Tam
EskidenYeniye
 

28 Şubat´ta 63. duruşma

28 Şubat davasında 63. duruşma görülüyor. Duruşmada sanıkların savunmalarına devam ediliyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

28.01.2014 13:53 28 Şubat dönemine ilişkin 103 sanığın, "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini cebren devirmeye, düşürmeye iştirak" suçundan yargılandıkları davanın 63. duruşması başladı. Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya sanıklar ve avukatları ile müşteki ve avukatları katılıyor.

Üye Hakim Süleyman Köksaldı, sanık yoklamalarını aldı.

SANIK İZZETTİN İYİGÜN'ÜN SAVUNMASI

Duruşmada dönemin Kara Kuvvetleri Komutanlığı Eğitim ve Doktrin Okul Komutanı emekli Korgeneral İzzettin İyigün savunma yaptı. İyigün, Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesindeki savunmasına, "Yapacağım konuşma hem savunma hem de yakın tarihe bir not düşme olacaktır" diyerek başladı.

Etimesgut'taki Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümenine ait tank ve zırhlı araçları 4 Şubat 1997'de Sincan'dan geçirmekle suçlandığını belirten İyigün, şunları kaydetti:

"3-4 Şubat 1997 gecesi... Ünlü gece... Neden? Bunu ünlü yapanlar, ünlü yapılmasını isteyenler her gün televizyonlarda bu tankları gösterip altında bir şey arayanlar, bilmeden ahkam kesenlerdir, dava açtıranlardır. Diğer gecelerden farkı yoktur. Telefonum çaldı, arayan Kara Kuvvetleri Kurmay Başkanı Doğu Aktulga'ydı. 'İzzet Paşa, tümene Kara Kuvvetleri Komutanının emrini ver, 80 tank ve 80 zırhlı araçla yarın sabah Sincan-Akıncılar istikametinde gidecekler' dedi. Hayatı hep zırhlı birliklerde geçen ben şaşırmıştım. Mevsim şubat, suhunet eksi 25 derece, süre çok kısaydı. Çünkü bu boyutta bir birlik ansızın, gece yol keşfi bile yapamadan... Personel gitmiş, evlerinde. Yürüyüş emri alınıyordu. 'Başkanım' dedim, 'Ben bunun zor olacağını biliyorum. Çok kaza olacak, çok insanın canı yanacak, çok er kaybedeceğiz. Lütfen şu teklifleri komutana iletir misiniz? Birincisi, bunlar 7'sinde tatbikata gidecekler, 7'sindekini öne çekmeyelim' dedim. Beklememi söyledi. Tekrar arayarak, 'Komutan kabul etmedi' dedi. 'Öyleyse ikinci teklifimi sunuyorum, acaba araç sayısını düşürebilirler mi?' dedim. Yine beklememi söyledi. Tekrar açtı, 'Kabul etmedi' dedi. 'Ben konuşabilir miyim?' dedim. 'Doğru olmaz, hasta' dedi."

İyigün, o sırada ne yapacağını düşündüğünü, önündeki seçeneklerden birinin hiç karışmamak, diğerinin ise müdahale edip, birliğe sahip çıkmak olduğunu anlatarak, "Çünkü tümen komutanı izindeydi. Hatta bana, 'Sen karışma paşam' dediler. 'Olcay Paşa, sen bırak, ben birliğime sahip çıkarım. 40 kadar tank çıkarabilir misin? Hatta zorlanırsan 30'larda da kalabilirsin' dedim" ifadelerini kullandı.

İyigün, ertesi gün kendisinin sorumluluğunda olan Polatlı'da planlı tatbikat olduğunu bildirdi. Bu tatbikatın, Etimesgut'takinden daha büyük olduğunu ve araçlarda mühimmat bulunduğunu ifade eden İyigün, Polatlı birliğinin Akıncılar'da mevzilendiğini, atışlarını yaptığını ve tatbikatı tamamladığını söyledi.

Ardından Etimesgut'a geldiğini belirten İyigün, "Kışlaya döndüğümde Kurmay Başkanım bana 'Etimesgut bir yürüyüş yapmış' dedi. 'Bir tank dışında hepsi dönmüş komutanım' dedim" ifadelerini kullandı.

