Tam
EskidenYeniye
 

Flaş!!! Önder Aytaç´a gözaltı

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun makam odası dinlenerek sızdırılan Suriye tapesi soruşturmasında Taraf gazetesi yazarlarından Önder Aytaç dün akşam gözaltına alındı. Aytaç, ifade vermesinin ardından bu sabah serbest bırakıldı. Aytaç'ın cemaate ait Samanyolu TV'de katıldığı bir programda yaptığı açıklamalar, bakanlıktaki güvenlik toplantısının dinlenmesinden daha önceden haberdar olduğunu gösteren bir içerik taşıyordu. Diğer taraftan aynı kapsamda gözaltına alınmaya çalışılan diğer Taraf yazarları Mehmet Baransu ile Emre Uslu'ya ise ulaşılamadı. Baransu'nun ABD'ye kaçtığı ileri sürülürken, Uslu'nun ise 1 hafta önce gittiği Belçika'da olduğu öğrenildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

29.03.2014 11:39 Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun makam odası dinlenerek sızdırılan Suriye tapesi soruşturması kapsamında Taraf gazetesi yazarlarından Önder Aytaç gözaltına alındı. Soruşturmayı yürüten Ankara Cumhuriyet Savcısı Tekin Küçük’ün talimatıyla öğretim görevlisi gazeteci-yazar Önder Aytaç için gözaltı talimatı verildi.

Fethullah Gülen cemaatine yakınlığıyla bilinen ve bir dönem Polis Akademisi'nde öğretim üyeliği de yapan Önder Aytaç’ın evine baskın düzenlendi. Ancak Aytaç evinde bulunamadı. Önder Aytaç, daha sonra emniyete giderek teslim oldu.

İFADE SONRASI SERBEST BIRAKILDI

Dün akşam gözaltına alınan Önder Aytaç, Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde ifade verdi. Aytaç, ifade işlemlerinin ardından saat 06.00 sıralarında serbest bırakıldı.

Aytaç’ın bakanlıktaki güvenlik toplantısının dinlenmesinden daha önceden haberdar olduğu ileri sürülüyor. Aytaç’ın 26 Mart Çarşamba günü Samanyolu Haber TV’de katıldığı programda dinleme kayıtlarından haberdar olduğu intibası uyandırdığı kaydedildi.

Önder Aytaç, katıldığı programda “Ortalığı kızıştırmak isteyen ve bu kızıştırmada daha önceki dönemlerde mağduru, eziği oynamış olmaktan dolayı oy devşiren bir yapı benzer şeyleri şu anda da oynamış olmak istiyor. Suriye’deki Süleyman Şah Türbesi’nin IŞİD’in eline geçmesi sağlanacak, bu IŞİD olmayabilir ama başkası da olabilir. Türk toprağındaki Türk bayrağı indirilecek. TSK özel kuvvetler kameralar eşliğinde operasyon yapacak. Kara harekatı değil sınırlı gösterişli bir operasyon olacak. Türk bayrağı yerine asılacak. Operasyon için her şey oluşturuldu, seçim öncesi de en büyük malzeme bu olacak. Yani Süleyman Şah Türbesi’nin gece görüş cihazları da bakım için bu çerçevede Türkiye’ye getirilmiş olacak” diye konuşmuştu.

"Paralel yapıdan vatana ihanet!" haberini okumak için tıklayın

MEHMET BARANSU VE EMRE USLU KAÇTI!

Operasyon kapsamında gazeteci Mehmet Baransu'nun da gözaltına alındığı iddia edildi. Ancak Baransu'nun kaçtığı öğrenildi. Mehmet Baransu 2 saat önce Twitter hesabından New York uçağında olduğunu yazdı. Operasyonu haber alan Mehmet Baransu'nun, gözaltına alınmamak için yurt dışına kaçtığı ileri sürüldü. Baransu, Twitter'dan havaalanında çektiği bir pozu da paylaşıp altına ''Anamı, babamı oy kullanmaları için yolcu ediyorum'' diye yazdı.

Hakkında yakalama kararı bulunduğu söylenen bir diğer gazeteci Emre Uslu'nun ise şu anda Brüksel'de olduğu için gözaltına alınamadığı iddia ediliyor. Emre Uslu, gözaltılardan yaklaşık bir hafta önce Belçika'nın başkenti Brüksel'e gitmişti. Sosyal medyada hakkındaki "operasyondan kaçtığı" iddialarına "Seçimler için geri döneceğim" şeklinde karşılık vermişti.

