Tam
EskidenYeniye
 

İşte 2. Yassıada fezlekesi

Paralel yapının Başbakan Erdoğan'ı 'Yassıada darbe planı' ile devirdikten sonra yürütmeyi planladığı karalama kampanyasının polis fezlekeleri ortaya çıktı. Çete, fezlekeye 'Para konuları ile ilgili talimatı örgüt lideri dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiği' notunu düşmüş. Paralel yapının Emniyet bilgisayarlarından sildiği ancak teknik çalışmalarla kurtarılan fezlekelerdeki ifadeler kan dondurucu mahiyette.. Tüm bulgular, paralel yapının 17 Aralık'ta başlattığı ve çeşitli illerde peşpeşe hayata geçirdiği çeşitli yolsuzluk ve Kudüs Selam terör örgütü gibi diğer operasyonlarla hükümeti devirebileceğine inandığını, tüm hazırlıklarını buna göre yaptığını gösteriyor. Bu korkunç plan, 17 Aralık darbe sürecinde, Türkiye'nin daha önce olmadığı kadar büyük bir darbe tehlikesi ile karşı karşıya kalmış bulunduğunu gösteriyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

14.05.2014 15:19 17 Aralık darbe girişimi geri tepince 25 Aralık'ta Türkiye'nin büyük projelerine imza atan 41 işadamını gözaltına alarak ekonomiyi çökertmeyi ve darbe girişimini başarıya ulaştırmayı hedefleyen paralel yapının tıpkı 27 Mayıs ve 12 Eylül darbesinde olduğu gibi darbe öncesi ve sonrası hazırladığı düzmece davaların belgelerine Yeni Şafak ulaştı. Darbeciler, Başbakan Erdoğan'ı, bizzat kullandığı iki ayrı telefon numarasıyla doğrudan, yine yakınlarının, danışmanlarının ve sık görüştüğü 6 ayrı telefon numarasıyla da dolaylı olarak dinledi. Paralel yapının Emniyet bilgisayarlarından silmeye çalışırken kurtarılan Polis fezlekelerindeki ifadeler ise kan dondurucu mahiyetteydi. Erdoğan için 'Para konuları ile ilgili talimatı örgüt lideri dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiği ve konuyu bizzat Binali Yıldırım'ın takip ettiği anlaşılmaktadır' ifadelerine yer verildiği ortaya çıktı.

'DÖNEMİN BAŞBAKANI'

Paralel yapının Emniyet-Yargı işbirliğiyle yürüttüğü tüm soruşturma ve operasyonlarda polisin hazırladığı fezlekeler neredeyse olduğu gibi iddianameye yansıtılıyordu. 25 Aralık soruşturmasıyla ilgili olarak da İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde dönemin KOM ve Mali Şube Müdürlüklerinde fezlekeler hazırlandığı biliniyordu. Ancak İstanbul Emniyet Müdürlüğü, darbe girişimlerinin başarısızlıkla sonuçlanması üzerine silinen bu fezlekelerden bazılarını kurtarmayı başardı. Bu fezlekelerde kullanılan dil ve ifadeler, söz konusu fezlekelerin de darbe girişiminin başarılı olması halinde direkt iddianameye dönüştürüleceğini gözler önüne serdi. Fezlekede Başbakan Erdoğan ile ilgili olarak büyük harflerle 'PARA KONULARI İLE İLGİLİ TALİMATI ÖRGÜT LİDERİ DÖNEMİN BAŞBAKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN VERDİĞİ' ifadesine yer verildi.

DOĞRUDAN DİNLEDİLER

Savcı Muammer Akkaş tarafından yürütülen ve 25 Aralık'ta 41 işadamının aynı anda gözaltına alınmasını sağlayarak ekonomiyi sarsmayı ve darbe yapmayı amaçlaması nedeniyle 25 Aralık soruşturması olarak bilinen soruşturma kapsamında Başbakan Erdoğan'ın bizzat kullandığı 2 ayrı telefon numarasının doğrudan ve direkt hedef alınarak dinlendiği, kurtarılan fezlekelerin incelenmesiyle ortaya çıkarıldı. Bu telefon numaraları ile yapılan görüşmeler paralel yapı tarafından kendi kullandıkları özel sisteme kaydedildi. Bu görüşmelerin içinde, Başbakan Erdoğan'ın bizzat kullandığı telefon numarasıyla ilgili dökümlere ID numarasının verilmesi, Erdoğan'ın görüşmeleri için de bizzat savcılık ya da mahkeme kararı alındığını ortaya koydu.

