Tam
EskidenYeniye
 

Ve polis Taksim´e girdi

Gezi Parkı eylemlerinin 14´üncü gününde polis Taksim Meydanı´na sabah saat 7:00´de girerek Atatürk Kültür Merkezi ve Atatürk Anıtı civarındaki illegal örgüt bayrak, flama ve afişleri temizlendi. Gezi Parkı göstericilerine müdahale edilmezken, polisle çatışan eylemciler dağıtıldı. İstanbul Valisi polisin alandan ayrılmayacağını açıkladı. Gezi parkındaki eylemcilerin kendilerine müdahale edilmeyeceğini, sadece marjinal gruplara operasyon yapıldığını anons eden polise alkışla destek vermesi dikkati çekti. Başbakan Erdoğan da öğle saatlerinde Meclis´te yaptığı konuşma da olaylara değindi.

Önceki haber title=Sonraki haber

11.06.2013 12:04 Taksim Gezi parkı olaylarında flaş gelişme.. Gezi Parkı eylemlerinin 14´üncü gününde polis Taksim Meydanı´na sabah saat 7:00´de girerek Atatürk Kültür Merkezi ve Atatürk Anıtı civarındaki illegal örgüt bayrak, flama ve afişleri temizledi. Gezi Parkı göstericilerine müdahale edilmezken, polisle çatışan eylemciler dağıtıldı. Polis aracından yapılan anosta Gezi Parkı´ndaki eylemcilere müdahale edilmeyeceği anonsları sıklıkla tekrar edildi. İki saat boyunca ricalarla müdahale olmayacağı anlatıldı.

Gümüşsuyu´dan giren polise 30-40 kişilik gurup taş ve havai fişek ile karşılık verdi. Polisin Taksim Meydanı´na gelmesiyle marjinal gruplara mensup eylemciler, Tarlabaşı ve Talimhane tarafına kaçtı. Eylemciler polise taş,şişe ve havai fişekle karşılık verdi.

Meydandaki otobüs duraklarının orada bulunan ve dağılmayan 50 kişilik eylemci grup, polisi tahrik ederek Gezi Parkı´na girmesi sağlamaya çalışıyor. Eylemciler adına polis ile görüşen grup liderleri, polisten söz almasına rağmen toplanan kalabalığı dağılmaya ikna edemedi. Polis mikrofonundan konuşan Hayko Bağdat, eylemcileri ikna etmeye çalışsa da eylemciler dağılmadı.

-Provokatörler sağduyu çağrısına mani oluyor-

Taksim Meydanı´na giren polis ekipleri, alandaki kalabalığı sağduyulu hareket etmeye davet ediyor. Polis, anonslarla kalabalıktan özür dilediği sıralarda eylemciler arasındaki provokatörler Gezi Parkı gruplarını kışkırtmaya çalışıyor.

Sabah saatlerinde Taksim Meydanı´na giren polis ekipleri ile göstericiler arasında çatışma yaşandı. Kısa bir çatışmanın ardından alana giren polis ekipleri, Atatürk Kültür Merkezi (AKM) ve anıttaki pankartları indirdi. Gruba anonslar yaparak sağduyu çağrısı yapan polis ekipleri, parktaki sözcülerle diyalog kurdu. Çadırlara dokunmayacağını söyleyen polis ekipleri, bütün kışkırtmalara rağmen gruba müdahale etmiyor. Eylemciler arasındaki bazı provokatörlerin polise ısrarla saldırı yapılması gerektiğini söyledikleri dikkat çekiyor. Meydandaki pazarlıklar ve zaman zaman görülen gerginlikler devam ediyor.

-Valilikten Taksim açıklaması yapıldı-

Taksim müdahalesiyle ilgili İstanbul Valiliği´nde yazılı açıklama yapıldı. Açıklama şu şekilde: Gezi Parkı´nda çevreci bir sahiplenme ile başlamış olan gösterilerin, bilahare ulaşmış olduğu nokta bütün milletimizin derin kaygı ve üzüntülerine neden olmuştur. Bu kapsamda; Gezi Parkı´nda ve Taksim´de, ağırlıklı olarak geceleri toplanmalar sürmektedir. Mevcut durumun; demokratik tutum ve davranışlarla sürdürülmesinde hiçbir engel, kısıtlama söz konusu değildir. Ancak, özellikle Atatürk Anıtı´mız ile Atatürk Kültür Merkezi binasını tamamen örten farklı döviz, pankart, afiş, flama ve resimler görünüm olarak toplumsal tepkilere, ciddi eleştirilere ve hoşgörü hudutlarını zorlayan tutumlara sebebiyet vermektedir.

