Tam
EskidenYeniye
 

Ersever´in ses kaydı Ergenekon´da

1993´te öldürülen Jandarma Binbaşı Ahmet Cem Ersever´in ses kaydı Jandarma Askeri Savcılığı tarafından Ergenekon davasına gönderildi. Ses kaydında, gazeteciler Soner Yalçın ve Hikmet Çiçek´in Binbaşı Cem Ersever ile yaptıkları söyleşi bulunuyor. Söyleşide Ersever, PKK, Öcalan, Kürt meselesi, Celal Talabani ve uçak kazasında hayatını kaybeden Org. Eşref Bitlis ile ilgili açıklamalarda bulunuyor. Ersever´in Jandarma komutanlarından Veli Küçük´ün emriyle Ergenekon tarafından öldürüldüğü iddialar arasındaydı. Jandarma tarafından Ergenekon davasına gönderilen kaydın gerçek kaydın tamamı olmadığı ileri sürülüyor. Bu konuda şüphe söz konusu. Bunun nedenleri var.

Önceki haber title=Sonraki haber

01.03.2013 13:55 1993´te Ankara´nın Elmadağ ilçesi çıkışında elleri bağlanmış ve kafasına 2 el ateş edilerek öldürülmüş olarak bulunan Jandarma Binbaşı Ahmet Cem Ersever´in ses kaydı Ergenekon dava dosyasına girdi. Hürriyet´in haberine göre (1) Jandarma Genel Komutanlığı Asker Savcılığı tarafından Ergenekon davasına gönderilen teyp kasetlerinde Ersever´le konuşan kişiler, gazeteci Soner Yalçın ve Hikmet Çiçek. Binbaşı Ahmet Cem Ersever´in ölümünden 20 yıl sonra Ergenekon dava dosyasına giren ses kayıtlarında özetle şu ifadeleri yer alıyor:

?Neden bütün bunların altında yatan şudur: ABD, İngiltere, Almanya, Fransa, Türkiye her neyse bu bölgede emperyalizmin denetiminde bir Kürt devleti kurulmak istenmektedir. Bütün hadise budur. Böyle olduğunu savunuyorum.. Türk ordusu eleştiriye açık olmalıdır. Neden? Ben eleştiririm çünkü ordu benim ordum. Siz eleştirirsiniz ordu sizin ordunuz. Hepimizin ordusu. Fakat bu eleştirilerin yıkıcı değil yapıcı olması gerekir..

Eşref Paşa´nın gayesi şunu sık sık söylemiştir: Kürt meselesiyle PKK terörü aynı şey değildir. Bunu sık sık söylemiştir. Rahmetlinin bu ifadesine göre Eşref Paşa´mı yorumlayalım bu anlamda, hani ben bir söylemeyeyim buna göre yorumlayalım. Bilinçliydi bu konularda bilinçliydi. Kürt meselesi ayrıdır PKK terörü ayrıdır. Eşref Paşam dağdaki gerillanın kökünün kazınmasını arzu ediyordu, arzu ediyordu. Ha, PKK terörü bitmeden Kürt sorununa çözüm bulmak eğer varsa bir Kürt sorunu bu da tartışmaya açıktır Türkiye´de. Ondan sonra ancak başlanabilir. Abdullah Öcalan denen yaratık ortadan kalkacaktır. PKK denen örgüt ortadan kalkacaktır. Ortada bir mesele varsa ondan sonra bunlara geçilecek.

Bana göre yok yani milyonda bir yerdeki olacak bir kaza o da Eşref Paşa´yı bulmuştur. Bu bu istenmeyen beklenmeyen yani bir kaza, o da Eşref Paşa´yı bulmuştur. Olsa çıkardı. Olsa bugüne kadar çıkardı.

?Devlet yetersizdir diyorum ama şiddet kullanmadığı içindir demiyorum. Şiddeti kullanırsa şiddet kullanırsa en büyük hatayı yapmış olur.? (1)

CEM ERSEVER KİMDİR?

