Tam
EskidenYeniye
 

Bu da paralel yolsuzluk

Paralel Yapı, 2012'deki MİT krizi sonrası Başbakan Tayyip Erdoğan ve MİT Başkanı Hakan Fidan'ı yakın takibe aldı. Kanunsuzca yapılan dinleme ve takip görüntüleri CD'lerle dış basına ve yabancı örgütlere servis edildi. Operasyonu yaptığı tespit edilen polis müdürleri Mahir Çakallı ve Yakup Saygılı geçtiğimiz günlerde meslekten atıldı. İki paralel şef hakkında casusluk soruşturması açılması da bekleniyor. Bu arada, ihraç edilen bu isimlere yönelik incelemelerde şok detaylar ortaya çıkıyor. 17 Aralık yolsuzluk operasyonunda etkin rol alan Yakup Saygılı, 2002'de Emniyet'in düzenlediği 700 milyar TL bedelli 5 teknik takip ve dinleme aracı ihalesinde usulsüzlük yaptığı suçlamasıyla ceza almış.. Saygılı'nın işlediği fiilin takipçisi olan kişi ise Gülen Grubu aleyhine kitap yazdığı için dört yılı aşkın bir süredir cezaevinde tutulan dönemin Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanı Hanefi Avcı olmuş. Saygılı'nın tayinini Bingöl'e çıkarttıran Avcı, aralarında 'üst yargı imamı' olduğu belirtilen Emniyet eski 1. Hukuk Müşaviri Osman Karakuş'un da aralarında bulunduğu Gülen Grubu'nun etkili isimlerinin baskılarına boyun eğmemiş ve kararından geri adım atmamış.. Saygılı'nın yolsuzluk olayına bulaşması şaşırtıcı oldu. Meslekten ihraç kararı çıkması üzerine paralel medyadan Taraf gazetesine bir açıklama yapan Saygılı, 'Bu soruşturmayı (17 Aralık) yapmasaydım, çocuklarımın yüzüne bakamazdım' diyordu.

Önceki haber title=Sonraki haber

11.06.2014 11:35 Hükümeti düşürmek için 17 ve 25 Aralık sürecini yürüten paralel yapı, iki yıl önce yaşanan MİT krizinin ardından Başbakan Tayyip Erdoğan ile yakın çevresini takibe aldı. Elde ettiği görüntü ve dinlemeleri, suç unsuru olarak tanımlayarak iç ve dış medya ile gizli örgütlere servis etti. 17 Aralık sürecinin ardından İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde yer alan paralel yapıya bağlı bazı polislere soruşturma açılmıştı.100'ÜN ÜZERİNDE İHRAÇ OLACAK

5 ay süren soruşturmaların ardından, daha önce görev yerleri değiştirilen, silah ve rozetlerine el konan ve açığa alınan eski İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'nden Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Mahir Çakallı ile eski İstanbul Mali Şube Müdürü Yakup Saygılı geçen hafta meslekten ihraç edildi. Son olarak da İçişleri Bakanlığı Yüksek Disiplin Kurulu, Saygılı'nın yardımcısı Kazım Aksoy ile emniyet amiri İbrahim Şener, başkomiser Arif İbis, komiser Mustafa Demirhan ve polis memuru Ercan Taş'ı geçen gün meslekten ihraç etti.

Aynı soruşturma kapsamında açığa alınan polis memurları Mahmut Yavuz ile İsa Karayiğit'in ihracına ise gerek duyulmadı. Kurul, müfettiş raporları doğrultusunda İstanbul Emniyet Müdürlüğü'yle ilgili 30'un üzerinde raporu değerlendirmeye aldı. İçinde mükerrer ihraçların da bulunacağı 100'ün üzerinde ihraç kararı, önümüzdeki günlerde açıklanacak. Soruşturma dosyaları kapsamında son savunmaları alınan ihraç edilen ilk isimlerin, 2012'de yaşanan MİT krizinin ardından Başbakan Erdoğan ile yakın çevresini takibe alıp, elde ettiği görüntü ve dinlemeleri sözde suç unsuru olarak tanımlayarak iç ve dış medya ile gizli örgütlere servis ettiği ortaya çıktı.