Bu olumsuzlukların yanı sıra, bir kamu binası olan Atatürk Kültür Merkezi adeta işgal altında gibi bir görünüme büründürülmektedir. Bu durum, binanın inşaat mahalli olması nedeniyle buraya zaman zaman giren göstericiler açısından çökme ve düşme risklerini de beraberinde getirmektedir.

Bu münasebetle; ülkemizin imajını dünya kamuoyunda da olumsuz etkileyen, toplumumuzda tepkilere sebebiyet veren, aynı zamanda gezi parkında bulunanların da mesaj ve gayesiyle aslında uyuşmayan, hatta çelişen bu görüntülerin kaldırılmasına karar verilmiştir.

Bu nedenle; Bu sabah saat 08.00´dan itibaren güvenlik birimlerimiz sadece bu pankart, döviz ve resimlerin kaldırılmasına yönelik bir çalışma yapacaklardır. Bu çalışmanın Gezi Parkı´na ve Taksim´e yönelik bir boyutu kesinlikle yoktur. Gezi Parkı ve Taksim´de bulunan hiçbir kişi veya gruba yönelik bir faaliyet söz konusu olmayacaktır.

Bu kapsamla sınırlı olmak üzere yapılacak çalışmada güvenlik birimlerimize yardımcı olunması, her türlü yanlış anlama ve yorumlara sebebiyet verecek propagandalara itibar edilmemesi önem arz etmektedir.

GEZİ PARKı´NDAN POLİSE DESTEK

Gezi Parkı ayrı tutuldu. Çadırlar sökülmedi. Sadece pankartlar temizlendi. Marjinal gruplar taş atarken parktan polise destek alkışları yükseldi.

Gezi Parkı günlerdir girilemez haldeydi. Bugün sabahın erken saatlerinde polis Gezi Parkı eylemcilerine seslenirken şunu diyordu: Gezi Parkı´na dokunmayacağız, çadırlar sökülmeyecek. Sadece AKM ve Taksim Anıtı´ndaki propaganda amaçlı marjinal pankartları kaldıracağız. Müdahale kesinlikle olmayacak arkadaşlar!

Ve Gezi Parkı eylemcileri olaylara hiç karışmadı. Hatta Gezi Parkı´ndan polise destek verildi. Çevre duyarlılığı ile sokağa çıkan ve bu uğurda polis müdahalesine bile direnen genç kesim, sonraları parkın ve anıtın etrafına kümelenmeye başlayan sosyalist marjinal örgütlerden ve marjinal parti temsilcilerinden rahatsızdı. Gezi Parkı eyleminin amacını aşmasına engel olmaya çalışıyorlar, Öcalan posteri açılırsa, içki içilirse karşı çıkıyorlardı.

Hükümet de verdiği her mesajda Gezi Parkı eylemcileri ile onların eyleminin peşine takılıp bunu istismar etmeye çalışan marjinalleri ayırt ettiğini dile getiriyordu.

Eylemciler bir nevi bu pankart temizliğinin eylemi tekrar rayına ve demokratik zemine soktuğunu belirtiyorlar.

Polise Çarşı grubu da protesto gösterisi yapmadı.

Tansiyonun yükseldiği dakikalarda, Gezi Parkı´ndaki göstericiler hem marjinal grupların polise taş, molotof ve sis bombası atmasına engel olmak hem de polisin parka müdahale etmemesi için insan zinciri oluşturdu.

Kısacası çevre duyarlılığı gösteren direngeziciler polisin pankart temizliğinden ve marjinal grupları dağıtmasından memnun görünüyor.

Yarınki Başbakan Erdoğan ile Taksim Dayanışma Komitesi temsilcilerinin görüşmesinden çıkacak sonucu bekliyorlar.

