Tam
EskidenYeniye
 

Erhan Tuncel yakalandı

Yargıtay´ın bozma kararı sonrası yeniden görülmeye başlanan gazeteci Hrant Dink cinayeti davasında hakkında yakalama kararı çıkarılan Erhan Tuncel 38 gün sonra dün yakalandı.

Önceki haber title=Sonraki haber

24.10.2013 10:17 İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi´nde yeniden görülmeye başlanan gazeteci Hrant Dink cinayeti davasında hakkında yakalama kararı çıkarılan Erhan Tuncel 38 gün sonra yakalandı.

Tuncel´in İstanbul Kumburgaz´da saklandığı ihbarı üzerine çevrede pusu kuran dedektiflerin, üzerindeki eşofmanla spor yapmaya çıkan Erhan Tuncel´i yolda yürürken tanıyarak gözaltına aldığı öğrenildi. Edinilen bilgiye göre Aranan Şahıslar Büro Amirliği´ne bağlı ekipler Kumburgaz´da 24 saat pusu kurdu. Tuncel´in saklandığı evi tespit etmek için yapılan çalışmalarda yüzlerce kişiyle konuşularak bilgi alındığı belirtildi. Dün akşam saatlerinde dedektifler, üzerindeki eşofmanla yürüyüş yapan bir kişiyi takibe aldı. Erhan Tuncel´e çok benzeyen şahıs, saat 16.30 sıralarında Celaliye Mahallesi, 18 Mart Caddesi üzerinde çevrildi. Tuncel´in kendisini yakalayan polislere direnmediği belirtildi. Gayrettepe Asayiş Şube Müdürlüğü´ne getirilen Tuncel, girişte, ?Devlete hizmetin bedeli budur. Adnan Menderes´in idam edildiği gün tutuklandık. Bu bizim için şereftir.? dedi.

Erhan Tuncel: Bağlantılarımı açıklarım

Dün yakalanan Erhan Tuncel´in yine dün Star gazetesinde yakalanmadan önce yapılmış bir röpörtajı yayınlanmıştı. Röpörtajın yayınlandığı gün yakalanmış olması polisin gazete muhabirini izleyerek Tuncel´e ulaşmış olabileceğini düşündürüyordu. Gazeteye iddialı açıklamalar yapan Tuncel, davada vereceği savunmasını hazırlamakta olduğunu, 15 gün içinde teslim olacağını ve önemli açıklamalar yapacağını belirtiyordu.

Hakkında cinayete iştirak suçundan yakalama kararı bulunan ´Büyük Abi´ lakaplı Erhan Tuncel, ?Savunmam bitince teslim olacağım. İrtibatta olduğum isimleri açıklayacağım. Dink cinayetinde jandarmanın rolü büyük? diyordu.

Yargıtay´ın, Dink davası kararını bozma gerekçesine dayanılarak İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yeniden açılan davada hakkında yakalama kararı çıkartılmasının hukuki olmadığını savunan Tuncel, ?Kaçmıyorum. AİHM´e kapsamlı bir dilekçe ile yeni savunmamı hazırlıyorum. 15 gün içinde bitirmeyi düşünüyorum. Tamamladıktan sonra hemen teslim olacağım? dedi. Tuncel, AİHM´e vereceği dilekçesinin içeriğiyle ilgili şunları söyledi: ?Kimliğimin deşifre edilmesi, sanık konumuna sokulmam, gayri-resmi dinlenmem cinayetin planlandığına dair tüm istihbaratları vermeme rağmen eylemin şahsıma yıkılması ve uzun tutukluluk süresi ile lehimde olan hususların kararlara yansımamasını kapsayacak. AİHM daha önce verdiği Dink kararında 5 maddeden Türkiye´yi mahkum etmişti.?

