Tam
EskidenYeniye
 

Askeri Savcı: Ses kaydı Yarbayın

Geçtiğimiz yıl başında internete düşen ses kaydı askeri savcılık tarafından doğrulandı. Ses kaydında, Özel Harp Dairesi Yarbayı Nesimi Soner Dedeoğlu, Ergenekon yapılanmasının ve PKK terör örgütünün kontrgerilla ya da Gladyo olarak da bilinen Özel Harp´le ilişkisini anlatıyordu: ´Özel Kuvvetler´de maalesef Ergenekon diye bir şey var. Ergenekon´dan tutuklu olan herkesin nerde görev yaptıklarını, nerde ne şekilde kullanıldıklarını biliyorum. Abdullah Öcalan da Murat Karayılan da devletten gayri nizami harp eğitimi almış kişilerdir. Cem Ersever, Abdullah Çatlı´dan farkları 10 yıl görev yaptıktan sonra öldürülememiş olmalarıdır.´

Önceki haber title=Sonraki haber

19.02.2013 14:19 KKK 3. Ordu Komutanlığı Askeri Savcılığı, Yarbay Nesimi Soner Dedeoğlu´nun internet ortamında yayınlanan ses kaydının kendisine ait olduğunu tespit etti. Askeri Savcılık, Ergenekon var. Cem Ersever ve Abdullah Çatlı imha edilmiştir ifadelerinin yer aldığı ses kaydı için Manipülasyon yoktur. Ses şüpheliye ait dedi.

ÖNCE EN UÇ NOKTAYA KADAR YETİŞTİRİLİR SONRA İMHA EDİLİRLER

İnternet ortamında ses kaydı yayınlanan Yarbay Nesimi Soner Dedeoğlu hakkında Askeri Savcılığın başlattığı soruşturmanın sonuçlandığı ortaya çıktı. Kara Kuvvetleri Komutanlığı 3. Ordu Komutanlığı Askeri Savcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, söz konusu ses kaydının Yarbay Nesimi Soner Dedeoğlu´ya ait olduğu belirtildi. İnternet ortamındaki ses kaydında, Ergenekon maalesef var. Ergenekon´un içindeki adamların hepsinin şu an ki görevlerinin ne olduğunu biliyorum. Bir özel harekatçı olarak biliyorum. Gayri Nizami harpte şu vardır. Ülken menfaati için adamı en uç noktaya kadar yetiştirirsin. Sonra devlet için tehlike olacağını anlayınca imha edersin. Cem Ersever ve Abdullah Çatlı bu nedenle imha edilmiştir. Mesela devletin gayri nizami harp yaptırıp öldüremediklerinden biri Abdullah Öcalan´dır ifadeleri yer alıyordu.

SÖYLEDİKLERİ ASKERİ YARGININ GÖREV ALANINA GİRMİYOR

Bu ses kaydını dikkate alan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, eski özel harekat polisi Ayhan Çarkın´ın itirafları üzerine başlatılan faili meçhul cinayetler soruşturması kapsamında Yarbay Nesimi Soner Dedeoğlu´nun tanık sıfatıyla ifadesini almıştı. Ergenekon davasına bakan mahkemenin de Yarbayın ifadesine başvuracağı öğrenildi. Yarbay Nesimi Soner Dedeoğlu hakkında, Askeri savcılık Ses kaydındaki beyanları Askeri yargının görev alanına girmiyor diyerek kovuşturmaya yer yoktur kararı verdi. Soruşturma evrakında şunlara yer verildi: Şüpheliden mukayese için alınan ses kaydı esas alınarak yaptırılan kriminal laboratuar incelemesi sonucunda; internetten temin edilen ses kaydı üzerinde manipülasyon yapılmadığı, ses kaydının Nesimi Soner Dedeoğlu´ya ait olduğu tespit edilmiştir. (Helin Şahin / Star)

SES KAYDININ TAM DÖKÜMÜ ŞU ŞEKİLDE İDİ:

Özel Harp Dairesi (ÖHD) elemanı Yarbay´ın ses kaydının tam dökümü şu şekilde idi:

