Tam
EskidenYeniye
 

DHKP-C´li bombacı yakalandı

Yunanistan´da dün denizde bir bot içinde çok miktarda silahla yakalanan 2 Türk´ten birinin 19 Mart´ta Adalet Bakanlığına bomba atan DHKP-C´li Hasan Biber olduğu ortaya çıktı. Adalet ve İçişleri Bakanlıkları, DHKP-C´li 2 Türk´ün Türkiye´ye iadesini istemeye hazırlanıyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

31.07.2013 12:12 Yunan Sahil Güvenlik güçlerinin dün gözaltına aldığı 14 kişi arasında yer alan 2 Türk´ün DHKP-C terör örgütü üyesi oldukları, şahıslardan birinin 19 Mart´ta Adalet Bakanlığına bomba atılması olayının şüphelisi DHKP-C´li Hasan Biber olduğu ortaya çıktı. Bu sürpriz açıklama bugün İçişleri Bakanı Muammer Güler´den geldi.

Yunan Sahil Güvenlik güçleri dün düzenlediği bir operasyonda, Türkiye´de geniş çaplı terör eylemleri gerçekleştirmek için Sakız Adası açıklarında seyreden ve 4 kişinin bulunduğu şişme botta silah ve patlayıcılar ele geçirmişti. Operasyonlarını genişleten Yunan polisi 2´si Türk toplam 14 kişiyi gözaltına almıştı. Güvenlik güçleri, yedi metrelik botta yapılan aramada iki adet tanksavar havan mermisi, dört adet el bombası, iki adet tabanca, 200 mermi ve bol miktarda patlatılmaya hazır bomba düzeneği buldu. Bottaki 2 Türk ile 2 Yunan vatandaşı gözaltına alındı. Yunan antiterör birimi, Türkiye´ye gitmeyi hedefleyen kişilerin eylem yapmayı amaçladıklarını düşünüyor.

Gözaltına alınan 2 Türk´ün DHKP-C terör örgütü üyesi oldukları iddia edilmişti. Bu iddia bugün İçişleri Bakanı Muammer Güler´in yaptığı açıklama ile doğrulandı. İçişleri Bakanı Muammer Güler, Adalet Bakanlığına atılan bombanın faili olduğu açıkça tespit edilen Hasan Biber isimli DHKP/C terör örgütü mensubu şahıs yakalandı dedi. Muammer Güler, Ege´de silah operasyonunda yakalanan 4 kişiden birinin, AK Parti binası ve Adalet Bakanlığı´na yapılan saldırı olayının faili olduğunu açıkladı.

Hasan Biber´in ismi 19 Mart 2013´te AK Parti Genel Merkezi ve Adalet Bakanlığı´na eş zamanlı düzenenen lav silahlı ve el bombalı saldırı olayında geçiyordu.

Adalet Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı, Hasan Biber ile yine DHKP-C üyesi olduğu öğrenilen diğer Türk´ün teslim edilmesi için girişimlerde bulunacağı belirtildi.

-Ankara bombacıları MOBESE´de-

Yunan Sahil Güvenlik ekiplerinin dün Sakız Adası yakınlarında içinde silah ve patlayıcı olan botta yakaladığı iki kişinin 19 Mart´ta Ankara´da Adalet Bakanlığı ve Ak Parti Genel Merkezi´ne saldırının aranan zanlıları Hasan Biber ile Mehmet Yayla Olduğu anlaşıldı.

Yunan Sahil Güvenliği Çeşme´nin karşısındaki Sakız Adası açıklarında durdurduğu bir botta iki Türk ve iki Yunanlı´yı dün gözaltına aldı.

Botta tabanca, el bombası ve patlayıcıların çıktığı haberi dün gündemin ilk sırasına yükselmişti. Bu haberin hemen ardından Yunan polisi DHKP-C´ye yakınlığıyla bilinen bazı bürolarla evlerde baskınlar yaparak, gözaltıları sürdürdü.