Ergenekon üstü yapılanma var

Erhan Tuncel, ?Dink cinayeti gösteriyor ki devlet içinde Ergenekon üstü bir yapılanma var ve bu cinayetin aydınlatılması sürekli engelleniyor. Ben burada çok küçük bir parçayım? diye konuştu. Av. Fethiye Çetin´in kitabını da okuduğunu anlatan Tuncel, ?Çetin, Ergenekon´u aşan bir yapının parmak izlerini kendi bulduğu kayıtlarla deşifre etmiş? dedi. Yargıtay 9. Ceza Dairesi, Tuncel hakkında ?Kasten öldürmeye azmettirme? suçundan verilen beraat hükmünü, Dink´in öldürülmesi suçuna iştirak ettiği gerekçesiyle bozmuştu.

Devletle ilgisi yok jandarmayı inceleyin

Yakalama kararının hukuksuz olduğunu iddia eden Erhan Tuncel, ?Hakkımda tutuklama kararı çıkarsa diğer sanıklar da da tutuklanmalı. Çünkü bozma kararı onları da kapsıyor. Savunmamda irtibatlı olduğum Trabzon polisi ile ilgili bilgiler vereceğim.

Mahkemeye Emniyet Yardımcı İstihbarat Elemanı olma sürecimle ilgili belgeler sunacağım. Trabzon Jandarmasının bu davada irdelenmesi lazım. Cinayetteki rolleri büyük? dedi. Cinayetin bundan sonraki yargılamayla da tüm unsurlarıyla aydınlanamayacağını öne süren Erhan Tuncel şunları söyledi: ?Bu iş Ergenekon üstü bir yapının işi. Erhan Tuncel eşittir Hrant Dink cinayeti tablosu tamamen yanlıştır. Bu cinayetin devlet ile ilgisi yok.?

Kırmızı Pazartesi´yi yazıyorum

Tek başına yaşadığı bir evde savunmasını yazdığını belirten Erhan Tuncel, ?Hrant Dink´in öldürülmesi tıpkı Gabriel Garcia Marquez´in Kırmızı Pazartesi kitabındaki cinayet gibidir. Marquez, bir cinayetin göz göre göre nasıl yaşandığını anlatıyor. Dink´in tehdit edildiğini herkes biliyordu. Ama engel olunmadı. Ben şimdi Kırmızı Pazartesi´yi yazıyorum? dedi.

BERAAT ETMİŞTİ

Erhan Tuncel, Hrant Dink davasında azmettiricilik suçlamasıyla yargılanmış ve beraat etmişti. Ancak ´örgüt yok´ diyerek sonuçlanan davanın temyizine bakan Yargıtay 9. Ceza Dairesi, ´Cinayetin ardında örgüt var. Suç işlemek amacıyla kurulmuş olan bir örgüt. Ancak bir silahlı terör örgütü değil.´ gibi şaşırtıcı bir gerekçeyle oybirliği ile bozma kararı vermişti. Yargıtay, beraat kararı verilen Erhan Tuncel´in ise Dink´in öldürülmesine yardımdan cezalandırılması gerektiğine de hükmetmişti. Bozma kararı sonrası yeniden görülen davada Tuncel hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı.

YARGITAY, BİRLİK VE BÜTÜNLÜĞE AYKIRI KARARI OYBİRLİĞİYLE ALDI

Yargıtay, cinayetin ardında silahlı terör örgütü olmadığına gerekçe olarak, cinayetin devletin birlik ve bütünlüğünü bozmadığını savunmuştu. Oysa cinayetin hükümeti devirme amacıyla Ergenekon terör örgütü tarafından işlettirildiğine dair çok sayıda delil ve bulgu ortaya çıkmış durumda. Sanık Erhan Tuncel ile davanın savcısı ile Yargıtay Başsavcılığı da cinayetin ardında Ergenekon Terör Örgütünün olduğu konusunda fikir birliği içerisinde bulunuyor.

İŞTE DİNK´TEKİ ÖRGÜT DELİLLERİ

Gazeteci Hrant Dink´in Ergenekon Terör Örgütü tarafından öldürüldüğüne dair fikir birliğine neden olan çok fazla somut delil bulunuyor.

