Tam
EskidenYeniye
 

Odatv´de 18. duruşma

OdaTV davasına 3 aylık aranın ardından 18. duruşma ile devam edildi. Tanık olarak dinlenmesine daha önce karar verilen CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal duruşmaya gelmedi. Sanık Yalçın Küçük ve avukatı bu duruma tepki gösterdi. Mahkeme Baykal´ın ifadesinin Ankara´da talimatla alınmasına karar verdi. Duruşmada sanıkların talebi üzerine bazı tanıklar dinlendi.

Önceki haber title=Sonraki haber

11.09.2013 13:44 Odatv davasına 3 aylık aranın ardından devam edildi. İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi´nde görülen 2´si tutuklu 13 sanıklı duruşmada, tutuklu sanıklar Hanefi Avcı ve Yalçın Küçük ile tutuksuz sanıklar Soner Yalçın, Barış Pehlivan, Barış Terkoğlu, Müyesser Yıldız, Doğan Yurdakul, Ahmet Şık, Nedim Şener, Sait Çakır, Coşkun Musluk, Mümtaz İdil ve İklim Bayraktar hazır bulundu.

Daha önce HSYK´nın kararıyla mahkeme heyetinde bulunan Hikmet Şen ve Seyfettin Mermerci mahkeme heyetinden alınmış ve başka göreve atanmıştı. Bugünkü duruşmada Hikmet Şen´in geldiği görüldü. Şen, HSYK´nın kararına itiraz ederek geri döndüğü öğrenildi.

-Dosya mütalaa için savcıda-

Mahkeme, 3 ay önceki son duruşmada dosyanın mütalaasını hazırlaması için savcılığa gönderilmesine karar vermişti.

-Deniz Baykal´ın duruşmaya gelmemesine sanıklar tepki gösterdi-

Duruşmada Mahkeme, Deniz Baykal´ın ifadesinin talimatla alınmasına karar verdi. Mahkemede, dinlenmesine karar verilen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski Genel Başkanı Deniz Baykal´ın ifadesinin Ankara´da talimatla alınacağı açıklandı.

Yalçın Küçük´ün avukatı Hasan Fehmi Demir, Deniz Baykal bu davanın en önemli isimlerinden. Burada mahkemenin huzurda dinlenmesi kararı var. Sanıkların kendisine soru sorabilmesi açısından burada olması gerekir dedi.

Yalçın Küçük de, Hilmi Paşa, gizli tanıklar, milletvekilleri huzurda dinlendi. Baykal düğünlere gidebiliyor, sapasağlam. Duruşmaya neden gelmiyor. ifadelerini kullandı.

-Tanıklar dinlendi-

Mahkemede Yalçın Küçük´ün eski eşi Temren Küçük, Dursun Çiçek´in kızı Irem Çiçek, Ayşegül Kibaroğlu, ve Sevda Dilek Helvacı da tanık olarak dinlendi.

Yalçın Küçük´ün eşi Avukat Temren Küçük, Coşkun Musluk´un tanığı olarak kürsüye geldi. Musluk´un avukatı Hüseyin Ersöz kendisine sorular yöneltti. Küçük, Yalçın Küçük Ergenekon´dan ilk kez tutuklandıktan sonra Musluk ile Küçük´ün tanıştığını, doktora öğrencisi olarak gelip gittiğini söyledi.

Mahkeme Başkanı Şen, Temren Küçük´e Yalçın Küçük´le konuşmalarını sordu. Konuşmada Temren Küçük ile Yalçın Küçük bir CD´den söz etti. Temren Küçük, bir yanlışlık olduğunu söz konusu konuşmanın kendisiyle gelini arasında olduğunu, konuşmadan da anlaşıldığı üzere CD içerisindeki bir ansiklopediden söz edildiğini ve onun kaybolmamasını istediğini söyledi.

Hasan Fehmi Demir, Temren Küçük´ün avukatının evinin aranmasının hem sanık olmaması hem de avukat olması nedeniyle yasal olmadığını söylerken, söz konusu CD´ye polis tarafından el konulduğunu, içinde bir ansiklopedi bulunduğunu ve polisin söz konusu CD´de bir suç bulunmaması nedeniyle CD´yi inceledikten sonra geri verdiğini söyledi.

