Tam
EskidenYeniye
 

Genelkurmay, Özel Harp´i yalanladı

Genelkurmay Başkanlığı, resmi internet sitesinden yayınladığı açıklamada, son dönemde Özel Harp Dairesi ile ilgili medyada yer alan haberlere tepki gösterdi. Açıklamada, ´Özel Kuvvetler Komutanlığı gizli ve illegal bir yapılanma değildir´ denildi. Daire´nin yasa dışı işlere karıştığı ve terörü kışkırttığı şüphesi, son dönemde ardı ardına ortaya çıkan somut delil ve bulgularla güçlenmiş, mahkemeler harekete geçmişti. Birkaç yıldır herkesin dikkati Silivri´de yargılama konusu olan Ergenekon Terör Örgütü üzerinde. Oysa Ergenekon örgütü, buzdağının üzerindeki kısım. Asıl örgüt ise Özel Harp Dairesi. Bu bir spekülasyon değil. Bu Daire´ye dair çok sayıda ve detaylı haberler yaptık. Adı son haftalarda çok sık gündeme gelen bu Daire ile ilgili bu sitede çok şeyler söylendi. Sitemizin bir sayfası bu Daire´yle ilgili. En geniş ve güncel bilgileri yine bu sitede bulabilirsiniz. Aşağıda çok kısa şekilde vermeye çalıştığımız iddialarla ilgili daha geniş bilgilere belirtilen kaynaklardan ulaşabilirsiniz. Bize göre, mahkemelerin Özel Harp´in izini sürmeye başlamaları doğru bir gelişme..

Önceki haber title=Sonraki haber

15.02.2013 15:05 Genelkurmay Başkanlığı, resmi internet sitesinden yayınladığı açıklamada, son dönemde Özel Kuvvetler Komutanlığı ile ilgili medyada yer alan haberlere tepki gösterdi. Açıklamada, Özel Kuvvetler Komutanlığı gizli ve illegal bir yapılanma değildir denildi. (1) Açıklama şu şekilde:

BASIN AÇIKLAMALARI: TARIH : 15 Şubat 2013, SAAT : 14:17, NO : BA - 08 / 13

1. Son günlerde yazılı ve görsel medya organlarında Gnkur.Bşk.lığı Özel Kuvvetler Komutanlığı ile ilgili çıkan haberler üzerine kamuoyunun bilgilendirilmesine ihtiyaç duyulmuştur.

2. Hukukun üstünlüğü ve adil yargılanma ilkelerine saygının gereği olarak, devam eden soruşturma ve kovuşturma konularıyla ilgili mecbur kalınmadıkça açıklama yapılmamasına özen gösterilmektedir.

3. Ancak, Özel Kuvvetler Komutanlığı bünyesindeki bazı unsurların illegal faaliyetlerde bulunduğu şeklindeki iddialardan yola çıkılarak, TSK personelini ilgilendiren ve devam eden soruşturma ve kovuşturmaları etkileme sonucu doğurabilecek nitelikteki yayınların kurumsal olarak TSK´ni de etkileyecek boyutlara dönüştüğü değerlendirilmektedir.

4. Gündeme getirilen iddiaların kaynağı, 2007 yılında dönemin MİT Müsteşarı tarafından Devletin ilgili makamlarına elden sunulan isimsiz ve imzasız ihbar mektuplarıdır. Bu mektuplarda yer alan iddialar 2007 yılında incelenmiş, ancak herhangi bir işleme gerek görülmemiştir.

5. TBMM Darbeleri ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu´nun çalışması sırasında araştırma konusu ile ilgili bilgi ve belgeler MİT Müsteşarlığından talep edilmiş ve 2007 yılındaki ihbar mektupları bir dosya halinde komisyona sunulmuştur.

6. TBMM Darbeleri ve Muhtıraları Araştırma Komisyonu´nun raporunu hazırlayıp TBMM Başkanlığına sunması sonrasında MİT tarafından gönderilen söz konusu belgelerin işleme alınmadığı öğrenilmiştir.