1950 Erzurum doğumlu Ahmet Cem Ersever, 12 Eylül sonrasında Güneydoğu´da yaşanan terör olaylarına karşı mücadele etmek amacı ile istihbarat toplamak ve toplanan istihbarat ile operasyonlar düzenlemek amacıyla Jandarma İstihbarat ve Terörle Mücadele Teşkilatı (JİTEM) adı altında faaliyet gösteren merkezi bir örgütlenmenin fikir babalığını yapmıştır. Doğrudan Jandarma Genel Komutanına bağlı olarak çalışacak olan JİTEM´in başına geçti. Güneydoğu Anadolu´da PKK´ya karşı yapılan gerilla ve istihbarat çalışmalarının tümünde yer aldı. Silahlı çatışmalara bizzat katıldı. Tüm faaliyetleri yönetti. PKK´ya yardım ve yataklık eden kişi ve gruplarla irtibat kurdu. Bunları tam yetkiyle ve komutanlığa doğrudan bağlı olarak yürüttü. 1984 yılından sonra ise terörle mücadele adına yapılanların yanlış olduğunu düşünmeye başladı. 1990 yılında yazdığı ve JİTEM adını açıkça belirterek imzaladığı resmi bir raporda mücadeledeki yanlışlıklardan bahsettiği görülüyordu. (2) İlerleyen süreçte eleştirileri giderek arttı.

TELEFON GÖRÜŞMESİ DE ORTAYA ÇIKMIŞTI: BİR SÜRÜ PİSLİK AÇIKLARIM!

Ersever´in ortaya çıkan diğer ses kayıtları son günlerinde yaptığı telefon görüşmelerine aitti. Ersever´in, TSK´dan istifa ettikten sonra iki arkadaşıyla kurduğu Mezopotamya Basın Yayın Şirketi´nin telesekreterinde kayıtlı görüşmeler, 1 Ekim 2011 tarihinde Bugün gazetesinde yayınlandı. (3) Diyarbakır´da Özel Yetkili Savcılık tarafından yürütülen faili meçhul cinayetler soruşturmasına ´delil´ olarak dosyaya konulan konuşmalarında Ersever, PKK´ya karşı yürütülen mücadelede ´ihaneti´ ortaya koyan bilgiler veriyordu. Ordudaki kirli ilişkileri açıklayacağını belirten Ersever, bazı şaibeli operasyonlara katıldığını söylüyordu. Ersever, ?Beni de tamamen illegal çizgiye getirdi bu adamlar. Susturmak istiyorlar ama susmayacağım? şeklinde konuşuyordu.

BİTLİS´İN ÖLÜMÜ ERSEVER´İ HAREKETE GEÇİRDİ

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Eşref Bitlis´in 17 Şubat 1993´te uçağının düşmesi sonucu hayatını kaybetmesi, Binbaşı Ersever´in hayatındaki en kritik kararını almasına neden oldu. Kazadan bir ay sonra 17 Mart 1993´te 30 arkadaşı ile birlikte askerlikten istifa etti.

´YETKİLİ ORGANLAR İÇERİSİNDE OLUŞTURULAN BİR ÇETE´

İstifa mektubunda; ?Güneydoğu´da yetkili organlar içerisinde oluşturulan bir çete, cereyan eden hadiselerin gerçek boyutlarının Türk Milleti tarafından görülmesini engellemektedir? diyordu. Bir gazeteye faksladığı özgeçmişinde ise; ?1984 yılından bugüne kadar yapılan yanlışlar, ihanetler ve uygulamalar konusunda Türk kamuoyunun aydınlatılması gerektiğine inanıyor ve görüşmeler sonunda belirlenecek bir tarihte Türk basınıyla kamuoyu önünde Celal Talabani´nin ihanetleri, PKK ilişkileri, Güneydoğu´daki gerçek durum, köy korucuları, itirafçılar, faili meçhul cinayetler hakkında ve bazı siyasilerin örgütsel konumları hakkında açıklamalarda bulunacağımı beyan ediyorum? dedi. Yaşanan gerçekleri ve PKK ile mücadelenin eksikliklerini kamuoyuna duyurmaya çalışacağını açıkladı.

Dediğini de yaptı. PKK ile psikolojik mücadele kapsamında, Ahmet Aydın takma adıyla, ?Üçgendeki Tezgah? ve ?APO-PKK-Kürtler? isimli kitapları yazdı ve terörle mücadelede yaşanan ihanetleri açıkladı. Günümüzün Ergenekon sanığı Doğu Perinçek´in yayın organı olan Aydınlık gazetesine açıklamalar yaptı. Açıklama yaptığı kişiler günümüzün diğer Ergenekon sanıkları Hikmet Çiçek ile Soner Yalçın´dı. Aydınlık´a, Yeşil kod adlı tetikçi Mahmut Yıldırım ve bazı faili meçhuller ile ilgili bilgiler verdi.