Özel Kuvvetler´de maalesef Ergenekon diye bir şey var. Ergenekon´dan tutuklu olan herkesin nerde görev yaptıklarını, nerde ne şekilde kullanıldıklarını biliyorum. Abdullah Öcalan da Murat Karayılan da devletten gayri nizami harp eğitimi almış kişilerdir. Cem Ersever, Abdullah Çatlı´dan farkları 10 yıl görev yaptıktan sonra öldürülememiş olmalarıdır. Korkut Eken konuşsa o da ölür. Silahlı Kuvvetler´de daha fazla kalmak istemiyorum. Yeter, bu meslekte kaldıkça değer yargılarımızı yiyeceğiz. Devletin bekası diye farklı işler yaptırıyorlar. Olayları (görev aşkını) abartmayın. Ben 3 sene eve hiç gitmedim, telefon açmadım, oğlumu 3 yaşında gördüm. Şehit olanlarımıza enayi gözü ile bakıyorlar.

İç güvenlik birliklerinin şeyde operasyonlarda hiçbir şeyi yok. Hiç olmazsa komando birliklerindeki adamlar üç aşağı beş yukarı komando eğitimi almış oluyor. İç güvenlik birimindeki adamların hiçbir şeyi yok ki. Annesinin eğitimini alamamış, anne baba eğitiminden yoksun, okula gitmiş öğretmeni eğitememiş, ağaç tam hamurken buna tam şekil verememişler, odunlaşmış hadi sen bunu eğit diye bana geliyorlar. Tamam mı? Hadi eğit. Biz de burdaki kazma askerlerle operasyona gidiyoruz işte yaa. Kazma askerlerle gidiyorsun çatışmaya. Hakkâri´de ben ordayken 970 küsur şehit vardı. Şimdi 1400 küsur olmuş. 2005´te 900 küsurdu. Şimdi 500 tane daha şehit vermişiz. Yani orası öyle. Ne zaman çıksan operasyona durmadan şehit verirsin yaa. Dağlıca da öyle.

Sağ, sol her taraf dağ silsilesi. Her yer senin adına mayınlı. 12 sene özel kuvvetlerde çalışmış birisi olarak söylüyorum bunu size. Abartmayın yani olayı. Şehit olanlara, ölenlere salak gözüyle bakıyorlar. Kalanlarınıza kimse sahip çıkmıyor kardeşim. Çıkmıyor. Ben üç buçuk sene kaldım orda üç buçuk sene boyunca eve hiç gelmedim ben. Hiç. Oğlum 3 yaşına gelmişti. Ben 3 yaşından sonra gördüm oğlumu, vallahi. Ne bir telefon, ne bir şey.

Şimdi de tabi biz o zaman özel kuvvetçi olmakla gurur duyuyorduk. Şimdi özel kuvvetçi dediğim zaman Ergenekon mu diyorlar bazen bana. Bağlantın var mı diyorlar yani. Özel kuvvetlerdeki adamlara çok farklı işler yaptırtıyorlar. Yani aklınıza gelmeyecek her türlü devletin bekası için gerekli olan her türlü şeyi yaptırtıyorlar adama. Şimdi bütün bunların hepsini bilirsen tehlikeli boyutlara geliyorsun demektir.

Mesela şeyin Ergenekon olayının içindeki adamların hepsinin şu andaki görevinin ne olduğunu biliyorum ben mesela. Ama adamların tamamını biliyorum ben yani. Ne işe yaradıklarını, ne yaptıklarını, daha önce nerede görev yaptıklarını, nasıl, nerde, ne şekilde kullandığımızı falan biliyorum yani. Onun için yani, kendi elinle adamları yetiştirmeyeceksin.

Gayri nizami harpte şu vardır. Ülkenin menfaati için adamı en üst noktalara kadar yetiştirirsin. Tehlikeli olacağı zaman imha edersin. Yani bu böyledir yani. Cem Ersever imha edilmiştir. Abdullah Çatlı imha edilmiştir. Korkut Eken sesi soluğu çıkıyor mu bu yakınlarda. İmha edilir. Tamam, mı? Bunun gibi belli başlı adamlar. Faydalanılır, istifade edilir, devletin başına bela olacağı zaman imha edilen adamlardır.

Abdullah Öcalan ve Murat Karayılan, gayri nizami harp eğitimi almış devletin adamlarıdırlar. Karayılan, Kara Harp Okulu 1988 devresindendir. Biz niye mücadele ediyoruz? Bu meslekte kaldıkça değer yargımı yiyorum.

