Tam
EskidenYeniye
 

Ersöz, örgütü uzaktan yönetiyor

Ergenekon davasında tutuklu yargılanan ancak hastalığı nedeniyle hastanede uzun süredir tedavi görmekte olan emekli Tuğg. Levent Ersöz´ün, hastaneden kuryeler aracılığıyla Ergenekon yapılanması ile temas kurduğu belgelendi. Ersöz´ün çeşitli davalarda yargılanan sanıklara verecekleri ifade konusunda yönlendirme yaptığı belirlendi. Ergenekon davasının en önemli sanıklarından biri olan Ersöz hakkında savcılık mütalaasında örgüt yöneticiliği suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası isteniyor. Ersöz, Balyoz ve Özal´a suikast davalarında da yargılanıyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

24.05.2013 15:55 Ergenekon davasında tutuklandıktan sonra bacağında et yiyen bakteri bulunduğu gerekçesiyle hastaneye kaldırılan Emekli Tuğgeneral Levent Ersöz´ün, kuryeler aracılığıyla muvazzaf askerler ve Ergenekon yapılanmasını bilen kişilerle temas kurduğunun belgelendiği belirtildi.

HASTANEDEN ÖRGÜTÜ YÖNETİYOR

Levent Ersöz; yasak olmasına rağmen hastaneye gelen kuryelerle görüşmüş ve söz konusu kişiler Yarbay İsmail Cömert, Şırnak´ın Silopi ilçesinde JİTEM adına adam öldüren ve Ergenekon soruşturması kapsamında yargılanan Koçero Saluci, Ali Aktaş ve Ramazan Erhan´la temas kurarak Ergenekon örgütü hakkında bilgi akışının kesilmesini sağlamak için çalışma yapmış. Ulaşılan belgelerde, kuryelik yapan kişilerin görüşme notlarını Levent Ersöz´e bizzat ulaştırdığı görülüyor.

KURYELERİN GÖRÜŞTÜĞÜ KOÇERO ERSÖZ´ÜN EKİBİNDEN

Koçero Saluci´nin bir dönem bölgede bölge komutanlığı yapan emekli tuğgeneral Levent Ersöz´ün en yakın adamlarından birisi olduğu ve bir çok infaza katıldığı belirtiliyor. Saluci, Şırnak´ın Cizre ilçesinde yapılan ve 20 kemik parçasının bulunduğu kazının ardından Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanmıştı, daha sonra tahliye olmuştu. Kuryelerin Levent Ersöz´le irtibatları konusunda Koçero Saluci´yle görüştükleri belirtiliyor.

JANDARMA VE GARDİYANLAR KURYELERE İZİN VERMİŞ

Jandarma İstihbarat Daire Eski Başkanı Tuğgeneral Levent Ersöz tutuklu olduğu için hastanedeki güvenliğini biri rütbeli olmak üzere 3 jandarma görevlisi sağlıyor. Jandarma görevlileri, günde 4 defa dönüşümlü olarak hastane odasında görev yapıyor. Adalet Bakanlığı´na temsilcisi olan bir gardiyan da güvenlikten sorumlu olarak bulunuyor. Söz konusu güvenlik önlemlerine rağmen kuryelerin Levent Ersöz´le görüşmesi ve görüşme notlarını kendisine aktarması dikkat çekici bulunuyor.

İŞTE KURYELERİN O NOTLARI

Levent Ersöz´ün İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi Enfeksiyon Servisi´nde kaldığı odadan elde edilen dokümanlarda, kuryelerin muvazzaf asker ve Ergenekon yapılanmasını bilen kişilerle görüşmesi şöyle yer alıyor:

?ALAY´LA ALAKAM OLMADIĞINI BELİRTEBİLİRSİNİZ?

(12) ile numaralandırılan dokümanın içeriğinde, ?Komutanım bence Ali´yi karıştırmaya gerek yok. Bu konudan ne kadar az adamın ifadesi geçerse çelişki o kadar. Yine de siz değerlendirin Ali Aktaş. (...) Benim Silopi´de görevli olduğumu, Alay´la alakam olmadığını belirtebilirsiniz. Saygılar sunuyorum. Ellerinizden öpüyorum? şeklinde ibarelerin olduğu,

?İSMAİL CÖMERT YARBAY´LA GÖRÜŞTÜM. EMRİNİZ VARSA BEKLİYORUM?

(13) ile numaralandırılan dokümanın içeriğinde; ?Dün ben İzmir´deydim. İsmail Cömert Yarbay´la görüştüm. O ....... (karalanmış) almış. İstihbarat Başkanlığı´nda her şeyden haberi var. Size çok selam söyledi. (Üzeri çizilmiş) ´O ifadeyi hiç kafasına takmasın, fazla ifade hakkında düşünmesin. İfade mahkeme safahatında ortaya çıkarsa, bizim için iyi olur hemen çürütürüz ama o ifadeyi çıkarmayacaklar´ diyor. Ben de aynı şekilde düşünüyorum çünkü ifadeyi güçlendiremediler.

