Tam
EskidenYeniye
 

Türkiye Mısır´a soruşturma açtı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Mısır´daki darbeyi evrensel suçlar kapsamında kabul ederek soruşturma başlattı. Mazlum-Der´in önceki gün verdiği suç duyurusuyla darbe lideri general Sisi, geçici cumhurbaşkanı Mansur ve yardımcısı Baradei ile birlikte 12 isim yargılanabilecek. Soruşturma kararı TCK´nın 13. ve 77. maddelerine dayanıyor. TCK´nın 13. maddesinde, soykırım, insanlığa karşı suç gibi uluslararası suçların, bir yabancı tarafından yabancı bir ülkede işlenmesi halinde bile Türk kanunlarının ve Türk yargısının görevli olacağını belirtiyor. 77. maddede ise insanlığa karşı işlenen suçlar tanımlanıyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

11.07.2013 10:46 Mısır´da 1 hafta önce, 3 Temmuz 2013 tarihinde gerçekleşen askeri darbeye karşı dünyadaki en net tavır Türkiye´den geldi.. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Mısır´daki darbeyi evrensel suçlar kapsamında insanlığa karşı işlenmiş suç olarak kabul ederek soruşturma başlattı. Mazlum-Der´in önceki gün verdiği suç duyurusuyla Mısır Genelkurmay Başkanı Abdel Fatah Said Al-Sisi başta olmak üzere 12 kişi hakkında soruşturma başlatıldı. Soruşturmayı Türkiye´deki darbelerin soruşturmasına bakan TMK Savcısı Mustafa Bilgili yürütecek.

İNSANLIĞA KARŞI SUÇ

Savcılığın soruşturma kararı TCK´nın 13. ve 77. maddelerine dayanıyor. TCK´nın 13. maddesinde, soykırım, insanlığa karşı suç gibi uluslararası suçların, bir yabancı tarafından yabancı bir ülkede işlenmesi halinde bile Türk kanunlarının ve Türk yargısının görevli olacağını belirtiyor. 77. maddede ise insanlığa karşı işlenen suçlar tanımlanıyor. Kasten adam öldürme, kasten yaralama, işkence, eziyet ve köleleştirme, hürriyetinden yoksun bırakma gibi fiillerin toplumun bir kesimine karşı, bir plan doğrultusunda, sistemli olarak işlenmesi halinde insanlığa karşı suç oluşturacağı belirtiliyor. Soruşturma çerçevesinde Dışişleri Bakanlığı ve MİT´ten de darbeye yönelik bilgi istenecek.

HUKUKSUZ GÖREVDEN ALMA

Yapılan suç duyurusunda cuntacılar hakkında, kasten adam öldürme, kasten yaralama, işkence, hürriyeti tahdit gibi insanlığa karşı suç işledikleri gerekçeleriyle Türkiye´de soruşturma açılması gerektiğini düşünüyoruz ifadelerine yer verildi.

DARBE EVRENSEL SUÇ

TTKC 13 maddesi uyarınca bazı suçların Türkiye de işlenmemiş olmasa da dahi Türkiye´de yargılanabileceğine dikkat çekilerek işlenen suçların insanlık suçu olduğu vurgulandı. Dilekçe´de Bu suçlar açısından zaman aşımı işlemeyeceği için bu suçların failleri ölene kadar yargılanarak cezalandırılabilmektedirler denildi. Darbecilerin 8 Temmuz 2013 tarihine kadar 100 yakın silahsız insanın kasten öldürülmesi 400 fazla silahsız insanın silahla kasten yaralanması, Cumhurbaşkanı Mursi başta olmak üzere 300 fazla insanın hürriyetinden yoksun bırakılması suçlarına iştirak ettikleri belirtildi. Hürriyetinden yoksun bırakılan insanların uğradığı işkence ve eziyetten darbecilerin sorumlu oldukları kaydedildi. Savcılık dilekçede ismi geçen başta Mısır Genelkurmay Başkanı Abdel Fatah Said Al-Sisi olmak üzere, Cumhurbaşkanlığına atanan Adli Mansur, Kıpti Kilisisi lideri Papa Tawadros 2, Muhalefet lideri ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Mohamed El Baradei, Nur partisi Lideri Celal Merra, Hişam Kandil Hükümeti müstafi turizm bakanı Hisham Zaazou, iletişim bakanı Atef Helmi, parlemento ilişkiler bakanı Hatem Bagato, çevre bakanı Khaled Abdel-Aal, El Ezher Şeyhi Ahmed El Tayeb, cuntanın başbakan adaylarından ve eski merkez bankası başkanı Ziad Bahaa Eldin hakkında darbe suçlamasıyla soruşturma başlattı.

Mısır´ın kurtuluşu demokrasidir

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Mısır´da yaşananların darbe olduğu konusunda hiçbir şüphe olmadığını belirterek, Mısır´ın kurtuluşu demokrasiden, halkın talepleri doğrultusunda şekillenecek bir yönetimden geçmektedir dedi. Yılmaz, Mursi´nin arkasında Mısır halkının bulunduğunu ifade eden Yılmaz, Bir yılda ülkenin yüzyıllık sorunlarını hiç kimse çözemez. Demokratik sistemde seçilen cumhurbaşkanına bütün halkın destek olması gerekirdi diye konuştu. (Sabah)

DARBEYE KARŞI EN NET TAVIR

Başsavcılığın başlattığı soruşturma, Mısır´daki askeri darbeye karşı dünyanın en tavrı olarak nitelendirilebilir. Afrika Birliği de, darbecilere karşı net bir tavır göstermiş, Mısır´ın üyeliğinin askıya alındığını açıklamıştı.

