Tam
EskidenYeniye
 

Erdoğan: Tahliyeler paralel

Başbakan Erdoğan, MİT tırları ve telekulak soruşturmalarında nöbetçi mahkemenin tutuklu 8 zanlıyı tahliye etmesini eleştirdi: 'Adana'da bir vatansever savcı çıktı soruşturma başlattı. Bazı zanlılar da gözaltına alındı ve tutuklandı. Aradan birkaç gün geçmeden o paralel yapının mensupları devreye girdi ve soruşturmaya müdahale ettiler. Paralel yapının yargı mensupları tutuklu zanlıları serbest bırakıyor. Haklarında güçlü deliller bulunan zanlıları serbest bırakılması gerçekten düşündürücüdür. Aynı şey böcek soruşturmasında, sınavlardaki yolsuzluk soruşturmasında yapıldı...' Erdoğan'ın bahsettiği olayda 6'sı telekulak, 2'si ise MİT TIRları soruşturmasından tutuklu 8 zanlı dün nöbetçi mahkeme tarafından serbest bırakılmıştı. Bu tahliyelerin gerçekleşeceğine dair dün sabah basına da yansıyan haberlerde, TIR soruşturmasında görevden alınan bir savcının eşinin tahliye başvurusuna bakacak nöbetçi mahkemede hakim olduğu ortaya konulmuş, paralel bağlantıların yaygın olduğu adliyedeki tahliye başvurularının onların nöbetine denk getirilmeye çalışıldığı iddiası ileri sürülmüştü.

Önceki haber title=Sonraki haber

15.04.2014 13:04 Başbakan Erdoğan, partisinin Meclis grup toplantısında Adana'da MİT TIR'larının durdurulması ve telekulak soruşturmalarında bazı zanlıların tutuklandığını hatırlattı ve ''Aradan birkaç gün geçmeden o paralel yapının mensupları devreye girdi ve soruşturmaya müdahale ettiler. Paralel yapının yargı mensupları tutuklu zanlıları serbest bırakıyor'' dedi.

İşte Başbakan'ın açıklamasından satırbaşları:

DÜŞMAN GELSE BÖYLE NAMERTÇE DAVRANMAZDI

İçeride bir takım algı operasyonları yapılırken dışarıda da aynı paralelde operasyonlar gerçekleşti. MİT’in TIR’larına saldırıldı. Bunda amaç Türkiye’ye terör örgütlerine yardım eden ülke iftirası atmaktı. Bu ülke kurumlarına yerleşmiş çete mensupları bu operasyonu yaptılar. O TIR'larda bu operasyonu yapanlar Türkiye’yi uluslararası alanda zora sokmak için yaptılar. İnanın düşman gelse böyle namertçe davranmazdı.

DIŞARIDA DA KÖŞE YAZILARI MARİFETİYLE OPERASYON

İçeride hainler çalışırken dışarıda da raporlar, köşe yazıları marifetiyle bir operasyon başlatıldı. Bu operasyon halen devam ediyor. El Kaide ile Türkiye arasında bir bağlantı varmış gibi bir algı oluşturulmak istendi. Biz bunları yapanlara acıyarak bakıyoruz. Bu girişimlerin tamamı bir acziyetin ifadesinden başka bir şey değildir.

VATANSEVER SAVCI ÇIKTI SORUŞTURMA BAŞLATTI

MİT’e ait TIR'ların hukuksuzca durdurulması Dışişleri'ndeki toplantının dinlenmesi ve diğer hukuksuz dinlemeleri yakından takip ediyoruz. Adana’da bir vatansever savcı çıktı soruşturma başlattı. Bazı zanlılar da gözaltına alındı ve tutuklandı. Aradan birkaç gün geçmeden o paralel yapının mensupları devreye girdi ve soruşturmaya müdahale ettiler. Paralel yapının yargı mensupları tutuklu zanlıları serbest bırakıyor. Haklarında güçlü deliller bulunan zanlıları serbest bırakılması gerçekten düşündürücüdür. Aynı şey böcek soruşturmasında, sınavlardaki yolsuzluk soruşturmasında yapıldı.

