Tam
EskidenYeniye
 

İşte Paralel İstanbul imamı

Paralel yapının İstanbul imamının Ahmet Kara olduğu iddia edildi. İddiayı dile getiren Sabah Gazetesi İstihbarat Şefi Abdurrahman Şimşek şöyle dedi: 'Ahmet Kara Cemaat'e eski gönül vermiş kişilerdendir. Önce Erzurum Bölge imamlığı, sonra İstanbul imamlığı sonra da Kenya imamlığı yapmış. Daha sonra Fetullah Gülen'in talimatıyla Türkiye'ye geliyor ve Samanyolu TV'nin Yönetim Kuruluna giriyor. Gülen'in adına bütün ilişkilerini yürüten kişidir. Holding sahipleriyle, çok büyük sermaye sahipleriyle ilişkileri yürüten Ahmet Kara'dır. Halen de güçlü bir konumdadır. Üstünde bir imam var. Onu da sabah gazetesinde açıklayacağız.'

Önceki haber title=Sonraki haber

29.04.2014 16:44 A Haber'de yayınlanan ve moderatörlüğünü Sevilay Yükselir'in yaptığı %100 Siyaset programında paralel yapıyla ilgili bomba bir gelişme yaşandı. Sabah Gazetesi İstihbarat Şefi Abdurrahman Şimşek, programda paralel yapının İstanbul imamı olduğunu iddia ettiği kişiyi açıkladı. Şimşek, Ahmet Kara'nın paralel yapının İstanbul imamı olduğunu iddia etti.

AHMET KARA CEMAATİN İSTANBUL İMAMI

Abdurrahman Şimşek paralel yapıyla ilgili şu iddiada bulundu:

"Ahmet Kara Cemaat'e eski gönül vermiş kişilerdendir. Önce Erzurum Bölge imamlığı, sonra İstanbul imamlığı sonra da Kenya imamlığı yapmış. Daha sonra Fetullah Gülen'in talimatıyla Türkiye'ye geliyor ve Samanyolu TV'nin Yönetim Kuruluna giriyor. Fetullah Gülen'in adına bütün ilişkilerini yürüten kişidir. Holding sahipleriyle, çok büyük sermaye sahipleriyle ilişkileri yürüten Ahmet Kara'dır. Halen de güçlü bir konumdadır. Üstünde bir imam var. Onu da sabah gazetesinde açıklayacağız."

İŞADAMLARINDAN TEHDİTLE BAĞIŞ

"İşadamını dinliyorlar, gelip siz gayet güzel iş yapıyorsunuz, bize bir okul yapar mısınız?. Okulu yapıyor sonra bize bir üniversite kurar mısın? Böyle isteklerini sıralıyorlar. Siz bunu kabul etmediğiniz takdirde maliyeden, polisten bir şey gelebilir başınıza. Bunları ciddiye almayan işadamları zamanla bunları gördü. Ağır hapis cezalarıyla, vergi cezalarıyla karşı karşıya kaldı. Maliyenin kara listesine girmemek için himmet adı altında bağış yapıyorlar. Maliyenin çok önemli yerlerine hakimdirler. Aynı şekilde Emniyet'e de hakimler, zamanında yapılaşmayı yapmışlar."

SAMANYOLU TV'NİN YAYIN YÖNETMENİ GİBİ

"Ahmet Kara, Fetullah Gülen yapılanmasının içinde çok önemli bir yere sahip. İstanbul demek 22 ili içine alan bir bölgeyi kapsıyor. Hangi bankada ne kadar finans kullanılacağı, ne yapılacağını Fetullah Gülen'e sorarak hareket ediyor. Samanyolu TV'nin yayın yönetmeni her gün Fetullah Gülen'i arıyor. Her programıyla, konuklarıyla ilgili Fetullah Gülen'e bilgi veriliyor. Fetullah Gülen o yayın grubunun yayın yönetmeni mi yoksa dini bir cemaatin ruhani lideri mi? Fethullah Gülen paraya, siyasete yön veren bir konumda. Artık dini liderlik özelliğini yitirmiş."

İNSAN YÜZÜNE ÇIKAMAYACAKLAR

Programa katılan eski emniyet müdürü Hanefi Avcı'nın avukatı Fidel Okan da paralel yapıyla ilgili olarak şunları dile getirdi:

"Çok çabuk deşifre edilecek bir örgüt yapısı var. Diğer örgütler gibi değil. Bu imamların gereğini devlet yapacaktır. Bu devletin başına bela bir yapılanma. Bütün kurumları ele geçirmişsiniz. Kurumların başındaki kişiler size bağlı, talimatları cemaat yöneticilerini imamdan alıyorlar, herhangi birisine bir şey yapmak isterseniz sizin için çok kolay. Çünkü devletin bütün imkanlarını siz cemaat için kullanıyorsunuz. Bundan sonraki süreçte mağdur olan herkes ortaya çıkacak. Operasyonlar başladığında herkes her şeyi görecek. Öyle şeyler yaşanacak ki, insan yüzüne bakacak takatları kalmayacak."

