Tam
EskidenYeniye
 

Hakim paralel devleti anlattı

17 Aralık ve sonrasında yaşanan yolsuzluk operasyonlarının seçim öncesi siyasi bir komplo olduğu ileri sürülüyor. İnterhaber yazarı Süleyman Özışık, çarpıcı bulgu ve çelişkiler eşliğinde bu komployu sergiliyor. Örneğin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayı olarak Mustafa Sarıgül CHP'ye katıldığı gün, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yöneltilen bir soruyu hatırlatıyor. Soru şöyleydi: 'Mustafa Sarıgül hakkında bizzat partinizin açıkladığı bazı yolsuzluk iddiaları var. Bu dönemde bu iddialar hakkında yargı harekete geçerse tepkiniz ne olur?' Ne demişti Kemal Kılıçdaroğlu? 'Bu aşamadan sonra açılacak her dava siyasi olur ve bu kararı tanımayız!' Ancak birkaç gün sonra AK Parti'ye yolsuzluk operasyonları düzenlenince Kılıçdaroğlu, hükümeti istifaya çağırdı.

Önceki haber title=Sonraki haber

09.01.2014 15:26 17 Aralık ve sonrasında yaşanan yolsuzluk operasyonlarının seçim öncesi siyasi bir komplo olduğu ileri sürülüyor. İnterhaber.com yazarı Süleyman Özışık, çarpıcı bulgu ve çelişkiler eşliğinde bu komployu sergiliyor. Özışık'ın yazısı şu şekilde:

"Ne diyordu Ekrem Dumanlı 2008 yılında kaleme aldığı yazısında? "Seçimlere yakın bir tarihte önceden hazırlanmış veya kurgulanmış siyasilere ait yolsuzluk belgeleri servis edilir. Savcılar ve hakimler hemen devreye sokulur! Gazeteler ve televizyonlar kamuoyu algısını değiştirmek için sürekli yayın yapar!"

Aynı Ekrem Dumanlı'nın başında olduğu Zaman Gazetesi bugün birebir aynısını yapmıyor mu?

Yapıyor.

Diyeceksin ki, "Yolsuzluk yapıldı mı yapılmadı mı?"

Hemen cevap vereyim sevgili okur!

Bana kalırsa gözaltına alınanlar arasında yolsuzluk yaptığına, rüşvet aldığına inandığım kişiler var! Ama yolsuzluk operasyonunun gölgesinde, iktidarı devirmek için bir çalışma da var! Yani yolsuzluk bahane, iktidarı devirme girişimi şahane!

Şimdi senin yapman gereken bir şey var. Ya bana inanacaksın, ya Ekrem Dumanlı'ya! Ekrem Dumanlı'nın o tarihte yazdıklarına inanıyorsan, bugün yolsuzluk yapıldığı iddialarına, "Hadi canım sende!" demen gerekiyor.

Çünkü eski yazısını dikkate alırsak, Ekrem Dumanlı şu aralar gazetesinin manşetinden, "Sen dershaneler konusuna el attın, ben de dershaneler kapanmasın diye eskiden kurgulanmış belgeleri tam da seçim döneminde devreye soktum. Tanıdık savcıları da harekete geçirdim. Dershanelerin kapanmaması, senin iktidardan düşmene bağlı. Ben bunu yapıyorum" diye bas bas bağırıyor.

Ekrem Dumanlı'yı bir kenara bırakalım şimdi ve gelelim İzmir'deki operasyona...

Ey okur!

İzmir'de gözaltına alınan şahısların tamamının yolsuzluğa bulaştığına inansan bile, kendine şu soruyu defaatle sorman gerekiyor:

"2010 başlatılan ve 2011'de kapatılan bir soruşturma, neden aradan 3 yıl geçtikten sonra devreye sokulur? O dönemde soruşturma yapan savcılar, yolsuzluğa göz yumduğu için mi dosyayı kapattı? Yoksa bugün bir yerden emir geldiği için mi kapanan dosyayı yeniden açtı?"

Biliyorum, biliyorum!

Aptal konumuna düşmek istemiyorsun. "Ulan ben bu zokayı nasıl yuttum" demek zoruna gidiyor. Çevrendekilerin, "Ulan nasıl da döndün! Hani dün bunları söylüyordun. Yoksa AK Parti sana da mı kömür, makarna gönderdi" şeklindeki laf sokmalarına hedef olmamak için aklına gelen bu soruyu savuşturuyorsun.

Ben senin yerine cevap vereyim!

Seçim savaşı 3 büyük kent üzerinden yürütülüyor. İstanbul, Ankara, İzmir! Niye bu kentler, sana tek tek anlatayım!

Bilirsin; siyasette çok kullanılan ve çok da doğru olan bir söz vardır: "İstanbul veya Ankara'yı alan iktidar olur" derler, hatırladın?

İstanbul'da operasyon yapıldı. Ucu bir süre sonra Kadir Topbaş'a dokundurulmaya çalışıldı o operasyonun. Topbaş iddia edilen yolsuzluğun olmadığını belgeleriyle ispatlayınca, apışıp kaldılar. O sırada "fırsat bu fırsat" diyen bazı uluslararası güçler, Halkbank, borsa ve döviz üzerinden 120 milyar TL'yi götürdü!

