Tam
EskidenYeniye
 

Flaş!!! Emniyet´ten suç duyurusu

Paralel yapılanmanın seçimlere kadar tüm gücüyle yükleneceği, ancak seçim sonrasında dinlenmeye çekileceği iddiaları giderek güçleniyor. Yerel seçimler öncesi peşpeşe yolsuzluk operasyonları gelmesi kamuoyunda artık şaşkınlıkla karşılanmıyor. Bu nedenle İstanbul'da bugün yeni bir yolsuzluk operasyonu başlatıldığı, ancak emniyetin talimatı uygulamadığı iddiası daha öncekilerde olduğu kadar gündem olmadı. Ancak bugünkü olayda daha önce yaşanmayan çok çarpıcı bir farklılık var. Buna göre, memur suçlarına bakan İstanbul Cumhuriyet Savcısı İbrahim Baytekin 15 Ocak (dün) akşam saatlerinde İstanbul Organize Şube Müdürlüğü'ne bazı yerel yönetim birimleriyle ilgili operasyon yapılması talimatı verdi. Gözaltı kararları için belge sunmayan savcının 'siz gözaltıları yapın, belgesini sonra veririz' dediği, bu nedenle de Emniyet'in savcının talimatını yerine getirmediği ve kanunsuz talimat nedeniyle de savcı hakkında suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

16.01.2014 14:35 Paralel devlet iddiaları giderek güçleniyor. Seçimlere 3 ay varken peşpeşe yolsuzluk operasyonları gelmeye başladı. Bu durumun kesinlikle doğal olmadığı, yargı perdesi altında paralel bir yapılanmanın faaliyet gösterdiği konusunda kamuoyunda kesin kanaat oluştu.

Önce 7 Şubat 2012 MİT krizi, ardından Gezi olayları, ardından dersane tartışmaları, daha sonra 17 Aralık ve devamı operasyonlarla gündeme gelen paralel devlet tartışmaları, önceki gün İHH operasyonlarıyla sürmüştü.

İHH olayını diğerlerinden ayrı görmek mümkün değil. Çünkü 2 Ocak'taki İHH yardım TIR'ı olayı gibi 14 Ocak'taki son İHH operasyonlarının da yolsuzluk operasyonlarıyla bağlantılı olduğu anlaşılıyor. Çünkü İHH'ya yönelik operasyonların ardından cemaat bağlantısı çıkmış, ayrıca operasyonların beklendiği, günler öncesinden çeşitli kesimlerde konuşulmaya başlanmıştı. Komplo adeta geliyorum diyerek gelmişti.

Olayın komplo olduğunu güçlendiren üç somut gelişme yaşanmıştı. İlki, olayın cemaat medyası tarafından duyurulmasıydı. İkincisi, komplonun geleceği beklendiği için olay duyulur duyulmaz sosyal medyada kamuoyundan yoğun tepkiler gelmesi, ayrıca ilgili ve yetkililerin devreye girmesiyle TIR'ın İHH ile bağlantılı olmadığının kısa sürede anlaşılmasıydı. Üçüncüsü ise, operasyonu yapan Savcı Özcan Şişman'ın kardeşi Adem Şişman'ın Fethullah Gülen Cemaati'nin Denizli ilinden sorumlu imamı olduğunun ortaya çıkması oldu. Bu şekilde adeta canlı yayında tam bir fiyaskoya dönüşen operasyon, olayın ardında cemaatin paralel yapılanmasının olduğu şüphesini güçlendirmişti.

Önceki gün 6 ilde düzenlenen İHH operasyonlarının da aynı karanlık yapılanma tarafından devreye sokulduğu, 17 Aralık'tan beri peşpeşe gelen tüm bu operasyonların hedefinde de seçimler öncesi AK Parti'nin itibar kaybına uğratılması olduğu değerlendiriliyor. Çok sayıda operasyonun peşpeşe gelmekte oluşu kesinlikle doğal bir gelişme olarak görülmüyor.

