Tam
EskidenYeniye
 

Mumcu´yu konuşma, laikleri yıpratma

Uğur Mumcu suikastinde adı şüpheli olarak geçen Ömer Çiftçi´den, suikasti yeniden gündeme getiren Mumcu´nun eşine ilginç tepki: ´Tartışmalar laik kesimi yıpratıyor.´ Çiftçi´nin tepkisi, Mumcu tartışmalarının laikliği nasıl yıprattığını merak ettirdi. Dinci kesime maledilen Danıştay saldırısının aslında laik rejimi koruma uğruna Ergenekon tarafından gerçekleştirildiğinin ortaya çıkmasında olduğu gibi, tartışmaların 2 ay sonra zaman aşımına girecek olan Mumcu dosyasını tekrar açmasından ve olayın arkasında başkalarının olduğunun görülmesinden korkulduğunu düşündürüyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

04.12.2012 10:45 Ankara´da 24 Ocak 1993´te evinin önünde aracına yerleştirilen bombanın patlaması sonucu hayatını kaybeden gazeteci Uğur Mumcu´nun ölümündeki karanlık noktalar, eşi Güldal Mumcu´nun kaleme aldığı ´İçimden Geçen Zaman´ isimli kitapla geçtiğimiz günlerde yeniden gündeme gelmişti. Güldal Mumcu kitapta, aynı binada komşuları olan eski SHP Ankara Milletvekili Ömer Çiftçi hakkındaki çeşitli iddialarda bulunuyordu. Çiftçi, yazılı bir açıklama yaparak hakkında, kitapta ve kamuoyunda cinayetle ilgili olarak ileri sürülmüş olan iddiaları yalanladı. Çiftçi´nin açıklamasında şu satırlar yer aldı:

“Geçmişte laik, demokrat ve cumhuriyetçi kesime yapılan saldırıları başka yönlere çekerek konunun saptırılmaya ve başka yapay gündemler yaratılmaya çalışılmaktadır. Bu şekilde demokrat ve cumhuriyetçi kesimlerin yıpratılması amaçlanmaktadır. Taksi durağının açılmasına yardımcı oldum. Buzlu cam talebi ise benim değil, oradaki apartman sakinlerinin istemidir. Bu konuda başkaca bir dahlim bulunmamaktadır. (Cinayetin yaşandığı 24 Ocak 1993 günü sabah Uğur Mumcu´ya dışarı çıkıp çıkmayacağını sorduğu iddialarıyla ilgili olarak) Böyle bir şeyin yaşanması, bulunduğumuz yerin fizikî yapısından dolayı mümkün değildir. Kaldı ki insanların komşuları ile hele de bu kişi arkadaşı ise selamlaşmaması ve konuşmaması yaşamın olağan akışına aykırıdır. DİSK Genel Başkanı Kemal Nebioğlu, Cumhuriyet Gazetesi duayeni İlhan Selçuk ve tüm Türkiye´nin takdirini toplamış avukat Halit Çelenk´in itham edilerek zan altında bırakılması, Türkiye´deki Uğur Mumcu suikastı konusunda samimi ve duyarlı kesimleri derinden yaralamaktadır. Ebediyete intikal etmiş kişileri zan altında bırakmak hiç kimsenin hakkı ve haddi değildir.”

Çiftçi Mumcu üzerinden yalan söyledi

Güldal Mumcu´nun kitabında anlatılanlara göre cinayetin işlendiği sokaktaki taksi durağını, ´Uğur Mumcu istemiyor´ diyerek kaldırtmaya çalışan Ömer Çiftçi´nin tezgahı dönemin Çankaya Belediye Başkanı Doğan Taşdelen´in Mumcu´yu aramasıyla ortaya çıkıyor. Buna rağmen Çiftçi, taksi şoförlerini tehdit edip, durağın sokağa bakan kısmındaki pencerelerini cinayet öncesinde buzlu camlarla kapattırmıştı.

Çiftçi´yi şüpheli yapan ayrıntılar

İşlerinin doğası gereği her zaman durakta bulunmak zorunda olan taksi şoförlerinin, cinayetin işlendiği sokakta araba altına bomba konulması ya da benzer şüpheli eylem ve şahısları görmeleri ve teşhis etmeleri, buzlu cam nedeniyle imkan dışına çıkmış oldu. Çiftçi ayrıca olay günü Mumcu´ya dışarı çıkıp çıkmayacağını sormuştur. Bu bulgular, Çiftçi´yi olayın şüphelileri arasına sokmak için yeterlidir.

Mumcu dosyası 2 ay sonra zaman aşımına giriyor

Mumcu cinayeti, yaklaşık 2 ay sonra, 24 Ocak 2013 tarihinde, 20 yıllık zaman aşımını doldurarak bir daha açılmamak üzere kapatılacaktır. 1993 yılında şüpheli şekilde hayatlarını kaybeden Turgut Özal, Eşref Bitlis, Bahtiyar Aydın, Kazım Çillioğlu ve Rıdvan Özden dosyalarının 2010 yılında tekrar açılarak ölümlerin cinayet olduğunu gösteren şok bulgulara ulaşılması Mumcu dosyasının da tekrar açılabileceği ümidini doğurmuştu.