Sanık Sait Çakır, Temren Küçük´e Yalçın Küçük´le editörlük ilişkisini sordu. Temren Küçük Çakır´ı yayınevinde maaşlı editör olarak istihdam ettiğini anlattı.

Sanık Coşkun Musluk da Temren Küçük´e sorular yöneltti.

Ardından Yalçın Küçük söz aldı. Küçük, Temren Küçük´le ilişkimi mahkemeler çok merak ediyor. 13. Ağır Ceza Reisi de ´Temren Küçük´le ilişkiniz sürüyor mu´ diye sordu. Merak ediyorsanız söyleyeyim ilişkimiz sürüyor.

Duruşmada daha sonra tanık Ayşegül Kibaroğlu kürsüye çıktı. Kibaroğlu, kendisinin akademisyen olduğunu Musluk´un da öğrencisi olduğunu, kendisinin Musluk´un danışmanı olduğunu söyledi. Musluk´un tezi nedeniyle Küçük´le tanıştığını, Musluk´un YÖN ve Devrim dergileri üzerine tez hazırladığını, söz konusu dergiler hakkında çalışırken Küçük´le görüştüğünü söyledi.

Duruşmada daha sonra Mehmet Haberal´ın avukatı Dilek Helvacı tanık olarak kürsüye çıktı. Soner Yalçın´ın avukatı Duygun Yarsuvat, Helvacı´ya iddianamede yazdığı gibi Yalçın Küçük ile Mehmet Haberal arasında iletişim sağlayıp sağlamadığını sordu. Helvacı hayır yanıtını verdi. Helvacı ne Küçük, ne de bu davanın başka bir sanığı ile Haberal adına hiçbir irtibat sağlamadım dedi.

Duruşmada söz alan sanık Yalçın Küçük, Mehmet Haberal´ı ilk kez 13. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanırken gördüğünü söyledi. Annem hayatta olsa bu iddianemeyi görünce Yalçın kadar başınıza taş düşsün derdi. Küçük, Haberal ile tek ilişkisinin Haberal´ın hocası Hüsnü Göksel ile beraber 12 Eylül idaresine karşı hazırladıkları Aydın Bildirgesi olduğunu söyledi. Küçük Savcı buradan da bir iddianame hazırlayabilir dedi.

Avukat Dilek Helvacı, o dönem Hüsnü Göksel´in genç asistanı olan Mehmet Haberal´ın da Aydın Bildirgesini imzaladığını bu nedenle üniversite tarafından cezalandırıldığını söyledi.

Ardından Ergenekon hükümlüsü Dursun Çiçek´in kızı olan avukat İrem Çiçek tanık olarak kürsüye çıktı. İrem Çiçek, Avukat Hüseyin Ersöz´ün sorularını yanıtlarken bu davanın sanıklarını bu dava sürecinde tanıdım. Babam da bu dava sürecinde söyleyeceği her şeyi söyledi. dedi.

Ardından söz alan tanık Temren Küçük, Yiğit Bulut bizim evden çıkmazdı. Yalçın Küçük´ü sık sık ziyaret ederdi. Alır yemeğe götürürdü dedi.

İrem Çiçek, Babam hakkında şöyle bir iddia var. Babam İrticayla Mücadele Eylem Planını emir komuta zinciri içinde hazırlamış. Babam başından beri bu belgenin sahte olduğunu söylüyor. Babam daha ortada İnternet Andıcı ile suçlama yokken ´İnternet Andıcı gerçek bir belgedir. İrticayla Mücadele Planı sahtedir´ dedi. Demek ki ne düşünüyorsa çekinmeden söylüyor dedi.

Yalçın Küçük, duruşmada tekrar söz aldı. Haberci kitabını açan Yalçın Küçük, Aziz Yıldırım´la Yaşar Büyükanıt´ın yanyana olduğu fotoğrafı gösterip ´bu dünyanın hiçbir yerinde olmaz´ dedi. Yalçın Küçük suçlama konusu olan Gebze Konferansı´ndan sonra ölüm tehdidi aldığını söyledi.