------------------------------------------------------------------------------

BAŞBAKANLIK'TAN USLU VE AYTAÇ'A SUÇ DUYURUSU

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatları, daha önce Twitter hesaplarından yaptıkları paylaşımlar nedeniyle Önder Aytaç ve Emre Uslu hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundular.

Başvuruda, "Uluslararası casusluk faaliyeti ile elde edilen gizli görüşme kayıtlarının Youtube'a konulan 'konu başlığı' ve şüphelilerin yürüttükleri psikolojik harp taktikleri içinde kullandıkları 'Başçalan' ismi ile yapılması ve en son bu casusluk olayını da sahiplenmeleri, casusluk faaliyeti hakkında önceden açıklamaları dikkate alındığında, bu suçun da olağan şüphelileri içinde olmaları muhtemeldir" denilerek, "yurt dışına kaçma ihtimali olan" Aytaç ve Uslu hakkında "gerekli tedbirlerin alınması" istendi.

Erdoğan'ın avukatları Ali Özkaya, Muammer Cemaloğlu ve Burhanettin Sevencan, Twitter hesaplarından "suç teşkil eden dinlemeleri yayınlamaları" nedeniyle geçtiğimiz günlerde suç duyurusunda bulundukları Aytaç ve Uslu ile ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına dün bir başvuru yaptı.

Avukatlar, Aytaç ve Uslu hakkında şikayet konusu soruşturmayı yürüten Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Bilişim Suçları Soruşturma Bürosu Savcısı Mehmet Ali Ethemoğlu'na verdikleri dilekçede, Uslu ve Aytaç hakkında değişik tarihlerde Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduklarını, savcılığın da şikayet konusunu soruşturduğunu belirtti.

"Son günlerde basın yayın organları ve sosyal medyada, Fethullah Gülen grubuna/örgütüne mensup bazı kamu görevlileri ile gazeteci ve eski polislerin yurt dışına kaçtığı, diğerlerinin de kaçacağı, yarınki seçimden hemen sonrası için ABD, Belçika, Kanada ve İsrail'e uçak bileti aldıklarının konuşulup yazıldığı" ifade edilen dilekçede, şunlar kaydedildi:

"Dün itibarıyla (27 Mart 2014), ülkemizin en kritik ve gizli toplantılarının yapıldığı makamlardan birisi olan Sayın Dışişleri Bakanımızın makamında, Dışişleri Bakanı, Dışişleri Müsteşarı, MİT Müsteşarı ve Genelkurmay 2. Başkanının Suriye ile ilgili çok gizli bir toplantısının ortam dinlemesi yoluyla olduğu söylenen bir şekilde ve 'uluslararası casusluk' faaliyeti kapsamında dinlendiği ve şüphelilerin Twitter hesapları olarak açtıkları ve kullandıkları 'Başçalan' ismi altında, 'Başçalanın Seçim Güdümlü Savaş Planı 1-1, www.youtube.com' adresinden internete servis edildiği görülmektedir. Bu casusluk faaliyeti ile ilgili olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının soruşturma başlattığı basına yansımıştır."

"Önder Aytaç'ın, bu yayın internete düşmeden bir gün önce, Samanyolu kanalında, Suriye ile savaşa girilme ihtimali olduğu yönünde bilgisinin olduğunu söylediği" ifade edilen dilekçede, "Uluslararası casusluk faaliyeti ile elde edilen gizli görüşme kayıtlarının Youtube'a konulan 'konu başlığı' ve şüphelilerin yürüttükleri psikolojik harp taktikleri içinde kullandıkları 'Başçalan' ismi ile yapılması ve en son bu casusluk olayını da sahiplenmeleri, casusluk faaliyeti hakkında önceden açıklamaları dikkate alındığında, bu suçun da olağan şüphelileri içinde olmaları muhtemeldir" denildi.

Dilekçedenin ekinde, Aytaç ve Uslu'nun "basına yansıyan bilet örneklerinin" bulunduğu bildirilerek, "ileride soruşturmaların sonuçsuz kalmaması için şüpheliler ile ilgili gerekli tedbirlerin alınması" talep edildi.

Dilekçenin "şüpheliler" kısmında ise Aytaç ve Uslu'nun yanı sıra, "www.berabergoturdukbizbuyollarda.com" adlı internet sitesi içerik sağlayıcıları da yer aldı.

