Tam
EskidenYeniye
 

Paralel yapıdan vatana ihanet!

Hükümete karşı kumpas kuran paralel yapı gözünü kararttı. Ulusal güvenliği hedef alan karanlık şebeke, Suriye'deki terör örgütlerine karşı önlemlerin ele alındığı toplantıyı dinledi. Casusluk şebekesi, savaş olasılığının da ele alındığı toplantının kaydını Youtube'da yayınladı. Ülke güvenliğini riske sokan ihanete casusluk soruşturması açıldı. Youtube'a tedbir kondu. Seçim günü yaklaştıkça tahriklerin arttığı hatta vatana açıkça ihanet düzeyine geldiği görülüyor. Seçimden önceki son iki gün içerisinde buna benzer başka şok gelişmelerin de yaşanabileceği, seçmen tercihlerini etkilemek için büyük tahriklerin meydana gelebileceği ileri sürülüyor. Bu ve diğer sızdırmaların ardında paralel yapılanmanın olduğuna şüphe duyulmuyor. Buna dair çok sayıda somut bulgu gösterilebilir. Geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan bir ses kaydında, paralel yapının gerekirse Türkiye'yi feda edebileceği güçlü olan ABD'nin yanında yer alınması durumunda karlı çıkılacağı belirtiliyordu. İşte çok sayıdaki bu somut bulgu, o ses kaydında gerekçesi belirtilen tercihin yapıldığını ve Türkiye'nin değil bir başka ülkenin anavatan olarak seçildiğini gösteriyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

28.03.2014 11:04 Dün şok bir gelişme yaşandı. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun başkanlığında MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Dışişleri Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu ve Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Yaşar Güler’in yaptığı Suriye'li terör örgütü IŞİD tehdidine karşı alınacak önlemler ve değerlendirmeleri ortam dinlemesiyle kaydetti ve Youtube'de yayınladı. Bu şekilde ülkenin en mahrem bilgileri dünyaya deşifre edildi. Suriye’deki iç savaş nedeniyle yapılan ve hayata geçirilmeyen güvenlik değerlendirmesi deşifre edilince ülke ve vatandaşların güvenliği de tehlikeye girdi. Bu şok gelişme üzerine önce TİB tarafından Youtube erişim engellendi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı da soruşturma başlattı.

Hükümeti devirmek için her türlü karanlık yöntemlere başvuran paralel yapı ihanette sınır tanımıyor. Hükümeti zor durumla düşürmek için Suriye’deki Türkmenlere yardım görüten MİT TIR’larına baskın yapmaya bile göze alan karanlık çete, bu ülkedeki terör örgütlerinin Türkiye’ye yönelik potansiyel tehdidinin değerlendirildiği çok gizli toplantının kayıtlarını yayınladı. Türkiye’yi El Kaide’nin tam hedefi haline getiren kasetleri açıklayan paralel örgüt, kendi çıkarları için devletin ve milletin güvenliğini de tehlikeye atmaktan çekinmedi. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun başkanlığında MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Dışişleri Müsteşarı Ferdidun Sinirlioğlu ve Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Yaşar Güler’in yaptığı IŞİD tehdidine karşı alınacak önlemler ve değerlendirmeleri ortam dinlemesiyle kaydetti. Bununla da yetinmeyen örgüt, ‘Suriye’ye yönelik eylem senaryoları’nın tartışıldığı toplantının kaydını İran ve Suriye hesabına çalışan kişiler üzerinden o ülkelere servis edildiği öne sürüldü. Youtube üzerinden de kayıtlar yayınlanarak ülkenin en mahrem bilgileri dünyaya deşifre edildi. Suriye’deki iç savaş nedeniyle yapılan ve hayata geçirilmeyen güvenlik değerlendirmesi deşifre edilince ülke ve vatandaşların güvenliği de tehlikeye girdi.

Casusluk soruşturması başlatıldı

Gülen cemaatinin ABD ve İsrail başta olmak üzere birçok ülke ile birlikte çalıştığı, Türkiye’de önemli görevlerdeki cemaat mensuplarıyla bir takım bilgileri CIA’ya verdiği iddia edilmişti. Paralel yapının kozmik toplantıyı dinleyip yayması bu iddiaları güçlendirdi. Ses kaydının gündeme bomba gibi düşmesinden sosyal medyada ve bazı internet sitelerinde Milli Güvenlik Kurulu’nun olağanüstü toplanacağı yönündeki haberler yayıldı. Ancak, Cumhurbaşkanlığı iddiaları yalanladı. Cumhurbaşkanı Gül de Müsteşar Sinirlioğlu ile İstanbul’da görüştü. Casusluk kapsamına alınan soruşturmayı, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Fethi Şimşek yürütecek. Soruşturmaya, “Anayasal düzene karşı işlenen suçlar” bölümü bakacak. Şimşek,TİB’in ilk başkanlığını yapan bilişim konusunda uzman bir isim. 7.5 yıl TİB Başkanlığı yapan Şimşek 1 Aralık 2012’de kendi isteğiyle, savcılık görevine geri dönmüştü. RTÜK de güvenlik toplantısının illegal dinlenmesine ilişkin haberler konusunda yayın yasağı getirdi.