ADANA'DA CASUSLAR LEHİNE KARAR ALINIYOR

Biz yargının bir kısmına yerleşmiş bu kokuşmuşluğu dile getirdiğimizde birileri siyaset yargıya müdahale ediyor diye ayağa kalkıyor. Bakın Adana’da casuslar lehine, hainler lehine karar alınabiliyor. Bu mesele sadece benim meselem midir. Bu mesele sadece hükümetin mesele midir? Bu mesele bir Türkiye meselesi değildir de nedir? HSYK bu hukuk cinayeti karşısında daha ne kadar sessiz ve tepkisiz kalacak.

BİRİLERİ DE HAŞHAŞI FAZLA KAÇIRMIŞ OLABİLİR

Tek başımıza kalsak da biz bu ülkenin çıkarlarını hukuka inanmış olan yargı mensuplarıyla savunmaya devam edeceğiz. Birileri tehdide boyun eğmiş birileri de haşhaşı fazla kaçırmış olabilir. Ama biz asla geri adım atmadan bu çetenin üzerine gideceğiz. Adliye koridorlarından o çeteleri temizleyeceğiz. Ama bu akşamdan sabaha olmaz. 35 yıllık bir yapılanmadan bahsediyoruz.

MUHALEFETE ELEŞTİRİ

Yapay gündemler bu üç partinin seçim sonuçlarının verdiği mesajdan kaçmalarına neden olmayacaktır. CHP’de bu sorgulamanın başladığını görüyoruz. Vatana ihanet eden bir paralel yapıyla işbirliği yapmanın bir bedeli olacaktır. Biz bu hainlerle işbirliği yapanları asla unutmayacağız asla unutturmayacağız. Biz hiçbir zaman gerilimin tarafı olmadık. Siz kara propaganda yapanlara itibar etmeyin. Biz eser onlar gerilim siyasetinin temsilcisi oldular. Her seçim sonrasında başta medya bizden balkon konuşması yapmamızı ve gerilimi düşürmemizi istediler. Biz de bunu yaptık büyüklük bizde kalsın diyerek balkon konuşması yaptık. En son 12 Haziran akşamı gün hesaplaşma değil helalleşme günü diyerek balkon konuşmasını yaptık. Biz elimizi uzattık onlar yumruklarıyla karşılık verdiler. MHP’ye defalarca talebimiz olmasına rağmen MHP ile görüşemedik. Şimdi kim gerilimin tarafı.

AĞIZDAN SALYALAR AKARAK SÖZÜ

Biz talep ediyoruz beyefendiler evet diyemiyor. Bunlarda insani ilişkiler noktasında da böyle bir şeyi beklemeyin. Geçen hafta burada bir ifade kullandım Bahçeli ile ilgili. Beyefendiler rahatsız olmuş. Aynı gün Bahçeli’nin konuşmasında şahsıma yapılan hakaretleri neden duymuyorsunuz. Kusura bakmasınlar biz bir yanağına tokat atılınca öteki yanağını uzatanlardan değiliz. Bizim kültürümüzde bu yok. Biz uysal koyun değiliz. Ve bugüne kadar olan bu süreçte gösterdiğimiz aynı şekilde devam etmeyecektir. Bu nasıl bir hesap Allah aşkına. Kazanan zafere ulaşan biziz ama adeta özür dilememizi bekler gibi balkon konuşması yapılması istenen biziz. Tamam da bu adamların da balkon konuşması yapması gerekmez mi. Gerilimi kim yapıyorsa onu düşürecek olan da odur. Şu anda da gerilim üreterek beceriksizliklerini gizlemeye çalışıyorlar.