-"Türkiye'nin her yerinde yapılan yürüyüştür"-

Sincan'da geçen tank ve zırhlı araçlarla ilgili, "Buradaki birlik tabur değildir, takviyeli birliktir. Bu, Türkiye'nin her yerinde yapılan yürüyüştür" diyen İyigün, verilen emri aynen yerine getirmediği için kendisine soruşturma açılmasını beklediğini, ancak hiçkimsenin bu konuyu bir daha sormadığını kaydetti.

İyigün, şöyle devam etti: "Rütbe benim için önemli değildi. Hesabını vermesini de bilirdim. Rutin yürüyüştü. Çok küçük bir birlikti. Sincan'ın içinden geçilmesi konusunda birliğe bir görev vermedim. Bu durumlarda çıkış noktası verilir, 'Etimesgut-Akıncılar'da şu saatte yürüyüş yapın, intikal edin' denir. Ondan sonrası otomatikman işler. Esasında EDOK, Samsun'dan Mersin'e kadar iç bölgenin komutanıdır. Kırmızı tabur 70-80 araçlık bir taburdur. Asli görevi Akıncılar Hava Üssü'nün korunmasıdır."

Her birliğin yıllık faaliyet planı bulunduğunu bildiren İyigün, bunun 6'şar aylık iki dilim olarak düzenlendiğini belirtti. Tank birliği yürüşünün de eğitim devresinin bitiminde yapıldığını ifade eden İyigün, yürüyüşün, askerlikteki önemine ilişkin bilgiler verdi.

Soruşturma kapsamında evinde gözaltına alındığını, öncesinde iki ağır ameliyat geçirdiğini anlatan İyigün, ifadesini alan savcının "her beyanının önüne, arkasına cümleler yerleştirdiğini" iddia etti.

Üzerine atılı suçu işlemediğini söyleyen İyigün, "İşlememiş olsam bile iddia makamının boynuma astığı bu suç yaftasını ömrüm boyunca taşıyacağım. Henüz iki ameliyat geçirmiş olmam dahi dikkate alınmadan Sincan Cezaevine konuldum. Hiç üzülmedim. Orası da benim vatanımdı. Orayı vatanımın en güzel yerlerinden biri olarak gördüm" dedi.

İyigün'ün savunmasını tamamlamasından sonra sorgusuna geçildi.

Mahkeme Başkanı Tayyar Köksal, savunmasını yaparken ara ara askeri tarihe ilişkin örnekler veren İyigün'den, iddianamede yer alan konulara bağlı kalmasını istedi.

İyigün'ün, "Tarihi konuşturacağım demiştim" ifadesini kullanması üzerine Köksal, "Efendim, tarih değil dersimiz" dedi.

SANIK ERGİN CELASİN'İN SAVUNMASI

Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada Ağustos 1994-Ağustos 1997 arasında Hava Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı, ardından MGK Genel Sekreterliği, sonrasında ise Hava Kuvvetleri Komutanlığı yapan Ergin Celasin savunmasını yaptı.

Celasin, Refah Partisi'nin iktidarda bulunduğu 8 Temmuz 1996-18 Haziran 1997'de, kuvvet komutanı olmadığını ve Genelkurmay Karargahı'nda bulunmadığını kaydetti.

İddianamede aleyhinde bir tek delil dahi bulunmadığını savunan Celasin, Nisan 1998 ve Ağustos 1998'de yayımlanan Uygulamayı Takip ve Koordinasyon Kuruluyla ilgili iki yazısı nedeniyle suçlandığını iddia etti. Söz konsu tarihlerde REFAHYOL Hükümeti'nin değil, 55. Hükümet'in bulunduğunu ifade eden Celasin, bu nedenle, yazıların bu davaya göre suç oluşturmadığını ileri sürdü.

Müşteki Tamer Tatar tarafından delil olarak savcılığa sunulan Genelkurmay Başkanlığı amblemli CD'nin hukuki olmayan yollarla elde edildiğini öne süren Celasin, "Bunu yapan terör veya sahtekarlık örgütü üyesi kişilerin ortaya çıkarılması gerekir. Gönül ister ki bu örgüt üyelerinin sanık olarak burda bulunması, bizim de oturarak izlememiz. İnşallah bu da olacak" dedi.

