Tam
EskidenYeniye
 

Derin PKK´ya sabotaj görevi

İmralı ile müzakereler yeniden başlarken terör örgütü PKK, Hakkari´nin Çukurca ilçesine bağlı Karataş Jandarma Karakolu´na 100 kişilik bir grupla saldırdı. Bir askerimizin şehit olduğu olayda 14 terörist öldürüldü. Bu saldırı, barış görüşmelerini sabote etmek isteyen derin güçlerin harekete geçtiğini gösteriyor. Derin PKK, geçtiğimiz yıl Temmuz ayında Silvan´da askeri birliğe kalabalık grupla saldırmış, 13 askerin şehit olduğu saldırı, Oslo´daki müzakere sürecini bitirmişti. Öte yandan Fethullah Gülen´in müzakere sürecini destekleyen açıklaması, cemaatin barış istemediği iddialarına en net cevap oldu.

Önceki haber title=Sonraki haber

09.01.2013 10:28 İmralı ile müzakereler yeniden başlarken terör örgütü PKK, Hakkâri´nin Çukurca ilçesine bağlı Karataş Jandarma Karakolu´na saldırdı. Bir uzman çavuşun şehit olduğu, 2 askerin de yaralandığı olayda 14 terörist ölü olarak ele geçirildi.

Alınan bilgilere göre, önceki gece saat 21.00 sularında, yaklaşık 100 kişilik bir terörist grup, Kuzey Irak´tan Türkiye´ye sızarak baskın girişiminde bulundu. Sınıra 8 kilometre uzaklıktaki karakolu imha etmeyi amaçlayan PKK´lılar, güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesi üzerine hedeflerine ulaşamadı. İnsansız hava araçları yoğun kar yağışı sebebiyle bölgede keşif uçuşu yapamadığı için terörist grup ancak karakola çok yaklaştıktan sonra termal kameralarla tespit edilebildi. Çatışmanın dört saat sürdüğü belirtiliyor. Açılan ilk ateşte ağır yaralanan Uzman Çavuş Mehmet Doğan hayatını kaybederken, diğer yaralı askerler tedavi altına alındı. Saldırıdan sonra Kuzey Irak´a kaçan grubun Zap kampından geldiği düşünülüyor.

İran ve Suriyeli teröristlerin ağırlıkta bulunduğu PKK´nın Zap kampından geldikleri değerlendirilen teröristler, yaklaşık 4 saat süren çatışmanın ardından Irak´ın kuzeyine doğru kaçtı. Uzun namlulu silahlar, roketatarlar ve doçkalarla karakola saldıran PKK´lılar gece karanlığı ve yoğun kar yağışından yararlandı. Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte bölgede arazi arama tarama faaliyeti yürüten güvenlik güçleri 14 teröristin cesedine ulaştı. Ölü veya yaralı çok sayıda teröristin kızaklarla Zap Nehri´nin üzerinden Irak´a kaçırıldığı tespit edildi.

BAHOZ ÇOĞUNLUKLA ZAP´TA KALIYOR

Adını Zap Nehri´nden alan PKK´nın Zap kampı, Türkiye sınırına 5-6 saatlik yürüyüş mesafesinde buluyor. Irak´taki Amadiye bölgesinin Felas köyü yakınlarında, Zap suyunun kenarında yer alan kampta ağırlıklı olarak İran ve Suriye kökenli teröristler kalıyor. Türkiye içerisine terörist aktarımlarında da kullanılan Zap, PKK´nın merkez kamplarından biri sayılıyor. Suriye uyruklu ´Bahoz Erdal´ kod adlı Fehman Hüseyin´in de çoğunlukla burada kaldığı tahmin ediliyor. Türkiye içindeki PKK´lılara buradaki telsiz komuta merkezinden talimat veriliyor.