Müfettiş raporlarıyla belgelenen bu gerçekler ışığında ihraç edilen isimlerin, casusluk suçlamasıyla yargılanmaları bekleniyor. Başını, Çakallı ile Saygılı'nın çektiği ilk kadronun, Başbakan Erdoğan'ın 10-17 Nisan 2012'de Haliç Kongre Merkezi'nde yaptığı bir görüşmeyi takip ettiği ve elde ettiği görüntü ve dinleme kayıtlarını servis ettiği ortaya çıktı. İddiaya göre; Organize ve Narkotik Suçlardan Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı'yken, sorumluluk alanına girmemesine rağmen, resmi yazıyla Haliç Kongre Merkezi'ne başvuran Çakallı, kongre merkezinden temin ettiği güvenlik kamerası görüntülerini müfettiş raporlarına göre dönemin Mali Suçlarla Mücadele Müdürü Yakup Saygılı'ya verdi. Saygılı ve ekibi de bu görüntüleri, fotoğrafa ve CD'ye dökerek önce iç basına ardından da dış basın ve gizli örgütlere servis etti. Bu örgütlerin arasında Türkiye'ye düşman tutumları olan devletlerin gizli örgütleri de var. Yine Başbakan Erdoğan ve çevresini kanunsuz dinleyip, kayıtlarını sosyal medyadan yayan paralel yapı, suç kapsamına sokmaya çalıştığı bu kayıtları topladıktan 20 ay sonra ise sözde yolsuzluk ve rüşvet soruşturmalarına kalkıştı ve devletin parasıyla otomobil kiralayıp bakan takip etti. (Sabah)

17 ARALIK'IN BEYİN TAKIMINDAYDILAR

Paralel yapılanmanın Emniyet'i saran ağı temizlenmeye devam ediyor.. Mahir Çakallı ile Yakup Saygılı'nın, 17 Aralık darbe operasyonunu düzenleyen paralel yapılanmanın İstanbul Emniyeti'ndeki beyin takımı içerisinde yer aldıkları belirtiliyor. Bu iki isimle birlikte toplam 7 polis şefi daha geçtiğimiz günlerde meslekten ihraç edildi. 17 Aralık sonrası hemen hemen tüm illerde başlayan temizlik operasyonunda şu ana kadar yüzlerce polis amiri görev değişikliği ile başka illere gönderildi. Bazıları hakkında İçişleri Bakanlığına bağlı müfettişlerce soruşturma başlatıldı. Haklarında somut delillere ulaşılan isimler ise polislik mesleğinden ihraç ediliyor.

Son olarak Organize'den Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Mahir Çakallı, Mali Şube Müdürü Yakup Saygılı, Mali Şube Müdür Yardımcısı Kazım Aksoy ile aralarında 1 Emniyet Amiri, 1 Başkomiser, 1 komiser ile polis memurunun bulunduğu toplam 7 polis görevlerinden ihraç edildi. Bu isimlerin özellikle 17 Aralık operasyonlarında aktif rol alan personellerden olduğu öğrenildi.

17 ARALIK PARALEL OPERASYONUNUN BAŞINI ÇEKTİLER

Mahir ÇAKALLI (İkinci sınıf emniyet müdürü): 17 Aralık 2013 tarihinde, sözde anıtlar ve imar yolsuzlukları iddiasıyla TOKİ ve Fatih Belediyesi'ne operasyon düzenlenmişti.

Yakup SAYGILI (Üçüncü sınıf emniyet müdürü): 17 ve 25 Aralık operasyonlarının fezlekesini yazan ve basına sızdıran isim olarak biliniyordu. Gizlice bakan takibinden, yasa dışı dinlemelerin talimatını verdiği ileri sürülüyor.

Bu isimler ayrıca tape ve ses kayıtlarını medyaya sızdırmakla da suçlanıyor.

Haklarında ihraç kararı verilen diğer 5 polis ise, 'belgeleri imha etmekle' suçlanıyor.

Kazım AKSOY (Dördüncü sınıf emniyet müdürü): MİT krizinin yaşandığı dönemde Terörle Mücadele'de görevliydi. 17 ve 25 Aralık operasyonlarının en etkin isimlerinden birisi oldu.

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şubesi Müdür Yardımcısı Kazım Aksoy, Mali Şubede görevli Emniyet Amiri İbrahim Şener, Başkomiser Arif İbiş, Komiser Mustafa Demirhan ve Polis Memuru Ercan Taş "Herhangi bir göreve ilişkin yazılı belge veya mikro filmleri kasıtlı olarak yok etmek" ve "Yetkisini ve nüfuzunu kendisine veya başkalarına çıkar sağlamak amacıyla veya kin ve dostluk nedeniyle kötüye kullanmak" iddialarıyla suçlandı. Aynı soruşturma kapsamında açığa alınan bir memurun ise ihracına gerek duyulmadı. (Sabah)

ŞOK: YAKUP SAYGILI'YA YOLSUZLUK SUÇUNDAN CEZA VERİLMİŞ!

