Tam
EskidenYeniye
 

28 Şubat´ta 29. duruşma

28 Şubat davasında 29. duruşma görülüyor. Duruşmada sanık savunmalarının alınmasına devam ediliyor. Duruşmada eski Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Aytaç Yalman´ın bugün basında yer alan Balyoz açıklamaları da gündem oldu. Söz alan emekli Orgeneral Çetin Doğan, ´Yalman´ın üç günlük seminerin bir gününde emrime aykırı olarak, EMASYA Planı´nın görüşüldüğünü, seminere gönderdiğim müşahit generalden öğrendim´ ifadelerini eleştirdi: ´Benim haberim yok diyorsa, Kara Kuvvetleri Komutanlığı koltuğuna niçin oturdu, anlamış değilim. TSK´da emir komuta zincirine isyan etme hakkı yoktur, başı bozukluk söz konusu değildir, orası Yeniçeri Ocağı değildir.´

Önceki haber title=Sonraki haber

04.11.2013 13:39 28 Şubat darbe sürecine ilişkin 27´si tutuklu 103 sanığın ´Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti´ni cebren devirmeye, düşürmeye iştirak´ suçundan müebbet hapis cezası talebiyle Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nde yargılandığı davanın 29. duruşması görülüyor.

Duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları, sanık yakınları ve müştekiler katılıyor. Duruşmaya, dönemin Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı katılmıyor.

Davanın 1 Kasım´da yapılan 28. duruşmasında dönemin Kara Kuvvetleri Harekât Başkanı Şükrü Sarıışık, dönemin İstihbarat Okul Komutanı Refik Zeytinci ve emekli Koramiral Altaç Atılan savunmasını yapmıştı. Davanın bugün görülen 29. duruşması Atılan´ın avukatının savunması ile devam etti.

SANIK AYDAN EROL´UN SAVUNMASI

Duruşmada emekli Koramiral Aydan Erol da savunma yaptı. Erol savunmasında, eski Emniyet İstihbarat Müdürü Bülent Orakoğlu´nun azmettirmesi sonucu, 1997´de, Kadir Sarmusak isimli kişinin, Batı Çalışma Grubu´na (BÇG) ilişkin belgeleri, Deniz Kuvvetleri Komutanlığından Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Dairesine sızdırdığını, bugünkü yargılanmada da o belgelerin etkisinin olduğunu ileri sürdü.

Erol, Emir komutan tarafından yayımlanmıştır. Benim yargılanmada esas olan belgenin Kadir Sarmusak tarafından çalındığı biliniyor. Belgenin kanun dışı yollarla elde edildiği tescil edilmiştir. Bunun belge olarak kabul edilmesi takdirinize kalmıştır. Dönemin Genelkurmay Başkanı belge ve olay bildirmiş, idari işlem yapılmasını istemiştir. Ayrıca sivil mahkeme tarafından belgenin suç unsuru taşımadığı belirtilmiştir. BÇG´nın faaliyetlerinin yasal olmadığı hiçbir şekilde belirtilmemiştir. TBMM´de incelenmiş ve Meclis başka bir işlem yapılmasını uygun görememiştir. dedi.

BÇG´nin faaliyetlerinde yer almadığını savunan Erol, Benim bulunduğum makamda BÇG ile ilgili bir faaliyetim olmadı, yanlızca görevimi yaptım. Tarafıma atılan suçta somut hiçbir delil yok. Tahliyemi ve beraatımı istiyorum dedi.

-Çapraz sorgu-

Erol´un çapraz sorgusu da yapıldı. Hâkim Hakan Oruç´un BÇG Bilgi İhtiyaçları Konulu Belge´de il ve ilçelerdeki tüm dernekler, yurtlar, üst düzey yöneticiler hakkında bilgi toplanması ve siyasi eğilimleri hakkında bilgi toplanması talep edilmiş. Bunun askeri emirlerle ilgili olmadığı açık. Bu toplandığınız bilgiler nerelerde kullanılacaktı? Adı geçen şahıslar hakkında bilgi toplandı mı? sorusuna Erol, Bu emir Genelkurmay Başkanlığı ve BÇG´nin istediği emirlerdir. Bu evrak diğer evraklara ek olarak hazırlanmıştır. Komutan emri olduğu için muhakkak toplanmıştır. şeklinde cevap verdi.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığında farklı bir çalışma grubu oluşturuldu mu? sorusuna ise Erol, BÇG faaliyetlerini yürütülmesinde istihbarat daire başkanlığı görevlidir. Ayrı bir grup yok. Kurulduysa da benim haberim yok. Deniz Kuvvetleri Komutanlığında böyle bir şeye gerek yok. Aşağıdan ve yukarıdan gelen emirlerin toplandığı, biriktirildiği, yukarıdan gelen emirlere cevap vermek için istihbarat daire başkanlığı görevliydi cevabını verdi.

Müşteki avukatlarından Emrullah Beytar´ın, Kadir Sarmusak´ın sızdırdığı belge gizli miydi? sorusu üzerine Erol, Bana göre gizliydi ve kişiye özeldi. Ama DGM gizli olmadığını, alelade bilgiler olduğuna karar verdi dedi.

ÇETİN DOĞAN´DAN EMEKLİ ORG. AYTAÇ YALMAN´A CEVAP

Çapraz sorgu sırasında müşteki avukatlarından Emrullah Beytar´ın, emekli Orgeneral Aytaç Yalman´ın bugün bir gazeteye (Milliyet) verdiği röportajdan alıntılar yaparak, Balyoz davası ile 28 Şubat Davası´nı ilişkilendirmesi üzerine söz alan emekli Orgeneral Çetin Doğan, Yalman´ın üç günlük seminerin bir gününde emrime aykırı olarak, EMASYA Planı´nın görüşüldüğünü, seminere gönderdiğim müşahit generalden öğrendim ifadelerini eleştirdi.