AĞUSTOS'TA İLK KEZ CUMHURBAŞKANINI HALK SEÇECEK

Ağustos ayında tarihimizde ilk kez cumhurbaşkanı halk tarafından seçilecek. Geçmişte olduğu gibi cumhurbaşkanlığı seçimlerinin bir krize dönüşmesine izin vermeyeceğiz. Yenilgiler yetimdir ama zaferlerin sahibi çoktur. Biz hep şu duayı ettik Allah’ım bizi değil Türkiye’yi zafere götür. Türkiye kazanacaksa biz kaybetmeye razıyız. 2023’ü inşallah hep beraber inşa edeceğiz. Yarın Genel Merkez’de milletvekillerimizle bir araya gelip seçim değerlendirmesi yapacağız.

8 TUTUKLUYA NÖBETÇİ MAHKEMEDEN TAHLİYE

6'sı telekulak soruşturmasından tutuklu, 2'si ise MİT TIRları soruşturmasından tutuklu 8 zanlı dün nöbetçi mahkeme tarafından serbest bırakılmıştı. Bu tahliyelerin gerçekleşeceğine dair dün sabah basına da haberler yansımıştı. Haberlerde TIR soruşturmasında görevden alınan bir savcının eşinin tahliye başvurusuna bakacak nöbetçi mahkemede hakim olduğu ortaya konulmuş, paralel bağlantıların yaygın olduğu adliyedeki tahliye başvurularının onların nöbetine denk getirilmeye çalışıldığı iddiası ileri sürülmüştü.

------------------------------------------------------------------------------

HSYK TIR SAVCILARINI BAŞKA İLLERE GÖNDERDİ

15.04.2014 14:17 Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu, Adana'da başta MİT TIR'larına operasyon yapan savcı olmak üzere üç savcının görev yerini değiştirdi. Adana Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ahmet Karaca Kayseri'ye, Savcı Mustafa Sırlı Sivas'a, MİT TIR'larını durduran Savcı Aziz Takçı Trabzon'a atandı. Savcı Aziz Takçı'nın eşi Selma Rahşan Takçı'nın Adana'da adliyesinde tutukluluk itirazına bakacak nöbetçi mahkemede hakim olduğu ileri sürülmüştü.

------------------------------------------------------------------------------

İŞTE 6 POLİSİN TAHLİYE GEREKÇESİ

15.04.2014 20:27 Adana’da yasa dışı dinleme iddiasıyla tutuklanan 6 polisin tahliyesine karar veren mahkemenin hâkimi yeni CMK düzenlemesini gerekçe göstererek, “Şüphelilerin tutuklama sebebi olarak gösterilebilecek, kaçma ve delilleri karartma yönünde hareket ettiklerine dair somut olgular yok. Atılı suç katalog tabir edilen suçlardan değil. Suç niteliğinin değişme ihtimali var” dedi.

T24 sitesinden Arzu Yıldız'ın haberine göre Adana 8.Asliye Ceza Mahkemesi tarafından verilen tahliye kararında şöyle denildi:

“Dosyada şüpheliler, mağdurlar, tanıklar ve bilgisi bulunan ilgilerin ifadeleri alınmış, şüpheliler ile ilgili aramalar, el koymalar yapılmış, belgeler dahil bulunabilecek deliller toplanmıştır. Bu itibarla karartma ve etki edilebilecek delilden bahsetmek mümkün değildir. Şüpheliler halen görevde olan emniyet mensubu olup kimlik bilgileri ve adresleri sabittir. Soruşturmaya konu suç CMK 1003.maddeki sınırlı olarak belirtilen ve katAlog olarak tabir edilen suçlardan değildir. Kaldı ki soruşturma suç niteliğinin değişme ihtimali mevcuttur. CMK 1012 maddede ‘tutuklama nedenlerinin varlığını’ gösteren deliller somut olgularla gerçekleştirilerek açıkça gösterilir denilmekte olup, şüphelilerin tutuklama sebebi olarak gösterilebilecek kaçma ve delilleri karartma yönünde hareket ettiklerine dair somut olgular mevcut değildir. Kişi hürriyeti ve güvenliği Anayasa’nın 19.maddesi ile güvence altına alınmıştır. Tutuklama ceza olmayıp, tedbir niteliğindedir. Asıl olan tutuksuz yargılama olup soruşturma aşamasında yargılama yapacak görevli ve yetkili mahkeme yerine geçerek tutuklama sebeplerinin bulunup bulunmadığına yönelik inceleme açılarak verilecek cezanın kesinleşmesinden sonraki aşamada gerçekleşecek olan infazı sağlar şekilde tedbir uygulaması, CMK’daki tutuklamaya ilişkin değerlendirmeye aykırıdır. CMK 1012 e maddesi gereğince tutuklama tedbirinin ölçülü olması gerekmektedir. Başka tedbirlerle genellikle adli kontrol hükümlerinin yeterli olduğu durumlarda tutuklamanın insan hak ve özgürlüklerine müdahale niteliği açıktır.”