ERHAN TUNCEL ERGENEKON DEDİ

Tekrar görülmeye başlanan ve örgütün araştırılacağı davada Tuncel dahi cinayetin arkasında Ergenekon terör örgütünün olduğunu iddia ediyordu. Tuncel bu iddialarını dava daha sonuçlanmadan mahkeme safhasında ileri sürmüştü. Bununla ilgili ayrıntılar veren Tuncel´in Emniyet´in istihbarat elemanı olduğu da duruşmalarda ortaya çıkmıştı.

Diğer delillere gelince; 2007 yılında başlayan Ergenekon soruşturması sürecinde çok çarpıcı bilgiler ortaya çıktı. Özellikle Ergenekon bağlantılı Poyrazköy davasına konu olan Kafes Eylem Planı, cinayetin Ergenekon´un işi olduğunu, Dink´in diğer bazı gayrı müslim vatandaşlarla beraber AK Parti hükümetini Batı´ya karşı zor durumda bırakmak için planlı olarak öldürüldüğünü gösteriyordu.

İstanbul 14. Ağır Ceza´da karara bağlanan Dink davasında duruşma savcısı Hikmet Usta, cinayetin Ergenekon´un bağımsız bir hücresi tarafından işletildiğini kaydetti.

Ergenekon davasında yargılanan 6 sanığın Dink davası sanıklarıyla telefon irtibatları tespit edildi. Bu kişilerin Veli Küçük, Muzaffer Tekin, Kemal Kerinçsiz, Levent Temiz, Mustafa Levent Göktaş ve Erbay Çolakoğlu olduğu Dink davasına gönderilen iletişimi tespit tutanaklarıyla belgelendi.

Dink cinayetine dair diğer deliller gayrımüslim vatandaşların katledildiği 2007 yılındaki Malatya Zirve Katliamı davasında ortaya çıktı. Bu dava kapsamında hazırlanan ek iddianame, katliamın Ergenekon Terör Örgütü´nün işi olduğunu, Rahip Santoro ve Hrant Dink´in de aynı örgüt tarafından öldürüldüğünü ortaya koydu.

DİĞER HABER ELEMANI ERHAN ÖZEN DE ERGENEKON DEDİ

Zirve davasının tanıklarından ve JİTEM haber elemanı Erhan Özen, Malatya´da misyonerlere yönelik katliamla, Hrant Dink cinayetlerinin Ergenekon yapılanması tarafından ´Kafes Eylem Planı´ kapsamında işlendiğini açıkladı, ayrıntılar verdi. Dink davasında ifade de veren Özen, JİTEM´e çalıştığını, İstanbul´da merkez komutanlığından hizmetleri karşılığında para aldığını söyledi. Agos gazetesinin önünde fotoğraflama çalışması yaptıklarını, Ergenekon sanığı Sevgi Erenerol´un Hrant Dink´i gayrimüslim mezarlığında tehdit ettiğini, Dink´i olay yerine kendilerinin götürdüğünü, İnci kod adlı bir kadının Dink´i izlemek için Agos yakınlarında bir işe yerleştirildiğini anlattı.

TBMM´YE GELEN İHBAR MEKTUPLARI

MİT´ten TBMM Darbeleri Araştırma Komisyonu´na gönderilen 6 adet ihbar mektubunda Dink cinayeti de dahil olmak üzere çok sayıda cinayet ve terör eyleminin en üst yapı olan Özel Harp Dairesi (ÖHD) tarafından gerçekleştirildiği belirtiliyordu.

G.KURMAY YOK DEDİ BELGESİ G.KURMAY´DAN ÇIKTI

Hatırlanacağı gibi Özel Harp Dairesi görevlisi subayların katılımıyla 1993 yılında TUSHAD isimli bir Ergenekon hücresinin TSK içerisinde Ergenekon sanığı emekli Orgeneral Hurşit Tolon tarafından gizlice kurulduğu iddia edilmişti. Zirve katliamını da bu yapılanmanın işlediğini ileri süren gizli tanığın verdiği ayrıntılar ile soruşturmanın devamında ele geçirilen yeni şok deliller Zirve davasının seyrini bir anda değiştirmişti. TUSHAD´ın varlığının Genelkurmay tarafından inkar edilmesine karşın hücrenin varlığını gösteren belgeler bizzat Genelkurmay bilgisayarlarında mahkemenin yaptığı incelemelerde tespit edilmişti. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