SURİYE ÜZERİNDEN YUNANİSTAN´A KAÇTI İDDİASI

Bu arada gözaltına alınan iki Türk´ün 19 Mart´ta Adalet Bakanlığı ek binasına bomba atılması ve AK Parti Genel Merkezi´ne lav silahıyla saldıran DHKP-C üyesi iki terörist olduğu ortaya çıktı. DHKP-C´li Hasan Biber ile Mehmet Yayla´nın Ankara´daki saldırıların ardından Hatay üzerinden Suriye´ye kaçtığı, oradan da Yunanistan´a gittiği iddia edildi.

GÜLER´DEN AÇIKLAMA

Bu arada İçişleri Bakanı Muammer Güler gazetecilere yaptığı açıklamada Ege´deki silah operasyonunda yakalanan 4 kişiden birinin, AK Parti binası ve Adalet Bakanlığı´na yapılan saldırı olayının faili olduğunu açıkladı. Güler, Adalet Bakanlığı´na atılan bombanın faili olduğu açıkça tespit edilen Hasan Biber isimli DHKP-C terör örgütü mensubu şahıs yakalandı. dedi.

Gazetecilerin konuya ilişkin sorularına cevap veren Bakan Güler, Sakız Adası´nda bot ile Türkiye´ye gelmek üzere hazırlanan 4 kişi yakalandı. Bunlardan bir tanesi, 19 Mart 2013 tarihinde AK Parti Genel Merkezi´ne ve Adalet Bakanlığı´na yapılan bir saldırı vardı, Adalet Bakanlığı´na atılan bombanın faili olduğu açıkça tespit edilen Hasan Biber isimli DHKP-C terör örgütü şahıs bu yakalanan 4 kişinin içindedir. Bunun yanında aynı örgütün bir militanı da yakalandı. Yanlarında Fransız ve Bulgar kimliklerini taşıyan ama muhtemelen Türk oldukları tahmin edilen 2 kişi daha var. Aynı olaylarla bağlantılı olarak Yunan polisi Atina´da bir operasyon gerçekleştirdi ve 2 kişi daha gözaltına alındı. Maalesef bu botun içinde çok sayıda silah, mermiler, lav silahları, roket atarlar tespit edildi. Zaten bizim daha öncesinde adı geçen şahsın Türkiye´de yeni bir eylem hazırlığında olduğuna dair istihbaratımız var. Uluslararası alanda terör ile mücadelede Türkiye karşılıklı işbirliğine çok büyük önem veriyor. Son dönemlerde bu anlamdaki çalışmalarımızı hızlandırdık. Böyle bir olayın önlenmiş olması önemli diye konuştu.

Yakalanan şahısların Türkiye´ye iade sürecinin sorulması üzerine Bakan Güler, Zaten bunların hepsi yakalanma talimatı olan, haklarında arama kararı bulunan, Türkiye´de hüküm giymiş ve yurtdışına kaçmış şahıslar. Türkiye´ye iade edilmeleri ile ilgili süreç ilerleyecek, gereği yerine getirilecek şeklinde cevapladı.

SURİYE´DE EĞİTİM ALMIŞTI

Hasan Biber 1991 yılından 1998´e kadar Liman-İş Sendikası Genel Başkanlığı yaptı. Biber´in, görevinden ayrıldıktan sonra DHKP-C içinde eylemlerine katıldığı, Mersin´deki eylemlerde ön saflarda yer aldığı ve Suriye´de eğitim aldığı öne sürülmüştü.

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Adalet Bakanlığına atılan bombanın faili olduğu açıkça tespit edilen Hasan Biber isimli DHKP/C terör örgütü mensubu şahıs yakalandı dedi.

Muammer Güler, Ege´de silah operasyonunda yakalanan 4 kişiden birinin, AK Parti binası ve Adalet Bakanlığı´na yapılan saldırı olayının faili olduğunu açıkladı.

