Tam
EskidenYeniye
 

Şok Tushad belgesi mahkemede

Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı´nın TUSHAD´la ilgili bilgi ve belgeleri istediği Ergenekon davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, savcılığa çok ilginç bilgiler gönderdi. ´Akdeniz Raporu´ adını taşıyan bir belgede TUSHAD´la ilgili ayrıntılı bilgiler yer alıyor. 9 Ocak 2013 tarihinde Malatya´ya gönderilen belgede, subayların TUSHAD içerisinde aldıkları görevler anlatılıyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

28.01.2013 12:05 2007´de Malatya´da Zirve Yayınevi´nde biri Alman uyruklu 3 kişinin öldürülmesi olayına ilişkin davada yeni deliller ortaya çıkmaya devam ediyor. Katliamın ardında olmakla suçlanan TUSHAD isimli örgüte dair yeni bilgiler İstanbul´dan çıktı. Genelkurmay´a bağlı Özel Harp Dairesi´nin (ÖHD) TSK içinde 1993 yılında çok gizli şekilde kurduğu Ergenekon hücresi TUSHAD´a dair yeni belgeler Malatya´ya gönderildi.

Yayınevi katliamı soruşturmasını yürüten Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı´nın TUSHAD´la ilgili bilgi ve belgeleri istemesi üzerine Ergenekon davasına bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, savcılığa çok ilginç bilgiler gönderdi. ?Akdeniz Raporu? adını taşıyan bir belgede TUSHAD´la ilgili ayrıntılı bilgiler yer alıyor. 9 Ocak 2013 tarihinde Malatya´ya gönderilen belgede, subayların TUSHAD içerisinde aldıkları görevler anlatılıyor.

Akdeniz Üniversitesi olaylarında görevlendirildi

?Akdeniz Raporu? başlığını taşıyan raporda bir numara olarak Üsteğmen Z. B. Ç. (Zeynel Berkay Çelik) ismi yer alıyor. Akdeniz bölgesinde ?1 numaralı makine dairesi sorumlusu? olduğu belirtilen Z. B. Ç´nin de ?Kürtçü ve Alevi unsurlarla? bağlantısı olduğu belirtiliyor. Z. B. Ç´nin özellikle Mersin bölgesinde PKK odaklı sokak eylemleri yaptırabilme kabiliyetine sahip olduğu belirtilen raporda, ?Mersin´deki birçok olayı kendisi planlamıştır? ifadelerine yer veriliyor. Raporda Z. B. Ç. ile ilgili, ?Akdeniz Üniversitesi´ndeki olaylarda kendisine görev verildi. Verilen görevlerde de, kendisine bağlı daire elemanları ile birlikte başarı sağladı. Kendisine bağlı siyah ve beyaz kuvvetleri koordine etmektedir. Verilen görevleri yerine getirme konusunda bir özel harpçi kadar hızlıdır. Kurtlar içerisindeki yapı ile Üsteğmen K. A. üzerinden irtibatlıdır? deniyor. Z. B.Ç. ile ilgili ?teklif? başlığı altında ise dikkat çekici şu ifadeler yer alıyor: ?İki yıl boyunca hassas görevler yapması bir süreliğine yerinin değişmesini gerekli kılmaktadır. Ankara merkeze alınması faydalı olacaktır.?

DHKP-C ile ortak eylem

Belgede; Üsteğmen E. S. A´nın da Akdeniz bölgesinden sorumlu ve Yüzbaşı H. Ç´ye bağlı olarak çalıştığı belirtiliyor. Mersin bölgesinde E. S. A´ya bağlı DTP, CHP, PKK ve ülkücü gruplar içerisinde adamlar olduğu belirtilen rapor şöyle devam ediyor: ?Bu bölgede milliyetçi unsurlar ve Kürtçü unsurlar arasında gerilim arttırıcı eylemler planlama kabiliyetine haizdir. Bu konuda Adana-Mersin bölgesinde Abdülbaki Biçen ile irtibatlı olarak örgütlenmiştir. İskenderun´daki (Özel Harp Dairesi´ne (ÖHD) bağlı) siyah ve beyaz kuvvetleri koordine etmektedir. Kuvvet içindeki Alevi grupları yapıya kazandırmaktadır. Dairesi ile birlikte DHKP-C ile ortak eylemler yürütmüştür.?

