Tam
EskidenYeniye
 

Polise saldıran DHKP-C´li öldü

Ankara´da Emniyet Genel Müdürlüğü ek binası ile polisevine dün akşam 21.30 sularında roketli saldırı düzenlendi. Polisin nefes kesen operasyonunda, eylemden 3,5 saat sonra DHKP-C´li teröristlerden biri ölü, diğeri ağır yaralı ele geçirildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

21.09.2013 10:43 Ankara Dikmen´de Emniyet Genel Müdürlüğü ek binası ile polisevine dün akşam 21.30 sularında roketli saldırı düzenlendi. Olay sırasında roketatarlardan ikisi polisevinin ön ve arka cephesindeki duvarlara saplandı. Saldırının ardından yapılan ilk incelemelerde eylemin terör örgütü DHKP-C tarafından gerçekleştirildiği bulgusuna ulaşıldı. Polisevinde incelemelerde bulunan İçişleri Bakanı Muammer Güler, saldırının yasa dışı sol bir örgüt tarafından yapıldığını söyledi. Çetin Emeç Bulvarı´nda yolun alt tarafına geçilerek topraklı alandan atış yapıldığını ifade eden Bakan Güler, ?Atılan yerden yapılan tespitte bir roketatar ve bir patlamamış mühimmat, bir çanta üzerinde de bunu gerçekleştiren yasa dışı sol bir örgütün sözde bayrağı bulundu.? dedi.

-Operasyon nefes kesti-

Edinilen bilgiye göre, saldırıyı gerçekleştiren Muharrem Karataş ve Serdar Polat, Ankara-Konya karayolu Kepekli mevkisine ulaşmak için olay yerinden kaçarken, polis 5 dakika içinde güvenlik kamerası kayıtlarından zanlıların eşkalini tespit etti. Yaklaşık 5 bin polis, görgü tanıklarının ifadeleri doğrultusunda da özellikle Dikmen, Keklikpınarı ve Oran Sitesi bölgelerini ablukaya aldı.

-Teröristlerin kokusunu köpekler buldu-

Projektörlü helikopter ve kokuya duyarlı köpeklerle de iz sürüldü. Saldırganların izini eğitimli takip köpekleri buldu. Zanlılar Keklikpınarı Akpınar Mahallesi´nde sıkıştırıldı. Zanlıların silahla ateş açmaları üzerine çıkan çatışmada özel harekat polisi, bir teröristi ölü, diğerini ise ağır yaralı olarak ele geçirdi. Yaralı terörist Numune Hastanesi´nde tedavi altına alınırken, öldürülen teröristin cesedinde savcılık incelemesi sürüyor. Teröristlerin yanındaki çantada bomba düzeneği ile birlikte el bombalarının bulunduğu, saldırganların el bombasını atmaya fırsat bulamadan vuruldukları öğrenildi.

-Saldırganların kimlikleri belli oldu-

Saldırıyı gerçekleştiren iki zanlının kimlikleri de belirlendi. Emniyet kaynaklarından edinilen bilgiye göre, ölü olarak ele geçirilen zanlının DHKP-C üyesi olan Muharrem Karataş, ağır yaralı olarak ele geçirilen zanlının ise Serdar Polat olduğu belirlendi.

-Öldürülen terörist tanıdık çıktı-

Öldürülen Muharrem Karataş´ın 19 Mart 2013 tarihinde AK Parti Genel Merkezi´ne LAW silahlı saldırıyı gerçekleştirdiği belirlenmişti.

ŞOK İDDİA: KİMLİKLER VİYANA TÜRK RESMİ MAKAMLARINDAN

22.09.2013 10:15 Yeni Şafak´ın haberine göre, Ankara´da emniyet binalarına roketli saldırı düzenleyen teröristlerin, başkasının kimlik bilgileriyle Viyana´da Türk resmi makamlarından aldıkları kimliklerle Türkiye´ye giriş yaptıkları belirlendi. Avrupa´da Yunanistan´dan sonra DHKP/C´ye en çok kapı aralayan ülkelerin başında gelen Avusturya´dan eylemcilerin kırmızı bültenle aranmalarına rağmen kimlik sahibi olarak yurda giriş yapmaları dikkat çekti.

