Tam
EskidenYeniye
 

CHP tanık ikna´da 2. duruşma

Erzincan Ergenekon davası tanığına baskı yapan ve para ile ifadesini değiştirmeye zorlayan CHP milletvekilleri Ahmet Ersin ile Erol Tınastepe hakkındaki davaya devam edildi. İki milletvekilinin duruşmalardan vareste tutulma talebi kabul edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

24.04.2013 17:13 Eski Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner´in de aralarında bulunduğu sanıkların yargılandığı davanın gizli tanıklarına rüşvet vermek, silahlı terör örgütüne üye olmak ve adil yargılanmayı etkilemek iddiasıyla haklarında ayrı ayrı dava açılan eski CHP Erzincan Milletvekili Erol Tınastepe ve İzmir Milletvekili Ahmet Ersin´in Erzurum´da yargılanmalarına 2. duruşma ile devam edildi. Erzurum 4. Ağır Ceza Mahkemesi´ndeki duruşmaya, tutuksuz yargılanan Erol Tınastepe, avukatı ve yakınları katıldı. Ersin ise duruşmaya katılmadı.

Tutuksuz yargılanan her iki sanığın duruşmaları ardı ardına yapıldı. Sanık Tınastepe savunmasında, beraatini isteyerek, duruşmalardan muaf tutulması talebinde bulundu. Ahmet Ersin´in avukatı da önceki savunmalarını tekrar ederek, müvekkilinin de duruşmalardan muaf tutulmasını istedi.

Aynı mahkemede görülen iki dosyanın birleştirilme talebi, sanık ve avukatlar tarafından kabul edilmedi.

Avukatların talepleri alındıktan sonra dosyalarla ilgili ara karar verildi. Mahkeme Başkanı Mustafa Kahya, davaların Yargıtay 11. Ceza Dairesi´nde eski Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner´in dosyasıyla birleştirilmesi talebinin reddedilmesine karar verildiğini anımsattı. Kahya, mahkeme olarak yaptıkları değerlendirmede dava dosyalarının birleştirilmesi talebinden vazgeçtiklerini ifade ederek, Munzur, Fırat ve Ergan adlı gizli tanıkların mahkemede dinlenmesine, bir sonraki duruşmada hazır bulunmaları için Erzurum Tanık Koruma Şube Müdürlüğü´ne yazı yazılmasına karar verildiğini açıkladı.

Mahkeme, pastane sahibi Erdal Erdoğan´ın da gelecek duruşmada tanık olarak dinlenmesine karar verdi.

Ersin ve Tınastepe´nin duruşmalardan muaf tutulmasına karar veren mahkeme, duruşmayı erteledi.

İKİ ESKİ CHP MİLLETVEKİLİ GÖRÜŞMELERİ KABUL ETMİŞTİ

Tınastepe ilk duruşmadaki ifadesinde Ankara´da bir restoranda gerçekleşen görüşme sırasında 3 gizli tanığın bulunduğunu aktarıp, kendisine; Bizim ifadelerimiz baskı altında alındı. Biz değiştirmek istiyoruz, ama kimseye ulaşamıyoruz. İfademizi yeniden almıyorlar. ifadelerinin aktarıldığını söylemişti. Tınastepe, bunun üzerine gizli tanıklara; Yakında duruşmalar başlayacak. Siz de çıkıp mahkeme huzurunda doğruları söylersiniz. şeklinde cevap verdiğini açıklamıştı.

Ergenekon´un Erzincan ayağına yönelik soruşturma kapsamında hazırlanan iddianamenin gizli tanıklarından Munzur ile Eriza Otel´de görüştüğü kamera kayıtlarıyla belgelenen, ancak o dönemde milletvekili olduğu için hakkında dava açılmayan Ahmet Ersin, böyle bir görüşmenin gerçekleştiğini ilk duruşmada kabul etmişti.

AKP VE GÜLEN´İ BİTİRME PLANI

Kamuoyunda ´AKP ve Gülen´i Bitirme Planı´ adıyla bilinen Deniz Kurmay Albay Dursun Çiçek´in imzasıyla hazırlanan ´İrtica ile Mücadele Eylem Planı´nın Erzincan´da uygulamaya konulduğu Erzurum Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Osman Şanal tarafından ortaya çıkarılmıştı. Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görülen dava, fotokopi belge üzerinden Yargıtay 11. Dairesi´nde görülen davayla birleştirilmiş, Yargıtay sanıkların hepsini tahliye etmişti. Dava devam ederken Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından soruşturmayı yürüten Savcı Şanal´ın özel yetkileri de alındı.