YUNANİSTAN´DAKİ OPERASYONLAR DHKP-C´Yİ HEDEF ALDI

01.08.2013 10:58 Emniyet Genel Müdürlüğü ve MİT, Yunanistan´ın Sakız Adası´nda tespit edilen terör örgütü DHKP-C militanlarının Türkiye´de yeni bir saldırı yapabileceği istihbaratını aldı. Bunun üzerine Yunan makamlarıyla irtibata geçildi. Gelen bilgilerin ardından Türkiye´ye hareket eden bir botu takibe alan Yunan polisi, operasyon düzenledi. Baskında 4 kişi gözaltına alındı. Zanlılar, Yunan adli makamlarınca tutuklandı. Bunun ardından Yunan polisi Atina, Selanik ve Korinthos´ta DHKP-C´ye yakınlığıyla bilinen bazı bürolarla ve evlere de baskınlar yaptı. Zanlılara yardım ve yataklık ettiği belirlenen 10 kişi daha yakalandı. Daha sonra da Patra, Mesologgi ve Aigio şehirlerinde operasyon düzenlendi. Hücre tipi evlerde uyuşturucu bulundu ve 8 kişi gözaltına alındı.

Zanlıların kimlikleri ile ilgili açıklamalar ise İçişleri Bakanı Muammer Güler´den geldi. Bakan Güler, botta gözaltına alınan şahıslardan birinin Adalet Bakanlığı binasına 19 Mart´ta saldırıda bulunan Mersin nüfusuna kayıtlı Hasan B. olduğunu açıkladı. Bunun yanı sıra yakalanan 3 kişinin birinin üzerinde Fransız, birinde Bulgar ve diğerinden de Türk kimliği çıktı. Türk kimliği çıkan kişinin, hakkında yakalama kararı bulunan Mehmet Yayla olduğu belirtildi.

Bakan Güler, baskın yapılan botun içerisinde çok sayıda silah, mermi, LAW silahları ve roketatarların tespit edildiğini bildirdi. Hasan B.´nin Adalet Bakanlığı saldırısının ardından yeni bir eylem hazırlığında olduğu yönünde bilgilere sahip olduklarını ifade eden Güler, Yunanistan´da yakalanan zanlıların Türkiye´ye iade edilmeleri ile ilgili süreç ilerleyecek, gereği yerine getirilecek. dedi. Güvenlik birimlerinden alınan bilgiye göre, botla Türkiye´ye sızmaya çalışan DHKP-C´li teröristlerin hedefinde İstanbul ve Ankara vardı. Bu kapsamda iki ilde polis ve istihbarat birimlerine saldırganların eylem planlarıyla ilgili bilgiler verildi. Şehirlerin giriş ve çıkışlarında güvenliğin artırılması istendi.

Yunanistan To Vima gazetesinin internet sitesinde yer alan habere göre botta iki Yunanistan ve iki Kürt kökenli Türk vatandaşı bulunduğu yazıldı. Kaptan olan 22 yaşındaki Yunan gencin, Deniz Ticaret Akademisi´nde öğrenci olduğu iddia edildi. DHKP-C´li Hasan B. ve Mehmet Yayla´nın Ankara´da Adalet Bakanlığı´na düzenledikleri saldırının ardından Hatay üzerinden Suriye´ye kaçtığı, oradan da Yunanistan´a geçtiği bilgisine ulaşıldı.

DHKP-C, YUNANİSTAN´I TEHDİT ETTİ

DHKP-C´ye yakınlığıyla bilinen bir internet sitesinde yayınlanan bildiride, Yunan Devleti emperyalizm ve faşizmle işbirliği yapmaktan vazgeçmelidir. denildi. Yunan polisi, geçen şubat ayında da 2 PKK´lıyı gözaltına almıştı. Bazı savunma-strateji sitelerinde yer alan yorumlarda ise botta ele geçirilen tek kullanımlık tanksavarların RPG-18 tipi olduğu, bundan da Yunan ordusu envanterinde bulunduğu iddia edildi.

