Tam
EskidenYeniye
 

Paralel temizlik çetesi aranıyor

17 Aralık sonrası tasfiye olacağını anlayan paralel yapı, İstanbul Emniyeti'nin hafızasını sildi. Bilgisiyarlardaki temizliği dışarıdan gizlice getirilen 5 kişilik sivil bilişimci ekibi gerçekleştirdi. Eşkalleri belirlenen 5 sivil her yerde aranıyor. Öte yandan İçişleri, Maliye ve Gümrük bakanlıkları personel ve network'te yeniden yapılanmaya gidiyor. Paralel yazılım şirketleriyle anlaşmalar feshediliyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

23.04.2014 11:22 Emniyet ve yargı içindeki uzantıları ile 17 Aralıkta darbe girişiminde bulunan paralel örgütün, darbe başarısız olunca emniyet arşivlerini silmesiyle ilgili soruşturmada şok bir gelişme yaşandı. İstanbul’da 17 ve 25 Aralık Darbe girişiminden sonra görevden alınan polislerin giderken İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne dışarıdan 5 kişilik bir bilişim uzmanı ekibi getirttiği ve tüm bilgisayarları bu kişilere sildirdiği ortaya çıktı. Paralelcilerin emniyetin bilgisayarlarını özel bir yazılım programıyla formatlayarak arşivi sildiği müfettiş incelemesinden sonra ortaya çıkmıştı. Başlatılan idari soruşturmada emniyetteki tüm güvenlik kameraları saniye saniye incelendi.

5 kişilik sivil ekip tespit edildi

Aylar süren titiz incelemeden sonra silme işlemini gerçekleştiren 5 bilişim uzmanı tespit edildi. Emniyetin yaptığı araştırmaya göre dışarıdan gelen 5 kişilik ekibin emniyet koridorlarında rahatça gezdiği ancak hiçbirisinin emniyet teşkilatıyla herhangi bir ilişkisinin olmadığı belirlendi. Polis teşkilatından olmadığı kesinleşen kişilerin paralel örgüt adına çalışan ileri derecede uzaman bir ekip olduğu öğrenildi.

Tarih ve saatler ortaya çıkardı

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünün koridorlarında rahatça dolaşıp oda oda dolaştıkları tespit edilen 5 kişilik bilişim ekibinin, Emniyet içinde kaldıkları süre ile silinen bilgisayarların üzerinde yapılan araştırmada silindiği saat ve tarihlerin de bire bir örtüştüğü ortaya çıktı.

Eşkalleri tespit edildi

Emniyetin tüm arşivini kopyaladıktan sonra soruşturmalarla ilgili bilgileri silen 5 kişilik paralel bilişim ekibinin eşkalleri tespit edildi. Emniyet teşkilatı ile hiçbir ilişkisi olmadıkları belirlenen kişilerin görevden alınan bazı paralelci polisler ile beraber oda oda gezdikleri belirlendi. Özellikle önemli bilgilerin içinde bulunduğu bilgisayarların bulunduğu odalarda uzun süre kaldıkları tespit edilen kişilerin kimlik tespit çalışmaları ise sürüyor.

ÖNCE YÜKLEDİLER SONRA SİLDİLER

EMNİYET içinde başlatılan idari soruşturma kapsamında 3 başmüfettiş görevlendirilmişti. Müfettişlerin yaptığı çalışmalara göre dışarıdan emniyete getirtilen 5 kişilik ekip; Terörle Mücadele, Mali Suçlarla Mücadele ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne ait tüm bilgisayarları geri dönüşümü olmayacak şekilde temizledi. Soruşturmalarla ilgili fiziki ve teknik takip bilgilerinin yer aldığı bilgisayarlara önce peş peşe milyonlarca veri yüklendi ardından da geri döndürülemeyecek şekilde formatlandı. (Star)

PARALEL POLİSLER ARŞİVİ BÖYLE ÖĞÜTMÜŞ

23.04.2014 12:53 Konuyla bağlantılı bir başka haber de Sabah gazetesinde yer alıyor. Buna göre; İstanbul Emniyeti'ndeki bazı paralel yapı mensubu polisler, 17 ve 25 Aralık sonrası izlerini kapatmak için bilgisayarlara format atıp yazılı belgeleri de kâğıt öğütme makinesine atarak imha etmiş.

Sabah, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde görevli paralel polislerin arkalarında iz bırakmamak için müdürlük bünyesindeki bilgisayarlarda yaptıkları yasadışı temizliğin belgesine ulaştı. SABAH'ın ulaştığı, 2 polis başmüfettişi imzalı belgeye göre, paralel yapı mensubu polislerin Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Teknik Takip ve İzleme Büro Amirliği Tarassut Kısım biriminde ve kısım hizmetlerinde bulunan bilgisayarlara format attığı belirlendi. Yazıda, bilgisayarların içerisindeki bilgilerin silindiği, arşiv dolabında bulunan fiziki takiplere ilişkin tutanakların da yine kısım içerisine dışarıdan sokulan evrak imha makinesiyle imha edildiği kaydedildi.