Teröristler başkalarının bilgileriyle gerçek kimlik başvurusu yaparak Viyana´daki resmi makamlardan ´kimliğimi kaybettim´ diyerek Şubat 2013´te kimlik çıkartmışlar. Ankara Valisi Alaaddin Yüksel ölü olarak ele geçirilen Muharrem Karataş´ın üzerinden kendi fotoğrafının bulunduğu Ahmet Güzel adına düzenlenmiş sahte kimlik bulunduğunu, yaralı olarak ele geçirilen Serdar Polat´ın üzerinde de yine kendi fotoğrafının bulunduğu Muzaffer Uzun adına sahte kimlik çıktığını aktardı.

-Kaçış planı Suriye-

Sahte kimlikteki bilgilerin DHKP/C´li teröristlerce ele geçirilip ardından Viyana´dan resmi mercilerden aldıklarını bilgisine ulaşıldı. Muharrem Karataş ve Serdar Polat´ın, roketli saldırının ardından kaçış istikametlerinin Suriye olduğu bilgisine ulaşıldı. Saldırganların üzerinden Suriye evrakları da çıktı.

-Hakkında 3 Kırmızı Bülten Var-

Ölü ele geçirilen DHKP/C´li terörist Muharrem Karataş´ın daha önce hakkında çıkarılmış 3 adet kırmızı bültenle aranmakta olduğu öğrenildi. Çorum´da silahlı eylem yaparak 2003´te gözaltına alınıp tutuklanan ve 2 yıl hapis yatan Karataş, serbest kaldıktan sonra bu kez Sivas´ta gözaltına alındı. Tutuksuz yargılanırken 4 yıl hapis cezası alınca Yunanistan´a kaçtı. Lavrion Kampı´nda uzun süre yaşayan, burada silahlı eğitim gören Karataş, kendisi gibi örgüt üyesi Melek S. ile evlendi. Karısının intihar edişinin ardından Karataş, son olarak AK Parti binasına yaptığı saldırıyla adını duyurdu. (Yenişafak)

SALDIRIYI DESTEKLEYEN MEDYA ORGANLARI

22.09.2013 11:52 Ankara Dikmen´de Polisevi ve Sosyal Hizmet binalarına RPG7 roketiyle saldırı yapılmasına sevinenler de oldu. Ankara´daki hain saldırının ardından Gezi olaylarını provoke etmekle suçlanan gazetelerin internet sitelerinde sevinç yorumları yayınlandı.Sosyal medyada da saldırı için ´iyi oldu´ diyen yüzlerce mesaj atıldı.

SİTE YÖNETİCİLERİNİN ONAYINDAN GEÇEN MESAJLAR

Gazetelerin saldırı haberinin altında site yöneticilerinin onayından geçerek yayınlanan yorumlar kan dondurdu. ?Bir dahakine daha iyi nişan alsınlar. Biraz da onların anaları ağlasın? denilen o yorumlardan bazıları şöyle:

SÖZCÜ GAZETESİ SİTESİ

-T.C.GökTürk: Bu silahlar neden hep duvara isabet eder.

-poyrazz: Hak edene az bile... Zübükler... Bir dahakine iyi nişan alsınlar...

-t.c.kartal1965: onlar bizim huzurumuzu kaçırdı, onlar da huzur için de yaşamasınlar, beter olsunlar.

-Ercan Yurtseven: Valla hiç üzülemiyorum. (...) Besle kargayı oysun gözünü. Geleceğimiz gençlerin kafasına sık, gözlerini kör et, dayaktan öldür. Sonra devletine polisine sahip çık. Nah sana. (...) Bu lavuklar da bi dahaki sefere daha iyi nişan alsınlar. Biraz da onların anaları ağlasınlar, milletin anasını ağlattılar.

-DON LUIGI: ETME BULMA DÜNYASI. POLIS BENI ÖLDÜRECEK BENDENDE SAYGI BEKLIYECEK

Türkiye: Yol yakinken TSK artik yönetime el atmali, yoksa cok kötü seyler olacak arkadaslar.

AYDINLIK İNTERNET

Aydınlık ise sitesinde saldırının ardından twitter´da yer alan ve ´saldırının polis tarafından senaryo gereği yapıldığı´ şeklindeki yorumları haberleştirdi.

RADİKAL İNTERNET

-pes! - azi4: Benim teorim: herşey polisin daha rahat adam öldürmesi, göz çıkarması için...

