Tam
EskidenYeniye
 

Böcekçilere kırmızı bülten

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Başbakan Erdoğan'ın ofisine dinleme cihazı koyan iki rütbeli polisin hangi ülkeye kaçtıklarını bildiklerini açıkladı. Ala, soruşturma tamamlandığında Kırmızı Bülten çıkarılabileceğini ima etti. Sağlık sorunlarını göstererek yurtdışına çıkan S.D., böcek soruşturmasında ana şüpheli olarak görülüyor. S.D.'nin bacanağı olan ve böcek yerleştirme-dinleme operasyonunu beraber yürüttükleri düşünülen A.T.'nin de yurtdışına çıktığı öğrenildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

23.02.2014 13:30 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın çalışma ofislerinde bulunan ve 'böcek' olarak anılan dinleme cihazlarına ilişkin yürütülen soruşturmayla ilgili önemli gelişmeler yaşanıyor. Önceki gün Başbakan Erdoğan, böcekleri yerleştiren kişilerin tespit edildiğini, bu kişilerin yurtdışına kaçtıklarını açıklamıştı. İçişleri Bakanı Efkan Ala da, bu kişiler için yakında uluslararası arama kararı çıkartılacağını açıkladı.

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın çalışma ofisinde dinleme cihazı bulunmasınun çok büyük casusluk faaliyeti olduğunu söyledi. Bu işin hem sorumlusu hem de uygulayıcısı olduğu tespit edilen rütbeli iki polisin yurt dışına gittiğini belirten Ala, soruşturma tamamlandığında uluslararası hukuk sisteminin devreye sokularak gereğinin yapılacağını bildirdi. Ala'nın bu ifadesi, 'casusluk'la suçlanan polisler için kırmızı bülten çıkarılacağı anlamına geliyor.

BÖCEK KOYANLAR İHANET ŞEBEKESİNİN ÜYELERİ

İki polisin birinin yakın zamanda, diğerinin ise çok önce yurt dışına çıktığını bildiren Ala, bu kişilerin hangi ülkeye gittiğini bildiklerini kaydetti. Bakan Ala, Başbakanın dinlenmesi işini yapanların ihanet şebekesinin üyeleri olduğunu ifade ederek, kayıp dinleme cihazlarının da soruşturulduğunu dile getirdi. Ala, Kanal 7'de yayınlanan İskele Sancak programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Ala, AK Parti ile cematlerin özgürlük alanlarının genişlediğini belirterek, 'Bir paralel yapı oluşmuş taban buna karşı olmasına rağmen oluşmuş. Yetkilerini kötüye kullanarak siyasi erke karşı darbe girişiminde bulundular' dedi.

BAŞARI ŞANSLARI YOK

Ala, paralel yapı ile ilgili ise 'Paralel yapı bir çok ilde siyasetçileri, bürokratları dinleyip dosyalarını oluşturdu ve bunları çeşitli bir şekilde kullandı bu da yetmedi Türkiye'yi uluslarası olarak sıkıntıya sokacak adımlar atıldı ve Adana'daki bir TIR olayı yasalara aykırı bir şekilde gerçekleştirildi. Paralel yapı ciddi bir proje hazırlamış ama başarılı olması imkansız bir proje. Yani başarı şansı olmayan bir şeyin içine girmişler' dedi. İktidarın yolunun sandıktan geçtiğine dikkat çeken Ala, 'Herkes şunu öğrenecek 'iktidarın yolu sandıktan geçer'. Bakın eskiden bazı dernekler bile deklarasyon yayınlardı ve hükümet düşerdi. Biz de halk devreye girdiği zaman akan sular durur' dedi.

2013'te 15 bin tayin vardı

Ala, emniyet teşkilatındaki yer değişmelerle ilgili ise şunları kaydetti: 'Yapılan, aynı il içerisinde bir birimden alıp başka bir birime verme. Bu görevden alma değil, başka bir yere tayin de değil. Eğer görevlerini kötüye kullanma varsa bir yerden alıp başka bir birime vermedir. 260 bin kişilik bir teşkilat içerisinde çeşitli nedenlerle yer değiştirenler hep olmuştur. Geçen yıl bu tür değiştirmeye 15 bin kişi tabi tutulmuşken, bu sene henüz 5 bin kişi. Bunların bin'i 17 Aralık ile ilgili. Geri kalanı hiç 17 Aralık olmasa da yapmanız gereken değişiklikler' diye konuştu.