SABAH İSTİHBARAT MÜDÜRÜ ABDURRAHMAN ŞİMŞEK KİMDİR?

Sabah gazetesi Özel İstihbarat Müdürü Abdurrahman Şimşek, çarpıcı haberlere imza atan bir gazetecidir. Şimşek'in belki de en önemli haberi, Kürt yazar Musa Anter suikastı tetikçisi Hamit Yıldırım´ı, kanlı saldırıdan 20 yıl sonra Şırnak´ta bulup görüntülemesiydi. Savcılık da ortaya çıkan bilgi ve belgelerden hareketle düğmeye basmış, Yıldırım operasyonla yakalanarak gözaltına alınmıştı. 3 ay içinde zaman aşımından kapanacak olan Anter dosyası bu şok gelişme sonrası davaya dönüşmüştü. Bu dava halen görülüyor.

------------------------------------------------------------------------------

MALİYE'DE İKİ GÖREVDEN ALMA

29.04.2014 18:25 Yukarıdaki haberde paralel yapının Maliye Bakanlığı'nda etkin şekilde örgütlendiği iddiası dile getiriliyordu. Bu iddiayla bağlantılı olabilecek bazı gelişmeler bugün ve önceki günlerde yaşandı. Buna göre; Maliye Bakanlığı'nda 17 Aralık Rüşvet ve Yolsuzluk Operasyonu ile başlayan görevden alma ve yer değiştirmelerin ardından son olarak Gelir İdaresi Başkanı Mehmet Kilci görevinden alındı. Gelir Politikaları Genel Müdür Yardımcılığı'na ise sürpriz bir şekilde Maliye Bakanı Şimşek'in IMF'den transfer ettiği danışmanı Burcu Aydın getirildi.

17 Aralık Operasyonu sonrasında görevden almaların en fazla yaşandığı bakanlıklar listesinde ilk üçte yer alan Maliye Bakanlığı'nda son olarak Gelir İdaresi Başkanı Mehmet Kilci görevden alındı. Ancak 5 yıldır başkanlık görevini yürüten Kilci'nin 'paralel' gerekçesiyle değil, 'kan değişimi, dinamizm' amacıyla görevden alındığı belirtildi. Kan değişimi amaçlı görevden almaların önümüzdeki günlerde de devam edeceği ifade edildi.

IMF'DEN GELDİ GENEL MÜDÜR YARDIMCISI OLDU

Maliye'de yaşanan bir başka sürpriz ise Bakan Şimşek'in 2011 yılında IMF'den transfer ettiği danışmanı Burcu Aydın oldu. Kısa bir süre önce Gelir Politikaları ve Düzenleyici Etki Analizleri ile Ekonomik ve Mali Analizler Dairelerine vekaleten başkan olarak atanan Aydın, bugün de Genel Müdür Yardımcısı oldu. Aydın, kısa süre önce Genel Müdürünün görevden alındığı Gelir Politikaları Genel Müdürlüğü'nde Genel Müdür Yardımcılığına vekaleten atandı.

2007 yılında IMF’de çalışmaya başlayan Aydın, Afrika bölümünde görev yapmıştı. 2009’da İstanbul ’da yapılan IMF yıllık toplantılarına da katılan Aydın, “IMF’deki Türkçe Sesler” başlıklı bölümde IMF’yi anlatmıştı. Global finans krizinin IMF’yi daha esnek ve gelişmelere daha hızlı tepki verebilen bir kurum haline getirdiğini belirterek, "“Kriz dünyayı da değiştirdi, IMF’yi de değiştirdi” demişti.

KİLCİ'NİN YERİNE BAŞ

Mehmet Kilci'nin yerine ise Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetimi Standartları Kurumu Başkanlığı görevinde bulunun Seyit Ahmet Baş'ın getirileceği öğrenildi.