SALDIRI TALİMATI KARAYILAN´DAN

Karakola saldırı eyleminin, terör örgütü PKK´nın yöneticilerinden Murat Karayılan´ın talimatı ile 31 Aralık 2012 tarihinde Diyarbakır Lice´de ölü ele geçirilen HPG askeri konsey üyesi ´Numan Amed´ kod adlı Ertem Karabulut´un intikamı gerekçesiyle verildiği öğrenildi. Teröristlerin geldiği ZAP kampını Murat Karayılan´a yakınlığıyla bilinen ´Azad Siser´ kod adlı Ekrem Güney´in yönettiği belirtiliyor. Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Müsteşarı´nın İmralı´da teröristbaşı Abdullah Öcalan ile görüşme yaptığının ortaya çıkması üzerine bir açıklama yapan Murat Karayılan, sürece kendilerinin de dahil edilmeleri gerektiğini, Öcalan´la müzakerelerin yeterli olmayacağını söylemişti.

OSLO SÜRECİNİ SİLVAN SALDIRISI BİTİRMİŞTİ

Terör sorununun çözümü için müzakerelerin başladığı dönemlerde PKK görüşmeleri sabote etmek adına saldırı eylemleri gerçekleştiriyor. Yeni bir müzakerenin başladığı dönemde dün karakola saldıran terör örgütü, geçmişte Silvan saldırısı ile görüşmeleri sabote etmişti. Açılım süreci çerçevesinde PKK´nın üst düzey yöneticileriyle 2008´de başlayan ve 2011 yılına kadar geçen sürede Oslo´da masaya oturulmuş ve detaylı bir müzakere süreci başlatılmıştı. Süreç devam ederken PKK, 14 Temmuz 2011´de Diyarbakır´ın Silvan ilçesinde askerlere saldırdı. Güvenlik güçlerine pusu kurulan bu saldırıda, 13 asker şehit olmuş, çıkan yangında askerler tanınmayacak hale gelmişti. Yanık postallar ve askerî malzemeler kamuoyunda büyük bir infial oluşturmuştu. Bu saldırı, Oslo sürecini bitirmişti. (Aziz İstegün, Orhan Karanfil / Zaman)

1993´TE BİNGÖL 33 ER KATLİAMI İLE ÖZAL´IN BARIŞ PROJESİ DE BİTİRİLMİŞTİ

Benzer bir saldırı 1993´te Bingöl´de 33 erin şehit edilmesiyle yaşanmış, Turgut Özal´ın başlattığı barış projesi bu saldırı ile sona erdirilmişti. Ardından değişen hükümet ve politikalarla faili meçhullere ve köy yakmalara dayanan kontrgerilla yöntemleri uygulanmaya başlamış, terör iyice azdırılmıştı.

GÜLEN´DEN BARIŞ GÖRÜŞMELERİNE ONAY

Konuyla ilgili çarpıcı bir gelişme de Fethullah Gülen´in barış görüşmeleriyle ilgili dünkü açıklaması oldu. Gülen, herkul.org sitesinde yayınlanan son videosunda sulh mevzuu üzerinde durdu. Gülen, İslam´da sulhun esas ve ´Sulh mahza hayırdır´ ilkesinin umûmî olduğunu vurguladı. Kur´an meseleyi en küçük daire olan aileden başlatarak orada sulhun hayırlı olduğunu söylemiştir. Demek ki, sulh kasaba dairesinde evleviyetle, şehir dairesinde evleviyetle, devlet dairesinde evleviyetle ve cihan dairesinde evleviyetle hayırlıdır. Hangi dairede olursa olsun sulh-u umumîyi temin etmeye çalışmak ve barış içinde beraberce yaşanabileceğini ortaya koymak lazımdır. diyen Gülen, Alevî Sünnî, Kürt Türk, Laz Çerkez şeklinde bölünüp parçalanmak istenen insanımız arasında sulhü temin etmek için elden gelen her şeyin yapılması, gerekirse kan kusulması ama ´kızılcık şerbeti içmiştim´ denilmesi gerektiğini ifade etti ve bazen kafamıza uymayan şeylere de katlanabiliriz. dedi.

