Tam
EskidenYeniye
 

Flaş!!! Özel Harp´e dava açılıyor

Özel Harp Dairesi´nin Ankara´daki merkezinde 1 ay süreyle yapılan aramalarda ele geçen belgeleri inceleyen savcı, dava açmaya hazırlanıyor. Dava Arınç´a suikast iddiasıyla sınırlı olmayacak. 6-7 Eylül olaylarından 1 Mayıs´a, Çorum, Sivas olaylarından faili meçhuller ve Hrant Dink cinayetine kadar yakın tarihin karanlıkta kalan bir çok terör olayı dava konusu olacak. Savcı, Mart ayında emekli ve muvazzaf subaylarla birlikte bazı sivilleri ifadeye çağıracak. Genelkurmay Başkanlığı, bir kaç gün önce yaptığı açıklamada Özel Harp´in terör olaylarına bulaştığı iddialarını yalanlamıştı. Bu açıklamaya eleştirilerimizi içeren haberimizde, yalanlamanın ikna edicilikten ne kadar uzak olduğunu, çok sayıda somut belge ve bulgu ile detaylı şekilde anlatmaya çalışmıştık. Bu kapsamdaki son gelişme olan kozmik iddianamenin hazırlanmakta oluşu, Genelkurmay´ı zor durumda bırakacak.

Önceki haber title=Sonraki haber

23.02.2013 13:38 Türkiye´nin en gizli ve gizemli yeri olarak gösterilen Özel Harp Dairesi´nin (ÖHD) ´kozmik oda´sının sır perdesi aralanıyor. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç´a suikast iddiası ile başlayan soruşturma yakın tarihle yüzleşme davasına dönüşüyor. Tarihte ilk kez aranan ´Kozmik Oda´dan çuvallar dolusu evrak ve 38 klasör belge çıkmıştı. Radikal´den Ömer Şahin´in haberine göre (1), 60 yıllık devlet sırlarını barındıran belgeleri inceleyen Cumhuriyet Savcısı Mustafa Bilgili, 3.5 yıl aradan sonra dava açmaya hazırlanıyor. Savcı´nın açacağı dava Arınç´a suikast iddiasıyla sınırlı olmayacak. ´Kozmik oda´ davası 6-7 Eylül olaylarından 1 Mayıs´a, Çorum, Sivas olaylarından faili meçhuller ve Hrant Dink cinayetine kadar yakın tarihin karanlıkta kalan olaylarına uzanacak. Savcı, Mart ayında emekli, muvazzaf subaylarla birlikte bazı sivilleri ifadeye çağıracak.

Soruşturma detayları

Soruşturmayı yürüten Savcı Mustafa Bilgili çok önemli bilgi ve belgelere ulaştı. Bilgili, 28 Şubat soruşturması, faili meçhuller gibi önemli davalara da bakıyor. Savcı Bilgili´nin yazımında sona gelinen 28 Şubat iddianamesini teslim ettikten sonra önceliği ´kozmik oda´ soruşturmasına vereceği kesinleşti. Savcı Mustafa Bilgili´nin elinde güçlü belgeler olduğu belirtiliyor. ´Kozmik oda´ operasyonunda yaşananlar ve dava dosyasına girmesi beklenen bilgi-belgeler hakkında şunlar konuşuluyor:

2 subayın ifadeleri çelişkili:

Arınç´a suikast iddiasıyla yakalanan Binbaşı ve Albay, aynı mahallede oturan emekli Albay Baki Kaya´yı izlediklerini söylemişti. 2 subayın yakalandıkları yer ve ifadeleri çelişkili çıktı. Savcı Bilgili, Kaya´nın ifadesini aldı. Kaya, Genelkurmay´dan koruma talebi olmadığını ve tedavi gördüğünü söyledi.

Kozmik odaya girebilen 2 albaydan biri:

Yakalandıkları sırada Albay E.Y.B´nin Arınç´ın adresinin yazılı olduğu notu yutmak isterken yere düşürdüğü ve daha sonra bu notun kendisine ait olmadığını açıkladığı söylenmişti. Albay´ın ilk ifadesinde notun kendisine ait olduğunu kabul ettiği söyleniyor. ´Kozmik oda´ya el-yüz tarama sistemiyle 2 albay, 2 yüzbaşı dört kişi girebiliyor. Arınç´ın evinin etrafında yakalanan Albay E.Y.B´nin o iki albaydan biri olduğu ortaya çıktı.