Yalçın Küçük, hiçbir Genelkurmay Başkanı Yalçın Küçük´e Genelkurmay´dan evrak çalıyor diyemez diye bağırınca Mahkeme Başkanı yüksek sesle konuşmaması konusunda uyarı yaptı. Yalçın Küçük, içimden geliyor diye cevap verdi.

Yalçın Küçük, 12 Eylül döneminde nasıl yargılandığını anlatırken o dönem ruhu örgüt diye suçlandığını söyledi. Küçük, Beni mahkum edemeyeceksiniz. Bunu bildiğiniz için bu davayı uzattıkça uzatıyorsunuz. Burada düşman ceza hukuku var. Düşman ceza hukukunda herkes yapabileceğine göre ceza alır. Bir adamın hükümeti devirme kabiliyeti varsa cezası müebbettir. Bana ceza veremezsiniz. Verecekseniz de 22 yıl 6 aydan az olursa kabul etmem. dedi.

Yalçın Küçük, Mahkeme Başkanı´nın tahliye istemini alacağını söylemesi üzerine Beni 13. mahkeme 22 yıl 6 aya mahkum etmiş, sizden neden tahliyemi talep edeyim dedi.

Mahkemenin kararını gösteren Küçük bu kararı siz mi verdiniz mübaşir mi diye sordu. Mahkeme Başkanı böyle soru soramazsınız diye tepki gösterdi. Ardından duruşmaya öğle arası verildi.

Öğleden sonraki oturumda tekrar söz alan Yalçın Küçük, Biraz daha sık görüşsek iyi olur. Bu tür mahkemeler haftada bir olsa daha iyi olur. Biz cezaevindeyiz. Savcı Cihan Kansız bir açıklama yaptı. Odatv iddianamesini yazmaya başlıyorum dedi. Birkaç gün sonra Odatv iddianemesi yayınlandık. Bizim kanaatimiz odur ki bu iddianameyi Cihan Kansız yazmadı. Benim suçum nedir? Bana suçumu söyleyin. Ben Tayyip Erdoğan´ın hastalığını ortaya çıkarmış adamım. Biz Cumhuriyeti savunduğumuz için buradayız. Bizim bir tek suçumuz var Cumhuriyeti savunmak. Siz bizi çıkaramazsınız. Biz Cumhuriyetin kurtuluşuyla çıkarız. 1927´de de vermedik şimdi de vermeyeceğiz. Biz bu Cumhuriyeti savunacağız. dedi.

Küçük´ün ardından sanık Hanefi Avcı kürsüye çıktı, konuşmaya başladı. Avcı, Nedim Şener´in tapelerini inceledim, hepsi gece 12´de başlayıp sabah 7´ye kadar yapılmış. Eminim ki bu Emniyet´te yapılmadı. Başka yerde yapıldı. İkincisi benim hakkımda tahkikat yok. Odatv´yle bir ilgim tespit edilmemiş. Benim konuşmalarım nasıl oraya konmuş. Bunu hazırlayanlar bunu nereden biliyor. Üçüncüsü: TÜBİTAK diyor ki bu dosyalar bu sanıkların bilgisayarında yazılmamış. Peki hangi bilgisayarda yazılmış? O bilgisayar neden bulunmuyor. Bu dökümanlara bakın. Herkesin ismi yazıyor. Böyle örgüt dökümanı olur mu? Hiçbir örgüt böyle bir döküman yazmaz. Benim kitabımdan Odatv´nin hiç haberi yok; bu ek klasörlerde görülüyor. Benim kitabımı yayınevine gönderdiğim tarihe bakın bu notlardan önce. Bakın kitabımın yayınlandığı gün Odatv´deki telefon konuşmalarına. Soner Yalçın kitabı gazetede görüp Barış Pehlivan´ı arıyor ve haber veriyor. Odatv´de kitabıma ilişkin ilk yayınlanan haber o gün 12:38´de. O da Hürriyet´ten alıntı yapılmış. Kitaptan haberleri yok dedi.

