası ile söz konusu yazıdaki imzanın aynı olduğu görülmüştür.? tespitine yer verdi. İddianamede bu olay ile ilgili gizli tanık ´Tükenmez Kalem´in de Temizöz´ün Elçi´nin örgüte yardım ettiğine dair bilgi edindiğini ve infazı hususunda ´Yavuz´ isimli uzman ile ´Tuna´ isimli uzman çavuşa talimat verdiği belirtiliyor.

İddianamede İbrahim Adak ile Mehmet Gürri Özer´in de öldürüldükten sonra haklarında PKK tarafından gerçekleştirildiği kanaati ile soruşturma evrakının dönemin DGM Cumhuriyet Başsavcılığı´na gönderildiği vurgulandı. Bu olay ile ilgili gizli tanık ´Sokak Lambası´nın şunları söylediği belirtildi: ?İlçe Jandarma komutanı olan Cemal Temizöz´ün talimatıyla Cabbar uzman, Selim Hoca uzman, Yavuz uzman, Tuna uzman, ´Tayfun´ kod adlı Hıdır Altuğ, ´Bedran´ kod adlı Adem Yakin, ´Ferit´ kod adlı Abdulhakim Güven, şahsı sorgudan sonra bir dere yatağına götürüp öldürdüler, boş kovanları toplayarak şahısların üzerlerini taşlarla kapatarak oyuğun üst tarafını göçürmek suretiyle toprakla da kapanmasını sağladılar.? (İsmail Avcı / Zaman)

3 SANIK TEMİZÖZ DAVASINDA DA YER ALIYOR

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı´nca hazırlanan ve Diyarbakır 8. Ağır Ceza Mahkemesi´nce kabul edilen iddianamede yer alan 4 sanıktan 3´ü, Albay Cemal Temizöz´le birlikte halen Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi´ndeki Jitem davasında da yargılanıyor.

Yeni iddianamenin ?Örgütün (Teşekkülün) Yapısı? bölümünde, Temizöz´ün 1993´te Cizre´de ?korucu, itirafçı ve uzman çavuşlardan? oluşan sorgu ekibi adı altında bir grup oluşturduğu belirtildi.

Bir süre önce yakalanan ve söz konusu dönemde Jandarma Uzman Çavuş olarak görev yapan sanık Burhanettin Kıyak´ın da aralarında yer aldığı grubun Temizöz´ün idaresi altında faaliyet yürüttüğü ifade edilen iddianamede, şu ifadeler yer aldı:

?O dönem, Cizre Jandarma Komutanı olarak görev yapan Binbaşı Cemal Temizöz´ün idaresi altında, Cizre´de ´Yavuz´ kod adlı Burhanettin Kıyak, ´Tuna´ kod adlı Gündür Güler ile kimlik bilgileri tespit edilemeyen ´Selim Hoca´ ve ´Cabbar´ kod adlı uzman çavuşlar ile itirafçılar ´Şahin-Bedran´ kod adlı Adem Yakin, ´Ferit´ kod adlı Fırat Altın (Abdurrahim Güven), ´Tayfun´ kod adlı Hıdır Altuğ´dan oluşan bir grup oluşturulmuş ve ´sorgu ekibi´ denilen bu grup süreç içerisinde asli görevinden ayrılarak terör örgütü PKK´ya yardım ettiğini değerlendirdikleri şahısları ya da özel sebeplerden dolayı gözaltına aldıkları kişileri sorgulayarak bir kısmını öldürmüşlerdir. Bu şekilde suç işlemek amacıyla kurulmuş bir teşekkül haline dönüştürülmüştür.?

Sorgu ekibinin bölükte görev yapan diğer rütbeli ve askerlerden farklı olarak kalaşnikof marka tüfek ve tabanca taşıdıkları, eylemleri de bu silahlarla gerçekleştirdikleri önü sürülen iddianamede, şu ifadeler yer aldı:

?Cizre´de meydana gelen olaylara ilişkin adli evrak tanzim etme görevi merkez jandarma karakol komutanlığında olmasına rağmen yakalama, gözaltına alma, savunma alma ve gözaltından serbest bırakma gibi adli işlemler bu sorgu ekibi tarafından yerine getirilmiştir. Nitekim, birçok öldürme olayıyla ilgili olarak düzenlenen olay yeri tespit tutanaklarında tutanak tanzimi yapan görevlilerin isimleri ve sicil bilgileri yazılmamış, imzanın altında ´ilçe jandarma komutanlığında görevli´ ibaresi yazılmıştır. Bir kısım tutanaklarda ise kod isimlerin yazılı olduğu görülmüştür. Karakol hiyerarşisinde karakola bağlı olarak çalışması gereken kod isimli uzman çavuşların çalıştıkları dönemde karakol komutanının emir ve komutasında olmayıp doğrudan şüpheli Cemal Temizöz´den talimat almışlardır. Yani kurumsal hiyerarşinin dışında örgütsel hiyerarşiye bağlı olarak görev yapmışlardır.?