38 klasörde 60 yıllık sırlar:

Seferberlik Tetkik Kurulu´ndaki aramalarda çuvallar dolusu belge, bilgiye ulaşıldı. ´Kozmik oda´da şüpheli görülen 38 klasör belge mühürlendi. Savcı, 60 yıllık bir kısmı ´devlet sırrı´ olan belgelere ulaşmış oldu.

Bilgisayarda silinmiş dosyalar:

´Kozmik oda´ya giriş sıkıntılı olmuştu. Olaydan bir hafta sonra girilen odada bazı bilgisayarların hard disklerinin olmadığı, kablosunun açıkta bırakıldığı gözlendi. Bilgisayar içindeki bazı dosyaların silindiği de tespit edildi. Bütün bunlar tespit tutanağına geçirildi. Olaydan sonra “Belgeleri yaktık” şeklinde ses kaydı internete düşmüştü. Bunun üzerine bodrum katına girilerek yakılma izi olup olmadığına ilişkin zabıt tutuldu.

Gömülü mühimmatlar Özel Harp´in:

´Kozmik oda´da gömülü mühimmat krokilerine de rastlandı. Krokilerde gösterilen yerler kontrol edildi. Soruşturma sonucunda Ergenekon davasının başlangıcı kabul edilen Ümraniye´deki el bombaları ile saldırılar ve bazı karanlık olaylarda ele geçirilen bombaların Özel Harp Dairesi´nin envanterinde bulunduğu iddia ediliyor. (8)

Azınlıklar hakkında bilgi:

Aramalarda azınlıklara ilişkin bilgi ve belgelere de ulaşıldı. Hrant Dink, Zirve Davası, Rahip Santora cinayetine ışık tutacak bazı bilgilerin çıkabileceği söyleniyor. Malatya Zirve Davası ile MİT´in Meclis´e ulaşan son raporu da dava dosyasına eklendi.

´Kozmik Oda´ya giren siviller:

Seferberlik Tetkik Kurulu´nun ´beyaz´, ´siyah´, ´turuncu´ kuvvetler şeklinde örgütlenmeye gittiği ortaya çıkmıştı. ´Kozmik oda´dan çıkan listelerle kimlikleri deşifre oldu. ´Kozmik oda´dan kamuoyunun yakından tanıdığı siyasetçi, sivil toplum örgütü lideri gibi etkin kişiliklerin adlarının çıktığı da söyleniyor.

Asker ve siviller ifadeye çağrılacak:

Davanın açılmasıyla beraber Ergenekon, Balyoz sanıklarının da aralarında bulunduğu emekli, muvazzaf subaylar ile bazı siyasetçi, sivil toplum örgütü temsilcilerinin ´şüpheli´ sıfatıyla ifadeye çağrılması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Gül´ün evinin krokisi:

´Kozmik oda´ davasında Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç´la beraber AK Parti´de bakanlık yapmış önemli isimlerin izlendiği iddiası da ele alınacak. Aramalarda, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin´in konutlarının krokileri de bulundu. Dava dosyasında siyasilerden başka bazı azınlık liderleri, sivil toplum örgütü yöneticileri ve kamuoyunun tanıdığı farklı kesimden isimlere dönük derlenmiş bilgiler bulunuyor. (1)(5)

GENELKURMAY ÖZEL HARP´İ YALANLAMIŞ, PİNOKYO´YU HATIRLATMIŞTI

Genelkurmay Başkanlığı, bir kaç gün önce 15 Şubat 2013 tarihinde resmi internet sitesinden yayınladığı bir açıklama ile Özel Harp´in terör olaylarına bulaştığı iddialarını yalanlamış, son dönemde Özel Harp Dairesi ile ilgili medyada yer alan haberlere tepki göstermişti. Açıklamada, ´Özel Kuvvetler Komutanlığı gizli ve illegal bir yapılanma değildir´ deniliyor, Daire´nin yaptığı faydalı işler sıralanıyordu. Eski Genelkurmay başkanlarından 12 Eylül darbesinin lideri Kenan Evren dahi, Daire´yle ilgili iddialara ihtiyatla yaklaşmış ve Belki, bana intikal ettirilmeden, bazı yerlerde gayrı resmi olarak teşkilattan bazı kişiler bu işe bulaşmış olabilir. Bunu bilemem. demişken (2) şimdiki Genelkurmay yetkililerinin iddiaları kısa yoldan yalanlaması hem şaşırtıcıydı, hem değildi.