GİZLİ TANIK MUNZUR: CİHANER ERZİNCAN´A GELDİ

Erzincan Ergenekon davasında gizli tanık olan Munzur´un iddianameye yansıyan ifadelerinde çarpıcı bilgiler yer alıyor: Gizli Tanık Munzur, Albay Dursun Çiçek´in ´İrtica ile Mücadele Eylem Planı´nı hayata geçirmek için Erzincan´a gelmesine, İliç Savcısı Bayram Bozkurt da kurulan komploya yakından şahitlik etti.

Munzur´un, 2009´un Nisan ya da Mayıs ayları idi. Şenol (Bozkurt) komutan yanıma gelerek ´Ankara´dan misafirlerimiz gelecek, birlikte gidip misafirleri karşılayalım. Böylece gelen kişilerle sen de tanış, iyi olur.´ deyince birlikte Erzincan Havalimanı´na gittik. Erzincan Havalimanı´nın girişinde bulunan Pizvan köyünün kavşağına gidip bekledik. Gelen misafirleri bir jandarma aracı ile getirip indirdiler. Misafirleri kendi aracımıza aldık. Benim işyerime gittik. Birlikte yemek yedik. Gelen misafirlere içeride özel bir masa hazırlatmıştım. Misafirler sivildi, ancak asker oldukları her hallerinden belli oluyordu. 3 kişiydiler. İçlerinden bir tanesi çok üst rütbeli birisiydi. Uzun boylu, esmer, kahverengi gözlü, siyah kısa saçlıydı. Herkes bu kişiye komutanım diyor ve yanında oldukça saygılı hareket ediyorlardı. Bu kişi sadece Şenol komutan ile kulak kulağa gizlice konuşuyordu. Yine bir gün Ankara´dan 7 -8 kişilik misafir grubu gelmişti. Bu misafirler Erzincan´daki Mazlum Konak Oteli´nde misafir oldular. Şenol komutan resepsiyondaki görevliye ´Bunlar benim misafirlerim, hiçbirinin kimlik kaydını almayacaksın. ´ demişti. Bundan dolayı kayıtları otelde bulunmamaktadır. Yine başka bir gün havalimanından bir kişiyi karşılamam istenmişti. Gidip aldım. Beraberce kafeme gelerek kendisiyle sohbet etmiştim. Daha sonra basında çıkan fotoğraflarda gördüm ki meğerse o şahıs Dursun Çiçek´in ta kendisiydi. şeklinde ifadeleri iddianamede yer almıştı.

Munzur ayrıca Şenol Bozkurt tarafından Çatalçamur Barajı´na götürüldüğünü, burada bulunan mühimmatlarla ilgili bilgilendirildiğini ifade etmişti.

GİZLİ TANIK FIRAT

Gizli Tanık Fırat ise kendilerine rüşvet teklifi yapıldığını aktararak, Biz adliyede bulunduğumuz süre içerisinde Erdal Erdoğan sürekli yanımıza gelip gidiyordu, sürekli bize ´Sizi milletvekilleri ile, Ahmet Ersin ile görüştüreceğim, onlar seni Yargıtay´daki en büyük hâkimlerle görüştürecekler, siz Ankara´ya gidin, ben gelip bizzat kendi elimle sizi Abdurrahman Yalçınkaya´nın yanına çıkaracağım, Hasan Gerçeker ile görüştüreceğim, burada biz Erzurum´da vermiş olduğumuz ifadeleri baskı altında verdik diyerek yeniden ifade verin´ diyordu. deyip, içerisinde 80 bin lira olan rüşvet çantasının Paradise Pastanesi´nde Erdal Erdoğan tarafından kendilerine getirildiğini belirtti. Erdoğan´ın kendilerine ´Bu parayı al ifadenizi değiştirin.´ dediğini anlatan gizli tanık Fırat, görüşmenin akşam saatlerinde yapıldığını ifade ederek, bu görüşmenin mobese kameralarına yansımış olabileceğini söylemişti.