Celasin, "28 Şubat 1997'de alınan MGK kararları, 54. Hükümet sonrasında kurulan tüm hükümetler tarafından uygulanmıştır. Bu kararların amacının 54. Hükümeti devirmek değildir" diye konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Başdanışmanı Yalçın Akdoğan'ın "kumpas" açıklamalarına atıfta bulunan Celasin, "Sahte olduğunu düşündüğümüz deliller, Tamer Tatar tarafından savcılığa ulaştırılarak TSK'nın şerefli general, subay ve astsubaylarına dava açılmasına neden olunmuştur. Atılı suçu işlemedim, beraatıma karar verilmesini talep ediyorum" diyerek savunmasını tamamladı.

-"Mesut Yılmaz'a sorun"-

Daha sonra Celasin'in sorgusuna geçildi.

Celasin, müşteki avukatlarından Hüsnü Tuna'nın sorusu üzerine, "7 Nisan 1997'de Genelkurmay Karargahı'nda yapılan irtica konulu toplantıya katılmadığını" bildirdi.

Tuna'nın, o dönemde Bursa'daki hakimlerin başörtüsü üzerine verdikleri bir karar sonrasında görev yerinin değiştirildiğine ilişkin haberleri hatırlatarak, buna yönelik soru yöneltmesi üzerine Celasin, "Bakın Sayın Tuna, atılı suç nedir? 54. Hükümeti düşürmek. Onların hiçbirisiyle ilgili olmadığı için cevap vermiyorum" dedi.

Tuna'nın, "Ağustos 1998 tarihli Yükseköğretim Kurumlarında Başörtüsü konulu andıç sizin tarafınızdan mı hazırlatıldı? Altında bulunan imzalar sizin mi?" sorusuna ise Celasin, "İmza ve parafeler bana aittir. Bunun sorusunu lütfen 55. Hükümetin Başbakanı Mesut Yılmaz'a sorun. Bana görev vermiş, o görevin karşılığında yapılmış. İmzamın arkasında dururum. Ama bana o imza yetkisini veren 55. Hükümetin Başbakanı. Getirebiliyor musunuz onu buraya? Buyurun getirin" karşılığını verdi.

Tuna, devamında Celasin'e birçok soru yöneltti.

Celasin, bu soruların büyük bölümü üzerine, "Atılı suçla ilgili değil", "Benimle ilgili değil", "Sayın Başbakana sorun" ifadelerini kullandı.

Celasin, bir soru üzerine Uygulamayı Takip Koordinasyon Kurulunun, Başbakanlık talimatıyla kurulduğunu söyledi.

DURUŞMA SONA ERDİ

Mahkeme, başka yerde cezaevinde bulunan sanık Doğan Temel'in savunmasının 4 Şubat 2014'te sesli ve görüntülü sistemle alınması konusunda bulunduğu cezaevine müzekkere yazılmasına karar vererek, duruşmayı 3 Şubat Pazartesi saat 09.30'a erteledi.

(28 Ocak 2014, 13:53)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Darbe kaydına tekzip talebi

Darbe kaydına suç duyurusu

28 Şubat davasında mahkeme heyeti ile ilgili tartışmalar

28 Şubat´a Balyoz etkisi

28 Şubat davası duruşmaları

Flaş!!! 28 Şubat davası açıldı

28 Şubat soruşturması manşetlerimiz

28 Şubat süreci manşetlerimiz

28 Şubat iddianamesinde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=5823    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yargısı AYM'de Yargılanıyor

23.02.2021 10:57 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 23.2.2021

Donanma Darbe davası

22.02.2021 14:07 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada, dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 22.2.2021

Şike Kumpası Davası Mütalaada

22.02.2021 13:24 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 'Futbolda şike iddiasıyla yürüttüğü soruşturma'da kumpas kurduğu iddialarına ilişkin haklarında dava açılan 87 sanığın yargılandığı davada dosya, mütalaasını hazırlaması..
Tamamı 22.2.2021