Jandarma Askeri Savcılığı, Ersever´in Aydınlık´a verdiği röportaj nedeniyle hakkında soruşturma başlattı. Kısa süre sonra da Ersever´in cesedi bulundu.

TAM BİR KONTRGERİLLA ELEMANIYDI

İddialara göre; Ersever de yargısız infazlarda bulundu. Terörle mücadelede kontrgerilla yöntemlerini o da kullandı. Güneydoğu´da çok sayıda faili meçhul cinayete adı karıştı. PKK´ya karşı yapılan gerilla ve istihbarat çalışmalarının tümünde yer aldı, silahlı çatışmalara bizzat katıldı, tüm faaliyetleri yönetti. Ancak tüm bunları terörle mücadele amacıyla yaptı. İhanet ve menfaat işbirliği içerisindeki askeri yetkililerin varlığını görmesi ise bakış açısını değiştirdi. En üst komutanı Eşref Bitlis´in öldürüldüğünü görünce de son kararını verdi. İhanet şebekesine karşı donkişotvari tarzda ve çapından büyük bir mücadeleye girişti. İhaneti anlatmak için çok yanlış bir yere gitti. Tuzağa düşürülerek öldürüldü.

İTİRAFLARDA BULUNMAK İÇİN YANLIŞ ADRESE Mİ GİTTİ?

Jandarma tarafından Ergenekon davasına gönderilen kaydın gerçek kaydın tamamı olup olmadığı bilinmiyor. Bu konuda şüphe söz konusu. Bunun nedenleri var. Belki de mahkeme bu şüphenin izini sürüyor. Buna göre; kayıtta Ersever´le görüşen kişilerden Hikmet Çiçek Ergenekon davasının sanıklarından. Soner Yalçın ise Ergenekon bağlantılı Odatv davasının sanıklarından. İddialara göre Ersever, ´PKK ile işbirliği içindeki yetkilileri açıklamak´ üzereyken Ergenekon tarafından öldürülmüştü. Ersever´in öldürülmeden önce görüştüğü son kişiler arasında bugünün Ergenekon sanıkları Soner Yalçın ile Hikmet Çiçek bulunuyordu. Bu noktadan hareketle basında ilk kez bizim dile getirdiğimiz bir şüphe söz konusu olmaktaydı. (4) 22 Ocak 2011 tarihinde Ersever itiraf için yanlış adrese mi gitti? başlıklı haberimizde Cem Ersever´in Ergenekon tarafından öldürülmüş olabileceğini belirtmiş ve şöyle demiştik:

?Ersever´in itiraflarda bulunduğu Aydınlık gazetesi, halen Ergenekon davasının en önemli sanıklarından olan Doğu Perinçek´e ait. Ergenekon Terör Örgütü´nün yöneticisi suçlamasıyla yargılanan Perinçek´in PKK kampında Öcalan´la sarmaş dolaş görüntüleri ortaya çıkmış ve olay olmuştu. Ersever´in itiraflarda bulunduğu Soner Yalçın ise Ergenekon bağlantılı Odatv davasının sanığı. Diğer sanık Yalçın Küçük. Bu sanıkların ve Odatv´nin PKK´yı savunan yayınları ve faaliyetleri soruşturma sürecinde ortaya çıkmıştı. Ersever´in, PKK ile mücadeledeki ihaneti anlatmak için çok yanlış bir adrese gittiği açık. Farkında olmadan Ergenekon yöneticilerine itiraflarda bulunmasının sonunu hazırladığı iddia ediliyor.?

Yukarıda aktardığımız iddiamız, ilerleyen süreçte basına yansıyan Tuncay Güney´in 2001 yılında polis sorgusunda verdiği ifadeyle güçlendi. Güney´in o ifadesi basında yer aldı. (5) İfadenin dökümü okunduğunda şu bilgiler dikkati çekiyor:

?Cem Ersever´le yüzyüze gelmedim. Cem Ersever bir kavga ediyor, bunu örgütten diskalifiye etmek istiyorlar. Bunu yapan da Veli Paşa. Kimse Güneydoğu´da kalmak istemezdi ama Cem Ersever orada kaldı. Cem Ersever, JİTEM´in 4. Bölge Komutanı olduğunu biliyordum ama hiçbir zaman muhalif değildi. Cem Ersever tarafında olanları tasfiye eden Veli Küçük´tü. Hiç kimse Veli Paşa´ya diklenmez. Cem Ersever´i İzmit´e çağırdı, gitmedi, sonra da öldürdü. Cem Ersever itiraflar için önce Sabah gazetesine gidiyor. Kabul etmiyorlar. Sonra Aydınlık´a gidiyor.? (Sh.58-60)