E. S. A. ile ilgili ?teklif? başlığında ise şöyle deniyor: ?Dört yıldır Mersin bölgesinde olması nedeni ile deşifre olabileceği değerlendirilmektedir. İzmir bölgesi pilot bölge seçildiğinden 2009 yılı için İzmir bölgesinde görev yapması uygun olacaktır. Mersin ve Adana´da gösterdiği yararlılıkları, İzmir´de de gösterecektir.?

Ülkücüler de kullanılıyor

?Akdeniz Bölge Faaliyetleri? başlığı altında, ?faaliyetlerimiz hız kazanmıştır? denilerek şunlar sıralanıyor:

- ?ÇYDD´nin örgütlenmede ve propaganda faaliyetlerinde aktif olarak kullanılması, bursların uygun kişilere yönlendirilmesi devrimin aydınlığına yeni savaşçılar kazanmada çok faydalı oluyor?,

- ?Başta Mersin olmak üzere Adana ve İskenderun´da CHP il ve ilçe teşkilatında etkinlik arttırıcı elemanlar sisteme kazandırılmış ve emredilen faaliyetlerin hayata geçirilebilme kabiliyeti kazanılmıştır?,

- ?Mersin, Adana ve Hatay´da ülkücü ve Türkçü unsurlar çeşitli kanallarla her seviyede enforme ve brife edilebilmektedir. Bu bağlamda her türlü siyasi ve ideolojik oluşumlar içerisinde siyah ve beyaz kuvvetler kullanılabilmektedir.? (Taraf)

Davanın geçmişi

Malatya´da, 18 Nisan 2007´de, Zirve Yayınevi´nde çalışan Alman uyruklu Tilman Ekkehart Geske ile Necati Aydın ve Uğur Yüksel, boğazı kesilerek ve bıçaklanarak öldürülmüştü. Olaya ilişkin açılan davada, 13´ü tutuklu 19 sanık yargılanıyor.

Davayla ilgili hazırlanan 19 sanıklı ek iddianamede Emekli Orgeneral Hurşit Tolon´un, Genelkurmay Başkanlığı Genel Sekreterliği görevini yürüttüğü 1993 yılı´nda, Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde Türkiye Ulusal Stratejiler ve Harekât Dairesi (TUSHAD) isimli gizli bir yapılanmayı kurduğu ve Ergenekon terör örgütünün talimatları doğrultusunda eylemler yaptığı ileri sürülüyor.

AKDENİZ RAPORU´NDAN YENİ AYRINTILAR

29.01.2013 10:47 Ergenekon davasına bakan 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nin Zirve Yayınevi cinayetiyle ilgili Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi´ne gönderdiği, ´Akdeniz Raporu´ isimli belge ile ilgili yeni ayrıntılar Zaman gazetesinde yer aldı. Türkiye Ulusal Stratejik Harekatlar Dairesi (TUSHAD) bünyesinde faaliyet gösteren ve yasa dışı birçok eyleme imza atan ?Siyah ve Beyaz Kuvvetler? yapılanmasının, 2004´te Kıbrıs referandumunda ´hayır´ oyu çıkması için psikolojik harekât eğitimi almış askerlerden özel ekip kurduğu ortaya çıktı. Siyah ve Beyaz Kuvvetler´in, yaptıkları faaliyetleri karargâha rapor ettikleri belirlendi. Belgede PKK´dan ?Kürt özgürlük hareketi? olarak bahsedilmesi ise dikkat çekiyor.

Zirve Yayınevi cinayeti davasında savcıya yeniden ifade veren davanın sanığı ve tanığı olan İlker Çınar´ın, ´siyah ve beyaz´ kuvvetlerden bahsetmesi üzerine Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi, Ergenekon davasına bakan 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nden özel ekip hakkında bilgi olup olmadığını sordu. İstanbul´daki mahkemenin Malatya´ya gönderdiği ´Akdeniz Raporu´ başlıklı 3 sayfalık belgede, ´siyah-beyaz´ kuvvetlerin Akdeniz´deki faaliyetlerine yer verildi.