7. İddiaların, yetkisiz ve usulsüz olarak, bir şekilde, basına sızdırıldığı bazı basın yayın organlarında yapılan yayınlardan anlaşılmıştır.

8. Özel Kuvvetler Komutanlığı; gizli ve illegal bir yapılanma olmadığı gibi, faaliyetleri de illegal değildir. Geçmişe yönelik soruşturma ve dava konusu olmuş birtakım iddialarla Özel Kuvvetler Komutanlığının suç örgütü gibi gösterilmesi, en başta gece gündüz demeden, hayatının önemli bir kısmında ailesinden ayrı ve zor koşullarda görev yapan ve bazıları şehit veya gazi olan personelimize yapılmış bir haksızlıktır.

9. Özel Kuvvetler Komutanlığı; 1952 yılında Başbakanlık Milli Savunma Yüksek Kurulu´nda dönemin Başbakanı ve 10 Bakanı ile Genelkurmay Başkanının aldığı karar ile Hususi ve Yardımcı Muharip Birlikleri adıyla kurulmuş, 1970 yılında Özel Harp Dairesi adını almış ve 1992 yılından itibaren Özel Kuvvetler Komutanlığı adını kullanmaya başlamıştır.

10. Özel Kuvvetler Komutanlığının vazifesi; kara, deniz ve hava kuvvetlerinin harekatını kolaylaştırmak, personel seferberliği sistemi içinde ülkemizin işgaline karşı gerekli planlamaları yapmak ve seferde emirle icra etmek ve teröristle mücadelede verilen görevleri yapmaktır.

11. Bu kapsamda; Özel Kuvvetler Komutanlığının kuruluşunda bulunan Seferberlik Tetkik Daire Başkanlığı; milî savunma personel seferberlik sistemi içinde personel seferberliğini planlayan ve seferde emirle icra eden legal bir kuruluştur. Muharebe Arama Kurtarma (MAK) Alay Komutanlığı ise; muharebe sahasında düşen uçakların pilotları ile düşman gerisinde kalmış TSK personelini aramak ve kurtarmakla görevlidir. Ayrıca MAK Alay K.lığı, barış şartlarında teröristle mücadelede ağırlıklı olarak operasyonel görev alan birliklerimizden birisidir.

12. Özel Kuvvetler Komutanlığında bulunan timler; subay, astsubay ve uzman erbaşlardan oluşmaktadır. Söz konusu personel gönüllülük esasına göre seçilmekte, komando, özel kuvvetler, kurbağa adam, paraşüt, şiddetli soğuklarda muharebe gibi konularda yaklaşık 3 yıllık zorlu bir eğitim ve kurs sürecinden geçirilmektedir.

13. Günümüzün modern ordularında savunma harcamalarındaki kısıtlamalara rağmen, özel kuvvet birlikleri nitelik ve nicelik olarak geliştirilmekte ve sayıları artırılmaktadır. Nitekim özel kuvvet timleri, usulüne uygun olarak yürürlüğe konulan uluslararası anlaşmalar kapsamında dost ve müttefik ülke özel kuvvet timleriyle yapılan eğitim ve tatbikatlarda yer almaktadır. Ayrıca yaygın iddiaların aksine, NATO ülkeleri başta olmak üzere, bir çok modern ülke muhtemel bir işgale karşı özel kuvvet teşkilatlarının kurulması ve yönetilmesine yönelik sistemin varlığını devam ettirmektedir.

14. Bu kapsamda, özel kuvvetler, göreceli düşük maliyet, çok yönlülük, süratli intikal, lojistik açıdan kolay desteklenebilirlik ve yüksek etkinlik özellikleri sayesinde, günümüzün ve geleceğin muharebelerinde kullanılacak en önemli unsurlardan biri olmaya devam edecektir.

