Tam
EskidenYeniye
 

Tolon´a Özal sorgusu

Ergenekon ve Zirve katliamı davalarının tutuklu sanığı emekli Orgeneral Hurşit Tolon, Turgut Özal soruşturması kapsamında şüpheli sıfatıyla ifade veriyor. Geçtiğimiz yıl Zirve davası ek iddianamesinden çıkan çarpıcı bilgiler, Tolon´un Özal´ın ölümüyle de bağlantılı olabileceğini gösteriyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

31.03.2013 11:53 Ergenekon ve Malatya Zirve Yayınevi katliamı davalarının tutuklu sanığı emekli Orgeneral Hurşit Tolon, Turgut Özal soruşturması kapsamında Ankara Adliyesi´nde ifade veriyor. Tolon´un tanık sıfatıyla ifade verdiği öğrenildi.

´Ergenekon´ ve ´Zirve Yayınevi´ davalarının tutuklu sanığı emekli Orgeneral Hurşit Tolon, Ankara Adliyesi´ne getirildi. 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal´ın ölümüne ilişkin soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Kemal Çetin´e ifade veren Tolon´un, uçakla bu sabah İstanbul´dan Ankara´ya getirildiği bildirildi.

İFADE VERDİ, İSTANBUL´A GERİ GÖTÜRÜLDÜ

Emekli Orgeneral Hurşit Tolon´un ifade işlemi sona erdi. Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Kemal Çetin´in talimatıyla uçakla bu sabah İstanbul ´dan Ankara ´ya getirilen Tolon´un ifadesi yaklaşık 4 saat sürdü. Hurşit Tolon ifadesinin ardından soruşturma kapsamında serbest bırakıldı. Diğer davalardan halen tutuklu olarak yargılanan Tolon, ifadesini ardından tekrar İstanbul´daki Silivri cezaevine götürülecek.

Tolon´un avukatı İlkay Sezer, adliyeden ayrılırken gazetecilerin soruları üzerine, ´Müvekkilim bugüne kadar hiçbir iddiasını somut olarak destekleyememiş bir şahsın yakışıksız, asılsız, onur kırıcı iddialarıyla ilgili ifade verdi. Savcı Bey de ifadenin ardından serbest bıraktı´ dedi.

Sezer, müvekkilinin ne zaman İstanbul´a götürüleceğine ilişkin soruyu, bunun, müvekkiline nezaret eden personelle ilgili teknik bir konu olduğunu belirtti.

Malatya Zirve Yayınevi´nde Alman uyruklu 3 kişinin boğazları kesilerek katledilmesine ilişkin davada emekli Orgeneral Hurşit Tolon ile birlikte sanık olarak yargılanan, aynı zamanda davanın gizli tanığı da olan eski Uzman Çavuş İ. Ç., 5 Şubat´ta Cumhuriyet Savcısı İsmail Aksoy´a ifade vererek Özal´ın zehirlendiğini iddia etmişti.

KRİTİK GELİŞME: ZAMAN AŞIMI KALKTI

Özal soruşturmasında zaman aşımı 17 Nisan 2013 tarihinde doluyordu. Ancak geçtiğimiz günlerde Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı AİHM kararlarına istinaden aldığı bir kararla zaman aşımının geçerli olmadığını, failler bulununcaya kadar soruşturmanın sürdürülebileceğini açıklamıştı. Savcıların elini ve kamuoyunu rahatlatan bu kritik gelişme sonrası Tolon ifadeye çağrıldı.

ÖZAL´IN ÖLÜMÜNDE TOLON BAĞLANTISI

Emekli Orgeneral Hurşit Tolon, Ergenekon ve Malatya Zirve Yayınevi katliamı davalarında tutuklu olarak yargılanıyor. Tolon´un soruşturmada tanık sıfatıyla ifade verdiği öğrenildi. 2007 yılında meydana gelen Zirve katliamı davasında 4 yıl boyunca fazla bir ilerleme olmadı. Ancak katliamla ilgili Ergenekon savcısı Zekeriya Öz´e ifade veren bir gizli tanığın ifadeleri üzerine 17 Mart 2011 tarihinde operasyonlar gerçekleşti. Çok sayıda gözaltı ve tutuklamaları kapsayan soruşturma ilerleyen günlerde Malatya savcılığına devredildi. Soruşturma sona erdiğinde hazırlanan ek iddianame 2012 Haziran ayında kabul edildi. İddianameden şok bilgiler çıktı. Belgelere ve tanık ifadelerine göre, Malatya Zirve katliamı Ergenekon örgütü tarafından gerçekleştirilmişti. Katliamın 1 numaralı sorumlusu emekli general Hurşit Tolon idi. Tolon, Malatya´da ifade verdi ve o davada da tutuklandı.

