Tam
EskidenYeniye
 

Paralel yargı imamı o mu?

Sabah gazetesinde dün şok bir iddia gündeme geldi. Buna göre; paralel yapılanmaya yönelik derinleştirilen soruşturmalar sonrası, 'paralel adalet bakanı' gibi çalışan yargı imamı Ahmet Can ABD'ye gitti. Emniyet imamı Kozanlı Ömer ise kayıplara karıştı.

Önceki haber title=Sonraki haber

04.02.2014 17:09 Sabah gazetesinde dün şok bir iddia gündeme geldi. Cemaat tabanlı paralel yapılanmanın yargıdaki imamının Ahmet Can olduğu ve bu kişinin son gelişmeler üzerine yakın zamanda ABD'ye kaçtığı ileri sürüldü.

Paralel yapılanmanın yargı imamı geçtiğimiz haftalarda eski Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin tarafından şok bir iddia ile dile getirilmişti. Şahin'in şok iddiası üzerine Yargıtay bir soruşturma başlatmıştı. Şahin o ismi kamuoyuna açıklamamış, ismi ve diğer bildiklerini bir zarf içinde Yargıtay yetkililerine iletmişti.

Ancak bu isim dün ortaya çıktı. Daha doğrusu bu isimle ilgili dün Sabah gazetesinde şok bir iddia dile getirildi. Sabah istihbarat sorumluları Abdurrahman Şimşek ile Ferhat Ünlü'nün haberine göre; paralel yapılanmaya yönelik derinleştirilen soruşturmalar sonrası, "paralel adalet bakanı" gibi çalışan yargı imamı Ahmet Can ABD'ye gitti. Emniyet imamı Kozanlı Ömer ise kayıplara karıştı.

Paralel devlet yapılanması ile ilgili soruşturmaların başlaması, cemaatin en önemli iki imamının sırra kadem basmasına neden oldu. SABAH Özel İstihbarat Bölümü'nün Türk basınında ilk kez bulup görüntülediği paralel devletin emniyet ve istihbarat imamı Kozanlı Ömer lakaplı Osman Hilmi Özdil evini değiştirirken, yargı imamı Ahmet Can ise 10 Ocak'ta ABD'ye uçtu. Eşi ve çocukları ise 22 Ocak'ta ABD'ye gitti. SABAH'ın güvenilir kaynaklardan edindiği bilgilere göre Can, Pensilvanya'ya Fethullah Gülen ile son gelişmeleri değerlendirmek üzere gitti. Ahmet Can'ın, Türkiye genelinde yargının en üst imamı pozisyonunda olduğunu ise ilk kez SABAH açıklıyor.

DİĞER İMAM DİNLETTİ

Ahmet Can, İstanbul'da yaşayan bir avukat... 'Paralel adalet bakanı' gibi çalışıyor. Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) ve yüksek yargı organları başta olmak üzere adli kurumlardaki bütün paralel devlet mensupları bu kişiye bağlı olarak faaliyet gösteriyor. Ahmet Can -17 Aralık operasyonu da dâhil- Türkiye'yi sarsan soruşturmalar başta olmak üzere kritik bütün yargısal süreçlerin karar vericisi konumunda. İstanbul-Nişantaşı'nda bir ofisi bulunan Ahmet Can, aynı zamanda İstanbul 6 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu Başkanı. Can, bu kurulda pek çok önemli karara imza attı. Güvenilir kaynaklardan edinilen bilgilere göre paralel devletin emniyet ve istihbarat imamı Osman Hilmi Özdil, yargı imamı Ahmet Can'ın telefonunu bir dönem Emniyet'ten bile gizleyerek dinlettirdi. Kozanlı Ömer lakaplı imam O.H.Ö., 2007'de çıkan Nokia N70 model telefonlardan alıp cemaatten bazı kişilere hediye etti. Bu kişilerden en önemlisi ise yargı imamı Ahmet Can idi. Telefonun içine konuşmaları paralel bir telefonla dinlemeye yarayan casus program yerleştirilmişti. Ahmet Can bu telefonu bir süre kullandı, ancak sonra dinlenildiğini öğrenince olaydan duyduğu rahatsızlığı Fethullah Gülen'e aktardı. Kozanlı Ömer'in, Ahmet Can'ı polisteki adamlarına talimat vererek değil, hediye telefonla dinletmesinin sebebi ise dinlemeyi polisten bile gizlemek istemesi.

