Tam
EskidenYeniye
 

Azerbaycan'dan cemaate darbe

Azerbaycan'da Gülen Cemaati'ne ait 11 okul ve 13 dershane kamuya devredildi. 17 Aralık operasyonu sonrası Türkiye'de gün yüzüne çıkan cemaat tabanlı 'paralel yapı'nın yurt dışında çeşitli ülkelerde de benzer bir yapıya gittiği ortaya çıkmıştı. Son olarak Azerbaycan'da cemaate ait okulların başında bulunan Enver Özeren'in Fethullah Gülen'e yazdığı mektup Azeri bir sitede yayınlanmış, mektup içeriği nedeniyle Azerbaycan'da şok etkisi yapmıştı. Mektupta yapının Azerbaycan'da birçok kamu kurumunda kadrolaştığı belirtilmekte, cemaatin yabancı ülkelerde bulunan nüfuzu kullanılarak, Azerbaycan üzerinde baskı kurulması istenmekteydi. Cemaat medyası bu mektubun varlığını yalanlasa da Azerbaycan'daki gelişmeler aksini gösteriyor. Özbekistan ve Rusya'da da cemaatin faaliyetleri daha önce yasaklanmıştı. Cemaatin ABD istibarat kuruluşu CIA'nın paravanı olarak görev yaptığı, bu okullarda çalışan öğretmen ve yetkililerin bir çoğunun ABD istihbaratı adına faaliyet gösterdiği şüpheleri dile getirilmişti.

Önceki haber title=Sonraki haber

06.03.2014 12:44 Paralel yapının Türkiye’dekine benzer bir yapılanmaya gittiğinin ortaya çıktığı Azerbaycan’da cemaate yönelik yaptırımlar gelmeye başladı. Azerbaycan'da Gülen Cemaati'ne ait 11 okul ve 13 dershane kamuya devredildi. Aralarında Bakü'deki Çağ-Kafkas Üniversitesi'nin de bulunduğu eğitim kurumları, Azerbaycan Petrol Ve Gaz Şirketi 'Socar'a bağlandı.

17 Aralık operasyonu sonrası Türkiye'de gün yüzüne çıkan "paralel yapı"nın yurt dışında da çeşitli ülkelerde benzer bir yapıya gittiği ortaya çıkmıştı. Son olarak Azerbaycan'da cemaate ait okulların başında bulunan Enver Özeren'in Fethullah Gülen'e yazdığı mektup Azeri bir sitede yayınlandı.

Mektupta yapının Azerbaycan'da birçok kamu kurumunda kadrolaştığı ifade edilmiş, cemaatin yabancı ülkelerde bulunan nüfuzunu kullanarak, Azerbaycan üzerinde baskı kurulması istenmişti.

Azeri hükümeti, 17 ve 25 Aralık darbe girişimlerinin ardından paralel yapının Azerbaycan'daki faaliyetlerini incelemeye almıştı.

Kısa adı ANS olan "Azerbaycan News Service" televizyon kanalı ve çeşitli internet sitelerinde ülkede cemaate ait bazı eğitim kurumlarının kamuya devredildiği belirtildi.

Haberde aralarında Bakü'deki Çağ-Kafkas Üniversitesi'nin de bulunduğu cemaate ait 11 okul ve 13 dershanenin Azerbaycan Petrol ve Gaz Şirketi 'Socar'a Bağlı "Azerbaycan Uluslararası Eğitim Merkezi" bünyesine alındığı açıklandı.

Azerbaycan devlet petrol şirketi "Socar" başkan yardımcısı Halik Memmedov da yaptığı açıklamada haberi doğruladı.

Memmedov, ülkede eğitimin kalitesini yükseltmek istediklerini, artık bu okulların "Azerbaycan Uluslararası Eğitim Merkezi"nin bünyesinde eğitimlerine devam edeceğini söyledi. (A Haber)

------------------------------------------------------------------------------

İŞTE O MEKTUP

Cemaat'in Azerbaycan yapılanmasının yaşadığı panik Fethullah Gülen'e gönderilen mektupla ortaya çıktı. Çağ Öğretim İşletmeleri yöneticisi Enver Özeren'in Fethullah Gülen'e yazdığı mektupla paralel yapının Azerbaycan'da da Türkiye'dekine benzer bir ağ kurmaya çalıştığı ortaya çıktı.

Azerbaycan istihbaratının üzerlerinde baskı kurmaya başladığını mektubunda nalatan Özeren, Fethullah Gülen'den deşifre olan kadroların değiştirilmesini talep ediyor.

Azeri "Axar.az" internet sitesinde yayınlan mektup (http://axar.az/news/10490), 17 Aralık ve 25 Aralık darbe girişimlerinin Azerbaycan'da da büyük tepkiyle karşılandığı anlaşılıyor.