BAŞBAKAN: KUSURA BAKMAYIN BU TAYYİP ERDOĞAN DEĞİŞMEZ!

Bugün Meclis´teki partilerin grup toplantıları günüydü. Öğle saatlerinde partisinin grup toplantısında konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan´ın sözleri, Taksim Gezi olayları üzerineydi. Çarpıcı açıklamalar yapan Başbakan´ın konuşmasından notlar şu şekildeydi:

- Taksim´deki olaylar kabuk değiştirerek, amaç değiştirerek devam ediyor.

- Sadece sandık sonuçlarına değil her toplumsal olaya hassasiyetle yaklaştık.

- Cumhuriyet mitinglerini bile hedefi bildiğimiz halde son derece dikkatli şekilde değerlendirdik.

- Toplumla inatlaşan bir parti olmadık. Her zaman birleştirici üslup kullandık.

- Yüzde 50´nin oyuyla iktidara gelmiş olsak da kendimizi yüzde 100´ün iktidarı olarak gördük

- Son iki haftadır devam eden olayları her boyutuyla değerlendiriyoruz. Sokağın ne dediğini araştırıyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi hiçbir kesimle onların hassasiyelerini bir kenara itmedik. Acaba ne istedikleri, ne talep ettikleri belli mi? Sapla samanın birbirine karıştırılmasına izin vermeyeceğiz, veremeyiz.

- 10,5 yıldır bu tertiplerle, tezgahlarla, provokasyonlarla , siyaset mühendisliği girişimleriyle nasıl baş ettiysek, onlara karşı nasıl dik durduysak, bundan sonra da milletin emanetini aynı hassasiyetle korumaya devam edeceğiz. Biz ne kimseye dayatma yaparız, ne de kimsenin dayatmasına eyvallah deriz.

- Son iki hafta içerisinde meydana gelen olayları tek katmanlı olaylar olarak tabii ki görmüyoruz. Gezi Parkı´ndaki ağaçların taşınmasına bir itiraz olarak başlayan olaylar farklı mecralara akmaya başlamıştır. Yapılan bazı ağaçların sökülüp başka yere taşınmasıdır. Bu projeye onay verenler arasında CHP de vardı. Bazı siyasilerin sürece müdahil olması yani çark etmesi oradaki itirazları büyütmüştür. Bir çevre katliamını oradakiler icra etmiştir. İlk itirazlar siyasilerin farklı odak ve çevrelerin sürece dahil olması ile başka noktaya ilerlemiştir. 3 gencimiz olaylarda hayatını kaybederken, 1 polisimiz Adana´da şehit edilmiştir.

- Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da hiç kimseyle, hiçbir kesimle, onların hassasiyetlerine kulak tıkayarak bir kenara itmedik ve itmeyeceğiz. Meşru taleplerini, demokratik hak taleplerini bugüne kadar nasıl dikkatle kulak verdiysek, bundan sonra da dinlemeye anlamaya, empati kurmaya devam edeceğiz

- Ankara´daki vandallıklar İstanbul´dan güç almıştır. İllegal paçavralar devletin kurumlarına asılmıştır.

- Diyorlar ki Başbakan geriyor, Başbakan sert.. Ne olacaktı.. Ne olacaktı? Şu AKM´den şu paçavraları indirin mi diyecektik? Şu terör örgütünün mensuplarının posterlerini indirin mi diyecektik? Güvenlik güçlerimizin başta bu işe müsaade etmemesi gerekiyordu. Çatıya bunlar nasıl çıkarılır? Bu paçavralar devlet kurumunun üzerine nasıl astırılır? Bunların karşısında biz konuşunca, Başbakan sert konuşuyor diyorlar. Eğer buna sertlik diyorsanız kusura bakmayın bu Tayyip Erdoğan değişmez.

- Oradaki tüm eylemcilerin, tüm göstericilerin büyük fotoğrafı görmelerini, oynanan oyunu anlamalarını, samimi olanları, özellikle oradan çekilmeye davet ediyorum. Kendilerinden bunu bir Başbakanları olarak bekliyorum

- Taksim çevresinde oteller yüzde 80 boşaldı. Bu birilerinin özgürlük alanına müdahale değil mi?