6 NUMARA DA 'DOLAYLI'

Başbakan Erdoğan'ın, Başbakanlık danışmanı Yalçın Akdoğan başta olmak üzere danışmanları, ailesi ve yakın çevresindeki 6 kişiye ait telefon numarası üzerinden de dolaylı olarak dinlenildiği belirlendi. Yine bu telefon görüşmeleri de ID numarasıyla kaydedildi. Başbakan ve milletvekillerinin izlenmesi, takip edilmesi ve suç kovuşturması yapılmasının Anayasa'nın 83. maddesine aykırı olmasına rağmen bu dinleme ve izlemelerin yapılmasının Başbakan Erdoğan'dan 'dönemin Başbakanı' şeklinde bahseden paralel yapının darbe girişiminin başarıya ulaşacağına inandığının göstergesi olarak değerlendirildi. TBMM üyelerinin mevcut yasalara göre suçüstü hallerinde bile, derhal Meclis Başkanlığı'na durumun bildirilmesi gerekiyor. CMK 135 ve devamı maddelerine göre ise Erdoğan'ın sadece bizzat kullandığını telefon numaralarının değil, görüştüğü kişiler üzerinden de dinlenmesi, konuşmalarının kaydedilmesi açıkça suç teşkil ediyor.

Soruşturma delili olarak korunuyor

Emniyet bilgisayarlarından kurtarılan polis fezlekelerine göre 3 yıl boyunca Başbakan Erdoğan'ın konuştuğu herkesin dinlendiği belirlendi. Kurtarılan dosyaların tamamı, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca darbe girişimine yönelik soruşturma kapsamında delil olabileceği ihtimaline karşılık muhafaza altına alındı. Bu fezlekelerden birinde 'İleride Başbakanlıkta ele geçirilecek belgeye göre bazı bürokratlarla ilgili suç isnadı yapılacak' notunun düşüldüğü de ortaya çıktı. Ortaya çıkan bu belge ve bilgilerin ardından gözler 25 Aralık darbe girişiminin başarısız olması üzerine Çağlayan Adliyesi önünde basın açıklaması yapan Savcı Muammer Akkaş'ın üzerine çevrildi. (Yenişafak)

KORKUNÇ KOMPLO

Paralel yapının Emniyet bilgisayarlarından sildiği ancak teknik çalışmalarla kurtarılan fezlekelerdeki ifadeler kan dondurucu mahiyette.. Tüm bulgular, paralel yapının 17 Aralık'ta başlattığı ve çeşitli illerde peşpeşe hayata geçirdiği çeşitli yolsuzluk ve diğer operasyonlarla hükümeti devirebileceğine inandığını, tüm hazırlıklarını buna göre yaptığını gösteriyor.

Hatırlanacağı gibi Paralel yapı, bir başka soruşturma kapsamında, Başbakan Erdoğan'ı İran bağlantılı "Kudüs Selam Terör Örgütü"nün Türkiye lideri olarak  lanse ediyordu. Mankenler ve sanatçıların dahi bu örgüte üye şüphesiyle yıllarca dinlendiğinin ortaya çıktığı korkunç komploda Erdoğan, Lübnan Hizbullah lideri Nasrallah ve İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejat'tan sonra 3. sırada örgüt yöneticisi olarak gösterilmeye çalışılıyordu. Bu korkunç plan, Türkiye'nin 17 Aralık'ta gerçekten de çok büyük bir tehlike ile karşı karşıya geldiğini gösteriyor.