İnsanlığa karşı işlenen suçlar kapsamında başka ülkelerde işlenen suçlara soruşturma başlatma yetkisi 2005 tarihinde TCK´da gerçekleşen yasal değişikliklerle savcılıklara verildi. Başka ülkelerde de yerel mahkemelerin benzer yetkileri var. Örneğin İspanya, İsrail´lilerin Filistinlilere karşı işlediği insanlık suçları için soruşturma başlatmıştı. Filistin İnsan Hakları Merkezinin 2008 Ağustos ayında, İsrail´in Gazze Şeridi´ne saldırısı hakkında yaptığı suç duyurusunu kabul eden İspanyol hakim Andrew Fernando, 29 Ocak 2009 tarihinde konuyla ilgili soruşturma başlattığını duyurdu. 22 Temmuz 2002 tarihinde İsrail´in Gazze Şeridi´ne düzenlediği saldırıda ?insanlığa karşı suç işlendiği? gerekçesiyle, dönemin İsrail Savunma Bakanı Binyamin Ben Eliezer ve 6 İsrail askeri yetkilisinin yargılanmasına karar verildi. Yargılama gerçekleştiği ve şüpheliler suçlu bulunduğu taktirde sanıklar İspanya´da hapis cezası alabilecekleri gibi haklarında uluslararası yakalama kararı da çıkartılabilecekti. Soruşturma kararı üzerine İsrail ile İspanya arasında diplomatik kriz çıktı. İspanya Savunma Bakanı Miguel Angel Moratinos, ?İspanya, bir hukuk devletidir. İspanyol adaletine müdahale edemeyiz? şeklinde açıklama yaptı. Hakim Andrew, İsrailli ve İspanyol savcılardan gelen tepkilere rağmen geçen soruşturmayı devam ettirme kararlılığını gösterdi. Ancak devreye giren İspanya Ulusal Mahkemesi, 4´e karşı 14 oyla davanın kapatılmasına karar verdi. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

MISIR DARBECİLERİ İÇİN SUÇ DUYURUSU

01.08.2013, 23:44 İHH İnsani Yardım Vakfı avukatları, Mısır´da darbe yapan Genelkurmay Başkanı Sisi ve atadığı yöneticiler hakkında ´insanlık suçu işledikleri´ gerekçesiyle İstanbul´da suç duyurusunda bulundu. İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı avukatları, Mısır´da darbe yapan Genelkurmay Başkanı Abdulfettah es-Sisi, eski uluslararası Atom Enerjisi Ajansı Başkanı Muhammed Baradey, El Ezher şeyhi Ahmed El Tayyip, Selefi Nur Partisi yöneticileri ve Kıpti Kilisesi Patriği ve ilgililer hakkında insanlık suçu işledikleri gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu. Grup, şüpheliler hakkında kasten adam öldürmek, nitelikli kasten yaralama, nitelikli yağma, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ile işkence ve eziyet gibi suçlardan işlem yapılmasını talep etti. Mısır´da olaylarda ölen 164 kişinin adı suç duyurusunda yer aldı. Dilekçede, olası yeni katliamların önüne geçmek için şüphelilerin Türkiye sınırlarına girmeleri halinde tutuklanmaları, haklarında yakalama emrinin çıkartılması, uluslararası hukuk normlarından yararlanarak Türkiye sınırları dışındayken de şüphelilerin yakalanması talep edildi.

İstanbul Adalet Sarayı´na gelen İHH avukatları ile gazeteci- yazar Abdurrahman Dilipak´ın da aralarında bulunduğu bir grup, Mısır´daki darbeyi gerçekleştirenler ve destekleyenler hakkında hazırladıkları suç duyurusu dilekçesini savcılığa sundu. Daha sonra adliye önünde açıklama yapan İHH avukatı Uğur Yıldırım, yaklaşık 1 hafta önce Mısır´a giden avukatlar ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri tarafından yapılan gözlemlerle ilgili savcılığa bir suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

Mısır´da güvenlik güçlerinin demokrasi yanlılarına ateş açması olayının sistematik şekilde gerçekleştirildiğini ifade eden Yıldırım, Türk makam ve yetkililerinin de harekete geçerek ilgili kişilier hakkında hem Türkiye´de tutuklama kararı çıkartılması hem de bu tip suçlarla ilgili tüm dünyada bu yakalamanın gerçekleşmesi anlamında suç duyurusunda bulunduklarını kaydetti. Dilipak ise Mısır´da bir insanlık trajedisinin yaşandığını söyledi. Dilipak, başlattıkları bu adımın diğer ülkeler tarafından da takip edilmesini beklediklerini dile getirerek, bu adımı atacak diğer ülkelerle ilerleyen günlerde konuyu Uluslararası Ceza Mahkemesi´ne taşımak için de istişarelerde bulunduklarını bildirdi. Dilipak şöyle konuştu: İnanç geleneğimizde haksızlık karşısında susanlar dilsiz şeytanlardır. Dünyanın da Mısır cuntasına destek vermekten vazgeçmesi gerekiyor. Ortada bir insanlık suçu var. Bu suça yardım ve yataklık edenler, destek verenler, o suçun parçası olarak aynı sanık sandalyesine oturabilirler. (Sabah)

(11 Temmuz 2013), son güncel.: (01 Ağustos 2013)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Mısır´da askeri darbe ve sonrasındaki gelişmelerle ilgili manşetlerimiz

Mısır´da askeri darbe oldu

Mısır´da direniş yayılıyor

Düşünen adam da olacak mı?

Mısır Alman vakıflarını yargılıyor

Mısır ve Türkiye için tarihi gün: 11022011

Taksim Tahrir olmaz

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=5452    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
64.592.999