Tam
EskidenYeniye
 

Poyrazköy´de 28. duruşma

Poyrazköy kazısında bulunan askeri mühimmata ilişkin davaya dün tanıkların dinlenmesiyle devam edildi. Mahkeme, eski Deniz Kuvvetleri Komutanları Metin Ataç ile Eşref Uğur Yiğit´in 5 Eylül´de savunma tanığı olarak dinlenmesine karar verdi.

Önceki haber title=Sonraki haber

04.09.2013 10:19 ´Poyrazköy cephaneliği´, ´Kafes eylem planı´, ´Amirallere suikast 1 ve 2´, ´Gölcük belgeleri´ ile ´ÇYDD/ÇEV´ konulu 6 dava dosyasının birleştiği 11´i tutuklu 85 sanıklı ´Poyrazköy´de ele geçirilen mühimmat´ davasına dün devam edildi.

-Balyoz hükümlüleri birbirinin tanığı oldu-

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi´nde yaklaşık 4 yıldır görülen davanın sanıkları arasında Balyoz davasında darbe hazırlığı yaptıkları kesinleşen ve 18´er yıl hapis cezası alan emekli Koramiral Kadir Sağdıç ile emekli Koramiral Ahmet Feyyaz Öğütçü de yer alıyor. Aynı şekilde 18 yıl hapis cezası alan bir başka Balyoz hükümlüsü Tümamiral Ali Semih Çetin ise dünkü duruşmada sanıkların talebi üzerine savunma tanığı olarak ifade verdi. Çetin´in, Gölcük Donanma Komutanlığı zemin karoları altında bulunan 10 çuval belgeyle ilgili sanıklara yüklenen suçlamaları reddetmesi ve belgelerin zemin altında saklanmasına getirdiği ilginç gerekçeler dikkati çekti.

ESKİ DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLARI ATAÇ VE YİĞİT TANIK OLACAK

Davanın 28. duruşması dün İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görüldü. Duruşmanın başlamasının ardından Mahkeme Başkanı Vedat Yılmazabdurrahmanoğlu eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Metin Ataç´ın tanık olarak dinleneceğini söyledi.

Bunun üzerine söz alan bazı sanıklar, Ataç´ın ´davanın sanığı olan teğmenlerle ilgili tanıklık edeceğini, teğmenlerin de Perşembe günkü duruşmada hazır olacağını´ söyledi. Bunun üzerine sanık avukatları da Ataç´ın eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Eşref Uğur Yiğit ile birlikte Perşembe günkü duruşmada dinlenmesini talep etti.

Sanık avukatlardan gelen bu talebi kabul eden mahkeme eski Deniz Kuvvetleri Komutanları Metin Ataç ve Eşref Uğur Yiğit´in Perşembe günkü duruşmada dinlenmesine karar verdi.

TANIK BALYOZ HÜKÜMLÜSÜ TÜMAMİRAL ALİ SEMİH ÇETİN´İN İFADESİ

Dünkü duruşmada tanıkların dinlenmesine devam edildi. Gün boyu süren duruşmada tanık ifadeleri alındı. Mahkeme başkanı, tanıklardan ilk olarak Balyoz davasından 18 yıl hapse mahkûm edilen Tümamiral Ali Semih Çetin´i kürsüye çağırdı. Gölcük Donanma Komutanlığı´nda 6 Aralık 2010 tarihinde yapılan arama sırasında donanma kurmay başkanı olarak görev yaptığını belirten Çetin, söz konusu aramaya ilişkin bildiklerini anlattı.

-Gölcük belgelerinin zemin altında saklanmasına dair ilginç gerekçeler-

Tümamiral Ali Semih Çetin, Gölcük Donanma Komutanlığı´ndaki arama sırasında kurmay başkanı olarak görev yaptığını belirterek, arama sonucu bazı malzemelerin ele geçirildiği karonun altındaki boşluğun zula olmadığını, kablolar için ayrılmış bölüm olduğunu ve yer darlığı nedeniyle yönergelere aykırı olarak buralara arşiv malzemelerinin depolandığını anlattı.

-´Atılmasına kıyılamayan malzemeler´-

Söz konusu yerin depo olarak kullanıldığının birçok kişi tarafından bilindiğini de kaydeden Çetin, Komutanlık bu binaya mecburen taşınmıştı ve yeterli alanı yoktu. Atılmasına kıyılamayan malzemeler buraya konulmuş. Aramadan sonra bunu öğrendim. Ben de genel arama yaptım. İstihbarat dışında başka şubeler de uzun zamandır bunu yapıyormuş. Bunu öğrendikten sonra çıkartıp normal depolara kaldırttım diye konuştu.

Çetin´e soru yönelten sanık avukatları, Çetin´e zeminin altına evrak saklanmasının rutin bir uygulama olup olmadığını sordu. Gölcük Donanma Komutanlığı İstihbarat Şubesi zeminin altına evrak saklanmasının TSK arşivleme usulüne aykırı olduğunu kaydeden Çetin, ?Söz konusu evraklardan savcının arama yapmasıyla haberim oldu. Daha önceden usulüne uygun olmayan arşivleme yapıldığını bilseydim, gereğini yapardım.? dedi.

Seçen´in aramasından birkaç gün önce Binbaşı Cem Çağlar´ın kendisine, ?Kemalettin Yakar´a ait bazı hard diskler var. Bunların imha edilmesi gerekiyor. Biz imha edelim mi?? dediğini de aktararak, ?Ancak ben izin vermedim. O sıralar Yakar´a ait bazı askeri casusluk iddiaları kamuoyunda dolaşıyordu. Böyle bir hareketin delil karartma faaliyeti olarak algılanabileceğini söyledim.? ifadelerini kullandı.