15. Uzun yıllar boyunca maddi ve manevi büyük gayret ve emeklerle bu seviyeye getirilen ve ülke savunması için zaruri olan bir kurum, maksatlı olduğu değerlendirilen yazı ve yorumlarla zan altında bırakılmaktadır. Bu durumun, Özel Kuvvetler Komutanlığının yasal görev ve fonksiyonlarını yerine getirmesine olumsuz etki yapacağı ve ülke savunmasında zafiyet yaratabileceği düşünülmektedir.

16. Sonuç olarak; TSK´nin stratejik bir unsuru olan Özel Kuvvetler Komutanlığı gizli ve illegal bir yapılanma olmadığı gibi, faaliyetleri de illegal değildir. Halen Türk Silahlı Kuvvetlerinin bütün unsurları gibi ilgili mevzuat çerçevesinde ve emir komuta disiplini içinde görevine üstün bir azim ve gayretle devam etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. Türk Silahlı Kuvvetleri (1)

GENELKURMAY SAYGI DUYULACAK ŞAŞIRTMAYI NE ZAMAN YAPACAK?

Genelkurmay´ın bu açıklamasıyla iddiaları yalanlaması şaşırtıcı değil. İlk kez de olmuyor. 1990´lı yıllardaki tartışmalar üzerine adı Özel Kuvvetler Komutanlığı olarak değiştirilen Özel Harp Dairesi (ÖHD), görünüşte yasal bir kuruluş olabilir. Ancak varlığı Başbakan Ecevit tarafından bile çok ilginç bir tesadüfle öğrenilen bu dairenin yasadışı çok sayıdaki eyleme imza attığı kuşkusu en yetkili ağızlardan dile getiriliyor.

Daire´nin kuruluş amacı, bir dış düşman işgali durumunda savunma unsurlarından birisi olarak devreye girmek. Daire´ye bağlı çok sayıdaki askeri ve sivil vatanseverlere çok özel eğitim veriliyor. Her tür sabotaj, suikast, terör ve kaos eylemleri yürütebilecek kapasitedeki bu askeri ve sivil görevliler, ülkemiz Kurtuluş Savaşı yıllarındaki gibi bir düşman işgaline uğradığında ´Kuvayı Milliye´ gibi devreye girecek. Cephe gerisinde gerilla savaşı yürütecek olan bu unsurlar sabotaj, suikast ve her tür terör yöntemlerini kullanarak, kaos çıkararak mücadele verecek. Bu süreçte işgalci düşmanın askeri güçleri ile onların kurduğu sivil hükümetler bezdirilecek, nihai hedef olarak da ülkemizi terkedip gitmeleri sağlanacak.

Buna kim itiraz edebilir ki.. Zaten etmiyor ve tartışmıyor da.. İşin tartışılan yönü çok farklı ve şok edici: Özel Harp elemanları acaba dış işgali beklemeden harekete geçmiş olabilir mi?.. Bu şüpheyi Başbakan Ecevit dahi dile getirdi. 28 Şubat döneminde de ortaya çıktığı gibi, halkımızın bir kısmının askeri yetkililer tarafından ´iç düşman´ olarak kırmızı kitaplara girdiğini bilmeyen yoktur herhalde. Aslında lafı gevelemeye, uzatmaya da gerek yok. Bunlar bilinen şeyler. Genelkurmay laf kalabalığı yapmaktan, kafaları karıştırarak iddiaları yalanlamaktan bıkmıyorsa biz de bilgiler vermeye devam edeceğiz demektir.