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan Baş, 2001-2003 yılları arasında ABD Boston Üniversitesinde Finans alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı. 1991-2003 yılları arasında Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanı, 2003-2005 yılları arasında Gelir İdaresi Başkanlığı Daire Başkanı, 2005-2006 yıllarında Maliye Bakanlığı Bakan Danışmanı, 2006-2010 yılları arasında Gelir Politikaları Genel Müdürlüğü Kurucu Genel Müdür, 2010-2011 yıllarında Maliye Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı olarak görev yaptı. 2006–2010 yılları arasında Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu Vergi ve Teşvikler Komitesi eş başkanlığı, 2010 – 2011 yılları arasında Koordinasyon Kurulu üyeliği ile İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Projesi Vergi Komitesi Başkanlığı görevlerini yürüttü.

Baş, 28 Kasım 2011 tarihinden bugüne Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu Başkanlığı görevini yürütüyordu.

5 YENİ DAİRE BAŞKANI

Maliye'de görevden alınan iki daire başkanı ise Fatih Karagöz ile Hakan Boztaş oldu. Gelir Yönetimi Daire Başkanlığında Grup Başkanı olarak görev yapan Bahattin Akçay ise Genel Müdür Yardımcılığına getirildi. Görevden alınanlar ve Aydın ile Akçay'ın boşalttığı daire başkanlıklarına ise 5 yeni isim atandı. Bunlar, Maliye Uzmanları Murat Üstün ve Hamit Kenan Yıldız; Devlet Gelir Uzmanı Emrullah Töremen; TAPDK Uzmanı Mustafa Cemil Kara ile Vergi Müfettişi Cemali Oktay oldu.

SPK'DA DA 14 KİŞİ GÖREVDEN ALINMIŞTI

Öte yandan 4 gün önce de konuyla bağlantılı bir gelişme yaşanmış, SPK'da 14 kişi görevden alınmıştı. O görevden almaların da paralel yapılanmayla bağlantılı olduğu ileri sürülmüştü. O olayın detayları şu şekildeydi:

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 25 Nisan 2014 tarihinde gerçekleştirdiği kurul toplantısında dört başkan yardımcısından üçünün ve 12 daire başkanından 11'inin görevlerinden alınmasına karar vererek yerlerine yeni atamalar gerçekleştirdi. SPK'dan yapılan resmi açıklamada, değişikliklerin "yönetimde görülen lüzum üzerine" yapıldığı kaydedildi. Reuters'a bilgi veren konuya yakın bir kaynak, yapılan değişikliklerin SPK başkanının önerisi üzerine bugünkü Kurul toplantısında gerçekleştirildiğini söyledi. Bir başka kaynak da, geçen yıl gerçekleştirilen üst yönetim değişikliğinin ardından, 17 Aralık sürecinde yaşanan siyasi gelişmelerin de etkisiyle kurumun önemli pozisyonlarında değişikliğe gidildiğini kaydetti.

SPK'nın yaptığı açıklamaya göre, yeni görevlendirmelerle birlikte Kurul Başkan Yardımcıları Tevfik Kınık, Ayşegül Ekşit, Bora Oruç ve İbrahim Ömer Gönül'den oluşuyor.

Daire başkanları ise Uğur Yaylaönü, Gül Ertan, Enver Usca, Fatma Akgün Olum, Hasan Seyman, Esra Ada Vural, Yusuf Kaya, Ali İhsan Güngör, Emre Önyurt, Ahmet H. Halaçlıoğlu, Yalçın Ay ve Hüseyin Emre Üzer'den oluşuyor.

Başkan Yardımcıları İbrahim Peker, Bircan Akpınar ve Ömer Ergenç görevden alınırken; eski yönetimden yalnızca Başkan Yardımcısı Tevfik Kınık ve Kurumsal Yatırımcılar Daire Başkanı Esra Ada Vural yeni yönetim yapısında görevlendirildi.

Yeni SPK Kanunu'nun ardından Başkan Vahdettin Ertaş Aralık 2012'de göreve başlamış; 2013 yılının başında gerçekleşen görevlendirmelerde Akpınar ve Kınık Başkan Yardımcısı olmuştu.

Hükümet 17 Aralık'ta başlayan rüşvet ve yolsuzluk operasyonunun ardında Fetullah Gülen'in liderliğindeki Hizmet hareketine mensup kişileri görüyor ve devletin içinde çeşitli kurum ve kademelerde yer alan bürokratların devlete "paralel bir yapı" oluşturarak, hükümete dönük darbe girişiminde bulunulduğunu iddia ediyor.

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın 30 Mart'taki yerel seçimlerin ardından Hizmet hareketine mensup özellikle yargıda ve emniyetteki kişilerin görevden alınmaları ya da görev yerlerinin değiştirilmesi, sıranın başta cemaatin etkisinin güçlü olduğu iddia edilen Merkez Bankası olmak üzere ekonomiden sorumlu kurumlara geldiği yorumlarına neden olmuştu.