HÜRRİYET İNTERNET

-recep ivedik: Ak partiye lav atan adammış. hatırladık evet 250 metreden havaya öylesine sıkılan lavdı dimi o :)

POLİS HIZLI DAVRANMASA İKİ SALDIRI DAHA GELİYORDU

24.09.2013 11:06 Ankara´da Emniyet ve Polisevi´ne saldıran 2 teröristin üzerindeki 3 örgüt flamasının 3 saldırı anlamına geldiği ifade edildi. Üç saldırı talimatı alan DHKP-C militanlarının oyununu polisin hızlı cevabı bozdu. Önceki gibi ODTÜ´den kaçma planı tutmadı. Emniyet Genel Müdürlüğü ve Polisevi´ne saldıran DHKP-C militanlarının saldırı günü Yunanistan´dan illegal yollarla geldikleri ve sahte kimlikleri yanlarında tedbir amaçlı bulundurdukları ortaya çıktı.Polis, sahte kimlik sahiplerinin Avrupa´da bulunduğu bilgisine ulaşırken, saldırı esnasında şahısların penseyi, ODTÜ yerleşkesinin etrafında bulunan tel örgüleri kesmek için yanlarında bulundurdukları öğrenildi. Öte yandan şahısların yanında 3 örgüt flaması bulunduğu ve 3 saldırı talimatı aldıkları belirtildi.

Daha önce AK Parti binasına lav silahıyla saldıran DHKP-C militanı Muharrem Karataş ve Serdar Polat´ın önceki güzergahlarından farklı olarak Yunanistan´dan illegal yollarla geldikleri tespit edildi. İstihbarat birimlerinden elde edilen bilgilere göre, DHKP-C´nin Türkiye sınırları içerisinde rahat hareket alanı bulamadığı belirtildi.

-ODTÜ´deki teller için pense-

Eylem sırasında Muharrem Karataş´ın yanında bulunan ?Ahmet Güzel´ adına ve Serdar Polat´ın yanında bulunan ?Muzaffer Uzun? adına kayıtlı sahte kimliklerin asıl sahiplerinin Avrupa´da bulundukları ifade edildi. Saldırganların sahte kimlikleri hiç kullanmadıkları, sadece tedbir amaçlı yanlarında bulundurdukları ifade edildi. Polisle çatışmaya giren ve çatışma sonrası hayatını kaybeden Muharrem Karataş ve yaralı olarak yakalanan Serdar Polat´ın, ODTÜ yerleşkesine girişte bulunan tel örgüleri kesmek için diğer mühimmatların yanında pense de bulundurdukları tespit edildi. Saldırgan Muharrem Karataş ve Murat Korkut tarafından AK Parti binasına yapılan saldırı sonrası da şahısların ODTÜ yerleşkesine girerek izlerini kaybettirdikleri belirtildi.

-Polis öldürmemek için direndi-

İki saldırganın eylemi sonrası olay yerinde yapılan incelemelerde, saldırganların yanında 3 adet örgüt flaması bulundu. Emniyet Genel Müdürlüğü´ne yapılan saldırının yanısıra şahısların iki saldırı talimatı daha aldıkları öğrenilirken, diğer saldırı noktalarının ise yaralı saldırgan Serdar Polat´ın ifadesi sonrası netleşmesi bekleniyor. DHKP-C saldırılarında bölgeye flamasını bırakarak eylemi üstleniyor. Polisin, Konya yolu üzerinde bulunan ormanlık alanda polisle çatışan ve ardından vurularak yaralanan Serdar Polat´ın yaralı ve silahlı olmasına rağmen uzun süre beklediği ve özel hareket ekiplerine özellikle sağ yakalanması için talimat verildiği belirtildi. Öte yandan etkisiz hale getirilen Polat´ın yoğun bakımda olduğu ve uyutulduğu ifade edildi. (Star)

(21 Eylül 2013), son güncel.: (24 Eylül 2013)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

DHKP-C ile ilgili tüm manşetlerimiz

Başbakan: Saldırı Ergenekon işi

Saldırılar mütalaanın intikamı mı?

