Tam
EskidenYeniye
 

28 Şubat´ta 51. duruşma

28 Şubat davasında 51. duruşma görülüyor. Duruşmada tutuksuz sanıkların savunmalarına devam ediliyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

18.12.2013 13:44 28 Şubat darbe sürecine ilişkin 5'i tutuklu 103 sanığın 'Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni cebren devirmeye, düşürmeye iştirak' suçundan müebbet hapis cezası talebiyle Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılandığı davanın 51. duruşması görülüyor.

Duruşmaya tutuklu ve tutuksuz sanıklar, müştekiler ve tarafların avukatları katılıyor.

Üye Hakim Süleyman Köksaldı, sanık yoklamalarını aldı.

SANIK OSMAN BÜLBÜL'ÜN SAVUNMASI

Duruşmada, dün ifadesi tamamlanan sanık emekli Albay Osman Bülbül'ün avukatı Erhan Tokatlı savunma yaptı. Tokatlı, müvekkilinin geçici görevle 1998'de İç Güvenlik Haraket Dairesinde görevlendirildiğini, dairenin en kıdemsiz subayı olarak emir vereceği kimsenin olmadığını anlattı. 28 Şubat sürecindeki kararların resmi olarak alındığını öne süran Tokatlı, MGK kararlarını uygulamanın suç olamayacağını savunarak, şöyle konuştu:

"Atılı suçlar oluşmamıştır. Atılı suçun işlendiği zaman ve suçun doğru anlaşılması lazım. 28 Şubat sürecinde mücadele edilen hükümet değil, irticadır. BÇG gibi kuruşlar Başbakanlık tarafından kurulmuştur. MGK anayasal kuruluştur. Yazılı olan belgelerde müvekkilimin adı geçmemektedir. Bu belgeler müvekkilim tarafından hazırlanmamıştır. Kendisi MGK üyesi değildir, bu hususta görüş bildirecek durumda değildir. Yüksek Askeri Şura'ya katılmamış, kimseyi fişlememiş, bu yönde telkin ve talimat vermemiştir."

SANIK YAHYA CEM ÖZASLAN'IN SAVUNMASI

Duruşmada daha sonra tutuksuz sanıklardan emekli Albay Yahya Cem Özaslan savunma yaptı. Özaslan, 28 Şubat döneminde yüzbaşı rütbesinde bulunduğunu ve İstihbarat Daire Başkanlığında görev yaptığını belirtti.

Özaslan, şöyle konuştu: "Genelkurmay Başkanlığında çeşitli çalışma gruplarında yer aldım. Bana verilen emirler dışına çıkmadım, cebir ve şiddet uygulamadım. Batı Harekat Konsepti, Batı Eylem Planı Rapor Belgeleri Sistemini savcılıkta gördüm. Bunların bir kısmının askeri usullere uygun olabileceğini söyledim. Herhangi bir sunu ve proje hazırlamadım. Yaklaşık 15 ay tutuklu kaldım, sağlığımı ve işimi kaybettim."

Savunmasının ardından Özaslan'ın sorgusuna geçildi.

Müşteki avukatlarından Mehmet Günay'ın, "Aşırı sağ ve sol gruplar için rapor düzenlediğiniz söyleniyor. Bu kim tarafından tanımlandı? Bunlar cemaat gibi şeyler miydi?" sorusuna Özaslan "Bahsettiğim her şey terör örgütüyle ilgili. Sağ gruplar İBDA-C ve Hizbullah gibi. Cemaat yoktu, böyle bir branşlaşma da olmaz. Bize gelen bilgiler MİT ve emmiyettendi" şeklinde yanıt verdi.

Özaslan'ın avukatı Nursel Erkoç da müvekkilinin görevinin terör örgütü yayınlarının takibi ile bölücü yayın faaliyetleri konusunda olduğunu, atılı suçları işlemediğini savundu.

Erkoç, "Müvekkilimi sanık yapan, verilen takdir belgeleri ve telefon defterinde adının bulunmasıdır. Takdir belgesi, TSK'da personeli motive etmek için verilmektir. Kendisinin BÇG için özel kartı da yoktur. Genelkurmaya giriş için tek kart kullanmıştır. Kullandığı telefon da 5 kişi için tahsis edilmiştir" dedi.

Erol, müvekkilinin İstanbul'da yaşadığını ve sağlık sorunları bulunduğunu belirterek duruşmalardan vareste tutulmasını talep etti.

SANIK FARUK ALPAYDIN'IN SAVUNMASI

Duruşmada, tutuksuz sanıklardan emekli Tuğgeneral Mehmet Faruk Alpaydın da savunma yaptı. Görev süresince aldığı takdir belgelerinin, BÇG ile alakalı olmadığını savunan Alpaydın, bu belgelerin iddianamede suç delili olarak gösterilmesini anlayamadığını söyledi.

