Tam
EskidenYeniye
 

Ergenekon´da 271. duruşma

Ergenekon davasına bugün 271. duruşma ile devam ediliyor. Duruşmada avukatların talepleri alınıyor. Sanık avukatlarıyla mahkeme heyeti arasında sık sık tartışmalar yaşandı. Dün onbinlerin bulunduğu ve olayların çıktığı Silivri´de bugün hiç kimsenin olmaması şaşırtıcıydı.

Önceki haber title=Sonraki haber

14.12.2012 11:11 Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CHP milletvekilleri Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal ile emekli Tuğgeneral Veli Küçük´ün de aralarında bulunduğu 67´si tutuklu 275 sanıklı Ergenekon davasının 271. duruşması başladı.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nce, Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi´nde oluşturulan küçük salonda görülen duruşmaya CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, CHP Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Haberal, gazeteci Tuncay Özkan, emekli orgeneraller Hasan Iğsız ve Hurşit Tolon ile Alparslan Arslan´ın da aralarında bulunduğu 46 tutuklu sanık katıldı. Bu davadan tutuksuz yargılanan ?Odatv? davasının tutuklu sanığı Yalçın Küçük´ün de hazır bulunduğu duruşmaya 8 tutuksuz da sanık katıldı.

Eski genelkurmay başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Ankara GATA´da tedavi gören YAŞ üyesi Orgeneral Nusret Taşdeler, emekli tuğgeneraller Veli Küçük ve Levent Ersöz ile İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek´in de aralarında bulunduğu 20 tutuklu sanık ise duruşmaya gelmedi.

Öte yandan CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran ve CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner ile bazı sanık yakınları duruşmaya izleyici olarak katıldı.

Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, sanık avukatlarının taleplerinin alınmasına devam edileceğini belirtti. Duruşma avukatların taleplerinin alınmasıyla devam ediyor.

SİLİVRİ BUGÜN SAKİN

Dün onbinlerin bulunduğu ve olayların çıktığı Silivri´de bugün hiç kimsenin olmaması şaşırttı. Davanın 2. gününde jandarma ekiplerinin dün yaşanan olaylar nedeniyle daha tedbirli olduğu görüldü.

Cezaevine gelen yol iki zırhlı askeri araçla kapatan jandarma ekipleri basın mensupları ve avukatlar hariç her aracın geçişine izin vermedi. Cezaevi kapısına kadar iki kontrol noktasında da sürücülere ve araç içindekilere kimlik soruldu.

Dün destek vermek için gelen sivil toplum kuruluşları ve CHP´lilerin doldurduğu ve gösteri yaptığı yolda ise bugün robokop kıyafetlerini giymiş jandarma timleri belirli aralıklarla durarak yol güvenlik ve emniyet önlemi aldı. Göstericilerin yıktığı barikatların ise bugün yerine yenilerinin konulduğu dikkat çekti.

Silivri Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü önünde ise sadece yakınları görmek için gelen vatandaşlar vardı. Dün tamamlanamayan Ergenekon Davası bugün kaldığı yerden devam edecek. Öte yandan otomobillerin termometrelerine göre Silivri´de sıcaklık eksi 2 derece.

HAKİMLERİ GÖSTERİCİLERİN DÜNKÜ TAŞKINLIĞI İLE TEHDİT ETTİ

14.12.2012 16:31 Ergenekon davasında sanık avukatları, esas hakkındaki mütalaanın iddia makamına gönderilmesine itiraz etti. Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, soruşturmanın genişletilmesine ilişkin talepleri varsa taleplerini hazırlamaları, aksi halde esas hakkındaki mütalaalarını hazırlamaları için iddia makamına süre verdiklerini söyledi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görülen Ergenekon davasının duruşmasında, sanık avukatlarının taleplerinin alınmasına devam edildi. İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve diğer İşçi Partili sanıkların avukatı Hüseyin Gökçeaslan, dün duruşma salonu önünde binlerce kişinin katıldığı protesto gösterilerine dikkat çekerek, İnsanlar, sabahtan akşama kadar o soğukta bu davadaki uygulamalara karşı düşüncelerini ifade ettiler. Ergenekon olayının bir tertip olduğunu milyonlarca insan anlamıştır. Toplum artık bu olaya seyirci kalmıyor. diye konuştu. Başkan Özese ise Öyle toplu gösterilerler, ayağa kalkmak masalara vurmak, mahkemeye tepki göstermek doğru değil. diye uyarıda bulundu.