CASUSLUK SORUŞTURMASI BAŞLATILMIŞTI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın çalışma ofislerinde bulunan ve "böcek" olarak anılan dinleme cihazlarına ilişkin casusluk soruşturması başlatılmıştı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının görevlendirdiği üç terör savcısı; soruşturmayı 'hükümetin gizli bilgilerinin tespit edilerek başka ülkelere servis edildiği' iddiasıyla yürütüyor.

BAŞBAKAN: BÖÇEKÇİLER YURTDIŞINA KAÇTI

Önceki gün AK Parti Genel Merkezi’nde milletvekilleriyle kahvaltıda bir araya gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ofisinde dinleme cihazı bulunmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulunmuştu.

Başbakan Erdoğan, milletvekillerinden gelen, dinlemeler konusundaki sorular üzerine, “Fişlemeler yaptığımız söyleniyor. Asıl bunu söyleyenler dinleme cihazlarını alıp götürdüler. Hâlâ o cihazları arıyoruz. Emniyetin çatısında bulunanlar hurda. Asıl cihazlar hâlâ kayıp” bilgisini paylaştı.

Erdoğan, dinleme konusundan söz ederken Başbakanlık Resmi Konutu’nda ve Keçiören’deki evinde priz içinde bulunan böcekleri örnek vererek, “Ofisime böcek koyanlar da belli, aslında yargılanmaları gerekir. Ama yurtdışına kaçtılar. Yargılayamıyoruz” diye konuştu.

Böcek konusuyla ilgili başlatılan soruşturmanın tamamlandığını belirten Başbakan Erdoğan, şüpheli üç güvenlik görevlisinin yurtdışına kaçtığını söyledi. Söz konusu güvenlik görevlilerinin paralel yapıyla birlikte hareket ettiklerini savunan Erdoğan, "Madem suçsuzlar niye kaçıyorlar" ifadesini kullandı.

Basına yansıyan haberlere göre Erdoğan, bir milletvekilinin “Cemaatin yurtdışındaki okullarının ABD ile bağını bilmeyen yok. MİT bunları ortaya çıkaramıyor mu?” sorusuna, “Bunlar burada konuşulacak konular değil. Her yeri dinliyor olabilirler” yanıtını verdi.

Erdoğan, "Bunlara itimat etmiştik, suistimal ettiler. Farkettik ki alttan alta örgütlenmişler. MİT olayı bunları su yüzüne çıkardı. Daha önceden şüphelerimiz vardı ama bu olay her şeyi su yüzüne çıkardı" diye konuştu.

Her anlamda cemaate yardımcı olduklarını ancak buna rağmen böyle bir duruma gelindiğini vurgulayan Başbakan, bir milletvekilinin, illerinde esnafa Zaman Gazetesi almaları konusunda baskı yapıldığını anlatması üzerine “Hangi ilde olursa olsun, bize bilgi verin” diyerek böylesi bir duruma izin verilmeyeceğini söyledi.

FİRARİ BÖCEKÇİLER, BACANAK

Böcek konusuyla ilgili diğer bazı detaylar da şu şekilde aktarılabilir.

Paralel yapılanmaya yönelik soruşturmalar sonrası, imamların ardından böceklerin de yurtdışına gittiği belirlendi. "Bacanak" şüpheliler, soruşturma başlar başlamaz yurtdışına firar etti

Paralel devlet yapılanması ile ilgili başlatılan soruşturmalarda şüpheli olan imamlardan sonra böceklerin de sırra kadem bastığı ortaya çıktı. 17 Aralık operasyonundan sonra paralel yapı ile ilgili başlatılan soruşturmalar üzerine yurt dışına ilk firar edenler, "cemaatin imamları" olarak bilinen isimler olmuştu. SABAH, "Paralel adalet bakanı" gibi çalışan yargı imamı Ahmet Can'ın ABD'ye gittiğini, emniyet imamı "Kozanlı Ömer" lakaplı Osman Hilmi Özdil'in ise evini değiştirdiğini ortaya çıkartmıştı.

