Tam
EskidenYeniye
 

Şok!!! Tushad belgeleri ortaya çıktı

Genelkurmay´ın internet andıcını soruşturan Ergenekon mahkemesinin talebi üzerine gönderdiği harddisklerden, varlığı inkar edilen TUSHAD´ın ıslak imzalı belgelerinin taranmış fotoğrafları çıktı. Resmi belgelerde ´TUSHAD Genelkurmay bünyesinde kurulmuş gizli bir yapılanmadır´ deniliyor. Belgelerde resmi yazışmaların tüm ayrıntıları görülüyor. Son 1 yıl içinde peşpeşe gelen bilgilerle Tushad´ın varlığı ortaya çıkmıştı. Bilgilerin tümünde Özel Harp Dairesi ve onun kurduğu Ergenekon hücresi TUSHAD´ın çok sayıda terör olayını planladığı, Türkiye´deki terörü en üst düzeyde planlayıp yürüten resmi daire olduğu iddia ediliyordu. Peşpeşe gelen bilgilerden rahatsız olan Genelkurmay geçtiğimiz haftalarda yaptığı bir açıklama ile Özel Harp´in terörle bağlantısı iddialarını yalanladı. Genelkurmay, Tushad biriminin olmadığını da iddia etti. Ancak Genelkurmay´ın gönderdiği harddisklerden Genelkurmay´ın inkarını geçersiz kılan belgelerin çıkması Genelkurmay´ı çok zor durumda bırakacak.

Önceki haber title=Sonraki haber

08.03.2013 10:13 Genelkurmay´ın gönderdiği harddisklerden, varlığı inkar edilen TUSHAD´ın ıslak imzalı belgeleri çıktı. Belgelerde ´TUSHAD Genelkurmay bünyesinde kurulmuş gizli bir yapılanmadır´ deniliyor. Star´dan Kemal Gümüş´ün haberine göre (1), Genelkurmay´ın internet andıcını soruşturan Ergenekon mahkemesinin talebi üzerine gönderdiği harddisklerden, varlığı inkar edilen TUSHAD´ın ıslak imzalı belgelerinin taranmış fotoğrafları çıktı. Star´ın yayınladığı resmi belgelerde ?TUSHAD Genelkurmay bünyesinde kurulmuş gizli bir yapılanmadır? deniliyor. Belgelerde resmi yazışmaların tüm ayrıntıları görülüyor.

TUSHAD 4 kez revize edilmiş

Islak imzalı belgelere göre, TUSHAD ve Beyaz Kuvvetler Komutanlığı 2004-2005 ve 2008 ile 2009´da revize edilmiş. ?Çok gizli? damgalı, ?sayı numarası? verilip ve ?konu?su da belirtilen resmi belgelere göre TUSHAD 2008 yılına kadar aktif bir şekilde faaliyet yürütmüş. Ancak birim Ergenekon operasyonlarının hız kazanmasıyla beraber tüm plan ve belgeleri imha ederek bir süre geri çekilmeye karar vermiş. Bunu bir emirle tüm personellerine duyuran Beyaz Kuvvetler Komutanlığı ikinci bir bildirime kadar faaliyetlerin askıya alınmasını istiyor.

Ergenekon´dan korkmayın!

Operasyonlar neticesinde kimsenin korkmamasının da tembihlendiği emirde personelin yapmış olduğu tüm illegal çalışmalara ait belgelerin imha edildiği ve personellerin özlük haklarının korunacağını belirtilerek güvence veriliyor. TUSHAD´ın çalışmalarını gözler önüne seren bazı belgelerde yer alan emirler, yazışmalarda muhatapların özellikle gizlenmiş olduğu dikkat çekti. Belgelerde imza olmasına rağmen belgelerin muhatapları ´rakam´la sembolize edilmiş. Beyaz Kuvvetler birimlerine gönderildiği anlaşılan ana belgede TUSHAD Koordinasyon Başkanı olarak Osman Caner´in imzası var.

Deşifre olduk, geri çekiliyoruz

TUSHAD´ın ´geri çekilin´ emri şöyle: ?3276 Dikkatine: 11.06.2008 tarihinde ulusal medyada çıkan haberler sonrasında çalışmalarımız tehlike altına girmiştir. Çalışmalarımıza ikinci bir bildirime kadar geçici olarak ara verildiğini bildiririz. Yasal haklarınız saklı kalmak üzere koruma altına alındığından dolayı özlük bilgileriniz gizlenecek ve korunacaktır. 3. Bölgede devam eden çalışmanız burada bulunan merkezi yönetim sorumluluğunda olacaktır. 25. 07.2008?