Gökçeaslan, dünkü duruşmayı Türkiye´nin en iyi avukatlarının izlediğini belirterek, Ceza yargılamalarında deliller tartışılmadan esas hakkında mütaala için dosyanın savcılığa verildiğini nerede gördünüz. şeklinde eleştiride bulundu. Başkan Hasan Hüseyin Özese ise savcılık makamına soruşturmanın genişletilmesine ilişkin bir talepleri varsa bu talepleri, yoksa da esas hakkındaki mütalaalarını hazırlamaları için süre verdiklerini hatırlattı.

Eski İnönü Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Fatih Hilmioğlu´nun avukatı Mehmet Sever, suçlamaların sahte belgelere dayandığının tanık beyanlarından anlaşıldığını ifade ederek, ayrıca dinlenmesini istedikleri tanıklar bulunduğunu söyledi.

Tutuklu sanık Sedat Peker´in avukatı Mehmet Doğurga ise iddia makamının, Sedat Peker ve 4 arkadaşı hakkında ´delileri yok etmek ve Gizli Tanık Poyraz´ı tehdit etmek´ suçlamalarıyla açılan davanın birleştirilmemesi yönünde görüş bildirdiğine dikkat çekti. Avukat Doğurga Tam tersine birleştirilmelidir. Çünkü, bu duruşmalar bu dosyayı üretmiştir. diye konuştu.

Emekli tuğgeneral Veli Küçük´ün avukatı Zeynep Küçük, mahkemenin dosyayı mütalaasını hazırlaması için savcılık makamına teslim edilmesini kararlaştırdığını hatırlattı. Küçük, Ondan önceki celsede ben dosyasın savcılığa teslim edileceğini biliyordum. diye konuştu. Başkan Özese´nin Nereden biliyordunuz? sorusu üzerine Avukat Küçük, Gidişinizden. diye cevap verdi. Başkan Özese ise Biz iddia makamına ´tevsii tahkikat talebi olup olmadığı konusunda mehil vermiştik. diye konuştu. Zeynep Küçük ise, davayı bu kadar süre takip ettikten sonra mahkemenin bir sonraki aşamada nasıl bir adım atacağını tahmin edebildiğini ifade ederek Orgeneral Nusret Taşdeler´in savunmasını almaya karar verdiğinizde ben dosyanın mütalaa için iddia makamına verileceğini tahmin ettim. dedi. Başkan Özese ise Doğru tahmin değil. cevabını verdi.

Zeynep Küçük Ama savcı ´ben mütaala için hazırım´ dedi diye konuşurken Başkan Özese Aşırı yorum yapıyorsunuz. diye konuştu. Zeynep Küçük, sözlerini sürdürürken başkan Özese Mahkemeyi yargılamaya hakkınız yok. Uslubunuza dikkat edin. Burada Türk milleti adına yargılama yapıyoruz. Kimseden talimat, tavsiye almıyoruz. Vicdanımız rahat. Mahkemeyi sorgular mahiyette konuşuyorsunuz. Böyle devam edemezsiniz. şeklinde uyarıda bulundu.

Avukat Küçük, daha sonra da Alparslan Arslan´a 2 adet glock marka silah temini konusunda, halen Ergenekon´dan tutuklu yargılanan 4 kişi hakkında açılan yeni davanın birleştirilmesini eleştirdi. Avukat Küçük, Danıştay dosyası 2010´da birleştirildi. Sanıkların 2011´de sorguları yapılıp tutuklandılar. Aralık 2012´de yeni bir iddianame düzenledi. diye konuştu.