BÇG'nin kurulduğu Nisan 1997'de Ankara dışında görevli olduğunu ifade eden Alpaydın, iddianamede yer alan BÇG'de çalışan personel listesinde de isim yada rumuzunun bulunmadığını öne sürdü.

28 Şubat sürecinde, Genelkurmay Karargahında binbaşı rütbesiyle çalışan biri olduğunu belirten Alpaydın, şunları savundu:

"BÇG'de görev almadım, BÇG'nin hiçbir toplantısına katılmadım, hiçbir evrakıyla uğraşmadım. Ayrıca, BÇG ile ilgili hiçbir evrakta ismim geçmemektedir. 1995-1998 yılları arasında Genelkurmay Karargahında İç Güvenlik Harekat Dairesinde çalışmama rağmen, 28 Şubat sürecinde silahlı kuvvetler akademi eğitimindeydim. Eğer BÇG içinde yer alsaydım bunu söylerdim. Görev hayatım boyunca dürüst ve adil oldum, ne hükümete, ne devlete, ne de vatanıma karşı yanlış yapmadım. Beraatıma karar verilmesini istiyorum."

Savunmasını tamamlamasının ardından, Alpaydın'ın sorgusuna geçildi.

Cumhuriyet Savcısı Kemal Çetin'in, "Savcılık sorgusunda, İdris Koralp, '10 Nisan 1997 tarihli BÇG'nin kurulmasıyla ilgili belgeyi, Ruşen Bozkurt, Ünal Akbulut veya Alpaydın hazırladı' diyor. 'BÇG belgelerinin hazırlandığı dönemde sizin, kendisinin emrinde çalıştığınızı' söylüyor. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusuna, Alpaydın, "Ben plan subayı olarak atandım. BÇG'de çalışmadım. '4 plan subayından biri hazırlamış olabilir' demiş. Kim tarafından hazırlandığını söylemedi" yanıtını verdi.

Alpaydın'ın avukatı Levent Koçer de müvekkilinin BÇG'de yer almadığını savunarak, iddinamede, sanıkların lehine hiçbir delilin bulunmadığını söyledi. Koçer, müvekkilinin beraatını talep etti.

Duruşmaya, ara verildi.

SANIK ÜMİT ŞAHİNTÜRK'ÜN SAVUNMASI

Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmanın öğleden sonraki bölümünde dönemin İç Güvenlik Harekat Dairesi Plan Şube Müdürü emekli Albay Ümit Şahintürk savunma yaptı.

28 Şubat soruşturmasının başladığını televizyondan öğrendiğini, gözaltına alınacağını duyduğunda da Niğde'de teslim olduğunu anlatan Şahintürk, şöyle konuştu: "1998'den önce Genelkurmay Karargahına ziyaret için bile gitmedim. Ben Genelkurmay Kararganında göreve başladığımda Erbakan hükümeti istifa etmişti. İddia edildiği gibi BÇG faaliyetlerine katıldığım doğru değildir. Takdir belgeleri aldım. Bunlar terörle ilgili çalışmalardandır, Suriye ile ilgili yürüttüğüm başarılı çalışmalardan dolayıdır. TSK'da takdir belgesi verilebilir. Bunun bir de puan olayı var. Verilen belgeleri o şekilde değerlendiriyorum. BÇG faaliyetlerinde bulunmadım, ismim hiç bir yerde geçmiyor."

Savunmasının ardından Şahintürk'ün sorgusuna geçildi.

Üye Hakim Hakan Oruç'un "Batı Harekat Konsepti ile ilgili siyasi değerlendirmeler var. Bununla ilgili bir bildiğiniz var mı? sorusu üzerine Şahintürk, "Ortaya konsepti koymadan eylem planı yapamazsınız. Eylem planı uygulanmaya çalışılmış. Konseptle ilgili bir çalışma değil. Geçen sürede BÇG faaliyetleri olmuş. İlçe bazlı, bu büyük bir kısmı kapsıyor. Rapor sistemi eylem planında var" şeklinde cevap verdi.

Oruç'un "Belediye başkanları, kaymakamlar hakkında bilgi toplanması var. TSK neden böyle bilgiye ihtiyaç duydu? Garnizonlardan ne gibi bilgi akışı vardı?" sorusu üzerine de Şahintürk şöyle konuştu: "Görev yaptığım sürede personelimle ilgili böyle bir değerlendirme talep etmedim. Personel hakkında, bizim ajanlarımız yoktur, gitsin bilgi toplasın. MİT bu konuda çekimser davranır, bilgi vermez. Rapor sistemi zamanla zayıfladı. Ben uygulandığına şahit olmadım. Maksat 28 Şubat kararlarını yugulanması değil, onların takibi. Gördükleri, duydukları ne varsa gönderiliyor."

