Tam
EskidenYeniye
 

28 Şubat´ta 4 tutuklama

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı´nın yürüttüğü 28 Şubat soruşturması kapsamında 5 emekli asker hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. İlerleyen saatlerde sorguları yapılan 5 asker tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevkedildi. Mahkeme şüphelilerden 4´ünü tutuklarken 1´i tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Önceki haber title=Sonraki haber

13.02.2013 10:47 28 Şubat soruşturmasında 5 emekli askere gözaltı kararı çıktı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı´nın yürüttüğü 28 Şubat soruşturması kapsamında 5 emekli asker hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. 3 emekli asker bilgisine başvurulmak üzere Ankara Adliyesi´ne getirildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı´nın yürüttüğü 28 Şubat Soruşturması kapsamında, emekli Orgeneral Orhan Yöney, emekli Korgeneral Köksal Karabay, emekli Tümgeneral Ersin Yılmaz Ankara Adliyesi´ne getirildi. Emekli Oramiral Hayri Bülent Alpkaya ile emekli Koramiral Altaç Atılan´ın da ifadelerine başvurulmak üzere İstanbul´dan Ankara´ya getirilecekleri öğrenildi.

TUTUKLANMALARI TALEP EDİLDİ

19:58 28 Şubat soruşturması kapsamında gözaltına alınan beş general savcılık ifadelerinin tamamlanmasının ardından tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edildi.

Ankara Cumhuriyet Savcılığı, dönemin Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı´nın ardından, son olarak aralarında Deniz Kuvvetleri eski Komutanı emekli Oramiral Hayri Bülent Alpkaya´ında bulunduğu emekli generaller Orgeneral Orhan Yöney, Koramiral Altaç Atılan, Korgeneral Köksal Karabay ve Tümgeneral Ersin Yılmaz´ı da gözaltına aldı. Soruşturma kapsamında Alpkaya ile Atılan İstanbul´da, Yöney, Köksal ve Yılmaz ise Ankara´da Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından gözaltına alındı. Sağlık kontrolünden geçirilen emekli paşalar, daha sonra soruşturmayı yürüten Mustafa Bilgili ile Kemal Çetin´e ifade vermek üzere Ankara Adliyesi´ne getirildi. İlerleyen saatlerde Savcılık, ifadelerinin ardından generalleri tutuklama talebiyle mahkeme sevk etti. Tutuklama talebini özgürlük hakimleri karara bağlayacak.

4 GENERAL TUTUKLANDI

23:15 Mahkeme 4 generali tutuklarken, 1´ini ise serbest bıraktı. Emekli Orgeneral Orhan Yöney, emekli Oramiral Hayri Bülent Alpkaya, emekli Korgeneral Köksal Karabay ve emekli Koramiral Altaç Atılan tutuklandı. Emekli Generallerden Ersin Yılmaz ise adli kontrollü olarak serbest bırakıldı. Bu tutuklamalarla birlikte soruşturma kapsamındaki tutuklanmış bulunanların sayısı 66´ya yükseldi. Bu kişilerden muvazzaf Albay Mehmet Haşimoğlu cezaevinde iken rahatsızlanarak hayatını kaybetti. Bu nedenle halen tutuklu olan kişilerin sayısı 65.

SORUŞTURMA KAPSAMINDA TUTUKLU BULUNAN 65 KİŞİ

Orgeneral Çevik Bir (emekli)

Orgeneral Fevzi Türkeri (emekli)

Orgeneral İlhan Kılıç (emekli)

Orgeneral Hikmet Köksal (emekli)

Orgeneral Ahmet Çörekçi (emekli)

Orgeneral Çetin Doğan (emekli)

Orgeneral Teoman Koman (emekli)

Orgeneral Orhan Yöney (emekli)

Oramiral Hayri Bülent Alpkaya (emekli)

Korgeneral Tevfik Özkılıç (muvazzaf)

Korgeneral Yıldırım Türker (emekli)

Korgeneral Mustafa Bıyık (emekli)

Korgeneral Hakkı Kılınç (emekli)

Korgeneral Vural Avar (emekli)

Korgeneral Metin Yavuz Yalçın (emekli)

Korgeneral Kamuran Orhon (emekli)

Korgeneral Engin Alan (emekli)

Korgeneral Köksal Karabay (emekli)

Koramiral Altaç Atılan (emekli)

Tümgeneral Berkay Turgut (muvazzaf)

Tümgeneral Mehmet Faruk Alpaydın (muvazzaf)

Tümgeneral Erol Özkasnak (emekli)

Tümgeneral Erdal Şenel (emekli)

Tümgeneral Çetin Dizdar (emekli)

Tümgeneral Çetin Saner (emekli)