TUSHAD´ın varlığını itiraf eden o belgede şu bilgiler yer alıyor:

T.C Türkiye Ulusal Stratejiler ve Harekat Dairesi Beyaz Kuvvetler Komutanlığı Ankara.

3276 Dikkatine..

(...) MGK kararlarında misyonerlik faaliyetleri irtica ve bölücü tehditler sıralamasında 2. sırada yer almaktadır. Bu tehdit ortadan kaldırılıncaya kadar profesyonel bir çalışma yapılması ön görülmüştü.

(...) Milli güvenliğe karşı tehdit oluşturan bu tür unsurlarla mücadele etmesi için bağımsız ve paralel bir kurumsal yapılanmaya ihtiyaç duyulmuştu. Bu amaca hizmet etmesi için TSK bünyesinde gizli ve bağımsız bir yapılanmaya gidilmişti. Bu yapılanma sizinde hizmette bulunduğunuz Türkiye Ulusal Stratejiler ve Harekat Dairesi´dir.

Bu daire milli çıkarlar doğrultusunda, devamlılık ve gizlilik açısından gerekli durumlarda revizyona gidebilir. Bu nedenlerden dolayı tüm kolların da bilgilendirilmesiyle 1995, 1999 ve 2004 yıllarında revize edilmişti.

TUSHAD çalışanları arasında kısa, orta ve uzun vadede görev yapan her kesimden operasyon ve kontrespiyonaj kol çalışanı bulunmaktadır. TUSHAD Koordinatörlüğünde görev yapan Özel Kuvvetler Komutanlığı´nın Sivil Kolu olan Beyaz Kuvvetlerin çalışanları karşılıklı bilgilendirmeyle dayanışmaya gidebilirler.

Böyle durumlarda dayanışmanın oluşması TUSHAD Koordinasyon Merkezi tarafından sağlanır.

TUSHAD Koordinasyon Başkanı Osman Caner imzasıyla hazırlan görevlendirme yazısında ise şu emirler yer alıyor:

-İstihbarat birimine haber elemanı sağlamak.

-Kapsamlı medya çalışması yaparak topluma misyonerlik faaliyetlerinin gerçek amaçları arasında bulunan bölücü ve yıkıcı yönlerini anlatmak. Bu konuda görsel ve yazılı medyayı tam anlamıyla kullanarak toplumun misyonerlere olan bakış açısında etki yaratmak. Misyonerlerin, Alevi ve Kürtleri Türkiye Cumhuriyeti Devleti´ne karşı kışkırttıklarını vurgulamak. Misyonerlerin Türkiyeyi bölmek istedikleri anlatmak.

-Devletin tüm kurum ve kuruluşları ile dayanışmayı sağlamak.

-Siyasi parti liderleri ve sivil toplum örgütleriyle ortak çalışma yapmak. Konferans, panel, seminer gibi bilinçlendirme çalışmaları yapmak.

-Jandarma Genel Komutanlığının ve Emniyet Genel Müdürlüğünün desteği ile konferanslar verdirmek, basın açıklamaları yapmak.

-Yerel yönetimlerin desteği alınarak ortak çalışmlar yapmak.

-Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde konferanslar vermek.

-Üniversiteler ve akademik çevreyle irtibatlaşarak ortak çalışmalar yapmak

-JİTEM ile koordinasyona devam etmek

-Misyonerlik faaliyetleriyle ilgili olarak kitaplar hazırlamak. (1)

HİÇBİR ŞEY GİZLİ KALMIYOR

Özel Harp Dairesi´nden (ÖHD) Beyaz ve Siyah Kuvvetlerin görev aldığı TUSHAD birimi ilk kez 22 Haziran 2012 tarihinde kabul edilen Malatya Zirve Yayınevi Katliamı davasının ek iddianamesiyle kamuoyuna yansımıştı. (2) İlerleyen süreçte TUSHAD´ın bundan da önce, ilk kez 5 Şubat 2012´de Zirve soruşturmasında savcıya ifade veren Zirve davası sanık ve tanığı İlker Çınar tarafından dile getirildiği ortaya çıktı. (3) TUSHAD kimliklerini de savcıya teslim eden Çınar, Cumhurbaşkanı Özal´ın TUSHAD tarafından zehirlenerek öldürüldüğünü de iddia etti. Çınar bu iddiasında şaşırtıcı ayrıntılar da verdi. İlk anda şaşırtıcı olan iddialar, son 1 yıl içinde peşpeşe ortaya çıkan bilgilerle giderek güçleniyor.