Cumhuriyet Savcısı Kemal Çetin de "Hükümetin istifasından sonra ve siz göreve başladıktan sonra BÇG'nin bir süre faaliyet gösterdiği görülüyor. İddianamede belgeler var. İHG'de haftalık nöbet çizgelgesi diye. Bu belgeler sizin çalışma döneminizi karşılıyor mu? sorusuna Şahintürk, "Benim zamanımda daireyi taşıyorlardı. O süreç BÇG ile ilgili değil" dedi.

Müşteki avukatlarından Emrullah Beydar'ın "BÇG sona ermişse evraklar neden geliyor, evraklar geliyorsa BÇG nasıl son buldu? Bir çelişki yok mu? sorusuna da Şahintürk, "Ben geldiğimde bitmek üzereydi" diye yanıt verdi.

Şahintürk'ün ardından savunma yapan avukatı Murat Tanfer Türemen, dosyadaki suçlamaları kabul etmediklerini, müvekkilinin hiç olayın içinde olmadığını ve isminin yer almadığını savunarak, sağlık sorunları nedeniyle Şahintürk'ün duruşmalardan vareste tutulmasını talep etti.

Duruşmaya ara verildi.

(18 Aralık 2013, 13:44)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Darbe kaydına tekzip talebi

Darbe kaydına suç duyurusu

28 Şubat davasında mahkeme heyeti ile ilgili tartışmalar

28 Şubat´a Balyoz etkisi

28 Şubat davası duruşmaları

Flaş!!! 28 Şubat davası açıldı

28 Şubat soruşturması manşetlerimiz

28 Şubat süreci manşetlerimiz

28 Şubat iddianamesinde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=5740    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Karlov suikastı davası

04.07.2020 12:44 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ..
Tamamı 4.7.2020

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

04.07.2020 1 7:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar..
Tamamı 4.7.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

04.07.2020 13:41 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 16.0..
Tamamı 4.7.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

04.07.2020 13:56 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 4.7.2020

Eski Başyaver Yazıcı davası

04.07.2020 15:33 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada, Yargıtayın b..
Tamamı 4.7.2020

İzmir Casuslukta Kumpas davası

04.07.2020 15:07 İzmir'de, 'askeri casusluk soruşturması'ndaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki üyeleri hakkında açılan ve 96 sanığın yargıl..
Tamamı 4.7.2020

Selam-Tevhid Kumpası davası

04.07.2020 13:23 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 54 eski hakim ve sav..
Tamamı 4.7.2020

Kayseri Darbe davası

04.07.2020 15:11 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde Yurtta Sulh Konseyince hazırlanan listede adı 'Kayseri sıkıyönetim komutanı' olarak geçen eski Kayseri Garnizon Komutanı..
Tamamı 4.7.2020

Darbeci Albay'a 14 yıl Hapis

04.07.2020 17:14 Kayseri'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde 'yurtta sulh konseyi' tarafından hazırlandığı öne sürülen listede, adı, 'Giresun sıkıyönetim komutanı' olarak geçen Kayseri Jandarma Bölge Komutan..
Tamamı 4.7.2020

Kuleli ağı mahrem itiraflarda

04.07.2020 17:18 Konya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınarak etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanan itirafçı 'mahrem imam', Kuleli..
Tamamı 4.7.2020

Suikast Timinin Yağma davası

04.07.2020 15:27 Muğla'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast girişiminde bulunan 37 kişi için 'nitelikli yağma' suçundan açılan dava Covid-19 salgını nedeniyle ileri bir tarih..
Tamamı 4.7.2020

ABD Görevlisi Cantürk davası

04.07.2020 14:14 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'nda güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi ve kızıyla birlikte Silahlı terör örgütü FETÖ'ye üye olma suçundan yargılandığı davaya devam edildi. 16 Haziran'da..
Tamamı 4.7.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

04.07.2020 12:34 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 4 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 17 H..
Tamamı 4.7.2020

Faruk Güllü'nün Hapis Gerekçesi

04.07.2020 16:54 İstanbul'da, baklavacı Faruk Güllü'ye "Fetö silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan mahkemece verilen 8 yıl 9 aylık hapis cezası hükmünün gerekçesi hazırlandı. 20 Haziran'daki gelişmeye dair edinilen bilgiye göre, ..
Tamamı 4.7.2020

Batmaz'ın Yakınlarının Fetö davası

04.07.2020 16:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunduğu belirlenen örgütün 'sivil imamı' Kemal Batmaz'ın eşi Gonca Batmaz'ın da aralarında bulunduğu 3 sanığın yargılandığı dav..
Tamamı 4.7.2020

Ecevit Üniversitesi Fetö davası

04.07.2020 16:15 Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada, Bülent Ecevit Üniversitesinde (BEÜ) görevliyken meslekten ihraç edilen 15 akademisyenin yargılanmasına devam edildi. 23 Ha..
Tamamı 4.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
43.972.865