Sözlerine devam eden Avcı, TÜBİTAK raporunun virüslü saldırıyı ortaya çıkardığını iddia etti. Avcı, Bu dosyalar uzaktan virüs yoluyla gönderilen dosyalardır. Dosyalara bakıyorsunuz, aynı dosyalar, aynı tarihte, aynı dakikada, aynı saniyede hem evdeki hem ofisteki bilgisayara kaydolmuş. Bu nasıl oluyor. Aynı anda aynı dosyalar nasıl aynı kişinin iki bilgisayarına birden kaydoluyor. Bunun bir yanıtı var. Bu dosyalar sonradan virüsle gönderilmiş ve kendisini sanki bu tarihte kaydolmuş gibi göstermiş. dedi.

Avcı, Emniyet mailleri incelerken neden virüslü saldırıyı görmezden geliyor? Emniyetin labaratuvarları var, uzmanları var, neden bu bilgisayarlar bu uzmanlara değil, düz komserlere gönderiliyor. Peki Odatv bilgisayarları izlenirken bu virüsler bu bilgisayarlara girerken Emniyet neden izlemiş? Neden takip yapmamış? Bu tezgah baştan belli... Görülüyor ki Emniyet içinden her şey başından planlanmış. Öyle ki raporun altında üç imza var. Hepsinin ayrı ayrı tarih yazıp imzalaması lazım. Ama tek tarih yazılmış ifadelerini kullandı.

Avcı, Bu sahte diijital dökümanları yazdığı iddia edilenler serbest, bilgisayarında bulunanlar serbest, benim gibi yardım yataklıkla suçlananalar da serbest; bir ben tutukluyum. Ben burada Ergenekon´a yardımdan yargılanıyorum, Devrimci Karargah´a yardımdan hüküm giyiyorum, Ankara´da PKK ve TİKKO´ya yardımdan yargılanıyorum. Nasıl oluyor da aynı anda bütün örgütlere yardım ediyorum? Bir insanın bu kadar örgütle birlikte ilişkiye girmesi mümkün mü? Kendi geçmişime bakıyorum, ben acaba böyle bir sicile mi sahibim? Türkiye Susurluk diye bir süreç yaşadı. Meclis´te Susurluk Komisyonu´na gidip tek ifade veren Emniyetçi benim. Bir tek ben ifade verdim. Verdiğim bilgiler de doğru çıktı. Devletin içindeki çeteleri ben ifade ettim. JİTEM´e karşı çıkan benim, bunu açıkladığım için yargılandım. dedi.

Hanefi Avcı sözlerini şöyle sürdürdü: Deniz Kuvvetleri´ndeki yapılanmaya dair raporu ben yazdım. Evet dedim ben yazdım. Emniyet içinde irtica raporu yazdılar, ben karşı çıktım. Bununla mücadele ettim. O zaman da bana devletin çıkarlarına karşı olmakla suçladılar. Susurluk döneminde de komploya uğradım, açığa alındım... O zaman 28 Şubat vardı. Bugün de yargı ve polis içinde cemaat anlayışının yaptığı hukuksuzluklar var. O zaman da komplo yapıldı, bugün de komplo yapıldı. O zamanlar konuşmak kolay değildi. Şimdi çok kolay. O zaman çeteler vardı, sonra 28 Şubat vardı, asker vardı. Peki şimdi ne var? Ben sadece bu cemaatin hukuksuz işler yaptığını, dinlemeler yaptığını açıkladım. Bugün öyle kabul görüyor ki benim yazdığımın ötesine geçti mesele. Hukuk akıl ve mantıktır. Ben burada gerçekleri ortaya çıkaracak bir irade olmadığını görüyorum. Ne sizde ne savcılıkta! Ben bu bilgisayarlara virüs girdiğini söylüyorum. Araştırılmasını istiyorum. Halen araştırılmıyor.

Ardından Nedim Şener söz istedi ve kürsüye çıktı. Şener, Dink Cinayeti´yle ilgili kitabı sonrası Ergenekon davasına dahil edildiğini anlattı. Şener, Ergenekon soruşturmasına dahil edilmesinin Hrant Dink cinayetini araştırmasıyla ve polislerin bu cinayetteki ihmalini göstermesiyle olduğunu söyledi. Kendi telefonunu tape eden polislerin bu süreçte nerede olduğunun araştırılması için telefon HTS kayıtlarının getirtilmesini istedi.