Savcılık, Yunanistan´dan iadesini isteyecek

Yunanistan´da yakalanan Hasan B.´nin Türkiye´ye iadesi için çalışma başlatılacağı öğrenildi. Ankara TMK 10. madde ile görevli cumhuriyet başsavcılığı tarafından yürütülen Adalet Bakanlığı´na saldırı soruşturması kapsamında hakkında kırmızı bültenle arama kararı bulunan Hasan B.´nin Yunanistan´da yakalanması üzerine savcılık düğmeye bastı. TMK 10. madde ile görevli Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Şahin, zanlının Türk yargı makamlarına teslim edilmesi için yasal süreci başlatacak. Hasan B.´nin, Yunanistan´dan resmi olarak istenmesi için Adalet Bakanlığı´na yazı yazılacak. Bakanlık da Dışişleri Bakanlığı´ndan bu konuyla ilgili Yunan makamlarıyla irtibata geçilmesini isteyecek.

ADALET BAKANLIĞINA EL BOMBASI ATAN DHKP-C´Lİ BİBER KATLİAM YAPACAKTI

01.08.2013 11:02 Yunanistan´ın Sakız Adası açıklarında cephane yüklü şişme botta gözaltına alınan 4 kişiden birinin Ak Parti ve Adalet Bakanlığı´na yapılan saldırının baş aktörlerinden DHKP-C militanı Hasan Biber olduğu belirlendi. Biber´in, cephanelikle birlikte Ramazan Bayramı sonrasında İstanbul ve Ankara´da kanlı saldırılar gerçekleştirmek için Türkiye´ye dönmek üzere olduğu belirlendi.

Biber dahil 8 zanlı tutuklandı

Yunan Sahil Güvenlik ekipleri Çeşme´nin karşısındaki Sakız Adası açıklarında baskın yaptıkları botta, 2 tabanca, 4 adet lav silahı, 4 adet el bombası, 2 adet zaman ayarlı patlayıcı, 195 adet mermi buldu. Bottaki 4 kişi gözaltına alınırken, Türk kimliği taşıyan iki kişinin DHKP-C terör örgütü üyeleri Hasan Biber ile Mehmet Yayla olduğu belirlendi. Bulgar ve Fransız pasaportlu iki kişinin de yine Türk oldukları ifade edildi. Zanlıların örgüt bağlantısı üzerine Yunan polisi, Atina´da 11, Selanik´te ise 3 kişiyi daha gözaltına aldı. Yunan polisi dün de Sakız limanında Sakız-Ceşme arasında vapur seferleri düzenleyen Türkiye merkezli bir turizm acentasına baskın yaptı. Biber dahil 8 kişi tutuklandı.

Adalet Bakanlığı´na bomba attı

Sakız adasında mahkemeye çıkarılması beklenen Biber´le birlikte 4 zanlı hakkında patlayıcı imal etme, bomba bulundurarak nakletme ve savaş mühimmatı temin etme gibi suçlamalar yöneltilecek. Botta gözaltına alınanlardan Hasan Biber, Mart ayında AK Parti Genel Merkezi ile Adalet bakanlığı Ek Binası´na yapılan bombalı ve lav silahlı saldırıların asli faillerinden birisiydi. Biber, Adalet Bakanlığı´na el bombası atarken kameralara yakalanmıştı. Biber´in, saldırının ardından Hatay üzerinden Suriye´ye kaçtığı, oradan da Yunanistan´a gittiği bilgisine ulaşıldı.

Eylem için geri dönüyordu

Gözaltına alınan Mehmet Yayla ise ?1 Nisan Davası? olarak da bilinen DHKP-C´ye yönelik İtalya, Belçika, Almanya ve Hollanda ile eş zamanlı yapılan operasyonla ilgili davanın sanığıydı. Şişme botta gözaltına alhınan DHKP-C´li 4 teröristin, sansasyonel eylem yapmak üzere silah ve patlayıcılarla Türkiye´ye gelmek üzere yola çıktığı belirlendi. İçişleri Bakanı Muammer Güler, 4 DHKP-C militanının eylem için geleceklerine yönelik daha önceden istihbarat alındığını açıkladı.

