Tam
EskidenYeniye
 

Milliyet´ten örgütlü Çiller yalanı

Milliyet Gazetesi´nin dün manşetinden verdiği ´Çiller Özel Örgütü´ haberindeki iddiaların yalan ve uydurma olduğu ortaya çıktı. Haberin altından Ergenekon sanığı Doğu Perinçek çıktı. Milliyet´in bu haberiyle, karar aşamasına gelen Ergenekon davasında dikkatlerin başka bir yöne çekilmeye çalışıldığı ileri sürülüyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

01.01.2013 12:50 Milliyet Gazetesi´nin bugünkü ´Çok gizli belgelerden Çiller Gizli Örgütü çıktı´ başlıklı manşetinden verdiği haberinde büyük bir yalana ve skandala imza atıldı. Milliyet´in 11 yıl sonra Çiller üzerinden oynadığı psikolojik harp oyunun ayrıntıları ise okuyanları şoke edecek cinsten.

MİLLİYET ÖZEL ÖRGÜTÜ!

Gazete bugün Darbeleri Araştırma Komisyonu raporunun ?çok gizli? ek belgeleri içinde yer alan ve dönemin Başbakanı Erbakan´ın MİT´ten istediği rapor olduğu iddia edilen bir belgeyi açıkladı. Haberde raporun basında yer alan iddialarla hazırlandığı belirtilirken, Rotahaber, MİLLİYET ÖZEL ÖRGÜTÜ! başlığıyla verdiği haberinde, rapora konu olan haber ve iddiaların kaynağına ulaştığını belirtti.

Sözde ´Çiller Özel Örgütü´ iddiaları ilk olarak 90´lı yıllarda Ergenekon tutuklusu ve Aydınlık gazetesinin sahibi Doğu Perinçek´in ´Çiller Özel Örgütü´ adlı kitabında yayınlandı. Perinçek daha sonra söz konusu iddialarına TBMM Susurluk Komisyonu´na verdiği ifadelerde de yer verdi.

BELGELER SAHTE

Perinçek kitabında ve TBMM Susurluk Komisyonu´na verdiği ifadelerde, Çiller´lerin uyuşturucu kaçakçılığının içinde olduğunu, Özer Çiller´in de Nükleer Madde kaçakçılığı yaptığını ileri sürerken bu iddiasını da Van Emniyet Müdürlüğü´nce aranan, aynı zamanda silah ve nükleer element kaçakçılığı da yaptığı belirtilen Hüseyin Duman isimli kaçakçı ile Özer Çiller´i tavla oynarken görüntülediği iddia edilen bir resme dayandırıyor. Ancak daha sonra resimdeki kişinin Hüseyin Duman olmadığı ortaya çıkıyor.

Perinçek bu resmin yanında bir de belge yayınlıyor ve belgede Özer Çiller´in Hüseyin Duman ile birlikte, Lacosa GmbH adlı Alman firmasıyla parça başına komisyon karşılığında nükleer madde sağlama sözleşmesi yaptığı iddia ediliyor. Ancak bu belgede de Hüseyin Duman´ın isminin sonradan eklendiği, üstü çizilen kişinin de Aydın Doğan olduğu belirleniyor.

Bu iddialar o günlerde medyada yer alıyor ve özellikle Doğan Grubu gazeteleri bu iddiaları büyüterek veriyor. Ancak resmin aldatmaca ve belgenin düzmece olduğu ileriki günlerde ortaya çıkıyor.

Resimler incelendiğinde resimdeki kişinin Hüseyin Duman olmadığı belirlenirken, resimde ilginç bir ayrıntı göze çarpıyor. Resimde Aydın Doğan´ın da yer aldığı belirlenirken, yayınlanan sözleşmede silinen ismin de Aydın Doğan olduğu 2001 yılında Atin.org´da yayınlanan bir haberde yer alıyor.

Resimdekiler ise Özer Çiller ile mimar Esen Kale ve Aydın Doğan ile Em. Oramiral Orhan Karabulut´dan oluşuyor. Fotoğraflar 1995 yılında Almanya´daki bir sağlık tesisinde Doğan Medya Grubunun Avrupa´daki temsilcisi tarafından çekildiği belirtiliyor.

İDDİALAR DOĞAN GRUBU TARAFINDAN HABERLEŞTİRİLİP PAZARLANDI

Bu iddialar Meclis zabıtlarına geçerken, ilerleyen günlerde iddialar Aydın Doğan´ın gazeteleri tarafından pazarlandı.

Radikal gazetesinde 22.01.1997 tarihinde yayınlanan bir makalede, Uluslararası nükleer madde kaçakçılığı ile Alman gizli servisinin ilgisi bulunduğu öne sürülüyor ve Almanya bağlantısı iddiasına yer veriliyor.

29.01.1997 tarihli Cumhuriyet gazetesinde yeralan bir haberde de, Interpol´ün Avrupa ayağı sayılan EUROPOL´ün 1996 raporunda uyuşturucu konusunda Türkiye´yi suçlayıcı ifadeler kullanılmasının yanısıra, Özer Çiller´in silah ve uyuşturucu kaçakçısı Hüseyin Duman ile çok sıkı ilişki içinde bulunduğu ve adı geçen kişilerin Ukrayna´dan kaçak olarak nükleer madde getirdiğinin de belirtildiği iddia ediliyor.

Bu aşamadan sonra halen günümüzde uygulanan taktik devreye giriyor ve Türkiye´de pazarlanan bu haberlerin yurtdışında yayınlanması sağlanıyor ve bu aşamada devreye Alman ve İngiliz mahkemeleri giriyor. Alman ve İngiliz mahkemeleri söz konusu haberlerden yola çıkarak benzer suçlamalarda bulunuyor.