Daire´nin yasa dışı işlere karıştığı ve terörü kışkırttığı şüphesi, son dönemde ardı ardına ortaya çıkan somut delil ve bulgularla güçlendi. 2009 sonunda Özel Harp´in Ankara´daki kozmik odalarında 26 gün boyunca arama yapıldı. 3 Özel Harp subayı tutuklandı. Savcıların dahi alınmadığı aramaları bir hakim zorlukla yapabildi. Kozmik odaların kapı ve penceleri o hakim tarafından mühürlendi. Aramalar sonuçlandığında elde edilen çok sayıda evrağa suç unsuru içerdiği gerekçesiyle el konuldu. Bu evraklar halen adli emanette muhafaza ediliyor. Genelkurmay´ın evrakları iade talebi reddedildi. (2)

Son günlerde bu Daire´ye bağlı olduğu sanılan subaylardan gelen ihbarlardaki somut yer ve isimler, savcılar ile mahkemelerin dikkatini çekti. Yargıtay´ın bozduğu Dink davası ile Malatya Zirve Katliamı davasında mahkemeler bu Daire´nin izini sürmeye başladı. (3)

1993 yılında TSK içinde Özel Harp subaylarının kurduğu çok gizli bir Ergenekon Terör Örgütü hücresi tespit edildi. Bu hücrenin Cumhurbaşkanı Özal´ın zehirlenerek öldürülmesinden Malatya Zirve Yayınevi´nde katliam yapılmasına, Hrant Dink´in öldürülmesinden Mersin´de toplumu ayağa kaldırmak ve kürtlere karşı kışkırtmak amacıyla PKK´lı çocuklara Türk Bayrağı´nın yaktırılmasına kadar çok sayıda suikast, terör olayı ve kışkırtmada rol aldığı dile getirildi. (4)

Bunlar son dönemde ortaya çıkan çok sayıdaki somut delil ve bulgulardan sadece bir kısmı. Tüm bunlara karşın Genelkurmay yıllardır yaptığı gibi, Özel Harp´in yasal olan güçlerini öne sürerek yasal olmayan kısmını gözlerden saklamaya çabalıyor. Aslında Daire´yle ilgili tartışmalar 1970´li yılların başından beri 40 yılı aşkın süredir devam ediyor. Genelkurmay´ın gizli değil dediği Daire´nin gizli şekilde 1953 yılında kurulmuş olduğu, 1974 yılında Başbakan Bülent Ecevit tarafından çok ilginç bir tesadüfle öğrenildi. Ecevit şok oldu. Daire, ödeneğini yaklaşık 20 yıl boyunca ABD´den almaktaydı. 1974 yılındaki Kıbrıs Barış Harekatı üzerine ABD Türkiye´ye tepki gösterdi ve askeri ambargo uyguladı. Para vermeyi kesince Daire´nin komutanı Başbakan Ecevit´e para istemek için müracaat etti. Belki de Ecevit´in Daire´nin varlığından habersiz olduğunu da bilmiyordu. Bu müracaat üzerine Özel Harp Dairesi´nin varlığı skandal şekilde ortaya çıkmış oldu. Başbakan´ın da Meclis´in de bu ´gizli olmayan´ Daire´nin varlığından haberi yoktu. Başbakan Ecevit´in talebi üzerine Özel Harp yetkilileri Ecevit´e ve Dışişleri Bakanı Hasan Esat Işık´a brifing verdiler ve Daire´yi tanıttılar. Ecevit, öğrendiklerinden şok oldu.

1990 yılı sonunda İtalya´da patlayan Gladio skandalı, Nato´ya üye olurken tüm ülkelerin askeri yetkililerine gizli bir antlaşma imzalatıldığını ve bu Daire´lerin kurulduğunu ortaya çıkardı. Skandal üzerine tüm üyeler teşkilatın kendi ülkelerinde var olduğunu, ayrıca teröre bulaşmış olabileceğini kabul ettiler. Tasfiye edeceklerini ya da yasal sınırlara çekeceklerini açıkladılar. Bir tek Türkiye Daire´nin teröre bulaşmış olabileceği iddiasını reddetti. Oysa Nato´nun en hassas kanadı bizdik. En kanlı ve yoğun terör olayları bizde yaşanmıştı.