Gülen´in müzakere sürecini destekleyen dünkü açıklaması, cemaatin barış istemediği iddialarına en net cevap oldu. Hatırlanacağı gibi Suriye´nin geçtiğimiz yıl bir Türk uçağını düşürmesi ve iki pilotumuzun kayıp olmasıyla ilgili olarak yetkililerin görev ihmali yaptığı şeklinde ailelerin suç duyurusu üzerine Malatya Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında MİT Müsteşarı Hakan Fidan´ın da ifadeye çağrıldığı basında yer almıştı. Bilindiği gibi Fidan, barış görüşmelerini yürütümek üzere Başbakan Erdoğan tarafından görevlendirilmiş olan kişi. Bu nedenle, bu krizin ardında barış görüşmelerini sabote etmek isteyen derin güçlerin olduğu, cemaatin de bu krizde rol aldığı iddia edilmişti. Gülen´in açıklamaları bu iddialara açık bir cevap niteliği taşıyor. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

İLGİNÇ GELİŞMELER: 3 PKK´LIYA FRANSA´DA İNFAZ!

10.01.2013 12:19 PKK´yı 1978 yılında Diyarbakır´ın Lice İlçesi yakınlarında kuran isimler arasında bulunan Sakine Cansız ile örgütün Avrupa´daki önemli isimlerinden KNK Paris temsilcisi Fidan Doğan ve Leyla Söylemez, Fransa´nın başkenti Paris´te öldürüldü. Fidan Doğan, PKK´nın Avrupa´da yürüttüğü propaganda ve lobi faaliyetlerini yürüten isim olarak öne çıkıyordu. Kimliği belirsiz kişi veya kişiler Paris´teki Gare du Nord´da bulunan bir biranın birinci katında yer alan Kürdistan Enformasyon Bürosu´na girerek susturucu takılı silahla ateş açtı. Açılan ateşle saldırıda PKK´nın sözde Almanya sorumlusu Sakine Cansız, Kürdistan Ulusal Kongresi (KNK) Paris temsilcisi Fidan Doğan ile Leyla Söylemez öldürüldü. Saldırı 3 PKK´lıdan uzun süre haber alınamaması üzerine saat 01.00 sıraladrında arkadaşlarının kapı önündeki kan izlerini gördükten sonra kapıyı kırarak içeri girmeleri sonucu ortaya çıktı. Fransız polisi cinayet ile ilgili kapsamlı soruşturma başlattı.

-İnfaz şüphesi-

Fransa Kürt Dernekleri Başkanı Mehmet Ülker suikastın saat 18.00-19.00 civarında gerçekleşmiş olabileceğini belirterek son derece profesyonelce işlenmiş olduğuna dikkat çekti. AFP haber ajansına konuşan Paris Kürt Enstitüsü Direktörü Leon Edart da ?Manzara insana bunun bir infaz olduğunu düşündürüyor ancak olayın tam olarak nasıl geliştiği soruşturmayla belli olacak? dedi. Olay yerine gelen Fransız polisi incelemelerini sürdürüyor. Polis yetkilileri, öldürülen kadınların örgüt içi infaz kurbanı olabilecekleri ihtimali üzerinde durulduğunu bildirdi.

-PKK: Suikastler İmralı´ya karşı ve Türk derin devletiyle bağlantılı-

PKK´nın Avrupa sorumlusu olarak bilinen Zübeyir Aydar, terör örgütünün Paris´teki enformasyon bürosuna düzenlenen saldırının, İmralı ile yapılan görüşmelere karşı yapıldığını öne sürdü. Rudaw haber sitesine konuşan KCK Yürütme Konseyi üyesi Zübeyir Aydar, aralarında PKK´nın kurucularından Sakine Cansız´ın da bulunduğu üç PKK´lı kadının öldürüldüğü silahlı saldırıyı değerlendirdi. Aydar, Saldırılar, İmralı ile yapılan görüşmelere karşı yapılıyor? ifadesini kullandı. Aydar, ?Bu saldırı, yeni sürece karşı yapıldı. Karanlık güçler tarafından yapıldı derken sözünü ettiği güçlerin Türkiye´deki derin devlete bağlantılı olduğunu öne sürdü.