Aynı gün bu açıklamayı ve eleştirilerimizi içeren bir haber yayınlamıştık. Genelkurmay, Özel Harp´i yalanladı başlıklı haberimizde (3) bu yalanlamanın ikna edicilikten ne kadar uzak olduğunu, çok sayıda somut belge ve bulgu ile detaylı şekilde anlatmıştık. Tüm bu somut belge bilgi ve bulgulara karşın Genelkurmay´ın yıllardır yaptığı gibi, Özel Harp´in yasal olan güçlerini öne sürerek yasal olmayan kısmını gözlerden saklamaya çabalaması, son yıllarda arınma dönemine giren TSK yetkililerinin eski refleksleriyle yalanlama çabasını sürdürmesi, masal kahramanı Pinokyo´yu anımsatıyor demiştik.

Özel Harp Dairesi´nin yasa dışı işlere karıştığı ve terörü kışkırttığı şüphesi, son dönemde ardı ardına ortaya çıkan somut delil ve bulgularla güçlendi. Mahkemeler harekete geçti. Ergenekon, Dink ve Zirve davalarına bakan mahkemeler ve savcılıklar bu örgütün izini sürmeye başladı. Birkaç yıldır herkesin dikkati Silivri´de yargılama konusu olan Ergenekon Terör Örgütü üzerinde. Oysa Ergenekon örgütü, buzdağının üzerindeki kısım. Asıl örgüt ise Özel Harp Dairesi. Bu bir spekülasyon değil. Bu Daire´ye dair çok sayıda ve detaylı haberler yaptık. Adı son haftalarda çok sık gündeme gelen bu Daire ile ilgili bu sitede çok şeyler söylendi. Sitemizin bir sayfası bu Daire´yle ilgili. En geniş ve güncel bilgileri yine bu sitede bulabilirsiniz. Bize göre, mahkemelerin Özel Harp´in izini sürmeye başlamaları doğru bir gelişme..

SORUŞTURMADA HALEN 3 MUVAZZAF SUBAY ŞÜPHELİ

Başbakan yardımcısı Bülent Arınç´a suikast iddiasıyla başlatılan soruşturmanın kapsamında ilk günlerde muvazzaf 8 Özel Harp subayı gözaltına alınmıştı. Tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevkedilen üç subay tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Yani iddianameye en az üç muvazzaf subayın gireceği söylenebilir. Soruşturma kapsamında başka gözaltı ya da ifade işlemi gerçekleşmedi. Gerçekleştiyse de kamuoyuna yansımadı. Diğer taraftan 2009 sonundaki kozmik aramalarda savcı ve hakime yoğun tehditler gelmiş, mermili mektuplar ve cep mesajları gönderilmişti. Hakimi iki ayrı araba takip etmiş, hakimin uyarısı üzerine durdurulan araçların Özel Harp´e ait olduğu anlaşılmış, ancak somut bir suç delili bulunamadığı için serbest bırakılmışlardı. Bu hareketlenmeler kamuoyunda hakim ve savcının taciz edilmek istendiği yorumlarına neden olmuştu. Yine kısa süre sonra başlayan ve 2010 yılına yayılan; İzmir, Selendi, Edirne, Erzincan, Kars, Tire, Kırklareli, Trabzon, Muğla, Bursa İnegöl ve Hatay Dörtyol gibi bazı il ve ilçelerde meydana gelen yoğun kitlesel kışkırtma olayları da dikkat çekiciydi. (4) Bu tür sıradışı ve yoğun gelişmelerin, Özel Harp´e yönelik dava sürecinde önümüzdeki günlerde meydana gelip gelmeyeceği merak ediliyor.

ARINÇ´A SUİKAST İDDİASINI AŞAN SUÇLAMALAR SÖZ KONUSU

Başbakan yardımcısı Bülent Arınç´a suikast iddiasıyla başlatılan soruşturmanın 3 yılı aşkın sürede niçin tamamlanmadığını ısrarla takip edip sık sık haberleştirdik. (5) Medyada bu konudaki en geniş haberleri de bu sitede bulabilirsiniz. Hatta Arınç suikasti ve geri planına dair Ordu Suikast Düzenler mi? başlıklı kitabımız 2 ay önce 2013 başında piyasaya çıktı. (6) Bu kitabı tanıttığımız TV programında Arınç´a suikast olayının ardında suikastten daha büyük suçlamaların olduğunu çok sayıda bulguya dayanarak dile getirdik. (7) Bunlardan en çarpıcısı soruşturma kapsamında savcılıkta ifadeleri alınan 8 askerden 3´ünün, ´silahlı örgüt kurarak anayasal düzeni değiştirmeye çalışmak, hükümetin görevini yapmasını engellemeye teşebbüs, seçilmiş meşru hükümete silahlı isyan ve TBMM´nin görevini yapmasını engellemeye teşebbüsle´ suçlanarak tutuklanma talebiyle mahkemeye sevkedilmesiydi. O Özel Harp subaylarının bazı Ergenekon sanıklarıyla, Ergenekon Gençlik Birliği TGB´yle ve ayrıca sağ ve sol çeşitli terör örgütü mensuplarıyla bağlantılarının tespit edildiği de ileri sürülüyordu. Savcı Bilgili´nin iddianamesinde dikkat çekmeye hazırlandığı gibi; kozmik aramadan 3 ay sonra Ankara´da yakalanan Özel Harp Dairesi´ne ait bir kamyondaki 940 bombadan 317 tanesinin, Ergenekon soruşturmaları kapsamındaki 12 olayda ve ayrıca diğer 59 adet terör olayında ele geçirilen el bombalarıyla seri ve kafile no benzerliği taşıdığı ortaya çıktı. (8) İddianame ortaya çıktığında soruşturmayla ilgili tüm bu ayrıntıların neler olduğu görülebilecek.