Gezi eylemlerinin devamı var

Edinilen bilgiye göre İzmir´e getirilecek cephaneliğin bir bölümü deniz yoluyla İstanbul´a aktarılacak ve eylemlerde kullanılacaktı. Saldırı planlarında ilk hedefin İstanbul olduğu, ancak Ankara´daki kamu kurumlarının da hedefte olduğu da ifade edildi. Sevkiyat ve geçiş bilgilerine göre eylem için Ramazan Bayramı sonrasının planlandığı öğrenildi. Güvenlik birimlerinin istihbarat raporlarında, Eylül ayına giden süreçte Gezi eylemlerinin devamı olarak Türkiye´yi kaosa sürükleyecek planlamalar yapıldığı tespit edilmişti.

DHKP-C HÜCRELERİNİ UYANDIRDI

İçişleri İçişleri Bakanlığı´nın bir süre önce DHKP-C´nin eylem hazırlıklarıyla ilgili bir rapor hazırlayarak Başbakanlığa sunduğu da öğrenildi. Bakanlığın raporuna göre son dönemde operasyonlarla sarsılan DHKP-C´nin toparlanmaya çalıştığı ve yeni eylemlere hazırlandığı vurgulandı. Avrupa´da yaşayan örgüt liderlerinin, hücreler halinde yapılanan örgüte talimat verdiği ve DHKP/C´nin uyuyan Ege ve Akdeniz hücrelerinin uyandırıldıklarına yönelik istihbarat bilgisi de raporda yer aldı. Yeni saldırı taktiği bu defa canlı bomba değil havan ve RPG tipi roketatarlarla devlet kurumlarının bombalanması olacaktı. Mühimmat ise İzmir üzerinden Ankara´ya taşınacaktı. Kanlı saldırı, örgütün İzmir hücresinin deşifre edilmesiyle engellendi. (Star)

MECLİS VE ABD ELÇİLİĞİ´NE SALDIRACAKTI

01.08.2013 13:03 Sakız Adası yakınlarındaki botta yakalanan DHKP-C´lilerin hain planları deşifre oldu.Ergenekon davasındaki karar öncesi Meclis ve ABD Elçiliği´ne saldıracakları belirlendi... Yunan Sahil Güvenliği´nin Sakız Adası açıklarındaki botta yakaladığı 2 Türk ve Bulgar ve Fransız kimliği taşıyan 4 şüpheliyle ilgili detaylar ortaya çıktı. Türklerin AK Parti Genel Merkezi ve Adalet Bakanlığı´na saldırıyı yapan DHKP-C´li Hasan Biber ve Mehmet Yayla olduğu belirlendi. İzmir´e gelmeyi planlayan militanların TBMM ve ABD Büyükelçiliği´ne saldırı planladığı ileri sürüldü. Biber ile birlikte 8 kişinin tutuklandığı açıklandı. Bottaki silah ve mühimmatın DHKP-C´nin tarihinin en büyük saldırısına işaret olduğunu belirtildi. Yetkililer, 4 lav silahı ve 2 anti tank mayını ile iyi korunan veya zırhlı bir noktanın hedef olabileceğini belirtti. 2 adet 9 mm tabanca, 4 el bombası, 2 zaman ayarlı bombanın hedefi ise belirlenmeye çalışılıyor.Hedef noktaların Başbakanlık, TBMM binası ve ABD Büyükelçiliği olduğu iddia edildi. 5 Ağustos´ta karar duruşması yapılacak Ergenekon davası için toplanan kalabalığa da provokasyon amaçlı eylem yapabileceği belirtildi. (Bugün)

YUNANİSTAN´DAN İLK RESMİ AÇIKLAMA

01.08.2013 20:01 Yunanistan Emniyet Genel Müdürlüğü, Yunan Sahil Güvenlik Ekipleri´nin kontrolleri sonucu Sakız Adası açıklarında seyreden botta ele geçirilen DHKP-C üyesi kişiler ile silah ve patlayıcılara dair ilk resmi açıklamayı bugün yaptı. Yunanistan´da DHKP-C´ye ağır bir darbe indiren Yunan polisi, botta yakalanan ağır silah ve mühimmat ile evlerde ele geçirilen malzemelere ilişkin fotoğrafları basın ile paylaştı. Ele geçirilen harita ve fotoğraflarda İzmir ve Türkiye sahillerinin işaretlendiği açıklandı.