Bu arada, ihraç edilen polis şeflerine yönelik incelemelerde şok detaylar ortaya çıkıyor. Bunlardan biri, 17 Aralık yolsuzluk operasyonunda etkin rol alan İstanbul eski Mali Şube Müdürü Yakup Saygılı'nın yolsuzluk suçlaması nedeniyle daha önce ceza aldığının ortaya çıkması oldu. Meslekten ihraç kararı çıkması üzerine paralel medyadan Taraf gazetesine bir açıklama yapan Yakup Saygılı, “Bu soruşturmayı yapmasaydım, çocuklarımın yüzüne bakamazdım” demişti. Saygılı, “Ben 100 lira için rüşvet alan polis memurlarını cezaevine attıran şube müdürüyüm. Bu soruşturmada olduğu gibi, 100 milyon, hatta milyarları cebimizden alan insanlarla ilgili işlem yapmasaydım çocuklarımın yüzüne bakamazdım. Vicdanım çok rahat” diyordu.

SAYGILI, AK PARTİ İKTİDARINDAN ÖNCE YOLSUZLUKTAN CEZA ALMIŞ!

Hükümete yargı darbesi girişimi olarak nitelendirilen 17 Aralık operasyonunun mimarlarından İstanbul eski Mali Şube Müdürü Yakup Saygılı'nın yolsuzluk suçlaması nedeniyle ceza aldığı ortaya çıktı. Tarihlerde ilginç.. Yolsuzluk operasyonu adı altında yürütülen 17 Aralık darbe girişiminin kurmay kadrosunda yer alan Saygılı'nın yolsuzluğa bulaştığına ilişkin belgeler Sabah gazetesinde yayınlandı. Bu belgelere göre Saygılı, 2002'de Emniyet Genel Müdürlüğü'nde yapılan bir ihaledeki usulsüzlükten ötürü kınama cezası aldı. Kınama cezasının verildiği tarih ise ilginç bir tesadüf eseri 17 Aralık 2003..

YARGIDA ENGEL!

Ancak bu ceza, paralel yapı yargıda etkili olduğu için Ankara 5. İdare Mahkemesi tarafından iptal edildi. Emniyet Genel Müdürlüğü, bu konuyla ilgili adli yönden 31 Ekim 2003'te soruşturma izni verdi, ancak Ankara Bölge İdare Mahkemesi soruşturma izni verilmesine dair kararı da kaldırdı.

SAYGILI'NIN BELALISI HANEFİ AVCI OLMUŞ

Yakup Saygılı'nın işlediği fiilin takipçisi olan kişi ise Gülen Grubu aleyhine kitap yazdığı için dört yılı aşkın bir süredir cezaevinde tutulan dönemin Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanı Hanefi Avcı idi. Avcı, Saygılı'nın tayinini Bingöl'e çıkarttı. Aralarında 'üst yargı imamı' olduğu belirtilen Emniyet eski 1. Hukuk Müşaviri Osman Karakuş'un da aralarında bulunduğu Gülen Grubu'nun etkili isimlerinin baskılarına boyun eğmedi ve kararından geri adım atmadı.

İŞTE O BELGELER

2002'deki ihale usulsüzlüğüne dair 200e'te başlatılan soruşturmanın belgelerine SABAH Özel İstihbarat Bölümü ulaştı. 2003/485 nolu belgelerden biri Emniyet Genel Müdürlüğü Merkez Disiplin Kurulu Raporu başlığını taşıyor. Bu belgede Saygılı, 'görevde kayıtsızlık gösterme, görevi savsaklama, geçerli bir özrü bulunmaksızın işi geç teslim etme' eylemleriyle suçlanıyor.

Suça konu olan ihale, Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı'na merkez ve taşra teşkilatlarında kullanılmak üzere 700 milyar+KDV bedelle obzervasyon aracı (teknik takip ve dinleme minibüsü) temin edilmesi projesiyle ilgili. Beş aracın obzervasyon aracına dönüştürülmesine ilişkin ihale, Ever Turizm İnşaat Ticaret adlı bir şirkete verildi. Araçlar firma tarafından Emniyet Genel Müdürlüğü'ne geç bir tarihte teslim edildiği halde önceden teslim edilmiş gibi tutanak düzenlendi. Firmaya daha işi bitirmeden tüm taahhütlerini yerine getirmiş gibi ödeme yapıldı ve araçlar 20 Aralık 2002'de eksiksiz teslim edilmiş gibi gösterildi.

İnceleme komisyonu 23 Kasım 2003'de bir rapor hazırladı firmanın konuyla ilgili yükümlülüklerini yerine getirmediğini tespit etti. Açılan soruşturma sonucunda müfettişler Yakup Saygılı'yı suçlu buldu.