YENİ OPERASYON ENGELLENDİ: ÇOK İLGİNÇ GELİŞMELER YAŞANIYOR

Seçime 3 ay varken başlayan örtülü faaliyetin kesintisiz devam edeceği iddiaları bugün İstanbul'da meydana gelen bir başka gelişme ile doğrulandı. Üstelik çok ilginç bir ayrıntı ile.. Savcının belgeleri gizleyerek Emniyet'e operasyon emri verdiği ve ''siz belgesiz gözaltına alın sonra işlem yaparız'' dediği iddia ediliyor. Emniyet bu nedenle savcı hakkında suç duyurusunda bulundu.

İstanbul'da bugün yeni bir yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun başlatıldığı, ancak savcılık talimatının İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından ilginç bir gerekçeyle uygulanmadığı iddia ediliyor. Haberin ilk olarak yine cemaat bağlantılı Radikal gazetesi tarafından duyurulması da dikkati çekti. 25 Aralık operasyon girişimi ile İHH TIR olayı da ilk olarak bu gazete tarafından duyurulmuştu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, İstanbul merkezli yeni bir 'Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu' başlattı. Ancak savcılığın bu sabah verdiği talimata rağmen İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Şube Müdürlüğü harekete geçmedi.

İddialara göre üçüncü operasyon,  Beyoğlu belediyesi imar yolsuzlukları ile ilgili... Bir diğer iddiaya göre de operasyon itfaiye teşkilatı ağırlıklı... Bugün başlatılmak istenen operasyonun soruşturmasını memur suçlarına bakan savcı İbrahim Baytekin'in yürüttüğü belirtiliyor. Baytekin'in Emniyet'in talimatını yerine getirmediği için gereğinin yapılması amacıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na yazı gönderdiği de iddialar arasında.

EMNİYETTEN SAVCIYA SUÇ DUYURUSU

Olayın detaylarına bakılacak olursa, memur suçlarına bakan İstanbul Cumhuriyet Savcısı İbrahim Baytekin 15 Ocak (dün) akşam saatlerinde İstanbul Organize Şube Müdürlüğü'ne bazı yerel yönetim birimleriyle ilgili operasyon yapılması talimatı verdi. 17 Aralık'ta devam eden yargı darbesi girişimini sürdürmek isteyen Savcı Baytekin'in, operasyon kararını 16 Aralık'ta aldığı fakat ertelediği öğrenildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ise kanunsuz olduğu gerekçesiyle talimatı yerine getirmedi. Emniyet, savcı hakkında kanunsuz emir gerekçesiyle suç duyurusunda da bulundu. Savcı Baytekin'in adli kolluğun talimatı uygulamaması üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na gereğinin yapılması için yazı yazacağı öğrenildi.

Baytekin'in kanunsuz operasyonuyla ilgili çarpıcı iddialar var. Baytekin'in, hiç bir delil ve belge olmadan operasyon yapmak istediği ve delilleri gözaltılardan sonra ortaya koyacağı öne sürüldü.

KCK SAVCISIYDI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı kaynakları 15 Ocak akşam saatlerinde savcı ile Emniyet arasındaki pürüzü doğruladı. Öte yandan sabah saatlerinde Emniyet'ten iki yetkili, savcının Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'nin 4. kattaki odasına gelerek toplantı yaptı. Diyarbakır'da yürütülen KCK davasının duruşma savcılığını yapan Baytekin geçtiğimiz dönem İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Bürosu'nda görev yapmaya başlamıştı. 17 Aralık operasyonunun önemli bir ayağını da İstanbul Cumhuriyet Savcılığı Memur Suçları Bürosu yürütmüştü.