Yurt dışı çıkış yasağı konuldu

Mahkeme 6 polis hakkında yurt dışı çıkış yasağı getirirken, adli kontrol tedbiri uygulamasına da karar verdi. Dün tahliye edilen polis şeflerinin ise haklarındaki iddialarla ilgili yakın çevrelerine “ Kaçma gibi bir durumumuz yok. Gerekirse yine gider yatarız” dedikleri öğrenildi.

Başbakan tahliyeleri eleştirmiş, HSYK’yı göreve çağırmıştı

Başbakan Tayyip Erdoğan bugün partisinin grup toplantısında tahliyeleri de gündemine almış ve şu sözlerle mahkeme kararını değerlendirmişti:

“MİT’e ait TIR'ların hukuksuzca durdurulması Dışişleri'ndeki toplantının dinlenmesi ve diğer hukuksuz dinlemeleri yakından takip ediyoruz. Adana’da bir vatansever savcı çıktı soruşturma başlattı. Bazı zanlılar da gözaltına alındı ve tutuklandı. Aradan birkaç gün geçmeden o paralel yapının mensupları devreye girdi ve soruşturmaya müdahale ettiler. Paralel yapının yargı mensupları tutuklu zanlıları serbest bırakıyor. Haklarında güçlü deliller bulunan zanlıları serbest bırakılması gerçekten düşündürücüdür. Aynı şey böcek soruşturmasında, sınavlardaki yolsuzluk soruşturmasında yapıldı. Biz yargının bir kısmına yerleşmiş bu kokuşmuşluğu dile getirdiğimizde birileri siyaset yargıya müdahale ediyor diye ayağa kalkıyor. Bakın Adana’da casuslar lehine, hainler lehine karar alınabiliyor. Bu mesele sadece benim meselem midir. Bu mesele sadece hükümetin mesele midir? Bu mesele bir Türkiye meselesi değildir de nedir? HSYK bu hukuk cinayeti karşısında daha ne kadar sessiz ve tepkisiz kalacak.

HSYK’dan sürpriz kararname

Öte yandan, Adana’da gelen ihbar üzerine MİT’e ait tırlarla ilgili soruşturmayı yürüten savcı Aziz Takçı, Mustafa Sırlı ve Başsavcı vekili Ahmet Karaca için HSYK 1.Dairesi geçici kararname ile atama yaptı. Savcı Takçı geçici görevlendirme ile Trabzon’a , Mustafa Sırlı Sivas’a ve Ahmet Karaca’da Kayseri’ye atandı. Savcı Takçı’nın ismi tır soruşturmasının yanı sıra polislerin tahliyesi ile gündeme gelmişti. Takçı’nın eşinin hafta sonu gözaltına alınan ve serbest bırakılan komiser hakkında tahliye kararı verdiği öne sürülmüştü. Ancak tahliye kararını veren hâkimin 7.Asliye Ceza Mahkemesi Hâkimi Recep Toprak olduğu ortaya çıkmıştı. Takçı’nın tır soruşturmasının akabinde polislerin ve tır soruşturması kapsamında tutuklanan iki askerin itirazının görüleceği 8.Asliye Ceza Mahkemesinde görevli savcı olduğu öğrenilmişti. Takçı, itirazlara ilişkin mütalaa yazması istenildiği halde tır soruşturmasını kendisi başlattığı için bunu kabul etmemiş bunun üzerine mütalaa soruşturmaları yürüten savcı tarafından mahkemeye gönderilmişti. Öte yandan, Ahmet Karaca, TIR soruşturmalarının akabinde dönemim Adana Başsavcısı Süleyman Bağrıyanık ile birlikte Bakan Bekir Bozdağ hakkında fezleke hazırlamıştı. Savcı Takçı geçici yetkilendirme ile ilgili “Ne söylesek boş biz her yerde görevimizi yaparız” dedi. (T24)