Yine Aralık/2012 ve Ocak/2013´te Özel Harp mensuplarından MİT´e oradan da TBMM Komisyonuna ulaşan çok sayıda ihbar mektubunda TUSHAD´ın varlığından bahsedildi. Bu bilgilerin tümünde Özel Harp Dairesi ve onun kurduğu Ergenekon hücresi TUSHAD´ın çok sayıda terör olayını planladığı, aslında Türkiye´deki terörü en üst düzeyde planlayıp yürüten resmi daire olduğu iddia ediliyordu. (4)

Bu şekilde peşpeşe gelen bilgilerden rahatsız olan Genelkurmay geçtiğimiz haftalarda yaptığı bir açıklama ile Özel Harp´in terörle bağlantısı iddialarını yalanladı. Genelkurmay, Tushad biriminin olmadığını da iddia etti. 15 Şubat 2013 tarihinde Genelkurmay, Özel Harp´i yalanladı başlığıyla yaptığımız haberde (5) bu reddin ne kadar anlamsız olduğunu çok sayıdaki delil ve bulguyu sıralayarak gösterdik. Delillerin arasına bu Tushad belgeleri de eklenmiş oldu. (6)

Genelkurmay JİTEM´in varlığını da yıllardır inkar etmekteydi. JİTEM´in var olduğu, maaş bordrolarına varıncaya kadar çok sayıda resmi belge ile ortaya çıkmasına rağmen (7) Genekurmay inkarcı tavrını sürdürdü. Nuh dedi Peygamber demedi. Öyle ki, bir kaç gün önce 4 Mart 2013 tarihinde görülen Malatya Zirve katliamı davasının 57. duruşmasında mahkeme başkanının ilginç bir tepkisi oldu. Mahkeme Başkanı Hayrettin Kısa, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nde hazırlanan bir rapor ile JİTEM yapılanmasının ortaya çıkartıldığını belirtti. Kısa, Hurşit Tolon´un JİTEM´in olmadığını mahkemede söylediğini hatırlatarak, Bir orgeneralin JİTEM yoktur demesi çok garip dedi. (8)

İnkarların anlamsızlığı Balyoz davasında da ortaya çıkmıştı. Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner´in Balyoz planı bizden çıkmış, namertlere kaptırmışız ses kaydında da görüldüğü gibi (9) planların varlığı gayrıresmi seviyede kabul edilmesine karşın resmi düzeyde hiç bir zaman kabul edilmedi. Hep inkar yolu seçildi. Hatta askeri bilirkişilerin delilleri sahte gösterme çabaları mahkeme heyetinin tepkisini çekti ve gerekçeli kararda bu tepki ortaya konuldu. (10) Delillerin gerçek olduğu mahkemenin verdiği kararla da görüldü. Aynı konudaki son gelişme de ilginçti. Balyoz davasında TÜBİTAK´ın atadığı bilirkişilerin delillerin gerçek olduğuna dair görüşlerine itiraz edildi. Balyoz lideri Org. Çetin Doğan, Bilirkişiler delillere nasıl gerçek diyebilir, delillerin sahte olabileceği ihtimalinden raporlarında nasıl bahsetmez? diye bilirkişiler aleyhine tazminat davası açtı. Ancak dava hem yerel mahkeme, hem de Yargıtay tarafından reddedildi. Yargıtay, bilirkişi incelemelerinin hukuki olduğunu gösterdi. (11)