BAŞBAKAN'DAN ZAMAN YAZARLARINA SUÇ DUYURUSU

Öte yandan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, attıkları twitlerle kendisine hakaret ettikleri iddiasıyla Today's Zaman Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş ile Zaman gazetesi yazarı Mehmet Kamış hakkında da suç duyurusunda bulundu.

------------------------------------------------------------------------------

CUMHURBAŞKANI GÜL: O TOPLANTININ TALİMATINI BEN VERDİM

Dışişleri Bakanlığı'nda 13 Mart'ta düzenlenen 'Suriye' ve 'Süleyman Şah Saygı Karakolu' ana başlıklı güvenlik toplantısının ortam dinlemesine maruz kalışının yankıları sürüyor. Dün cuma namazını İstanbul Fatih Ormanı Camii'nde kılan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, çıkışta konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin 900 kilometrelik sınırı olan Suriye'den gelecek tehditlere karşı daima teyakkuzda olduğunu kaydeden Gül, yurtdışındaki tek vatan toprağı Süleyman Şah Türbesi'ne yönelik muhtemel tehditleri hatırlatarak, 'Orayla ilgili Türkiye'nin kabullenemeyeceği birçok durumun sözkonusu olma ihtimali ortaya çıktı' dedi.

CASUSLUK FAALİYETİ

'Bir taraftan Türkiye'yi Suriye'deki savaşa katma provokasyonlarına karşı dikkatli olmak, diğer taraftan da yurtdışındaki toprağımızda Türk bayrağına karşı herhangi bir saldırının olmamasıyla ilgili, ilgili devlet birimlerine hep talimat verdik. Bunları oturun, konuşun ve gerekli tedbirleri, senaryoları hep tartışın diye. Dışişleri Bakanı'nın başkanlığında, makam odasında, devletin en önemli güvenlik bürokrasisinin başındaki kişilerin biraraya gelip bu tedbirleri konuştukları bir toplantının takip edilmesi, dinlenmesi, izlenmesi çok büyük bir cüretkarlıktır' diyen Gül, internette servis edilen dinleme kaydının 'devletin güvenliğine yönelik hiç görmedikleri şekilde bir casusluk faaliyeti' olduğunu ifade etti. Gül, 'Çünkü, toplantıda bulunanlar, devlet güvenliğiyle ilgili, devlet bürokrasisinin en üstündeki insanlardır. Onunla ilgili hem müsteşar, hem sayın Bakan hem sayın Başbakan'la hep görüştüm. Ne gerekirse yapılacak ve bu faaliyeti kimler düşündü, kimler organize etti, kimler katıldı, kimler katkı verdi ve kimler yaptı muhakkak ortaya çıkarılacaktır.

------------------------------------------------------------------------------

KAYITTA TAHRİFAT YAPILMIŞ

Ahmet Davutoğlu'nun makam odasındaki güvenlik toplantısını önce dinleyip kayda alan, sonra da YouTube sitesine yükleyen çetenin, MİT Müsteşarı Fidan'ın cümlelerinden kelime çıkararak tahrifat yaptığı ortaya çıktı. Bazı kesimlerin 'savaş çığırtkanı' gibi göstermeye çalıştığı Fidan'ın, toplantıda sıklıkla Suriye'de IŞİD'den gelecek terör eylemlerine dikkat çektiği öğrenildi.

YouTube video sitesine yüklenen 'Seçim güdümlü savaş planları' başlıklı iki bölümden oluşan kayıtta, Dışişleri'nde gerçekleştiği belirlenen toplantıdaki ifadeler uzun uzun yer aldı. 21 dakikalık ön görüşmeden alındığı öğrenilen ses kaydında Suriye'deki son dönemde yaşanan gelişmelerle Suriye sınırları içinde bulunan Türk toprağı Süleyman Şah Türbesi'ne olası bir saldırı durumunda yapılacaklar konuşuluyor. Türkiye'nin Suriye'ye silah ve asker göndermesi seçenekleri, gerekirse müdahalede bulunulabileceği ifadelerinin yeraldığı kaydın tahrif edilip montajlanarak servise konulduğu ortaya çıktı.

