Tam
EskidenYeniye
 

Körler sağırlar birbirini ağırlar

Ergenekon soruşturmasını başlatan, Odatv soruşturması sonrası ise görevinden alınan eski Emniyet Müdürü Ali Fuat Yılmazer cemaate ait bir canlı tv yayınına katılarak Başbakan Erdoğan hakkında şok suçlamaların da yer aldığı bazı iddialarda bulundu: 'Başbuğ'un tutuklanmasını bizzat Erdoğan istedi.. Oda TV soruşturması Başbakan'ın talimatı üzerine başlatıldı.. Başbakan'dan gelen talimatlar oldu. Ama benim ne yapıp yapmadığım o dosyalarda var. Emredersiniz efendimci olmadım.. Odatv soruşturması sonrasında görevden alındım..' Adı cemaat tabanlı paralel yapıya mensup emniyet müdürleri arasında geçen Yılmazer'in cemaat televizyonundaki bu şaşırtıcı sözlerine dikkatle bakıldığında ise çelişkiler görülüyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

19.03.2014 12:53 Ergenekon ve Balyoz gibi önemli davalarda görev alan emekli istihbarat müdürü Ali Fuat Yılmazer ilk kez canlı yayına katıldı ve çok konuşulacak açıklamalar yaptı. Ergenekon soruşturmasını başlatan, Odatv soruşturması sonrası ise görevinden alınan eski Emniyet İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer cemaate ait BUGÜN TV'de Tarık Toros'un sorularını cevapladı. "Körler sağırlar birbirini ağırlar" deyimini hatırlara getiren ilginç yayında Yılmazer, Başbakan Erdoğan hakkında şok suçlamaların da yer aldığı şaşırtıcı iddialarda bulundu:

Yılmazer'in açıklamalarının satırbaşları şöyle:

- İlker Başbuğ'un tutuklanmasını Başbakan istedi. Ergenekon ve KCK soruşturmasının her safhasında Başbakan'ın bilgisi vardı. Tutuklamalar onun bilgisi dahilinde yapıldı.

- Ergenekon'un tüm safhalarını operasyon öncesi Başbakan ile görüştüm, bilgi verdim. Hep destekleyici oldu.

- Oda TV soruşturması Başbakan'ın talimatı üzerine başlatıldı.

- Ergenekon'un bütün safhalarını en ince ayrıntılarına kadar Başbakan'a bildirdim.

BAŞBUĞ TUTUKLANSIN TALİMATI BAŞBAKAN'DAN

- İlker Başbuğ dosyası Başbakan'a her seferinde arz edildi. Adalet Bakanı ve Başsavcı vekili ile Başbakan görüştü. Başbakan tutuklansın talimatı verdi.

- Başbakan'dan perspektif almadan hiç bir KCK operasyonu yapılmadı. Operasyonun tüm bilgilerini Başbakan'a aktardım, talimatını uyguladım.

- KCK soruşturmasında suça karışmış MİT'çileri yakaladık. Başbakan'a da bilgi verdim. MİT bilgi vermiyordu.

- 25 canlı bombayı İstanbul sokaklarında yakaladık. Şiddet eylemleri yapanların MİT ile ilişkisine rastladım. MİT biliyor ama bize bilgi vermiyor.

- 7 Şubat'a gelene kadar, KCK operasyonlarından Başbakan'ın bilgisi ve talimatı vardı. Biz bu talimatları uyguladık.

- Başbakan'dan gelen talimatlar oldu. Ama benim ne yapıp yapmadığım o dosyalarda var. Emredersiniz efendimci olmadım.

- Emniyetten kaybolan dinleme cihazları: Ali Fuat Yılmazer görev yaptığı dönemde 2007-2011 döneminde bir tane bile kanunsuz dinleme yoktur. En belirgin olanı, en tartışılanı Hanefi Avcı'dır. 7 suç duyurusu kovuşturmaya yer olmadığı gerekçesiyle kapanmıştır. Kitabında yazıyor bunları.

KAYIP DİNLEME CİHAZLARI

- Kaybolan cihazlar diye bir şey yok. O havadan dinleme cihazıdır. Öyle bir cihaz ki, kendi baz fonksiyonu var. TİB'e müraacat etmeden, GSM firmaları ile işbirliği yapmadan dinleme yapabildiğiniz cihazlardır.