Doğan, şunları söyledi: ?Aytaç Yalman senaryo göndermiş seminere, bu senaryoyu oynamayın diye mesaj çekmedi. ´5-7 Mart tarihlerinde ise ´Kuvvet 2010´ göndereceğim bunu oynayın´ dedi. 31 Ocak tarihine kadar gelmedi, o dönemin Kara Kuvvetleri Kurmay Başkanı İlker Başbuğ tarafından olasılığı en yüksek senaryo gönderilmiştir. ´Benim haberim yok´ diyorsa, Kara Kuvvetleri Komutanlığı koltuğuna niçin oturdu, anlamış değilim. TSK´da emir komuta zincirine isyan etme hakkı yoktur, başı bozukluk söz konusu değildir, orası Yeniçeri Ocağı değildir.?

Duruşmaya, ara verildi.

Duruşmanın öğleden sonraki oturumuna davanın sanıklarından Engin Alan ile görev yaptığı belirtilen terör örgütü ile mücadele sırasında bacaklarını kaybeden gaziler de izledi. 3 gaziyi, davanın tutuksuz sanığı olan emekli komutanlar adliyenin merdivenlerinde tekerlekli sandalyelerinden tutarak taşıdılar. Gaziler yardımlarla duruşma salonundaki sıralara oturtuldu.

Sanık Çevik Bir´in Avukatı Abdullah Atilla Bingöl, müşteki vekillerinin şikayeti ile ilgili savcılığı savunmada bulunacaklarını belirterek mahkeme heyetinden izin istedi. Heyette Bir´e savunması için müsaade etti. Yaklaşık 1 buçuk saat sonra Çevik Bir savcılıktaki savunmasını tamamlayarak duruşmaya döndü. Duruşmanın sabahki oturumunda Aydan Erol´un savunmasının ardından Avukatı Fethi Öztürk savunma yaptı. Erbakan´ın istifa mektubunu Cumhurbaşkanına sunduğunu, cumhurbaşkanını da hükümeti kurma görevini Mesut Yılmaz´a verdiğini, Yılmaz´ın da güven oyu aldığını anımsatan Öztürk, Kurulan bu hükümete oy verenler de mi hükümeti devirmiştir? dedi. Öztürk, ayrıca dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Tansu Çiller, ismet Sezgin, Turhan Taylan, Hüsamettin Cindoruk ve Sadık Dervişoğlu´nun tanık olarak dinlenmesini istedi. Müvekkilinin emir komuta zinciri içende yer aldığını belirten Öztürk, verilen emre uyulmamasının cezası olduğunu ifade etti. Şüpheden sanığın yararlanacağını anımsatan Öztürk, müvekkilinin tahliyesini ve beraatını istedi.

SANIK RUŞEN BOZKURT´UN SAVUNMASI

Duruşmada, daha sonra emekli Albay Ruşen Bozkurt savunmasını yaptı. 28 Şubat döneminde, Genelkurmay Harekat Başkanlığı, İç Güvenlik Harekat Dairesi Plan Şubesi´nde görev yaptığını belirten Bozkurt, BÇG´de görev almadığını savundu. İddianamede, kendisiyle ilgili olan bölümleri tek tek okuyan Bozkurt, suçlamaları reddetti. BÇG´nin faaliyetlerinde bulunmadığını belirten Bozkurt, mesai arkadaşlarının tutuksuz yargılanmasına rağmen, kendisinin tutuklu olduğunu ifade etti.

Genelkurmay Karargahında görev yaptığı 5 yıl içinde, Pkk terör örgütüyle mücadele konusunda yaklaşık 50 brifing hazırladığını anlatan Bozkurt, Yunan gazetecilere bile bu brifinglere katıldığının altını çizdi. Bozkurt, Basın mensuplarına terörle mücadele konusunda hazırlanan brifinglerde bulundum. Bu brifinglerde bulunmam rutin bir görevdir.? dedi. Askerlikte mutlak itaatin esas olduğunu kaydeden Bozkurt, üstlerince, kendisine verilen takdirnamelerin BÇG faaliyetleri kapsamında olmadığını savundu.

PKK ve aşırı sol örgütlerin, Karadeniz ve Akdeniz´e açılmalarını önlemek için çalışmalar yaptıklarını anlatan Bozkurt, 1996´da günde 8 zayiat veren Türk Silahlı Kuvvetlerinin, bu çalışmaya 8 günde 1 zayiat veren noktaya geldiğini söyledi. Bozkurt, Yaklaşık 1 hafta sonra 19 aylık tutukluluk sürem bitecek. Yüce mahkeme takdir ederse 19 yıl da bu tutukluluk halini sürdürürüm. Ancak hiçbir suçum olmadan ve iddianamede adıma düzenlenmiş hiçbir çalışma ve evrak bulunmadığı için tahliyemi istiyorum dedi.

Duruşmaya yarın devam edilecek.

(04 Kasım 2013, 13:39)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Yalman mahalle baskısına öfkeli

28 Şubat´a Balyoz etkisi

28 Şubat davası duruşmaları

Flaş!!! 28 Şubat davası açıldı

28 Şubat soruşturması manşetlerimiz

28 Şubat süreci manşetlerimiz

28 Şubat iddianamesinde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=5658    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
63.379.926