İşte Fethullah Gülen'e gönderilen o mektubun orjinali:

(http://axar.az/upload/8375307531429322b9dd1393830194_nurcusened.jpg):İŞTE MEKTUBUN TAM METNİ

"Muhterem Fetullah GÜLEN Hocaefendi! Size acil şifalar diler, sağlık ve sıhhatinizi yüce Allah'tan niyaz ederim. Hizmet hareketimizin Azerbaycan'daki durumu ile ilgili kanaatlerimi dikkatinize iletmek istiyorum.

Azerbaycan Cumhurbaşkanlığındaki arkadaşımızın çalışmaları ve yardımları sayesinde İçişleri, Adliye, Maliye, Acil Durumlar ve Eğitim bakanlıklarında kadrolaşma faaliyeti arzu ettiğimiz istikametde gelişmiştir. Özellikle Azerbaycan Gençler Teşkilatı'na çok sayıda genç hizmet erinin alınması hizmet faaliyetimiz açısından fevkalade önem arzetmektedir. Şöyle ki, Azerbaycan'da önemli devlet görevlerine genç kadrolar bu teşkilattan seçilerek atanmaktalar. Azerbaycan'daki hizmet faaliyetinin Türkiye'deki malum hadiselerden etkilenmemesi istikametinde azami ölçüde gayret sarfedilmesi gerekmektedir.

Muhterem Efendimi Lâkin esefle kaydetmem gerekir ki, Türkiye’deki malum olaylar Azerbaycan'daki faaliyetimiz de önemli ölçüde etkilemiş bulunmaktadır. Devlet kadrolarına atanmış arkadaşlarımızın tespit ve takip edilmelerinden ciddi endişe duymaktayız. Daha çok dikkat merkezinde olanlar ise Türkiye'den gelip eskiden beri Azerbaycan'da hizmet eden arkadaşlarımızdır. Azerbaycan'daki hizmet eden ekibin revize edilmesinin faydalı olacağı kanaatindeyim. Zira eski ekibin etrafına Azerbaycan istihbaratı tarafandan elemanların yerleştirildiği yönünde ciddi şübheler bulunmaktadır. Sık-sık bilgi sızması bu yöndeki kuşkularımızı artırmaktadır. Örneğin Azerbaycan milli istihbaratının akademisini kazanmış talebemiz tespit edilerek akademiden kovulmuştur. Azerbaycan parlamentosundaki milletvekili arkaşımız da ciddi sıkıntılarla karşılaşmakta ve durumunun sıkıntılı olmasından şikayetçi. İşadamı arkadaşlarımız sürekli takip edilmekteler. Azerbaycanda'ki şehir, bölge ve semt imamı arkadaşlarımızı mevcut durumun taleplerine uygun şekilde hizmet faaliyetini sürdürmeleri konusunda uyarmakta fayda olacaktır. Esnaf toplantılarını yürüten ve belletmen arkadaşlarımızı daha dikkatli olmaları konusunda talimatlandırmış bulunmaktayız.

Muhterem Efendim! Mevcut durumla ilgili yurtddışındaki lobilerden Azerbaycan hükümetine edilecek baskının buradaki hizmet erlerinin yükünü bir hayli rahatlatabileceğim düşünmekteyiz. Cumhurbaşkanlığındaki arkadaşımızın bildirdiğine göre şu an Azerbaycan devleti ABD ile ilişkilerinin iyileştirilmesi istikametinde lobi faaliyetlerinin artırmış bulunmaktadır. ABD'deki arkadaşlarımızın bunu dikkate alarak Azerbaycan devleti nezdinde lehimize çalışma yürütmesinin gerekli olduğunu düşünmekteyiz.

Muhterem Efendim! Aynı zamanda tüm bakanlık ve devlet kurumlarındaki arkadaşlarımıza da durumun hassasiyetini izah ederek tedbirleri artırmaları yönünde uyarmış bulunmaktayız. Özellikle Azerbaycan Cumhurbaşkanlığındaki arkadaşımıza daha dikkatli olunması ve tedbirleri artırması yönündeki tavsiyenizi ilettim.

Muhterem Efendim! Sözkonusu durumla ilgili önerilerimizi dikkatinize takdim ederek Sizin bu konuda değerli fikirlerinizi bizlere iletmenizi temenni etmekteyiz.

1. Benim ve diğer arkdaşlarımızın yerini daha genç kadroların almasının büyük faydası olacağı kanaatindeyim.

2. Azerbaycanla ilgili bazı mühim plan ve projelerimizi geçici olarak askıya almak istiyoruz.

3. Azerbaycan'daki, özellikle Bakü'deki Öğrenci yurtları ve evlerindeki imam ve belletmen arkadaşlarımızın çok önemli bir konu olmadan toplantı yapmamalarının daha iyi olacağını düşünüyoruz.

