Tam
EskidenYeniye
 

28 Şubat´ta 8 tahliye

28 Şubat davasında 22. duruşma başladı. Duruşmada sanık savunmalarının alınmasına devam ediliyor. Duruşma sonunda tutuklu sanıklardan 8´i tahliye edildi. Tahliye gerekçesi olarak sanıkların ´kaçma şüphelerinin bulunmaması´ ve ´sağlık durumları´ göz önüne alındı.Tahliye edilen sanıklar tutuksuz olarak yargılanacak. Davada 19 tutuklu sanık kaldı.

Önceki haber title=Sonraki haber

01.10.2013 11:30 28 Şubat darbe sürecine ilişkin 27´si tutuklu 103 sanığın ´Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti´ni cebren devirmeye, düşürmeye iştirak´ suçundan müebbet hapis cezası talebiyle Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nde yargılandığı davanın 22. duruşması başladı. Duruşmaya tutuklu ve tutuksuz sanıklar, müştekiler, sanık yakınları ve avukatlar katılıyor.

Duruşma tutuklu, tutuksuz sanıklar ile avukatların yoklaması ile başladı. Müştekilerden Halit Erdoğan´ın, sanık Abdullah Kılıçarslan´ın tutuklanması talebiyle dilekçe verdiği tutanağa geçirildi. Duruşmada ayrıca iddianamede isimleri yer almayan bazı kişilerin müdahillik talebiyle dilekçe verdikleri belirtildi.

Mahkeme Başkanı Tayyar Köksal, duruşma öncesinde mahkeme düzeninin bozulmaması konusunda uyarıda bulundu ve Beyanların savunma ve iddiayla ilgili olmasına dikkat edelim. Doğru neyse onu bulmaya çalışıyoruz. Bu konuda tarafların ve avukatların anlayışlı olacağına inanıyorum dedi.

SANIK YILDIRIM TÜRKER´İN AVUKATININ SAVUNMASI

Dünkü duruşmada savunmasını tamamlayan dönemin Genelkurmay Personel Başkanı emekli Korgeneral sanık Yıldırım Türker´in Avukatı Aytekin Erol, iddianamede, Ankara´da Personel Başkanlığı bünyesinde yapılan toplantının sanki Gölcük´te yapılan bir toplantı olarak gösterildiğini savunarak, senaryo.doc´ diye ifade edilen CD´nin sahte olduğunu iddia etti. Erol, söz konusu CD´nin içeriğinde askerliğin usul ve kullarına aykırı 17 hata bulunduğunu iddia ederek, Bu CD´yi hazırlayanların, bunu planlayanların personel başkanlığındaki personelden haberi bile yok. Yapılan suçlama teorik olarak mümkün değildir. Müvekkilim MGK kararı ile başlayan tamamen kanunun emirleri gereği yapılmış şeylerin ifası olan BÇG çalışmaları içerisinde dahi yer almamıştır dedi.

Müvekkillinin yasaya aykırı eylemde bulunmadığını belirten Erol, Türker´e sorgusunda sorulan soruların dayanağı eylemlerin TSK´nın yasal mevzuat çalışması içerisinde yapıldığını ve suç teşkil eden işlemi bulunmadığını iddia etti. Erol, ?Müvekkilim, MGK kararlarıyla başlayan, tamamen kanunun emri gereği yapılan BÇG çalışmaları içinde yer almamıştır. Hukuka aykırı hiçbir eylemde bulunmamıştır. Tahliyesine ve beraatına karar verilmesini talep ediyorum? dedi.

TAHLİYE TALEPLERİ ALINACAK

Mahkeme Başkanı Tayyar Köksal, ?Kayıt altına alınan seslerin çözülmesi ve gelen çok sayıda talebin değerlendirilmesi için zamana ihtiyacımız var? dedi. Köksal, iddianamenin okunmasının uzun sürdüğünü ve duruşmalarda planladıkları hızı yakalayamadıklarını belirterek, sanıkların tahliye taleplerini değerlendirileceğini ifade ederek, duruşmaya ara verdi. Aranın ardından tutuklu sanıklar tahliyelerine ilişkin söz alacaklar. Heyet savunmaların ardından 27 tutuklu sanık hakkında tutukluluk incelemesi yapacak.