Ardından Yalçın Küçük´ün avukatı söz aldı. Avukat Hasan Fehmi Demir, Deniz Baykal ve tüm tanıkların duruşmaya getirilerek ifadelerinin alınmasını istedi. Avukat Demir, savcıların ve hakimlerin sürekli değişmesini de eleştirdi. Böyle sürekliliği olmayan bir mahkemeden adil yargılama beklenebilir mi diye sordu. Demir, Binlerce sayfadan oluşan dosyaları sürekli değişen üyeler nasıl okuyor? dedi. Demir, son dönem bütün bilirkişilerin Başbakanlığa bağlı TÜBİTAK´tan seçilmesini de eleştirdi. Demir, söz konusu bilgisayarların bağımsız kurullarda inceletilmesini istedi.

Ardından söz alan Nedim Şener, talep konuşmasında kendisi hakkında dinleme kararı çıkarıldığını söyledi ve iddianamede de yer alan bu tapeleri hazırlayan emniyet görevlilerinin kimliklerinin tespitini, mahkemeye çağrılmasını talep etti.

Duruşmada daha sonra Hanefi Avcı´nın avukatı Refik Ali Uçarcı söz aldı. Uçarcı, mahkemelerin daha önce verdiği kararları örnek göstererek Hanefi Avcı´nın tutukluluğunun genel hukuk uygulamalarına ters olduğunu anlattı.

Ardından Nedim Şener´in avukatı Nurcan Bayraktar söz aldı ve Deniz Baykal´ın mahkeme huzurunda dinlenmesini istedi. Bayraktar da Şener´in telefonlarını tape eden polislerin HTS kayıtlarının getirilmesini talep etti.

Ardından Soner Yalçın´ın avukatı Duygun Yarsuvat, Soner Yalçın´ın adli kontrol tedbirinin kaldırılmasını istedi.

Ardından Avukat Serkan Günel, başbakanlığa bağlı Tübitak´ın bağımsız olamayacağına dikkat çekerek, AİHM´nin de faydalandığı uluslararası kurumlardan rapor alınmasını talep etti.

Duruşmada daha sonra Savcı söz aldı ve tutukluluklara devam kararı verilmesini istedi. Karar için 16:00´a kadar ara verildi.

ARA KARARLAR

Mahkeme tutuksuz sanık Soner Yalçın´ın adli kontrol tedbirini kaldırdı. Yalçın, Odatv davasından tahliye olduktan sonra adli kontrol uygulaması gereği her Çarşamba karakola imza veriyordu.Yalçın´ın kaldırılmasını talep ettiği adli kontrol mahkemece kabul edildi. Yalçın´ın artık karakola giderek imza vermesine gerek kalmadı.

Mahkeme heyeti Deniz Baykal´ın ifadesinin İstanbul´da alınması talebini reddetti. Baykal, Ankara´da ifade verecek.

Mahkeme, sanıklar Yalçın Küçük ile Hanefi Avcı´nın tutukluluk hallerinin devamına karar verdi.

Mahkeme, Nedim Şener´in kimlik tespiti talebini reddetti. Mahkeme sanıkalrın tanık dinleme taleplerini de reddetti.

Duruşma 12 Aralık 2013 tarihine ertelendi.

İŞTE BAYKAL´A SORULACAK SORULAR

12.09.2013 16:24 Oda TV davasına bakan mahkeme, talimatla ifadesinin alınmasına karar verdiği Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski Genel Başkanı Deniz Baykal´a yöneltilecek soruları, Ankara´ya gönderdi. Baykal´ın ifadesi, Ankara Nöbetçi Ağır Ceza Mahkemesi´nce alınacak. Toplam 4 sayfadan oluşan talimat yazısında, Baykal´a sorulmak üzere hazırlanan 10 soru bulunuyor. Soruların büyük bölümü, sanıkların teknik takiple kayda geçirilen telefon konuşmalarında ve ev aramalarında ele geçirilen belgelerde Baykal´ın adının geçmesiyle alakalı. Ayrıca Deniz Baykal´a Halk TV´nin Soner Yalçın´a satılması konusunun da sorulması istendi.