Yasa dışı yapılanmanın yöneticileri tarafından oluşturulduğu anlaşılan belgede, ´siyah ve beyaz´ kuvvetler bünyesinde faaliyet yürüten askerî personelin eylemleri ve kişisel özellikleri tek tek yer alıyor. Belgeye göre, söz konusu birim, hücre yapılanması şeklinde görev üstleniyor. Her hücrenin başında bir üsteğmen bulunuyor. Bu üsteğmenler, bir yüzbaşı veya binbaşıya bağlı. Örgütün Akdeniz yapılanmasının başında Balyoz davasında 18 yıl ceza alan Tuğamiral Soner Polat´ın olduğu ifade ediliyor. Müdahil avukatlar, ´Akdeniz Raporu´ başlıklı bir belgenin de 2010´da Gölcük Donanma Komutanlığı´nda yapılan aramada ele geçirildiğine dikkat çekiyor. ´Siyah ve beyaz´ kuvvetler, belgeye göre PKK ve DHKP-C´yi de aktif bir şekilde kullanıyor. Yapının, Akdeniz Bölgesi´nde terör örgütleri ve ülkücü gruplara sızdığı, sokak eylemlerini organize ettiği belirtiliyor. ´Siyah ve beyaz´ kuvvetlere bağlı çalışan rütbeli askerlere ilişkin tutulan, ?Mersin bölgesinde PKK odaklı sokak eylemleri yaptırabilme kabiliyetine sahiptir. Mersin´de birçok olayı kendi dairesi planlamıştır.?, ?PH eğitimi aldı. Kıbrıs´ta yapılan referandumda hayır oyu çıkması için halkı hayır oyu kullanmaya ikna etmek ve etkilemek için kurulan ekipte görev almıştır.?, ?Dairesi ile birlikte DHKP-C ile ortak eylemler yürütmüştür.? şeklindeki notlar da derin bağlantıları deşifre ediyor.

´Akdeniz Raporu´ başlıklı belgede hücre liderleri adına açılan başlıklarda ilgili kişinin faaliyetleri ile bağlantılı olduğu terör örgütleri de anlatılıyor. Hücre lideri olduğu ifade edilen ?Üsteğmen Zeynel Berkay Çelik? başlıklı bölümde Üsteğmen Çelik, ´Akdeniz Bölgesi´nde 1 No´lu makine dairesi sorumlusu´ olarak tanımlanıyor. Güverte dairesinden İstihbarat Binbaşı Tamer Çetin´e bağlı olarak çalıştığı anlatılan Çelik için, ?Özellikle Mersin bölgesinde PKK odaklı sokak eylemleri yaptırabilme kabiliyetine sahiptir. Mersin´de birçok olayı kendi dairesi planlamıştır.? ifadeleri yer alıyor. Örgütün planlarını gerçekleştirmek için güçlü sivil bağlantılara sahip olduğu belirtilen Çelik için, ?Akdeniz Üniversitesi´ndeki olaylarda görev verildi. Verilen diğer görevlerde de kendine bağlı daire elemanları ile birlikte başarı sağladı. Kendisine bağlı siyah ve beyaz kuvvetleri koordine etmektedir. Verilen görevleri yerine getirme konusunda bir özel harpçi kadar hırslıdır.? deniliyor.

?DHKP-C İLE EYLEMLER YÜRÜTTÜ?