Mesela devletin gayrinizami harp yaptırtıp da öldüremediği adamlardan bir tanesi de kimdir? Abdullah Öcalan´dır. Devletin adamıdır, yetiştirdiği. Abdullah Öcalan 10 sene kadar devlet için çalışmış bir adamdır. 10 seneden sonra imha edemiyorlar. Devletin başına bela oluyor. Niye yaptırttık niye mücadele ettik yani biz?

ERGENEKON SAVCISI YARBAY´I SORGULADI

27.02.2013 18:55 ?Özel Kuvvetler´de maalesef Ergenekon diye bir şey var.? diyen Yarbay Nesimi Soner Dedeoğlu´nun, Savcı Muammer Akkaş´a ifade verdiği öğrenildi. Alınan bilgiye göre ifade için Çağlayan Adliyesi´ne gelen Dedeoğlu, Özel Kuvvetler´de hiç görev almadığını söyledi. Yarbay Dedeoğlu´na ait olduğu ileri sürülen bir ses kaydı, 31 Ocak 2012 tarihinde internete düştü. Söz konusu kasette Dedeoğlu, Ergenekon terör örgütü hakkında şu önemli itiraflarda bulundu: ?Özel Kuvvetler´de maalesef Ergenekon diye bir şey var. Ergenekon´dan tutuklu olan herkesin nerede görev yaptıklarını, nerede ne şekilde kullanıldıklarını biliyorum. Abdullah Öcalan da Murat Karayılan da devletten gayri nizami harp eğitimi almış kişilerdir. Cem Ersever, Abdullah Çatlı´dan farkları 10 yıl görev yaptıktan sonra öldürülememiş olmalarıdır. Korkut Eken konuşsa o da ölür. Silahlı Kuvvetler´de daha fazla kalmak istemiyorum. Devletin bekası diye farklı işler yaptırıyorlar. Olayları (görev aşkını) abartmayın. Ben 3 sene eve hiç gitmedim, telefon açmadım, oğlumu 3 yaşında gördüm. Şehit olanlarımıza enayi gözü ile bakıyorlar.?

Bu itiraflar üzerine Ergenekon davasını yürüten İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, 9 Kasım 2012 tarihli duruşmada aldığı ara kararda Dedeoğlu´nun internet ortamındaki beyanlarının peşine düştü. Genelkurmay´a yazı gönderen mahkeme, yarbayın sözleri ile ilgili işlem yapılıp yapılmadığını sordu. Genelkurmay, 2 Ocak 2013 tarihli cevabi yazısında ses kayıtlarının kriminal laboratuvarda incelendiğini belirterek, ?İnceleme sonucunda, internetten temin edilen ses kaydı üzerinde manipülasyon yapılmadığı, söz konusu ses kaydının kuvvetle muhtemel şüpheliye ait olduğu kanaatine varılmıştır.? ifadelerine yer verildi. Yazının devamında ses kaydının hukuka aykırı yollarla elde edildiği ve Dedeoğlu´nun Özel Kuvvetler´de görev yapmadığı için kovuşturmaya yer olmadığına karar verildiği belirtildi. Askerî savcılık kovuşturmaya gerek olmadığı yönünde karar vermesine rağmen Savcı Muammer Akkaş, Dedeoğlu´nu ifadeye çağırdı. Edinilen bilgilere göre Akkaş, yarbayla ilgili soruşturmaya devam ediyor. (Göksel Genç / Zaman)

ÜlkeTV Haber Bülteni Bölüm1

(19 Şubat 2013), son güncel:: (27 Şubat 2013)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Özel Kuvvetler yarbayından itiraflar

Ses kayıtları, parmak izi ve ıslak imza gibi doğrulanabilir mi?