SAHTE BELGELERDEN SUÇ ÖRGÜTÜ ÇIKARILDI

Ergenekon sanığı Doğu Perinçek´in söz konusu sahte belge ve yanlış bilgiler içeren iddialarından oluşan haberlerin ardından Çiller´i yıpratmak amacıyla ´Çiller Özel Örgütü´ denilen bir örgüt şeması dahi hazırlanıyor.

MİT RAPORU UYDURUK HABERLERLE HAZIRLANIYOR

Milliyet´in haberine konu yaptığı MİT raporu da, Perinçek´in yalanlarından oluşan ve Milliyet´in de haberinde belirttiği gibi bu uydurma haberlerle hazırlanıyor.

MİLLİYET YENİ BİR OYUNU DEVREYE SOKUYOR

Tam 11 yıl önce sahte belgeler ve resimler üzerinden hayata geçirilmek istenen bu skandal bugün ilginç bir şekilde Milliyet gazetesi tarafından yeniden gündeme getiriliyor. Milliyet bu haberiyle karar aşamasına gelen Ergenekon davasında dikkatleri başka bir yöne çekmeye çalıştığı ileri sürülüyor. (Ahmet Memiş / Rotahaber)

(Fotoğraf ve belgeli haberin kaynağı: haber.rotahaber.com/haber-detay/331926)

(01 Ocak 2013, 12:50)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Susurluk olayı ve bu konuda MİT´in de içlerinde yer aldığı çeşitli kurumların raporları

Yalanlarından faydalanılacak gazeteciler

Asıl Balyoz, yararlanılacak gazetecilere

Doğan Grubu´yla ilgili bazı manşetlerimiz

Doğan Grubunda panik 1-2-3-4-5

Doğan Grubu ve Ergenekon

Darbeciler Doğan medyasıyla görüştü

Hürriyet´in Hanefi Avcı haberi yalan çıktı

Darbe medyası da Balyoz yedi

Kontrgerilla Medyası

Ergenekon ve Balyoz gibi davaları engelleme girişimleri

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde ara

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=5039    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

12.01.2021 10:18 İstanbul ve Sakarya'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden FETÖ'nün 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından saklanmasına yard..
Tamamı 12.1.2021

Kavala-Barkey Darbe davası

11.01.2021 13:21 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde yönetici olarak rol aldıkları iddia edilen firari sanık eski CIA Danışmanı Henri Jak Barkey ile 'Anayasa'yı ihlal' ve 'siyasi veya askeri casu..
Tamamı 11.1.2021

Fetö Üniversite Yapılanmasına dava

11.01.2021 15:03 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından başlatılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanması' soruşturması kapsamında, aralarında öğrenci yapılanması sorumlularının da bul..
Tamamı 11.1.2021

Fetö Yüksek Yargısı AYM'de

12.01.2021 09:11 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği suçundan hapis cezası alan eski Yargıtay üyeleri Necati Meran, Mehmet Ali Demirezici ve Esabil Saylak ile irari sanık Kenan Karabeyeser'in, 'görevi kötüye kullanma' suç..
Tamamı 12.1.2021

Hrant Dink davası

11.01.2021 15:33 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin d..
Tamamı 11.1.2021

Muhafız Alayı Darbe davası

11.01.2021 13:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 11.1.2021

Karlov Suikastı davası

11.01.2021 12:45 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un suikast sonucu öldürülmesine ilişkin aralarında FETÖ/PDY elebaşı firari Fetullah Gülen'in de bulunduğu 7'si tutuklu 28 sanığının yargılanmasına devam edildi. 7 ..
Tamamı 11.1.2021

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

11.01.2021 11:44 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 2..
Tamamı 11.1.2021

Askeri Öğrenci Sorumlusuna Hapis

12.01.2021 15:27 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik davada, örgütün askeri öğrencilerden sorumlu 'doktor' konumundaki sanığa 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi. 29 Aralık'ta Gaziantep 7..
Tamamı 12.1.2021

Böcek Davasında Cezalar Düştü

12.01.2021 09:32 Ankara'da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı sırasında çalışma ofislerine 'böcek' olarak adlandırılan dinleme cihazlarının konulmasına ilişkin 14 sanıklı davada verilen kararların Yargıtay tarafından 5..
Tamamı 12.1.2021

Adana: 22 Sanıklı Fetö davası

11.01.2021 10:35 Adana'da, daha önce işlem yapılan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerine ve ailelerine finansal destekte bulundukları iddiasıyla haklarında 25'er yıla kadar hapis istemiyle dava açılan 8'i tutuklu 22 sanığın yargılan..
Tamamı 11.1.2021

Adana: Fetö Öğretmenlerine Dava

11.01.2021 10:31 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan eğitim kurumlarında öğretmen ve idareci olarak çalışan tutuksuz 10 sanık hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyl..
Tamamı 11.1.2021

Atabeyler Kumpası: Yüzbaşıya Beraat

12.01.2021 13:29 Ankara'da, 2006'da FETÖ'nün kumpas davalarından olan 'Atabeyler Grubu' davasının sanığı eski Yüzbaşı Murat Eren, 'devletin güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin gizli kalması gereken bilgileri açıklama' suçundan b..
Tamamı 12.1.2021

Akıncı Üssü: 291 Müebbet

17.12.2020 11:12 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullanılan Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin, örgütün "sivil imamlar"ı ile Ankara'ya bomba yağdıran pilotların da yargıland..
Tamamı 17.12.2020

Selam-Tevhid Kumpası: 29 Müebbet

17.12.2020 12:01 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik firari sanıklar Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürlerinin de yer aldığı ..
Tamamı 17.12.2020

Dink: Akyürek ve Yılmazer'e Müebbet

17.12.2020 11:40 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin d..
Tamamı 17.12.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
47.750.584