HABERAL'DA DA ROLÜ VAR

Edinilen bilgilere göre Ergenekon davası sanığı Mehmet Haberal'ın tahliyesinde de Ahmet Can'ın rolü var. Ahmet Can'ın Haberal'ın tahliyesinden önce Haberal'dan gelen notları Fethullah Gülen'e ulaştırdığı belirtildi. Bu haberleşmeden Sevil Sabancı'nın da bilgisinin olduğu kaydedildi. Bilindiği gibi devlet içinde ama devlet hiyerarşisinden ayrı biçimde örgütlenmiş yapının en önemli kurumu imamlık. SABAH'ın cemaatte bir dönem imamlık yapmış isimlerden edindiği bilgilere göre cemaatte şu anda iki büyük şehrin imamı olarak görev yapan A.K. İstanbul imamı, C.K. ise Ankara imamı. İmamlık yapılanmasında iller; büyük ve küçük iller olarak ikiye ayrılıyor. Büyük illerin altında en az iki olmak üzere eyaletler bulunuyor. Her eyaletin en az üç büyük bölgesi var. SABAH'ın görüştüğü bir eski imamın verdiği bilgiye göre paralel devlet örgütlenmesinde en önemli unsur, 'mahrem hizmetler' adı verilen özel sınıf. Mesela Kozanlı Ömer ve Ahmet Can 'mahrem hizmetler' sınıfından…

MAHREM HİZMETLER SINIFI

Bu sınıf, cemaat içinde de bir paralel yapılanma gibi çalışıyor. Harp okulu, siyasal bilgiler, hukuk ve polis akademisi mezunu olanlardan başlayarak önemli pozisyonlardaki kişiler paralel devlette bu sınıfın mensubu olarak görülüyor. Bu sınıfın mensuplarına özel önem veriliyor. Türkiye'yi beş bölgeye ayıran yapıda her bölgeden, ilden, ilçeden ve semtten sorumlu imamlar var. Ayrıca her devlet kurumundan sorumlu imamlar da bulunuyor. Bunun yanı sıra askeri makamların paralel versiyonları da yapılanma içinde kullanılıyor. Mesela askerlikle ilgisi olmayan biri paralel devlet içinde kuvvet komutanı olarak anılabiliyor.

CEVAP BEKLEYEN SORULAR

-Cemaate yakın işadamı İ.K., işadamı ortağı Mübariz Mansimov'u Pensilvanya'ya Fethullah Gülen'le görüşmeye götürdü mü? Mansimov, cemaatin 'altın çocuk'larından biri olarak bilinen ve şu anda Güneydoğu'da bir ilde görev yapan polis şefi M.E.'yi 22-24 Kasım'da Bakü'de ağırladı mı?

-Kozanlı Ömer, Dubai ve Erbil seyahatlerinde kimlerle görüştü ve hangi işleri bağladı?

-Kozanlı Ömer, cemaate yakın işadamı A.İ.'nin özel uçağıyla yurtdışına gidiyor muydu?

-Kozanlı Ömer, bu seyahatlerde Türkiye'den çıkışta başka, yabancı ülkeye girerken başka pasaport kullanıyor muydu? Bundan Emniyet Genel Müdürlüğü Pasaport Daire Başkanı Coşgun Çakar'ın haberi var mıydı?