DETAYLAR

17.01.2014 10:45 Paralel yapı, dün hükümeti hedef alan 3. hamlesini yaptı. Savcı İbrahim Baytekin, Beyoğlu Belediyesi ile İstanbul İtfaiye Daire Başkanlığı'nı kapsayan operasyonla 35 kişinin gözaltına alınması talimatını verdi. İstanbul Cumhuriyet Savcısı İbrahim Baytekin dün akşam saatlerinde İstanbul Organize Şube Müdürlüğü'ne İstanbul İtfaiye Daire Başkanlığı ve Beyoğlu Belediyesi'ne yönelik operasyon yapılması talimatı verdi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ise 'Olay ve şahıs arasındaki bağlantı belli değil, belge yok, operasyon yapamayız' diyerek verilen talimatın kanunsuz olduğu gerekçesiyle talimatı yerine getirmedi. Emniyet, savcı hakkında kanunsuz emir gerekçesiyle suç duyurusunda da bulundu. Savcı Baytekin'in adli kolluğun talimatı uygulamaması üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na gereğinin yapılması için yazı yazacağı öğrenildi.

16 ARALIK'TA YAPILAMADI

Yargı darbesi yoluyla hükümeti devirmeyi planlayan paralel yapılanma dün de İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nda Memur Suçları Bürosu Savcısı İbrahim Baytekin'in hukuksuz girişimiyle harekete geçti. İki yıl önce başlatılan İstanbul İtfaiye Daire Başkanlığı ile Beyoğlu Belediyesi'ni hedef alan soruşturma ile ilgili operasyon kararı 16 Aralık'ta alındı. 35 kişinin gözaltına alınması ve aralarında okul, kreş, hastane gibi yerlerin yer aldığı 300 binanın yangın ruhsatlarında usulsüzlük olduğu bahanesiyle basılması için talimat verilen operasyon bekletildi. Aralarında 7 bin sayfa tapenin de olduğu belgeler 31 Aralık'ta emanete teslim edilirken o güne kadar bu belgelerin nerelerde tutulduğu ve nasıl kayıt edildiği bilgisine ise ulaşılamadı.

DAHA ÖNCE KCK SAVCISIYDI

Savcının, emniyetin hukuksuz olduğu gerekçesiyle talimatı yerine getirmemek istemesi üzerine emniyete 'Önce gözaltına al, işlemleri sonra ayarlarız' dediği, Emniyet birimlerinin ise suç duyurusunda bulunduğu kaydedildi. Diyarbakır'da yürütülen KCK davasının duruşma savcılığını yapan Baytekin geçtiğimiz dönem İstanbul Cumhuriyet Başsacılığı Memur Suçları Bürosu'nda görev yapmaya başlamıştı. 17 Aralık operasyonunun önemli bir ayağını da İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Bürosu yürütmüştü. Savcının operasyon yapılmasını istediği soruşturma 2 yıl öncesine dayanıyor. 2 yıl önce başlatılan ve soruşturma kapsamında 35 kişinin gözaltına alınması isteniyordu. (Yenişafak)

BİR SKANDAL DAHA ORAYA ÇIKTI: UYAP'A BAŞSAVCIVEKİL ADIYLA KAYIT!

25.01.2014 11:26 17 Aralık operasyonunun UYAP’a kaydedilmemesinin ardından benzer bir olay daha yaşandı. 3. dalga operasyonda soruşturmayı yöneten savcının değil, başsavcıvekilinin ismi yer aldı.

TÜRKİYE'yi sarsan 17 Aralık operasyonunda yaşanan Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi'ne (UYAP) bilgi girilmemesi skandalına bir yenisi daha eklendi. Islak imza olmadığı ve delillerin dökümünün alınmadığı için Emniyet tarafından operasyona dönüştürülmeyen 2013/167575 no'lu soruşturma dosyasının Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi'ne (UYAP) soruşturmayı yürüten Savcı İbrahim Baytekin yerine koordine eden Başsavcıvekili Ali Cengiz Hacıosmanoğlu adıyla kayıt yapıldığı ortaya çıktı.

SAVCI ÖZ'ÜN MESAİ ARKADAŞI

17 Aralık Operasyonu'nun Zekeriya Öz ile birlikte koordinatörlüğünü yapan Başsavcıvekili Hacıosmanoğlu'nun soruşturma dosyasını kendi adına kayıt yapmasını hukukçular şaşkınlıkla karşıladı. Soruşturma dosyalarının bir başsavcıvekili adına kayıtlı olmasının mümkün olamayacağı, bir soruşturma açsa da dosyanın emrindeki savcı adına kayıtlı olması gerektiğini belirten hukukçular ortada normal olmayan bir uygulamanın olduğuna dikkat çekti.