İddianamede, Cizre´de 1993 yılından itibaren şüpheli Temizöz´ün liderliğinde suç işleyen bir teşekkülün meydana getirildiği, bu yapının tasarlayarak kasten öldürme de dahil olmak üzere bir çok suç işlediği, terörle mücadele edilmesi amacıyla devlet tarafından kendilerine sağlanan her türlü imkanı da kullandıklarının mevcut delillerden anlaşıldığı kaydedildi.

-Yargıtay kararı örnek gösterildi-

İddianamede, yürütülen soruşturmaya, Yargıtay 8. Ceza Dairesi´nin 15.01.2002 gün ve 16176-125 sayılı kararı örnek gösterildi.

Yargıtay kararında şu tespitin yapıldığı bildirildi:

?Terörle mücadele adı altında da olsa açıklandığı gibi hukuk dışı bir örgütlenme ile devletin meşru güçleri gibi güç kullanarak yürürlükteki yasalar yerine kendi güç ve kuralları ile sözde yasalar oluşturmanın, devleti, hukuk devleti olmaktan çıkaracağı, bu koşullarda da güçlünün sözünün geçtiği, nerede başlayıp nerede sona ereceği belli olmayan her türlü yasa dışılığın egemen olduğu bir sistem oluşacağı, sonuçta yurttaş-devlet ilişkisinde hukuk kuralları yerine korku ve kaygının geçerli olacağı, bunun da bir Anayasa ve yasa ihlalinin ötesinde tam bir hukuk ihlali niteliği taşıyacağı ve hukuk devletinin bütünü ile ortadan kalkması sonucunu doğuracağı göz önüne alındığında...?

İddianamenin ?Örgüt (Teşekkül) hakkındaki tanık ifadeleri? bölümünde ise 1990´lı yıllarda Cizre´de görev yapan bazı askeri personeller ve gizli tanık ifadeleri yer aldı.

Bazı tanıklar, beyanlarında, beyaz renkli Reanult marka araç kullanan söz konusu sorgu ekibinin terör olaylarıyla ilgili adli işlemleri yürüttükleri, karakol teşkilat kadrosunda ´sorgu´ diye bir birimin o dönemde olmadığını ancak fiilen devam eden böyle bir birimin bulunduğunu anlattığı bildirildi.

-İstenen cezalar-

İddianamede, 1992-1996 yılları arasında Cizre´de uzman çavuş olarak görev yapan sanık Kıyak´ın Ramazan Elçi, İbrahim Adak, Mehmet Gürri Özer, Abdurrahman Afşar, yabancı uyruklu bir şahıs, kimliği tespit edilemeyen kadın terörist, Süleyman Gasyak, Abdulaziz Gasyak, Ömer Candoruk ve Yahya Akman´ın öldürülmesine iştirak etmek suçlarından 5 kez ağırlaştırılmış müebbet hapsi istendi.

Aralarında Temizöz´ün de yer aldığı 7 sanıklı davada tutuklu bulunan ve haklarında yeniden iddianame hazırlanan diğer sanıklar Adem Yakin, Fırat Altın (Abdülhakim Güven) ve Hıdır Altuğ´ın da toplam 8 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla cezalandırılması talep edildi.

İddianamede, dosyanın Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görülen davayla birleştirilmesi de istendi. 8. Ağır Ceza Mahkemesi, birleştirme talebini değerlendirmek için iddianameyi 6. Ağır Ceza Mahkemesi´ne gönderdi.