24 Ocak´ta Gaffar Okan olayında İsmail Yarbay Ankara´da kursta Genel Komutanlık´ta kayıtları var. 25 Ocak´ta da İtalya´ya gitmiş, o da kayıtlarda. O nedenle ´sakin olalım´ diyor. ´Yeter ki çıkarsınlar ifadeni mahkeme safahatında´ diyor, ´Çıkarmazlarsa, komutan o zaman çıkarılmasını istesin, başka istemesin´ diyor. Şimdilik benim anlatabileceğim başka bir şey yok. Emriniz varsa bekliyorum. Ellerinizden öpüyorum? şeklinde ibarelerin olduğu

?SAYIN KOMUTANIM, KOÇERA VE RAMAZAN ERHAN İLE YAN YANA GELDİM?

(14) ile numaralandırılan dokümanın içeriğinde; ?Sayın Komutanım. Son yazışmamızdan sonra serbest kalan Koçera ve Ramazan Erhan ile yan yana geldim. Onlar zaten şahsın Sıtkı Tatar olduğunu ifşa etmişler. Sıtkı bunlara daha önceden gelmiş tek tek ikisi ile de görüşmüş. Jandarma bize hiçbir şey vermedi, polis bana veriyor, ben ifade vereceğim gelin siz de verin diyor. Onlarla bunu kovmuşlar.

Daha sonra bunlar ceza evinden çıktıktan sonra dilekçe vermiş. Sıtkı ´Hayati tehlikem var, beni Koçera vuracak´ diye evden dışarı adım atmıyor. Kimseyle konuşmuyor. Bu çocuklar 4 gün polis sorgusunda kalmışlar.

Sorguda devamlı bu ifade üzerinden sorgu yapılmış, ifadeyi doğrulayıcı şeyler söyleyin, sizi bırakalım demişler. 4 gün boyunca sizi ve öncelikle beni çok sormuşlar. Bu çocukların alınma sebebi ifadeyi güçlendirmek. Sadece bu ay 3 ay 17 gün yattılar sadece. Koçero sizi hiç görmediğini söylemiş, gerçekte de hiç görmemişti sizi. Ramazan´da kızının örgütten getirebilmek için sizle birkaç kez görüştüğünü söylemiş? şeklinde ibarelerin olduğu...

?İSMAİL CÖMERT YARBAY´LA GÖRÜŞTÜM. EMRİNİZ VARSA BEKLİYORUM?

(13) ile numaralandırılan doküman: ?Dün ben İzmir´deydim. İsmail Cömert Yarbay´la görüştüm. (...) İstihbarat Başkanlığı´nda her şeyden haberi var. Size çok selam söyledi. ´O ifadeyi hiç kafasına takmasın, fazla ifade hakkında düşünmesin. İfade mahkeme safahatında ortaya çıkarsa, bizim için iyi olur hemen çürütürüz ama o ifadeyi çıkarmayacaklar´ diyor. (...) Şimdilik benim anlatabileceğim başka bir şey yok. Emriniz varsa bekliyorum. Ellerinizden öpüyorum

ERSÖZ, ÖZAL´I ÖLDÜRTMEKLE DE SUÇLANIYOR

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal´ın öldürülmesi talimatını verdiği gerekçesiyle Emekli Tuğgeneral Levent Ersöz hakkında iddianame hazırlandı. Ersöz, ?ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası? talebiyle yargılanıyor.

Ergenekon davasında hakkında ağırlaştırılmış müebbet istenen Levent Ersöz´ün, Balyoz Darbe Planı davasında tedavi olduğu için savunması alınamamış ve dosyasının ayrılmasına karar verilmişti. Balyoz davasında mahkemeye çıkan Ersöz´ün, bu davadan da tutuklanması bekleniyor. (Yeni Akit)

(24 Mayıs 2013, 15:55)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Flaş!!! Mütalaa: Ergenekon var

Ergenekon ve benzer davaları engelleme girişimleri

Ergenekon, Balyoz ve benzer davalarda delil tartışmaları

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

ERGENEKON´UN HENÜZ ORTAYA ÇIKARTILAMAYAN YEDEK (İDHAR) KADROLARI

Savcılar Ergenekon ´İdharı´nın peşinde

Gölcük´teki çuvallar devede kulak: Savcılar iz peşinde

Ergenekon davası gerekli mi?