------------------------------------------------------------------------------

TIR SAVCISI TRABZON'A

16.04.2014 10:57 Adana'da MİT TIR'larına baskın yaptıran Savcı Aziz Takçı, HSYK 1. Dairesi'nin kararıyla Trabzon'a atandı. Adana Savcısı Mustafa Sırlı'nın yeni görev yeri Sivas olurken, Adana Başsavcıvekili Ahmet Karaca ise Kayseri'de görevlendirildi. MİT TIR'larının aranma girişimi sonrası özel yetkileri kaldırılan 3 savcının görev yerleri de değişti. HSYK 1. Dairesi, 'haklarında çıkan haberler' nedeniyle Adana'daki 3 savcıyı başka illere atadı. Buna göre, Savcı Aziz Takçı Trabzon'a, Savcı Mustafa Sırlı'yı Sivas'a, Adana Başsavcıvekili Ahmet Karaca ise Kayseri'de geçici görevlendirildi. YeniŞafak önceki günkü manşetinde, Adana'da yasadışı dinlemelere ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanan 6 polisin paralel yapı organizasyonuyla tahliye edilme girişimine dikkat çekmiş ve bunun, Savcı Aziz Takçı'nın hakime eşi Selma Rahşan Takçı'nın nöbetçi olduğu gün kendisine verilecek dilekçeyle yapılacağını kaydetmişti. Bu girişimin fark edilmesi üzerine, ilk itirazı reddeden Sulh Ceza hakimi, konuyu Adana 8. Asliye Ceza Mahkemesi'ne taşımıştı. İddiaların odağındaki Takçı, HSYK kararıyla Trabzon'a atandı. 'TIR savcısı' olarak da bilinen Takçı'nın, Adana 156 Jandarma hattına yapılan ihbardan saatler önce, Adana İl Jandarma Komutanı Albay Özkan Çokay ile operasyon detaylarını konuşmak üzere bir saati aşkın evde görüştüğü geçtiğimiz günlerde ortaya çıkarılmıştı. (Yenişafak)

------------------------------------------------------------------------------

O HAKİM KONUŞTU: KİMSENİN AĞZI TORBA DEĞİL Kİ BÜZESİN!

16.04.2014 11:28 Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dünkü grup toplantısında eleştirdiği hakimden Başbakan'a cevap var. Başbakan Erdoğan'a, Adana'da tahliye kararını veren hakim Hacı Hüseyin Bolat cevap verdi. Artı Bir TV'ye konuşan Başbakan'ın sözünü ettiği Hakim Hacı Hüseyin Bolat, "Hakimler kararlarıyla konuşur. Olması gereken buydu. Kimsenin ağzı torba değil ki büzesin" dedi.

------------------------------------------------------------------------------

KARI-KOCA HAKİM-SAVCI TAKÇI'LARDAN SUÇ DUYURUSU

17.04.2014 10:27 HSYK 1. Dairesi tarafından geçici yetki ile Trabzon’da görevlendirilen savcı Aziz Takçı ve hâkim eşi Selma Rahşan Takçı dün Adana Cumhuriyet Başsavcılığına iki ayrı suç duyurusunda bulundu. Savcı Takçı, kendisi hakkında tutanak düzenleyen 11 polis hakkında şikâyetçi olurken, eşi Selma Rahşan Takçı ise hakkında çıkan haberlerle ilgili şikâyetçi oldu.