Tuğgeneral İsmail Hakkı Önder (muvazzaf)

Tuğgeneral Lokman Ekinci (muvazzaf)

Tuğgeneral Celalettin Bacanlı (muvazzaf)

Tuğgeneral Mehmet Ali Yıldırım (muvazzaf)

Tuğgeneral Metin Keşap (muvazzaf)

Tuğgeneral Ünal Akbulut (emekli)

Tuğgeneral Abdullah Kılıçarslan (emekli)

Tuğgeneral İdris Koralp (emekli)
Kurmay Albay Hüsnü Dağ (emekli)

Kurmay Albay Sezai Kürşat Ökte (emekli)

Kurmay Albay Ahmet Nazmi Solmaz (emekli)

Kıdemli Albay Serdar Çelebi (emekli)

Kıdemli Albay İbrahim Selman Yazıcı (emekli)

Albay Mustafa İhsan Tavazar (muvazzaf)

Albay Mustafa Hakan Bural (muvazzaf)

Albay Ahmet Dağcı (muvazzaf)

Albay Seyfullah Sönmez (muvazzaf)

Albay Mustafa Köseoğlu (muvazzaf)

Albay Yahya Kemal Yakışan (muvazzaf)

Albay Bahattin Çelik (emekli)

Albay Osman Bülbül (emekli)

Albay Veli Seyit Akarbaşı (emekli)

Albay Yüksel Sönmez (emekli)

Albay Yahya Cem Özarslan (emekli)

Albay Ruşen Bozkurt (emekli)

Albay Oğuz Kalelioğlu (emekli)

Albay Cengiz Çetinkaya (emekli)

Albay Alican Türk (emekli)

Albay Abdurrahman Yavuz Gürcüoğlu (emekli)

Albay İsrafil Aydın (emekli)

Albay Mustafa Kemal Savcı (emekli)

Albay Ziya Batur (emekli)

Binbaşı Salih Eryiğit (emekli)

Binbaşı Ahmet Aka (emekli)

Yüzbaşı Refik Tanju Sirmen (emekli)

Yüzbaşı Mustafa Babacan (emekli)

Yüzbaşı Orhan Nalcıoğlu (emekli)

Astsubay Adem Demir (muvazzaf)

Kenan Deniz (emekli Tuğgeneral, eski YÖK üyesi)

Kemal Gürüz (emekli, eski YÖK başkanı)


TUTUKLANAN KİŞİLERLE İLGİLİ AYRINTILAR

14.02.2013 11:43 28 Şubat iddianamesinin tamamlanmasına kısa bir süre kala soruşturmayı yürüten TMK 10. madde ile görevli cumhuriyet savcıları Mustafa Bilgili ve Kemal Çetin, 5 emekli general için gözaltı kararı çıkarttı. Savcılıktaki ifadelerinin ardından tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilen eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Bülent Alpkaya, emekli Orgeneral Orhan Yöney, emekli Koramiral Altaç Atılan ve emekli Korgeneral Köksal Karabay tutuklanırken, emekli Tümgeneral Ersin Yılmaz ise hakkında adli güvenlik tedbirleri uygulanmak kaydıyla serbest bırakıldı. Tutuklanan emekli generaller Sincan Cezaevi´ne götürüldü.

28 Şubat sürecini uygulamaya koyan Batı Çalışma Grubu´nun (BÇG) toplantılarına katıldığı ve dönemin Genelkurmay 2. Başkanı Çevik Bir ile BÇG´nin faaliyetlerine ilişkin görüşmelerde bulundukları iddiaları yer alıyor. Edinilen bilgilere göre zanlılara savcılık ifadesinde BÇG toplantılarına ait ıslak imzalı belgeler gösterildi. BÇG´ye ait ses kayıtları da tutanağa girdi. Tutanaklara göre, gözaltına alınan emekli 5 askerin de içinde bulunduğu toplantılarda, ´Hükümete muhtıra verilerek, sıkıyönetim uygulaması´nın gerektiği kaydediliyor. Ayrıca ´Refah-Yol hükümetinin değişimine yönelik faaliyetler, hükümetin istifası, ardından kurulacak yeni hükümetle ilişkiler, doğacak muhtemel krize yönelik birim oluşturulması´na yönelik planlar da yer alıyor. Tutanaklarda, ´yargıçlara ve kamu yönetiminde bulunan önemli isimlere destek verilmesi, aksi durumda tehdit edilmesi, YAŞ toplantılarının da yılda 3 kez yapılmasının sağlanması´nın bulunduğu da ifade edildi. Askerler, kendilerine yöneltilen bu suçlamaları reddederek, toplantının içeriklerini hatırlamadıklarını savundu.