MASAK BAŞKANI GÖREVDEN ALINDI

30.04.2014 16:24 Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) Başkanı Mürsel Ali Kaptan görevden alındı. Yerine İbrahim Hakkı Polat getirildi. İbrahim Hakkı Polat daha önce MASAK Başkan Yardımcısı görevini yürütüyordu.

(29 Nisan 2014, 16:44), son güncel.: (30 Nisan 2014, 16:24)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=5952    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'ye 'La Casa de Papel' Darbesi

17.11.2021 10:44 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında Dışişleri Bakanlığında üst düzey görevli 53 örgüt mensubu ile bir 'mahrem imam', Dışişleri Bakanlığında aktif görev yaptığı anlaşılan bir Bylock kullanıcısından yola çıkılarak de..
Tamamı 15.11.2021

Şike Kumpası Yargısına dava

15.11.2021 15:27 İstanbul'da, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' kumpasında yer aldıkları gerekçesiyle 38 eski savcı ve hakim hakkında iddianame hazırlandı. 5 Kasım'daki gelişmeye g..
Tamamı 15.11.2021

Gülen'in Casuslarına 56 Yıl Hapis

15.11.2021 12:12 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesi sona erdi. Altaylı'ya..
Tamamı 15.11.2021

ABD Görevlisinin Hapsi Onandı

17.11.2021 11:12 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Nazmi Mete Cantürk'e 'FETÖ'ye yardım' suçundan verilen 5 yıl hapis cezası istinaf incelemesini tamamlayan İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi tarafın..
Tamamı 17.11.2021

Balyoz kumpasında 'Taraf' davası

15.11.2021 13:46 İstanbul'da, yeniden görülen ve 7 sanık hariç beraat kararıyla sonuçlanan 'Balyoz Planı' davasında bazı sanıklara kumpas kurulduğu iddiasına ilişkin haklarında dava açılan Taraf gazetesi yazarları Mehmet Baransu, Yasem..
Tamamı 17.11.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

17.11.2021 10:56 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 17.11.2021

Kuleli: Gülen ve Doktorları davası

15.11.2021 15:15 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) lideri Fetullah Gülen ile 11 askeri doktorun, Kuleli Askeri Lisesi'nde eğitim gören 33 öğrenci hakkında sahte sağlık kurulu raporları düzenleye..
Tamamı 15.11.2021

Zirve Katliamı: Fetö Kumpası davası

16.11.2021 12:18 Malatya'da, biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) çıkarları doğrultusunda yalan ifadeyle bazı kişilerin mağdur olmasına sebebiyet ..
Tamamı 16.11.2021

Darbede TRT İşgali davası

15.11.2021 15:23 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 15.11.2021

Ergenekon Yargısı Yargılanıyor

15.11.2021 12:53 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpas davalarından 'Ergenekon' davasına bakan 8 eski hakim ve savcının, 'suç uydurmak ve görevi kötüye kullanmak' suçlarından Yargıtay'da yargılanmalarına devam edildi. 1..
Tamamı 15.11.2021

Donanma Darbe davası

16.11.2021 12:14 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 16.11.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

15.11.2021 13:22 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimiyle ilgili açılan dava kapsamında 10'u tutuklu 17 sanığın yargılanmasına devam edildi. 3 Kasım'da Balıkesir 3. Ağır Ceza Mahkemesince görülen duruşmaya, tutuklu..
Tamamı 15.11.2021

Balıkesir: 6 sanıklı Darbe davası

15.11.2021 13:16 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 6 sanığın yargılanmasına devam edildi. 11 Ekim'de Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkeme..
Tamamı 15.11.2021

İstanbul Üniversitesi Fetö davası

15.11.2021 14:08 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) İstanbul Üniversitesi'ndeki akademik yapılanmasına ilişkin aralarında eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Fatih Gürsul'un da bulunduğu 10 sanığın, ..
Tamamı 15.11.2021

FETÖ Medya Yapılanması davası

15.11.2021 14:01 İstanbul'da, daha önce karara bağlanan 25 sanıklı FETÖ medya yapılanması davasının, 8 sanık yönünden Yargıtayca bozulmasının ardından yeniden görülmesine devam edildi. 26 Ekim'de İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde y..
Tamamı 15.11.2021

Fetö MASAK Yapılanmasına 3 Hapis

15.11.2021 12:41 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) yapılanması kapsamında 8 sanığın yargılandığı davada 7 sanık için karar çıktı. 4 Kasım'da Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde görül..
Tamamı 15.11.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
52.968.900