Tam
EskidenYeniye
 

Paralel´i kanıtlayan şok belge

Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın avukatı Fidel Okan, 24 TV'de şok bir belge açıkladı. Paralel yapının Ankara İl Emniyet Müdürü Orhan Özdemir'e kumpas kurmak için aleyhinde bir delil üretme planı yaptığını ileri süren Okan, canlı yayında buna dair bir belgeyi açıkladı. Belgede yer alan ifadeler tüyler ürperten cinsten. 'Değerli savcım... Geçen hafta hakim arkadaş aradı. Bir araya geldiğimizde, İl Emniyet Müdürü Orhan Özdemir'le ilgili evrak üretilmesi için bazı stratejiler üzerine tartıştık...' diye başlayan belgenin -eğer doğru ise- içindeki ifadeler gerçekten de şok edici bir içerik taşıyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

23.01.2014 13:45 Hanefi Avcı'nın avukatı Fidel Okan, 24 TV'deki "Söz Bitmeden" programında Elif Çakır'ın konuğu oldu. Çok çarpıcı açıklamalarda bulunan Fidel Okan, "Paralel yapı suç delili üreterek evlere yerleştiriyor" dedi.

Yeni yeni dillendirilmeye başlanan 'paralel yapı'yı 4 yıl önce dile getirdiğini söyleyen Fidel Okan, Elif Çakır'ın sunduğu Söz Bitmeden'de çarpıcı açıklamalarda bulundu. "Paralel yapı suç delili üreterek evlere yerleştiriyor." diyen Okan, 'paralel yapı' içindeki hakim ve savcıların acil olarak yargılanması gerektiğini söyledi.

22 Ocak 2014 tarihinde “TV 24” kanalında yayınlanan “Söz Bitmeden” programında sunucu “Elif Çakır”ın konuğu olan Avukat Fidel Okan'ın açıklamalarından bazı satır başları şu şekilde:

HANEFİ AVCI GERÇEKTEN 'BİR KİTAP İÇİN' Mİ HAPSE GİRDİ?

Hanefi Avcı'nın bu kitabı yazmasından sonraki mahkumiyet sürecine baktığınızda, Türkiye Cumhuriyetinin Başbakan'ı sayın Recep Tayyip Erdoğan'da mahkum olmuştur. Hanefi Avcı'nın 3 yıl önce söylediklerini şu an kendisi de tekrarlamaktadır. Dolayısıyla Avcı'nın iddialarını tekrarlayan herkes mahkum olmaktadır özel yetkili mahkemeler tarafından. Şu an kendisi tutukludur ancak bu iddiaları şu an Türk toplumunun neredeyse tümü dile getirmektedir. Dolayısıyla onun yazdığı kitaptan dolayı o dönem sessiz kalanlar şu an çok yoğun bir şekilde aynı şeyleri, aynı iddiaları farklı platformlarda ifade etmektedirler.

HANEFİ AVCI, "BEN DEMİŞTİM" Mİ DİYOR?

Şunu net bir şekilde ortaya koyalım. Bu süreç 17 Aralık değil, 7 şubat sürecidir. MİT Müsteşarının alınma sürecine dikkat ederseniz o kadar hassas bir operasyon düzenlenmiştir ki Başbakan'ın ameliyat anı dahi hesap edilmiştir. Bunu hesap edip İstanbul MİT bölge müdürlüğünü basıp Yeni Mahalle'de emniyet ve neredeyse karşılıklı silah çekeceği noktaya kadar getirilen süreçte hükümet bunu ciddi bir tehlike olarak algılamış olsa ve bugün söylenenleri o zaman ortaya koymuş olsaydı o zaman hiçbirşey havada kalmamış olurdu.

4 YIL ÖNCE PARALEL YAPIYA İLİŞKİN DELİL VAR MIYDI?

Esasında Ankara Emniyet Müdürünün tutuklanması süreciyle başladı bu mevzu. Biz o dönem bunun kimler tarafından yapıldığını ve kimler tarafından organize edildiğini gördük. Ve bu noktada bu örgütün Türkiye'de bütün kurumları ele geçirmeye başladığını ve kendi siyaseti doğrultusunda hareket ettiğini anladık. Bu noktada ne kadar güçlü olduklarını, kişilerle, bürokratlarla, milletvekilleri ve bakanlarla ilgili veri topladıklarını tespit ettik. Bunlar dile de getirildi.. Bu ifade edilmeyip destek de görmeyince ve saçma bir 'devrimci karargah' soruşturmayla biz bunların ne kadar güçlü olduğunu ve toplumun nasıl inandırıldığını anladık. Bu mücadeleyi sürdürürken bu süreçler başladı ve bu tehdit hükümete dönmeye başladı.

TEHLİKENİN HÜKÜMETE DÖNECEĞİNİ BİLİYOR MUYDU?