T24'den Arzu Yıldız'ın haberine göre; MİT’e ait tırların durdurulmasıyla ilgili soruşturmayı yürütürken, yetkileri alınan daha sonra da dün çıkan (15.4.2014) kararname ile Trabzon’a geçici görevlendirme ile gönderilen savcı Takçı, aralarında Adana TEM Şube Müdürünün de bulunduğu 11 polisten şikayetçi oldu. Takçı’nın şikayet dilekçesinde şu ifadelere yer verildi:

“9 Nisan tarihinde Adana Adliyesinde müracaat savcısı olarak görev yaptım.Mevcutlu işlem bitmesine mütakiben saat 20.00-20.30 arasında adliyeden ayrıldığım sırada adliye binasının ön kapısında çok sayıda basın mensubunun ve ilgisiz kişilerin kalabalık bir şekilde adliye girişini kapattıklarını gördüm. Öncelikle benim adliyeden çıkarken görüntülerimi aldıklarını fark etmem üzerine ve giriş kapısını kapatmalarından dolayı orada bulunan polis memurlarından kalabalığı dağıtmalarını, adliye girişini açmalarını istedim. Ayrıca orada bulunan polis memurlarından kalabalığı dağıtmalaırnı ve adliye girişini açmalarını söyledim. Ayrıca orada bulunan emniyete ait olduğunu anlaşılan aracı da arka kapıya götürmelerini, nöbetçi Cumhuriyet Savcısı olarak emrettim. Bunun üzerine görevli memurlar kalabalığı dağıttı ve aracı da arka kapıya hareket ettirdi. Ben de otoparkta bulunan aracıma yöneldim.”

Masumiyet karinesini hatırlatıp, “hassas olun” uyarısı yaptım

“Kısa bir süre sonra emniyet aracının tekrar ön kapıya geldiğini ve adliye girişinin aynı şekilde basın mensuplarınca kapatıldığını görmem üzerine geri gelerek polis memurlarına yetkili amirlerinin kim olduğunu sordum. Aralarından birisi gelerek kendisinin müdür olduğunu söyledi. Ne müdürü olduğunu sorduğumda bana TEM Müdürü Murat Zeren olduğunu söyledi. Ben de kendisine kalabalığı dağıtmasını, adliye girişini açmasını, eğer tutuklular binecek ise arka kapının daha uygun olduğunu söyledim. Zira beş yıldır bu adliyede görev yapıyorum ve sürekli olarak bu tür sansasyonel olaylarda arka kapının kullanıldığını biliyorum. Kendisi arka kapının da aynı olduğunu oraya da basının gelebileceğini söyledi. Emrimi yerine getirmedi. Ben de bunun üzerine masumiyet karinesini hatırlattım ve şüphelilerin suçu sabit olmuş gibi basında yer almasının bu ilkeyi zedeleyeceğini belirtmek için “yarın bu insanlar beraat edebilir, bu konuda hassas olun, bunlar sizin meslektaşınız” şeklinde uyarıda bulundum. Ayrıca basın tarafından görüntü alınmamasına müsaade edilmemesinin , eğer görüntü alınırsa nöbetçi savcı olarak soruşturma açacağımı ve gereğini yapacağımı söyledim ve oradan ayrıldım.”