- Emniyette var şimdi kaybolmuş diyorlar. Ben kullanmadım, görmedim. Benim dönemimde öyle bir şey kullanılmadı. Benim dönemimde olmayan bir cihaz kaybolamaz. Bu cihazlardan sorumlu şubeler var. Yok olamaz, varsa böyle bir şeyler bulunur. Bundan sorumlu birimler var. Şu anda MİT ve Jandarma'da bu cihazlar vardır.

HRANT DİNK CİNAYETİ

- Nedim Şener'in Kırmızı Cuma kitabı çok açık bir şekilde Hrant Dink cinayetini karartma çabasıdır. Ailesi ve avukatı bilmelidir.

- Hrant Dink'in en önemli tehdit kaynağı Veli Küçük'tü.

- Ergenekon operasyonundan sonra azınlıklara yönelik tehditler kesildi.

ŞİKE DAVASI

- Şike davası tesadüfi delillerle yapılmış bir soruşturmadır.

- Başbakan şike operasyonuyla ilgili tüm safahati biliyordu.

- Cemaatten bir perspektif gelmesi gibi bir şey yoktu

- Şike'de Fenerbahçe 'yi hedef almak gibi bir şey yoktu. Özellikle bir camia hedef alınmış olduğunu sanmıyorum.

ODA TV SORUŞTURMASI

ODATV soruşturması sonrasında görevden alındım. Geceyarısı saat 01.00'den sonra görevden alındım. Benim konumumda biri için normal bir görevden alınma değildir. Eğer hükümet beni Oda TV soruşturmasına yönelik nedenlerle görevden aldıysa, benim hakkımda bir soruşturma açılması gerekirdi. Ancak böyle bir soruşturma açılmadı. Kamuoyundaki tepkisellik, benim görevden alınmam için bir neden oluşturmuştur. Operasyon sürecinden alınarak, sürecin önü kesilmeye çalışılmıştır.

Samimi dostlarımla Ergenekon soruşturmasına ilişkin sürecin özeleştirisini yaptım. Üzerimizdeki baskılar, toplum üzerindeki tehdit edici güç karşısında, hızlı gelişen süreç içinde, geliştirdiğimiz, hızlı yürüttüğümüz bir süreçtir. Ama kasıtlı olarak yapılmış, belli bir insanın, suçsuz bir insanın suçlu haline getirecek kasıtlı bir davranış yoktur.

------------------------------------------------------------------------------

ÇELİŞKİLER

Yılmazer'in sözleri bu şekilde.. Adı cemaat tabanlı paralel yapıya mensup emniyet müdürleri arasında geçen Yılmazer'in sözlerine dikkatle bakıldığında ise bazı çelişkiler açıkça görülüyor. Şöyle ki; Odatv soruşturmasının Başbakanın emriyle başlatıldığını söyleyen Yılmazer, konuşmasının ilerleyen bölümlerinde ise bizzat Başbakanın emriyle Odatv soruşturmasından alındığını belirtiyor..

Bir taraftan Başbakanın talimatlarıyla hareket ettiğini iddia eden Yılmazer, diğer taraftan 'emredersiniz efendimci olmadım' diyerek kendisini masum göstermeye çalışıyor.

Esasen konuşmasının son cümlesi hariç Yılmazer'in, kendisine yönelik suçlama ve özeleştiri yapmadığı, kendini masum göstermeye çalıştığı da görülebiliyor.

Yılmazer, 'Başbuğ'un tutuklanmasını bizzat Başbakan istedi' diyerek de bize göre en şaşırtıcı ve inanılmaz bir iddiada bulunuyor.

KCK hakkındaki iddiaları da benzer özellik taşıyor. Oysa kamuoyuna yansıyan görünüm çok farklı.

Kaldı ki bu satırların yazarı olarak bizim dikkat çekmek istediğimiz çok çarpıcı bazı ayrıntılar var. Sadece Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Ali Fuat Yılmazer değil hatırlanacağı gibi Savcı Zekeriya Öz de Odatv ve diğer Ergenekon soruşturmalarından alınmıştı. Özel yetkileri kaldırılan Zekeriya Öz, İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekilliği makamına getirilmiş, bu şekilde maaşına zam işine son anlamına da gelebilecek bir atamaya maruz kalmıştı.