FİDAN MONTAJLANDI

Ses kaydında Hakan Fidan'a ait olduğu öne sürülen seslerde montaj yapıldığı öğrenildi. Konuşmada özellikle Fidan'ı savaş çığırtkanlığı yapmakla suçlayan kesimlerin servis ettiği haberlerde yoğun dezenformasyon olduğu belirtilirken, Fidan'ın gerçek konuşmasının farklı bir şekilde gerçekleştiği kaydedildi. Alınan bilgilere göre Fidan, konuşmasında, savaşa girmenin doğru olmayacağının altını çiziyor. 1000 kilometrelik bir sınırın olduğu Suriye'de savaşın 3 yıldan beri sürdüğünü hatırlatan Fidan, IŞİD'in yaratacağı terör eylemlerine sıklıkla işaret ediyor. Fidan'ın cümlelerinin aradan kelime çıkarmak suretiyle montajlandığı ifade edildi. Ön görüşmeler sonrasında kozmik odaya geçen bakan Davutoğlu ve beraberindeki heyetin yaptığı 4 saatlik görüşmede ise sunumların yapıldığı ve tüm görüşmelerin tutunak altına aldığı öğrenildi.

İKİ SORUŞTURMA BİRDEN

Dışişleri Bakanı Davutoğlu'nun çalışma ofisinden alındığı belirlenen ses kayıtlarını incelemeye alan güvenlik kaynakları, ihanet sarmalını ortaya çıkarmak üzere iki soruşturma dosyası birden açtı. Dün itibariyle teknik araştırmalarına hız veren 17 kişilik MİT ekibi çalışmalarını sürdürürken, açılan soruşturma dosyalarının 'casusluk inceleme' ve 'teknik inceleme' başlıklarıyla olduğu kaydedildi.

ALINAN CİHAZLARA DİKKAT

Paralel örgütün Irak'ın Kerkük kentinde dinleme santrali kurduğunu ortaya çıkaran Yeni Şafak, aynı çetenin, 2008 yılında Suriye'yi Irak'ın kuzeyindeki Musul kentine bağlayan Rabia kapısından yüksek teknoloji ürünü ortam dinleme sistemleri geçirdiğine de dikkat çekmişti. İsrail'den satın alınan cihazların Türkiye'ye kaçak olarak sokulduğu ve devletin en kritik birimlerinin her biri 55 bin dolar olan bu cihazlarla dinlenmiş olabileceği vurgulanmıştı.

Temaslara büyük takip

Mısır'da demokratik seçimlerle başa gelen ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ile darbeyle devrilmeden önce Kahire'de görüşen MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın, Mısır temasları sırasında paralel şebeke tarafından yakın markaja alındığı ortaya çıktı. Fidan'ın Kahire'ye geliş programını bir elçilik personeli aracılığıyla öğrenen şebeke, bilgi almakta zorladığı dönemlerde Kahire'ye özel temsilci bile göndermiş. Fidan'ın son Mısır ziyaretinin içeriği hakkında istediği düzeyde bilgi alamayan çetenin, Irak'taki temsilcisini Kahire'ye yolladığı öğrenildi. T.B. isimli özel temsilcinin Mısır'a Büyükelçilik misafiri olarak gittiği, Fidan'ın Kahire temasları hakkında gerekli bilgileri topladığı ve ardından bu bilgileri Pensilvanya'ya ilettiği öğrenildi. Kahire'den alınan her bilginin iki günde bir raporlar halinde ABD'ye gönderildiği iddia ediliyor.

MÜSLİM ÖNCE ABD'YE

Dışişleri ve MİT yetkililerinin Suriye'deki muhalif gruplarla görüşme trafiğinin hız kazandığı bir dönemde Kahire'deki bir toplantıya katılan PYD lideri Salih Müslim'in Büyükelçilik rezidansındaki görüşmelerinin de daha Dışişleri'ne gelmeden Pensilvanya'ya servis edildiği ileri sürüldü.

Pardo izlemesi

Hakan Fidan'ın, MOSSAD Başkanı Tamir Pardo ile Kahire'de gerçekleştirdiği görüşmeleri de bölgedeki 3 kritik adamını kullanarak takip eden paralel çete, Mısır'daki diğer kritik görüşmeleri de yakından kayda aldı. Bölgesel gelişmelerle birlikte hızlı görüşme trafiğinin yaşandığı Ortadoğu ve Kuzey Afrika yapılanması içinde önemli merkez haline dönüşen Irak ve Mısır, paralel yapı için önemli iki alan olma özelliğini her zaman korudu. Cemaatin bu iki ülkedeki her gelişmeyi mercek altında tuttuğu ifade ediliyor.

