Tam
EskidenYeniye
 

700 kişilik dinleme listesi

Paralel Yapı'nın TİB'deki yasadışı dinlemelerine yönelik müfettiş incelemelerinde yeni bir liste daha ortaya çıkarıldı. 700 kişilik listede siyasi liderler, üst düzey komutanlar, yüksek yargı üyeleri de bulunuyor. Öte yandan ortaya çıkan yasadışı dinleme listeleri, paralel yapıya yakın çevrelerde paniğe neden oldu. Zihin bulandırma faaliyetine hız veren paralel lobi, müfettişlerin tespit ettiği kesin kanıtları görmezden geliyor. Oysa ortaya çıkan listelerdeki soruşturma no'ları, GSM hatları ve IMEI kodları herhangi bir şüpheye yer bırakmıyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

31.05.2014 13:29 Paralel Yapı'nın TİB'deki yasadışı dinlemelerine yönelik müfettiş incelemeleri yeni skandalların ortaya çıkmasına neden oluyor. Paralel Yapı'nın TİB'deki yasadışı dinleme tezgâhını Başbakanlık müfettişleri ortaya çıkardı. 700 kişilik listede siyasi liderler, üst düzey komutanlar, yüksek yargı üyeleri de bulunuyor

Başbakanlık müfettişleri, TİB'de yaptıkları incelemelerde bugüne kadar ortaya çıkan dinleme skandallarını gölgede bırakacak bulgulara ulaştı. Edinilen bilgilere göre müfettişler 2013 yılı içinde 700 kişinin mahkeme kararı olmaksızın keyfi şekilde dinlendiğini tespit etti. Bugüne kadar ortaya çıkan dinleme listeleri usulsüz de olsa bir şekilde mahkeme kararlarına dayanıyordu. 700 kişilik yasadışı dinleme listesinin ortaya çıkması üzerine müfettişler "turbun büyüğü bu" yorumu yaptı.

YASADIŞI DİNLEMİŞLER

Başbakanlık Teftiş Kurulu müfettişleri, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nda (TİB) dinlemelere ilişkin yaptıkları incelemelerde şaşırtıcı bulgulara ulaşıyor. 2013 yılı içinde yapılan dinlemelerden 10 binini hedef olarak seçerek inceleme yapan müfettişler, yapılan 10 bin dinlemeden 700'ünde usulsüzlük tespit etti. Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgilere göre bu 700 dinlemenin keyfi bir biçimde, mahkeme kararı alınmadan yapıldığı anlaşıldı.

MÜFETTİŞLERİ DE DİNLENMİŞ

Mahkeme kararı olmaksızın dinlenen 700 kişi içinde Türkiye'de tartışma yaratacak isimlerin olduğu belirtiliyor. Buna göre anamuhalefet partisi ile diğer muhalefet partilerinin önde gelen isimleri, üst düzey komutanlar, yüksek yargı üyeleri, Başbakan Erdoğan'ın evine konan böceği araştıran başbakanlık müfettişleri ve üst düzey bürokratların mahkeme kararı olmaksızın dinlendiğinin tespit edildiği belirtiliyor. 700 kişilik listenin önümüzdeki günlerde savcılığa gönderileceği belirtildi.

KARISINI BİLE DİNLEDİ

Listede, en dikkat çeken isimlerden birisi bir TİB çalışanının eşi oldu. Yapılan incelemede müfettişler kıskanç bir TİB çalışanının mahkeme kararı olmaksızın eşini 3 ay boyunca dinlediğini tespit etti. Kaynaklar TİB çalışanının adını gizli tutarken TİB görevlisi hakkında soruşturma açıldığı öğrenildi.