Ergenekon soruşturma sürecindeki ses kayıtları

Yarbay Dedeoğlu ifadeye çağrıldı

Genelkurmay, Özel Harp´i yalanladı

Ergenekon 1993´e uzandı: Tushad

Özel Harp Dairesi ile ilgili manşetlerimiz

Özel Harp Dairesi sayfamız

Tedavülden kalkan 100bin Meclis´te

TBMM: 100 bin özel harpçi var

TBMM: Derin güçler aktif

TBMM: Terör Özel Harp işi

Flaş!!! Özel Harp ve Ergenekon bombaları kardeş

ÜlkeTV´deyiz: Özel Harp ve Arınç

Bölüm2

Flaş!!! Yeni kitabımız: Arınç suikasti

İşte kontrgerilla.com´un da katkı sunduğu Özel Harp Dairesi konulu TBMM raporu

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=5134    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Kara Kuv.: 92 Müebbet Gerekçesi

09.06.2022 17:18 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki (KKK) eylemlere ilişkin 132 sanıklı davada 30 Aralık 2021'de verilen kararların gerekçesi açıklandı. 6 ..
Tamamı 9.6.2022

Fetö Üniversite Yapılanması davası

09.06.2022 14:46 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından açılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanmasına' ilişkin 12'si tutuklu 37 öğrencinin yargılandığı davanın görülmesine devam edil..
Tamamı 9.6.2022

Yargıtay İyidil'in Cezasını Az Buldu

08.06.2022 09:50 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, eski Korgeneral Metin İyidil ile eski Tümgeneral Hamza Koçyiğit'e 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüse yardım' suçundan verilen 12 yıl 6'şar ay hapis cezalarını, eksik ceza..
Tamamı 8.6.2022

Darbeci 2 Pilot Kayıplara Karıştı

10.06.2022 10:35 Malatya'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Malatya'daki 2. Ordu Komutanlığı ve 7. Ana Jet Üssü'ndeki eylemlere ilişkin görülen davada beraat kararları istinaf mahkemesince bozulan sanık 6 eski pi..
Tamamı 10.6.2022

Kılıçdaroğlu'nun Danışmanına Hapis

10.06.2022 16:53 İstanbul'da, FETÖ'nün İstanbul Üniversitesindeki akademik yapılanmasına ilişkin davada, Yargıtayın bozma kararının ardından dosyası ayrılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanı Fatih Gürsul, 'FETÖ..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yöneticilerine 166 Yıl Hapis

10.06.2022 12:16 Adana, Ankara, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kilis ve Şanlıurfa'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalar..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

10.06.2022 10:15 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 10.6.2022

Kriptolu Dinleme Cezaları Onandı

09.06.2022 14:34 Ankara'da, devlet büyüklerinin kriptolu telefonlarının usulsüz dinlenmesine ilişkin davada, kapatılan TİB Başkanvekili Osman Nihat Şen ile darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (F..
Tamamı 9.6.2022

Dink Davasında Hapisler Onandı

08.06.2022 16:54 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetö elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında bulunduğu 6's..
Tamamı 8.6.2022

İzmir: Darbeye 60 Onama 80 Bozma

04.06.2022 20:51 İzmir'de, FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından açılan ve 282 sanıklı dava, dosyaları ayrılarak 2018'de hüküm verilen 137 sanığın dosyası Yargıtay'da görüşüldü.

14 Nisan'daki gelişmeye dair edinilen ..

Tamamı 4.6.2022

Yakalanan İlk Darbecinin davası

09.06.2022 09:59 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 9.6.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

08.06.2022 16:40 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 8.6.2022

Nazilli Esnaf Yapılanması davası

08.06.2022 15:32 Aydın'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Nazilli ilçesindeki esnaf yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında 62 sanığın yargılanmasına devam edildi.

20 Mayıs'ta Aydın 3. Ağır..

Tamamı 8.6.2022

Ordu: Yeni Yapılanmaya 17 Hapis

08.06.2022 15:20 Ordu'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yeni il yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 41 sanıktan 17'sine, 1 yıl 13 ay ile 6 yıl 10 ay 15 gün arasında değişen hapis cezası verildi.
<..

Tamamı 8.6.2022

Gülen'in İtirafları İndirim Gerekçesi

10.06.2022 11:09 Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı aldığı 3 yıl 4 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı.

1..

Tamamı 10.6.2022

Şike: Cezaya Onama Beraate Bozma

09.06.2022 16:51 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle örgüt mensubu 88 sanığın yargılandığı davada verilen cezalar İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi'..
Tamamı 9.6.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
55.736.599