Polisler tutanağı çarptırılmış ve basına sızdırılmış

“Bu olaydan sonra basında gördüğüm kadarıyla bu kişilerin gerek adliye önünden gerekse adliye içerisinden görüntülerinin alınmasına görevlilerce müsaade edilmiş ve nöbetçi C.Savcısı emri yerine getirilmemiştir. Daha sonra da 12.4.2014 bir arkadaşımın bildirmesi üzerinewww.son.tv isimli internet sitesinde, şüpheliler tarafından bir tutanak düzenlendiğine ilişkin haber olduğunu öğrendim. Haber içeriği çarptırmalarla dolu olduğu gibi söz konusu tutanağın fotoğrafının da yer aldığını gördüm. Tutanak incelendiğinde, tutanağın kısmen doğru olduğunu, ancak benim söylemediğim bir takım hususların söylemiş gibi yazıldığını gördüm. Yukarıda belirttiğim gibi ben hem masumiyet karinesini hatırlatmak için “Bu kişiler yarın beraat edebilir” dediğim halde tutanağa “yarın bunlar serbest bırakılacak” yazılmıştı. Yine “ben soruşturma açarım” dediğim halde “sonuçlarına katlanırsınız” dediğim iddia edilmiştir. Bunun dışında tutanak içerisinde adli kolluğun amiri sıfatıyla verdiğim emrin yerine getirilmediği anlaşılmaktadır. Bilindiği üzere adli kolluk görevlileri C.Savcısının verdiği emri yerine getirmek zorundadır. Bu olayda TEM Müdürü Murat Zeren verilen emri yerine getirmemiştir. Bu durumda kendisi tarafından tek yanlı tutulan ve diğer görevlilere imzalattırılan tutanak ile de sabittir. Ayrıca tutanak olaydan hemen sonra basına sızdırılmıştır.”

Olay gününe dair kamera kayıtları incelensin

“Öncelikle soruşturmanın selameti açısından olay gününe dair kamera kayıtlarının derhal temini ve olayın ne şekilde cereyan ettiğinin, olay yerinde kimlerin olduğunun, tutanakta ismi geçen kişilerin konuşmaları duyacak mesafede olup olmadığının belirlenmesi, olay yerinde bulunan herkesin tanık olarak dinlenmesini talep ediyorum. Ayrıca son.tv isimli internet sitesinin kamu görevlileri ile ne tür bir ilişki içerisinde olduğunun da araştırılması gerekmektedir. Bu durumda söz konusu tutanağı, gerçeğe aykırı hususları içerecek şekilde düzenleyen ve memurlara da imzalatan polis müdürleri, bu tutanağı basına sızdıran görevliler, emri yerine getirmeyen TEM Müdürü hakkında soruşturma yapılarak kamu davası açılması hususunda gereğini arz ederim.”

HAKİM SELMA RAHŞAN TAKÇI'DAN MEDYAYA SUÇ DUYURUSU

Takçı’nın eşi Selma Rahşan Takçı ise Yenişafak Gazetesi, son.tv isimli internet sitesi için ‘iftira, hakaret, yargı görevini yapanı etkilemeye teşebbüs’ suçlarından dava açılmasını istedi. Takçı verdiği suç duyurusu dilekçesinde, “tır savsının eşi Pazar günü nöbetçiydi” ve “Nöbetçi hakim serbest bıraktı” başlıklı haberlerde kendisine iftia atıldığını belirtti ve şunları dile getirdi: “Öncelikle benim mesleki ve kişisel olarak bahsi geçen olaylara ilişkin bir ilgim ve bilgim söz konusu değildir.Bu soruşturmaların hiçbir aşamasında görev almadım. Benim dışımda gerçekleşen olaylarla irtibatlandırılmaya çalışılmam ve sanki yasa dışı bir eylem içerisinde gösterilmem iftira ve hakaret niteliğindedir. İddia edildiği gibi 13.04.2014 tarihinde nöbet tutmadım. O tarihte nöbetçi olarak hakim Recep Toprak görev yapmıştır.Buna rağmen bu şekilde haber yapılması açıkça yalan ve iftira niteliği taşımaktadır.” (T24)

(15 Nisan 2014, 13:04), son güncel.: (17 Nisan 2014, 10:27)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=5937    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'ye 'La Casa de Papel' Darbesi