Yunanistan Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü, Sakız ve Atina´da yaşları 33, 55 ve 54 olan üç Türk ile yaşları 22, 50 ve 51 olan üç Yunan vatandaşı toplam 6 kişinin tutuklandığını açıkladı. Şimdiye kadar 11´i Atina´da 3´ü Selanik ve 3´ü de Sakız´da olmak üzere toplam 17 Türk vatandaşının inceleme için gözaltına alındığını söyleyen Sözcü, toplam 10 ev ve büroda savcı nezaretinde arama yapıldığını kaydetti.

Botta ele geçirilen 55 yaşındaki DHKP-C üyesi Hasan Biber´in Türk INTERPOL´ü tarafından arandığını belirten Sözcü, Biber´in sahte nüfus cüzdanı ile Yunanistan´dan siyasi iltica başvurusunda bulunduğunu ancak bunun reddedildiğini açıkladı. Aynı botta yer alan 33 yaşındaki ikinci Türk vatandaşının da siyasi iltica başvurusunda bulunduğu ancak mülakat randevusuna gelmediği için talebinin reddedildiğini açıklandı.

Bu olaylı ilişkili Sakız Adası´nda 50 ve 54 yaşlarında 2 Türk vatandaşının daha tutuklandığını kaydedildi.

Emniyet Müdürlüğü Sözcüsü, Sakız Adası´ndaki 6 tutuklunun patlayıcı imal etme, bulundurma, taşıma, insan ve kurumlara zarar verme amacıyla girişimde bulunma, el bombası, Law silahı ve tabanca gibi savaş mühimmatı temin etme gibi terör faaliyeti ile ilişkili suçlar isnat edildiğini vurguladı.

Evlerde yapılan aramalarda ise 40 cep telefonu, 50 SIM kartı, 25 bilgisayar, çok sayıda laptop ve tablet, 30 USB, 10 harici hard disk, 44 ses bombası, 60 CD, not defterleri ve kitaplar, bir adet dijital haritada İzmir´in Karadurum bölgesinin gösterildiği belirtildi. Ayrıca yine 2 renkli fotoğrafta da üzerine Türkçe yazılarak Türkiye sahillerinin gösterildiği açıklandı. Bir başka dosya içerisinde de Türkiye sahillerinin yer aldığı fotoğraflar ele geçirildi.

Bu arada Eksarhiya semtindeki Kürt Dayanışma Bürosu´na yapılan baskında dijital arşivin imha edilmeye çalışıldığının tespit edildiği ancak verilerin geri getirilmesi için teknik çalışma başlatıldığı açıklandı.

Öte yandan Atina´da gözaltına alınan 51 ve 48 yaşındaki 2 Türk vatandaşının Türk makamları tarafından DHKP-C üyeliği sebebiyle arandıkları bildirilirken, 48 yaşındaki şahsın Alman makamları tarafından da arandığı açıklandı. Her iki DHKP-C´linin Bulgaristan ve Fransa pasaport ve nüfus cüzdanlarını yasadışı yollardan temin ettikleri anlaşıldı. (Cihan)

HEDEF NATO´NUN İZMİR´DEKİ RADAR ÜSSÜ

02.08.2013 10:26 Ege Denizi´nde yakalanan terör örgütü DHKP-C üyelerinin ardından Yunan polisi evlere de baskın düzenledi. Baskında çok sayıda silah ve mühimmatla birlikte, NATO´nun radar üssünün de bulunduğu Karaburun bölgesinin dijital haritası ele geçirildi. Yunanistan Emniyet Genel Müdürlüğü, Yunan Sahil Güvenlik Ekipleri´nin Sakız Adası açıklarında bir botta önceki gün yakalanan DHKP-C´liler ile silah ve patlayıcılara dair resmi açıklamayı dün yaptı. Ele geçirilen dijital haritada İzmir´in Karaburun ilçesinin gösterildiği belirtildi. STAR bu bölgede NATO´nun radar üssünün bulunduğu bilgisine ulaştı. Teröristlerin hedefinin NATO radar üssü olabileceği üzerinde duruluyor. Yunan Emniyeti Sözcüsü, Sakız ve Atina´da 17 Türk vatandaşının gözaltına alındığını, 10 ev ve bürodaki aramalarda 40 cep telefonu, 50 SIM kartı, 25 bilgisayar, çok sayıda laptop ve tablet, 30 USB, 10 harici hard disk, 44 ses bombası, 60 CD, not defterleri ve kitaplar ile bir adet dijital Karaburun haritasının ele geçirildiğini söyledi.