- Genç kardeşlerimizin bizleri anlamalarını çok isterim. Bu ülkede inançlarından dolayı nice insanımızın hayatı karardı.

- Şu anda gerek bakanımıza, İstanbul valimize bu sabah yaptıkları operasyon sebebiyle teşekkür ediyorum. AKM´den bütün bu paçavralar vs. hepsi indirildi. Şu anda güvenlik güçlerimiz kültür merkezine sahip çıktılar. Anıttaki bütün o paçavraları gördünüz mü? Böyle bir tabloya eğer bir yürütme olarak müsaade edersek, milletimize, tarihimize çok ciddi bir sorumluluk içerisinde oluruz.´

- Camide içki içeceksiniz, müezzini tehdit edip farklı konuşturacaksın. Görüntüler elimizde göreceksiniz.

- Olayların zamanlaması dikkat çekici. Olaylar çok tehlikeli bir seviyeye çekilmek istenmiştir.

- İfade özgürlüğü tehdit altında diyenler akil insanlar heyetlerini tehdit ettiler.

- Solculuk maskesi altında faiz lobisini figüranlığı yapılıyor

- Son olaylar Merhum Menderes için kurulan senaryonun aynısıdır.

- CHP Genel Başkanı´nı istifaya çağırıyorum.

- Türk bayrağı yakıldıi Gazi Mustafa Kemal, İmralı fotoğrafları yan yana kullanıldı. CHP bu örgütlerin hamisi olmuştur.

- Marjinaller karşısında, yakıp yıkanlar karşısında kimse ezik hissetmesin.

OPERASYON İÇİN POLİSE TEŞEKKÜR ETTİ

- Bu sabah yaptıkları operasyon sebebiyle teşekkür ediyorum. AKM´den bütün bu paçavralar indirildi güvenlik güçleri kültür merkezine sahip çıktı. Ayrıca anıttaki bütün o paçavraları gördünüz. O hali sizlere sunmak isterdim. Öyle bir tablaya biz yürütme olarak göz yumarsak biz milletimize tarihimize karşı büyük bir sorumluluk içinde oluruz. Bundan sonraki sürece yönelik Taksim Meydanı´yla alakalı Gezi Parkı ile alakalı devam edecek. Biz buraları kusura bakmasınlar Gezi Parkı adı altında işgal alanı değildir.

VE TAKSİM EMNİYETTE!

12.06.2013 10:13 Gezi Parkı eylemlerinde bugün 16´ncı gün. Taksim´de hayat normale dönmeye başladı. Taksim´e çıkan yollardaki barikatlar kaldırılırken araçlar da meydana çıkabiliyor. Polis ekiplerinin dün Taksim Meydanı´na çıkmasıyla yaşanan olaylar bugün yerini sakinliğe bıraktı. Polisle çatışan marjinal grupların çekilmesiyle Taksim´de hayat normale dönmeye başladı. Belediye ekipleri gece Taksim Meydanı´nda temizlik yaptı. Metro seferleri henüz normale dönmezken işyerine giden vatandaşla araçlarıyla meydana kadar çıkabiliyor. Atatürk Kültür Merkezi (AKM) önüne konuşlanan polis ise bekleyişini sürdürüyor. Taksim´de şu an için olağanüstü bir olay yaşanmıyor.

-Gezi Parkı güne yağmurla başladı-

Taksim´de, dün ve gece boyunca devam eden polis-gösterici gerginliği bu sabah yerini sakinliğe bıraktı. Gezi Parkı eylemcileri ise güne yağmurla başladı. Kimi çadırında uyumaya devam etti. Kimi de yağmur altında sabah kahvaltısını yaptı. Gezi Parkı eylemi 16´ncı gününe girerken Taksim ve çevresi güne sakin başladı. Dün sabah polisin Taksim Meydanı´na çıkmasıyla birlikte göstericilerle polis arasındaki çatışma gün boyu ve gece saatlerinde de devam etmişti. Taksim bugüne olaysız başladı. Gezi Parkı eylemcileri de güne yağmurla başladı. Bazı eylemciler çadırlarında battaniyeye sarılarak uyurken bazıları da parkta temizlik yaptı. Bazı eylemciler kahvaltı yaparken bazıları da halay çekip eğlendi. Polis ekipleri ise Atatürk Kültür Merkezi (AKM) önünde bekleyişini sürdürüyor. (Cihan)