TUNCEL CEZAEVİNDE

25.10.2013 11:19 Erhan Tuncel, Emniyet´teki işlemlerinin ardından dün İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi´ne çıkarıldı. Tuncel, mahkemede, ?Yargıtay 9. Ceza Daire´sinin hakkımda vermiş olduğu bozma kararını kabul etmiyorum. Mahkemece daha önce verilmiş olan kararda direnilmesini talep ediyorum.? dedi. Bozma öncesinde mütalaaya karşı vermiş olduğu savunmayı tekrar okuyan Tuncel, herhangi bir örgüt ile ilişkisi olmadığını söyledi. Dink cinayetiyle ilgili polise bilgiler verdiğini tekrarlayan Tuncel, ?Hiçbir örgüt üyesi kollukla çalışmaz. Ben bu sanıkların eylem yapmaması için 18 kez ihbar ettim. Eylemin talimatını da Yasin Hayal verdi. Eylemde kullanılan araç ve gereçleri de ben temin etmedim.? dedi. Tuncel´in avukatı Erdoğan Soruklu ise müvekkilinin kaçma niyetinde olmadığını savundu.

Erhan Tuncel´in tutuklanmasına hükmeden mahkeme heyeti, ´patlayıcı madde imal etme´ suçundan mahkumiyet kararını da onadı. ´Kasten öldürmeye azmettirme´ suçundan beraat hükmü ise sanığın, Dink´in öldürülmesi suçuna yardım suretiyle iştirak etmesi sebebiyle mahkumiyeti gerektiği için bozuldu. Tuncel hakkında ´silahlı terör örgütü yöneticisi olma´ suçundan beraat kararı da ´suç örgütü üyesi olma´ suçundan mahkumiyeti gerektiği gerekçesiyle bozulmuştu. Tuncel´in Trabzon´da 24 Ekim 2004 tarihinde McDonald´s´ın bombalanması olayında, ´genel güvenliği kasten tehlikeye sokma, mala zarar verme ve 6 ayrı kasten yaralama´ suçlarından verilen mahkumiyet kararını bozan Yargıtay 9. Ceza Dairesi, Tuncel´in bu eyleminin ´6 ayrı kasten öldürmeye teşebbüs´ suçunu oluşturacağına hükmetmişti. (Zaman)

(24 Ekim 2013, 10:17), son güncel.: (25 Ekim 2013, 11:19)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Dink sanığı Tuncel kayıp

Sanık Tuncel de Ergenekon dedi

Flaş!!! Dink davası sonuçlandı

Flaş!!! Dink´in katiline 22 yıl

Flaş!!! Başsavcı: Dink´te örgüt var

Yargıtay: Örgüt var, terör yok

Dink davası yeniden görülecek

Şemdinli ile Dink tezatları

HRANT DİNK CİNAYETİ VE DAVASIYLA İLGİLİ MANŞETLERİMİZ

Tanık: Malatya ve Dink ´Kafes´ işi

Flaş!!! Dink davası tanığından yeni şok ifadeler

Tanık: Dink´i Özel Harp öldürdü

Özel Harp de Dink şemasında

MİT´ten bir Özel Harp belgesi daha

Arınç suikast belgesi MİT´den

Dink cinayetinde 18 karanlık nokta

Dink için Yargıtaya 18 delil sunuldu

Dink Hakimi: Örgüt yok diyemem

Savcı Dink´te temyize gidiyor

Dink´te suç: Anayasa ihlali

Dink cinayetinde 30 kişiye soruşturma

Gül, Dink için DDK´yı görevlendirdi

Balyoz Darbe Planı´nın hedeflerinden biri de Dink çıktı

Santoro, Dink ve Zirve aynı örgütün işi

Avcı ve Şener´in Dink yalanları

Zirve: Şerefsizlere vur dedik, öldürdüler

Katili yakalamayı sevenler ile katille resim çektirmeyi sevenler

Samast, Dink´e öpülerek uğurlanmış

Samast´ın yakınındaki o er kim?