Birkaç yıldır herkesin dikkati Silivri´de yargılama konusu olan Ergenekon Terör Örgütü üzerinde. Oysa Ergenekon örgütü, buzdağının üzerindeki kısım. Asıl örgüt ise Özel Harp Dairesi. Bu bir spekülasyon değil. Çok sayıda somut delil ve bulgu var. Bunlara ve bu Daire´ye dair çok sayıda ve detaylı haberler yaptık. Adı son haftalarda çok sık gündeme gelen bu Daire ile ilgili bu sitede çok şeyler söylendi. Başbakan Ecevit ile diğer yetkililerin açıklamaları ve bu daireden korkuları bir bir aktarıldı. Sitemizin bir sayfası bu Daire´yle ilgili. En geniş ve güncel bilgileri yine bu sitede bulabilirsiniz. Aşağıda çok kısa şekilde vermeye çalıştığımız iddialarla ilgili daha geniş bilgilere belirtilen kaynaklardan ulaşabilirsiniz.

Bu Daire´nin Ecevit ve Özal´ı korkuttuğuna, Başbakan Erdoğan´ı da korkutuyor olabileceğine dair geniş bir haberimiz kısa süre önce yayınlanmıştı. (5) 2009 yılı sonunda Başbakan yardımcısı Bülent Arınç´a suikast iddiasıyla başlatılan soruşturma Özel Harp Dairesi´ne uzandı. Bu suikast iddiasını işleyen, daha geniş olarak da Özel Harp Dairesi´ni mercek altına alan Ordu Suikast Düzenler mi başlıklı kitabımız Ocak 2013 başında yayınlandı. (6) Başbakan Özal´a, 1988 yılında bir suikast düzenlendi. Bu suikastin izi Özel Harp Dairesi´ne dayandı. (7) Genelkurmay geçtiğimiz haftalarda Meclis Komisyonu´na Özel Harp mensubu 100bin görevlinin listesini gönderdi. Liste, bu Daire´ye dair iddiaların ne kadar ciddi olduğunu doğrulamış oldu. (8) Yine Komisyona Özel Harp mensuplarından gelen ihbar mektupları iddiaların sanılandan da ciddi ve dehşet verici olduğunu gösteriyor. (9) O ihbar mektuplarında Malatya Zirve katliamı ile Hrant Dink cinayetinin ardında da bu Daire mensuplarının olduğu iddia ediliyor. İhbar mektupları mahkemeleri harekete geçirdi. (10) Daire´nin Ergenekon´la irtibatlı olduğu, 1993 yılında TSK içinde çok gizli şekilde kurulan Tushad isimli Ergenekon hücresinin bu Daire tarafından kurulduğu, Malatya Zirve katliamı davasının iddianamesinde belgelerle dile getirildi. (11) Malatya´daki mahkeme şimdi bu iddiaları araştırıyor. Cumhurbaşkanı Turgut Özal´ın Tushad isimli bu yapılanma tarafından iki adet radyoaktif madde ile zehirlendiğinin 1 yıl önceki bir savcılık ifadesinde yer aldığı ortaya çıktı. Özal´a iki ay önce, yani bu ifadeden 9 ay sonra yapılan otopsi sonucunda bu iki radyoaktif maddenin Özal´ın naaşında olduğu tespit edildi. (12) DHKP-C olarak adı son haftalarda sürekli gündemde olan terör örgütünün Özel Harp subaylarıyla bağlantıları geçtiğimiz günlerde mahkemelerin birbirine gönderdiği belgelerle ortaya çıktı. (13) Derin-Sol olarak da nitelendirilen bu örgütün derin güçlerle bağlantısına dair ilginç ve detaylı haberler daha önce sitemizde yayınlanmıştı. (14) Mahkemelerin gönderdiği belgeler bu haberlerimizi de doğrulamış oldu. Bize göre, mahkemelerin Özel Harp´in izini sürmeye başlaması doğru bir gelişme.