Deniz Baykal´a sorulacak bazı soruların konu başlıkları ve soruları şöyle:

Halk TV´nin satışı devri veya kiralanması konusunda sanık Soner Yalçın ile görüşmelerinizin olduğu anlaşılıyor. Bu görüşmeler nerede oldu? Kaç kez görüştünüz? Halk TV´nin satışı, devri ve kiralanması konusunda ne gibi sorunlar yaşandı? Hangi konularda uzlaşıldı, hangi konularda uzlaşma sağlanamadı? CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun konu ile ilgili bir aracılığı oldu mu? Halk TV´yi sanık Soner Yalçın´a devretmeyi kabul ettiniz mi? Kabul etmiş iseniz sonradan bundan vazgeçildi mi?

Oda TV´de ele geçirilen ST3120827AS_4MS1TF89 seri numaralı bilgisayar hard diski içerisinde silinmiş bölgede, ´Kılıçdaroğlu´na destek zorunlu´ diye başlayan dijital belgede ´Kılıçdaroğlu´na destek zorunlu. Liderlik çekişmesi yaratılmak istendiği açık, Halk TV´yi devralırsak parasal sıkıntımız kalmaz. Kılıçdaroğlu da istekli, her türlü desteği alırız ama Baykal direniyor. Baykal engelini aşmalıyız. İkna için varan 2...´ şeklinde notlar bulunmaktadır. Bu dijital belgede ´Baykal engelini aşmalıyız. İkna için varan 2...´ bölümü ile ilgili değerlendirmeleriniz nedir?

Yalçın Küçük´ten ele geçirilen ve kendisine ait el yazısı notlarında 70 ile numaralandırılmış sayfada, ´Doğu Perinçek ile Köln´de buluştuk ve bir programda anlaştık, 1997 Eylül ayında, Demirel´den kurtulmak, Deniz Baykal´a kurtulmak, İ. Selçuk´a dokunmamak, Kürt sorununu bitirmek, Demokrata z(...) adım atmak, İslamın ve Ülkücülerin ağırlığını hafifletmek´ şeklinde notlar bulunmakta. Ayrıca yine Küçük´e ait el yazısı notlarının 25 ile numaralandırılmış sayfasında ´Balgat, 16 Eylül´ diye başlayan notta ise ´1997 Eylülünde Almanya´da Doğu Perinçek ile buluştuk. Bir program yaptık. 1997-2002 Eylül´de önemli amaçlar aldık, Demirel indi, Baykal´ı indirdik ama Tekin çıktı, Kürt sorunu ilk çözüme geldi, İdam kalktı´ ve ´Yumuşadı, şimdi doğu, çok verimsiz ve önemsiz bir alana kayıyor´ şeklinde notlar yer alıyor. Bu notlar ile ilgili değerlendirmeleriniz nelerdir?

Sanık Yalçın Küçük´e ait ´Baykal´ı indirdik´ ibaresi ile ilgili değerlendirmeleriniz nelerdir?

Sanık Yalçın Küçük ile ilişkileriniz nelerdir? Açıklar mısınız? (Cihan)

´VARAN 2´... ´TACİZ´ VE ´İNDİRDİK´ SÖZLERİ İÇİN NE DİYORSUNUZ?

13.09.2013 11:57 Odatv davası kapsamında mahkemenin talimatla ifadesinin alınmasına karar verdiği CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal´a yöneltilecek soruları mahkeme Ankara´ya gönderdi. Toplam 4 sayfadan oluşan yazıda Baykal´a sorulmak üzere hazırlanan 10 soru bulunuyor. Sorular arasında Halk TV´nin Soner Yalçın´a satılması ve Odatv çalışanı İklim Ayfer Kaleli´yi taciz ettiği iddiaları da var. İşte Baykal´a sorulacak bazı sorular:

Soner Yalçın´la ne görüştünüz

-Halk TV´nin satışı devri veya kiralanması konusunda sanık Soner Yalçın ile yaptığınız görüşmeler nerede oldu? Kaç kez görüştünüz? Ne gibi sorunlar yaşandı? Kemal Kılıçdaroğlu´nun bir aracılığı oldu mu? Halk TV´nin satışı neden olmadı?