İŞTE İMHAYI GÖSTEREN MÜFETTİŞ TUTANAĞI:TEKNİK TAKİP BİLGİLERİ VARDI

17 ve 25 Aralık soruşturması ardından görevden alınan paralel yapıya yakın polislerin yasadışı kayıt silme işlemleri yaptıklarına dair iddialar üzerine, İstanbul Emniyet Müdürlüğü bünyesinde bir süredir idari soruşturma yürüten müfettişler çok ilginç bilgilere ulaştı. SABAH'ın ulaştığı, 2 polis başmüfettişi imzalı belgeye göre, paralel yapı mensubu polisler Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Teknik Takip ve İzleme Büro Amirliği Tarassut Kısım biriminde ve kısım hizmetlerinde yer alan bilgisayarlara format attı. Söz konusu bilgisayarlarda 17 ve 25 Aralık soruşturmalarına ilişkin dinleme kayıtları ve teknik takip bilgileri mevcuttu. Yazıda, B Blok 7. katta bulunan bilgisayarların içerisindeki bilgilerin silindiği, arşiv dolabında bulunan fiziki takiplere ilişkin tutanakların da yine kısım içerisine dışarıdan sokulan evrak imha makinesiyle imha edildiği kaydedildi. Hem bilgisayarlar üzerinde inceleme yapan hem de şubedeki polis memurlarının ifadelerine başvuran başmüfettişler Erhan Gülveren ve Kenan Aydoğan, Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Hakan Sıralı'ya yazdıkları yazıda, adli ve idari gereğinin yapılması talimatını verdi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü de Polis Teftiş Kurulu Bölge Başkanlığı'na bağlı müfettişlerin tespitlerini İstanbul Savcılığı'na bildirdi. Savcılık söz konusu olay ile ilgili soruşturma başlattı.

PARALEL BİLGİ İŞLEMCİLER TASFİYE EDİLİYOR

Öte yandan Sabah gazetesinde konuyla bağlantılı bir başka haber daha yer alıyor. Buna göre; İçişleri, Maliye ve Gümrük bakanlıkları personel ve network'te yapılanmaya gidiyor. Paralel yapıya yakın yazılım şirketleriyle anlaşmalar da feshediliyor.

Devletin zirvesini dinleyen Paralel Yapı'ya karşı yürütülen "dijital temizliğin" kapsamı genişletildi. Siber Güvenlik Kurulu'nun kararları kapsamında bütün kamu kurumları, bünyesindeki bilişim altyapısına neşter vurdu. İçişleri, Maliye, Çalışma ile Gümrük bakanlıkları, personel ve bilgi işlem bölümlerin- de yeniden yapılanmaya giderken, Paralel Yapı'ya yakın şirketlerle yapılan yazılım anlaşmaları iptal ediliyor. Yeni düzenlemelerle olası sızmaların önüne geçilmesi hedefleniyor. Bu amaçla üniversitelerden destek alınacak. Personel alımlarında kapsamlı istihbarat çalışması yapılacak.

İÇİŞLERİ DÜĞMEYE BASTI

Personel bazlı çalışmalarda ilk adımı atan İçişleri Bakanlığı, Bilgi İşlem Dairesi'ni yenilemek için düğmeye bastı. Bakanlık, bilişim personeli almak için ilan verdi. Bu birimde görevlendirilmek üzere 13 bilgisayar, elektronik ve haberleşme mühendisi alınacak. Geçen hafta 5 bakanlıkta bilgi işlem daire başkanları görevden alınırken, hizmet alınan bazı yazılım şirketlerinin sözleşmeleri de iptal edildi. Bu şirketlerin kamu kurumlarında kurduğu bilgi işlem altyapısının komple değiştirilmeye başlandığını belirten yetkililer, "Bütün kamu kurumları kullandıkları yazılım, donanım konusunda uyarıldı. Hizmet aldıkları firmaların Paralel Yapı ile organik bağı olup olmadığına bakılıyor" dedi.

MALİYE'DE BÜYÜK TEMİZLİK

Maliye'de gelir politikalarından muhasebata kadar birçok birimde görev değişikliğine gidildi. Hazine, SPK, Borsa İstanbul, Merkez Bankası gibi ekonominin kilit kurumlarında da görev değişiklikleri bekleniyor. Cemaate yakın isimlerin ilişki zinciri ortaya konulurken, görevden alınan bürokratların yerine atama yapılıyor. Diğer taraftan kurumlarda devletin gizli bilgilerini cemaate aktararak, ticari sırların paralel yapıya aktarılarak yabancı ellere geçmesini sağlayanlar hakkında başlatılan soruşturmaların birkaç ay içinde tamamlanması bekleniyor.