Özese, 4 sanığın ateşli silah bulundurmak suçundan yargılandıklarını, ek iddianamede ´Silahlı terör örgütüne silah temin ettikleri´ suçlaması bulunduğunu açıklayarak, Yeni iddianame düzenlenmedi. Ek iddianame hazırlandı. Usuli eksikliklerin giderilmesi gerekiyordu. ifadesini kullandı.

Tutuklu sanıklardan Veli Küçük´ün Danıştay´a saldırı ve Cumhuriyet Gazetesi´ne bomba atılması eylemlerinden suçlandığını belirten Avukat Küçük, ancak bugüne kadar hiçbir yasa dışı eylem talimatının ortaya çıkmadığını söyledi. Zeynep Küçük, daha önce tahliye edilen sanık Süleyman Esen´in ifadelerinde çelişkiler olduğunu belirterek duruşmalara getirilip sorgulanmasını istedi. Küçük, Osman Yıldırım´ın ifadelerindeki çelişkilerin de ortaya çıktığına dikkat çekerek Danıştay dosyasının davadan ayrılmasını talep etti.

Sanık avukatlarından Demet Rençber konuşurken üye hakim Sedat Sami Haşıloğlu Milletvekillerini, diğer avukatları, gazetecileri görünce basın toplantısı yapar gibi konuşamazsınız diye uyardı. Avukat Hüseyin Ersöz, avukatların sözünün kesilmemesini istedi. Bunun üzerine Başkan Hasan Hüseyin Özese, Size söz vermiyorum diyerek Ersöz´ü uyardı. Ersöz, önceki gün duruşmaya gelişen tartışmalara değinirken Başkan Özese, sesini yükselterek Dün yaşananları hepimiz gördük. Avukat Hüseyin Bey lütfen oturur musunuz? Defalarca uyarmamıza rağmen benimle tartışıyorsunuz. uyarısını yineledi.

´ALPARSLAN ARSLAN DELİ NUMARASI YAPIYOR´

Davanın öğleden sonraki oturumunda ise avukat ve sanıkların beyanlarının alınmasına devam edildi. Danıştay saldırısı faili Alparslan Arslan´ın avukatı, müvekkilinin akıl sağlığının yerinde olmadığını ileri sürerek, Arslan´ın Adli Tıp´a gönderilmesini talep etti. Avukatın bu beyanı sırasında oturduğu yerden bağıran tutuklu sanık Kenan Özay, ?Alparslan Arslan gayet normal. Kamera karşısında deli numarası yapıyor. İçeride gayet düzgün konuşuyor. (Tutuklu sanıkların bekleme odasını kastediyor).? dedi. Bunun üzerine duruşma savcısı Mehmet Ali Pekgüzel, Özay´ın ifadelerinin tutanağa geçirilmesini istedi.

BARO BAŞKANI KOCASAKAL´A TUTANAK

Mahkeme Başkanı Özese, İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal hakkında ise teknik ekip elemanlarına karşı sarf ettiği haraket içerikli sözlere ilişkin tutanak tutulduğunu açıkladı. Mahkeme heyeti, duruşmayı 17 Aralık Pazartesi gününe erteledi.

SİLİVRİ´DEKİ OLAYLARA SORUŞTURMA

Ergenekon davasının 13 Aralık Perşembe günü düzenlenen oturumunda ve duruşma salonu dışında yaşanan olaylarla ilgili Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Yeterli güvenlik önlemlerinin alınıp alınmadığını inceleyecek olan savcılığın, gerekli görmesi halinde sorumlular ve olay çıkaranlar hakkında dava açabileceği belirtiliyor. (Göksel Genç / Zaman)

(14 Aralık 2012), son güncel.: (14 Aralık 2012)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=4998    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Amiralin Alıkonulmasına Müebbet

21.12.2021 08:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Deniz Harp Okulu Komutanı olan Tümamiral Mesut Özel'in, emrindeki askerler tarafından kelepçelenip cezaevine kapatılmasına ilişkin 9 sa..
Tamamı 21.12.2021