Bu Türkiye Cumhuriyeti’ne bir savaş ilanı

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, paralel yapının vatana ihanet sızdırmasını “Türkiye Cumhuriyeti’ne yönelik açık bir saldırı. Bu ortam dinlemesi açık bir şekilde Türkiye Cumhuriyeti devletine savaş ilanıdır” diye değerlendirdi. Casusluğun cezasız kalmayacağını belirten Davutoğlu, “Türkiye Cumhuriyeti devletini zaaf içinde gösterme çabası içindedirler. Bunlar Suriye rejimiyle, El Kaide ile işbirliği içinde. Vatan toprağı Süleyman Şah Türbesi’nin korunmasına dönük çalışmalarımıza sekte vurmak istemekte ve askerlerimizin güvenliğini tehdit etmişlerdir. Bu cezasız kalmayacaktır. Bu ülkenin ve devletin itibarı hepimizin itibarıdır.”

Bunlar milletimizin düşmanı

Dışişleri Bakanlığı da yazılı açıklamasında, ulusal güvenlikte birinci derecede yetkili olan devlet görevlilerinin katılımıyla kriz yönetimi toplantısı gerçekleştirildiği bildirildi. Toplantının ses kayıtlarının bazı bölümlerinin tahrif edilerek yayınlandığı belirtilen açıklamada, toplantıda Türkiye’nin, herhangi bir saldırı karşısında Süleyman Şah Saygı Karakolu’nu savunma iradesinin tam olduğu, gereken adımların kararlılıkla atılacağı teyit edildiği kaydedildi. Dışişleri Bakanı makamı gibi devletin en hassas güvenlik konularının ele alındığı bir mekandaki gizli toplantının kaydedilerek servis edilmesinin Türkiye’nin ulusal güvenliğine alçakça bir saldırı, casusluk faaliyeti ve son derece ağır bir suç olduğu bildirildi. Bu olayın Türkiye’nin karşı karşıya olduğu siber ve elektronik saldırı tehditlerinin boyutunu gözler önüne serdiği ifade edilen açıklamada “Bunu yapan ihanet şebekeleri devletimizin ve milletimizin düşmanlarıdır” denildi.

Dışişleri’nde böcek taraması

İhanet kasedinin yayınlandığı Youtube’a da erişim engellendi. Dışişleri’nden Telekominikasyon İletişim Başkanlığı’na (TİB)’e gönderilen yazıda, Youtube’daki bazı içeriklerin ulusal güvenliğe birinci derece tehdit oluşturduğu, bu adreslere erişimin derhal engellenmesinin önem taşıdığı belirtildi. Dışişleri Bakanlığı ve Konutu’nda da çok titiz bir böcek araması başlatıldı.

VATANA İHANETİN BELGELERİ

Seçim günü yaklaştıkça tahriklerin arttığı hatta vatana açıkça ihanet düzeyine geldiği görülüyor. Bu sızdırmanın ardında paralel yapılanmanın olduğuna şüphe duyulmuyor. Çünkü Suriye'ye yardım götüren MİT tırlarına yapılan baskının paralel bağlantısı somut bulgularla ortaya çıkmıştı. Ardından geçtiğimiz günlerde sınırlarımızı ihlal eden Suriye savaş uçağının düşürülmesine de cemaat medyasında ilginç tepkiler verilmiş, sınırların ihlal edildiği açık iken uçağın düşürülmesi eleştirilmişti. Diğer taraftan gizli dinlemeler ve medyaya sızdırılması konusunda paralel yapıya karşı başlatılan çeşitli soruşturmalar kapsamında somut delillere ulaşılmış, çeşitli illerde aralarında şube müdürleri ve amirlerinin de bulunduğu 72 emniyet görevlisi açığa alınmıştı. Halen süren soruşturmalarda sayının artması bekleniyor. Bu sayının büyüklüğü paralel yapının emniyet teşkilatını nasıl sardığını çarpıcı şekilde gösteriyor. Diğer taraftan bu kişilerin sadece tespit edilebilenler olduğu söylenebilir. Diğer bir detay ise, 7 Şubat 2012'de meydana gelen MİT krizinin de gösterdiği gibi paralel yapı, ele geçiremediği MİT'e karşı dikkat çekici ölçüde saldırıya geçmiş bulunuyor. O tarihten sonraki cemaat medyasının yayınlarına bakıldığında sürekli MİT'in hedef gösterildiği söylenebilir. Emniyetteki geçtiğimiz aylarda yaşanan geniş çaplı görev değişiklikleri sonrası bazı çok gelişmiş dinleme cihazlarının kayıp olduğu da ortaya çıkmıştı. Habere konu olan ortam dinlemesinin bu tür bir paralel operasyon ile kaydedilip medyaya servis edildiği sanılıyor. Bu konuda söylenebilecek diğer bir detay da, paralel yapılanmanın liderlerinin yaşadığı ABD'yi kendisine anavatan seçtiğine ve Türkiye'yi feda ettiğine yönelik çok sayıda somut delillerin ortaya çıkmış olması, vatana ihanet derecesine varan bu eylemleri anlaşılır kılıyor. Bu bulguları 26 Mart 2014 tarihli "CIA, Gülen'i MİT'ten koruyor" başlıklı haberimizde biraraya getirmeye çalışmıştık.