(11 Haziran 2013), son güncel.: (12 Haziran 2013)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

TAKSİM GEZİ OLAYLARIYLA İLGİLİ MANŞETLERİMİZ

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=5383    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Kara Kuv.: 92 Müebbet Gerekçesi

09.06.2022 17:18 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki (KKK) eylemlere ilişkin 132 sanıklı davada 30 Aralık 2021'de verilen kararların gerekçesi açıklandı. 6 ..
Tamamı 9.6.2022

Fetö Üniversite Yapılanması davası

09.06.2022 14:46 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından açılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanmasına' ilişkin 12'si tutuklu 37 öğrencinin yargılandığı davanın görülmesine devam edil..
Tamamı 9.6.2022

Yargıtay İyidil'in Cezasını Az Buldu

08.06.2022 09:50 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, eski Korgeneral Metin İyidil ile eski Tümgeneral Hamza Koçyiğit'e 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüse yardım' suçundan verilen 12 yıl 6'şar ay hapis cezalarını, eksik ceza..
Tamamı 8.6.2022

Darbeci 2 Pilot Kayıplara Karıştı

10.06.2022 10:35 Malatya'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Malatya'daki 2. Ordu Komutanlığı ve 7. Ana Jet Üssü'ndeki eylemlere ilişkin görülen davada beraat kararları istinaf mahkemesince bozulan sanık 6 eski pi..
Tamamı 10.6.2022

Kılıçdaroğlu'nun Danışmanına Hapis

10.06.2022 16:53 İstanbul'da, FETÖ'nün İstanbul Üniversitesindeki akademik yapılanmasına ilişkin davada, Yargıtayın bozma kararının ardından dosyası ayrılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanı Fatih Gürsul, 'FETÖ..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yöneticilerine 166 Yıl Hapis

10.06.2022 12:16 Adana, Ankara, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kilis ve Şanlıurfa'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalar..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

10.06.2022 10:15 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 10.6.2022

Kriptolu Dinleme Cezaları Onandı

09.06.2022 14:34 Ankara'da, devlet büyüklerinin kriptolu telefonlarının usulsüz dinlenmesine ilişkin davada, kapatılan TİB Başkanvekili Osman Nihat Şen ile darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (F..
Tamamı 9.6.2022

Dink Davasında Hapisler Onandı

08.06.2022 16:54 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetö elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında bulunduğu 6's..
Tamamı 8.6.2022

İzmir: Darbeye 60 Onama 80 Bozma

04.06.2022 20:51 İzmir'de, FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından açılan ve 282 sanıklı dava, dosyaları ayrılarak 2018'de hüküm verilen 137 sanığın dosyası Yargıtay'da görüşüldü.

14 Nisan'daki gelişmeye dair edinilen ..

Tamamı 4.6.2022

Yakalanan İlk Darbecinin davası

09.06.2022 09:59 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 9.6.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

08.06.2022 16:40 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 8.6.2022

Nazilli Esnaf Yapılanması davası

08.06.2022 15:32 Aydın'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Nazilli ilçesindeki esnaf yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında 62 sanığın yargılanmasına devam edildi.

20 Mayıs'ta Aydın 3. Ağır..

Tamamı 8.6.2022

Ordu: Yeni Yapılanmaya 17 Hapis

08.06.2022 15:20 Ordu'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yeni il yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 41 sanıktan 17'sine, 1 yıl 13 ay ile 6 yıl 10 ay 15 gün arasında değişen hapis cezası verildi.
<..

Tamamı 8.6.2022

Gülen'in İtirafları İndirim Gerekçesi

10.06.2022 11:09 Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı aldığı 3 yıl 4 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı.

1..

Tamamı 10.6.2022

Şike: Cezaya Onama Beraate Bozma

09.06.2022 16:51 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle örgüt mensubu 88 sanığın yargılandığı davada verilen cezalar İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi'..
Tamamı 9.6.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
56.336.650