Balıkesir: Gülen'in Polislerine dava

22.02.2021 12:10 Balıkesir'de, polis okulunda Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'emniyet mahrem yapılanması'na yönelik biri tutuklu 13 zanlı hakkında hazırlanan iddianame mahkemece kabul edildi. İddianamede, örgütün Balıkesir Poli..
Tamamı 22.2.2021

ÖSYM Başkanı Ali Demir davası

22.02.2021 12:04 Ankara'da, eski Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Ali Demir'in 'Fetullah Gülen Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği' ve 'zincirleme şekilde görevi kötüye' kullanma suçlamasıyla yargılandığı davaya devam edildi...
Tamamı 22.2.2021

Selam-Tevhid Kumpası davası

22.02.2021 11:59 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kurduğu kumpasta usulsüz dinleme kararları vermekle suçlanan 55 eski hakim ve savcının Yargıtayda yargılanmas..
Tamamı 22.2.2021

Karlov Suikastı davası

22.02.2021 11:56 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in..
Tamamı 22.2.2021

Gülen'in Avrupa Casusları davası

22.02.2021 11:31 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına terör örgütleri Fetö/PKK/DHKP-C/MKP'ye yönelik soruşturma bilgilerinin rüşvetle Malatya Doğanşehir Adliyesindeki bilgisayarlardan UYAP'a girerek sızdırılmasına ilişkin ar..
Tamamı 22.2.2021

Fetö Casusu Altaylı'ya 42 Yıl Hapis

22.02.2021 11:09 Ankara'da, eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın da aralarında bulunduğu 3 sanığın 'Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'örgüte yardım' ve 'siyasi ve askeri casusluk' suçlarından açılan davaya ..
Tamamı 22.2.2021

K.Maraş: Darbe'de 6 Beraate İtiraz

22.02.2021 14:00 Kahramanmaraş'ta, Cumhuriyet Başsavcılığı FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin bu ilde yaşanan eylemlere yönelik davada haklarında beraat kararı verilen 18 sanıktan 6'sının cezalandırılmaları yönünde Gaziantep B..
Tamamı 22.2.2021

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

22.02.2021 12:30 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden örgütün 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından İstanbul'da saklanmasına yard..
Tamamı 22.2.2021

Sızıntı Büyük: 233 Muvazzafa Gözaltı

03.02.2021 09:36 İzmir merkezli 60 il ve KKTC ile İstanbul merkezli 42 ilde Fetullah Gülen terör örgütünün (Fetö/PDY) TSK içindeki uzantılarına yönelik iki ayrı soruşturma kapsamında toplam 532 asker hakkında gözaltı kararı verildi. Bu..
Tamamı 3.2.2021

PKK/Fetö in Atatürk out: CHP şokta

03.02.2021 11:25 CHP'de sular durulmuyor. Son yıllarda Fetö ve PKK/HDP ile girilen ittifak, partiden Atatürk'ün giderek dışlanması gibi tavırlar CHP'de parçalanmalara yol açmaya başladı. 29 Ocak'ta yaşanan gelişmeye göre, CHP İzmir Mi..
Tamamı 3.2.2021

Habertürk-Fetö Bağlantısı Güçleniyor

02.02.2021 15:46 Habertürk ekranlarında yayınlanan 'Enine Boyuna' programında İsmail Saymaz'ın kendisi hakkında sarf ettiği ifadelere yanıt vermek için canlı yayına bağlanan gazeteci Hilal Kaplan, Habertürk'ü FETÖ ile ilişkilendirerek ..
Tamamı 2.2.2021

Rütbemi Gülen taktı elini öptüm

03.02.2021 14:05 Son haftalarda yurdun çeşitli illerinde Fetullah Gülen terör örgütüne (Fetö/PDY) gerçekleşen operasyonlarda çok sayıda gözaltı yaşandı. Yakalanan zanlılardan bir çoğu etkin pişmanlık kapsamında örgüt hakkında bildikler..
Tamamı 2.2.2021

Kavala'ya Şok: Beraatler Bozuldu

01.02.2021 13:29 İstanbul'da, Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesi, Gezi Parkı olaylarına ilişkin davada, Anadolu Kültür AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala'nın da arasında bulunduğu 9 sanık hakkında verilen beraat kararlarını bo..
Tamamı 1.2.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
48.313.006