Başka bir hücrenin lideri olduğu belirtilen Üsteğmen Murat Zerener de karargahı düzenli olarak bilgilendiriyor. Zerener´e ilişkin, ?Bölgede yürütülen projeler hakkında karargahı bilgilendirmektedir. Karargahtan gelen ve karargaha gönderilen mesajlar konusunda kanal olarak görev yapmaktadır. Üstlerle irtibat kurma görevini yerine getirmektedir.? ifadeleri, yasa dışı yapılanmanın karargahı düzenli bir şekilde bilgilendirdiğini ortaya koydu. Belgede hücre lideri olarak anlatılan üçüncü kişi Üsteğmen Emek Saygın Arayıcı hakkında da şok bilgiler yer alıyor. Arayıcı´nın terör örgütü DHKP-C ile irtibatlı olarak çok sayıda eylem gerçekleştirdiği vurgulanıyor. Arayıcı ile ilgili olarak söz konusu belgede, ?İskenderun´da siyah ve beyaz kuvvetleri koordine etmektedir. Kuvvet içindeki Alevi grupları yapıya kazandırmaktadır. Dairesi ile birlikte DHKP-C ile ortak eylemler yürütmüştür.? ifadeleri yer alıyor.

´Akdeniz Raporu´ isimli belgedeki, ?Kürt özgürlük hareketinin kullanılmasında hiçbir problem yok.? sözleri de dikkat çekiyor. Terör örgütü PKK´dan ´özgürlük hareketi´ diye bahsediliyor. Karanlık yapı bünyesinde faaliyet gösteren askerlere ´savaşçı´ denilmesi ise diğer bir husus. Yapının amacının devrim olduğu belirtilen belgede, ?Yeni devrim savaşçıları zihinsel ve fiziksel her türlü göreve hazırlanmıştır. Devrim savaşçılarının teknik kabiliyet ve donanımlarının artırılması adına çalışmalara hız verilmesinin gerekliliği son olaylardan sonra daha da belirgin hale gelmiştir. Okullarda ve alımlarda bilişim kökenli tercih ve yönlendirmelerin yapılması devrimimizin başarısı için kaçınılmaz gerçektir.? ifadeleri yapının, askerî okullara öğrenci alımlarına da müdahale ettiğini ortaya koyuyor. (Yakup Çetin / Zaman)

(28 Ocak 2013), son güncel.: (29 Ocak 2013)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Ergenekon 1993´e uzandı: Tushad

Tushad kimlikleri ek klasörlerde

Zirve derinleşiyor: Yeni deliller

Tanık: Özal´ı Tushad zehirledi

Çınar´dan mahkemede şok iddialar

Zirve´yi başlatan papazdan şok itiraflar

Zirve davaları birleştirildi

İşte 761 sayfalık ek iddianamesi

Zirve ek iddianamesi kabul edildi

Malatya Zirve Katliamı ve Ergenekon bağlantısı manşetlerimiz

Dink ve Zirve aynı ekibin işi

Ergenekon ve Balyoz, Malatya´da ´zirve´ yapmış

Tanık: Malatya ve Dink ´Kafes´ işi

Zirve Yayınevi Katliamı ile Kafes davaları birleşebilir

Özel Harp Dairesi ile ilgili manşetlerimiz

Özel Harp Dairesi sayfamız

Tedavülden kalkan 100bin Meclis´te

TBMM: 100 bin özel harpçi var

TBMM: Derin güçler aktif

TBMM: Terör Özel Harp işi

Flaş!!! Özel Harp ve Ergenekon bombaları kardeş

İşte kontrgerilla.com´un da katkı sunduğu Özel Harp Dairesi konulu TBMM raporu

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=5099    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yöneticilerine 128 Yıl Hapis

24.03.2022 14:56 Adana, Ankara, Afyon, Gaziantep, İstanbul ve Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda 14 sanığa toplam 128 yıl ha..
Tamamı 24.3.2022

Karlov Suikastı: Cezalar Onandı

23.03.2022 10:41 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, 19 Aralık 2016'da suikast sonucu öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de arasında bulunduğu 28 sanıklı davada verilen ..
Tamamı 23.3.2022

MİT Tırları Kumpası: 3 Hapis

24.03.2022 12:56 Adana ve Hatay'da, MİT'e ait tırların Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarınca durdurulmasına ilişkin ana davadan dosyası ayrılan 7 sanığın Yargıtayda yargılandığı davada karar açıklandı. 9 Mart'ta ilk derece mahk..
Tamamı 24.3.2022