´Süreç baltalanmak isteniyor´-

Bir açıklama da Fransa merkezli Kürdistan Dernekleri Federasyonu Başkanı Mehmet Ülker´den geldi. Ülker, bu suikastla birlikte Türkiye´de başlatılan barış sürecinin baltalanmak istendiğini belirtti. Anadolu Ajansı´nın haberine göre, Ülker, Böyle bir süreçte bu cinayetlerin işlenmesi düşündürücü? dedi. Ülker, örgüt içi infaz iddialarını da reddederek, ?Böyle bir şeyin olması mümkün değil. İhtimal vermiyorum, Örgüt içinde sürece karşı çıkan kimse yok? diye konuştu.

-Ankara´dan ilk tepki-

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, PKK´yı kuran isimler arasında bulunan Sakine Cansız ile örgütün Avrupa´daki önemli isimlerinden KNK Paris temsilcisi Fidan Doğan ve Leyla Söylemez´in Paris´te öldürülmesi ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Çelik, Yapılış şekline bakılırsa bu daha çok PKK´nın kendi içindeki bir iç hesaplaşması gibi görünüyor. Bu süreci sabote etmeye yönelik bugünlerde bu ve benzeri şeyler olabilir diye konuştu. Paris´te yapılan saldırı ile ilgili olarak henüz ellerinde çok net bilgiler olmadığını ifade eden Çelik, Yapılış şekline bakılırsa bu daha çok PKK´nın kendi içindeki bir iç hesaplaşması gibi görünüyor. Çünkü Fransız güvenlik güçlerinin yapmış olduğu bir baskın değil. Faili meçhul kimseler tarafından yapılmış olan bir baskın, bir saldırıdır. Arkasından ne çıkacak hep birlikte izleyelim ve görelim. Ama PKK terör örgütünün uzun yıllardan beri kendi içinde binlerce infaz yaptığını ve kendi içinde çoğu zaman bu tür hesaplaşmalara giriştiğini hepimiz biliyoruz. Terör örgütlerinin tabiatında olan bir şeydir. Ama elimizde bununla ilgili çok net konuşmamızı sağlayacak bir bilgi yok maalesef dedi.

-AK Parti: Süreci sabote etmeye yönelik bugünlerde bu ve benzeri şeyler olabilir-

Bu süreçte bu ve buna benzer olayların artabileceğini vurgulayan Çelik, şunları söyledi: Türkiye´de ne zaman ya bu işi bırakın kardeşim, bu silahlar sussun ve silahlar bırakılsın aşaması gündeme gelirse, bu yönde bir irade ve bir kararlılık ortaya çıkarsa ardından buna benzer olaylar meydana geliyor. Allahtan göstermesin eğer Hakkari´deki saldırı erken haber alınmamış olsa güvenlik güçlerimiz daha atak davranmasa yine 1993´teki 33 şehit meselesine benzer bir durum ile karşılaşabilirdik. Bu açıdan PKK bir tane midir? Bundan emin değilim. PKK içerisinde şu veya bu güce taşeronluk yapan farklı yapılanmaların olduğunu PKK´ya yakın çevrelerde itiraf ve kabul ediyor. Dolaysıyla hangi amaca yöneliktir ve kim tarafından yapılmıştır bundan çok emin değilim . Ancak bu süreci sabote etmeye yönelik bugünlerde bu ve benzeri şeyler olabilir. Buna hepimizin hassasiyetle yaklaşması ve herkesin teyakkuz durumunda olması gerekiyor.

Bu arada, yaklaşık 200 bölücü terör örgütü PKK yandaşı, Kürt Enstitüsü´nün önde toplandı. Cinayetlerin ´siyasi amaçlı´ olduğunu iddia eden göstericiler, PKK lehine sloganlar attı. Fransız televizyonu başından vurularak öldürülen kurbanlardan 32 yaşındaki Fidan Doğan´ın Kürt Enstitüsü´nde sürekli görevli olduğunu, Sakine Cansız ve Leyla Söylemez isimli kadınların ise ziyaretçi olduğunu duyurdu. Saat 02.00 sıralarında binaya gelenler tarafından bulunan kadınların akşam saatlerinde öldürüldüğü belirlendi. Bu arada Paris´in merkezi bir mahallesinde işlenen cinayetler, Fransız radyo ve televizyon kanallarının programlarında ilk sırada duyuruluyor.