-Oda TV´de ele geçirilen ´Kılıçdaroğlu´na destek zorunlu´ ibaresi ile başlayan belgede ´Halk TV´yi devralırsak parasal sıkıntımız kalmaz. ...Baykal direniyor. Baykal engelini aşmalıyız. İkna için varan 2...´ ibareleri yer alıyor. Ne diyorsunuz?

Sanık İklim Ayfer Kaleli ile ne zaman tanıştınız? Nerede ve kaç kez görüştünüz? Bu görüşmeler gazetecilik faaliyeti kapsamında mı yapıldı? Görüşmede Halk TV´nin devri konusu gündeme geldi mi?

Tacizle suçlayanla samimiyet

-5 Ocak 2011´de sanık Mümtaz İdil ile İklim Kaleli´nin yaptığı telefon görüşmesinde, Kaleli´nin, sizinle ile yaptığı görüşme ile ilgili ´yarım saat muhabbet ettik sohbet ettik´, ´yani haberlik bir şey yok´, ´sonra tohum attım´, ´kısa süre sonra ekicem´, ´Biçicem´ diyor. Bu telefon görüşmesiyle ile değerlendirmeleriniz neler?

-26 Ocak 2011´de Barış Pehlivan´la İklim Kaleli´nin yaptığı telefon görüşmesinde, Pehlivan ´D.B. ne oldu?´ dediği, Kaleli´nin “Bak cepteyiz açık konuşamıyorum, oldu ama diyorum sana anladın mı anla yani çak artık´, ´Baytok Baytok muamelesi yaptı bana´, ´Gürsel Tekin´e bunu anlattım, bilsinler bilmeleri gerekiyor” diyor. Bu sözlerle ilgili ne diyorsunuz?

-21 Şubat 2011´de İklim Kaleli ile yaptığınız telefon görüşmesinde Kaleli´in, “Bugün uğrayacağım sana yarım saat filan”, “Ya görüşelim bugün”, sizin de “Ya ev kadın var bilmem ne karmakarışık” sözleriniz dikkate alındığında, Kaleli´nin hakkınızdaki ´beni taciz etti´ iddialarından sonra, samimi görüşmeler yaptığınız görülüyor. Ne diyorsunuz?

Küçük´ün ´indirdik´ notu

-Yalçın Küçük´ün el yazısı notlarında “Perinçek ile Köln´de buluştuk ve bir programda anlaştık, 1997 Eylül ayında. a)Demirel´den kurtulmak, b)Baykal´a kurtulmak...” ifadelerinin yer aldığı, “Balgat16 Eylül” ile başlayan başka bir notta da “a) Demirel indi, b) Baykal´ı indirdik...” ifadeleri var. Bu sözlere ne diyorsunuz? (Star)

(11 Eylül 2013), son güncel.: (13 Eylül 2013)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

ODATV DAVASI DURUŞMALARI

Virüs adı: Oda.. Hedefi: Ergenekon´u bozmak

Ergenekon medyası ´karanlık oda´da yapılandırıldı

Sabah Akşam ´Karanlık Oda´yı aydınlattı

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

Odatv iddianamesinde ara

Odatv ile ilgili manşetlerimiz

Kontrgerilla Medyası

Ergenekon davasını engelleme girişimleri

BAYKAL´A KASET KOMPLOSUYLA İLGİLİ BAZI MANŞETLERİMİZ

Baykal kaseti özel yetkili savcılarda

Baykal´ın kasetini Batum nasıl bildi?

Öymen´den şok Kılıçdaroğlu iddiası

HalkTV´yi satmayan Baykal´a Oda komplosu

Baykal Odatv´den çıkan notlara şaşırdı

Odatv´de şok belge: Baykal´a seks komplosu

Taciz CHP´yi karıştırdı

Savcıları göreve çağırdı, ifade vermiyor

Taciz için Baykal´dan bir rest bir talep

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=5567    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
63.963.093