BÜLENT ALPKAYA, 28 ŞUBAT´IN DİNLEME BİRİMİNİN BAŞINDAYDI

Tutuklanan isimler arasında Bülent Alpkaya´nın ismi öne çıkıyor. 2001-2003 yılları arasında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı (DKK) yapan Alpkaya, 28 Şubat sürecinde ise Genelkurmay Başkanlığı´nda Muhabere ve Elektronik Bilgi Sistemleri (MEBS) başkanlığı görevini yürütüyordu. Geçtiğimiz yıl Milli İstihbarat Teşkilatı´na (MİT) devredilen Genelkurmay Elektronik Sistemler (GES) Komutanlığı MEBS´e bağlı olarak faaliyetlerini sürdürüyordu. ´Derin kulak´ olarak tanımlanan GES´in Türkiye genelinde elektronik izleme ve dinleme kapasitesine sahip uydu ve yer sistemlerinden oluşan yaklaşık 13 üssü bulunuyor. 28 Şubat sürecinde de dinlemelerin bu birim tarafından yapıldığı belirtiliyor. Emekli Orgeneral Orhan Yöney ise 28 Şubat sürecinde Genelkurmay Strateji ve Kuvvet Plan Daire başkanlığı görevinde bulunuyordu. Yöney´in adı Balyoz sanığı emekli Oramiral Özden Örnek´e ait darbe günlüklerinde de geçiyor. Muhtıra konusunun görüşüldüğü 3 Aralık 2003 tarihli toplantıda Yöney´in şu ifadeleri dikkat çekiyor: ?AKP´nin iktidar olmasına rağmen muktedir olamadığı halka gösterilmelidir. Bu yönde eylemler yapılmalıdır. Zaman geçtikçe karşımızdaki kitle büyümektedir. Bu nedenle ileride bir eylem yapmaya gidersek, alacağımız tedbirler çok sancılı olabilir. Eylemlerimiz Aralık 2004 dönemine kalmamalıdır. O tarihlerde AB, AKP´nin isteklerini yapacak, bu ise bizim aleyhimize olacaktır. Biz AKP´ye gücümüzü göstermek zorundayız. Bizi hafife alıyorlar.?

Emekli Korgeneral Köksal Karabay, 2003 yılında Kuzey Irak´ta TSK´ya bağlı özel birliklerinin başına çuval geçirildiği hadisede, Özel Kuvvetler Komutanlığı´nın bağlı olduğu Genelkurmay Harekât Başkanlığı görevinde bulunuyordu. Karabay, Süleymaniye hadisesinin ardından ise terfi almadığı için istifa ederek ordudan ayrıldı. Karabay ayrıca Balyoz davası kapsamında da tanık olarak ifade verdi. 2003 yılında 1. Ordu Komutanlığı´nda yapılan seminere ait Genelkurmay Gözlem Raporu´nun altında imzası olan Karabay, seminerde herhangi bir anormallik görmediğini dile getirmişti. Emekli Koramiral Altaç Atılan´ın adı da Balyoz davasında geçiyor. Atılan, Balyoz davasındaki belgelerden birinde gözaltına alınacaklar arasında bulunurken, bir başka listede ismi dönemin Deniz Kuvvetleri Komutanı Özden Örnek´in terfi ettireceği kişiler arasında geçiyor.

Soruşturma kapsamında 66 kişi tutuklandı

12 Nisan 2012 tarihinde başlayan 28 Şubat soruşturması kapsamında şu ana kadar 86 kişi gözaltına alındı. Bunlardan dönemin Genelkurmay 2. Başkanı Çevik Bir ile Genelkurmay Genel Sekreteri emekli Tümgeneral Erol Özkasnak, eski Jandarma Genel Komutanı emekli Orgeneral Teoman Koman, eski Hava Kuvvetleri Komutanı İlhan Kılıç, eski Kara Kuvvetleri Komutanı Hikmet Köksal, eski Jandarma Genel Komutanı emekli Orgeneral Fevzi Türkeri, eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Ahmet Çörekçi, Balyoz davasında 20 yıl hapis cezasına çarptırılan eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan, yine aynı davada 18 yıl ceza alan MHP milletvekili emekli Korgeneral Engin Alan, eski Genelkurmay Adli Müşaviri Tuğgeneral Erdal Şenel ve eski YÖK Başkanı Kemal Gürüz´ün de aralarında bulunduğu 66 zanlı tutuklandı. (Bu kişilerden muvazzaf Albay Mehmet Haşimoğlu cezaevinde iken rahatsızlanarak hayatını kaybetti. Bu nedenle halen tutuklu olan kişilerin sayısı 65.) Dönemin Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı´yla birlikte 16 isim ise ´adli kontrol´ şartıyla salıverildi. Soruşturma kapsamında Korgeneral Erdoğan Öznal, Tümgeneral Cevat Temel Özkaynak, Tümgeneral Sedat Arıtürk ve Albay Eser Şahan da aranıyor. (Bayram Kaya, İzzettin Çiçek / Zaman)