Fetö Casuslarına 165 Yıl Gerekçesi

20.12.2021 15:05 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına Fetö/PKK/DHKP-C/MKP terör örgütlerine yönelik soruşturma bilgilerinin bazı Avrupa ülkelerinin Ankara büyükelçiliklerine ait talepler doğrultusunda rüşvetle Malatya Doğanş..
Tamamı 20.12.2021

ATO Fetö Yapılanmasına dava

20.12.2021 14:39 Ankara'da, Fetullah Gülen terör örgütünün Ankara Ticaret Odası'ndaki (ATO) yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 12 kişi hakkında “örgüte üye olma ve yardım etme” suçlarından dava açıldı. 1..
Tamamı 20.12.2021

Fetö Yöneticilerine 28 Yıl Hapis

23.12.2021 09:06 Ankara'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda biri mahrem sorumlu ve nöbetçi imam, diğeri sahte kimlikçi olarak yönetic..
Tamamı 23.12.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

21.12.2021 12:36 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 21.12.2021

Darbede TRT İşgali davası

21.12.2021 12:12 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 21.12.2021

Yeğen Gülen 212 İsmi Deşifre Etti

22.12.2021 10:01 Ankara'da, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) operasyonu ile yurt dışında yakalandıktan sonra tutuklanan, FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Selahaddin Gülen'in yargılanmasına devam edildi. 18 Kasım'da Ankara..
Tamamı 22.12.2021

Zirve Kumpası: Sahte İhbarlar Davası

21.12.2021 12:17 Malatya'da, 18 Nisan 2007 tarihinde meydana gelen ve biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında FETÖ'nün talimatıyla, kendilerinden olmayan askerleri engellemek ve örgüt ..
Tamamı 21.12.2021

Şemdinli Savcısına Yine 10 Yıl Hapis

21.12.2021 08:36 2005'te Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki olaylara yönelik soruşturmasıyla adı duyulan eski savcı Ferhat Sarıkaya, Yargıtay'ın bozma kararının ardından Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden görülen davada FETÖ ü..
Tamamı 21.12.2021

Selam Kumpası: Hapis Gerekçesi

20.12.2021 14:49 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili, binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 55 eski hakim ve sa..
Tamamı 20.12.2021

Kapıyı Mahrem İmam Değil Polis Açtı

23.12.2021 13:15 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında firari jandarma 'mahrem imamı' Mehmet Sağlam'ın evinde arama yapıldığı sırada ikametgaha gelen iki kişinin, ihraç edilmiş eski binbaşılar olduğu ortaya çıktı. 19 Kasım'daki geli..
Tamamı 23.12.2021

Akıncı Üssü Dosyası İstinafta

23.12.2021 10:58 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde komuta merkezi olan Akıncı Üssü davasında yer alan klasörler, kanun yolu incelemesi için Ankara Bölge Adliye Mahkemesine (BAM) gönderildi. ..
Tamamı 23.12.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:30 Balıkesir'de, FETÖ'nün darbe girişimi gecesi Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında bazı subayların katıldığı toplantının yanı sıra tankların ve araçların revirin önüne dizilmesine ilişkin açılan davada 10'u tutu..
Tamamı 21.12.2021

Balıkesir: 7 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:25 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 7 sanığın yargılanmasına devam edildi. 15 Kasım'da Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkem..
Tamamı 21.12.2021

Ankara 7 sanıklı Darbe davası

20.12.2021 12:34 Ankara'da, FETÖ/PDY'nin, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Lojistik Başkanı olan, darbeciler tarafından hazırlanan sözde görevlendirme listesinde TRT Genel Müdürlüğü'ne atandığı belirtilen es..
Tamamı 20.12.2021

Sakarya 34 sanık: Altın Lale Derneği

21.12.2021 12:26 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye ilişkin kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi 2'si firari 34 sanığın tutuksuz yargılanmasına devam edildi. 17 Aralık'ta Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruş..
Tamamı 21.12.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
53.649.090