Eski CHP milletvekilleri Ersin ve Tınastepe´nin haklarında hazırlanan farklı iddianamelerde; eski Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı, Denizli CHP Milletvekili İlhan Cihaner´in de aralarında bulunduğu 14 sanıklı Erzincan Ergenekon davasının gizli tanıklarla görüşerek ifadelerini değiştirmesi için para teklifinde bulunduğu ifade ediliyor. Ankara´da 3 gizli tanığı yemeğe götüren Erol Tınastepe´nin Munzur´a medyaya çıkma karşılığında 100 bin lira para teklif ettiği ileri sürülüyor. Ankara´da gerçekleşen görüşmeden sonra ise gizli tanık Munzur´u Ahmet Ersin´le görüştüren Erdal Erdoğan´ın siyah bir çanta içerisinde gizli tanıklara para getirdiği, ´80 bin lirayı alın ifadenizi değiştirin´ dediği de iddialar arasında. Sanıklar hapis cezası talebiyle yargılanıyor. (Cihan)

OLAY NEYDİ?

İlk olarak 10 Şubat 2010 tarihinde gündeme gelen ve geçen yaklaşık 3 yılda unutulmuş gibi görünen CHP´li iki milletvekilinin Erzincan Ergenekon soruşturmasına fiilen müdahale ettiği iddiası, aslında çok büyük bir olaydı ve Türkiye´yi sarsmıştı. Sadece bu haberde dile getirildiği gibi gizli tanığın para dolu çanta ile ikna iddiası değildi söz konusu olan. Bu olaydan başka CHP´li milletvekilleri Ahmet Ersin ile Erol Tınaztepe, Erzincan Ergenekon soruşturmasına bir çok kez müdahale etmişlerdi. Savcılığa ait arama emrini çarpıtarak basına vermiş, yine savcılığın gizli soruşturmaya ait cd´lerini açıkça suç teşkil eder şekilde CHP parti meclisine sunduğu rapora eklemişler, bu şekilde yürüyen bir soruşturmaya ait bilgileri deşifre ederek fiilen müdahalede bulunmuş ve engellemeye çalışmışlardı. Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı işte bu nedenlerle bu iki milletvekili hakkında fezleke hazırlamış, yargılanmaları için dokunulmazlıklarının kaldırılması talebiyle Adalet Bakanlığı´na göndermişti. 2011 yılında yapılan milletvekili seçimlerinde tekrar seçilemeyen iki milletvekilinin dokunulmazlığı düşmüş, yargılanmalarfı mümkün hale gelmişti. CHP İzmir eski Milletvekilli Ahmet Ersin ile Erzincan eski Milletvekili Erol Tınastepe, haklarında hazırlanan farklı iddianamelerin Erzurum 4. Ağır Ceza Mahkemesi´nce kabul edilmeleri üzerine 21 Aralık 2102 tarihinde hakim karşısına çıkmışlardı.

CHP´lilerin tanık ikna operasyonu video 1

CHP´lilerin tanık ikna operasyonu video 2

(24 Nisan 2013, 17:13)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

CHP´liler hakim karşısına çıktı

CHP´li Ersin Ergenekon sanığı olabilir

CHP´li Tınastepe Ergenekon sanığı oldu

CHP´nin tanık operasyonu doğrulandı

Tanık: Albayı Erzincan´da karşıladık

ŞOK İDDİA!!! CHP´li Ersin gizli tanıklarla görüştü

Flaş!!! CHP´li Ersin´in Gizli Tanıkla görüşme kaydı yayınlandı

ŞOK SES KAYDI!!! Erzincan komplosunda ´Gizli Tanık´ pazarlığı

CHP´li Ersin: Tanıkla görüştüm, ama

Ersin´in avukat yalanı çıktı

Gizli tanıklara baskı yapan CHP´nin başını ağrıtacak, yakacak görüntüler

CHP´li Ersin´in gizli tanığa rüşvet vermesi polis raporunda

CHP´nin ´Gizli Tanıkları İkna´ operasyonu ayağına mı dolaşıyor?

Flaş!!! Ergenekon soruşturması CHP´ye sıçradı

CHP´lilerin fezlekesi Meclis´te

CHP fezlekeleri ne zaman gelecek?

Kontrgerilla yargısı suskun: Ya aynı şeyi AK Parti yapsaydı?..

Savcı: CHP-tanık görüşmesi suç

İşte adım adım Erzincan´daki Islak Komplo ve boşa çıkarılması

Erzincan´da savcı İlhan Cihaner ve Jandarma´nın ´ıslak imza´ operasyonları

Ergenekon ve benzer davaları tanıkları deşifre ve tehdit ederek etkisiz bırakma gayretleri

Örneklerle CHP´nin Ergenekon davalarında sempatizanlıktan öte tavırları

´Ergenekon ve CHP´ manşetlerimiz

Erzincan iddianamesinde ara

Ergenekon Islak İmza iddianamesinde ara

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=5255    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin ?şok mangası? yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında ?işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
59.654.218