4. Azerbaycan'daki esnaf arkadaşlar ve diğer hizmet erlerinden toplanmış himmet paralarının elden iletilmesi ve özel kurye ile taşınmasının daha güvenli olacağı kanaatindeyiz.

Saygılarımla Enver ÖZEREN"

------------------------------------------------------------------------------

CEMAAT MEKTUBU YALANLADI

Cemaat medyası 3 Mart 2014 tarihinde Türk medyasında da yayınlanan mektubun varlığını ertesi gün 4 Mart 2014 tarihinde yalanladı. Zaman gazetesinde bu konuyla ilgili şu haber yayınlandı (http://www.zaman.com.tr/dunya_kara-propaganda-amacli-mektuba-yalanlama_2203106.html):

"Kara propaganda amaçlı mektuba yalanlama.. Azerbaycan ve Türkiye'deki bazı internet sitelerinde, kara propaganda amaçlı yayınlanan sahte mektuplar konusunda hukuki mücadele başlatıldı. Azerbaycan'da Türk okullarının çatı kuruluşu olan Azerbaycan Uluslararası Eğitim Kurumları Merkezi Başkanı Enver Özeren'in adından Fethullah Gülen Hocaefendi'ye yazıldığı iddia edilen mektubun düzmece olduğu ifade edildi.

Konuyla ilgili basına açıklamada bulunan Özeren, söz konusu sitelerde yer alan haberde Fethullah Gülen Hocaefendi'ye hitaben kendisinin yazdığı iddia edilen mektubun tamamen düzmece ve sahte ve kara propaganda olduğunu söyledi. Mektubu Azerbaycan'daki eğitim kurumlarının başarısını çekemeyenlerin sahte imzasını kullanarak art niyetle kaleme aldığını kayd eden Özeren, bu konuda hukuki süreci başlattıklarını hatırlattı. Enver Özeren, '' Bizim bütün faaliyetlerimiz 22 yıldır binlerce insanın gözleri önünde cereyan eden bir iştir." ifadesini kullandı. Sahte mektubun içeriğinin doğru olmasının mümkün olmadığını dile getiren Özeren, bazı karanlık odakların Türkiye'deki siyasi gündemi Azerbaycan'a da taşımak istediğinin altını çizdi.

Enver Özeren," Azerbaycan'ı Türkiye'deki olayların içerisine çekmek istiyorlar. Biz, Azerbaycan kanunları çerçevesinde, bu ülkenin Eğitim Bakanlığı'na bağlı faaliyet gösteriyoruz. Azerbaycan'daki faaliyetlerimiz bu ülkenin ilgili kurumlarının bilgisi dahilinde ." ifadesini kullandı.

Özeren sözlerini şu şekilde tamamladı '' Tarafsız, mesuliyetli ve vicdanlı habercilik prensipleriyle bağdaşmayan, karalama, dezenformasyon türü haberler yazan bazı medya kuruluşlarını, hak olanı hak gibi yazmaya, yalan ve iftira kampanyalarına alet olmamaya davet ediyoruz''

Söz konusu mektubun girişindeki hitap şekli ve Fethullah Gülen Hocaefendi'nin isminin bile yanlış yazılması ülkede alay konusu oldu. Türkiye'deki bazı basın organlarının söz konusu Azeri internet sitelerini kaynak göstererek bu konuda haber yapması ise dikkat çekti. (Cihan)"

------------------------------------------------------------------------------

AZERBAYCAN'IN KARARI CEMAAT MEDYASINI YALANLADI

İlginç gelişmeler peşpeşe yaşandı. Şöyle ki, Mektup ilk olarak 3 Mart'ta "Axar.az" Azerbaycan sitesinde yayınlandı. Aynı gün Türk medyasınca da alıntılanan habere ertesi gün yani 4 Mart'ta cemaat medyasından yalanlama geldi. Ancak bu haberde de görüldüğü gibi iki gün sonra, 6 Mart'ta da Azerbaycan devlet yetkilileri cemaat okullarını kamulaştırdı. Yani Azerbaycan'daki gelişmeler, Türkiye'deki paralel devlet iddiaları ile mektuptaki iddiaların o ülkenin yönetimince ciddiye alındığını gösteriyor. Hatırlanacağı gibi Özbekistan ve Rusya'da da cemaatin faaliyetleri daha önce yasaklanmıştı. Bu ülkelerde cemaatin ABD istibarat kuruluşu CIA'nın paravanı olarak görev yaptığı, bu okullarda çalışan öğretmen ve yetkililerin bir çoğunun ABD istihbaratı adına faaliyet gösterdiği şüpheleri dile getirilmekteydi. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

(06 Mart 2014, 12:44)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=5879    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
64.673.259