İlginç başka delil ve bulguları da kısaca aktarabiliriz. (15) Başbakan Ecevit´e ilginç silahlarla düzenlenen suikast girişimleri.. Ecevit´in teşkilatın üzerine gidemediğine ve gittiği taktirde ülke çapında tertiplerin yaşanabileceğine dair yıllardır bilinen ifadeleri.. Başbakan Necmettin Erbakan´ın Uğur Mumcu suikastinden açıkça Özel Harp Dairesi´ni sorumlu tutması.. Başbakan Turgut Özal´a yönelik suikast soruşturmasının Özel Harp tehdidiyle sona ermesi.. Başbakan Erdoğan´a 4x4´lük suikast hazırlığında yakalanan Atabeyler çetesinin Özel Harp subaylarından meydana gelmesi.. Sauna çetesinde Özel Harp subaylarının yer alması.. Ergenekon davasında yargılanan bazı sanıkların Özel Harp mensubu olması ve Ergenekon´un en büyük cephaneliğinin bu Daire mensubu bir subayın annesinin evinde ele geçirilmesi.. Başbakan yardımcısı Bülent Arınç´a 2009 sonundaki suikast hazırlığı iddiasıyla gözaltına alınan 8 subayın Özel Harp mensubu olması.. Ardından Özel Harp merkezinde 1 ay süren kozmik aramalar ve bu aramaları hakimin zorlukla yapabilmesi.. Kozmik aramaya katılan hakim ve savcıya yoğun tehditler, mermili mektuplar, marangoz takipçiler.. Bu olaylardan 3 ay sonra Ankara´da yakalanan Özel Harp Dairesi´ne ait bir kamyondaki 940 bombadan 317 tanesinin, Ergenekon soruşturmaları kapsamındaki 12 olayda ve ayrıca diğer 59 adet terör olayında ele geçirilen el bombalarıyla seri ve kafile no benzerliği taşıması.. Özel Harp Dairesi´nin üzerine gidilmeye neden olan Arınç´a suikast soruşturmasının ardından İzmir, Selendi, Edirne, Erzincan, Kars, Tire, Kırklareli, Trabzon, Muğla, İnegöl ve Hatay Dörtyol gibi bazı il ve ilçelerde meydana gelen kitlesel kışkırtma olayları.. Bir örnek olarak, Edirne´deki olaylarda şehir dışından emekli subayların geldiğinin tespit edilmesi.. Diğer yerlerdeki olaylardan bazılarında da çok ilginç ayrıntıların ortaya çıkması.. Ecevit´in yukarıda aktardığımız korkusu, yani bu dairenin, üzerlerine gidildiğinde ülke çapında tehlikeli tertiplere girişebileceği korkusu sanki gerçekleşiyor. İşte önemi nedeniyle yukarıda sıraladığımız ve olabildiğince kısa şekilde vermeye çalıştığımız, daha bir çok örneği de verilebilecek bu olaylardan da görüldüğü gibi her taşın altından adeta Özel Harp Dairesi çıkıyor. (15)

Tüm bu somut belge bilgi ve bulgulara karşın Genelkurmay´ın yıllardır yaptığı gibi, Özel Harp´in yasal olan güçlerini öne sürerek yasal olmayan kısmını gözlerden saklamaya çabalaması bizi şaşırtmıyor. Son yıllarda arınma dönemine giren TSK yetkililerinin eski refleksleriyle yalanlama çabasını sürdürmesi, kusura bakmasınlar ama bize masal kahramanı Pinokyo´yu anımsatıyor. Genelkurmay, benzer bir anımsatmaya 2009 yılında internet andıcında suçu Başbakanlığa atmasıyla neden olmuştu. Peşpeşe söylenen yalanlar Başbakan Erdoğan´ın ısrarlı takibi sonucu ortaya çıkmış, bu gelişmeleri FLAŞ!!! Burun uzadıkça uzuyor. 2000´deki Andıç da bulunamadı haberiyle duyurmuştuk. (16)