Kitapta (Hanefi Avcı - Haliç'te Yaşayan Simonlar) zaten açık bir şekilde yazıyor. Bu silah bugün hükümete döndü. Bir başkasına da dönebilirdi. Ancak Başbakan'ın bu ortaya koyduğu dirayetten sonra kolay kolay mümkün olmayacağını düşünüyorum. Esasında benim şahsi olarak endişem Başbakanla ilgiliydi. Yani Allah muhafaza kimse şunu değerlendirmiyor. Başbakan'ın bu açıklamalarından sonra canına kastedecek herhangi bir durum ortaya çıksaydı Türkiye Cumhuriyeti Başbakanının kim olacağıyla hepimiz yakından ilgilenecektik. Cemaate yakın mı? Cemaate bağlı mı? Biat etmiş mi etmemiş mi? Hepimiz bu soruları soracaktık. (www.yirmidorthaber.com)

HAŞHAŞİ BENZETMESİ

Hasan Sabbah ve Haşhaşi benzetmesi bu örgütün yapılanmasıyla ilgili bir benzetmeydi. Burada o düşünce ve zihniyette olduklarını ifade etmedik biz. Haşhaşiler farklı bir örgüt. Düşünce bazında cemaati haşhaşilere benzetmek haksızlık olur. Ancak örgüt yapısıyla ilgili değerlendirmelerde benim tespitim oydu. Ben orada özellikle hem Fethullah Gülen cemaatinin yapılanmasını hem de Hasan Sabbah yapılanması arasındaki benzerlikleri ortaya koydum. Ve bu benzerlikler net ve doğrudur.

ŞOKE EDEN BELGE

Fidel Okan, paralel yapının Ankara İl Emniyet Müdürü hakkında yapılan delil üretme planının belgesini canlı yayına okudu.

Belgede yer alan ifadeler tüyler ürperten cinsten. İşte Okan'ın ağzından o belge:

Bu bir özel ileti belgesi. Nedir bu özel ileti belgesi?

Ankara Emniyeti'ne nasıl sızmalar gerçekleştirildiğini, emniyetin içinde neler olduğunu görüyoruz burada.

ORHAN ÖZDEMİR'LE İLGİLİ EVRAK ÜRETME PLANI

Diyor ki:

"Değerli savcım...

Geçen hafta hakim arkadaş aradı. Bir araya geldiğimizde, İl Emniyet Müdürü Orhan Özdemir'le ilgili evrak üretilmesi için bazı stratejiler üzerine tartıştık.

"UYGUN GÖRÜRSENİZ PLANI UYGULAMAYA GEÇİRİYORUZ"

Bununla ilgili istihbarat şube müdürlüğündeki yetkili personelimizle ve dairemizdeki mesai arkadaşlarımızla aşağıda açıklayacağım planı uygun görürseniz icraata geçiriyoruz. Farklı görüşünüz olursa kurye olarak gönderdiğim arkdaşla bana not olarak iletirsiniz. Telefon görüşmesi yapmayalım, görüşmelerimizi malum benzin istasyonunun kafeteryasından yapalım.

Kayseri'ye donanımlı bir ekip gönderdim. Orada bağlantı kuracağımız bir isim verirseniz, Orhan Özdemir'le ilgili aleyhte tanıklık yapabilecek şahısları da tespit edip, bir rapor haline getirmeyi düşünüyoruz. Daha sonra bu raporu, bir ihbar mektubuyla devletin her kademesine gönderme düşüncemiz var. Orhan Özdemir'le ilgili daire mutemetlerimizle görüştük.

Onun mal beyanı, soruşturma dosyaları, aldığı cezalar gibi doneleri toplatıyorum. İhbar mektubunda bundan ayrıntılı bahsedip, eklerine belge de koyup, ihbarın inandırıcı olmasını sağlamak istiyoruz.

(Fidel Okan'ın notu: Başbakan'a, Cumhurbaşkanı'na da gönderilmiştir bu. Bütün sicil dosyaları silinmiş cezalar dahi)

Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopterinin düşmesi olayıyla ilgili illerin istihbarat şube müdürlerine baskı yapıp, Orhan Özdemir hakkında aleyhte ifade vermeye ikna ettik. Konu gündeme geldiğinde plan kusursuz işletilecektir.

"MAKAM ODASINA BÖCEK YERLEŞTİRDİK, NEFESİNİ TAKİP EDİYORUZ"

Emniyet Müdürü'nün özel kalemindeki arkadaşlarımız, makam odasına gerekli faydalı böcekleri yerleştirdi. Emniyet Müdürü'nün nefesini takip ediyoruz.

"İNTERNETE SERVİS ETMEYİ PLANLIYORUZ, YOKSA KABAK BİZİM BAŞIMIZA PATLAYACAK"

Bu kayıtları yeri geldiğinde internete servis etmeyi planlıyoruz. Haziran sonuna kadar görevden aldırmazsak kabak bizim başımıza patlayacak.

"RÖNTGENLERİNİ ÇEKTİK"

Her ihtimale karşı, tutuklamada sorun olmasın diye, özel yetkili konuştuğumuz hakim ve savcıların röntgenini çektik.

(Fidel Okan'ın notu: Bir mahkeme başkanından söz ediyor, isim vermiyorum...)

Büyük bir açığını bulduk. Sözümüzden çıkamaz.

MÜSTEŞARIN KADIN İLİŞKİLERİ ELİMİZDE, ÇOK ZORDA KALIRSAK...

Savcım, planı sessizce uygulayalım. Baskı gelirse topu yukarı atarız. Adalet Müsteşarı'nın da zaten Paris'teki kadın ilişkileri elimizde. Çok zorda kalırsak onu da değerlendiririz.

Savcım endişe etmeyin. Kuryemiz sağlam. Herşeyinizi paylaşabilirsiniz. "

Bu belge ortaya çıkınca bunlar kaybediyorlar. Ve bu belgenin sahteliğiyle ilgili bir çalışma yürütüyorlar. Bunu da ellerine yüzlerine bulaştırıyorlar.

(23 Ocak 2014, 13:45)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=5814    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
63.400.377