16 ARALIK'TA DÜĞMEYE BASTI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı 16 Ocak 2014 günü itfaiyeye yönelik 3. dalga operasyonu için düğmeye bastı. Soruşturmayı koordine eden isim ise '17 Aralık' operasyonunun başında Zekeriya Öz ile birlikte bulunan İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Ali Cengiz Hacıosmanoğlu'ydu. Hacıosmanoğlu'nun koordine ettiği 3. dalga operasyon, memur suçlarına bakan Savcı İbrahim Baytekin tarafından başlatıldı.

KONTROL ETMEK İÇİN Mİ?

Birçok eksiğe rağmen Emniyet’e gönderilip operasyon emri verilen dosya tartışılırken bir ayrıntı daha ortaya çıktı. 2013/167575 numaralı dosyanın UYAP’a Başsavcıvekili Ali Cengiz Hacısmanoğlu adına kayıt edildiği ortaya çıktı. Başsavcıvekillerinin soruşturma başlatma ve koordine etme yetkileri bulunuyor. Ancak bir başsavcıvekili soruşturma başlatsa dahi dosya, UYAP üzerinden kendisine bağlı bir savcıya düşüyor. 3. dalga operasyonunun, soruşturmayı yürüten Savcı İbrahim Baytekin üzerine kayıtlı olması gerekirken, Başsavcıvekili Hacıosmanoğlu adıyla kayıtlı olması kafaları karıştırdı. Hukukçular bu durumun normal uygulamaların dışında olduğuna dikkat çekerken, operasyon dosyasının Hacıosmanoğlu'nun dosyayı kontrol altında tutmak için kendi adına kayıt etmiş olabileceğini öne sürdü.

POLİS UYGULAMAMIŞTI

YAKLAŞIK 4 ay önce Diyarbakır'dan İstanbul'a gelen ve Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) kararnamesiyle Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı'na atanan savcı Baytekin'in operasyon emri emniyet tarafından “ıslak imza olmadığı ve dijital verilerin dökümünün yapılmadığı, delillerin yetersiz olduğu” gerekçesiyle uygulanmamıştı. Emniyet Savcı, Baytekin de polis hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

ÜZERİNE ALAMAZ

Dosyanın başsavcıvekili üzerine kayıtlı olmasının yalnızca iki ihtimalle açıklanabileceğini belirten Avukat Celal Ülgen, “Soruşturmanın ilgili başsavcıvekili üzerine kayıtlı olması normal bir durum değil. Ya soruşturma dosyası savcıdan alınmıştır ya da UYAP'ta bir yanlışlık yapılmıştır. Diğer soruşturmalara girildiği zaman sadece ilgili savcılarla karşılaşırsınız. Hiçbir soruşturma numarası başsavcıvekili üzerine kayıtlı olmaz" dedi.

SAVCILARA DAĞITILIR

Ceza Hukukçusu Ali Rıza Dizdar ise “Soruşturma dosyaları başsavcı tarafından UYAP üzerinden başsavcıvekillerine değil, savcılara dağıtılır. Yani UYAP'tan direk bir başsavcıvekiline dosyanın düşmesi mümkün değil. Mesela soruşturmayı başsavcıvekili kendisi başlatmış olsun, bu durumda da yine dosyayı bürosundaki bir savcıya gönderir. O dosyanın başsavcıvekili üzerine kayıtlı olması normal uygulamaların dışındadır. Operasyonu yürüten savcı kim ise dosyanın da onun üzerine kayıtlı olması gerekir" şeklinde konuştu. (Akşam)

(16 Ocak 2014, 14:35), son güncel.: (25 Ocak 2014, 11:26)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=5799    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'ye 'La Casa de Papel' Darbesi