Ergenekon henüz çökertilemedi

Su uyur cuntacı uyumaz: İşte ispatı

Ergenekon hala diri, Bakıcı kaçabildi

7. iddianame: Ergenekon hala faal

Ergenekon hala aktif: Planları çökünce yenisini yapıyorlar

Ses kaydı: Yeni darbe hazırlığı

Ergenekon ve benzer davaları tanıkları deşifre ve tehdit ederek etkisiz bırakma gayretleri

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=5331    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Amiralin Alıkonulmasına Müebbet

21.12.2021 08:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Deniz Harp Okulu Komutanı olan Tümamiral Mesut Özel'in, emrindeki askerler tarafından kelepçelenip cezaevine kapatılmasına ilişkin 9 sa..
Tamamı 21.12.2021

Fetö Casuslarına 165 Yıl Gerekçesi

20.12.2021 15:05 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına Fetö/PKK/DHKP-C/MKP terör örgütlerine yönelik soruşturma bilgilerinin bazı Avrupa ülkelerinin Ankara büyükelçiliklerine ait talepler doğrultusunda rüşvetle Malatya Doğanş..
Tamamı 20.12.2021

ATO Fetö Yapılanmasına dava

20.12.2021 14:39 Ankara'da, Fetullah Gülen terör örgütünün Ankara Ticaret Odası'ndaki (ATO) yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 12 kişi hakkında “örgüte üye olma ve yardım etme” suçlarından dava açıldı. 1..
Tamamı 20.12.2021

Fetö Yöneticilerine 28 Yıl Hapis

23.12.2021 09:06 Ankara'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda biri mahrem sorumlu ve nöbetçi imam, diğeri sahte kimlikçi olarak yönetic..
Tamamı 23.12.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

21.12.2021 12:36 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 21.12.2021

Darbede TRT İşgali davası

21.12.2021 12:12 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 21.12.2021

Yeğen Gülen 212 İsmi Deşifre Etti

22.12.2021 10:01 Ankara'da, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) operasyonu ile yurt dışında yakalandıktan sonra tutuklanan, FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Selahaddin Gülen'in yargılanmasına devam edildi. 18 Kasım'da Ankara..
Tamamı 22.12.2021

Zirve Kumpası: Sahte İhbarlar Davası

21.12.2021 12:17 Malatya'da, 18 Nisan 2007 tarihinde meydana gelen ve biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında FETÖ'nün talimatıyla, kendilerinden olmayan askerleri engellemek ve örgüt ..
Tamamı 21.12.2021

Şemdinli Savcısına Yine 10 Yıl Hapis

21.12.2021 08:36 2005'te Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki olaylara yönelik soruşturmasıyla adı duyulan eski savcı Ferhat Sarıkaya, Yargıtay'ın bozma kararının ardından Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde yeniden görülen davada FETÖ ü..
Tamamı 21.12.2021

Selam Kumpası: Hapis Gerekçesi

20.12.2021 14:49 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili, binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 55 eski hakim ve sa..
Tamamı 20.12.2021

Kapıyı Mahrem İmam Değil Polis Açtı

23.12.2021 13:15 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında firari jandarma 'mahrem imamı' Mehmet Sağlam'ın evinde arama yapıldığı sırada ikametgaha gelen iki kişinin, ihraç edilmiş eski binbaşılar olduğu ortaya çıktı. 19 Kasım'daki geli..
Tamamı 23.12.2021

Akıncı Üssü Dosyası İstinafta

23.12.2021 10:58 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde komuta merkezi olan Akıncı Üssü davasında yer alan klasörler, kanun yolu incelemesi için Ankara Bölge Adliye Mahkemesine (BAM) gönderildi. ..
Tamamı 23.12.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:30 Balıkesir'de, FETÖ'nün darbe girişimi gecesi Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında bazı subayların katıldığı toplantının yanı sıra tankların ve araçların revirin önüne dizilmesine ilişkin açılan davada 10'u tutu..
Tamamı 21.12.2021

Balıkesir: 7 sanıklı Darbe davası

21.12.2021 08:25 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 7 sanığın yargılanmasına devam edildi. 15 Kasım'da Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkem..
Tamamı 21.12.2021

Ankara 7 sanıklı Darbe davası

20.12.2021 12:34 Ankara'da, FETÖ/PDY'nin, 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Lojistik Başkanı olan, darbeciler tarafından hazırlanan sözde görevlendirme listesinde TRT Genel Müdürlüğü'ne atandığı belirtilen es..
Tamamı 20.12.2021

Sakarya 34 sanık: Altın Lale Derneği

21.12.2021 12:26 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye ilişkin kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi 2'si firari 34 sanığın tutuksuz yargılanmasına devam edildi. 17 Aralık'ta Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruş..
Tamamı 21.12.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
53.704.096