(13 Şubat 2013), son güncel.: (14 Şubat 2013)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

28 Şubat soruşturması manşetlerimiz

28 Şubat süreci manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=5120    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Amiralin Alıkonulmasına Müebbet

21.12.2021 08:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Deniz Harp Okulu Komutanı olan Tümamiral Mesut Özel'in, emrindeki askerler tarafından kelepçelenip cezaevine kapatılmasına ilişkin 9 sa..
Tamamı 21.12.2021

Fetö Casuslarına 165 Yıl Gerekçesi

20.12.2021 15:05 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına Fetö/PKK/DHKP-C/MKP terör örgütlerine yönelik soruşturma bilgilerinin bazı Avrupa ülkelerinin Ankara büyükelçiliklerine ait talepler doğrultusunda rüşvetle Malatya Doğanş..
Tamamı 20.12.2021

ATO Fetö Yapılanmasına dava

20.12.2021 14:39 Ankara'da, Fetullah Gülen terör örgütünün Ankara Ticaret Odası'ndaki (ATO) yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 12 kişi hakkında “örgüte üye olma ve yardım etme” suçlarından dava açıldı. 1..
Tamamı 20.12.2021

Fetö Yöneticilerine 28 Yıl Hapis

23.12.2021 09:06 Ankara'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda biri mahrem sorumlu ve nöbetçi imam, diğeri sahte kimlikçi olarak yönetic..
Tamamı 23.12.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

21.12.2021 12:36 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 21.12.2021

Darbede TRT İşgali davası

21.12.2021 12:12 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 21.12.2021

Yeğen Gülen 212 İsmi Deşifre Etti

22.12.2021 10:01 Ankara'da, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) operasyonu ile yurt dışında yakalandıktan sonra tutuklanan, FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Selahaddin Gülen'in yargılanmasına devam edildi. 18 Kasım'da Ankara..
Tamamı 22.12.2021

Zirve Kumpası: Sahte İhbarlar Davası

21.12.2021 12:17 Malatya'da, 18 Nisan 2007 tarihinde meydana gelen ve biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında FETÖ'nün talimatıyla, kendilerinden olmayan askerleri engellemek ve örgüt ..
Tamamı 21.12.2021

Şemdinli Savcısına Yine 10 Yıl Hapis

21.12.2021 08:36 2005'te Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki olaylara yönelik soruşturmasıyla adı duyulan eski savcı Ferhat Sarıkaya, Yargıtay'ın bozma kararının ardından Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden görülen davada FETÖ ü..
Tamamı 21.12.2021

Selam Kumpası: Hapis Gerekçesi

20.12.2021 14:49 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili, binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 55 eski hakim ve sa..
Tamamı 20.12.2021

Kapıyı Mahrem İmam Değil Polis Açtı

23.12.2021 13:15 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında firari jandarma 'mahrem imamı' Mehmet Sağlam'ın evinde arama yapıldığı sırada ikametgaha gelen iki kişinin, ihraç edilmiş eski binbaşılar olduğu ortaya çıktı. 19 Kasım'daki geli..
Tamamı 23.12.2021

Akıncı Üssü Dosyası İstinafta

23.12.2021 10:58 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde komuta merkezi olan Akıncı Üssü davasında yer alan klasörler, kanun yolu incelemesi için Ankara Bölge Adliye Mahkemesine (BAM) gönderildi. ..
Tamamı 23.12.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:30 Balıkesir'de, FETÖ'nün darbe girişimi gecesi Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında bazı subayların katıldığı toplantının yanı sıra tankların ve araçların revirin önüne dizilmesine ilişkin açılan davada 10'u tutu..
Tamamı 21.12.2021

Balıkesir: 7 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:25 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 7 sanığın yargılanmasına devam edildi. 15 Kasım'da Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkem..
Tamamı 21.12.2021

Ankara 7 sanıklı Darbe davası

20.12.2021 12:34 Ankara'da, FETÖ/PDY'nin, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Lojistik Başkanı olan, darbeciler tarafından hazırlanan sözde görevlendirme listesinde TRT Genel Müdürlüğü'ne atandığı belirtilen es..
Tamamı 20.12.2021

Sakarya 34 sanık: Altın Lale Derneği

21.12.2021 12:26 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye ilişkin kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi 2'si firari 34 sanığın tutuksuz yargılanmasına devam edildi. 17 Aralık'ta Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruş..
Tamamı 21.12.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
53.799.811