-Coşgun Çakar, İstihbarat Dairesi'nde uzun süre görev yaptığı halde sadece yaklaşık 8 ay süreyle Yozgat'ta polis okulunda öğretmenlik yaptı. Ama neden Şark görevine gitmedi?

------------------------------------------------------------------------------

PARALEL YARGIDAKİ 2. İMAMIN İSMİ DE AÇIKLANDI

05.02.2014 10:47 Paralel devletin yargıdaki gizli yapılanmasını yöneten ikinci kilit isim; HSYK, Anayasa Mahkemesi, Yargıtay ve Danıştay'a bakan üst yargı imamı Osman Karakuş Ahmet Can'dan sonra yargıdaki en etkili imam olan Karakuş'un şike davasında ceza alan Fenerbahçe Başkanı Yıldırım'la görüşen cemaatçi ekipte yer aldığı iddia ediliyor.

Sabah, paralel devletin yargıdaki gizli yapılanmasını yöneten kilit isimlerden birini daha açıklıyor. Bu kilit isim, Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), Anayasa Mahkemesi, Yargıtay ve Danıştay'a bakan üst yargı imamı Osman Karakuş. Paralel devlet yapılanmasının en çok önem verdiği kurumlardan biri olan ve son dönemde tartışmalı kararlarla gündeme gelen yargının kilit ismi Osman Karakuş, pek çok davaya müdahil olan biri. Karakuş, üst yargıdaki kritik davaları etkileyen kişi ve Sabah'ın dün Türkiye yargı imamı olduğunu açıkladığı Ahmet Can'dan sonra paralel devletin en etkili hukukçusu. Osman Karakuş'un üst mahkemelerdeki davaları takip ettiği, bu mahkemelerden aleyhte veya lehte karar çıkarılmasında etkili olduğu belirtiliyor. Osman Karakuş'un şimdilerde HSYK ile ilgili yasa sürecini yakından takip ettiği ve sürecin, paralel devletin aleyhine sonuçlanmaması için yoğun lobi faaliyetlerinde bulunduğu belirtiliyor. Daha önce Emniyet Genel Müdürlüğü 1. Hukuk Müşavirliği görevini yürüten Osman Karakuş, daha sonra bu görevi yine cemaatin etkili isimlerinden Hakan Özdöl'e bırakmıştı. Emniyet Genel Müdür Yardımcılığı'na getirildikten sonra emekli olan Osman Karakuş, şimdilerde Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu üyesi. Osman Karakuş, büyük bütçesi olan Polis Bakım ve Yardım Sandığı'nın (POLSAN) Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı da bir süre yürüttü. Osman Karakuş'un yakın akrabası Oğuz Karakuş da Osman Karakuş gibi POLSAN'da görev yaptı. Oğuz Karakuş 17 Aralık operasyonundan sonra Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Polis Laboratuvarları Daire Başkanlığı görevinden alındı. POLSAN'ın şimdiki Yönetim Kurulu Başkanı yine 17 Aralık operasyonundan bir süre sonra görevden alınan Muammer Buçak. Paralel yapılanmanın kontrolündeki Polis Bakım ve Yardım Sandığı'nda 465 milyon TL'nin kayıp olduğu iddia edilmişti. POLSAN bir dönem holding gibi olan OYAK'ı (Ordu Yardımlaşma Kurumu) andıran bir kurum.