SORUŞTURMA AÇILDI

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın ofisinden çıkan böceklerle ilgili yasal sürecin başlamasının ardından da, iki şüphelinin yurt dışına gittiği belirlendi. Böcek ve dinleme iddialarını incelemekle görevlendirilen İçişleri Bakanlığı müfettişleri, soruşturma açılması kararı verdi. Soruşturmayı yapan Başbakanlık Teftiş Kurulu, olası şüphelilerin ifadelerini aldı. Böcek soruşturmasında gizlilik kararı nedeniyle şüpheliler ile ilgili bilgi verilmedi. Ankara'da üst düzey bir toplantıda gündeme gelen bilgiye göre, Başbakan Erdoğan'ın ofisine böcek koyan şüpheliler olarak iki isim ön plana çıktı. Tüm çabalara rağmen kendilerine ulaşılamayan iki şüphelinin yurt dışına çıktığı belirlendi. İsimlerle ilgili Ankara'da alarm verildi. Sağlık sorunlarını göstererek yurtdışına çıkan S.D., böcek soruşturmasında ana şüpheli olarak görülüyor. S.D.'nin bacanağı olan ve böcek yerleştirme-dinleme operasyonunu beraber yürüttükleri düşünülen A.T.'nin de yurtdışına çıktığı öğrenildi. S.D. ve A.T., kısa sürede yurtdışından dönmez ve soruşturma çerçevesinde ifade vermezlerse, haklarında soruşturma açılacak.

ABD VE ALMANYA...

Yurtdışına çıkan şüphelilerin, Ahmet Can gibi ABD'ye gitmiş olabilecekleri düşünülüyor. Almanya'ya gitmiş olmaları da değerlendiriliyor. İki ülke üzerinde durulmasının nedeni, şüphelilerin, Teftiş Kurulu ekiplerinin takipleri sonrasında ABD ve Almanya'ya telefon açarak bilgi vermeleri olduğu öğrenildi.

KARARTMADAN SONRA

Teftiş Kurulu'nun böcek soruşturması sırasında, şüphelilerin, karartma ve engelleme girişimleri ortaya çıkmıştı. Soruşturma yapan kişilerin, şüpheliler tarafından takip edildikleri belirlenmişti. Teftiş Kurulu ekibini takip eden kişilerin, farklı yerlere telefon açtıkları ve bilgi verdikleri ortaya çıkmıştı. Soruşturma esnasında, TÜBİTAK ve bazı kanallardan böceğin koyulma ve çalışma tarihleri ile ilgili net bilgi elde edilememesi yönünde girişimler de olmuştu.

'ABD İLE ARAMIZI AÇMAYALIM'

Fethullah Gülen'in son olarak internete düşen ses kaydı, Başbakanlık'taki böcek bulunmasından sonra Gülen örgütünün paniğe kapıldığını ve dikkatleri başka yöne çekme arayışına girdiğini ortaya çıkardı. Bu ayrıntı, 18 Şubat'ta internete düşen son ses kaydında, cemaatın yayın organı Samanyolu TV'nin Müdürü Hidayet Karaca ile Gülen'in konuşmalarında yer aldı. Ses kayıtlarına göre, cemaat, Başbakan Erdoğan'ın eviyle ofisinin dinlenmesi işini ABD'ye yıkmak istiyordu. 25 Ekim 2013 tarihli ses kaydında, Karaca'nın, "Bugün Amerika'nın Almanya'yı dinlediği ortaya çıktı ve bununla alakalı da bir gündem oldu. Geçtiğimiz günlerde de bizim Türkiye Başbakanı'nın da böyle böcek iddiası çıkmıştı"Amerika herkesi dinliyor" diye bir haber yapmanın faydası olur mu" sorusuna, Gülen, "Bence Amerika ile aramızı çok bozmamak lazımdır. Başkaları ne derse desin, biz demeyelim" yanıtını veriyordu.