-Erdoğan Samaras´ı tebrik etti-

Ayrıca Türkiye sahillerine ait fotoğraflar ele geçirildi. Sözcü, botta yakalanan 6 tutukluya patlayıcı üretme, taşıma, insan ve kurumlara zarar verme, el bombası, Law silahı ve tabanca gibi savaş mühimmatı temin etme ile terörle ilişkili suçlar isnat edildiğini vurguladı. Açıklamada INTERPOL tarafından Adalet Bakanlığı´na saldırı eyleminin faili olarak aranan Hasan Biber´in yakalandı bilgisine yer verildi. Bu arada Başbakan Erdoğan´ın dün akşam Yunan Başbakanı Andonis Samaras´ı telefonla arayarak düzenlenen başarılı operasyon nedeniyle tebrik ettiği bildirildi.

ERDOĞAN-SAMARAS GÖRÜŞMESİ SONRASI YENİ OPERASYONLAR

02.08.2013 18:42 Yunan polisi, PKK ve DHKP-C´lilerin kaldığı mülteci kampına baskın yaptı. Sakız Adası açıklarında silah ve patlayıcı yüklü botun yakalanmasının ardından başlayan baskınlar Lavrion mülteci kampına yapılan operasyonla devam etti. Yunanistan´ın Sakız adası açıklarında Türkiye´ye geçmek isterken yakalanan mühimmat dolu botun ardından başlatılan operasyonlar devam ediyor. Yunan polisi, Atina´ya 40 kilometre uzaktaki Türk kökenlilerin de kaldığı Lavrion Mülteci kampına baskın yaptı. Mülteci kampında şüpheli bulguya rastlanmadığı açıklandı. Ancak, kamptaki 170 kişiden 29´u kimlik ve belgeleri incelenmek üzere gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan 9´u Türkiye kökenli. Lavrion kampında şimdiye kadar mültecilerin yanısıra terör örgütleri PKK ve DHKP-C üyelerinin de kaldığı biliniyordu. Baskının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan´ın, mevkidaşı Samaras´ı arayarak operasyonlardan dolayı teşekkür etmesinin ardından gelmesi dikkat çekti. Başbakan Erdoğan, Lavrion Kampı´nda eğitim gören teröristlerin isimlerini ve terör kamplarındaki eğitim görüntülerini, Mart ayındaki İstanbul ziyareti sırasında Antonis Samaras´a vermişti. Daha önceki operasyonlarda da DHKP-C terör örgütü ile bağlantılı olan Türk kökenli 17 kişi gözaltına alınmıştı.

(31 Temmuz 2013), son güncel.: (02 Ağustos 2013)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Başbakan: Saldırı Ergenekon işi

Saldırılar mütalaanın intikamı mı?

DHKP-C´ye Yunan darbesi

Paketlenen DHKP-C´li teslim edildi

DHKP-C ile ilgili manşetlerimiz

DHKP-C´nin Ergenekon bağlantısı

Ergenekon ve Derin-Sol infazlar manşetlerimiz

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=5495    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

ABD Görevlisi Cantürk davası

25.07.2020 11:46 İstanbul'da, ABD Başkonsolosluğu'nun güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi ve kızıyla birlikte Silahlı terör örgütüne üye olma suçundan yargılandığı davaya devam edildi. Mütalaasını açıklayan savcı Cantü..
Tamamı 25.7.2020

Welt Muhabiri Yücel'e Hapis

25.07.2020 13:03 İstanbul'da, Alman Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel'in 'terör örgütü propagandası yapmak' ile 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek' suçlarından yargılandığı dava karara bağlandı. 16 Temmuz'da İstanbul 32. Ağır ..
Tamamı 25.7.2020