Özel Harp Dairesi, özellikle TBMM Darbeleri Araştırma Komisyonu´nun raporu sonrası son aylarda sık sık gündeme geliyor. (9) Bunların yanında biz de çok sayıda özel haber ile son iki aydır sürekli Özel Harp´e dikkat çekiyoruz. (10) 1990 yılı sonunda patlayan Gladio skandalından bugüne 22 yıldır bu Daire´nin izini sürüyoruz. Dolayısıyla soruşturmanın kapatılmadığı ve tamamlanmak üzere olduğu haberi en çok bizi sevindirdi. İddianamenin tamamlanıp ortaya çıkacağı günü ve iddianamedeki ayrıntıları sabırsızlıkla bekliyoruz.

(Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

(1) radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetayV3&ArticleID=1122580

(2) Hürriyet, 26 Kasım 1990

(2) Kontrgerilla.com/OHD.asp

(3) Kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=5128

(4) Kontrgerilla.com/mansetsec.asp?m_no=2045 1312

(5) Kontrgerilla.com/mansetara_act.asp?aranacak=bulent-arinc-suikast

(6) Kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=5028

(7) Kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=5080

(8) Kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=2054

(9) Kontrgerilla.com/mansetara_act.asp?aranacak=Ö.xox.HD

(10) Kontrgerilla.com/mansetsec.asp?m_no=5136 5128 5121 5118 5101 5080 5072 5055 5033 5023

ÜlkeTV Haber Bülteni Bölüm1

(23 Şubat 2013, 13:38)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Arınç´a suikast iddiası ve kozmik arama manşetlerimiz

Arınç suikast belgesi MİT´den

ÜlkeTV´deyiz: Özel Harp ve Arınç

Bölüm2

Flaş!!! Yeni kitabımız: Arınç suikasti

İşte kontrgerilla.com´un da katkı sunduğu Özel Harp Dairesi konulu TBMM raporu

Özel Harp Dairesi ile ilgili manşetlerimiz

Özel Harp Dairesi sayfamız

Tedavülden kalkan 100bin Meclis´te

TBMM: 100 bin özel harpçi var

TBMM: Derin güçler aktif

TBMM: Terör Özel Harp işi

Flaş!!! Özel Harp ve Ergenekon bombaları kardeş

Genelkurmay, Özel Harp´i yalanladı

Özel Harp başbakanları korkutuyor

2007 kaos süreci Özel Harp işi

Ergenekon 1993´e uzandı: Tushad

Ergenekon 1993´e uzandı: Tushad

TUSHAD ile ilgili manşetlerimiz

Tushad kimlikleri ek klasörlerde

Şok Tushad belgesi mahkemede

Zirve ek iddianamesi kabul edildi

Tanık: Özal´ı Tushad zehirledi

Tushad, bayrağı PKK´ya yaktırdı

Savcı: Hamido Özel Harp işi

Tanık: Dink´i Özel Harp öldürdü

Dink Özel Harp işi diyen tanığa koruma

Dink mahkemesi Özel Harp´in peşinde

MİT´ten bir Özel Harp belgesi daha

Arınç suikast belgesi MİT´den

Polis: Evler kaos için işaretlendi

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=5146    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yöneticilerine 128 Yıl Hapis

24.03.2022 14:56 Adana, Ankara, Afyon, Gaziantep, İstanbul ve Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda 14 sanığa toplam 128 yıl ha..
Tamamı 24.3.2022

Karlov Suikastı: Cezalar Onandı

23.03.2022 10:41 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, 19 Aralık 2016'da suikast sonucu öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de arasında bulunduğu 28 sanıklı davada verilen ..
Tamamı 23.3.2022