-Sakine Cansız kimdir?-

Sara kod adlı Sakine Cansız PKK´nın kuruluş çalışmasında bulundu. Tuncelili olan Cansız daha sonra grubun kuruluş çalışmalarına katıldı. Elazığ ve Bingöl´de çalışmalarını sürdürdü. 1978 yılında Diyarbakır´ın Lice ilçesine bağlı Fis köyünde PKK´yı kuran isimler arasında bulunan Cansız, 12 Eylül askeri darbesiyle gözaltına alındı ve Diyarbakır E Tipi Cezaevi´nde yattı. Dünyanın en kötü 10 cezaevi arasında sayılan Diyarbakır Cezaevi´nde tutuklu olan Cansız, 1980´li yıllarda ilk siyasi savunma yapan kadın PKK´lı oldu. Cezaevindeki direnişi nedeniyle PKK içerisinde efsane haline geldi. 1990´lı yıllarda tahliye olduktan sonra Bekaa Vadisi´ne gitti. Uzun süre Osman Öcalan´ın liderliğindeki Zeli Kampı´nda kalan Cansız, kadın örgütlenmesini yürüttü. Ancak 1992 yılında PKK´nın cephe savaşı vermesi ve 500 militanını kaybetmesinin ardından, Osman Öcalan örgüt tarafından sorgulanarak etkisizleştirilirken, Cansız Murat Karayılan tarafından Almanya temsilcisi olarak atandı. Almanya´dan sonra ise Fransa´da örgütsel çalışmalara devam etti. Abdullah Öcalan 1999 yakalandığında Soruşturma Komisyonu´na verdiği ifadede Fransa´da öldürülen Sakine Cansız hakkında şöyle demişti: Kadın örgütlenmesini erkek feodalizminden kurtarmak, güçlü bir kadın yaratmak istediğim için oluşturdum. Bol bol tartışmalarını istedim. Sara Kod adlı Sakine Polat (Cansız) da hatırladığım isimler arasındadır. Görevden alınan Sakine şu anda Avrupa´dadır. Fransa tarafından kendisine pasaport verilmiştir. Kapalıdır. Duygu ve düşüncelerinde partiye bağlıdır.

BDP VE DTK´DAN TEPKİ: FRANSA, OLAYI AÇIĞA ÇIKARMALI

BDP Eşgenel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Gültan Kışanak, olayla ilgili, ?Fransa hükümetinin bu katliamı hiçbir tereddüde yer bırakmayacak şekilde derhal aydınlatmasını bekliyoruz? dedi. Demirtaş ve Kışanak´ın mesajları özetle şöyle: Paris´in en işlek bölgesinde alenen işlenen bu suikastların üstünün örtülemeyeceğinin bilinmesini istiyoruz. Dünyanın her yerinde Kürt´e sadece ölümü reva görenler bilmelidir ki halkımızın özgürlüğünün bedeli ne olursa olsun bunu ödemekten çekinmeyeceğiz. Hayatını halkının geleceğine adamış bu üç değerli Kürt kadın siyasetçinin anıları önünde saygıyla eğiliyoruz. Kadın özgürlük mücadelesinin de neferleri olan arkadaşlarımızın katillerinin gizlenmemesi, cinayetin üstünün örtülmemesi için halkımızı bulunduğu her yerde protesto gösterileriyle bu katliamı lanetlemeye ve Kürt halkının şehitlerini sahiplenmeye çağırıyoruz. Kışanak, Twitter´dan yaptığı açıklamada ise, Üç Kürt kadın alçakça katledildi. Bu Kürt kadınlarının mücadelesine bir saldırıdır. Kürt kadınları daha güçlü mücadele edecek dedi.