BAĞLANTILAR RAPORLANIYOR

Resmi kurumlarda yürütülen çalışmaların yanı sıra Başbakanlık Teftiş Kurulu da söz konusu şirketleri takibe aldı. Paralel yapının kasası olarak bililen şirketleri inceleyen kurum, bu şirketlerin kamu kuruluşlarıyla ilişkisini, izah edilemeyen para hareketlerini ve sahte fatura olup olmadığını araştırıyor. (Sabah)

(23 Nisan 2014, 11:22), son güncel.: (23 Nisan 2014, 12:53)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=5948    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'ye 'La Casa de Papel' Darbesi

17.11.2021 10:44 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında Dışişleri Bakanlığında üst düzey görevli 53 örgüt mensubu ile bir 'mahrem imam', Dışişleri Bakanlığında aktif görev yaptığı anlaşılan bir Bylock kullanıcısından yola çıkılarak de..
Tamamı 15.11.2021

Şike Kumpası Yargısına dava

15.11.2021 15:27 İstanbul'da, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' kumpasında yer aldıkları gerekçesiyle 38 eski savcı ve hakim hakkında iddianame hazırlandı. 5 Kasım'daki gelişmeye g..
Tamamı 15.11.2021

Gülen'in Casuslarına 56 Yıl Hapis

15.11.2021 12:12 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesi sona erdi. Altaylı'ya..
Tamamı 15.11.2021

ABD Görevlisinin Hapsi Onandı

17.11.2021 11:12 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Nazmi Mete Cantürk'e 'FETÖ'ye yardım' suçundan verilen 5 yıl hapis cezası istinaf incelemesini tamamlayan İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi tarafın..
Tamamı 17.11.2021

Balyoz kumpasında 'Taraf' davası

15.11.2021 13:46 İstanbul'da, yeniden görülen ve 7 sanık hariç beraat kararıyla sonuçlanan 'Balyoz Planı' davasında bazı sanıklara kumpas kurulduğu iddiasına ilişkin haklarında dava açılan Taraf gazetesi yazarları Mehmet Baransu, Yasem..
Tamamı 17.11.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

17.11.2021 10:56 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 17.11.2021

Kuleli: Gülen ve Doktorları davası

15.11.2021 15:15 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) lideri Fetullah Gülen ile 11 askeri doktorun, Kuleli Askeri Lisesi'nde eğitim gören 33 öğrenci hakkında sahte sağlık kurulu raporları düzenleye..
Tamamı 15.11.2021

Zirve Katliamı: Fetö Kumpası davası

16.11.2021 12:18 Malatya'da, biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) çıkarları doğrultusunda yalan ifadeyle bazı kişilerin mağdur olmasına sebebiyet ..
Tamamı 16.11.2021

Darbede TRT İşgali davası

15.11.2021 15:23 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 15.11.2021

Ergenekon Yargısı Yargılanıyor

15.11.2021 12:53 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpas davalarından 'Ergenekon' davasına bakan 8 eski hakim ve savcının, 'suç uydurmak ve görevi kötüye kullanmak' suçlarından Yargıtay'da yargılanmalarına devam edildi. 1..
Tamamı 15.11.2021

Donanma Darbe davası

16.11.2021 12:14 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 16.11.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

15.11.2021 13:22 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimiyle ilgili açılan dava kapsamında 10'u tutuklu 17 sanığın yargılanmasına devam edildi. 3 Kasım'da Balıkesir 3. Ağır Ceza Mahkemesince görülen duruşmaya, tutuklu..
Tamamı 15.11.2021

Balıkesir: 6 sanıklı Darbe davası

15.11.2021 13:16 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 6 sanığın yargılanmasına devam edildi. 11 Ekim'de Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkeme..
Tamamı 15.11.2021

İstanbul Üniversitesi Fetö davası

15.11.2021 14:08 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) İstanbul Üniversitesi'ndeki akademik yapılanmasına ilişkin aralarında eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Fatih Gürsul'un da bulunduğu 10 sanığın, ..
Tamamı 15.11.2021

FETÖ Medya Yapılanması davası

15.11.2021 14:01 İstanbul'da, daha önce karara bağlanan 25 sanıklı FETÖ medya yapılanması davasının, 8 sanık yönünden Yargıtayca bozulmasının ardından yeniden görülmesine devam edildi. 26 Ekim'de İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde y..
Tamamı 15.11.2021

Fetö MASAK Yapılanmasına 3 Hapis

15.11.2021 12:41 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) yapılanması kapsamında 8 sanığın yargılandığı davada 7 sanık için karar çıktı. 4 Kasım'da Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde görül..
Tamamı 15.11.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
52.968.170