Dink sanıklarıyla irtibatlı jandarmalar

Savcı: Dink cinayeti Ergenekon işi

Dink dosyasındaki Ergenekon delilleri

Flaş!!! Ergenekon ve Dink sanıklarının irtibatı tespit edildi

AİHM: Ergenekon, terör örgütü

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=5641    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Kara Kuv.: 92 Müebbet Gerekçesi

09.06.2022 17:18 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki (KKK) eylemlere ilişkin 132 sanıklı davada 30 Aralık 2021'de verilen kararların gerekçesi açıklandı. 6 ..
Tamamı 9.6.2022

Fetö Üniversite Yapılanması davası

09.06.2022 14:46 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından açılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanmasına' ilişkin 12'si tutuklu 37 öğrencinin yargılandığı davanın görülmesine devam edil..
Tamamı 9.6.2022

Yargıtay İyidil'in Cezasını Az Buldu

08.06.2022 09:50 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, eski Korgeneral Metin İyidil ile eski Tümgeneral Hamza Koçyiğit'e 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüse yardım' suçundan verilen 12 yıl 6'şar ay hapis cezalarını, eksik ceza..
Tamamı 8.6.2022

Darbeci 2 Pilot Kayıplara Karıştı

10.06.2022 10:35 Malatya'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Malatya'daki 2. Ordu Komutanlığı ve 7. Ana Jet Üssü'ndeki eylemlere ilişkin görülen davada beraat kararları istinaf mahkemesince bozulan sanık 6 eski pi..
Tamamı 10.6.2022

Kılıçdaroğlu'nun Danışmanına Hapis

10.06.2022 16:53 İstanbul'da, FETÖ'nün İstanbul Üniversitesindeki akademik yapılanmasına ilişkin davada, Yargıtayın bozma kararının ardından dosyası ayrılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanı Fatih Gürsul, 'FETÖ..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yöneticilerine 166 Yıl Hapis

10.06.2022 12:16 Adana, Ankara, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kilis ve Şanlıurfa'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalar..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

10.06.2022 10:15 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 10.6.2022

Kriptolu Dinleme Cezaları Onandı

09.06.2022 14:34 Ankara'da, devlet büyüklerinin kriptolu telefonlarının usulsüz dinlenmesine ilişkin davada, kapatılan TİB Başkanvekili Osman Nihat Şen ile darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (F..
Tamamı 9.6.2022

Dink Davasında Hapisler Onandı

08.06.2022 16:54 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetö elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında bulunduğu 6's..
Tamamı 8.6.2022

İzmir: Darbeye 60 Onama 80 Bozma

04.06.2022 20:51 İzmir'de, FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından açılan ve 282 sanıklı dava, dosyaları ayrılarak 2018'de hüküm verilen 137 sanığın dosyası Yargıtay'da görüşüldü.

14 Nisan'daki gelişmeye dair edinilen ..

Tamamı 4.6.2022

Yakalanan İlk Darbecinin davası

09.06.2022 09:59 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 9.6.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

08.06.2022 16:40 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 8.6.2022

Nazilli Esnaf Yapılanması davası

08.06.2022 15:32 Aydın'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Nazilli ilçesindeki esnaf yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında 62 sanığın yargılanmasına devam edildi.

20 Mayıs'ta Aydın 3. Ağır..

Tamamı 8.6.2022

Ordu: Yeni Yapılanmaya 17 Hapis

08.06.2022 15:20 Ordu'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yeni il yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 41 sanıktan 17'sine, 1 yıl 13 ay ile 6 yıl 10 ay 15 gün arasında değişen hapis cezası verildi.
<..

Tamamı 8.6.2022

Gülen'in İtirafları İndirim Gerekçesi

10.06.2022 11:09 Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı aldığı 3 yıl 4 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı.

1..

Tamamı 10.6.2022

Şike: Cezaya Onama Beraate Bozma

09.06.2022 16:51 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle örgüt mensubu 88 sanığın yargılandığı davada verilen cezalar İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi'..
Tamamı 9.6.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
55.735.761