-5 nolu harddiskin zemin altında saklanma gerekçesi-

Dava konusu 5 no´lu hard diskin, bilgisayarı yavaşlatması nedeniyle çıkarıldığını ve kopyalandıktan sonra da imha edilmesine karar verildiğini belirten Çetin, İmha makinesi olmadığı için de karonun altına konulmuş ifadesini kullandı.

-Matematiksel izah-

Çetin, Balyoz Planı davasının tutuklu, bu davanın tutuksuz sanığı emekli Tuğamiral Fatih Ilğar´ın, Bir ihbar mailine dayanarak aramaya gelen savcı, özel olarak bir oda belirtilmediği halde geliyor ve eliyle koymuş gibi karoların altını işaret ediyor. Torbalar çıkıyor. 5 no´lu hard diskle kopyanın yapıldığı hard disk karşılaştırılıyor. Bire bir aynı olması gerekirken, 5 no´lu olanda dava konusu dijital verilerin olduğu görülüyor. Sahte veriler sonradan mı kopyalanmış? şeklindeki sorusuna, Matematiksel olarak öyle olması gerekiyor. Başka türlü olması mümkün değil yanıtını verdi.

Ilğar´ın, Arama yapılacağının önceden bilinip bilinmediği yönündeki sorusuna karşılık da Çetin, Savcının geleceğini saat 14.00 sıralarında öğrendik. Savcı, 19.00 civarında geldi dedi.

Savcı Fikret Seçen´in komutanlıkta arama yapmak için saat 14.00´te kendisini aradığını belirten Çetin, saat 19.00´da da Gölcük´e geldiğini kaydetti. Söz konusu 5 saatlik zaman diliminde istemeleri halinde delilleri yok edebileceklerini savundu.

Savcının diğer şubelerde arama yapmadığını belirten Çetin, Arama öncesi bir telefon görüşmesi yaptı. Karşıdaki kişiye, ´İhbar mailini okur musun´ dedi. ´Yer karolarının altında ve duvardaki alçıpanın içinde mi?´ diye sordu. Sadece karoyu açtırdı. ´Duvara gerek yok´ dedi ifadelerini kullandı.

-Gölcük Belgeleri nedir-

6 Aralık 2010 tarihinde bir ihbar maili üzerine Gölcük Donanma Komutanlığı´nda yapılan aramada istihbarat şubesi zemini altında gizlenmiş 10 çuval dolusu evrak ele geçirilmişti. Bu belgeler arasında Ergenekon, Balyoz ve 28 Şubat davalarını ilgilendiren çarpıcı deliller olduğu görüldü. Bu deliller Balyoz ve Ergenekon gibi davaları önemli oranda etkiledi. İddiaların sabit görülmesinde ve sanıklara ceza verilmesinde rol oynadı. Deliller bir çok yeni soruşturmanın da başlatılmasına neden oldu.

TANIK POLİS MEMURU YAKUP ACAR´IN İFADESİ

Duruşmada, soruşturma aşamasında yapılan aramalardaki tespit tutanağında imzası bulunan polis memuru Muhammet Yakup Acar da tanık olarak dinlenildi.

Gölcük´te ele geçen belgelerin diğer verilerle irtibatını araştırmak için bu tutanağı hazırladığını anlatan Acar, Ortada amirallere suikast planı var mıydı? Tutanağa bunu yazmışsınız şeklindeki soruya karşılık, Mahiyetini hatırlamıyorum, bir not vardı dedi.

Bazı sanıkların, tespit tutanağında yazılan her şeyin bire bir iddianameye yazıldığı şeklinde tepki gösterdiği Acar, Her yazdığımız suç unsuru diye bir şey yok. Suç olabilirliği üzerinden yazılır. Şahsın adının geçtiği belgeler yazılır. Suç olup olmadığının takdiri mahkemededir. İddianameye alıp almaması da savcıya kalmıştır. Savcının inisiyatifi vardır. Tespit tutanağı iddianame değildir şeklinde konuştu.

Bunun üzerine söz alan sanık Ilğar, 5 polisin tespit tutanağı ile 35 amiral tasfiye edildi. 100 subayın hayatı değişti. Komutanlıkta kurum kültürü diye bir şey kalmadı. Bu hale geldik diye tepki gösterdi.

Diğer sanıklar da Tanık, ´belge´ demesin, ´veri´ desin. Hiçbirinde imza yok. Tanığın tutanağı hiçbir araştırma yapılmadan dosyaya konuyor. Tutanak medyaya sızdırılıyor ve bir algı yaratılıyor. Karalamak bu kadar kolay mı? ifadelerini kullandı.

-Duruşma 5 Eylül´e ertelendi-

Tanıkların dinlenilmesinin ardından mahkeme duruşmayı 5 Eylül Perşembe günü devam edilmesine karar vererek sonlandırdı. Duruşmaya, perşembe günü devam edilmek üzere ara verildi. O gün yapılacak duruşmada, eski deniz kuvvetleri komutanları emekli oramiraller Muzaffer Metin Ataç ve Eşref Uğur Yiğit savunma tanığı olarak dinlenilecek.

(04 Eylül 2013, 10:19)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Poyrazköy: 6 davada ceza istemleri

Poyrazköy İddianamesinde ara

Poyrazköy manşetlerimiz

Amirallere suikast iddianamesinde ara

Amirallere suikast manşetlerimiz

Kafes iddianamesinde ara

Kafes Eylem Planı manşetlerimiz

Gölcük iddianamesinde ara

Gölcük Donanma´da ele geçen belgeler manşetlerimiz

ÇYDD iddianamesinde ara

ÇYDD davası duruşmaları

ÇYDD ve ÇEV konulu manşetlerimiz

Ergenekon, balyoz ve benzer davaları engelleme girişimleri

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde ara

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=5549    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
63.921.651