Seni, beni, bizi söğüşlediler yani!

İzmir'de Binali Yıldırım aday olduktan sonra tüm anketler aradaki farkın kapandığını haber vermeye başladı. Cumhuriyet Tarihi'nin en iyi Ulaştırma Bakanı, CHP'nin kalesini alacak korkusu belirince, harekete geçtiler. Yani anlayacağın, "Biz İstanbul ve Ankara'nın hayalini kurarken yıllardır SOL'un kalesi olan İzmir düşerse madara oluruz" dediler. Bu sırada da borsa ve döviz üzerinden milyar dolarlar gitti.

Bizi bir kez daha soğan gibi soydular!

Ankara mı?

Acele etme!

Operasyon hazırlığı yaparken operasyon yemezlerse, oraya da gelecekler! Mansur Yavaş düne kadar aşağıladığı partiden niye aday oldu sanıyorsun? "Ben gözünün içine baka baka seni aptal yerine koyarım" dercesine gelecekler az biraz sabırlı ol!

Bunları da bir kenara koyalım şimdi...

Mustafa Sarıgül CHP'ye katıldığı gün, Kemal Kılıçdaroğlu'na bir soru soruldu. Soru şöyleydi: "Mustafa Sarıgül hakkında bizzat partinizin açıkladığı bazı yolsuzluk iddiaları var. Bu dönemde bu iddialar hakkında yargı harekete geçerse tepkiniz ne olur?"

Ne demişti Kemal Kılıçdaroğlu? "Bu aşamadan sonra açılacak her dava siyasi olur ve bu kararı tanımayız!"

Yapılan operasyonlar sonrası ne diyor?

Bir gün önce "Yolsuz, hırsız! Hemen istifa et!" dediği adam istifa edince, bir anda vicdanında aklanıyor ve "Delikanlı adam" oluyor!

2 yılda 257 katrilyon yolsuzluk yapıldığını söylüyor! "7 ile 4'ü topladığında 13 yapar ki bu da ekonomimizin çok kötü durumda olduğunun göstergesidir" diye tespit yapan birinden bunları duymak beni şaşırtmıyor!

Safında bulunduğun geri zekalı insanlar seni saf salak yerine koyuyor ve ruhun duymuyor!

Örnek mi istiyorsun?

HSYK hükümet aleyhine ultimatom yayınladığında "Bağımsız yargı" oluyor. Ama Zekeriya Öz'ün görev yerini değiştirdiği an, AK Parti'nin HSYK'sı diye ilan ediliyor.

Adamlar hem Zekeriya Öz'ü savunuyor, hem de "Zekeriya Öz komutanları kumpas kurarak hapse attı" diyor, onların masum olduğunu savunuyor!

Bu adamlardan olan Emre Uslu isimli gazeteci (!), yolsuzluk operasyonlarından sonra 3 araştırma şirketi tarafından yapılan anketlerde AK Parti'nin oy oranında yüzde 8'lik bir erime olduğunu söylüyor. Bahsi edilen araştırma şirketlerinden biri olan ANAR'ın sahibi, "Yalancılık işini iyice abarttınız. Defalarca açıkladım, bizim anketlerimizde AK Parti yüzde 50 çıkıyor. Temennilerinize bizi alet etmeyin!" diyerek rezil rüsva ediyor.

Emre Uslu'nun cevabı ne olsa beğenirsin? "Siz terbiyesizliği abartmışsınız. Tam da kıvamında..."

İşte sen, böyle adamlara inanıyorsun!

Seni yolsuzluğun olmadığına ikna etmeye çalışmıyorum sevgili okur. "Yolsuzluk var ama, bu siyasi operasyonlar neyin nesi?" diye sorgulamanı istiyorum.

Tüm bu söylenenlere inanmak istemiyorsan, yargıya sızmış paralel devletçiler tarafından İstanbul'dan sürülen bir hakimin Akşam Gazetesi'ne anlattığı şu sözlere bir göz at!

Bak ne diyor:

"Örgütlü bir çalışma var. Deliller önce basına servis ediliyor. Hem teknik, hem de fiziki takip görüntüleri basına servis ediliyor. Amaç kamuoyunun desteğini almak. Haberler gazetelerde yer bulduktan sonra savcılar harekete geçiyor.

2006 sonrası Beşiktaş’ta çalışan ne kadar hakim ve savcı varsa bu kişilerin dinlenmesi gerekir. Bu kişiler dinlensin o zaman yargı içerisindeki bu yapı ortaya çıkartılmış olur. Bana bir milletvekili gelsin Yargıtay’a kadar olan isimleri tek tek açıklarım.

Ergenekon, Balyoz ve OdaTV gibi davalarda tutuklamalar yapan bazı hakimler ödül olarak Yargıtay’a seçildi. Beşiktaş’ta böyle iki hakim Yargıtay’la ödüllendirildi. HSYK, bu yapının mihenk taşıdır. HSYK olmasa bunlar bu işleri yapamazlar.