Özel Harp´in tasfiyesi gerekmeyebilir. Ülke savunması için gerekli olabilir. Bu ayrı bir olay. Konunun uzmanı asker ve siviller işin bu yönünü tartışabilir. Ama Daire´nin mutlaka demokratik denetime açılması gerekiyor. Yabancı ülkelerde istihbarat teşkilatları bağımsız komisyonlar tarafından denetlenebilmekte. Bu veya benzer şekilde bir kontrol ve hesap verme mekanizması bizde de kurulmalı. Aksi halde Genelkurmay tartışmaların odağı olmaktan ve şüphelerden kurtulamayacak.

(Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

(1) tsk.tr/3_basin_yayin_faaliyetleri/3_1_basin_aciklamalari/2013/ba_08.html

(2) kontrgerilla.com/mansetara_act.asp?aranacak=bulent-arinc-suikast

(3) kontrgerilla.com/mansetsec.asp?m_no=5122 5116 5104 5099 5098 5071 5057 5055 4964 4962

(4) kontrgerilla.com/mansetara_act.asp?aranacak=tushad

(5) kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=5101

(6) kontrgerilla.com/mansetsec.asp?m_no=5080 5028

(7) kontrgerilla.com/mansetsec.asp?m_no=4636 3904

(8) kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=5033

(9) kontrgerilla.com/mansetsec.asp?m_no=5072 5057 5055

(10) kontrgerilla.com/mansetsec.asp?m_no=5122 5116 5104 5099 5098 5071 5057 5055 4964 4962

(11) kontrgerilla.com/iddianame_zirveek_ara_act.asp?aranacak=tushad

(11) kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=4648

(12) kontrgerilla.com/mansetsec.asp?m_no=5091 4996 4992 4989 4987 4973 4969 4961 4960 4930 4921 4918

(13) kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=5099

(14) kontrgerilla.com/mansetsec.asp?m_no=5031 4726 4553 4391 2526 2461 2343

(15) kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=5101

(16) kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=1112

ÜlkeTV Haber Bülteni Bölüm1

(15 Şubat 2013, 15:05)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

ÜlkeTV´deyiz: Özel Harp ve Arınç

Bölüm2

Flaş!!! Yeni kitabımız: Arınç suikasti

İşte kontrgerilla.com´un da katkı sunduğu Özel Harp Dairesi konulu TBMM raporu

Özel Harp Dairesi ile ilgili manşetlerimiz

Özel Harp Dairesi sayfamız

Tedavülden kalkan 100bin Meclis´te

TBMM: 100 bin özel harpçi var

TBMM: Derin güçler aktif

TBMM: Terör Özel Harp işi

Flaş!!! Özel Harp ve Ergenekon bombaları kardeş

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=5128    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yöneticilerine 128 Yıl Hapis

24.03.2022 14:56 Adana, Ankara, Afyon, Gaziantep, İstanbul ve Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda 14 sanığa toplam 128 yıl ha..
Tamamı 24.3.2022

Karlov Suikastı: Cezalar Onandı

23.03.2022 10:41 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, 19 Aralık 2016'da suikast sonucu öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de arasında bulunduğu 28 sanıklı davada verilen ..
Tamamı 23.3.2022

MİT Tırları Kumpası: 3 Hapis

24.03.2022 12:56 Adana ve Hatay'da, MİT'e ait tırların Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarınca durdurulmasına ilişkin ana davadan dosyası ayrılan 7 sanığın Yargıtayda yargılandığı davada karar açıklandı. 9 Mart'ta ilk derece mahk..
Tamamı 24.3.2022

Fetö Casuslarına 165 Yıl Onandı

23.03.2022 10:51 Ankara'da, FETÖ/PDY üyelerinin yanı sıra PKK, DHKP-C ve MKP'li yaklaşık 10 bin terör şüphelisinin soruşturma ve yakalama bilgilerini rüşvetle sızdırdığı suçlamasıyla aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in avukatı Ad..
Tamamı 23.3.2022