------------------------------------------------------------------------------

MÜFETTİŞLER AYTAÇ'IN İFADESİNİ ALMIŞ

17.04.2014 11:07 14 Nisan'da Önder Aytaç'ın Çankaya İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde ifade verirken Av. Fidel Okan'ın twitter hesabında yayınladığı fotoğrafların perde arkasını aralandı. Başçalan hesabını yönettiği iddiasıyla emniyette ifade verdiği söylenen Aytaç bu iddiaları yalanlamıştı. İfadesinin başçalan hesabıyla ilgisi olmadığı söyleyen Aytaç'ın yalanı ortaya çıktı

İFADE VERDİĞİ YÖNÜNDE FOTOĞRAFLAR BASINA SIZMIŞTI

SON.TV'nin haberine göre, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Aytaç hakkında paralel yapının ürettiği ses kayıtlarının servis edildiği Başçalan hesabını yönettiği iddiası ile davacı olmuş, Önder Aytaç, Çankaya İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde önceki gün ifade verdiği iddia edilmiş, ifade verirken çekilen iki kare fotoğrafı ise basına sızmıştı. Önder Aytaç'ın avukatı ise bir açıklama yapmış ve ifade vermediği yönünde demeç vermişti. Ancak hem Önder Aytaç'ın, hem de avukatının kamuoyunu yanılttığı ortaya çıktı.

AVUKATI BAŞÇALAN HESABIYLA İLGİSİ YOK DEMİŞTİ

Basına sızan fotoğraflar ile birlikte Önder Aytaç'ın Başçalan hesabı için ifade verdiği iddiaları üzerine Önder Aytaç ve Avukatı durumu yalanlamıştı. Önder Aytaç'ın Avukatı Çağatay Sakaoğlu, Aytaç'ın gözaltına alınmasının söz konusu olmadığını ifade etmiş, "Cuma akşamı (14 Nisan) Önder Aytaç'ın ikamet adresine polisler gelmiş ancak kendisinin Malatya'da bulunması sebebiyle eve tebligat bırakmışlar. Kendisi tebligatı alarak, karakola gittiğinde ise söz konusu tebligatın polis akademisindeki görevine son verilmesine ilişkin olduğunu ve kendisine zimmetli bilgisayarın iadesi için çağrıldığını öğrendi. Aytaç'ın karakola gitmesinin başçalan isimli hesapla hiçbir ilgisi yoktur. Bu konudaki haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Öte yandan, kendisinin polis akademisinde görevine ilişkinde İçişleri Bakanlığınca idari bir soruşturma yürütüldüğünü öğrendik ayrıntılarını bilmiyoruz. Sözleşmesinin uzatılmamasına ilişkin de dava açacağız" şeklinde konuşmuştu.

FOTOĞRAFLARIN SIZMASI SONRASINDA EMNİYETTE ALARM

Fotoğrafların basına sızmasından sonra Önder Aytaç'ın karakolu araması üzerine Çankaya İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde büyük bir operasyon başladı. Fotoğrafın kim ve kimlerin çektiğini tespit etmek için vukuat raporu düzenlendi. Karakola ait bütün kameralar incelemeye alındı. Şüpheli bulunan kişiler günlük vukuat raporuna eklenerek ifadelerine başvurulmak üzere karakola çağırıldı.

Çankaya İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanan vukuat raporunda Önder Aytaç ve Avukatının kamuoyuna yaptığı açıklamalar yalanladı. Vukuat raporunda , "14.04.2014 günü saat 14:00 sıralarında Necatibey Caddesi No: 70 adresinde bulunan Çankaya İlçe Emniyet Müdürlüğü Adli İdari Kısım Amirliğinde meydana gelen Özel Hayatın gizliliğini ihlal olayı ile ilgili olarak 11.04.2014 günü saat 15:00 sıralarında Emniyet Genel Müdürlüğü'nün ..... sayılı yazısına istinaden Çankaya İlçe Emniyet Müdürlüğü bölgesi dahilinde ikamet eden Yrd. Doç. Dr. Önder Aytaç'ın istinabe ile ifadesinin alınması Emniyet Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı'nca görevlendirilen Polis Başmüfettişi Mustafa Kuru, Dr. Asım Öz tarafından istenmiş olduğunu Yrd. Doç. Dr. Önder Aytaç isimli şahsın ikametine Polis memuru göndererek evrak konusu gereği Çankaya İlçe Emniyet Müdürlüğüne davet edilmesini istediğini şahsın adresinde bulunmaması sebebi ile kendisine ait cep telefonu ile irtibat bilgilerinden arayarak şahsı Çankaya İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne davet ettiği, 14. 04.2014 günü saat 16:40'da Yrd. Doç. Dr. Önder Aytaç'ın Çankaya İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne gelmiş olduğunu ve evrak konusu ile ilgili tebligat yapılmasını talep ettiğini kısım görevlisinin bilgi vermesi sonrasında...." ifadelerine yer verildi. (Sabah)