MİT Tırları Kumpası: 3 Hapis

24.03.2022 12:56 Adana ve Hatay'da, MİT'e ait tırların Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarınca durdurulmasına ilişkin ana davadan dosyası ayrılan 7 sanığın Yargıtayda yargılandığı davada karar açıklandı. 9 Mart'ta ilk derece mahk..
Tamamı 24.3.2022

Fetö Casuslarına 165 Yıl Onandı

23.03.2022 10:51 Ankara'da, FETÖ/PDY üyelerinin yanı sıra PKK, DHKP-C ve MKP'li yaklaşık 10 bin terör şüphelisinin soruşturma ve yakalama bilgilerini rüşvetle sızdırdığı suçlamasıyla aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in avukatı Ad..
Tamamı 23.3.2022

Halkbank Kumpasçısı: Hapis Onandı

24.03.2022 15:40 Ankara'da, Bölge Adliye Mahkemesi, FETÖ üyeliğinden 12 yıl hapis cezasına çarptırılan eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın damadı Metin Can Yılmaz hakkındaki mahkumiyet kararını hukuka uygun buldu. 15 Şubat'ta Ankara 1..
Tamamı 24.3.2022

Islak İmza Kumpası davası

24.03.2022 14:30 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (Fetö) Adli Tıp yapılanması kapsamında 'ıslak imzalı belgede' dönemin askeri görevlilerine kumpas kurduğu iddiasıyla 18 sanığın tutuksuz yargılandığı davaya devam edildi. 9..
Tamamı 24.3.2022

Güncel Fetö Yapılanmasına Dava

24.03.2022 14:30 Ankara'da, FETÖ'nün güncel yapılanmasına yönelik 5 kişi hakkında hazırlanan iddianamede, örgütün Karaman, Konya ve Ankara'da yeniden örgütlenmeye başladığı, evler açarak örgütsel toplantılar yaptığı, cezaevlerinden tah..
Tamamı 24.3.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

22.03.2022 14:55 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 22.3.2022

Odatv Yargısı Yargılanıyor

22.03.2022 14:55 Ankara'da, İstanbul'daki Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından Odatv soruşturma ve kovuşturma süreçlerinde görev alan eski 33 hakim ve savcının, 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kıl..
Tamamı 22.3.2022

Yeğen Gülen'e İtiraf İndirimi

Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı davaya devam edildi. 7 Mart'ta Ankara 27. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada cumhur..
Tamamı 23.3.2022

YARSAV Başkanının Hapsi Onandı

23.03.2022 15:14 Ankara'da, KHK ile kapatılan Yargıçlar ve Savcılar Birliğinin (YARSAV) eski başkanı Murat Arslan'ın, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden 10 yıl hapse mahkum edilmesi Yargıtay tarafından oybirliğiyle onandı. 9 M..
Tamamı 23.3.2022

Vodafone Arena: Müebbetler Bozuldu

24.03.2022 14:13 İstanbul'da, 15 Temmuz ihanet girişiminde TV yayınlarını kesmek için Vodafone Stadı'na inen helikopter pilotlarının aldığı ağırlaşmış müebbet hapis cezalarının Yargıtay'dan dönmesi üzerine yeniden yargılama yapılmasına..
Tamamı 24.3.2022

Zırhlı Tugay: Darbe Cezaları Değişti

24.03.2022 11:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Maltepe'deki 2. Zırhlı Tugay Komutanlığı'nda yaşananlara ilişkin 26 sanıklı davada haklarında verilen hükümler Yargıtay tarafından bozu..
Tamamı 24.3.2022

FETÖ Medya Yapılanması davası

23.03.2022 15:44 İstanbul'da, 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ve 8 Mart 2018 tarihinde karara bağlandıktan sonra 6 Mart 2020 tarihinde Yargıtay 16. Ceza Dairesi tarafından aralarında Atilla Taş ile gazeteci Ahmet Memiş'in de bulund..
Tamamı 23.3.2022

Sakarya 19 Sanık: Kadın Yapılanması

24.03.2022 18:28 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ilişkin, aralarında yabancı uyruklular ile üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 3'ü firari 19 kadın sanığın yargılanmasına devam edildi. 22 Mart'ta Sakarya 2. Ağır Ceza ..
Tamamı 24.3.2022

Adil Öksüz'ün yakınlarına beraat

23.03.2022 12:54 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında firari olarak aranan Adil Öksüz'ün kayınvalidesinin kardeşi Naciye Alişan'ın ve eşi Alişan Alişan, yargılandıkları davada delil yetersizliğinden beraat etti. 17 Ma..
Tamamı 23.3.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
55.174.942