Bir diğer olayda Diyarbakır KOM için 7 adet gözlemleme aracı ihalesini alan Saraç firmasının adı geçiyordu. Saygılı, araçların revizyonuyla ilgili firmanın kusurlarını kapatmaktan 2003/106709 No'lu dava dosyasında görevi ihmalden yargılandı. Saygılı bu konuyla ilgili de kınama cezası aldı. (Sabah)

(11 Haziran 2014, 11:35)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=6019    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'ye 'La Casa de Papel' Darbesi

17.11.2021 10:44 Ankara'da, FETÖ soruşturması kapsamında Dışişleri Bakanlığında üst düzey görevli 53 örgüt mensubu ile bir 'mahrem imam', Dışişleri Bakanlığında aktif görev yaptığı anlaşılan bir Bylock kullanıcısından yola çıkılarak de..
Tamamı 15.11.2021

Şike Kumpası Yargısına dava

15.11.2021 15:27 İstanbul'da, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'futbolda şike' kumpasında yer aldıkları gerekçesiyle 38 eski savcı ve hakim hakkında iddianame hazırlandı. 5 Kasım'daki gelişmeye g..
Tamamı 15.11.2021

Gülen'in Casuslarına 56 Yıl Hapis

15.11.2021 12:12 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesi sona erdi. Altaylı'ya..
Tamamı 15.11.2021

ABD Görevlisinin Hapsi Onandı

17.11.2021 11:12 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Nazmi Mete Cantürk'e 'FETÖ'ye yardım' suçundan verilen 5 yıl hapis cezası istinaf incelemesini tamamlayan İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 27. Ceza Dairesi tarafın..
Tamamı 17.11.2021

Balyoz kumpasında 'Taraf' davası

15.11.2021 13:46 İstanbul'da, yeniden görülen ve 7 sanık hariç beraat kararıyla sonuçlanan 'Balyoz Planı' davasında bazı sanıklara kumpas kurulduğu iddiasına ilişkin haklarında dava açılan Taraf gazetesi yazarları Mehmet Baransu, Yasem..
Tamamı 17.11.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

17.11.2021 10:56 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 17.11.2021

Kuleli: Gülen ve Doktorları davası

15.11.2021 15:15 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) lideri Fetullah Gülen ile 11 askeri doktorun, Kuleli Askeri Lisesi'nde eğitim gören 33 öğrenci hakkında sahte sağlık kurulu raporları düzenleye..
Tamamı 15.11.2021

Zirve Katliamı: Fetö Kumpası davası

16.11.2021 12:18 Malatya'da, biri Alman 3 kişinin öldürüldüğü Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) çıkarları doğrultusunda yalan ifadeyle bazı kişilerin mağdur olmasına sebebiyet ..
Tamamı 16.11.2021

Darbede TRT İşgali davası

15.11.2021 15:23 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 15.11.2021

Ergenekon Yargısı Yargılanıyor

15.11.2021 12:53 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpas davalarından 'Ergenekon' davasına bakan 8 eski hakim ve savcının, 'suç uydurmak ve görevi kötüye kullanmak' suçlarından Yargıtay'da yargılanmalarına devam edildi. 1..
Tamamı 15.11.2021

Donanma Darbe davası

16.11.2021 12:14 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 16.11.2021

Balıkesir: 17 sanıklı Darbe davası

15.11.2021 13:22 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimiyle ilgili açılan dava kapsamında 10'u tutuklu 17 sanığın yargılanmasına devam edildi. 3 Kasım'da Balıkesir 3. Ağır Ceza Mahkemesince görülen duruşmaya, tutuklu..
Tamamı 15.11.2021

Balıkesir: 6 sanıklı Darbe davası

15.11.2021 13:16 Balıkesir'de, Edremit ilçesindeki 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığında FETÖ'nün darbe girişimi gecesi yaşananlarla ilgili 3'ü tutuklu 6 sanığın yargılanmasına devam edildi. 11 Ekim'de Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkeme..
Tamamı 15.11.2021

İstanbul Üniversitesi Fetö davası

15.11.2021 14:08 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) İstanbul Üniversitesi'ndeki akademik yapılanmasına ilişkin aralarında eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Fatih Gürsul'un da bulunduğu 10 sanığın, ..
Tamamı 15.11.2021

FETÖ Medya Yapılanması davası

15.11.2021 14:01 İstanbul'da, daha önce karara bağlanan 25 sanıklı FETÖ medya yapılanması davasının, 8 sanık yönünden Yargıtayca bozulmasının ardından yeniden görülmesine devam edildi. 26 Ekim'de İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde y..
Tamamı 15.11.2021

Fetö MASAK Yapılanmasına 3 Hapis

15.11.2021 12:41 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) yapılanması kapsamında 8 sanığın yargılandığı davada 7 sanık için karar çıktı. 4 Kasım'da Ankara 16'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde görül..
Tamamı 15.11.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
52.968.332