(29 Mart 2014, 11:39), son güncel.: (17 Nisan 2014, 11:07)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=5914    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'ye 'La Casa de Papel' Darbesi

17.11.2021 10:44 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında Dışişleri Bakanlığında üst düzey görevli 53 örgüt mensubu ile bir 'mahrem imam', Dışişleri Bakanlığında aktif görev yaptığı anlaşılan bir Bylock kullanıcısından yola çıkılarak de..
Tamamı 15.11.2021

Şike Kumpası Yargısına dava

15.11.2021 15:27 İstanbul'da, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' kumpasında yer aldıkları gerekçesiyle 38 eski savcı ve hakim hakkında iddianame hazırlandı. 5 Kasım'daki gelişmeye g..
Tamamı 15.11.2021

Gülen'in Casuslarına 56 Yıl Hapis

15.11.2021 12:12 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesi sona erdi. Altaylı'ya..
Tamamı 15.11.2021

ABD Görevlisinin Hapsi Onandı

17.11.2021 11:12 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Nazmi Mete Cantürk'e 'FETÖ'ye yardım' suçundan verilen 5 yıl hapis cezası istinaf incelemesini tamamlayan İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi tarafın..
Tamamı 17.11.2021

Balyoz kumpasında 'Taraf' davası

15.11.2021 13:46 İstanbul'da, yeniden görülen ve 7 sanık hariç beraat kararıyla sonuçlanan 'Balyoz Planı' davasında bazı sanıklara kumpas kurulduğu iddiasına ilişkin haklarında dava açılan Taraf gazetesi yazarları Mehmet Baransu, Yasem..
Tamamı 17.11.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

17.11.2021 10:56 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 17.11.2021

Kuleli: Gülen ve Doktorları davası

15.11.2021 15:15 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) lideri Fetullah Gülen ile 11 askeri doktorun, Kuleli Askeri Lisesi'nde eğitim gören 33 öğrenci hakkında sahte sağlık kurulu raporları düzenleye..
Tamamı 15.11.2021

Zirve Katliamı: Fetö Kumpası davası

16.11.2021 12:18 Malatya'da, biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) çıkarları doğrultusunda yalan ifadeyle bazı kişilerin mağdur olmasına sebebiyet ..
Tamamı 16.11.2021

Darbede TRT İşgali davası

15.11.2021 15:23 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 15.11.2021

Ergenekon Yargısı Yargılanıyor

15.11.2021 12:53 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpas davalarından 'Ergenekon' davasına bakan 8 eski hakim ve savcının, 'suç uydurmak ve görevi kötüye kullanmak' suçlarından Yargıtay'da yargılanmalarına devam edildi. 1..
Tamamı 15.11.2021

Donanma Darbe davası

16.11.2021 12:14 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 16.11.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

15.11.2021 13:22 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimiyle ilgili açılan dava kapsamında 10'u tutuklu 17 sanığın yargılanmasına devam edildi. 3 Kasım'da Balıkesir 3. Ağır Ceza Mahkemesince görülen duruşmaya, tutuklu..
Tamamı 15.11.2021

Balıkesir: 6 sanıklı Darbe davası

15.11.2021 13:16 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 6 sanığın yargılanmasına devam edildi. 11 Ekim'de Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkeme..
Tamamı 15.11.2021

İstanbul Üniversitesi Fetö davası

15.11.2021 14:08 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) İstanbul Üniversitesi'ndeki akademik yapılanmasına ilişkin aralarında eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Fatih Gürsul'un da bulunduğu 10 sanığın, ..
Tamamı 15.11.2021

FETÖ Medya Yapılanması davası

15.11.2021 14:01 İstanbul'da, daha önce karara bağlanan 25 sanıklı FETÖ medya yapılanması davasının, 8 sanık yönünden Yargıtayca bozulmasının ardından yeniden görülmesine devam edildi. 26 Ekim'de İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde y..
Tamamı 15.11.2021

Fetö MASAK Yapılanmasına 3 Hapis

15.11.2021 12:41 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) yapılanması kapsamında 8 sanığın yargılandığı davada 7 sanık için karar çıktı. 4 Kasım'da Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde görül..
Tamamı 15.11.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
52.968.514