Halkbank Kumpasçısı: Hapis Onandı

24.03.2022 15:40 Ankara'da, Bölge Adliye Mahkemesi, FETÖ üyeliğinden 12 yıl hapis cezasına çarptırılan eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın damadı Metin Can Yılmaz hakkındaki mahkumiyet kararını hukuka uygun buldu. 15 Şubat'ta Ankara 1..
Tamamı 24.3.2022

Islak İmza Kumpası davası

24.03.2022 14:30 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (Fetö) Adli Tıp yapılanması kapsamında 'ıslak imzalı belgede' dönemin askeri görevlilerine kumpas kurduğu iddiasıyla 18 sanığın tutuksuz yargılandığı davaya devam edildi. 9..
Tamamı 24.3.2022

Güncel Fetö Yapılanmasına Dava

24.03.2022 14:30 Ankara'da, FETÖ'nün güncel yapılanmasına yönelik 5 kişi hakkında hazırlanan iddianamede, örgütün Karaman, Konya ve Ankara'da yeniden örgütlenmeye başladığı, evler açarak örgütsel toplantılar yaptığı, cezaevlerinden tah..
Tamamı 24.3.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

22.03.2022 14:55 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 22.3.2022

Odatv Yargısı Yargılanıyor

22.03.2022 14:55 Ankara'da, İstanbul'daki Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından Odatv soruşturma ve kovuşturma süreçlerinde görev alan eski 33 hakim ve savcının, 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kıl..
Tamamı 22.3.2022

Yeğen Gülen'e İtiraf İndirimi

Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı davaya devam edildi. 7 Mart'ta Ankara 27. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada cumhur..
Tamamı 23.3.2022

YARSAV Başkanının Hapsi Onandı

23.03.2022 15:14 Ankara'da, KHK ile kapatılan Yargıçlar ve Savcılar Birliğinin (YARSAV) eski başkanı Murat Arslan'ın, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden 10 yıl hapse mahkum edilmesi Yargıtay tarafından oybirliğiyle onandı. 9 M..
Tamamı 23.3.2022

Vodafone Arena: Müebbetler Bozuldu

24.03.2022 14:13 İstanbul'da, 15 Temmuz ihanet girişiminde TV yayınlarını kesmek için Vodafone Stadı'na inen helikopter pilotlarının aldığı ağırlaşmış müebbet hapis cezalarının Yargıtay'dan dönmesi üzerine yeniden yargılama yapılmasına..
Tamamı 24.3.2022

Zırhlı Tugay: Darbe Cezaları Değişti

24.03.2022 11:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Maltepe'deki 2. Zırhlı Tugay Komutanlığı'nda yaşananlara ilişkin 26 sanıklı davada haklarında verilen hükümler Yargıtay tarafından bozu..
Tamamı 24.3.2022

FETÖ Medya Yapılanması davası

23.03.2022 15:44 İstanbul'da, 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ve 8 Mart 2018 tarihinde karara bağlandıktan sonra 6 Mart 2020 tarihinde Yargıtay 16. Ceza Dairesi tarafından aralarında Atilla Taş ile gazeteci Ahmet Memiş'in de bulund..
Tamamı 23.3.2022

Sakarya 19 Sanık: Kadın Yapılanması

24.03.2022 18:28 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ilişkin, aralarında yabancı uyruklular ile üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 3'ü firari 19 kadın sanığın yargılanmasına devam edildi. 22 Mart'ta Sakarya 2. Ağır Ceza ..
Tamamı 24.3.2022

Adil Öksüz'ün yakınlarına beraat

23.03.2022 12:54 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında firari olarak aranan Adil Öksüz'ün kayınvalidesinin kardeşi Naciye Alişan'ın ve eşi Alişan Alişan, yargılandıkları davada delil yetersizliğinden beraat etti. 17 Ma..
Tamamı 23.3.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
55.174.766