DHKP-C´ye Yunan darbesi

Paketlenen DHKP-C´li teslim edildi

DHKP-C´nin Ergenekon bağlantısı

Ergenekon ve Derin-Sol infazlar manşetlerimiz

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

Belgeleriyle Gezi´nin Ardındakiler

Kontrgerilla Medyası

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=5593    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'ye 'La Casa de Papel' Darbesi

17.11.2021 10:44 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında Dışişleri Bakanlığında üst düzey görevli 53 örgüt mensubu ile bir 'mahrem imam', Dışişleri Bakanlığında aktif görev yaptığı anlaşılan bir Bylock kullanıcısından yola çıkılarak de..
Tamamı 15.11.2021

Şike Kumpası Yargısına dava

15.11.2021 15:27 İstanbul'da, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' kumpasında yer aldıkları gerekçesiyle 38 eski savcı ve hakim hakkında iddianame hazırlandı. 5 Kasım'daki gelişmeye g..
Tamamı 15.11.2021

Gülen'in Casuslarına 56 Yıl Hapis

15.11.2021 12:12 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesi sona erdi. Altaylı'ya..
Tamamı 15.11.2021

ABD Görevlisinin Hapsi Onandı

17.11.2021 11:12 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Nazmi Mete Cantürk'e 'FETÖ'ye yardım' suçundan verilen 5 yıl hapis cezası istinaf incelemesini tamamlayan İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi tarafın..
Tamamı 17.11.2021

Balyoz kumpasında 'Taraf' davası

15.11.2021 13:46 İstanbul'da, yeniden görülen ve 7 sanık hariç beraat kararıyla sonuçlanan 'Balyoz Planı' davasında bazı sanıklara kumpas kurulduğu iddiasına ilişkin haklarında dava açılan Taraf gazetesi yazarları Mehmet Baransu, Yasem..
Tamamı 17.11.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

17.11.2021 10:56 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 17.11.2021

Kuleli: Gülen ve Doktorları davası

15.11.2021 15:15 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) lideri Fetullah Gülen ile 11 askeri doktorun, Kuleli Askeri Lisesi'nde eğitim gören 33 öğrenci hakkında sahte sağlık kurulu raporları düzenleye..
Tamamı 15.11.2021

Zirve Katliamı: Fetö Kumpası davası

16.11.2021 12:18 Malatya'da, biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) çıkarları doğrultusunda yalan ifadeyle bazı kişilerin mağdur olmasına sebebiyet ..
Tamamı 16.11.2021

Darbede TRT İşgali davası

15.11.2021 15:23 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 15.11.2021

Ergenekon Yargısı Yargılanıyor

15.11.2021 12:53 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpas davalarından 'Ergenekon' davasına bakan 8 eski hakim ve savcının, 'suç uydurmak ve görevi kötüye kullanmak' suçlarından Yargıtay'da yargılanmalarına devam edildi. 1..
Tamamı 15.11.2021

Donanma Darbe davası

16.11.2021 12:14 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 16.11.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

15.11.2021 13:22 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimiyle ilgili açılan dava kapsamında 10'u tutuklu 17 sanığın yargılanmasına devam edildi. 3 Kasım'da Balıkesir 3. Ağır Ceza Mahkemesince görülen duruşmaya, tutuklu..
Tamamı 15.11.2021

Balıkesir: 6 sanıklı Darbe davası

15.11.2021 13:16 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 6 sanığın yargılanmasına devam edildi. 11 Ekim'de Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkeme..
Tamamı 15.11.2021

İstanbul Üniversitesi Fetö davası

15.11.2021 14:08 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) İstanbul Üniversitesi'ndeki akademik yapılanmasına ilişkin aralarında eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Fatih Gürsul'un da bulunduğu 10 sanığın, ..
Tamamı 15.11.2021

FETÖ Medya Yapılanması davası

15.11.2021 14:01 İstanbul'da, daha önce karara bağlanan 25 sanıklı FETÖ medya yapılanması davasının, 8 sanık yönünden Yargıtayca bozulmasının ardından yeniden görülmesine devam edildi. 26 Ekim'de İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde y..
Tamamı 15.11.2021

Fetö MASAK Yapılanmasına 3 Hapis

15.11.2021 12:41 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) yapılanması kapsamında 8 sanığın yargılandığı davada 7 sanık için karar çıktı. 4 Kasım'da Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde görül..
Tamamı 15.11.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
52.968.538