30 BİN KİŞİLİK HEDEF ÇALIŞMASI

Kaynaklar TİB'deki dinlemelere ilişkin çalışmaların sürdüğünü belirtti. 700 kişilik hukuksuz dinleme listesi 10 bin kişilik hedef üzerine yapılan çalışma sonrası ortaya çıkmıştı. Kaynaklar, bu kez 30 bin kişilik dinleme hedefi belirlediklerini ve yapılan 30 bin dinlemeyi tek tek inceleyeceklerini belirtti. 30 bin kişilik hedef çalışma sonrasında yeni usulsüzlüklerin de ortaya çıkabileceği belirtiliyor. (Sabah)

ŞEBEKEYİ PANİKLETEN NUMARALAR

Öte yandan, ortaya çıkan dinleme listeleri, paralel yapıya yakın çevrelerde paniğe neden oldu. Şebekeyi bir kez daha açığa düşüren listelerin yayınlanmasıyla, zihin bulandırma faaliyetine hız veren paralel lobi, müfettişlerin tespit ettiği kesin kanıtları görmezden geldi. Çok gizli savunma projelerini yürüten onlarca ismi kayda alan ve görüşmeleri yurt dışına servis eden örgüt, illegal dinlemeler için genellikle Ankara 11. Ceza Mahkemesi'nden onay aldı. Ortaya çıkan listedeki soruşturma no'ları, GSM hatları ve IMEI kodları herhangi bir şüpheye yer bırakmıyor.

Devletin içindeki çetenin uydurma suçlamalarla kritik görevlerdeki birçok ismi dinlediğinin ortaya konulması paralel lobiyi panikletti. Dinleme listelerinin yayınlanmasının ardından paralel yapının yayın organları, kesin kanıtlara rağmen zihin bulandırma faaliyetine girişerek skandalın boyutunu hafifletmeye çalıştı. Geçtiğimiz aylarda ortaya çıkarılan binlerce kişilik listelerde olduğu gibi bu defa da 'yasal görünümlü' illegal dinlemeleri sahiplenen paralel medya, haberlerimizi telaş içinde itibarsızlaştırmaya çalıştı. Oysa devletin görevlendirdiği müfettişlerce tespit edilen dinleme kanıtları, hiçbir şüpheye yer bırakmayacak cinsten. Zira müfettiş bulguları hangi kişinin hangi sahte isimle kayda alındığını, dinlenen gerçek kişilerin telefonlarına ait IMEI kodlarını, gerçek telefon numaralarını ve ayrıca, her birinin bağlı olduğu soruşturma numarasını açık şekilde ortaya koyuyor.

AYNI MAHKEME AYNI İSİM

Paralel yapının sahte isimler kullanarak gerçek IMEI numaraları üzerinden dinlediği isimler, müfettişlerce hazırlanan listelerde isim isim belirtiliyor. Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nı (TİB) adeta çiftlik gibi kullanan ve mahkemeden aldığı onayla birlikte kayıt düğmesine basan çetenin, bu faaliyet için genellikle aynı mahkemeyi tercih etmesi de dikkat çekti. Şebeke, özellikle Ankara merkezli dinlemeleri Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nden aldığı kararlarla yaptı. 2008-2012 arasında süren dinlemelerde 2008-2010 kayıtları için kararları veren mahkemenin o dönemki başkanı ise kamuoyunun yakından tanıdığı bir isim; Orhan Karadeniz... Karadeniz'in birçok kez kritik isimlerle ilgili 'takip süresinin uzatılması' kararı verdiği belirtiliyor. Başta Danıştay saldırısı olmak üzere birçok önemli davaya bakan Karadeniz, şu anda emeklilik günlerini yaşıyor.

KİMLİK TANIMI ŞART AMA...

Telekomünikasyon yoluyla iletişimin denetlenmesi ile ilgili kanuni düzenleme CMK 135. maddesinde yeralıyor. Buna göre iletişimin tespiti, dinlenmesi ve kayda alınması için mahkeme kararı şart koşuluyor. Mahkemenin bir kişi hakkında dinleme kararı verebilmesi için ise dinlenecek kişinin başta net kimliği olmak üzeri bir dizi bilgileri bilmesi gerekiyor. CMK 135. maddenin 2. fıkrasında dinleme kararı için şu şartların gerektiği belirtiliyor: 'Yüklenen suçun türü, hakkında tedbir uygulanacak kişinin kimliği, iletişim aracının türü, telefon numarası veya iletişim bağlantısını tespite imkan veren kodu, tedbirin türü, kapsamı ve süresi belirtilir.'