Özellikle Savcı Öz'ün Ergenekon ve Odatv soruşturmalarından bu şekilde alınmasına bu satırların yazarı olarak tepki vermiş, Başbakan Erdoğan'a yönelik tepkimizi yazılarımızda göstermiştik. Bir kesimin tepkisini üzerimize çekmek pahasına, hiç bir şeyden çekinmeden doğru olduğuna inandığımız görüşlerimizi yansıtmaya çalışmıştık. Hem Savcı Öz hem Yılmazer çok saygı duyduğumuz görevlilerdi. Bu sözlerimizin ispatı olan yazılar hala sitemizde aynen yayınını sürdürmektedir. (1)

Ancak geçen süreçte bu konuda yanıldığımızı gördük. Bu durumu da yine çeşitli yazılarımızda somut bulgular göstererek aktardık. (2)

Ayrıca Başbakan Erdoğan'a bir kez daha tepki göstermiştik. (3) Çünkü İlker Başbuğ'un tutuklanmasına hep karşı çıkmıştı. Bu tavrını adeta üzerine basa basa açıktan ve sıkça gösterdi. Ergenekon davasına bakan mahkeme heyetini de Başbuğ'un tutukluluğu nedeniyle açıkça eleştirdi.

KCK soruşturmalarına yönelik Başbakanın tavrının Başbuğ olayından farklı olmadığı da söylenebilir.

Tüm bunlardan sonra da Başbakanı bu yönlerden suçlamaya kalkmak bize göre insafsızlıktır. Samimiyet ve iyi niyet değil art niyet ve içten pazarlık taşındığını gösteren bir yaklaşımdır.

MİT AJANLARI VE KCK OLAYI

Hatırlayalım o günleri.. 7 Şubat 2012 sürecinde KCK içindeki MİT ajanları konusunu gündeme getiren savcılar, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı tutuklamaya kalkarak aslında Fidan'a açık desteği nedeniyle onun üzerinden Başbakan'a uzanmaya çalışmışlardı. Paralel yapı olduğu ilerleyen süreçte net şekilde anlaşılan güçler, bu yolla Başbakan'ı terörü kışkırtan bir kişi olarak göstermeye kalkışmıştı. MİT krizi konusunda çok sayıda detaylı yazılar kaleme almıştık. Kuru kuru iddiadan kaçınmış, yazıların hepsinde dayandığımız somut bulguları göstermiştik. (4)

Evet hatırlayalım o günleri.. Başbakan adeta kendisini yırtarcasına terörü bitirmek için çırpınıyor, çok büyük bir siyasi risk alıyordu. Hal böyle iken birileri kalkıp ona -MİT ajanları vasıtasıyla- terörü azdırmaya çalışan kişi lekesi sürmeye kalktı. Evet cemaat medyasında o günlerde yapılan tam olarak buydu. Yayınlara bakıldığında leke sürme çabası görülecektir.

BAŞBUĞ'UN TUTUKLANMASI

İlker Başbuğ'un tutuklanmasına doğrusu biz de sevinmiş ve doğru olduğunu savunmuştuk. Çünkü çok sayıda somut bulgu vardı. Bu görüşümüzü değiştirecek yeterli bulgular bize göre hala ortaya çıkmış değildir. Bizim görüşümüz o gün de buydu bugün de budur. Hem Paralel Yapı'ya hem Ergenekon'a karşıyız. Halk iradesine karşı olan her yapılanmaya karşıyız.

Biz Başbuğ'a arka çıkıyor, tutuklanmasını eleştiriyor diye Başbakan'a o dönem tepki göstermiştik. Görüldüğü gibi Başbakan'ın bu konulardaki, yani hem Başbuğ, hem terör konusundaki tavırları gayet açık iken ona aksi yönde suçlamalar yöneltmek.. Odatv soruşturmasını Başbakan başlattı deyip sonra da beni o soruşturmada görevden aldı demek.. Bu yaklaşım bize göre insafsızlık..  Daha da ötesi, paralel yapılanmanın bir başka çabası olarak görünüyor.

Kaldı ki, yıllardır herşeyi gizli dinlemelerle kaydettiği açığa çıkan yapılanmanın Başbakan'la ilgili bu dediklerini ispat için delil sunamadığını, sadece iddiada bulunmakla yetindiğini de görüyoruz.

MARİFET CÜPPEDE Mİ?