17.11.2021 10:44 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında Dışişleri Bakanlığında üst düzey görevli 53 örgüt mensubu ile bir 'mahrem imam', Dışişleri Bakanlığında aktif görev yaptığı anlaşılan bir Bylock kullanıcısından yola çıkılarak de..
Tamamı 15.11.2021

Şike Kumpası Yargısına dava

15.11.2021 15:27 İstanbul'da, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' kumpasında yer aldıkları gerekçesiyle 38 eski savcı ve hakim hakkında iddianame hazırlandı. 5 Kasım'daki gelişmeye g..
Tamamı 15.11.2021

Gülen'in Casuslarına 56 Yıl Hapis

15.11.2021 12:12 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesi sona erdi. Altaylı'ya..
Tamamı 15.11.2021

ABD Görevlisinin Hapsi Onandı

17.11.2021 11:12 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Nazmi Mete Cantürk'e 'FETÖ'ye yardım' suçundan verilen 5 yıl hapis cezası istinaf incelemesini tamamlayan İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi tarafın..
Tamamı 17.11.2021

Balyoz kumpasında 'Taraf' davası

15.11.2021 13:46 İstanbul'da, yeniden görülen ve 7 sanık hariç beraat kararıyla sonuçlanan 'Balyoz Planı' davasında bazı sanıklara kumpas kurulduğu iddiasına ilişkin haklarında dava açılan Taraf gazetesi yazarları Mehmet Baransu, Yasem..
Tamamı 17.11.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

17.11.2021 10:56 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 17.11.2021

Kuleli: Gülen ve Doktorları davası

15.11.2021 15:15 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) lideri Fetullah Gülen ile 11 askeri doktorun, Kuleli Askeri Lisesi'nde eğitim gören 33 öğrenci hakkında sahte sağlık kurulu raporları düzenleye..
Tamamı 15.11.2021

Zirve Katliamı: Fetö Kumpası davası

16.11.2021 12:18 Malatya'da, biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) çıkarları doğrultusunda yalan ifadeyle bazı kişilerin mağdur olmasına sebebiyet ..
Tamamı 16.11.2021

Darbede TRT İşgali davası

15.11.2021 15:23 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 15.11.2021

Ergenekon Yargısı Yargılanıyor

15.11.2021 12:53 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpas davalarından 'Ergenekon' davasına bakan 8 eski hakim ve savcının, 'suç uydurmak ve görevi kötüye kullanmak' suçlarından Yargıtay'da yargılanmalarına devam edildi. 1..
Tamamı 15.11.2021

Donanma Darbe davası

16.11.2021 12:14 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 16.11.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

15.11.2021 13:22 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimiyle ilgili açılan dava kapsamında 10'u tutuklu 17 sanığın yargılanmasına devam edildi. 3 Kasım'da Balıkesir 3. Ağır Ceza Mahkemesince görülen duruşmaya, tutuklu..
Tamamı 15.11.2021

Balıkesir: 6 sanıklı Darbe davası

15.11.2021 13:16 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 6 sanığın yargılanmasına devam edildi. 11 Ekim'de Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkeme..
Tamamı 15.11.2021

İstanbul Üniversitesi Fetö davası

15.11.2021 14:08 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) İstanbul Üniversitesi'ndeki akademik yapılanmasına ilişkin aralarında eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Fatih Gürsul'un da bulunduğu 10 sanığın, ..
Tamamı 15.11.2021

FETÖ Medya Yapılanması davası

15.11.2021 14:01 İstanbul'da, daha önce karara bağlanan 25 sanıklı FETÖ medya yapılanması davasının, 8 sanık yönünden Yargıtayca bozulmasının ardından yeniden görülmesine devam edildi. 26 Ekim'de İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde y..
Tamamı 15.11.2021

Fetö MASAK Yapılanmasına 3 Hapis

15.11.2021 12:41 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) yapılanması kapsamında 8 sanığın yargılandığı davada 7 sanık için karar çıktı. 4 Kasım'da Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde görül..
Tamamı 15.11.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
52.968.441