Yine hatırlanacağı gibi Paralel Yapı, 7 Şubat 2012'de ilk büyük saldırısını düzenlemiş, MİT Müsteşarı Hakan Fidan üzerinden Başbakan Erdoğan'ı gözaltına almaya çalışmıştı. O olayda da Erdoğan'a yöneltilen suçlama 'teröre destek' idi. MİT yetkililerinin suçlanma nedeni paralel savcılara göre, PKK terör örgütünün şehir yapılanması olan KCK içerisine sızan MİT ajanlarının sabotaj ve terör olaylarında görev almaları, masum vatandaşların ölümüne neden olmalarıydı. Diğer bir deyişle Erdoğan terörü kışkırtmakla suçlanıyordu. Ancak asıl gerekçenin PKK ile Oslo'da yapılan terörü bitirme görüşmelerine katılmaları olduğunu CHP'liler dahi dile getirmekteydi. Yine o krizin ardında cemaatin olduğu o günlerde bu kesimde dahi dile getirildi. O günlerde çekingen ifadelerle dile getirilen bu görüş, geriye dönüp cemaat yöneticileri ile medyasının MİT krizine o günlerdeki yaklaşımına dikkatle bakıldığında bugün çok daha net olarak söylenebilecektir.

Bilindiği gibi Oslo'daki barış görüşmelerine katılmak için MİT'e yetki veren Başbakan Erdoğan'dı. MİT gözaltıları kriziyle aslında Erdoğan hedeflenmişti. O krizde Erdoğan KCK üzerinden terörü kışkırtmakla suçlandı. Tıpkı 17 Aralık 2013 darbe sürecindeki Kudüs Selam örgütü soruşturmasında olduğu gibi 7 Şubat 2012'deki MİT krizi sürecinde de Başbakan Erdoğan'ı toplumun gözünden düşürmek için terör gibi en adi bir suçlama yöneltildi. Oysa Erdoğan, siyasi hayatıma mal olsa da terörü bitireceğim diyerek büyük bir risk almış olup, son bir kaç seçimdir mitinglerde bas bas bağırıp bunu vurgulamaktaydı. Bir siyasetçi için milliyetçi çevrelerin tepkisini çekecek böyle bir projenin büyük bir risk olduğunu her kesim kabul etmekteydi. Bu nedenle tarihte bu projeyi sadece Turgut Özal dile getirebilmiş ve o da suikast fırtınası olduğu giderek kabul gören bir cinayetler zinciri ile bu girişimin bedelini ödemişti. Sadece çıkardığı yasalarla değil Akil Adamlar heyetleri gibi milliyetçi çevrelerde tepki çeken diğer girişimlerle de Başbakan Erdoğan hep terörün bitirilmesi için gayret gösterdi. Toplum da bunu gördü ve 2011 milletvekilliği ve 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde de bu projeye onay verdi.

Tekrar etmek gerekirse, yaşadıklarımız bir hayal ya da film değil gerçek. 17 Aralık darbe süreci ile Türkiye gerçekten de çok büyük bir tehlike ile karşı karşıya kalmış bulunuyor. Sizin hakkınızda deseler ki, "Elimizde dosyan var. Fotoğrafların var, ses kayıtların var. Sen falanca terör örgütü üyesisin", acaba ne yapardınız? Samimi olarak bir düşünün bakalım. Suçsuzluğunuzu nasıl ispatlardınız? Gerçeğin ortaya çıkması acaba ne kadar süre alırdı? Tabi çıkarsa... Oysa kesin olarak gerçekleşmiş bir şey var olacaktır ki, sizin üzerinize artık bir leke sürülmüştür. En yakınlarınız dahi "acaba doğru olabilir mi?" şüphesine kapılacaktır. "Ateş olmayan yerden duman çıkmaz" diyebilecektir. Ağzınızla kuş da tutsanız artık size -az ya da çok- muhakkak farklı bir gözle  bakacaklardır. Çünkü insanın doğası buna müsaittir. İşte algı operasyonları yapanlar, insan doğasının bu zayıflığından faydalanmaktadır. "Şuyuu vukuundan beter" atasözü de bu gerçeğe işaret etmektedir. Buradan hareketle paralel yapının Ergenekon'dan daha tehlikeli olduğunu söyleyebiliriz. 17 Aralık darbe sürecinde, Türkiye gerçekten de daha önce olmadığı kadar büyük bir darbe tehlikesi ile karşı karşıya kalmış bulunuyor. Bu yapılanmanın yurtiçi ve dışındaki tüm inlerine girilip hallaç pamuğu gibi atılması, tasfiye edilmesi Türkiye için hayati önemdedir. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