FARKLI İSİM TAKTİĞİ

Ceza Muhakemesi Kanunu, bir kişi hakkında dinleme tedbiri verilmesi için açıkça hükümlere yer vermesine rağmen, paralel yapı bunu istismar etmeyi başardı. Çetenin en çok istismar ettiği bu konu ile ilgili '4. Yargı Paketi'nde düzenlemeler yapıldı. Mahkemeye farklı isim sunularak kayda alınan isimlerin başında eski Başbakanlardan merhum Necmettin Erbakan geliyor. 'Terör' suçlamasıyla dinlenen Erbakan için kararı Ankara 11. Ağır Ceza verdi. Dinlemeyi ise İstihbarat Daire Başkanlığı talep etti. Erbakan kararı verilirken örgüt farklı bir ismi, Huvzullah Gültekin'i dinliyormuş gibi yaptı. Ancak dinlenen telefon, Erbakan'ınkinden başkası değildi. Eski bir başbakanı 'terör örgütü' iddiasıyla dinleten mahkemenin bu kararı verirken hangi hukuki ve fiili bağı tespit ettiği merak ediliyor.

İBDA-C ile bağları ne?

Dinlenenler arasında yer alan kişilerin haklarında iddia edilen suçlarla ilgili bağlantıları da bir başka tartışma konusu. Örneğin farklı isimlerle İBDA-C iddiasıyla dinlenen eski TÜSİAD Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ (14.01.2008 tarih ve 265 sayılı mahkeme kararı), CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun özel kalem müdürü Şükran Kütükçü (25.08.2008 tarih ve 5425 Sayılı, 26.12.2008 tarih ve 7284 sayılı mahkeme kararları) ile CHP Milletvekili Yılmaz Ateş (25.03.2008 tarih ve 1830 sayılı, 25.06.2008 tarih ve 3961 sayılı, 25.09.2008 tarih ve 5424 sayılı mahkeme kararları) gibi isimlerin bu örgütle hangi hukuki ve fiili bağının kurulduğu, açıklanması gereken unsurlar olarak göze çarpıyor.

Bazen gerekçe bile gereksiz

Dinlenen gazetecilerin haklarındaki iddialarla ilgili hukuki ve fiili bağ kurulması da şaşırtıcı bulundu. Hürriyet Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Ertuğrul Özkök'ün uyuşturucu (20.04.2009 tarih ve 2655 sayılı mahkeme kararı), Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila terör (15.07.2008 tarih ve 3998 sayılı, 14.10.2008 ve 5703 sayılı, 22.07.2009 tarih ve 4735 sayılı mahkeme kararları), Hürriyet Gazetesi Yazarı Akif Beki organize suç (22.07.2009 tarih ve 4733 sayılı mahkeme kararı) dosyaları kapsamında dinlendi.

BELİRSİZ DİNLEDİLER

Paralel dinlemede bir başka kanuna aykırı kısım ise dinleme tedbiri istenilen kişiye 'yüklenen suç türünün' belirtilmemiş olması oldu. Yeni Şafak Gazetesi Ankara Temsilcisi Abdulkadir Selvi, gerekçesi belli olmayan (09.07.2009 tarih ve 4476 Sayılı mahkeme kararı) bir sebepten dolayı Hacı Selvi ismiyle dinlendi. Kırıkkale Valisi Ali Kolat (2009 tarih ve 3836 sayılı mahkeme kararı), Namık Kemal Zeybek (2009 tarih ve 5259 sayılı mahkeme kararı) ve Ömer Vehbi Hatipoğlu (2009 tarih ve 7222 sayılı mahkeme kararı) hiçbir gerekçe belirtilmeden dinlendi. Bu isimler hakkında dinleme kararı veren mahkeme ve hakimler 'yüklenen suçun türünü' belirtmeyerek CMK ihlali yaptı.

Kanıtları inatla görmüyorlar

Paralel şebekeye bağlı yayın organlarının ısrarla görmek istemediği mahkeme kararlarından bazıları şu şekilde:

- Eski Başbakan Necmettin Erbakan, Huvzullah Gültekin sahte ismiyle 3525580...51110 IMEI numarasından, 09.07.2009 tarih ve 4472 sayılı mahkeme kararıyla 'terör' suçundan dinlendi.