Fetö Casuslarına 165 Yıl Onandı

23.03.2022 10:51 Ankara'da, FETÖ/PDY üyelerinin yanı sıra PKK, DHKP-C ve MKP'li yaklaşık 10 bin terör şüphelisinin soruşturma ve yakalama bilgilerini rüşvetle sızdırdığı suçlamasıyla aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in avukatı Ad..
Tamamı 23.3.2022

Halkbank Kumpasçısı: Hapis Onandı

24.03.2022 15:40 Ankara'da, Bölge Adliye Mahkemesi, FETÖ üyeliğinden 12 yıl hapis cezasına çarptırılan eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın damadı Metin Can Yılmaz hakkındaki mahkumiyet kararını hukuka uygun buldu. 15 Şubat'ta Ankara 1..
Tamamı 24.3.2022

Islak İmza Kumpası davası

24.03.2022 14:30 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (Fetö) Adli Tıp yapılanması kapsamında 'ıslak imzalı belgede' dönemin askeri görevlilerine kumpas kurduğu iddiasıyla 18 sanığın tutuksuz yargılandığı davaya devam edildi. 9..
Tamamı 24.3.2022

Güncel Fetö Yapılanmasına Dava

24.03.2022 14:30 Ankara'da, FETÖ'nün güncel yapılanmasına yönelik 5 kişi hakkında hazırlanan iddianamede, örgütün Karaman, Konya ve Ankara'da yeniden örgütlenmeye başladığı, evler açarak örgütsel toplantılar yaptığı, cezaevlerinden tah..
Tamamı 24.3.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

22.03.2022 14:55 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 22.3.2022

Odatv Yargısı Yargılanıyor

22.03.2022 14:55 Ankara'da, İstanbul'daki Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından Odatv soruşturma ve kovuşturma süreçlerinde görev alan eski 33 hakim ve savcının, 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kıl..
Tamamı 22.3.2022

Yeğen Gülen'e İtiraf İndirimi

Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı davaya devam edildi. 7 Mart'ta Ankara 27. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada cumhur..
Tamamı 23.3.2022

YARSAV Başkanının Hapsi Onandı

23.03.2022 15:14 Ankara'da, KHK ile kapatılan Yargıçlar ve Savcılar Birliğinin (YARSAV) eski başkanı Murat Arslan'ın, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden 10 yıl hapse mahkum edilmesi Yargıtay tarafından oybirliğiyle onandı. 9 M..
Tamamı 23.3.2022

Vodafone Arena: Müebbetler Bozuldu

24.03.2022 14:13 İstanbul'da, 15 Temmuz ihanet girişiminde TV yayınlarını kesmek için Vodafone Stadı'na inen helikopter pilotlarının aldığı ağırlaşmış müebbet hapis cezalarının Yargıtay'dan dönmesi üzerine yeniden yargılama yapılmasına..
Tamamı 24.3.2022

Zırhlı Tugay: Darbe Cezaları Değişti

24.03.2022 11:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Maltepe'deki 2. Zırhlı Tugay Komutanlığı'nda yaşananlara ilişkin 26 sanıklı davada haklarında verilen hükümler Yargıtay tarafından bozu..
Tamamı 24.3.2022

FETÖ Medya Yapılanması davası

23.03.2022 15:44 İstanbul'da, 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ve 8 Mart 2018 tarihinde karara bağlandıktan sonra 6 Mart 2020 tarihinde Yargıtay 16. Ceza Dairesi tarafından aralarında Atilla Taş ile gazeteci Ahmet Memiş'in de bulund..
Tamamı 23.3.2022

Sakarya 19 Sanık: Kadın Yapılanması

24.03.2022 18:28 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ilişkin, aralarında yabancı uyruklular ile üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 3'ü firari 19 kadın sanığın yargılanmasına devam edildi. 22 Mart'ta Sakarya 2. Ağır Ceza ..
Tamamı 24.3.2022

Adil Öksüz'ün yakınlarına beraat

23.03.2022 12:54 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında firari olarak aranan Adil Öksüz'ün kayınvalidesinin kardeşi Naciye Alişan'ın ve eşi Alişan Alişan, yargılandıkları davada delil yetersizliğinden beraat etti. 17 Ma..
Tamamı 23.3.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
55.174.427