"CIA, Gülen'i MİT'ten koruyor" başlıklı habere ulaşmak için tıklayınız

(Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

(28 Mart 2014, 11:04)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=5912    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'ye 'La Casa de Papel' Darbesi

17.11.2021 10:44 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında Dışişleri Bakanlığında üst düzey görevli 53 örgüt mensubu ile bir 'mahrem imam', Dışişleri Bakanlığında aktif görev yaptığı anlaşılan bir Bylock kullanıcısından yola çıkılarak de..
Tamamı 15.11.2021

Şike Kumpası Yargısına dava

15.11.2021 15:27 İstanbul'da, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' kumpasında yer aldıkları gerekçesiyle 38 eski savcı ve hakim hakkında iddianame hazırlandı. 5 Kasım'daki gelişmeye g..
Tamamı 15.11.2021

Gülen'in Casuslarına 56 Yıl Hapis

15.11.2021 12:12 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesi sona erdi. Altaylı'ya..
Tamamı 15.11.2021

ABD Görevlisinin Hapsi Onandı

17.11.2021 11:12 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Nazmi Mete Cantürk'e 'FETÖ'ye yardım' suçundan verilen 5 yıl hapis cezası istinaf incelemesini tamamlayan İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi tarafın..
Tamamı 17.11.2021

Balyoz kumpasında 'Taraf' davası

15.11.2021 13:46 İstanbul'da, yeniden görülen ve 7 sanık hariç beraat kararıyla sonuçlanan 'Balyoz Planı' davasında bazı sanıklara kumpas kurulduğu iddiasına ilişkin haklarında dava açılan Taraf gazetesi yazarları Mehmet Baransu, Yasem..
Tamamı 17.11.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

17.11.2021 10:56 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 17.11.2021

Kuleli: Gülen ve Doktorları davası

15.11.2021 15:15 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) lideri Fetullah Gülen ile 11 askeri doktorun, Kuleli Askeri Lisesi'nde eğitim gören 33 öğrenci hakkında sahte sağlık kurulu raporları düzenleye..
Tamamı 15.11.2021

Zirve Katliamı: Fetö Kumpası davası

16.11.2021 12:18 Malatya'da, biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) çıkarları doğrultusunda yalan ifadeyle bazı kişilerin mağdur olmasına sebebiyet ..
Tamamı 16.11.2021

Darbede TRT İşgali davası

15.11.2021 15:23 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 15.11.2021

Ergenekon Yargısı Yargılanıyor

15.11.2021 12:53 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpas davalarından 'Ergenekon' davasına bakan 8 eski hakim ve savcının, 'suç uydurmak ve görevi kötüye kullanmak' suçlarından Yargıtay'da yargılanmalarına devam edildi. 1..
Tamamı 15.11.2021

Donanma Darbe davası

16.11.2021 12:14 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 16.11.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

15.11.2021 13:22 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimiyle ilgili açılan dava kapsamında 10'u tutuklu 17 sanığın yargılanmasına devam edildi. 3 Kasım'da Balıkesir 3. Ağır Ceza Mahkemesince görülen duruşmaya, tutuklu..
Tamamı 15.11.2021

Balıkesir: 6 sanıklı Darbe davası

15.11.2021 13:16 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 6 sanığın yargılanmasına devam edildi. 11 Ekim'de Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkeme..
Tamamı 15.11.2021

İstanbul Üniversitesi Fetö davası

15.11.2021 14:08 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) İstanbul Üniversitesi'ndeki akademik yapılanmasına ilişkin aralarında eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Fatih Gürsul'un da bulunduğu 10 sanığın, ..
Tamamı 15.11.2021

FETÖ Medya Yapılanması davası

15.11.2021 14:01 İstanbul'da, daha önce karara bağlanan 25 sanıklı FETÖ medya yapılanması davasının, 8 sanık yönünden Yargıtayca bozulmasının ardından yeniden görülmesine devam edildi. 26 Ekim'de İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde y..
Tamamı 15.11.2021

Fetö MASAK Yapılanmasına 3 Hapis

15.11.2021 12:41 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) yapılanması kapsamında 8 sanığın yargılandığı davada 7 sanık için karar çıktı. 4 Kasım'da Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde görül..
Tamamı 15.11.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
52.968.346