- Eski Meclis Başkanı Hüsamettin Cindoruk, Özkan Şahin sahte ismiyle 3553650...6404 IMEI numarasından, 28.05.2009 tarih ve 3661 sayılı mahkeme kararıyla 'terör' suçundan dinlendi.

- BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, 3535460...2621 IMEI numarasından, 2009 tarih ve 5259 sayılı mahkeme kararıyla dinlendi.

- Eski Bakan Namık Kemal Zeybek, 3542990...6040 IMEI numarasından, 2009 tarih ve 5259 sayılı mahkeme kararıyla dinlendi.

- Eski Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, Mehmet Ataseven sahte ismiyle 3558060...8024 IMEI numarasından, 09.07.2009 tarih ve 4474 sayılı mahkeme kararıyla 'terör' suçundan dinlendi.

- 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in Özel Doktoru Aylin Cesur, Tahir Erdem Öztürk sahte ismiyle 3519650...6431 IME numarasından 29.07.2009 tarih ve 4888 sayılı kararıyla 'organize suç' ithamıyla dinlendi.

- CHP Milletvekili Aydın Ayaydın, Soner Duman sahte ismiyle 'uyuşturucu' suçundan iki farklı mahkeme kararıyla dinlendi. (Yenişafak)

‘BU KADARINA DA PES’ DİYECEKSİNİZ! AİLELERİNİ BİLE ÇETE ÜYESİ GÖSTERMİŞLER

Öte yandan, paralel dinlemelerle ilgili şok bir iddia da Akşam gazetesinde yer aldı. Murat Kelkitlioğlu'nun haberine göre; müfettişler, 17 Aralık operasyonunda aktif rol oynayan bazı savcı ve Emniyet müdürlerinin sadece siyasetçi ve iş adamlarını değil, başka isimler kullanarak kendi ailelerini bile dinlettiklerini tespit etti. Bu savcılar arasında, yasadışı operasyonu yöneten ve kamuoyunun yakından tanıdığı isimler de var. Bu iddia doğru çıkarsa, paralel yapılanmanın sahip olduğu makam ve mevkileri, devletin imkanlarını tam bir çiftlik gibi kullandığı, dini bir yapılanma denilen yapının Allah'tan hiç bir korku duymadığı anlaşılıyor.

ÇETE ÜYESİ KARDEŞ!

17 Aralık operasyonu sonrası ne garabetler yaşadık, ne garabetler! ‘Paralel yapı’ unsurlarının uydurma terör örgütleri yaratarak yaptıkları dinlemeleri, montaj yöntemiyle hazırladıkları görüntüleri, şantajları, devletin kurumlarına virüs gibi nüfuz ettiklerini ibretle izledik. Devletin en gizli bilgilerini yabancılara servis ettiklerini; Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Genelkurmay Başkanı’na kadar dinleme yaptıklarını öğrendik.

Ama gelgelelim bu kadarını da yapacakları aklıma gelmezdi! Bu yapının hukuk dışına çıkarak yaptığı dinlemeleri inceleyen müfettişler öyle bir tabloyla karşılaştı ki buna kendileri bile inanamadı. Müfettişler, 17 Aralık operasyonunda aktif rol oynayan bazı savcı ve Emniyet müdürlerinin sadece siyasetçi ve iş adamlarını değil, başka isimler kullanarak kendi ailelerini bile dinlettiklerini tespit etti. Bu savcılar arasında, yasadışı operasyonu yöneten ve kamuoyunun yakından tanıdığı isimler de var.

MÜFETTİŞ İNCELİYOR

Gelelim ayrıntılara! Hükümete karşı yapılan operasyonda aktif rol oynadığı bilinen bir savcının, teyzesinin oğlunu dinlettiği ortaya çıktı. Yine İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde görevli bir müdürün ise doktor olan kardeşini başka isimler altında kaydederek aylarca dinlediği tespit edildi. Savcı ve Emniyet müdürlerinin, çetelere karşı yapılacak operasyonlar için aldıkları dinleme izinlerinde aile fertlerini çete üyesi olarak gösterdiği, başka isimlerle giriş yaparak dinlettikleri belirlendi. Müfettişlerin hazırlayacağı raporun ardından tespit edilen polisler hakkında yasal işlem başlatılacak. (Akşam)