SAVCI TUTUKLULUKLARIN DEVAMINI TALEP ETTİ

17:20 Tutuklu sanıkların tutukluluğa itiraz taleplerinin değerlendirilmesinden ardından tahliye taleplerine yönelik görüşü sorulan Cumhuriyet Savcısı Kemal Çetin, ?tutuklu sanıkların sundukları sağlık raporlarına göre, adli kontrol altında serbest bırakılması mahkeme heyetinin takdirinde olmak üzere, açıklanan ve ortaya konulan bilgi ve belgelerden, atılı suçu işlediklerine ilişkin kuvvetli suç şüphesinin varlığı, atılı suça ilişkin ceza miktarı, delil karartma ihtimali dikkate alınarak, tutukluluk hallerinin devamını? istedi. Mahkeme heyeti kararını açıklamak üzere duruşmaya ara verdi.

8 TAHLİYE

Verilen aranın ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, Eski Jandarma Genel Komutanı emekli Orgeneral Fevzi Türkeri ve eski Genelkurmay Başkanlığı Adli Müşaviri emekli Tümgeneral Erdal Şenel´in de aralarında bulunduğu 8 sanığın tahliye edilmesine karar verdi. Haklarında tahliye kararı verilen diğer sanıklar şöyle: Dönemin Deniz Kuvvetleri Komutanı Hayri Bülent Alpkaya, Dönemin İstihbarat Daire Başkanı İsmail Ruhsar Sümer, Dönemin Genelkurmay Personel Daire Başkanı ve OYAK eski Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Türker, Hava Kuvvetleri Komutanlığı İstihbarat Daire Başkanı Tümgeneral Yücel Özsır, Emekli Tuğgeneral Metin Yaşar Yükselen, Emekli Kurmay Albay Oğuz Kalelioğlu.

Tahliye gerekçesi olarak sanıkların kaçma şüphelerinin bulunmaması ve sağlık durumları göz önüne alındı. Tahliye edilen sanıklar tutuksuz olarak yargılanacak. Fevzi Türkeri, 28 Şubat döneminde Genelkurmay İstihbarat Dairesi´nde çalışıyordu. Türkeri, 28 Şubat brifinglerine veren isim olarak biliniyor. Erdal Şenel ise o dönemde bazı yargı mensuplarıyla yaptığı görüşmelerle gündeme gelmişti. Son tahliyelerle birlikte 28 Şubat davasında tutuklu sanık sayısı 19´a düştü.

TÜRKERİ´NİN SUNUMU İSTENDİ

Mahkeme, Genelkurmay 2. Dairesi´nden 28 Şubat döneminde Gölcük´te yapılan MGK toplantısında emekli Orgeneral Fevzi Türkeri´nin yaptığı sunumun kopyasını TBMM Genel Sekreterliği´nden, 54. hükümetin görev süresi boyunca iktidar partisinden istifa eden milletvekilleri ile istifa tarihlerini ve 54. hükümetin protokolünün de istenmesine karar verdi.

DURUŞMA 23 EKİM´E ERTELENDİ

Mahkeme duruşmayı 23 Ekim´e erteledi.

TAHLİYELER TEPKİ ÇEKTİ

03.10.2013 10:05 28 Şubat davasında ?sanıkların buharlaşması? kamu vicdanını yaraladı. Son tahliyelerle birlikte tarihi davada 75 olan tutuklu sanık sayısının 19´a düşmesi tepkiyle karşılandı. Ankara 13. Ağır Ceza´da görülen davanın müdahillerinden avukat Şeref Malkoç tahliye kararlarının kamu vicdanını yaraladığını ifade ederken ASDER Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Ata tahliyeleri ´Mahkeme buharlaşıyor mu´ diye karşıladı. Kısa sürede çok sayıda tahliyenin vicdanları yaraladığını belirten müdahiller tepkilerini ?Ağırlaştırılmış müebbetle yargılanıyor bu kişiler. Normal bir trafik kazasından yargılananlar bile daha fazla tutuklu kalıyor? diyerek gösteriyor.

Mahkemede anormallik var

Davanın müdahili Avukat Şeref Malkoç: Ağırlaştırılmış müebbetle yargılanıyor bu insanlar. İki ayda 56 kişi tahliye oldu.Trafik kazası, adam yaralama ya da suç örgütünden yargılananlar bile daha fazla tutuklu kalıyor. Neticede mahkemenin kararıdır. Ama dosyadaki delil durumu, iddianamedeki suçun vasıf ve mahiyetine bakıldığında mahkemenin işleyişinde bir anormallik olduğu kanaatindeyim. Gelişen olaylar mahkemenin tutumu açısından bizde tereddütlere yol açtı. Bu tahliye kararlarında hukuk vicdanı açısından tatmin etmeyen, rahatsızlık veren bir değerlendirme var.