(14 Mayıs 2014, 15:19)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=5975    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'ye 'La Casa de Papel' Darbesi

17.11.2021 10:44 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında Dışişleri Bakanlığında üst düzey görevli 53 örgüt mensubu ile bir 'mahrem imam', Dışişleri Bakanlığında aktif görev yaptığı anlaşılan bir Bylock kullanıcısından yola çıkılarak de..
Tamamı 15.11.2021

Şike Kumpası Yargısına dava

15.11.2021 15:27 İstanbul'da, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' kumpasında yer aldıkları gerekçesiyle 38 eski savcı ve hakim hakkında iddianame hazırlandı. 5 Kasım'daki gelişmeye g..
Tamamı 15.11.2021

Gülen'in Casuslarına 56 Yıl Hapis

15.11.2021 12:12 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesi sona erdi. Altaylı'ya..
Tamamı 15.11.2021

ABD Görevlisinin Hapsi Onandı

17.11.2021 11:12 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Nazmi Mete Cantürk'e 'FETÖ'ye yardım' suçundan verilen 5 yıl hapis cezası istinaf incelemesini tamamlayan İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi tarafın..
Tamamı 17.11.2021

Balyoz kumpasında 'Taraf' davası

15.11.2021 13:46 İstanbul'da, yeniden görülen ve 7 sanık hariç beraat kararıyla sonuçlanan 'Balyoz Planı' davasında bazı sanıklara kumpas kurulduğu iddiasına ilişkin haklarında dava açılan Taraf gazetesi yazarları Mehmet Baransu, Yasem..
Tamamı 17.11.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

17.11.2021 10:56 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 17.11.2021

Kuleli: Gülen ve Doktorları davası

15.11.2021 15:15 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) lideri Fetullah Gülen ile 11 askeri doktorun, Kuleli Askeri Lisesi'nde eğitim gören 33 öğrenci hakkında sahte sağlık kurulu raporları düzenleye..
Tamamı 15.11.2021

Zirve Katliamı: Fetö Kumpası davası

16.11.2021 12:18 Malatya'da, biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) çıkarları doğrultusunda yalan ifadeyle bazı kişilerin mağdur olmasına sebebiyet ..
Tamamı 16.11.2021

Darbede TRT İşgali davası

15.11.2021 15:23 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 15.11.2021

Ergenekon Yargısı Yargılanıyor

15.11.2021 12:53 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpas davalarından 'Ergenekon' davasına bakan 8 eski hakim ve savcının, 'suç uydurmak ve görevi kötüye kullanmak' suçlarından Yargıtay'da yargılanmalarına devam edildi. 1..
Tamamı 15.11.2021

Donanma Darbe davası

16.11.2021 12:14 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 16.11.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

15.11.2021 13:22 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimiyle ilgili açılan dava kapsamında 10'u tutuklu 17 sanığın yargılanmasına devam edildi. 3 Kasım'da Balıkesir 3. Ağır Ceza Mahkemesince görülen duruşmaya, tutuklu..
Tamamı 15.11.2021

Balıkesir: 6 sanıklı Darbe davası

15.11.2021 13:16 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 6 sanığın yargılanmasına devam edildi. 11 Ekim'de Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkeme..
Tamamı 15.11.2021

İstanbul Üniversitesi Fetö davası

15.11.2021 14:08 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) İstanbul Üniversitesi'ndeki akademik yapılanmasına ilişkin aralarında eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Fatih Gürsul'un da bulunduğu 10 sanığın, ..
Tamamı 15.11.2021

FETÖ Medya Yapılanması davası

15.11.2021 14:01 İstanbul'da, daha önce karara bağlanan 25 sanıklı FETÖ medya yapılanması davasının, 8 sanık yönünden Yargıtayca bozulmasının ardından yeniden görülmesine devam edildi. 26 Ekim'de İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde y..
Tamamı 15.11.2021

Fetö MASAK Yapılanmasına 3 Hapis

15.11.2021 12:41 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) yapılanması kapsamında 8 sanığın yargılandığı davada 7 sanık için karar çıktı. 4 Kasım'da Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde görül..
Tamamı 15.11.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
52.968.850