(31 Mayıs 2014, 13:29)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=6000    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'ye 'La Casa de Papel' Darbesi

17.11.2021 10:44 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında Dışişleri Bakanlığında üst düzey görevli 53 örgüt mensubu ile bir 'mahrem imam', Dışişleri Bakanlığında aktif görev yaptığı anlaşılan bir Bylock kullanıcısından yola çıkılarak de..
Tamamı 15.11.2021

Şike Kumpası Yargısına dava

15.11.2021 15:27 İstanbul'da, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' kumpasında yer aldıkları gerekçesiyle 38 eski savcı ve hakim hakkında iddianame hazırlandı. 5 Kasım'daki gelişmeye g..
Tamamı 15.11.2021

Gülen'in Casuslarına 56 Yıl Hapis

15.11.2021 12:12 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesi sona erdi. Altaylı'ya..
Tamamı 15.11.2021

ABD Görevlisinin Hapsi Onandı

17.11.2021 11:12 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Nazmi Mete Cantürk'e 'FETÖ'ye yardım' suçundan verilen 5 yıl hapis cezası istinaf incelemesini tamamlayan İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi tarafın..
Tamamı 17.11.2021

Balyoz kumpasında 'Taraf' davası

15.11.2021 13:46 İstanbul'da, yeniden görülen ve 7 sanık hariç beraat kararıyla sonuçlanan 'Balyoz Planı' davasında bazı sanıklara kumpas kurulduğu iddiasına ilişkin haklarında dava açılan Taraf gazetesi yazarları Mehmet Baransu, Yasem..
Tamamı 17.11.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

17.11.2021 10:56 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 17.11.2021

Kuleli: Gülen ve Doktorları davası

15.11.2021 15:15 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) lideri Fetullah Gülen ile 11 askeri doktorun, Kuleli Askeri Lisesi'nde eğitim gören 33 öğrenci hakkında sahte sağlık kurulu raporları düzenleye..
Tamamı 15.11.2021

Zirve Katliamı: Fetö Kumpası davası

16.11.2021 12:18 Malatya'da, biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) çıkarları doğrultusunda yalan ifadeyle bazı kişilerin mağdur olmasına sebebiyet ..
Tamamı 16.11.2021

Darbede TRT İşgali davası

15.11.2021 15:23 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 15.11.2021

Ergenekon Yargısı Yargılanıyor

15.11.2021 12:53 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpas davalarından 'Ergenekon' davasına bakan 8 eski hakim ve savcının, 'suç uydurmak ve görevi kötüye kullanmak' suçlarından Yargıtay'da yargılanmalarına devam edildi. 1..
Tamamı 15.11.2021

Donanma Darbe davası

16.11.2021 12:14 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 16.11.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

15.11.2021 13:22 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimiyle ilgili açılan dava kapsamında 10'u tutuklu 17 sanığın yargılanmasına devam edildi. 3 Kasım'da Balıkesir 3. Ağır Ceza Mahkemesince görülen duruşmaya, tutuklu..
Tamamı 15.11.2021

Balıkesir: 6 sanıklı Darbe davası

15.11.2021 13:16 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 6 sanığın yargılanmasına devam edildi. 11 Ekim'de Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkeme..
Tamamı 15.11.2021

İstanbul Üniversitesi Fetö davası

15.11.2021 14:08 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) İstanbul Üniversitesi'ndeki akademik yapılanmasına ilişkin aralarında eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Fatih Gürsul'un da bulunduğu 10 sanığın, ..
Tamamı 15.11.2021

FETÖ Medya Yapılanması davası

15.11.2021 14:01 İstanbul'da, daha önce karara bağlanan 25 sanıklı FETÖ medya yapılanması davasının, 8 sanık yönünden Yargıtayca bozulmasının ardından yeniden görülmesine devam edildi. 26 Ekim'de İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde y..
Tamamı 15.11.2021

Fetö MASAK Yapılanmasına 3 Hapis

15.11.2021 12:41 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) yapılanması kapsamında 8 sanığın yargılandığı davada 7 sanık için karar çıktı. 4 Kasım'da Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde görül..
Tamamı 15.11.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
52.968.255