Buharlaşmasını istemiyoruz

ASDER Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Ata: 28 Şubat teşebbüs değil, fiili olarak yapıldı. Hükümet isitfa ettirildi. 4 bin 500 subay, astsubay bir şekilde emekli edildi ya da istifaya zorlandı. Dindar motifi olan birçok insan devletten kapı dışarı edildi. Bununla da kalmadı ekonomide de 400 milyar dolarlık kayıp yaşandı. Bu bir darbedir ve bunun yargılama davasının buharlaşmasını istemiyoruz. Failler net olarak belli. Artık Türkiye´nin normalleşmesinde bunların unutulması düşüncesi varsa bu yanlış bir tutumdur. Bu dava yapılmazsa, Türkiye darbelerle yüzleşemez. (Star)

SAĞLIK RAPORU GETİREN HERKESE TAHLİYE

04.10.2013 11:21 103 kişiyle başlayan 28 Şubat davasında geçtiğimiz gün 13. Ağır Ceza Mahkemesi rutin tutukluluk incelemesini öne alarak bayram nedeniyle yeni tahliyelere imza attı. Sağlık raporu sunan tüm tutuklu sanıkları tahliye etti. 28 Şubat davasının soruşturma evresinde özgürlük hâkimi, Terörle Mücadele Kanunu´nun (TMK) 10. maddesine göre 75 kişiyi tutuklamıştı. Geriye kalan 28 kişi delil durumu göz önünde bulundurularak hiç tutuklanmadı. İddianameyi kabul eder etmez mahkeme heyeti 37 kişiyi daha tahliye etti. Mahkemenin tutukluları tahliye etme sebebi, kuvvetli suç şüphesi bulunmasına rağmen delillerin toplanmış olması ve delil karartma ihtimali bulunmamasıydı. Tutuklu sanıklardan eski YÖK Başkanı Kemal Gürüz hakkında, Mahkeme Başkanı Tayyar Köksal tahliye edilmesi yönünde görüş bildirmişti fakat heyetteki iki üyenin muhalefetinden dolayı Gürüz, tahliye edilmedi. Bunun üzerine Gürüz cezaevinde bileğini keserek intihara kalkıştı. Dava başlamadan önce mahkeme 1 kişiyi daha serbest bıraktı.

Dava başladığında toplamda 37 tutuklu sanık bulunuyordu. 2 Eylül´de başlayan dava aralıksız görüldü. Emekli Orgeneral Teoman Koman ilerlemiş yaşından ötürü duruşma sırasında fenalaştı. Koman, sağlık sebeplerinden dolayı tahliye edildi. Davanın ilk haftasındaki rutin tutukluluk taleplerinin incelenmesi sırasında aralarında Kemal Gürüz´ün de bulunduğu 9 kişi daha serbest bırakıldı. Böylece ilk hafta iddianame okunurken tahliye edilenlerin sayısı Koman´la beraber 10´a yükselmiş oldu. İlk haftanın ardından davada tutuklu sayısı 27´ye düştü. Geçtiğimiz gün 13. Ağır Ceza Mahkemesi rutin tutukluluk incelemesini öne alarak bayram nedeniyle yeni tahliyelere imza attı. Sağlık raporu sunan tüm tutuklu sanıkları tahliye etti. Tahliye edilen 8 sanıktan sonra tutuklu sanık sayısı bugün itibarıyla 19´a düştü. Tahliye edilen sanıklar içerisinde 28 Şubat tarihindeki Güvenlik Kurulu toplantısında irtica sunumu yapan Fevzi Türkeri ve dönemin Genelkurmay Adli Müşaviri Muhittin Erdal Şenel´in de bulunması göze çarptı. Sanıkların sunduğu mahkeme raporlarının adli tıp raporu olmayışı ve sıradan hastane raporlarından ibaret olması da dikkat çeken hususlar arasında. (Zaman)

(01 Ekim 2013), son güncel.: (04 Ekim 2013)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

28 Şubat davasında mahkeme heyeti ile ilgili tartışmalar

28 Şubat davası duruşmaları

Flaş!!! 28 Şubat davası açıldı

28 Şubat soruşturması manşetlerimiz

28 Şubat süreci manşetlerimiz

28 Şubat iddianamesinde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=5610    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yöneticilerine 128 Yıl Hapis

24.03.2022 14:56 Adana, Ankara, Afyon, Gaziantep, İstanbul ve Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda 14 sanığa toplam 128 yıl ha..
Tamamı 24.3.2022

Karlov Suikastı: Cezalar Onandı

23.03.2022 10:41 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, 19 Aralık 2016'da suikast sonucu öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de arasında bulunduğu 28 sanıklı davada verilen ..
Tamamı 23.3.2022