İŞTE OSMAN KARAKUŞ:İMAM, GÜLEN'İN DÜNÜRÜ

Osman Karakuş, aynı zamanda Fethullah Gülen'in de yakın akrabası. Karakuş'un kızı, Fethullah Gülen'in kardeşi Mesih Gülen'in oğlu ile evli. Yani Osman Karakuş, Gülen ailesi ile dünür. Osman Karakuş ayrıca Fethullah Gülen'in avukatı Orhan Erdemli ile Çağlayan'da İstanbul Adliyesi'nin arka tarafında Yurt Sokak'ta Erdem Hukuk Bürosu'nu işletiyor. Orhan Erdemli, Fethullah Gülen'in en önemli avukatı. SABAH'ın ulaştığı vekâletname belgesinde Fethullah Gülen'in yurtdışında ikamet ettiği için bütün hukuki işlemlerle ilgili olarak Erdemli'yi yetkilendirdiği belirtiliyor. Karakuş'un adı Fethullah Gülen cemaatinin Emniyet Genel Müdürlüğü'ndeki Kadrolaşma Faaliyetleri başlıklı istihbarat belgesinde de geçiyor. Sabah Özel İstihbarat Bölümü'nün ulaştığı bu belgenin hazırlandığı dönemde Emniyet Genel Müdürlüğü'nde başmüfettiş olan Osman Karakuş'un Gülen cemaati mensuplarının Emniyet'e alındığı dönemde İstanbul Polis Koleji Müdürü olduğu belirtiliyor. Bu belgede Fethullah Gülen Cemaati'nden olduğu belirtilen Emniyet Genel Müdürlüğü personeli arasında Karakuş'un 1. Hukuk Müşavirliği'nde halefi olan Hakan Özdöl de yer alıyor.

YILDIRIM'A GİDEN HUKUKÇU MU?

Osman Karakuş'un, son olarak şike davasında ceza alan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'la görüşmeye giden cemaatçi ekip içinde yer aldığı iddia ediliyor. Bu iddiaya göre Aziz Yıldırım, cemaatin yargıdaki etkisi hakkında önemli ipuçları içeren bir röportajda ismini vermeden Osman Karakuş'tan söz etti. Yıldırım, Posta Gazetesi'ne verdiği röportajda Futbol Federasyonu'nda görev yapan bir hukukçunun da aralarında bulunduğu kişilerin 25 Kasım 2013'te kendisiyle görüştüğünden bahsetti. Yıldırım, görüşmeyi şu cümlelerle anlattı: "İlk kez burada açıklıyorum. 25 Kasım'da bana Samanyolu'nun başındaki Hidayet Karaca Bey geldi. Bir kahvaltı yaptık. Yanımda Mahmut Uslu da vardı. Futbol Federasyonu'nda görevli bir hukukçu ve bir iş adamı da.. Üçü geldi. " Aziz Yıldırım'ın Futbol Federasyonu'nda görevli hukukçu dediği kişinin Karakuş olduğu öne sürülüyor. Yıldırım'a Yargıtay kararı öncesinde dolaylı biçimde gözdağı olarak da yorumlanabilecek bu ziyaret, paralel devletin hukukçularının 2011 Şike Davası'ndan başlayarak spor davalarında da etkili olduğunu gösteriyor.

28 ŞUBAT GENERALLERİ GİBİ

Osman Karakuş yüksek yargıdaki davalarla ilgilenirken, bir taraftan da büyük şirketlere danışmanlık yapıyor. Karakuş'u danışman olarak bünyesine katan büyük şirket de gruba karşı dava açılma ihtimalinin önüne geçmiş oluyor. 28 Şubat sürecinin generalleri de holdinglere danışmanlık yapıyordu.

HAKİM OĞLUNA KİLİT GÖREV

Osman Karakuş'un, 'cemaatin karakutusu' olduğu ileri sürülen Mustafa Özcan'ın yöneticisi olduğu Kaynak Holding'e bağlı Kale Güvenlik Sistemleri Anonim Şirketi adlı şirketle de bağlantısı olduğu öğrenildi. Osman Karakuş'un idari hâkim olan oğlu Burak Karakuş'un da babasının tavassutuyla etkili görevlere getirildiği belirtildi. Bu da paralel devletin örgütlenmesinde, kadrolaşmada akraba dayanışması anlamına gelen nepotizmin ilkelerinin uygulandığı anlamına geliyor. (Sabah)

(04 Şubat 2014, 17:09), son güncel.: (05 Şubat 2014, 10:47)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=5833    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin ?şok mangası? yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında ?işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
58.512.189