?Tuncay Güney (T.G.): düşünüyorum bu Soner YALÇIN ı buna kim gönderir General Veli KÜÇÜK ten başka hiçbir kimse göndermez.? (Sh.10)

?Sorgucu: Aydınlığa gitmesinde Veli paşanın bi etkisi oldumu. T.G.: Veli paşa itmiştir. kitap icin Doğu PERİNÇEKin kucağına zaten şey itmişti paşa kendisi itmişti yani siz onu anlayamazsınız ama kendisi itmişti. S: Gözden çıkarmıştır manasındamı. T.G.: Tabi ki gözden çıkarmış yani Aydınlık tan başka bi yere gitmesi Veli paşanın işine yaramaz sonra Ali YALÇIN a anlattığı bütün bilgiler Doğu PERİNÇEKe kalır general Veli KÜÇÜK aleyhinde söylemiş olsa bile kitapta yazmazlar.? (Sh. 60)

İTİRAFLAR SANSÜRLENMİŞ, MAHKEMEDEKİ KAYITLAR DA EKSİK!

Tuncay Güney´in ifadesinde verdiği bu bilgilere göre, Cem Ersever´in itiraflarda bulunmak için Aydınlık gazetesinden Soner Yalçın´a gitmesi birilerince ayarlanmış. Ersever´in anlattıklarının da tümü değil, ayıklanmış kısmı gazetede yayınlanmış. Buradan hareketle Jandarma tarafından Ergenekon davasına gönderilen ses kaydının gerçek kaydın tamamı olmadığı söylenebilir.

Ergenekon örgütünün, Ersever´in kendileri hakkında ne bildiğini ve anlatacağını öğrenmenin bir yolu olarak, gazeteye kamuoyunun öğrenmesi amacıyla yapacağı ifşaatları gördüğü anlaşılıyor. Ersever´in bu amaçla Ergenekon´un yayın organına yönlendirildiği anlaşılıyor. Hatırlanacağı gibi Aydınlık gazetesinin Ergenekon´un yayın organı olduğu suçlaması, hakkında açılan ve Ergenekon kapsamına alınan davada da ileri sürülüyor. (6)

(Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

(1) Hurriyet.com.tr/gundem/22714761.asp

(2) Kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=2537

(3) Bugun.com.tr/haber-detay/170929-cem-ersever-in-sok-ifadeleri-haberi.aspx

(4) Kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=2838

(5) Kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=193

(5) İfadenin tam dökümü: kontrgerilla.com/tuncayguneyifade_tammetin.doc

(5) İfadenin video kaydı: 9 bölüm olarak arsiv.ntvmsnbc.com/news/472231.asp

(6) Kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=4492

(01 Mart 2013, 13:55)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Cem Ersever suikastiyle ilgili manşetlerimiz

Cem Ersever´le ilgili tüm manşetlerimiz

Ersever itiraf için yanlış adrese mi gitti?

Ersever´den şok itiraflar, Ergenekon şüphesi

Bir JİTEM belgesi daha: Ersever bunun için mi öldürüldü?

Tuncay Güney´in 2001´de poliste verdiği ve Ergenekon örgütünü ifşa eden ifadesinin dökümü

Tuncay Güney´in 2001´de poliste verdiği ve Ergenekon örgütünü ifşa eden ifadesinin video kaydı

Aydınlık ve Ulusal Kanal´a operasyonlar

Aydınlık iddianamesi kabul edildi

Aydınlık davası Ergenekon´la birleşti

Aydınlık davası duruşmaları

Kontrgerilla Medyası

Ergenekon Aydınlık´ta: Yeni belgeler

Ergenekon dinliyor, Aydınlık yayınlıyor

Başbakan´ın telefon görüşmesini yayınladılar

Kanlı ve Kara Yıl: 1993.. PKK´nın tasfiyesi durduruldu

PKK´nın bitirilememesi gücünden değil ihanetten

Ergenekon-PKK bağlantısıyla ilgili manşetlerimiz

Ergenekon, Balyoz ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=5152    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin ?şok mangası? yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında ?işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
59.680.893