'Böcek'çi polislere ihraç

24.02.2014 13:22 İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın hakkında kırmızı bültenle arama iması yaptığı böcek soruşturmasının ana şüphelisi S.D. hakkında, "Görevi izinsiz terk etmek sebebiyle meslekten ihraç istemiyle" soruşturma başlatıldı. SABAH'ın yurtdışına kaçtığını duyurduğu, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın da durumunu teyit ettiği S.D., yurtdışı görevi sırasında soruşturma başlayınca Türkiye'ye çağrıldı. Dönmemek için sahte olduğu değerlendirilen rapor alan ancak Başbakanlık Teftiş Kurulu'nun ısrarı üzerine Türkiye'ye gelen S.D., Kurul'a verdiği ifadenin ardından raporunun kontrolü için heyete sevk edilince görevi izinsiz bırakarak yurtdışına çıkış yaptı. Teftiş'in S.D.'ye yardım ettiği konusunda güçlü şüphe taşıdığı A.T.'nin ise bir çete operasyonunda hakkında dava açıldığı ve çeteye yardımdan meslekten ihraç edildiği öğrenildi. SABAH S.D. ve A.T.'nin yurtdışına kaçtığını yazmış ama Zaman Gazetesi A.T.'nin kaçmadığını, S.D.'nin ise görevli olarak yurtdışında olduğunu ileri sürmüştü. Ancak gazete, A.T.'nin meslekten ihraç edildiğini, S.D.'nin ise görevini izinsiz olarak bıraktığını haberinde paylaşmadı. Bu arada, A.T.'nin 15 Şubat'ta yeniden yurda giriş yaptığının tespit edildiği öğrenildi. (Sabah)

BAŞBAKAN'IN OFİSİNE BÖCEK YERLEŞTİREN KİŞİ AHMET K.

26.02.2014 13:06 Başbakanlık konutuna böcek koyan kişinin Ahmet K. olduğu belirlendi. Ahmet K.'nın, CIA ve MOSSAD'ın eğitim merkezi olan Jamestown Vakfı'na Taraf yazarı Emre Uslu ve cemaatin referansıyla gittiği de ortaya çıktı.

Başbakan Erdoğan'ın konutuna dinleme cihazı koymakla suçlanan polis Ahmet K.'nın son 3 yılda 23 ayrı yurt dışı çıkışını eşinin rahatsızlığını bahane ederek rapor alıp gerçekleştirdiği tespit edildi. Ahmet K'nın son 2 yılda 233 gün yurt içi 275 gün yurt dışı olmak üzere toplam 508 gün rapor aldığı tespit edildi.

Washington'a gidiş geliş hattı kurmuş

Bir suç örgütüyle irtibatlı olduğu, dedektör temin ettiği, kredi kartı borçlarını suç örgütü üyelerine ödettiği yönünde de tespitlerin bulunduğu Ahmet K.'nın, en son irtibatta olduğu ve bilerek yardım ettiği suç örgütü tarafından Kıbrıs'ta lüks bir otelde ağırlandığı da istihbarat kaynaklarınca tespit edildi. K.'nın 2011 yılı itibariyle gerçekleştirmeye başladığı 23 ayrı yurt dışı çıkışının büyük bir bölümünü Washington'a yaptığı ve burada Jamestown Vakfı tarafından düzenlenen seminer ve kurslara katıldığı öğrenildi.

Mossad'ın mekanında

Başbakanlık konutuna böcek koymak iddiasıyla 6 Ocak 2014'te meslekten çıkarma cezası alan Ahmet K.'nın ABD'deki adresi dikkat çekti. MOSSAD ve CIA desteğiyle kurulan ve iki örgütün katkısıyla faaliyet gösteren Jamestown Vakfı'nın kurslarına katılan K.'nın buraya Taraf yazarı Emre Uslu Emre Uslu ve cemaatin ABD'deki referansıyla katıldığı öğrenildi. (Takvim)

(23 Şubat 2014, 13:30), son güncel.: (26 Şubat 2013, 13:06)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=5859    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Damat Darbeyi Biliyormuş

05.10.2021 11:16 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 1..
Tamamı 5.10.2021