Bu arada Cemal Temizöz´ün halen Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi´nde devam eden davasında, sanık Temizöz için 9 kez ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması talep ediliyor. (AA)

(28 Kasım 2012, 09:51)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Diyarbakır savcılığı: Jitem, terör örgütü

JİTEM´in varlığını ispatlayan resmi belgeler

JİTEM´le ilgili tüm manşetlerimiz

JİTEM tartışmalarını maaş bordrosuyla bitiren Abdulkadir Aygan hakkında geniş bilgi

Bir JİTEM tescili de Bakanlıktan

Savcılık JİTEM´in varlığını belgeledi

Diyarbakır´daki JİTEM davaları birleştirildi

JİTEM davası özel yetkili mahkemeye devredildi

JİTEM cinayetlerine mahkeme bulunabildi

JİTEM´ci Babat´ın itirafları mahkemede

Ergenekon, Balyoz ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=4967    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Amiralin Alıkonulmasına Müebbet

21.12.2021 08:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Deniz Harp Okulu Komutanı olan Tümamiral Mesut Özel'in, emrindeki askerler tarafından kelepçelenip cezaevine kapatılmasına ilişkin 9 sa..
Tamamı 21.12.2021

Fetö Casuslarına 165 Yıl Gerekçesi

20.12.2021 15:05 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına Fetö/PKK/DHKP-C/MKP terör örgütlerine yönelik soruşturma bilgilerinin bazı Avrupa ülkelerinin Ankara büyükelçiliklerine ait talepler doğrultusunda rüşvetle Malatya Doğanş..
Tamamı 20.12.2021

ATO Fetö Yapılanmasına dava

20.12.2021 14:39 Ankara'da, Fetullah Gülen terör örgütünün Ankara Ticaret Odası'ndaki (ATO) yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 12 kişi hakkında “örgüte üye olma ve yardım etme” suçlarından dava açıldı. 1..
Tamamı 20.12.2021

Fetö Yöneticilerine 28 Yıl Hapis

23.12.2021 09:06 Ankara'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda biri mahrem sorumlu ve nöbetçi imam, diğeri sahte kimlikçi olarak yönetic..
Tamamı 23.12.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

21.12.2021 12:36 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 21.12.2021

Darbede TRT İşgali davası

21.12.2021 12:12 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 21.12.2021

Yeğen Gülen 212 İsmi Deşifre Etti

22.12.2021 10:01 Ankara'da, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) operasyonu ile yurt dışında yakalandıktan sonra tutuklanan, FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Selahaddin Gülen'in yargılanmasına devam edildi. 18 Kasım'da Ankara..
Tamamı 22.12.2021

Zirve Kumpası: Sahte İhbarlar Davası

21.12.2021 12:17 Malatya'da, 18 Nisan 2007 tarihinde meydana gelen ve biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında FETÖ'nün talimatıyla, kendilerinden olmayan askerleri engellemek ve örgüt ..
Tamamı 21.12.2021

Şemdinli Savcısına Yine 10 Yıl Hapis

21.12.2021 08:36 2005'te Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki olaylara yönelik soruşturmasıyla adı duyulan eski savcı Ferhat Sarıkaya, Yargıtay'ın bozma kararının ardından Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden görülen davada FETÖ ü..
Tamamı 21.12.2021

Selam Kumpası: Hapis Gerekçesi

20.12.2021 14:49 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili, binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 55 eski hakim ve sa..
Tamamı 20.12.2021

Kapıyı Mahrem İmam Değil Polis Açtı

23.12.2021 13:15 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında firari jandarma 'mahrem imamı' Mehmet Sağlam'ın evinde arama yapıldığı sırada ikametgaha gelen iki kişinin, ihraç edilmiş eski binbaşılar olduğu ortaya çıktı. 19 Kasım'daki geli..
Tamamı 23.12.2021

Akıncı Üssü Dosyası İstinafta

23.12.2021 10:58 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde komuta merkezi olan Akıncı Üssü davasında yer alan klasörler, kanun yolu incelemesi için Ankara Bölge Adliye Mahkemesine (BAM) gönderildi. ..
Tamamı 23.12.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:30 Balıkesir'de, FETÖ'nün darbe girişimi gecesi Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında bazı subayların katıldığı toplantının yanı sıra tankların ve araçların revirin önüne dizilmesine ilişkin açılan davada 10'u tutu..
Tamamı 21.12.2021

Balıkesir: 7 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:25 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 7 sanığın yargılanmasına devam edildi. 15 Kasım'da Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkem..
Tamamı 21.12.2021

Ankara 7 sanıklı Darbe davası

20.12.2021 12:34 Ankara'da, FETÖ/PDY'nin, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Lojistik Başkanı olan, darbeciler tarafından hazırlanan sözde görevlendirme listesinde TRT Genel Müdürlüğü'ne atandığı belirtilen es..
Tamamı 20.12.2021

Sakarya 34 sanık: Altın Lale Derneği

21.12.2021 12:26 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye ilişkin kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi 2'si firari 34 sanığın tutuksuz yargılanmasına devam edildi. 17 Aralık'ta Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruş..
Tamamı 21.12.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
53.761.498