Suikastın ardından Demokratik Toplum Kongresi´nden (DTK) yapılan açıklamada, Avrupa´nın ortasında bile Kürt halkına vahşet uygulanabilmektedir. Fransa devletinin bu olayı açığa çıkarması gerekmektedir. Tüm Kürt halkını ulusal birlik anlayışı ile şehitlerini sahiplenme için demokratik eylemlere çağırıyoruz denildi. Açıklamada, Sakine Cansız, KNK Paris temsilcisi Fidan Doğan ile Leyla Söylemez´in vahşice katledilmesini nefretle kınıyoruz. Avrupa´nın ortasında bile Kürt halkına vahşet uygulanabilmektedir. Fransa devletinin bu olayı açığa çıkarması gerekmektedir. Sadece Kürt özgürlük hareketinin değil cinsiyet özgürlükçü paradigmanın da hedef alındığını göstermektedir. Tüm Kürt halkını ulusal birlik anlayışı ile şehitlerini sahiplenme için demokratik eylemlere çağırıyoruz? ifadesi kullanıldı.

CUMHURBAŞKANI GÜL, MÜZAKERE SÜRECİNE DESTEK VERDİ

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Afyon´da valiliği, belediyeyi ve garnizon komutanlığını ziyaret etti. Gül, ziyareti sırasında İmralı süreci hakkında açıklamalarda bulundu. Gül, Dürüst davranır ve yapmaları gerekenleri yaparlarsa o zaman bu acılar sona erer dedi.

İŞTE GÜL´ÜN AÇIKLAMALARINDAN SATIR BAŞLARI:

-Terörü kesinlikle gündemimizden çıkarmamız lazım.

-Ülkemizin en önemli konusu olduğu için, geleceğimizle ilgili olduğu için bu konuyu gündemimizden çıkartmak birinci önceliğimiz. Bunun herkes tarafından hatırlanmasıni isterim.

-Terörü bitirmek için bir çok yöntem vardır. Hepsi de kullanılır.

-Karşınıza silahla çıkana silahla cevap verirsiniz. Devletin görevi budur. Devlet boyun eğmez. Bu yıllardır böyle. Bunun herkes tarafından bilinmesi lazım.

-Şimdi şahit olduğunuz yeni bir çalışma var. Rol alanlar ne yapmaları gerekiyorsa onu biliyorlar. Dürüst davranır ve yapmaları gerekenleri yaparlarsa o zaman bu acılar sona erer.

-Devlet olarak amacımız Türkiye´nin önündeki bu büyük konuyu yok etmektir.

-Birliğimize zarar vermeyecek şekilde politikalar takip edilir.

-Öncelikle ne yapılması gerekiyorsa eli silahlı insanların ve onlara talimat verenlerin yapması gerekenleri yapması gerekir.

-Bunlar gerçekleşirse ümit ederim huzur gelir ve herkes de bu beladan kurtulmuş olur.

-Türkiye´de herkes konuşabilir ama biraz da konuşmaması gerekenler var, konuşmak yerine iş yapması gerekenler var.

-Bakalım bir samimiyet varsa ortada bunu da görürüz.

-Devletin kurumlarına herkesin güvenmesi gerekir.

-Bizim birliğimiz, bütünlüğümüz hiçbir zaman tehdit altında tutulamaz.

-Bugünkü bölgemizdeki olaylar maalesef bazılarını yanlışa sevkedebilir, bazıları bunu fırsat olarak görebilir. Bölge ülkeleri bundan sonra da terör örgütlerini taşeron olarak kullanmak isteyebilirler.

-Herkesin aklını başına alması ve düşünmesi lazım. Acılar dinsin istiyorlarsa üzerine düşeni yapması lazım.

(09 Ocak 2013), son güncel.: (10 Ocak 2012)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

İlginç gelişmeler: 2. Fidan krizi mi?

Kanlı ve Kara Yıl: 1993.. PKK´nın tasfiyesi durduruldu

PKK´nın bitirilememesi gücünden değil ihanetten

Ergenekon-PKK bağlantısıyla ilgili manşetlerimiz

Ergenekon, Balyoz ve diğer iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=5052    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin ?şok mangası? yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında ?işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
58.607.646