Dosyalar açılmasın, laikler yıpranmasın!

Bu ihtimalin birilerini rahatsız ettiği açık. Uğur Mumcu suikastinde adı şüpheli olarak geçen Ömer Çiftçi´nin, suikast dosyası tam zaman aşımına girecekken yeniden gündeme gelmesine neden olan Mumcu´nun eşine ilginç bir gerekçeyle tepki göstermesi dikkat çekici. Çiftçi´nin, ´Tartışmalar laik kesimi yıpratıyor´ sözü, Mumcu tartışmalarının laikliği nasıl yıprattığını merak ettirdi. Danıştay olayında laik rejimi koruma uğruna kemalistlerin kemalist hakimleri öldürdüğü ortaya çıktı. Bunun için, kamera karartmadan atılmayan tekbirleri atılmış gibi gösteren danıştay hakimlerine, Ergenekon savcısının bağlantıları gösteren delilleri sunmasına rağmen soruşturmayı genişletmeyen ve davayı ´dincilerin türban kalkışması´ diye sonuçlandırıp Ergenekon´u örtbas eden Ankara´daki savcı ve hakimlere kadar peşpeşe karanlık olayların gerçekleştiği görüldü. Tartışmaların uzaması üzerine Yargıtay davayı Ergenekon´la birleştirdi ve davanın esası değişti. Mumcu tartışmalarının uzamasının da aynı şekilde davanın yeniden görülmesine ve aynı örgütün izine ulaşılmasına neden olmasından korkulduğu sonucuna varılabilir.

Mumcu cinayeti de Tushad bağlantılı

İçinde Mumcu olayının da yer aldığı 1993 yılındaki cinayet ve şüpheli ölümler fırtınasında Tushad isimli TSK içinde yapılanmış Ergenekon hücresinin rol oynamış olabileceğini Malatya Zirve ek iddianamesinden hareketle basında ilk olarak biz dile getirmiştik. 24 Haziran 2012 tarihli haberimizin başlığı ´Ergenekon 1993´e uzandı´ şeklindeydi. Tushad´ın kuruluş yılı 1993´e de dikkat çekmek istiyoruz. Bu yıl içinde Uğur Mumcu, Eşref Bitlis, Turgut Özal, Bahtiyar Aydın ve Cem Ersever gibi isimler şüpheli şekilde öldüler ya da öldürüldüler. Bingöl, Sivas ve Başbağlar katliamları yaşandı. Bir ekip tasfiye edildi. Türk devletinin terör politikası değişti. satırlarının yer aldığı haberimizde, bu bağlantıya dikkat çekmiştik.

PKK-Ergenekon bağlantısını arayanlar öldü

Bu iddiamız, Zirve davası tanığının geçtiğimiz günlerde, 1 Aralık 2012´de basına yansıyan ´Özal´ı Tushad zehirledi´ ifadesi ile güçlendi. 1993 içindeki cinayetler zincirinin birbiriyle bağlantılı olduğunu gösteren bulgular giderek artıyor. Uğur Mumcu, ölümünden hemen önce PKK terörünün arkasında devlet içindeki bir yapılanmanın rol aldığına dair izleri araştırmaktaydı. Tıpkı Cumhurbaşkanı Turgut Özal ve Jandarma Genel Komutanı Org. Eşref Bitlis´in aynı konuyu araştırması gibi.

1993´teki suikastler fırtınasını başlatan mektup

Ölümünden bir süre önce Cumhurbaşkanı Özal´a terör konusunda şok bir mektup yazan Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Eşref Bitlis, terörle mücadelede ihanet içerisindeki bazı devlet görevlilerinin mutlaka tasfiye edilmesi gerektiğini belirtti:

Sayın Cumhurbaşkanım, Zatı Aliniz bu olaya müdahil olmalı, aksi takdirde bölgede sonu alınamayacak ciddi risk ve tehditlerle karşı karşıya kalabiliriz. Bölge halkının kazanılması zaruridir. Halk yanlış yönetim ile terör örgütü arasında sıkışmış durumdadır. Bunu suiistimal eden unsurların bertaraf edilmesinin zorunluluğu ortadadır.

Bu mektubu okuyan Turgut Özal, terör raporları hazırlayan merhum Adnan Kahveci ile Eşref Paşa´dan ´ortak bir çalışma´ istedi. Bu olaydan 2 ay sonra, 5 Şubat 1993´te Kahveci trafik kazasında, 12 gün sonra Bitlis düşen uçakta, 2 ay sonra da Cumhurbaşkanı Özal makamında vefat etti. Aynı ekipte yer aldığı iddia edilen Albaylar Kazım Çillioğlu ve Rıdvan Özden de şüpheli şekilde hayatlarını kaybettiler.