ÖLÜMLER TUSHAD OPERASYONU MU?

Zirve davası ek iddianamesinden çıkan belgelere göre, Yayınevi katliamının altından TSK içinde 1993 yılında çok gizli şekilde oluşturulmuş, Özel Harp Dairesi (ÖHD) mensuplarının yer aldığı ve liderliğini de Ergenekon tutuklu sanığı emekli Orgeneral Hurşit Tolon´un yaptığı TUSHAD isimli Ergenekon hücresi çıktı. Bu hücrenin 1993 yılında TSK içinde oluşturulduğu, ilerleyen yıllarda birkaç kez revize edildiği belirlendi. Genelkurmay mahkemelerin soruları üzerine Tushad´ın varlığını yalanladı. Ancak Ergenekon davasında mahkemenin talebi üzerine gönderilen harddisklerden TUSHAD´ın varlığını doğrulayan ıslak imzalı belgeler çıktı.

Burada dikkati çeken ayrıntı, TUSHAD´ın kuruluş yılı olan 1993.. Bu yıl içinde aralarında Cumhurbaşkanı Özal´ın da bulunduğu çok sayıda isim suikast, katliam ya da şüpheli ölümler fırtınasında hayatını kaybetti.

24 Ocak 1993: Uğur Mumcu cinayeti

05 Şubat 1993: Devlet Bakanı Adnan Kahveci´nin trafik kazasında ölümü

17 Şubat 1993: Jandarma Komutanı Eşref Bitlis´in uçak kazasında ölümü

17 Nisan 1993: Cumhurbaşkanı Özal´ın kalp krizinden vefatı

24 Mayıs 1993: Bingöl´de 33 asker katliamı

02 Temmuz 1993: Sivas katliamında 37 kişinin ölmesi

05 Temmuz 1993: Başbağlar katliamında 33 kişinin ölmesi

22 Ekim 1993: Tuğgeneral Bahtiyar Aydın suikasti

04 Kasım 1993: JİTEM kurucusu Binbaşı Cem Ersever cinayeti

TERÖR POLİTİKASI DEĞİŞTİ: İNFAZ LİSTELERİ MGK´DA HAZIRLANDI

Bu ölümler zincirinin ardından günümüzde uygulanmaya çalışılan terörü bitirmeye yönelik projenin bir benzeri olan Özal´ın barış projesi sabote edildi ve rafa kalktı. Türk devletinin yönetimi ve terör politikası değişti. Bir ekip tasfiye edildi. Yeni ekip yeni politika uygulamaya başladı. Kontrgerilla yöntemleri ön plana çıktı. Öyle ki, devletin zirvesi olan MGK´da infaz listeleri hazırlandı. Bu listelerdeki isimler faili meçhul suikastlerle öldürüldü. Yargısız infazlar ve köy yakmalar terör politikası oldu.

70´li yıllardan beri var olduğu, iddianamelere yansıyan çeşitli belgelerle ortaya çıkan Ergenekon örgütünün, 1993 içinde reorganize olduğu, yani yeniden yapılanarak, yeni hücrelerle yeni eylem planlarına başladığı, aktif bir şekilde harekete geçtiği iddia edildi.

1993 içindeki cinayetler zincirinin birbiriyle ve Ergenekon´la bağlantılı olduğunu gösteren çok fazla delil ve bulgu ortaya çıktı. Bu nedenle de Ergenekon ve diğer soruşturmalara bakan çeşitli illerdeki savcılıklar dosyaları sürekli birbirleriyle paylaşmakta.