Bu yapıda en etkin rol polisindi. Polis dosya getirirdi, mahkeme onu uygulardı. Tersi asla yaşanmazdı. Bunların basını tarafından linç edilen bir kişinin serbest kaldığını gördünüz mü?

Zekeriya Öz’ün malvarlığı mutlak ama mutlaka incelenmeli. Özellikle Bursa’da yaşayan kız kardeşi bir anda zengin oldu. Bu nasıl oldu?

Beşiktaş’ta görev yapan hakim ve savcıların önüne geçmişleriyle ilgili düzenlenen dosya bırakılırdı. Bir davada suçsuz adam hakkında tahliye kararı verecektik ve iki arkadaşla bu yönde karar birliğine vardık. Karar anında arkadaşların fikri değişti. Arkadaşa sordum ‘Ne değişti de böyle bir karar verdin’ diye. Biri bana dosyayı gösterdi. O arkadaşlarla ilgili emniyet dosya hazırlamıştı."

Buna da inanmıyorsan, o zaman arkana yaslan ve bekle! Yakın, çok yakın zamanda çökertilecek olan bu yapıdakilerin yaptıklarını beraber okuyacağız nasılsa..." (Süleyman Özışık / İnternethaber)

(09 Ocak 2014, 15:26)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=5785    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Kara Kuv.: 92 Müebbet Gerekçesi

09.06.2022 17:18 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki (KKK) eylemlere ilişkin 132 sanıklı davada 30 Aralık 2021'de verilen kararların gerekçesi açıklandı. 6 ..
Tamamı 9.6.2022

Fetö Üniversite Yapılanması davası

09.06.2022 14:46 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından açılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanmasına' ilişkin 12'si tutuklu 37 öğrencinin yargılandığı davanın görülmesine devam edil..
Tamamı 9.6.2022

Yargıtay İyidil'in Cezasını Az Buldu

08.06.2022 09:50 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, eski Korgeneral Metin İyidil ile eski Tümgeneral Hamza Koçyiğit'e 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüse yardım' suçundan verilen 12 yıl 6'şar ay hapis cezalarını, eksik ceza..
Tamamı 8.6.2022

Darbeci 2 Pilot Kayıplara Karıştı

10.06.2022 10:35 Malatya'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Malatya'daki 2. Ordu Komutanlığı ve 7. Ana Jet Üssü'ndeki eylemlere ilişkin görülen davada beraat kararları istinaf mahkemesince bozulan sanık 6 eski pi..
Tamamı 10.6.2022

Kılıçdaroğlu'nun Danışmanına Hapis

10.06.2022 16:53 İstanbul'da, FETÖ'nün İstanbul Üniversitesindeki akademik yapılanmasına ilişkin davada, Yargıtayın bozma kararının ardından dosyası ayrılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanı Fatih Gürsul, 'FETÖ..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yöneticilerine 166 Yıl Hapis

10.06.2022 12:16 Adana, Ankara, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kilis ve Şanlıurfa'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalar..
Tamamı 10.6.2022

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

10.06.2022 10:15 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 10.6.2022

Kriptolu Dinleme Cezaları Onandı

09.06.2022 14:34 Ankara'da, devlet büyüklerinin kriptolu telefonlarının usulsüz dinlenmesine ilişkin davada, kapatılan TİB Başkanvekili Osman Nihat Şen ile darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (F..
Tamamı 9.6.2022

Dink Davasında Hapisler Onandı

08.06.2022 16:54 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetö elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında bulunduğu 6's..
Tamamı 8.6.2022

İzmir: Darbeye 60 Onama 80 Bozma

04.06.2022 20:51 İzmir'de, FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından açılan ve 282 sanıklı dava, dosyaları ayrılarak 2018'de hüküm verilen 137 sanığın dosyası Yargıtay'da görüşüldü.

14 Nisan'daki gelişmeye dair edinilen ..

Tamamı 4.6.2022

Yakalanan İlk Darbecinin davası

09.06.2022 09:59 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 9.6.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

08.06.2022 16:40 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 8.6.2022

Nazilli Esnaf Yapılanması davası

08.06.2022 15:32 Aydın'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Nazilli ilçesindeki esnaf yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında 62 sanığın yargılanmasına devam edildi.

20 Mayıs'ta Aydın 3. Ağır..

Tamamı 8.6.2022

Ordu: Yeni Yapılanmaya 17 Hapis

08.06.2022 15:20 Ordu'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yeni il yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 41 sanıktan 17'sine, 1 yıl 13 ay ile 6 yıl 10 ay 15 gün arasında değişen hapis cezası verildi.
<..

Tamamı 8.6.2022

Gülen'in İtirafları İndirim Gerekçesi

10.06.2022 11:09 Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı aldığı 3 yıl 4 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı.

1..

Tamamı 10.6.2022

Şike: Cezaya Onama Beraate Bozma

09.06.2022 16:51 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle örgüt mensubu 88 sanığın yargılandığı davada verilen cezalar İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi'..
Tamamı 9.6.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
55.735.498