Türkiye için kanlı ve kara yıl: 1993

1993, Türkiye için kanlı ve kara bir yıl oldu. O yıl boyunca, en kanlısının Bingöl´deki 33 er katliamının olduğu çok sayıda olay peşpeşe geldi. Kendi alanında güçlü ve simge isimler art arda hayatlarını kaybetti. Kimi öldürüldü, kiminin ölümünün üzerindeki sis perdesi hala aralanamadı. İddialara göre bir suikast fırtınası yaşandı. Çok büyük çaplı bir tasfiye harekatı yürütüldü. Kürt sorununu şiddetle değil demokratik yöntemlerle çözmeye kalkan yetkili ve etkili insanlar sistematik şekilde öldürüldü.

24 Ocak 1993: Uğur Mumcu cinayeti

17 Şubat 1993: Jandarma Komutanı Eşref Bitlis´in uçak kazasında ölümü

17 Nisan 1993: Cumhurbaşkanı Özal´ın kalp krizinden vefatı

24 Mayıs 1993: Bingöl´de 33 asker katliamı

02 Temmuz 1993: Sivas katliamında 37 kişinin ölmesi

05 Temmuz 1993: Başbağlar katliamında 33 kişinin ölmesi

22 Ekim 1993: Tuğgeneral Bahtiyar Aydın suikasti

04 Kasım 1993: JİTEM kurucusu Binbaşı Cem Ersever cinayeti

Bu isimlerin ortak özelliği, PKK ile mücadelenin doğrudan içinde yer almaları ya da sorunun çözümü için ciddi mesai harcamalarıydı. Bu olaylar sonucunda 2009´da AK Parti hükümetince başlatılan ´demokratik açılım´ projesiyle yapılmaya çalışılanın benzeri, yani PKK´nın tasfiyesinin sağlanarak Doğu ve Güneydoğu´nun terörden kurtulması ve barışın sağlanması projesi rafa kaldırıldı.

Ergenekon ve Balyoz sanıklarının isimleri tasfiye listesindeydi

Suikastlere kurban giden bazı jandarma komutanlarının Jandarma Genel Komutanı Eşref Bitlis´e, onun da Cumhurbaşkanı Turgut Özal´a ulaştırdığı raporda şok bilgiler vardı. 1993 yılındaki suikast fırtınasına neden olduğu da ileri sürülen bu tasfiye listesinde, teröre yardım eden ve kışkırtan, terörden rant elde eden, yani silah ve uyuşturucu kaçakçılığı yoluyla teröristlerle menfaat işbirliğine giden, diğer bir deyişle terörün ´bitmemesine´ neden olan, ihanet içerisindeki bazı subayların isimleri bildiriliyordu. 16´sı subay toplam 34 devlet görevlisinin adının yer aldığı ileri sürülen listedeki kişilerin devlet kademelerinden uzaklaştırılmaları tavsiye ediliyordu. Bu tasfiye raporunun hemen ardından komutan cinayetleri adı verilen ve Uğur Mumcu´nun da içinde yer aldığı bir cinayet fırtınası başladı. Tasfiyesi istenen 16 subaydan bazılarının isimleri de ortaya çıktı. Tümgeneral Ahmet Yavuz, Tuğgeneral Levent Ersöz, Albay Levent Göktaş, Albay Fikri Karadağ, Korgeneral Selahattin Uğurlu, Tuğgeneral Nevzat Bekaroğlu ve Tuğgeneral İsmail Kuru. Bu kişilerden bazıları Ergenekon ve Balyoz davaların sanıkları arasında yer almakta. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

(04 Aralık 2012, 10:45)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Uğur Mumcu cinayeti ile ilgili manşetlerimiz

Uğur Mumcu ile ilgili tüm manşetlerimiz

Ergenekon 1993´e uzandı: Tushad

Tanık: Özal´ı Tushad zehirledi

Malatya Zirve Katliamı ve Ergenekon bağlantısı manşetlerimiz

Özal ve komutan cinayetleri bağlantılı

Adli Tıp iddiası: Özal zehirlenmiş

Turgut Özal´ın şüpheli ölümü manşetlerimiz

Orgeneral Eşref Bitlis´in şüpheli ölümü manşetlerimiz

Albay Kazım Çillioğlu´nun şüpheli ölümü manşetlerimiz

Tuğgeneral Bahtiyar Aydın suikasti manşetlerimiz

Albay: Bitlis´in ekibi öldürülecek

Fotoğraftaki 10 subaydan 7´si öldü

Kanlı ve Kara Yıl: 1993.. PKK´nın tasfiyesi durduruldu

PKK´nın bitirilememesi gücünden değil ihanetten

Ergenekon-PKK bağlantısıyla ilgili manşetlerimiz

Ergenekon, Balyoz ve diğer iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=4980    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin ?şok mangası? yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında ?işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
58.607.806