Asker-Polis Mahremlere 143 Gözaltı

07.10.2021 07:51 Ankara merkezli 43 ilde, FETÖ/PDY silahlı terör örgütü mensuplarının deşifresine yönelik yapılan çalışmalar sonucunda, Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet bünyesindeki toplam 117 'mahrem imam' ile 'gaybubet evi' isim..
Tamamı 7.10.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

06.10.2021 10:42 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 6.10.2021

Darbede TRT İşgali davası

07.10.2021 11:26 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 7.10.2021

Baykal Kaset Kumpası davası

05.10.2021 13:46 Ankara'da, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile bazı eski MHP'li yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin görüntülerin internette yayınlanmasıyla ilgili Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de aral..
Tamamı 5.10.2021

Büyük Bölge Sorumlusu Yakalandı

06.10.2021 13:14 Afyon'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FÖTÖ) soruşturması kapsamında hakkında 8 yıl 9 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan sözde Büyük Bölge Talebe Mesulü olan Bylock kullanıcısı Nizamettin Yıldız polisin düzenlediği operas..
Tamamı 6.10.2021

Tahşiyecilere Kumpas'ta 2. dava

05.10.2021 14:21 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "Tahşiyeciler grubuna" kumpas kurduğu gerekçesiyle FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve eski emniyet müdürleri ile Zaman..
Tamamı 5.10.2021

Dink'te Firari Sanıklar Yargılanıyor

05.10.2021 14:21 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin davada dosyası ayrılan FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu 13 firari sanığın yargılanmasına devam edildi. 29 Eylü..
Tamamı 5.10.2021

Can Dündar-MİT Tırları davası

07.10.2021 11:48 İstanbul'da, MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin davada bir müşteki yönünden dosyası ayrılan firari sanık Can Dündar'ın yargılanmasına devam edildi. Duruşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatının davaya k..
Tamamı 7.10.2021

AK Partili Başkana Kumpas İtirafı

07.10.2021 12:15 Zonguldak'ta, Fetö'nün yargı ve emniyet içinde etkin olduğu dönemde, 2009 yılında gerçekleştirilen Çelik-2 operasyonu kapsamında yapılan operasyona dahil edilen dönemin AK Partili Belediye Başkanı Murat Sesli hakkındak..
Tamamı 7.10.2021

Odatv Yargısı Yargılanıyor

07.10.2021 11:44 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından 'İstanbul'daki Odatv soruşturması ve davası'nda yer alan eski 33 hakim ve savcının 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak' suçların..
Tamamı 7.10.2021

Dicle'de Fetöcü Rektöre Hapis

05.10.2021 14:08 Diyarbakır'da, Dicle Üniversitesi'nin eski rektörü Ayşegül Jale Saraç ve yardımcısı Aytekin Sır, yargılandıkları Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Diyarbakır'daki akademik yapılanmasına ilişkin dava sona erdi. 23 Eyl..
Tamamı 5.10.2021

Akıncı Üssü: Darbe Zararı davası

05.10.2021 14:02 Ankara'da, Milli Savunma Bakanlığı'nın, 15 Temmuz darbe girişiminde darbecilerin Akıncı Üssü'ne verdiği zararın tazmini için aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 500 sanık hakkında açtığı davada keşif..
Tamamı 5.10.2021

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

05.10.2021 12:59 Ankara'da, İstanbul Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından "Balyoz" soruşturması ve davasında görev alan 50 eski hakim ve savcı hakkında, "devletin güvenliğine ve siyasal ..
Tamamı 5.10.2021

Sakarya 34 sanık: Altın Lale Derneği

06.10.2021 10:06 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada, kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi 2'si firari 34 sanığın tutuksuz yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 6.10.2021

Sakarya 11 Sanık: Yasadışı Dinleme

06.10.2021 09:59 Sakarya'da, eski Sakarya emniyet müdürleri Mustafa Aktaş ve Ali Bilkay'ın da aralarında bulunduğu, 3'ü firari, 10'u eski emniyet mensubu 11 sanığın yasadışı gizli dinleme ve diğer bazı suçlamalarla yargılandığı davanın..
Tamamı 6.10.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
52.550.165