FETÖ kılcallarına inen yol: Ankesör

25.07.2020 14:21 FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından prensip edindiği gizlilik ilkesi, gözaltına alınan bir mahrem askerin itiraflarıyla başlanan "ankesör" operasyonlarıyla açığa çıkarıldı. 14 Temmuz'da basına yans..
Tamamı 25.7.2020

Futbolda Şike davası

25.07.2020 12:12 İstanbul'da, Yargıtay 5. Ceza Dairesinin, aralarında eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, eski Fenerbahçe yöneticisi Şekip Mosturoğlu'nun da aralarında bulunduğu 36 sanık hak..
Tamamı 25.7.2020

Jandarma: Darbeye 121 Müebbet

04.07.2020 13:29 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 245 sanıklı dava sona erdi. 86 kişi 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan ağırla..
Tamamı 4.7.2020

CHP'li Oğuz'a Fetö'den Hapis

04.07.2020 14:53 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) üye olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve görevden uzaklaştırılan eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'un yargılandığı dava sona erdi. 19.06.2020 GÜNKÜ DURUŞ..
Tamamı 4.7.2020

Balıkesir: Darbeye 1 Müebbet

04.07.2020 14:05 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili eski Bandırma 6. Ana Jet Üssü Komutanı hava pilot tuğgeneral Mustafa Rüştü Çelenk'in de yargılandığı dava sona erdi. 1 Temmuz'da Balı..
Tamamı 4.7.2020

Büyükada davasında 3 Hapis

04.07.2020 14:21 İstanbul'da, Büyükada'da 5 Temmuz 2017 tarihinde yaptıkları toplantıya ilişkin insan hakları örgütlerinin temsilcisi 11 sanığın 'Silahlı terör örgütüne üye olma' ve 'Silahlı terör örgütüne yardım etme' suçlarından yarg..
Tamamı 4.7.2020

Yargıtay İyidil'in Beraatini Bozdu

04.07.2020 16:24 Ankara'da, Yargıtay 16. Ceza Dairesi, İyidil ile ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan eski tümgeneral Hamza Koçyiğit, eski tuğgeneral Lütfi İhsan Yanıkoğlu, beraat eden sanıklar eski korgeneral Abdullah B..
Tamamı 4.7.2020

Kastamonu: Müebbet Onandı

04.07.2020 15:42 Kastamonu'da, 15 Temmuz darbe girişiminde sözde 'yurtta sulh konseyi' atama listesinde Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanı ve İçişleri Bakanlığı Müsteşarı olarak görevlendirilen eski Kastamonu Jandarma Bölge ..
Tamamı 4.7.2020

Şırnak: Müebbet Gerekçesi

04.07.2020 15:36 Şırnak'ta, FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili Adana'da görülen davada ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılan eski Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığı Harekat ve Eğitim Şube Müdürü binbaşı Hasan Bilgin'in ör..
Tamamı 4.7.2020

Mersin: Müebbetler Onandı

04.07.2020 15:20 Mersin'de, 15 Temmuz'daki darbe girişimi katıldıkları suçlamasıyla yargılanan eski Akdeniz Bölge Komutanı Nejat Atilla Demirhan ve 4 sanığa verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezaları Yargıtay 16'ncı Ceza Dairesi'nc..
Tamamı 4.7.2020

Futbolda Şike Kumpası davası

04.07.2020 14:37 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'Futbolda şike soruşturması'nda kumpas iddialarına ilişkin haklarında dava açılan 4'ü tutuklu 107 sanığın yargılanmasına devam edildi. 01.07.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞA..
Tamamı 4.7.2020

7 Şubat MİT Kumpası davası

04.07.2020 14:26 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı açıktan giriştiği ilk operasyon olarak tanımlanan ve MİT Başkanı Hakan Fidan'ın da aralarında bulunduğu bazı kamu görevlilerinin ifad..
Tamamı 4.7.2020

Karlov suikastı davası

04.07.2020 12:44 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ..
Tamamı 4.7.2020

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

04.07.2020 1 7:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar..
Tamamı 4.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
44.653.829