17.11.2021 10:44 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında Dışişleri Bakanlığında üst düzey görevli 53 örgüt mensubu ile bir 'mahrem imam', Dışişleri Bakanlığında aktif görev yaptığı anlaşılan bir Bylock kullanıcısından yola çıkılarak de..
Tamamı 15.11.2021

Şike Kumpası Yargısına dava

15.11.2021 15:27 İstanbul'da, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' kumpasında yer aldıkları gerekçesiyle 38 eski savcı ve hakim hakkında iddianame hazırlandı. 5 Kasım'daki gelişmeye g..
Tamamı 15.11.2021

Gülen'in Casuslarına 56 Yıl Hapis

15.11.2021 12:12 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesi sona erdi. Altaylı'ya..
Tamamı 15.11.2021

ABD Görevlisinin Hapsi Onandı

17.11.2021 11:12 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Nazmi Mete Cantürk'e 'FETÖ'ye yardım' suçundan verilen 5 yıl hapis cezası istinaf incelemesini tamamlayan İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi tarafın..
Tamamı 17.11.2021

Balyoz kumpasında 'Taraf' davası

15.11.2021 13:46 İstanbul'da, yeniden görülen ve 7 sanık hariç beraat kararıyla sonuçlanan 'Balyoz Planı' davasında bazı sanıklara kumpas kurulduğu iddiasına ilişkin haklarında dava açılan Taraf gazetesi yazarları Mehmet Baransu, Yasem..
Tamamı 17.11.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

17.11.2021 10:56 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 17.11.2021

Kuleli: Gülen ve Doktorları davası

15.11.2021 15:15 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) lideri Fetullah Gülen ile 11 askeri doktorun, Kuleli Askeri Lisesi'nde eğitim gören 33 öğrenci hakkında sahte sağlık kurulu raporları düzenleye..
Tamamı 15.11.2021

Zirve Katliamı: Fetö Kumpası davası

16.11.2021 12:18 Malatya'da, biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) çıkarları doğrultusunda yalan ifadeyle bazı kişilerin mağdur olmasına sebebiyet ..
Tamamı 16.11.2021

Darbede TRT İşgali davası

15.11.2021 15:23 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 15.11.2021

Ergenekon Yargısı Yargılanıyor

15.11.2021 12:53 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpas davalarından 'Ergenekon' davasına bakan 8 eski hakim ve savcının, 'suç uydurmak ve görevi kötüye kullanmak' suçlarından Yargıtay'da yargılanmalarına devam edildi. 1..
Tamamı 15.11.2021

Donanma Darbe davası

16.11.2021 12:14 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 16.11.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

15.11.2021 13:22 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimiyle ilgili açılan dava kapsamında 10'u tutuklu 17 sanığın yargılanmasına devam edildi. 3 Kasım'da Balıkesir 3. Ağır Ceza Mahkemesince görülen duruşmaya, tutuklu..
Tamamı 15.11.2021

Balıkesir: 6 sanıklı Darbe davası

15.11.2021 13:16 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 6 sanığın yargılanmasına devam edildi. 11 Ekim'de Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkeme..
Tamamı 15.11.2021

İstanbul Üniversitesi Fetö davası

15.11.2021 14:08 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) İstanbul Üniversitesi'ndeki akademik yapılanmasına ilişkin aralarında eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Fatih Gürsul'un da bulunduğu 10 sanığın, ..
Tamamı 15.11.2021

FETÖ Medya Yapılanması davası

15.11.2021 14:01 İstanbul'da, daha önce karara bağlanan 25 sanıklı FETÖ medya yapılanması davasının, 8 sanık yönünden Yargıtayca bozulmasının ardından yeniden görülmesine devam edildi. 26 Ekim'de İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde y..
Tamamı 15.11.2021

Fetö MASAK Yapılanmasına 3 Hapis

15.11.2021 12:41 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) yapılanması kapsamında 8 sanığın yargılandığı davada 7 sanık için karar çıktı. 4 Kasım'da Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde görül..
Tamamı 15.11.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
53.040.265