TANIK: ÖZAL´I TUSHAD ZEHİRLEDİ

Malatya katliamına yönelik verdiği ifadelerle ek iddianamenin hazırlanmasına yol açan gizli tanık, Malatya savcılığına verdiği ek ifadesinde Özal´ın Tushad hücresi tarafından iki radyoaktif madde ile zehirlenerek öldürüldüğünü iddia etti. İfadesinde o maddelerin isimlerini de ayrıntılı şekilde verdi. Bu ifadeden aylar sonra yapılan Özal´ın otopsisinde o iki radyoaktif maddenin bulunduğu iddia edildiyse de adli tıp raporu açıklanmadığı için iddianın doğruluğu netleşmedi.

(Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

TOLON GENELKURMAY´I GÖREVE DAVET ETTİ

02.04.2013 20:17 Emekli Orgeneral Hurşit Tolon, Cumhurbaşkanı Turgut Özal´ın ölümüyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında Malatya´da yaşanan Zirve yayınevi Davası´nın gizli tanıklarından İ.Ç.´nin, iddiaları üzerine şüpheli sıfatıyla ifadesi alınmasına ilişkin yazılı açıklamada bulundu.

Avukatı İlkay Sezer aracılığıyla yazılı açıklama yapan Tolon TSK´dan disiplinsizlik nedeniyle atılmış İ.Ç. isimli bir uzman onbaşının maddi hiçbir kanıta dayanmayan ve tamamıyla hayal ürününden ibaret iğrenç iftiraları nedeniyle Malatya Zirve Yayınevi´nde işlenen menfur cinayetlerin ardından, bu kez de 8. Cumhurbakanımız Sayın Turgut Özal´ın TUSHAD tarafından zehirlendiğine yönelik asılsız iddiaları nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı´nda şüpheli sıfatıyla ifademe başvurulmuştur. Benim, İ. Ç. isimli müfteri ile hiçbir yerde hiçbir zamanda, hiçbir görüşmem ya da irtibatım olmamıştır ifadelerini kullandı.

TUSHAD İSİMLİ BİR KURULUŞ TARAFIMCA, HİÇBİR ZAMAN KURULMADI

Tolon, TSK´da TUSHAD isimli bir kuruluşun kendisi tarafından kurulmadığı gibi böyle bir oluşumun varlığına ilişkin bilgisi ve görgüsü olmadığını da belirtti. Tolon, Ergenekon davasında tanık olarak dinlenen eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral Hilmi Özkök, eski Jandarma Genel Komutanı ve eski MİT Müsteşarı emekli Orgeneral Teoman Koman, eski Seferberlik Daire Başkanı E. Tümgeneral Mutlu Arıkan, eski Özel Kuvvetler Komutanı emekli Tümgeneral Can Teller ve eski MİT Kontra Terör Dairesi Başkanı Mehmet Eymür´ün Genelkurmay Başkanlığı bünyesinde hiçbir zaman TUSHAD isimli bir birimin olmadığıönı ifade ettiklerini anımsattı. Konuyla ilgili olarak Genelkurmay Başkanlığı´ndan gönderilen ve dosyaya konulan resmi yazılarında TSK bünyesinde TUSHAD isimli bir birimin hiçbir tarihte kurulmadığı defalarca ifade edilmiştir diyen Tolon MİT Müsteşarlığı´ndan, 27 Mart 2013 tarihinde Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi´ne gönderilen yazıda, ´TUSHAD isimli yapılanma ve Tolon´un anılan yapılanma içerisinde bulunup bulunmadığı hususlarında herhangi bir bilgiye rastlanılmadığının´ belirtildiğini ifade etti.

ŞÜPHELİ SIFATIYLA İFADEME BAŞVURULMASINI KENDİ ADIMA ZUL ADDEDİYORUM

Tolon, Uzman onbaşı olarak görev yaptığı dönemde İ.Ç. hakkında bölük komutanı tarafından düzenlenmiş 13 Eylül 1993 tarihli vaka kanaat raporunda hakkında, Dolandırıcı, sahtekar, menfaatçi, Türk Silahlı Kuvvetleri´ne yakışmayan bir kişiliğe sahip şeklindeki nitelemeler yapılmış bir müfterinin somut hiçbir delile dayanmayan iddialarına itibar edilerek şüpheli sıfatıyla ifademe başvurulmasını dahi, kendi adıma zul addediyorum