MİT Tırları Kumpası: 3 Hapis

24.03.2022 12:56 Adana ve Hatay'da, MİT'e ait tırların Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarınca durdurulmasına ilişkin ana davadan dosyası ayrılan 7 sanığın Yargıtayda yargılandığı davada karar açıklandı. 9 Mart'ta ilk derece mahk..
Tamamı 24.3.2022

Fetö Casuslarına 165 Yıl Onandı

23.03.2022 10:51 Ankara'da, FETÖ/PDY üyelerinin yanı sıra PKK, DHKP-C ve MKP'li yaklaşık 10 bin terör şüphelisinin soruşturma ve yakalama bilgilerini rüşvetle sızdırdığı suçlamasıyla aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in avukatı Ad..
Tamamı 23.3.2022

Halkbank Kumpasçısı: Hapis Onandı

24.03.2022 15:40 Ankara'da, Bölge Adliye Mahkemesi, FETÖ üyeliğinden 12 yıl hapis cezasına çarptırılan eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın damadı Metin Can Yılmaz hakkındaki mahkumiyet kararını hukuka uygun buldu. 15 Şubat'ta Ankara 1..
Tamamı 24.3.2022

Islak İmza Kumpası davası

24.03.2022 14:30 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (Fetö) Adli Tıp yapılanması kapsamında 'ıslak imzalı belgede' dönemin askeri görevlilerine kumpas kurduğu iddiasıyla 18 sanığın tutuksuz yargılandığı davaya devam edildi. 9..
Tamamı 24.3.2022

Güncel Fetö Yapılanmasına Dava

24.03.2022 14:30 Ankara'da, FETÖ'nün güncel yapılanmasına yönelik 5 kişi hakkında hazırlanan iddianamede, örgütün Karaman, Konya ve Ankara'da yeniden örgütlenmeye başladığı, evler açarak örgütsel toplantılar yaptığı, cezaevlerinden tah..
Tamamı 24.3.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

22.03.2022 14:55 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 22.3.2022

Odatv Yargısı Yargılanıyor

22.03.2022 14:55 Ankara'da, İstanbul'daki Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından Odatv soruşturma ve kovuşturma süreçlerinde görev alan eski 33 hakim ve savcının, 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kıl..
Tamamı 22.3.2022

Yeğen Gülen'e İtiraf İndirimi

Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı davaya devam edildi. 7 Mart'ta Ankara 27. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada cumhur..
Tamamı 23.3.2022

YARSAV Başkanının Hapsi Onandı

23.03.2022 15:14 Ankara'da, KHK ile kapatılan Yargıçlar ve Savcılar Birliğinin (YARSAV) eski başkanı Murat Arslan'ın, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden 10 yıl hapse mahkum edilmesi Yargıtay tarafından oybirliğiyle onandı. 9 M..
Tamamı 23.3.2022

Vodafone Arena: Müebbetler Bozuldu

24.03.2022 14:13 İstanbul'da, 15 Temmuz ihanet girişiminde TV yayınlarını kesmek için Vodafone Stadı'na inen helikopter pilotlarının aldığı ağırlaşmış müebbet hapis cezalarının Yargıtay'dan dönmesi üzerine yeniden yargılama yapılmasına..
Tamamı 24.3.2022

Zırhlı Tugay: Darbe Cezaları Değişti

24.03.2022 11:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Maltepe'deki 2. Zırhlı Tugay Komutanlığı'nda yaşananlara ilişkin 26 sanıklı davada haklarında verilen hükümler Yargıtay tarafından bozu..
Tamamı 24.3.2022

FETÖ Medya Yapılanması davası

23.03.2022 15:44 İstanbul'da, 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ve 8 Mart 2018 tarihinde karara bağlandıktan sonra 6 Mart 2020 tarihinde Yargıtay 16. Ceza Dairesi tarafından aralarında Atilla Taş ile gazeteci Ahmet Memiş'in de bulund..
Tamamı 23.3.2022

Sakarya 19 Sanık: Kadın Yapılanması

24.03.2022 18:28 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ilişkin, aralarında yabancı uyruklular ile üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 3'ü firari 19 kadın sanığın yargılanmasına devam edildi. 22 Mart'ta Sakarya 2. Ağır Ceza ..
Tamamı 24.3.2022

Adil Öksüz'ün yakınlarına beraat

23.03.2022 12:54 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında firari olarak aranan Adil Öksüz'ün kayınvalidesinin kardeşi Naciye Alişan'ın ve eşi Alişan Alişan, yargılandıkları davada delil yetersizliğinden beraat etti. 17 Ma..
Tamamı 23.3.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
55.197.653