Genelkurmay Ergenekon soruşturmasıyla başlayan süreçte hep inkar yolunu seçti. Mahkemelerden deliller hep gizlendi, neredeyse soruşturma ve davalara hiç yardımcı olunmadı. (12) Ancak yukarıda verilen örneklerden de anlaşılacağı gibi Genelkurmay´ın anlamsız şekilde yargıdan bilgi gizleme çabası bir işe yaramıyor. Peşpeşe ortaya çıkan belgeler, Balyoz mahkemesinin de işaret ettiği gibi askeri yetkililerin skandal şekilde yargıdan gizlenme çabalarını deşifre ediyor. Balyoz mahkemesinin, askeri bilirkişilerin delilleri sahte gösterme çabalarına gösterdiği tepki aslında çok ilginç. Bu tepki, yargı da dahil herkesin olayların farkında olduğunu ve tepki gösterdiğini gösteriyor. Ancak bunu bir tek askeri yetkililer göremiyor ne yazık ki. Basiretsiz askeri yöneticiler TSK´yı gereksiz yere tartışmanın içine çekiyor, itibarının zedelenmesine neden oluyor. Hatta öylesine ki, ihbar üzerine Donanma Komutanlığı´na bir baskın yapılması ve zemin karolarının altına gizlenmiş çuvallarca belgelerin bulunması, cuntacıların TSK´yı ne kadar zor bir duruma düşürdüklerine çarpıcı bir örnek. Ancak herşeye rağmen farkında olunması gereken kritik ayrıntı, itibarı zedelenenin TSK değil onun üniforması içinde yanlış işlere ya da yasadışılığa bulaşanların olduğudur. Bu ayrımın gözden kaçırılmaması gerekiyor. TSK hepimizin ordusu.

(Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

(1) Haber.stargazete.com/politika/tushad-tsk-icinde-gizli-bir-yapilanma/haber-733937

(2) Kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=4648

(3) Kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=4973

(4) Kontrgerilla.com/mansetsec.asp?m_no=5072 5057 5055

(5) Kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=5128

(6) Kontrgerilla.com/images/tushadbelge.jpg

(7) Kontrgerilla.com/mansetara_act.asp?aranacak=jitem-belge

(8) Kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=5158

(9) Kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=3679

(10) Kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=5054

(11) Kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=5159

(12) Kontrgerilla.com/mansetara_act.asp?aranacak=ordu-ve-kg

ÜlkeTV Haber Bülteni Bölüm1

(08 Mart 2013, 10:13)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

TUSHAD belgelerini görmek için tıklayın

ŞOK!!! İşte TUSHAD belgeleri.. Görmek için tıklayın

Flaş!!! Özel Harp´e dava açılıyor

Genelkurmay, Özel Harp´i yalanladı

TUSHAD ile ilgili manşetlerimiz

Tushad kimlikleri ek klasörlerde

Ergenekon 1993´e uzandı: Tushad

Ergenekon 1993´e uzandı: Tushad

Şok Tushad belgesi mahkemede

Zirve ek iddianamesi kabul edildi

Tushad, bayrağı PKK´ya yaktırdı

Tanık: Özal´ı Tushad zehirledi

Zirve ek iddianamesi kabul edildi

Tushad´ın ilk kez telaffuz edildiği 22.06.2012´de kabul edilen 761 sayfalık Zirve ek iddianamesi

Flaş!!! Yeni kitabımız: Arınç suikasti

ÜlkeTV´deyiz: Özel Harp ve Arınç

Bölüm2

İşte kontrgerilla.com´un da katkı sunduğu Özel Harp Dairesi konulu TBMM raporu

Özel Harp Dairesi ile ilgili manşetlerimiz

Özel Harp Dairesi sayfamız

Tedavülden kalkan 100bin Meclis´te

TBMM: 100 bin özel harpçi var

TBMM: Derin güçler aktif

TBMM: Terör Özel Harp işi

Flaş!!! Özel Harp ve Ergenekon bombaları kardeş

TSK´DAKİ SKANDALLARLA İLGİLİ BAZI MANŞETLERİMİZ

Askeri bilmezkişilere gerekçe şoku

Askeri ´bilmezkişiler´ itinayla seçilir

Savcı: Kara Kuvvetleri delil gizliyor

Ergenekon ve diğer soruşturmalara asker müdahalesi

G.kurmay´da hangi soruşturma sonuçlandı ki?

Flaş!!! Çubuklu´nun ses kaydı Genelkurmay´ı sarsar: Üçok´un bilgisayarında belge temizliği

Karargah Evleri´yle ilgili bilgiler.. Soruşturmanın askerlerce savsaklanması

İşte Karargah Evleri soruşturması böyle örtbas edildi

Karargah Evleri gibi diğer soruşturmaları da karartmak istediler

Asker de Suç Örtme Makinesini gördü

Skandal!!! Askeri savcılara evrakta sahtecilik suçlaması

Savcılar suçu aydınlatır.. Ya kendileri de karışmışsa?..

Bazı savcılar suçu aydınlatır, bazıları karartır

Genelkurmay´ın provokasyon siteleri ya da ´internet andıcı´ konulu manşetlerimiz

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=5166    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin ?şok mangası? yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında ?işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
58.607.428