GENELKURMAY BAŞKANLIĞI OLMAK ÜZERE DEVLETİN TÜM YETKİLİ BİRİMLERİNİ GÖREVE DAVET EDİYORUM

Cumhurbaşkanı Turgut Özal´ın vefat ettiği tarihte Mamak´ta bulunan 28´nci Mekanize Piyade Tugay Komutanı olarak görev yaptığını ifade eden Tolon sözlerini şöyle tamamladı:

İ.Ç., TUSHAD isimli oluşumun 1993 yılı sonlarında kurulduğunu ve başında Genelkurmay Başkanlğı Genel Sekreteri olarak benim bulunduğumu ileri sürmüştür. Oysa, benim Genelkurmay Başkanlığı Genel Sekterliği görevine getiriliş tarihi 12 Ağustos 1993 olup, bu tarih Merhum 8. Cumhurbaşkanımızın vefatından yaklaşık 5 ay sonrasına tekabül etmektedir. Salt bu tespit dahi, müfteri İ.Ç.´nin tamamıyla mesnetsiz ve kendi içerisinde dahi çelişen bu asılsız iddiaları ile şahsım arasında hukuki ve fiili hiçbir irtibatın kurulamayacağını açıkça ortaya koymaktadır. Müfteri İ.Ç.´nin maddi hiçbir delile dayanmayan bu iftiralarına bakıldığında; 1954 yılından günümüze kadar ülkemizde cereyan eden tüm faili meçhul cinayetlerin, tüm şüpheli ölümlerin ve toplumsal çatışmaların, tek ve yegane sorumlusu olarak Türk Silahlı Kuvvetlerinin gösterilmiş olduğu açıkça görülmektedir. Genelkurmay Başkanlığının, Jandarma Genel Komutanlığı´nın ve Milli İstihbarat Teşkilatının resmi yazıları yok sayılarak, TSK´den disiplinsizlik nedeniyle atılmış uzman onbaşının tamamıyla mesnetsiz ve iğrenç iftiralarına dayalı olarak, şahsım üzerinden gerçekte Türk Silahlı Kuvvetlerinin itibarsızlaştırılmasına, başta Genelkurmay Başkanlığı olmak üzere devletin tüm yetkili birimleri daha ne kadar sessiz kalacaklardır? Şahsım ve bir kısım silah arkadaşlarım üzerinden her geçen gün giderek artış gösteren İğrenç iftiralarla TSK´nın itibarsızlaştırılmasına yönelik bu sistematik saldırılar karşında daha yetmedi mi? diye haykırıyor; Türk Silahlı Kuvvetleri´nin ve şerefli mensuplarının onurunu korumak için başta Genelkurmay Başkanlığı olmak üzere devletin tüm yetkili birimlerini göreve davet ediyorum. (DHA)

(31 Mart 2013), son güncel.: (02 Nisan 2013)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

TURGUT ÖZAL SUİKASTİ VE ŞÜPHELİ ÖLÜMÜYLE İLGİLİ MANŞETLERİMİZ

Özal suikasti muhteşem bir Özel Harp işiydi, amacına da ulaştı

Korkut Özal: Kardeşimi Ergenekoncular öldürdü

Kaynak: Özal´ın o dönem ölmesi birilerince uygundu

Kanlı ve Kara Yıl: 1993.. PKK´nın tasfiyesi durduruldu

Özel Harp Dairesi ile ilgili manşetlerimiz

Özel Harp Dairesi sayfamız

Ergenekon-PKK bağlantısıyla ilgili manşetlerimiz

ŞOK!!! Genelkurmay harddisklerindeki TUSHAD belgeleri.. Görmek için tıklayın

TUSHAD ile ilgili manşetlerimiz

Tushad kimlikleri ek klasörlerde

Ergenekon 1993´e uzandı: Tushad

Ergenekon 1993´e uzandı: Tushad

Şok Tushad belgesi mahkemede

Zirve ek iddianamesi kabul edildi

Tanık: Özal´ı Tushad zehirledi

Zirve ek iddianamesi kabul edildi

Tushad´ın ilk kez telaffuz edildiği 22.06.2012´de kabul edilen 761 sayfalık Zirve ek iddianamesi

Özel Harp Dairesi sayfamız

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=5206    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
61.772.515