Geçtiğimiz günlerde şok edici bir skandal ortaya çıktı. Binlerce kişinin terör örgütü şüphesiyle yıllardır yasadışı şekilde gizlice dinlendiği anlaşıldı. İlgili savcılar hemen açıklamalar yapıp aksini iddia ettiler, kendilerini savunmaya çalıştılar. Ancak bizzat yeni atanan başsavcının açıklamasıyla hem bu dinlemelerin varlığı hem de mahkeme emri olmadan yani yasadışı yapıldığı doğrulandı. (5)

Bir başka örnek olarak, Başbakan'ın kendi oğlu ile yaptığı bir telefon görüşmesi de mahkeme emri ile yapılmış gibi sunuldu. Hatta bir partinin (chp) meclis toplantısında açıkça herkese dinletilerek yasaya aykırı bir suç işlendi. Ancak yine başsavcının açıklamasıyla o dinleme için bir mahkeme emri olmadığı, hatta o görüşmenin iddia edildiği gibi 17 Aralık soruşturma dosyası kapsamında yer almadığı da anlaşıldı.

Bu ve diğer örneklerden de görüldüğü gibi yasal diyerek gösterilmeye çalışılan bir iki değil binlerce işlemden sözediyoruz. Ve kimbilir daha ne kadar yasadışı işlem ilerleyen günlerde ortaya çıkacak. İşlem yapanların hakim, savcı ya da polis müdürü olması o işlemlerin yasal olması için yeterli mi sayılmalıdır?.. Nasrettin Hocanın kavuğunu cübbesini çıkarıp adamın önüne koyması ve "Keramet kavukla cübbede ise buyur sen giy, mektubu da sen oku" demesinde olduğu gibi marifet cüppede değil. Önemli olan yapılan işlemlerin kanunlara uygun yapılıp yapılmadığı. Dediğimiz gibi birkaç yasadışı işlemden sözetmiyoruz. Binlercesi söz konusu. Bu ise geriye tek bir açıklama bırakıyor. O da bu kadar geniş ölçekte yapılan yasadışı işlemlerin paralel yapılanmaya ait olduğudur. Ve bu da bir film değil gerçek. Biz inanıyoruz ki, toplum olarak hala tam olarak algılayamadığımız korkunç bir gerçekle karşı karşıyayız. Yaranın sıcaklığı geçtikçe nasıl acısı daha fazla hissedilirse, paralel yapılanmanın ne kadar büyük bir tehlike olduğu da zaman ilerledikçe daha fazla hissedilecektir.

Kimsenin tarafından değiliz. Kimsenin karşısında da değiliz. Doğru yaptığına inandığımız herkesi savunur, yanlış yapanları ise eleştiririz. Birilerine geldiği gibi bize bavullarla belge gelmiyor. Biz analizciyiz. Bulguların birbiriyle örtüşmesi ile olayları analiz edip sonuçlara varmaya çalışıyoruz. Bir şüphe varsa bunu gösteren bulgular olmalıdır. Nasıl olay yeri ekipleri delil taraması yapar ve saç kılı vesaire gibi bulunan deliller şüpheyi güçlendirirse, nasıl olayla ilgili sorgulanan kişilerin ve tanıkların beyanları şüpheyi güçlendirirse, analiz de işte böyle somut bulguları birarada değerlendirerek şüphe ile örtüşüp örtüşmediğine bakar. Bavulla belge servisi kamuoyunu yönlendirmeye de hizmet edebilir. Matematiksel işlemlerde nasıl sağlama yaparak sonucun doğruluğunu kontrol etmek diye bir yol varsa analiz yapılarak da yani zaman içerisinde gelişen olaylar, tanıklar, belgeler ve bilgiler birarada değerlendirilerek de bir çeşit sağlama yapılabilir.

Sonuç olarak, saygın diye bildiğimiz kimi hakim, savcı ya da polislerin içten pazarlıklı ve art niyetli karakterde kişiler oldukları, Türkiye Cumhuriyeti devletine değil başka ülkeyle paralel (6) bir yapılanmaya hizmet ettikleri, talimatları üst makamlardaki amirlerinden değil cemaat yapılanmasındaki abilerinden aldığı yönünde kamuoyunda bir şüphe oluşmuş bulunuyor. Giderek güçlenen bu şüphe somut bulgulara dayanıyor.

(Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

(1) Kontrgerilla.com/mansetara_act.asp?aranacak=savcioztayin
(2) Kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=5791
(2) Kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=5887
(2) Kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=5811
(3) Kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=5513
(3) Kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=5121
(4) Kontrgerilla.com/mansetara_act.asp?aranacak=mi.xox.tkriz
(5) Kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=5863
(6) Kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=5775
(6) Kontrgerilla.com/mansetara_act.asp?aranacak=paral.xox.-usa

(19 Mart 2014, 12:53)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=5899    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin ?şok mangası? yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında ?işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
57.895.015